Blum's regeeringsverklaring. België. Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom MAANDAG 8 JUNI 1936 FRANKRIJK. Kamer spreekt haar vertrouwen in het kabinet uit. Standpunt inzake de valuta politiek ongewijzigd. Zaterdagmorgen kwam de ministerraad bijeen. Minister-president Blum las de regee ringsverklaring voor. die door den raad werd goedgekeurd. De ministers van binnenland- sche zaken en arbeid, Salengro en Lebas, brachten rapport uit over de activiteit der re geering ten aanzien van de stakingen. Het de creet, waarbij de defensiediensten worden ge coördineerd, werd goedgekeurd. De regeeringsverklaring is vervolgens door Daladier voorgelezen in den senaat en door Blum in de Kamer. Aan den inhoud is het volgende ontleend: „De taak der regeering is van den aanvang af ooor de uitspraak van het volk bepaald het behoud van de democratische vrijheden tegen alle pogingen tot geweld, het behoud van den vrede. Het regeeringsprogram zal be staan in het verwezenlijken van het program van het Volksfront. De volgende week zullen reeds voor stellen worden ingediend betreffende amnestie; 40-urige werkweek; collec tieve arbeidsovereenkomst; vacantie met behoud van loon; een plan voor groote openbare werken; nationalisa tie der wapenfabricage; een graan- bureau, dat tot voorbeeld zal dienen voor de revalorisatie van de andere landbouwproducten, zooals wijn, vleesch, melk; verhooging van den leerplichtigen leeftijd; hervorming van het statuut van de Bank van Frankrijk, waardoor overwicht'van de nationale belangen wordt gewaar borgd; een eerste herziening van de wetsdecreten. Wanneer deze maat regelen zullen zijn aangenomen, zal de regeering een tweede reeks voor stellen indienen, met name betrekking hebbend op een nationaal werkioos- heidsfonds, pensioenregeling voor oude arbeiders, en tenslotte een breedvoerig systeem voorstellen strekkende tot een doen herleven van de algemeene be drijvigheid met name door een fiscale ontspanning en onderdrukking van' fraude. Voortgaande zet de regeeringsverklaring uit een, dat aanvallen op de democratische in stellingen met kracht zullen worden afgesla gen en dat openlijk een balans zal worden op gemaakt van den economischen financieelen toestand, daar openhartigheid het vertrouwen van de natie in zich ze1 f zal versterken. Ten opzichte van de internationale politiek wordt gezegd, dat de klaarblijkelijke wil vari het land uitgaat naar behoud van den ondeel- baren vrede met alle naties ter wereld en voor all^.naties. De vrede is identiek met eerbiedi ging. van de internationale wet en de inter nationale overeenkomsten zijn identiek met de tróuw aan de aangegane verplichtingen en het gegeven woord. 'Frankrijk wenseht vurig een orga nisatie van de collectieve veiligheid, welke in staat zal' stellen tot een stui ten van den waanzinnigen bewape ningswedloop, waarin geheel Europa Vastzit en welke zal leiden tot een in ternationale overeenkomst betreffen de publiciteit en voortschrijdende ver mindering van en controle over de na tionale bewapeningen. De regeering zal dezen algemeenen wil van het Fransche volk tot ge dragslijn nemen, hetgeen geenszins een teeken is van laten begaan of een bewijs van zwakheid. Vertrouwensvotum voor Blum c.s. Een motie van vertrouwen in het kabinet-Blum werd daarna door de Kamer met 384 tegen 210 stemmen aangenomen. Incidenten tijdens de Kamerzitting In de zitting van de Kamer hebben de communisten Zaterdagmiddag een zoodanig tumult ontketend, dat de zitting eenigen tijd moest worden geschorst, meldt Reuter. Toen de rechtsche afgevaardigde Xavier Vallat be zwaar maakte tegen de aanwezigheid van Pierre Cot in het ministerie, zulks naar aan leiding van diens houding tijdens de bloedige gebeurtenissen te Parijs op 7 Februari 1934, begonnen de communistische afgevaardigden den naam van den vroeger en prefect van po litie Chiappe te roepen. Zij maakten zich ge reed om Chiappe, die als afgevaardigde voor Corsica in de Kamer zitting heeft, te lijf te gaan, doch dit werd door de ordebewakers verhinderd., De Kamervoorzitter, Herriot, slaagde er niet in de orde te herstellen, zoodat de zitting voor 10 minuten werd geschorst. Na de hervatting veroorzaakte Vallat een incident door te verklaren dat Frankrijk thans voor het eerst door een jood wordt geregeerd. Herriot protesteerde tegen deze uitlating en riep Vallat tot de orde. „Ik ken", aldus Herriot, „in dit land noch „Queen Mary" heeft opnieuw pech. Mist ook nu weer spelbreker. •Joden, noch Katholieken, noch Protestanten, ïk ken slechts Frauschen". Valutapolitiek ongewijzigd Naar aanleiding van de benoeming Labey- rie tot gouverneur van de Banque de France, in de plaats van Tannery, publiceert het mi nisterie van financiën een communiqué, waar in wordt gezegd, dat deze verandering in de leiding van de Fransche circulatiebank niet moet worden uitgelegd als een wijziging» van het standpunt der regeering ten aanzien van de valuta. Reuter meldt nog uit Parijs, dat de minister van buitenlandsche zaken Delbos, die een langdurig onderhoud heeft gehad met Leon Blum in tegenwoordigheid van Léger, den se cretaris-generaal van de Quai d'Orsay en Corbift, den Fransehen ambassadeur te Lon den, daarna een onderhoud heeft gehad met Blum alleen. De aanwezigheid van Léger en Corbin in het eerste onderhoud doet vermoe den dat men'de mogelijkheid van éen bespre king met Eden heeft overwogen over den in ternationalen toestand en de voorbereiding van de a.s. zitting van den Volkenbondsraad. Dienaangaande, door de journalisten onder vraagd, weigerde Delbos iets te zeggen. Mislukte bemiddelings pogingen in Palestina. Tal van nieuwe ongeregeldheden. Italië Défilé voor den koning. De koning heeft, vergezeld van maarschalk Badoglio, de jaarlijksche revue bijgewoond van de troepen van het garnizoen van Rome ter gelegenheid van de herdenking van de instel ling van het koninkrijk Italië. Een aanzienlijke menigte woonde de plech tigheid bij. 22.000 man defileerden. Zij waren op de meest moderne wijze uitgerust. Bij alle regimenten infanterie is thans een sectie lich te artillerie ingedeeld. De cavalerie is groo- tendeels gemoderniseerd. Het défilé werd ge opend door de ballilla's en jonge fascisten, Voorts waren er afdeelingen van de lucht macht, de zeemacht, de militie, de cavalerie, artillerie en-het tankcorps. (Reuter). De provinciale verkiezingen. De verkiezingen voor de provinciale raden hebben Zondag plaats gehad. Zij hadden een rustig verloop. De volledige uitslagen luiden: Aantel te verdeelen zetels: 69 Socialisten: 221 (verlies 20) Katholieken: 224 (verlies 94) Liberalen: 89 (verlies 6) Rexisten: 78 (winst 78) Frontisten (Vlaamsch-Nation.) 50 winst 19) Communisten 27 (winst 20) Eupensche volkspartij 3 (winst 1) „Voor Belgie" (arrondissement Verviers) 2 (winst 2) Afzonderlijke Katholieken (provincie Limburg) 2 (winst 2) Landbouwbond (provincie Luxemburg) 0 (verlies 2) De globale uitslagen der provinciale verkie zingen in -vergelijking tot die van de Kamer verkiezingen van de vorige maand zijn als volgt*, Liberalen 322.841 (292.977) Katholieken 688.278 (675.941) Rexisten 280.625 (271.491) Vlaamsehe Nationalisten 176.869 (166.737) Socialisten 750.289 (767.522) Communisten 138.791 (143.223) China. Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat Emir Abdoellah; die over Trans-Jordanië re geert, niet geslaagd is in zijn pogingen een accoord tot stand te brengen tusschen de re geering en de Arabische stakers. Vijf leden van het Arabische comité, waaronder de bur gemeester van Jeruzalem zouden hebben ver klaard, dat zij geen einde kunnen maken aan de gewelddaden, tenzij de Britsche regeering haar politiek radicaal wijzigt en de Joodsche immigratie stopzet. De toestand in het land blijft onrustig. Het stakingscomité heeft nieuwe pogingen in het werk gesteld de havenarbeiders tot staking te bewegen. Tusschen Jericho en Bethlehem werden door Arabische extremisten de tele foon- en telegraafleidingen vernield. Een Joodsche fabriek werd in deze omgeving vrij wel met den grond gelijk gemaakt. In Jeru zalem is door Arabieren schade aangericht aan slachthuizen en een krankzinnigenge sticht. Tusschen Jaffa en Jeruzalem openden Ara bieren het vuur op een stoet autobussen met Joden, waarbij een jong. meisje gewond werd. Militairen beantwoordden het vuur, waarna de'Arabieren retireerden. Ook op een vracht auto met Engelsche soldaten is geschoten. BALLONVAART OVER DEN ZUIDELIJKEN ATLANTISCHEN OCEAAN? ;De Hamburger ballonvaarder dr. Zinner heeft tegenover een vertegenwoordiger van net „Hamburger Tageblatt" het stoutmoedige plan te 'kennen gegeven den Zuidelijken At- lantischen Oceaan tusschen Afrika en ZuiÜ- Amerika met een ballon over te steken. Hij wil daarbij gebruik maken van den gunstigen Noord-Oostpassaat een bestendigen wind die den ballon in 5 tot 8 dagen over den Zuidelij ken Atlantischen Oceaan kan voeren. Deze wind maakt het noodzakelijk niet het kortste traject tusschen Bathurst en Pernambuco te volgen, doch het aanzienlijk langere traject Casablanca eii de monding van de Amazone rivier. Voor den 600 K.M. langen tocht zou naar de meening van dr. Zinner een ballon van 5000 kub. meter voldoende zijn. De correspondent van Reuter aan boord van de „Queen Mary" seint, dat het schip op zijn thuisreis tot dusver 679 mijl heeft afgelegd met een gemiddelde snelheid van 29.52 knoo- pen. Tengevolge van de mist is opnieuw ver traging ontstaan. MACHINIST VAN DEN SNELTREIN PARIJS—WEENEN GEARRESTEERD. Een Reuterbericht uit Weenen meldt, dat de machinist van den expressetrein ParijsWee nen, die^bij Linz derailleerde, gearresteerd is. Hij verklaarde voor het vertrek niet voldoende tijd te hebben gehad om zijn instructies ge heel te lezen en in den nacht tengevolge van den storm de signalen tot vertraging van de snelheid niet te hebben gezien. Geen oorlog tegen Japan, maar Verzet tegen Japansche agressie". In een belangrijke verklaring aan Reuter heeft Lo Wen Kan, die practisch de buiten landsche politiek van den politieken raad van het Zuid-Westen (de regeering van den bond der vier groot Zuid-Chineesche provincies) leidt, het volgende gezegd: „Verzet tegen de Japansche agressie en niet het voeren van oorlog met Japan dit is waar toe de politieke raad van het Zuid-Westen be sloten heeft. Dit verzet tegen Japan geschiedt uit zelfverdediging en moet niet verward worden met oorlog. Ieder bevel tot mobilisatie of het ondernemen van een expeditie tegen Japan in Noord-China moet uitgaan van de centrale regeering. Het manifest van Kanton dient beschouwd te worden, als een verzoek aan Nanking, in 't verzet tegen Japan de leiding over het volk op zich te nemen. Deze verklaring heeft de atmosfeer weder eenigszins opgeklaard en de vlucht van den Kantoneeschen dollar geschiedt niet meer op zulke groote schaal. In sommige kringen meent men te weten, dat Kanton een geste heeft gemaakt, en dat het waarschijnlijk geen andere maatregelen zal nemen, alvorens de centrale regeering handelend optreedt. Een onbevestigd bericht meldt, dat Tsjang Kai-Sjek een geheim bevel tot mobilisatie afgekondigd heeft en 300.000 man troepen aan de grenzen der provincies Kiangsi, Hoenan en Kweitsjau concentreert. Japansche ministers beraadslagen. Uit Tokio meldt Reuter, dat de Japansche ministers van oorlog, marine en buitenland sche zaken een langdurige bespreking hebben gehad naar aanleiding van de gebeurtenissen in China. Zij hebben besloten dat Japan langs diplomatieken weg de andere mogendheden, die belangen in China hebben, zal doen be grijpen, dat het niet wenschelijk is, een con flict met Japan uit te lokken, omdat het com munisme daar van voordeel zou trekken. De ministers zijn van meening, dat een overeen komst tusschen Japan, Mandsjoekwo en China noodzakelijk is. In welingelichte kringen verklaart men, dat de minister van oorlog in de kamer een voor stel zal indienen tot instelling van een minis terie van luchtvaart ter ontwikkeling van de civiele luchtvaart, waarbij ook de militaire luchtmacht in tijd van oorlog belang heeft. Verder zal de minister voorstellen indienen betreffende de organisatie van de oorlogs industrie in het belang der nationale defensie. SIR JOHN FRASER OVERLEDEN. De bekende journalist, schrijver en reiziger Sir John Foster Fraser, is Zondag te Londen op 67-jarigen leeftijd gestorven. Fraser werd geboren te Edinburgh en kwam op 24-jarigen leeftijd naar Londen, waar hij verslaggever en parlementair correspondent werd. In 1896 vertrok hij met zijn beide broers om per rijwiel een reis om de wereld te maken. Hij volbracht dit inderdaad en reisde door 17 landen, waarbij hij 19.237 mijl aflegde in 774 dagen. Daarna maakte hij nog reizen door Si berië, Mandsjoerije, de Ver. Staten, Canada, den Balkan, Australië, de Sahara, Panama en Argentinië. Tijdens den wereldoorlog was hij in Rusland. De laatste jaren heeft hij veel gereisd en ge schreven over het Europa van na den oorlog. Zijn publicatie „Round the world on a wheel" herinnert aan zijn fietstocht rondom de we reld. Principieele overeenstemming bij het arbeidsconflict in Frankrijk. De stand der stakingen. Uit Parijs, 7 Juni. De vereeniging van werknemers in het district Parijs ontkent for meel, dat zij de bedoeling heeft een staking in het bankbedrijf te ontkenen en waarschuwt tegen dergelijke geruchten. In den namiddag verliet Salengro, de mi nister van Binnenlandsche Zaken, eenige oogenblikken de conferentie tusschen de ver tegenwoordigers der werkgevers en werkne mers en deelde hij aan den journalisten mede, dat de besprekingen een goed verloop hadden en dat in beginsel een accoord was bereikt over de loonen. De erkenning van het recht op organisatie en van de arbeidsgede legeerden, thans blijft nog slechts te bespre' ken de kwestie van de arbeidshervatting en de voorwaarden waarop dit kan geschieden. Overeenstemming is inmiddels bereikt tus schen de uitgevers der Parijsche bladen en de krantenverkoopers, het werk zal direct worden hervat. Het A. N. P. meldt over den stand der sta kingen nog de volgende berichten: In Versailles is de staking overgeeslagen op het personeel der begrafenis-ondernemingen, De prefect heeft daarom opdracht gegeven aan de stedelijke politie een aantal begra fenissen te verrichten. In de mijnstreek van Douai is het aantal stakers sedert Donderdag van 350 tot on geveer 20.000 gestegen. Ook het personeel der cokees- en brikettenfabrieken heeft zich bij de mijn-steking aangesloten. De bond van warenhuisfabrikanten te Pa rijs heeft Zaterdag evenals dit reeds door andere ondernemersbonden geschiedde, ver klaard alle onderhandelingene tot bijleggin? van het conflict te zullen afbreken, indien het personeel de bezette warenhuizen niet ontruimde. Zaterdag werd ook de rivierscheepvaart door de stakingsbeweging getroffen. Vooral in Noord-Frankrijk, in de omgeving van Rijs- sel. zijn de bemanningen van talrijke vracht schepen in staking gegaan. Zij legden nnhue schepen dwars over de rivieren en ka nalen, ten einde op deze wijze elk verkeer onmogelijk te maken. Ook in Reims heeft de steking zich verder uitgebreid. De staking in de Parijsche me taalindustrie schijnt echter te verminderen. (Reuter). GORKI MAAKT HET IETS BETER. Er is naar Reuter uit Moskou verneemt een lichte verbetering ingetreden in den gezond heidstoestand van Maxim Gorki. Alle gevaar is nochtans niét geweken. Bruin en niet verbrand. Bij zonnebaden, zwemmen, sport, fiets-, wandel- en watertochten wordt zonnebrand voorkomen met AMILDA-zonnebruincrëme, Bronst en bruint tevens Uw huid prachtig. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) BETEELDE OPPERVLAKTE LANDBOUW GEWASSEN. Volgens deskundige opgave is de uitge strektheid bezet met ónderscheiden landbouw gewassen in Haarlemmerméér als volgt: De totale oppervlakte bouwland bedraagt: 13174 Hectaren. Granen: wintertarwe 4000 H.A.; zomertarwe 190 H.A.; rogge 250 H.A.; wintergerst 90 H.A., zomergerst 525 H.A.; haver 1150 H.A., totaal granen 6205 H.A. Peulvruchten: veldboonen 350 H.A.; erwten 1430 H.A.; bruine en witte boonen 15 H.A., to taal peulvruchten 1795 H.A. Handelsgewassen: koolzaad 22 H.A.; bruin mosterdzaad 2 H.A.; geel mosterdzaad 15 H.A., karwijzaad (oogst 1936) 675 H.A.; blauwmaan- zaad 10 H.A.; vlas 260 H.A.; kanariezaad 18 H.A.; andere handelsgewassen 80 H.A., totaal haandelsgewassen 1082 H.A. Land- en tuinbouwzadensuikerbietenzaad 5 H.A.; spinaziezaad 275 H.A.; knol- en raap zaad 6 H.A.; uienzaad 3 H.A.; radijszaad 12 H.A., andere land- en tuinbouwzaden 30 H.A, totaal land- en tuinbouwzaden 331 H.A. Knol-, wortel- en bolgewassen: consumptie aardappelen 750 H.A.; suikerbieten 1775 H.A.; mangelwortels en voederbieten 275 H.A.; koolrapen en knollen 5 H.A.; witlof 75 H.A.; uien 1 H.A.; sjalotten, kroten enz. 120 H.A.; totaal knol- en wortelgewassen 3001 H.A. Groenvoedergewassenroode klaver 220 H.A.; witte klaver 10 H.A.; lucerne 10 H.A.; kunstweiden 500 H.A.; groene mais 20 H.A., totaal groenvoedergewassen 760 H.A. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING De viervoetige bezoeker wil dus blijkbaar weer naar buiten. „Ja, ja," zegt Thijs lachend, „je hebt lekker gegeten en je bent verwarmd en nu wil je natuurlijk weer op stap, makker! Ga je gang maar, hoor." Maar de hond blijft jankend in de deuropening staan en verzet geen poot. Thijs kijkt het dier eens onderzoekend aan en dan gaat hem een licht op. „Moet ik soms met je meegaan; is dat je bedoeling? Is je baas iets overkomen? Dan ga ik er meteen op uit." Dat was heusch de bedoeling van den hond en even later is het tweetal reeds op weg. HET TOONEEL CREMER. CABARET-AVOND. Als inleiding der herdenking van haar 55- jarig bestaan, heeft de Kon. Letterlievende Ver. Creme-r Zaterdag in het gebouw van den H.K.B. een cabaret-avond gegeven, voor wel ken extra feestavond veel belangstelling was. Dat de Cremer-leden in staat zijn een caba ret-programma te vullen, hebben zij Zater dag weer overtuigend bewezen. Een groot deel van het programma was ge reserveerd voor den heer Jacques Timmer mans, die nu eens onder den naam van Tim Jackson, dan weer als Jacq en ten slotte ge heel zonder naam optrad. Maar het was steeds aardig, wat hij deed. De heer Timmer mans begeleidt zich zelf bij zijn liedjes aan den vleugel en hij doet dat muzikaal en met flair. En de liedjes lanceert hij vlot. al zou den ze bij scherper articulatie nog beter tot hun recht komen. Wie Eki is, weten alle Cremer-leden en wij zagen haar in het cabaret-genre met veel genoegen. Haar voordracht van „Vodden" waarbij mej. Bouwer in haar verschijning als Amsterdamsch „schoffie" frappant op Corrie Vonk geleek was met de repor tage van Van Puffelen uit de Brandweer- Revue „In Vuur en Vlam" door Henk Bak ker wel verreweg het beste deel van het programma. Zij droeg dat schrijnende le venslied met goede plastiek en vol karakter voor. Ook in „De Moord in den Gootsteen" was haar travesti van den Amsterdamschen straatjongen hierbij goed gesteund door den heer Oostwald als het oude heertje onder de parapluie opmerkelijk goed en speelde zij met entrain en zuiver gevoel voor humor, zonder te chargeeren. Jacques Timmerman gaf ons ook nog les in de Vaderlandsche Geschiedenis en in dien grappigen monoloog vond ik hem eigenlijk nog beter dan in zijn liedjes. De dames Korenblik en Lucas zagen wij in „Katten Idylle" als twee buurvrouwen uit Kattenburg en zij vermaak ten de zaal met hun geheel falikant uitloo- pende zorg voor hun poesjes. En Henk Bak ker deed er goed aan in den Cremer-kring de twee best geslaagde sketches uit zijn revue „In Vuur en Vlam" Jetje en de radio-repor tage van Van Puffelen nog eens te bren gen. Zij hadden hetzelfde uitbundige succes als op den feestavond van commandant Van den Broek. De heer Herman Smits had de taak om de verschillende cabaret-nummers aan elkaar te lijmen. Hij vatte die taak meer op als moppen- debiteur dan als conferencier. Smits haalde den lach met zijn moppen wel uit de zaal, al waren er dan ook eenige bij met een baard. Zijn suc ces zou nog grooter zijn, wanneer hij zich in zijn vertellen meer had weten te concen- treeren en elke inleiding tot de pointe de helft korter had gemaakt. Het was, als geheel, een aardig, afwisselend cabaret-programma, een zeer geslaagde aan loop voor het groote „non-stop bal met attrac ties", dat tot in den morgen duurde. Ja, ze weten bij „Cremer" nog wel wat fuiven is. Dat belooft dus heel wat voor de viering van het elfde lustrum. J. B. SCHUIL. IACICj PROEMMMA DINSDAG 9 JUNI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending. 8.009,15 Gram. platen, 9.30 Midden- standspraatje. 10.30 Gram. platen. 11,30—12.00 Godsd. halfuur. 12,15 Gram. platen en KRO- orkest. 2.— Voor de Vrouw. 3.— Gram. pla ten. 3.15 „De Katholieke Kerk in de bran ding". 4.15 Gram. platen. 4.45 KRO-Boys, 6.15 Zwemles. 6.30 KRO-Melodisten. 7.15 Sacra mentsfeest en processei. 7,35 Sportpraatje. 8. Berichten. A.N.P. en KRO-Nieuws. 8.10 KRO- Symphonie-orkest. 8.30 Fanfare „St.-Joezep". 8.50 KRO-Boys. 9.10 Carlo Pagani's Tzigane- orkest. 9.25 Gram. platen., 9.40 KRO-Sympho- nie-orkest. 10.Vervolg Fanfare-orkest. 10.20 Vervolg Tzigane-orkest. 10.35 Berichten ANP. 10.40 KRO-Symphonie-orkest. 11.Gram. platen, 11,15 KRO-Boys. 11.45—12.00 Gram. platen. HILVERSUM II. 301 M. AVRO-Uitzending. 6.30—7.— RVU. 8.— Gram. platen. 9.Kovacs Lajos' or kest. 10.Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Ko vacs Lajos' orkest. 11.00 Huish. wenken. 11,30 Piano-recital. 12.Ormroeporkest en Gram. platen. 2.Orgel en viool. 3.Knipcursus. 4.— Zang en piano. 4.30 Gram. platen. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 As tronomische couserie. 7.Dansmuziek en zang. 8.— Berichten A.N.P. 8.10 Gevarieerd programam m.m.v. het Omroeporkest, solisten accordeon-duo en Kovacs Lajos' orkestè 11.— Berichten ANP. Gram. platen 11,2512.00 Aeolian-orkest. DROITWICH, 1500 M. 11,20—11.50 Orgelspel. 12.10 Het Hallis-kwin tet en soliste. 12,50 BBC-Schotsch-orkest en solist. 1.502.20 Gram. pl. 3.103.55 R. Po- wellis's kwintet. 4.20 Causerie „This and That" 4.40 Sopraan en strijkkwartet. 5.35 Lon- densch Zigeuner-orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Liederen van Ravel. 7.15 Fransche les. 7,50 Koloniale causerie, 8.20 Zangrecital. 8,50 Ra- dio-tooneel met muziek. 9.50 Berichten. 10.20 Scheepvaartkundige causerie. 10.40 Het Gril- ler-strijkkwartet. 11.3512,20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7,20 en 8.35 Gram. platen. 11.20 Orkestcon cert. 2,50 Gram. platen; 5.50 Orkestconcert. 9.05 Zang. 10.05 Orkestconcert en solisten. 11.0512,35 Populair concert en dansmu ziek. KEULEN, 456 M. 6.40 Orkestconcert, 12,20 Concert, 1.35 Sym- phonieconcert. 2.35 Gevar. concert. 4.20 Or kestconcert. 5.55 Gevar. concert. 77.20 Omroep orkest. 9.20—10.20 Gevarieerd programma. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram. platen; 12,50 Salon-orkest. 1,502.20 Gram. platen; 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.20 Gram. platen; 8.20 Symphoniecon eert en hoorspel. 10.3011,20 Gram. platen. BRUSSEL, 484 M. 12,20 Gram. platen. 12,50 Omroeporkest. 1,502.20 Gram. platen. 5.20 Orgelconcert. i.35 Gram. platen; 8.20 Salon-orkest en zang. 9.35 Dansmuziek. 10.3011,15 Gram. platen. DETTTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Dansmuziek. 10.20 Berichten. 10.50 Kla rinet en fagot. 11.05 Weerbericht. 11,2012,20 Dansmuziek en populair concert.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2