HET NIEUWE AVONDBLAD WANDGEDIERTE HONDENSPORT 21e JAARGANG No. 181 MAANDAG 8 JUNI 1936 IJMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2]/2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelragen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; 2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens d<? vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. 200 Spillen. De Koninklijke Nederlandsche Voetbalbond heeft succes gehad niet zijn oproep. Althans een quantitatief succes, maar meer was op het oogenblik ook nog niet te verwerven. Twee honderd spillen, uit alle klassen van den Ne- derlandschen Bond en zelfs uit de plaatselijke voetbalbonden te Amsterdam, den Haag en Rotterdam, hebben zich aangemeld voor den „stoomcursus van minstens drie maanden", onder leiding van trainer Glendenning, die een opvolger van Anderiessen moet opleveren. Het is teveel, zal de K. N. V. B. zeggen, want hij wou immers zijn stoomcursus met 40 50 leerlingen houden, en hoe kiest men die nu uit de 200? Misschien zou de nationale voet balsport, die het vaderlandsche hart zoo na ligt, er het best mee gebaat zijn als de Bond er maar eenige instructeurs bij nam en het heele gezelschap ging africhten. Best moge lijk, dat het resultaat een algemeene stijging van het spilpeil is, hetgeen toch schoon zou wezen. Het lijkt trouwens waarschijnlijk dat er bij de candidaten bescheiden jongelingen zijn, die niet de minste hoop hebben uitver koren te worden maar eenvoudig hebben ge dacht: „Weet je wat, ik kan daar allicht wat opsteken". Het oog der verbeelding ziet ook club-bestuursleden verrijzen die met de in sportkringen niet ongebruikelijke ironie tot hun spil hebben gezegd: „Meld jij je maar aan jongen, wie weet hoe 'n koe 'n haas vangt, misschien leert Glendenning je wel voet ballen. Heeft deze onderneming succes, dan is het vervolg makkelijk te voorzien. Volgend jaar zoekt de Keuze-Commissie naar een midden voor, doet een nieuwen oproep en een seizoen later worden de tweehonderd zorgvuldig-ge kweekte spillen door tweehonderd prachtig- spelverdeelende en doodelijk-knallende Bak huizen belaagd. Dan trekken de Van Prooyes en Lotsys de onvermijdelijke conclusie en richten de Na tionale Voetbalschool op, onder het motto „We zijn niet bang". De leeraren in lichame lijke opvoeding verdringen zich om te sollici- teeren, minister Slotemaker de Bruine spreekt zijn sympathie met het plan uit en doet den aftrap, een trotsch gebouw verrijst, omgeven door speelvelden en de K. N. V. B. heeft een bestemming voor zijn kapitaal gevonden. Natuurlijk maakt de nationale examen woede zich van het geval meester. De Korver senior, Mannus Francken, Jan van den Berg en Ge jus van der Meulen worden voor de eer ste maal als gecommitteerden bij het eind examen aangewezen en moderne talen, aard rijkskunde en voetbalgeschiedenis worden als leervakken aan het programma toegevoegd. Natuurlijk ook wiskunde, want men moet lo gisch leeren denken. Planimetrie schijnt eerst voldoende, maar dat zal niet lang duren. De inspectie van het M. O. krijgt de Voetbalschool in haar ressort. Er wordt reeds zwaar gekne pen voor overgangs- en eindexamens. Han Hollander wordt tot leeraar in het vak voet baltermen benoemd. Een beweging ontstaat, die het einddiploma van de School verplich tend stelt voor de opneming in het Neder- landsch Elftal, het Nederlandsch B-elftal en alle Zwaluwen-combinaties. Lotsy, Herberts en de Vries doceeren psychologie. Het leerpro gramma wordt uitgebreid met concentratie oefeningen in speciaal daarvoor gebouwde cellen. Het Nederlandsch Elftal speelt thans hyper-wetenschappelijk voetbal. De School wordt een instelling van Hooger Onderwijs. Zij is allang niet meer alleen; er zijn Bijzon dere Scholen naast verrezen. De politieke in deeling van het Ned. Elftal geschiedt volgens de partijverhouding in de Tweede Kamer zooveel spelers per- school. Net zooals men een coalitie-ministerie kiest Of het Nederlandsch Elftal dan nog vaak wint weet ik niet. Ik durf niet meer te voor spellen. Het-bovenstaande is slechts een vlucht der Fantaisie. Maar wel een echt-Holland- sche R. P. IJMUIDEN BEZOEK UIT HOORN. De Buurtvereeniging „Tot ons Genoegen" te Hoorn zal op Zondag 21 Juni een bezoek bren gen aan Bloemendaal, Wijk aan Zee en IJmui den. Hier zullen des middags de sluizen en ha vens bezichtigd worden. ZOMERAVOND-COMPETITIE. De uitslagen van de in de week van 1 tot en met 6 Juni gespeelde wedstrijden luiden als volgt: S.D.O.T.D.O. 2—1 Kennemerplein—D.J.K. 2—3 ZeevogelsD.W.S. (afgelast) R.V.V.IJmuider Boys 30 Het programma voor de week van 8 tot en met 13 Juni is: Maandag 8 Juni: D.V.O.Blauw Wit. Dinsdag'9 Juni: T.D.O.-Kennemerplein. Woensdag 10 Juni: D.J.K.—SD.O. Donderdag 11 Juni; D.W.S.R.V.V. yrijdag 12 Juni: IJmuider Boys—Zeevogels. I De proclamatie van Edward VIII tot koning van Engeland is ook in Schotland met groote plechtigheid geschied. Man pleegt moordaanslag op zijn stiefdochter. Zijn schoonzuster door een schampschot getroffen. Een tooneel, dat doet denken aan een Wild-Westdrama heeft zich Zon dagmiddag afgespeeld in de anders zoo rustige De la Reystraat, waardoor de heele buurt in opschudding werd ge bracht. Revolverschoten verstoorden de Zon- dagsche stilte. Het geknal der scho ten deed de omwonenden hun huis uit snellen, zoodat vele mannen, vrou wen en kinderen getuige waren van het familiedrama, dat zich op straat afspeelde. Het was D. de R., werkloos varensge zel die na 'n woordenwisseling 'n aantal revolverschoten loste op zijn 18-jarige stiefdochter Catharina Schipper. De ze bleef ongedeerd. Een schoonzuster van den dader, mej. van R., wonende in de Pres. Krugerstraat, werd echter door een schampschot aan het hoofd gewond. Het was omstreeks 2 uur, dat de R. zijn stief dochter, die hij met zijn schoonzuster, mej. van R., voor zijn woning ontmoette, verzocht met hem in huis te gaan, daar hij haar een pakje brieven, afkomstig van haar vader, die in den oorlogstijd op zee is gebleven, wilde ge ven. Zijn schoonzuster belette zulks, hetgeen een woordenwisseling tengevolge had. In het heetst van den -\yoordenstrijd snelde de R. zijn woning binnen, om spoedig weer naar beneden te komen, in de eene hand een pakje, in de andere een revolver. „Je laatste uur is geslagen" Met de woorden „je laatste uur is geslagen" snelde hij op de vrouwen toe, daarbij zijn re volver op beiden richtend. Dat het geen dreigement was zou blijken, want spoedig knalden eenige schoten. De stief dochter van den man, die, toen zij zag dat hij het od haar gemunt had, zich achter haar tante verschool, bleef ongedeerd. Mej. van Riesen echter kreeg een schampschot in het gelaat, waardoor zij een gelukkig niet ernstige hoofdwonde bekwam. Een der schoten ging dwars door een ruit van de benedenwoning, gelukkig zonder dat iemand hierdoor getroffen werd. Beide vrouwen vluchtten naar de vlak om den hoek in de Pres. Krugerstraat gelegen wo ning van den heer van R., een broer van de tweede vrouw van de R-, welke vrouw zich eenigen tijd geleden uit wanhoop verdronk, haar 5-jarig zoontje, een kind uit haar onge lukkig huwelijk met de R. met zich in den dood meenemende. De R. snelde de doodelijk verschrikte vrou wen na, terwijl de heer H. de bewoner van het huis, waarin een der kogels terecht was gekomen en die, als zoovele anderen, op bet schieten naar buiten was gekomen, op zijn beurt volgde om de vrouwen ter hulp te snel len. De R. volgde de vrouwen in de woning in de Pres. Krugerstraat. Hier waren toevallig eeni ge mannen op bezoek; zij, zoowel als de bewo ner werden eveneens door de R. met zijn re volver bedreigd. Zij slaagden er echter spoedig in den woesteling in de naast 't huis loopende poort te overmannen. Het zou zeker slecht met hem zijn afgeloopen, als niet twee politie agenten ter plaatse waren verschenen. Zij ontzetten den dader en brachten hem zwaar geboeid naar het politiebureau op het Wil lemsplein, waar hij werd ingesloten. Mej. van R. werd naar dr. Rutten gebracht en kon, na verbonden te zijn, weer naar huis terugkee- ren. Haar toestand is vrij gunstig. Den hond van de R. vond men later dood in het portaal. Vermoedelijk heeft de man het dier eerst opzettelijk doodgeschoten. Het parket uit Haarlem heeft Zondagmid dag een onderzoek ingesteld. De dader van dezen aanslag, de R., is een De dader van dezen aanslag, de R. is al jaren werkloos. Hij maakte misbruik van ster ken drank. Steunuitkeering kreeg hij niet meer, maar tot nu toe 'stelde een uitkeering, die zijn overleden vrouw niet lang geleden had gekregen in verband met den tragischen dood van haar eersten man als oorlogsslachtoffer, hem in staat te drinken. In de omgeving werd het voorval nog langen tijd druk besproken. SLUITING DAMSEIZOEN D.C.IJ. A.s. Dinsdagavond zal D.C.IJ. het damseizoen sluiten, ditmaal niet met een feestavond, maar met een damavond. De heer Dukel, clubkampioen van D.C.IJ. zal een blindpartij spelen tegen een nader aan te wijzen tegenstander^ Verder zal de uitreiking plaats vinden van de kampioensprijzen. NAAR ZEE EN OPGELEGD. De stoomtrawler Gerberdina Johanna IJM. 38, Ewald IJM. 48, Ancor IJM. 135 en Aneta IJM. 82 zijn weer in de vaart gebracht. De Protinus IJM. 85 is voor survey opge legd. TERAARDEBESTELLING B. SLIKKERVEER. Zaterdagmiddag heeft op de Algemeene Be graafplaats de teraardebestelling plaats gehad van willen den heer B. Slikkerveer. De groote menigte, die hierbij tegenwoordig was, was een bewijs, dat de heer Slikkerveer zich bij zijn leven een grooten kring van vrienden en be kenden had verworven. Aan de groeve werd allereerst het woord ge voerd door Ds. Erdman die na woorden van troost, gesproken tot de familie, sprak over het leven van den heer Slikkerveer waarin hij dezen roemde als een onvermoeid werker in betrekking tot het kerkelijk- en vereenigings- leven. In de ongeveer 30 jaren dat hij als ambtsdrager zijn plaats in de kerk heeft inge nomen is steeds zijn kenmerk geweest: een voud en trouw. Na Ds. Erdman trad de heer P. Mets naar voren, die namens deProtestant- Sehe Begrafenisvereeniging dank sprak voor hetgeen de heer Slikkerveer, die tot de op richters der vereeniging behoorde, voor deze vereeniging gedaan heeft eerst als penning meester en in de laatste jaren als voorzitter. Ds. Milatz sprak namens de Protestantsche Ziekenhuisvereeniging. Deze als laatste spre ker roemde de vele diensten die de overledene vele jaren de vereeniging als penningmeester bewezen heeft. Aan het einde dankte de zoon van den overledene voor de laatste eer, waar bij hij nog eenige woorden van gedachtenis en afscheid aan zijn vader wijdde. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 51 stoom- en 12 motorschepen, tezamen 63 schepen tegen 70 schepen in de week tevo ren. Naar zee vertrokken er 44 stoom- en 15 motorschepen, tezamen 59 schepen tegen 76 schepen in de voorafgaande week. Uit- en naar zee passeerden er 122 schepen tegen 146 schepen in de week tevoren. IJzerverscheping. Vrijdagavond j.l. arriveerde van Amsterdam bij het Hoogovenbedrijf het Noorsche stoom schip „Ek" om een partij ijzer in te nemen, bestemd voor Oslo, waarnaaf het schip inmid dels is vertrokken. Het Zweedsche stoomschip Embla kwam eveneens van Amsterdam om ijzer te laden en ging daarna naar Amsterdam terug om stuk goederen in te nemen. Bouw van een groote motortrawler. Naar verluidt zal er voor rekening van de reeedefij Joseph Huret te Bordeaux op de werf „Chantiers Ateliers Penhoët" te St. Na- zaire een groot type motortrawler gebouwd worden, die speciaal ingericht is voor de lange reis. Dit schip zal een inhoud van niet minder dan 1200 ton krijgen en worden uitgerust met een motor van 1250 P.K. Kolenaanvoer. Met het Nederlandsche stoomschip Sint Annaland is van New Castle een lading kolen bij de Hoogovens aangebracht. Hout voor Velsen. Het Russisch stoomschip Sukhona is vai Leningrad bij de papierfabriek te Velsen aan gekomen met een lading hout. Bekerwedstrijd „Kennemer- land". Ondanks minder gunstige weersomstandig heden waren niettemin vele belangstellenden opgekomen om de competitie bij te wonen, welke op het terrein van het landgoed „Schoo- nenberg", door den heer W. P. de Vries wel willend beschikbaar gesteld, Zondag plaats vond om den zilveren wisselbeker „Kennemer- land". Deze competitie werd gehouden onder auspiciën der Ken. Nederl. Politiehonden Ver eeniging. Houdster van den zilveren wisselbeker voor 1935 was de politiehondenvereeniging „Zui derhout" te Haarlem. Voor 1936 werd de poli tiehonden dresseervereeniging „Kent U Zelf" uit Haarlem-Santpoort winnares met een to taal aantal punten van 275. Persoonlijke prijzen werden uitgereikt aan de heeren: 1. Van Gulik met Brigand 275 punten; 2. Smeenk met Cocco 252.5 pnt.; 3. Schutte met Hans 231.5 pnt.; 4. Brero met Tom 197.5 pnt. 5. De Haas met Kazan 160.5 pnt. Extra-prijs in afdeeling 1 verwierf de heer Smeenk met 42.5 punten; idem extra prijs voor revieren de heer Van Gulik met 56 punter- Een vijftal honden nam aan den wedstrijd deel Als keurmeesters fungeerden de heeren G. van Oort (Bussum) en W. C. H. B. van Prat- tenburg (Zeist); helper-pakwerker was de heer J. van Unen (Zeist). Aan den wedstrijd namen de volgende clubs deel: Politiehondenvereeniging „Kent U Zelf" en dresseervereeniging „Zuiderhout' beide te Haarlem en „Oefening Baart Kunst" te IJmuiden. De door de clubs behaalde pun ten-totalen waren: Zuiderhout met 203.5 pun ten gemiddeld, Oefening Baart Kunst met 231.5 punten en Kent U Zelf met 275 punten. Het was weer een zeer interessante wed strijd waarbij voor de liefhebbers van honden- dressuur veel te genieten viel. Bij monde van den heer Giorgis, voorzitter der commissie, werd aan keurmeesters, pak werker en deelnemers dank gebracht voor hun medewerking. Ook de heer en mevrouw A. A. van RooijenRomijn werden bij monde van den spreker in deze dankbetuiging betrokken. Het gastvrije onthaal bij deze familie, dat de commissie ook nu weer, gelijk vorige jaren, te beurt gevallen is, is bijna spreekwoordelijk geworden. Spreker roemde de uitstekende regeling van den wedstrijd, die hoofdzakelijk door de ener gieke leiding van den heer van Rooijen zulk een vlot verloop had. De heer van Prattenburg reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit en bracht den deelnemers dank voor hun in het algemeen goed werken. Burgemeester mr. M. M. Kwint met mevrouw Kwint gaven door hun tegenwoordigheid blij ken van hun belangstelling. De afdeeling Noord-Holland der K. N. P. V. was door zijn voorzitter en den secretaris vertegenwoordigd. Het conflict in het Visscherij- bedryf. De heer J. v. d. Veer, secretaris van de IJmuider Federatie schrijft ons nog het vol gende: Ik mag naar aanleiding van wat onder bo venstaand hoofd werd geschreven, nog een enkele opmerking maken. Ten eerste doet het mij genoegen, dat thans de bron van het bericht, waarvan deze pole miek aanleiding is, vermeld wordt. Deze was mij trouwens niet onbekend en U, mijnheer v. Kleef zeker niet, al doet U alsof. Mijn bezwaar tegen een berichtgeving als deze is, dat men begint bij datgene, wat er op Donderdag 28 Mei is gebeurd en daar door een onjuiste voorstelling van zaken geeft De heer van Kleef doet dit ook nu weer in de door hem gegeven lezing van de kwestie in het op Zaterdag gepubliceerde. Hiermede stapt hij met zevenmijlslaarzen over de kern van de kwestie heen. Niet op Donderdag 28 Mei werd de samen werking verbroken. Wat er toen gebeurde was uitvloeisel van datgene wat op Vrijdag 22 Mei kwam vast te staan, n 1. dat de Chr. Bond en zooals later bleek ook de R.K. Bond, on der geen enkele voorwaarde moreele verant woordelijkheid van een conflict in het vis- scherijbedrijf zou aanvaarden. U zult zich immers herinneren, dat hierbij door mij ge vraagd werd of het dan wel moreel verant woord was, de zeevisschers tot op het hemd te laten uitkleeden. Dit niet willen aanvaarden van de conse quenties der afwijzing van iedere loonsverla ging, is de kern van de kwestie en daaraan raakt U met geen woord Ons voorstel, gedaan op Woensdag 27 Mei was daarvan het gevolg. Het was dus uit den nood geboren en uitslui tend en alleen' een laatste en uiterste poging, om de vier organisaties zich nog op één stand punt te doen vereenigen, waarmede althans het uit elkander vliegen op het meest critieke moment zou zijn voorkomen en wat in het belang van de groep zeevisschers, vooral voor de toekomst, ten koste van veel, had moeten worden voorkomen. Dat de heer v. Kleef hier nog zoo geen oog voor heeft valt hem misschien niet kwalijk te nemen. Maar als het hem ernst is om in het belang van de opvarenden van het IJmuider trawlvisscherijbedrijf werkzaam te zijn, dan zal hij in de toekomst de te volgen koers ra dicaal heben te wijzigen, in ieder geval zeker niet moeten volgen die welke wordt aangege ven door hen die nu al voor de derde achter eenvolgende maal de zeevisschers op het meest critieke moment in den steek hebben gelaten. Hierbij valt de beteekenis van het loonsys teem en zelfs van uw voorstel volmaakt in het niet. Het zou misbruik maken zijn van de gastvrijheid ons door de Redactie van de IJm, Courant geboden, hierop en op al het an dere nogmaals uitvoerig in te gaan. We ko men echter terzijnertijd op een en ander vol ledig terug en kunnen het mede daarom, thans hierbij laten. SCHAAKCLUB „KIJK UIT". Simultaanseance A. D. de Groot. De Schaakclub „Kijk Uit'' had het genoegen onder haar leden wederom eens den heer de Groot aanwezig te zien van welke gelegen heid het bestuur gebruik meende te moeten maken om genoemde heer uit te noodigen tot het geven van een simultaanseance. De heer de Groot was hiertoe direct bereid en de cir kel werd voor hem gemaakt waaraan 26 leden plaats namen. Ruim acht uur werden de eerste zetten ge daan. Reeds na verloop van een uur bleek dat er diverse partijen in positioneel voordeel voor den heer de Groot stonden, zoodat al vrij spoedig eenige partijen te zijnen voor- deele beslist werden. Toch bleek, dat niet al len zich zoo spoedig gewonnen gaven want om half elf werd er aan ongeveer zestien borden nog een harde strijd geleverd. Met de meest mogelijke zekerheid wist de heer de Groot echter aan 21 borden te zegevieren en aan 5 borden werd de eer met de tegenstan ders gedeeld. De heeren Falk. Dr. de Graaf, Lanser, Pels en Spetter behaalden remise. Vermelding verdient het zeer vlugge tempo dat de heer de Groot er in wist te houden hetgeen vooral voor de tegenpartij wel zoo prettig is; de verbruikte tijd was 3Va uur. On der een hartelijk applaus werd ruim half twaalf de seance beëindigd. en ander schadelijk ongedierte. ABSOLUTE VERDELGING onder geheimhouding. Schrif telijke garantie. jfJlachca&t' GEN. CRONJéSTRAAT 135 - HAARLEM-N., TELEFOON 11657. (Adv. ingez. Med.) SANTPOORT SAMENWERKING TUSSCHEN VEREENI- GINGEN Op initiatief van „Santpoorts Bloei" vond een bijeenkomst plaats met het doel te komen tot een nauwere samenwerking tusschen de ver schillende vereenigingen. Vertegenwoordigd waren de dagelijksche besturen van „Vox Hu mana", „Wilhelmina", R.C. „Brederode", Sant- p. Harddraverij vereeniging, Turnv. „Sant poort" Tooneelvereeniging „Jan v. Dommelen' Nationale Nieuw-Guinea-vereen. en „Sant- poort's Bloei". De beoogde opzet is volkomen bereikt. Alle aanwezige vereenigingen besloten tot volledige samenwerking en nauwer onderling contact. Aan het bestuur van de vereeniging „Sant poorts Bloei" werd verzocht ook verder de lei ding op zich te willen nemen, hetgeen werd toegezegd. Aan de niet op deze bijeenkomst vertegen woordigde vereeniging zal worden verzocht zich aan te sluiten. KINDERKOOR „DUINLUST" Ityi zijn directrice weer hersteld is, geeft het kinderkoor „Duinlust", zij 't dan ook wat laat in 't seizoen, alsnog onder leiding van Lies Hertier een concert op Donderdag a.s. in „Zomerlust". Het programma vermeldt een groot aantal nummers, zoodat reeds om half 8 wordt begonnen. SCHOORL NAAR STORMVOGELS Naar we vernemen heeft de Vitesse-speler Sehoorl wederom overschrijving naar zijn oude vereeniging „Stormvogels" gevraagd. Daar Sehoorl zich te IJmuiden heeft gevestigd, is het te verwachten dat hij overschrijving op „korten termijn" zal verkrijgen en dus spoe dig gerechtigd zal zijn voor Stormvogels uit te komen. STORMVOGELS—V. S. V Zoo men weet, wordt deze ontmoeting Vrij dag a.s. op het Stormvogel-terrein gespeeld. De heer N. J. Twisterling uit Haarlem is be reid gevonden de ontmoeting te leiden, zoo dat men bij voorbaat van een prettige leiding verzekerd is. DRIEHUIS. AANRIJDING Terwijl de haringhandelaar Van Z. aan den kant van den Zeeweg een klant aan het be dienen was, werd zijn motor-haringwagen door een passeerende zandauto aangereden. De haringwagen viel op zij, eenige flesschen zuur- waren vielen stuk, gerookte visch werd over goten met azijn, wat den smaak vermoedelijk niet ten goede zal kpmen, en de wagen zelf werd beschadigd. Van een en ander werd aangifte gedaan. HEILIGE LANDSTICHTING BESTAAT 25 JAAR. Op de Heilige Landstichting bij Nijmegen is Zondag op waardige wijze het 40-jarig priesterfeest van Mgr. A. Suys, vicaris der H. Landstichting, en het 25-jarig bestaan der H Landstichting gevierd. Mgr. A. Suys is benoemd tot officier in de Oranje Nassau- orde.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1