Cricket in Engeland. DAMES-CRICKET ZEILEN KORFBAL PAARDENSPORT MAANDAG 8 JUNI 1936 NEDERL CRICKETBOND. Haarlem-Hermes-D. V. S. daarlem behaalt haar eerste over winning. Zondag heeft Haarlem door een zeer ver diende overwinning op flermes-D.V.S. de eer ste punten in de wacht gesleept. Na het zwakke spel in de eerste twee wed strijden heeft Haarlem zich nu van een veel betere zijde laten zien en alle onderdeelen batten, bowlen zoowel als fielden waren dit maal zeer goed verzorgd. Jammer dat het weer ook ditmaal niet mee-' merkte, want had Haarlem den vollen speel tijd gehad, dan was het zeer goed mogelijk ge weest een inningsoverwinning te behalen. Nu kon er voor de lunch slechts even gespeeld worden en mocht Haarlem niet te lang door blijven batten, zoodat op 1G9 voor het verlies van slechts 3 wickets gesloten moest worden. Was er dus voldoende tijd geweest dan hadden gemakkelijk ruim 200 runs gemaakt en had Hermes tweemaal uitgegooid kunnen worden. Haarlem had een invaller voor Maas die zeer waarschijnlijk de eerste vier weken nog wel niet zal spelen Kleefstra verloor den toss, doch captain Nolet liet Haarlem eerst batten en dat is hem duur te staan gekomen. Voogd en Healy openen op het bowlen van Borani en Offerman. Beide batsmen spelen zeer kalm en nemen in het geheel geen risico's Voogd komt er echter, na enkele regenonder brekingen, allengs beter in en scoort veel snel ler dan Healy, die dan ook al spoedig op het bowlen van Bart, die inmiddels met Engering is aangezet, achter het wicket wordt gevan gen voor 10 (135). Engering blijkt in zijn eerste overs zeer gevaarlijk te zijn en hij krijgt Voogd voor een goed gespeelde 25 l.b.w. (2—39). De Ruig en De la Mar zorgen hierna echter voor een zeer grooten stand. De Ruig slaat vele boundaries en eenmaal gaat een korte bal van Engering keihard tegen het hek voor zes. De 100 is spoedig bereikt en daar ook De la Mar nu veel vrijer gaat spelen is de wedstrijd het aanzien ten volle waard. Jammer dat eindelijk op 153, dus na een stand die 114 runs oplever de, de Ruig den bal even verkeerd raakte en van een vuurpijl door Beukers op het bowlen van Offerman gevangen werd voor een zeer goed gespeelde 66. Met Kleefstra op de mat werd hierna nog even doorgespeeld, doch na dat De la Mar Offerman nog rechtuit voor zes had geslagen, werd de innings op 169 gesloten, waardoor De la Mar met 57 en Kleefstra met 5 not out bleef. Met nog twee en een half uur speeltijd be stond dus voor Hermes nog de mogelijkheid 170 runs te maken, vooral gezien het feit, dat Hermes over enkele spelers beschikt, die zeer hard kunnen slaan. Het begin is voor Hermes echter al zeer on gelukkig, want Beukers, die met Bart de in nings op het bowlen van de Ruig en Portgens had geopend, wordt al dadelijk schitterend door van Dalsum in de slips gevangen. De Ruig blijkt er dezen dag goed in te zijn, want na het uitstekende werk met het bat, blijkt het dat hij nu met den bal al evenveel goeds kan doen. Bart wordt, na slechts 10 runs ge scoord te hebben, door hem gecleaned. Na de thee vallen op 22 maar liefst drie wickets, na melijk van Keuzenkamp, Borani en Nolet, waarvan de eerste twee zelfs met den eersten bal gaan. De Ruig nam deze drie wickets dank zij twee fraaie vangen van Healy op third man en een fenomenale vang van van Vree den op mid-off. De stand was zoodoende 522 geworden en alleen Offerman had als derde man ingaande stand weten te houden. Hij deed dit echter niet door voorzichtig spel, integen deel sloeg hij er geweldig hard op los. Het batten van Ófferman is in deze periode een lust om te zien. Vier zessen slaat hij, zoo als er op het Haarlemveld maar zelden gesla gen zijn. Twee kwamen er zelfs op den Rijks straatweg terecht. Wel plaatst hij ook eenige malen zeer gelukkig, en als hij op een totaal van 77 juist zijn 50 heeft bereikt, doet Healey op de Ruig zijn derde vang en moet Offerman vertrekken. Hiermede is tevens de grootste tegenstand gebroken. Alleen Engering brengt het nog tot 21 alvorens hij door van Dalsum wordt gebowled. Visser en Scheffer hebben beiden aan 1 bal genoeg en op 94 sluit de in nings van Hermes, waardoor Haarlem dezen wedstrijd wint met 75 runs op de 1ste innings. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de scores: lste Innings van Haarlem. 1. J. J. Voogd, l.b.w.. b. J. Engering 25 2. H. A. Healy, c. Visser, b. A. Bart 10 3. H. A. G. de la Mar, not out 57 4. P. de Ruig, c. Beukers, b. J. Offerrnan 66 5. Drs. B. Kleefstra, not out 5 6. H. Boeree, did not bat 0 7. F. W. G. van Dalsum, did not bat 8. J. Fortgens, 9. K. Rijpma, 10. W. Onkenhout, 11. H. J. v. Vreeden, Byes Leg byes 4 Wides 0 No balls 0 Totaal 169 voor 3 wickets. Bowlingcijfers O. M. R. W. L. Borani 16 3 32 0 J. Offerman 14 2 46 1 A. Bart 12 2 37 1 J. Engering 12 3 48 1 lste Innings van Hermes-D.V.S. A. Bart, bowled P. de Ruig 10 C. Beukers, c. F. v. Dalsum, b. P. de Ruig 0 J. Offerman, c. H. Healy, b. P. de Ruig 51 J. Keuzenkamp, c. H. Healy, b P. de Ruig 0 L. Borani, c. H. v. Vreeden, b. P. de Ruig 0 A. Nolet, c. H. Healy, b. P. de Ruig S. v. d. Schouw l.b.w., b. F. v. Dalsum J. Engering, bowled F. v. Dalsum G. Visser, c. K. Rijpma, b. F. v. Dalsum J. Jaarsveld, not out J. Scheffer, bowled F. v. Dalsum Byes Leg byes O. M. R. W. 13 1 28 6 6 1 27 0 1 0 6 0 6 1 32 4 Wides No balls Bowlingcijfers P de Ruig J. Fortgens W. Onkenhout F. v. Dalsum H. C. C. I-Rood en Wit. In Wassenaar ging Rood en Wit Zondag ten tweeden male ten onder thans tegen het eerste team der Hagenaars. Hierbij moet echter in aanmerking wor den genomen dat een foutieve scheidsrech terlijke beslissing waardoor de resteerende speeltijd voor de Hagenaars verlengd werd, dezen een handje hielp bij de overwinning. Het totaal van de door de Rood en Wit batsmen gescoorde runs, mag, de verschillen de omstandigheden in aanmerking genomen (v. Bueren od bovenvermelde wijze wegge werkt, beide Kramers absent en een al weer door regen verkorten speeltijd) niet onbe vredigend genoemd worden. Aanvoerder Davidson koos. na het winnen van den opgooi: batten, een keuze die ons niet geheel kon bevredigen, aangezien met slechts 5 uur speeltijd, de kans voor de te genpartij voor het behalen van een overwin ning grooter werd. Had Mr. Davidson de Ha genaars eerst naar de wickets gestuurd, dan hadden deze zonder eenigen twijfel voor de moeilijkheid gestaan (gezien hun zeer sterke batting-team) de innings te sluiten, na even goed een ruim voldoend aantal runs te heb ben gescoord; en het juiste moment voor het stoppen van de innings te kiezen, is een uiterst lastig feit, gezien de mogelijkheid voor de tegenpartij, lo. óf het totaal toch nog te overschrijden, wat gezien het even eens goede batting-team van Rood en Wit geenszins buitengesloten is en 2o. de zeer groote kans dat de tegenpartij den tijd uit speelt. In het huidige geval boekte de Haagsche een zeer regelmatige overwinning, die zeer misschien in een gelijkspel was veranderd, zonder reeds meer genoemde scheidsrechter lijke dwaling, doch dan ook zeer misschien, aangezien H C.C. een batting-team heeft, dat desnoods in 2 uur tijds 200 runs bijeen ran selt. Diverse batsmen maakten goede en nuttige scores: bij Rood en Wit in de eerste plaats: v. d. Bogaardt een zeer geduldige 35; als tegenstelling Yates met een zes en drie vie ren in een oogenblik 22 A. v. Baasbank zeer fraai in de gully door E. Schill gevangen: 14. A. v. d. Togt een uitstekende 37 en P. Hage naar een forsche 23. Van de staartwiekets traden G. v. Schou wenburg en M. Gobets met resp. 15 en 17 op den voorgrond. Bij de Haagsche bowlers was het voorna melijk Th. de Klerk die de batsmen in moei lijkbeden bracht, met 5 voor 55 kwam hij het meest van de 5 H C.C.'ers die den bal han teerden naar voren. W. v. d. Bosch was vrij onsevaarhik en J Koeleman boezemde ook weinig ontzag in. Beide spelers veroverden 2 wickets. Bij de innings van H.C.C. opende Mr. H. van Manen met een biizonder fraaie 27 (één zes 4 vieren) waarna A. v. d. Togt hem zeer mooi bowlde. Zijn partner W. Prins bracht hef tot 42 punten in kalm temDo gescoord. E. Schill ging na een vrij gelukkige 39 run out en v. d. Luur en W. v. d. Bosch tenslotte bezegelden met resp. 20 en 26 de Haagsche overwinning. A. v. d Togt- met 1 voor 33 bowlde verre weg het beste: Bruin bracht er helaas geen steek van terecht. Scores le innings Rood en Wit. v. Bueren c. J. v. d. Bosch b. W. v. d. Bosch 0 v. d. Bogaart l.b.w. Koeleman 35 Yates c. C. Bakker b Koeleman 22 v. Baasbank c. A. Schill b. W v d. Bosch 14 v. d. ogt st. J. v. d. Bosch b. de K'erk 37 Hagenaar c. W. v. d. Bosch b de K'srk 23 Nordbeck c. W. v. d. Bosch b. de Klerk 0 Schouwenburg bowled de Klerk 15 Davidson bowled de Klerk 1 Gobets run out 17 Bruin not ou* 1 Byes 1 No balls 1 167 W. v. d. Bosch 2 voor 29 J. Koeleman 2 voor 39 C. Bakker 0 voor 18 H. v. Manen 0 voor 26 Th. de Klerk 5 voor 55. Ie innings H. C. C. Mr. H. v. Manen b v. d. Togt W. A. Prins b Yates E. J. A..-Sphill rui)out J. J. v. d. Luur not out Jhr. W. v. d. Bosch not out leg byes for 3 wickets. W. Yates 1 voor 50 M. Bruin 0 voor 42 A. v. d. Togt 1 voor 38 P. C. Hagenaar 0 voor 13 F. Nordbeck 0 voor 11 V. R. A.—V. V. V. Deze wedstrijd eindigde in een draw. Het totaal voor V.R.A. was 155, voor 8 wickets, voor V.V.V. 88 voor 5 wickets. V. O. C—H. C. C. II. Ook deze wedstrijd eindigde in een draw. Voor V. O. C. was het totaal 166 voor 8 wickets, voor H. C. C. 37 voor 1 wicket. R. c. H—s. c. H. c. Draw. Eerst om bij eenen werd een aanvang ge maakt R. C. H. wint den toss en verkiest fielden, zoodat S. C. H. C. het eerst naar de wickets trekt, zij openen met Deetje Kessler en F. Bouvy op het bowlen van Zonneveld en Kuyt. Tot de lunch weten beiden stand te houden, welke ingaat met 20 voor 0. Kort na deze onderbreking heeft Kuyt succes als van Musscher op fraaie wijze Bouvy vangt (1 voor 26). Kessler heeft er goed het oog op en laat fraaie slagen zien. Na een snelle 18 runs op een totaal van 88 valt dan het wicket van Labouchere gevangen op het bowlen van Zonneveld. Nadat C. Bren- ning enkele vangkansen overleeft wordt hij na een harde 42 in 't verre veld gevangen door C. Hellingman (6 voor 121). Met Hoefje op de mat wordt het totaal opgevoerd tot 158 runs voor het verlies van 6 wickets en sluit S. C. H. C. hiermede haar innings, R. C. H. voor de taak stellende in 2 uur en 20 minuten de benoodigde runs te maken of den tijd uit te spelen. Voor R. C. H. bowlde H. Zonneveld 2 voor 36. L. Kuyt 2 voor 41. Met van Musscher en van Buuren opent R. C. H. waarvan laatstgenoemde reeds op 7 het slachtoffer van Cremer wordt als hij voor zijn wicket kruipt. Zonder een run aan het totaal toe te voegen wordt dan Zonneveld in de slips gevangen. Met 2 voor 8 zoo kort na den aanvang ziet het er plotseling slecht uit. Van Musscher en Paape laten dan echter uitstekend spel zien waarvan vooral van Musscher met zijn prima off slagen het de bowlers danig lastig maakt. Onder groote spanning komt dan het einde als er 9 wickets neer zijn voor 76 runs. Voor S. C. H. C. bowlde P. H. Cremer 5 voor 23 F. Bouvy 1 voor 6 en G. Birnie 2 voor 23. 't Resultaat van deze wedstrijd werd dus een draw C. V. H. I—Quick (N.) i. Resultaat draw. In een spannenden wedstrijd is het C. V. H. gelukt den kampioen een puntje te ontfut selen. Quick gaat batten en reeds direct heb ben Faber en W. Fiege er goed het oog in. De laatste gaat op 21 een beetje ongelukkig uit, als hij in een poging om een bal om te halen zijn wicket intrapt. Collard weet Faber dan te steunen en weldra beginnen de runs in een snel tempo te komen. Tiental na tiental bren gen de batsmen op het scoringbord, zonder dat een der bowlers in staat is hen te schei den. Het totaal is al 80 als Zeeuwe een goede vang in de slips doet op het bowlen van Middelink waarna Faber voor een goede 33 kan retireeren. -G-.VrH. stelt nu--alle^ in het werk om de score zoo langzaam mogelijk te doen gaan en met succes. Wel ziet niemand kans om Collard die een prima innings speelt uit te krijgen, maar toch blijven de diverse Nijmegenaren een zeker ontzag voor de bow lers behouden. Burki gaat voor 14 c and b. Keyser. Als op 176 v." Saase een goede vang op silly mid on doet op het bowlen van Whitehead sluit captain den Hartog voor 5 wickets de innings. J. Faber 33, J. Collard een zeer goede 67 n.o., H. Burki 14, M. de Reuver 23. Bowlingcijfers: C. V. H., J. Middelink 242, G. Zeeuwe 026. A. J. Roodt 031, R. A. G. Davidson 012, O. Keyser 2,-24. J. White head 17, G. van Langelaar 06. Er is nog ongeveer 3 uur te spelen als C. V. H. naar de mat gaat. Zeeuwe en v. d. Meer openen. Zeeuwe weet reeds direct een paar mooie vieren op leg te scoren. Op 15 valt het wicket van v. d. Meer, die 4 runs later door Zeeuwe gevolgd wordt. Ook Keyser en Roodt maken het dezen keer niet ang en bij een stand van 518 staat de wedstrijd voor Quick gewonnen. De volgen de C. V. H.'ers denken er echter anders .over en eerst Davidson met Goossens en daarna de laatste met Whitehead weten de collapse te stuiten en door keurig batten hun elftal voor een nederlaag te behoeden. Davidson gaat uit op 42. Goossens en White head zetten nu een grooten stand op voor het zevende wicket. Vooral de laatste legt er on genadig het hout op en slaat een harde zes op Fiege. even later gevolgd door een gewel dige 6 op Burki. Op 99 is echter ook hij aan de beurt om te verdwijnen voor een niet ge noeg te waardeeren 30. Ondertusschen is de tijd al aardig'opgeschoten en krijgen de laat ste menschen tijd uitspelen tot consigne. Op 101 wordt Goossens die minstens IV2 uur zijn wicket in stand had weten te houden endaar door mede een punt voor zijn side heeft we ten te redden, door een slow'oal van den Har tog gebowld voor een waardevolle geduldige 15. Middelink en Seveke spelen nu uitslui tend verdedigend en riskeeren niets meer. Om half zeven is de tijd verstreken. Het C.V.H. totaal is dan 109 voor 8. G. Zeeuwe 15, G. Goosssens 15, R. A. G. Davidson 13, J. White head 29. Bowlingcijfers Quick: C. Fiege 443. H. Burki 3—22. W. Klaarenbeek 0—9, J. Faber 14, M. den Hartog 1—2. U. V. V.—Haarlem 2. Evenals het eerste elftal zijn ook de Haarlem reserves er in geslaagd een keurige overwin ning te behalen in een zeer spannenden wed strijd. Haarlem 2 maakte 122, waarvan P. de Lugt 17, E. van Musscher 16, O. Abendanon 11, A. v. d. Bergh 32. De bowlingcijfers van U.V.V. waren: E. J. C. Pino 533, C. Gravendaal 037, G. Slinger land 222 en E. Wilbrink 320. U.V.V. maakte 116 runs. Voor Haarlem bowlden O. Abendanon 1—30, J. Allart 632 J. de Boer 028, A. v. d. Bergh 113 en E. v. Musscher. Haarlem 2 won dezen spannenden wedstrijd dus met slechts 6 runs. A. C. C. II—Rood en Wit II. Rood en Wit verliest den toss en moet eerst batten. Het totaal werd 74, waarvan Poederbach 20 en L. Groen 27. Voor A. C. C. bowlde D. Prent met 730 zeer goed, verder D. Disselkoen 230 en A. Haalmeijer 013. A. C. C. slaagt er hierna in het totaal van Rood en Wit voor slechts drie wickets te pas- seeren.Het totaal wordt met inbegrip van 12 Extra's 215 waarop gesloten wordt voor het verlies van negen wickets. Vermelding verdient een zeer fraaie vang van R. J. de Haan met de rechterhand. Bowlingcijfers Rood en Wit: Jhr. Mr. C. L. v. Lennep 1—85. G. dé Vries 7—75 in 26 overs. H. Kruseman 07, J. Chapon 018, J. P. v. Baasbank 018. Met nog 1 uur en 50 minuten speeltijd moet Rood en Wit nog eens batten. Jhr. H. B. v. Tets en J. P. v. Baasbank openen nu de in nings. Als het totaal 24 is wordt J. P. van Baasbank ten onrechte l.b.w. gegeven. Hij had in goeden stijl 19 runs gescoord. A. J. de Haan. die nu inkomt, gaat "uitsluitend verde digen, terwijl jhr. H. B. v. Tets voor de runs gaat. Als laatstgenoemde gebowld wordt voor 35 runs vallen er weer snel eenige wickets. Onder groote spanning slagen H. Kruseman en H. v. d. Land er tenslotte in, om den res- teerenden tijd uit te spelen. Het totaal was geworden 97 for 8 wickets. Bowlingcijfers A, C. C.: D. Prent 2—46. D. Disselkoen 0—13, W. v. Vliet 0^-13, A. Haal meijer 6—14, D. de Baare 0—4, J. Immig 0—1. Extra's 6. Rood en Wit verliest dus haar eersten uit wedstrijd met 141 runs. Haarlem IIIBloemendaal. De beide kampioenscandidaten van verleden jaar, die waarschijnlijk ook dit seizoen weer de grootste concurrenten zullen zijn, speelden Zaterdag voor het eerst weer tegen elkaar. Verwacht werd, dat we een spannenden strijd te zien zouden krijgen, doch dit mocht niet zoo zijn. Met inbegrip van 8 extra's werd het totaal van Haarlem tenslotte slechts 62. (R. Buissink 23) Voor Bloemendaal bowlden: J. Beyk 115, G. Kesting 118 en L. v. d. Mey 721. Bloemendaal bracht het slechts tot 50 runs (H. Beyk 17). Voor Haarlem bowlden: R. Ton 326 en H. D. Wessel 6—19. V. R. A. IV—C. V. H. II. Gewonnen door C. V. H. met innings en 41 runs. C.V.H. won den toss en koos fielden. Het batten van V.R.A. was zwak. De wickets vie len dan ook regelmatig. Bijna verrichtte J. de Wit de hattrick, want met 2 opeenvolgen de ballen nam hü" 2 wickets. Toen .moest het spel wegens teveel regen eenigen tijd worden onderbroken. Daarna was de V.R.A.-innings spoedig geëindigd met een totaal van 31 runs. Roegholt 12. Bowlingcijfers: Vogelsang 4—10, de Wit 416. Het batten van C.V.H. vlotte anders ook niet erg. De meesten konden op het vrij zachte bowlen van V.RA. geen vat. krijgen. De score steeg dan ook vrij langzaam. Alleen Vogelsang hield goed stand. Het totaal werd 109 runs. Vogelsang 56 v. Orden 13. Bowlingcijfers: Roegholt 038, Franken 746, v. Goethem 318. V.R.A. werd nog eens ingestuurd. Wel werd nog vrij veel tegenstand geboden, doch het totaal bleef wederom laag nl. slechts 37 runs. Franken 14. Vermelding verdient nog zoo wel in de eerste als in de tweede innings een keurige catch van de Noo. De bowlinecijfers van C.V.H. waren na tuurlijk over 't algemeen zeer fraai t.w Eel- man 010, v. Orden 22, Dik 1—0, Vogel sang Ir—18, de Wit 32. HAARL. CRICKETBOND. C. V. H. IV—Rood en Wit V. R. en W. bat eerst en richt niet veel uit op 't eenvoudige bowlen van den C.V.H.- aanval. Op 40 hebben allen een beurt gehad. Hiervan hadden E. Bosschart 15 en W. v. Rosse m 12. De bowlingcijfers waren: F. Vogelsang 411, L. Servaas 4—12, A. v. Saase 1—7 en F. Jacobs 1—5. C.V.H. hierna ingaande, deed het nog even minder en scoorde slechts 39 runs, waardoor er nog wel van eenige span ning sprake is geweest. Slechts A. v. Loenen met 14 wist eenige runs te maken, terwijl er nog maar liefst 14 extra's waren. Bowlingcijfers R. en W.: T Berendsen 24 H. Reus 311, J. Meeeuwenoord 4—7, E. Bos schart 13. Met nog voldoenden speeltijd wil C.V.H. nog een kansje wagen op de 2de innings. Aanvankelijk met succes, daar de eerste wickets snel vallen maar dan houden Bos schart en Berendsen stand en wordt bij 82 for 4 van verderen strijd afgezien. W. v. Rossem scoorde 12, E. Bosschart 29 H. Réus 10 not out en Ta Berendsen 23 not out. Bowlingcijfers: F. Vogelsang 136, L. Ser vaas 3—32. A. v. Saase 011. door twee schitterende afstand-schoten bin nen de tien minuten den stand te brengen op 2—4 voor Oosterkwartier. In de beginopstel ling is het D. Buur die met twee snelle door braken keurig aangegeven den stand brengt op 2—6. Voor de vierde maal wordt gewisseld er is dan ongeveer een half uur gespeeld in de 2de helft. Mej. S. Hommels maakt er dan 2—7 van; spoedig gevolgd door B. v. Marsbergen welke den stand opvoerd tot 28. Met Oosterkwartier sterk in de meerderheid komt dan het einde van dezen fair gespeelden wedstrijd. D. S. V. D.S.V.-PROGRAMMA. Gespeeld: D.S.V. 3—Sp. Ver. 4/5 3-2 Dinsdag 9 Juni: 7—9 uur (traningsgroep A). Woensdag 10 Juni; 7—9 uur (trainingsgr. B). Donderd. 11 Juni: 7 uur D.S.V. 1Flora I. Ballotage: Nieuwe leden: heeren J. Jansen en C. v. d. Meij, voorgesteld: emj. G. LJlstra. Ook Zaterdag, de lste dag van de nieuwe serie wedstrijden viel er in Engeland weer veel regen. Te Bradford verloren de Britsch Indiërs tegen Yorkshire op een „slow" wicket c batsmen voor 22 runs, waarna Nayudu steund door Mustag Ali 2VZ uur stand hield en 41 runs scoorde. Het totaal werd 86 (Bowes 3—18, Smailes 4—26, Verity 3—21) Nissar, de Indische fastbowler', nam daarna in 17 overs, 5 m. voor slechts 26 runs de wickets van Mitchell, Hutton, Sellers, Suttcliffe en Ley- land. Yorkshire 182—7 (Turner 42, Smailes 40"). Middlesex 192 (R. W. V. Robins 77) Clark 7—68 tegen Northants 555. Surrey 161 (Hopwood 7—53) tegen Lancs 61—1, Essex 171 (O'Connor 55, Larwood 447, Voce 541) te gen Notts 11—1. Leicester 127—9 tegen Sus sex. Kent 165 (Wellard 7—61) tegen Somerset 816. Gloucester 328—7 (Barnett 132, Dacre 62) tegen Warwick. Hants 1104'tegen Gla morgan. Proefwedstrijd dames te Utrecht. Zondag werd het damescricketseizoen ge opend met een proefwedstrijd tusschen 2 elf tallen, teneinde tot een samenstelling te ko men van een officieel Nederlandsch dames team, dat Zondag 21 Juni a.s. op het A. C. C.- terrein te Amsterdam tegen een Engelsch da- mes-elftal zal spelen. Door den regen kon het B-elftal eerst tegen 12 uur naar de wickets trekken. Van het openingspaar was mej. Roosjen snel verdwe nen, doch de volgende 4 dames lieten zien, dat het batten vooruit gegaan was, daar zij allen een behoorlijke score maakten (E. Lambers 13, Broeckmans 34, M. ten Have 24, E. Haal meyer 38 not out). Verder kwam mej. Fasten- hout als no. 11 ingaande, alleen nog in de dubbele cijfers n.l. 13. Het totaal van het B- elftal werd met inbegrijp van 13 extra's 144 Niet minder dan 8 bowlsters moesten aan ge zet worden, alvorens het laatste wicket viel hiervan bowlde mej'. M. Haalmeyer van A. C C. bijna de geheele innings door nam 5 wickets voor 33 runs. De innings van het A-elftal had een eigen aardig verloop, want mej. ten Have stichtte ëen dergelijke verwarring, dat op het totaal van 3 reeds evenzoo vele wickets door haar toedoen gevallen waren. Mej. Roos en mej Haalmeyer stuitten de collapse en na den val van het 4e wicket op 18, steeg 't totaal tot 96 alvorens mej. Haalmeyer voor een omzichtige 15 kon verdwijnen. De dames Ruurs en de Jong maakten het niet lang, met resp. 5 en 3, waarna mej. Roos zich terugtrok (78 not out)om. in verband met den korten speeltijd de andere dames gelegenheid te geven haar batting capaciteiten te toonen. Het totaal werd tenslotte 117, zoo dat het B-elftal met 27 runs won. Het B-elftal had niet zooveel bowlers noodig, v.n.l. door het goede werl van de dames Lambers en ten Have, die ieder 4 wickets voor haar rekening namen, resp, voor 22 en 37 runs. De scores van deze wedstrijd waren: B-elftal: N. Roosjen l.b.w. M. Haalmeyer E. Lambers b. T. Koning F. Broeckman c. Ruurs b. M. Haalmeyer M. ten Have b. G. de Jong E. Haalmeyer not out J. Brugma c. Ruus b. M. Haalmeyer R. Feenstra st. Roos b. Koning J. Ambagstheer run out H. de Groot b. M. Haalmeyer E. Juck b. M. Haalmeyer A. C. Fastenhout c. Ruurs b. D. de Groot Wides Beyes De Holland week 1936. De nipuwe „De Ruyter" wint. Op de IJsselmeerbaan eindigde de voorgift- klasse c en b met denzelfden uitslag als den dag tevoren, zoodat de Noordster daarmede den Zuiderzeeprijs won. Eveneens viel wegens 't tweemaal als eerste eindigen van de Schol- levaer aan W. Bruynzeel in de ronde- en platbodemjaehten de Pampusprijs ten deel. De zesmeterklasse zeilde eerst met de „de Ruyter 2" iMoltzer) en de „Piet Hein" (A. E. Dudok van Heel) aan den kop. Een loefpartij tusschen deze rivalen bracht de De Ruyter 1 (Dokkum), die aanvankelijk ver achter was, gelegenheid om de leiding over te nemen. Tot aan het kruisrak in de tweede ronde bleef Dokkum (De Ruyter 1) voor, daarna liep Moltzer (De Ruyter 2) in om als eerste te fi nishen. De Piet Hein kwam evenals de beide voorgaande dagen als derde aan. In de intern, starklasse liep B. Maas met de „Bern" dadelijk snel uit om verder onbe dreigd dezen internationalen wedstrijd te winnen voor den Franschman (Tramontane) en den Engelschman (Lady Betty). De Duit- scher Oswald Kirsten (Thalatta) moest dit maal evenals op den eersten wedstrijddag (Donderdag) de eer der overwinning aan on zen landgenoot J. Heinen met de Janmaat af staan. De Duitsche drakenzeiler bleek in het eindklassement echter de meeste punten te hebben. In de regenbogen zegevierde de Hollandia (C. van Staveren) thans driemaal in succes» sie: terwijl evenals den dag tevoren de Kaag zeiler M. Monde weer beslag legde op den eersten prijs in de Pampusklasse, die evenals de regenbogen, thans ook weer op het IJssel- meer voeren. Van de kleinere klassen op het Buiten IJ waren feitelijk alleen de Sharpiewedstrijdèn en die in de Olympia-jollen belangrijk.. Deze binnenbaan werd gisteren nog afgekort ge varen ook. Van de 18 vertrokken jachtjes legde de Pierewiet in de ochtend en de All Weather in de middagraces beslag op den eersten prijs:' de prijswinnaars der ochtend wedstrijden klasseerden zich des middags niet bij de eerste vijf aankomenden. In de Olympia-jollen werd de Engelschman P. Scott -in de ochtendwedstrijden niet, ge-- plaatst, maar hij werd des middags tweede na K. H. Pott,' waardoor hij toch de meeste punten tijdens deze Hollandweek in deze klasse verzamelde, mooi gevolgd door den Duitscher C. Relt, die in de ochtendrace eerste werd, maar des middags geen plaats bij de eerste vijf kon bemachtigen. Totaal Bowlingcijfers: M. Haalmeyer 5—33, F. Koning 2—19, I Groot 18, G. de Jong 116. A—elftal1 A. Kappelhoff c. Fastenhout b. ten Have T. Koning b. ten Have Z. de Groot c. Broeckmans b. ten Have E. Markoert b. ten Have D. Roos retired M. Haalmeyer c. ten Have b. Lambers J. Ruurs c. Roosjen b. Lambers J. Koert b. Lambers G. de Jong b. Lambers T. de Groot not out A. Boogaardt b. Broeckmans Wides Byes 144 Totaal Bowlingcijfers: Lambers 4—22, M. ten Have 4 mans 1—19. -37, F. Broeck- Olympia 2-Oosterkwartier 2 (2-8) Om precies 2 uur werd begonnen onder lei ding van den heer Groot. Direct na de uitgooi heeft Olympia al suc ces en scoort op fortuinlijke wijze (1—6). Oos terkwartier is door dit snelle succes niet ont moedigd, integendeel, zij komt geweldig in de meerderheid, en weet na 10 min. door P. Plooyer gelijk te maken (11). Na vakverwisseling blijft Oosterkwartier het spel volkomen beheerschen, doch de nieuwe aanval is niet gelukkig met schieten. Na 20 minuten heeft zij dan eindelijk door C. van Marsbergen, welke van dichtbij weet te doelen succes (12). Met onveranderde stand komt rust. Na rust volgen direct van beide zijden snelle aanvallen. Tien minuten na rust weet Olympia uit een dezer snelle aanvallen dan ook den gelijkmaker te scoren (22). Met de nieuwe opstelling weet J. van Andel Ruiterfeest op „Woestduyn" Alg. Vereen. Ned. Reserve- Officieren. Op het fraaie landgoed „Woestduyn", wel willend ter beschikking gesteld door den heer H. Smidt van Gelder, begon om 2 uur Zater dagmiddag het Ruiterfeest, dat onder de gunstige weersomstandigheden door een tal rijk publiek werd bijgewoond. Wij merkten o.a. op generaal Snijders, eere lid der Ver., den burgemeester van Haarlem, den heer G. Maarschalk en overste A. M. M. van Loon, garnizoenscommandant Motor- dienst Haarlem. De Afd. Haarlem trad als gastvrouw op. Het eerste nummer was de entrée-manoeu- vre van 4x8 ruiters van de afd. Haarlem en Rotterdam, in militaire kleederdrachten uit de periodes 1650, 17501850 en 1936. Nadat zij zich hadden opgesteld werd het Wilhelmus gespeeld, waarna het figuurrijden een aanvang nam. Het slot van dit nummer was een groep van 6 rijders die een springdemonstratie gaf in carré-vorm. 8 Dames en 8 heeren dër afd. Haarlem reden vervolgens een vlaggen-manoeuvre met oran- je-rood-wit-blauwe vlaggen met als slot een opstelling in W-formatie, waarna zij werden toegesproken door majoor W. Cool, terwijl pad_ vinders van groep 7 te Haarlem de dames bloe men aanboden. Aan de estafette werd deelgenomen door groepen van 4 ruiters uit afd. Amsterdam, Deventer, Den Haag, Rotterdam, Haarlem en een uit verschillende plaatsen. Als slot volgde het springconcours, waarbij alleen gelet zou worden op de fouten en niet op den gemaakten tijd. Majoor Cool deelde hierop de prijzen uit. Estafette prijzen: le Prijs. Afd. Haarlem, bestaande uit me daille, ter beschikking gesteld door Hoofdbe stuur A. V. N. R. O. 2e Prijs. De gemengde ploeg, een medaille van de afdeeling Haarlem van A. V. N. R. O. 3e Prijs. Een ploeg, samengesteld uit ruiters uit Delft, den Haag, Leiden: een medaille van de afdeeling Haarlem A. V.'N. R. O. 4e Prijs. Deventer. Spring-concours. Luit. J. Eilers en luit. Vermeer, die gelijk ge ëindigd waren, moesten overspringen, waarbij den eersten prijs verwierf: Luit. Vermeer, een beker, van de afdeeling Haarlem met medaille van den garnizoens commandant te Haarlem. 2e prijs. Luit. J. Eilers, een zilveren medaille, ter beschikking gesteld door Dr. A. Kneteman te Haarlem. 3e prijs. Res. le luitenant B. A. van Gilse te Haarlem, bestaande uit een bronzen medaille, beschikbaar gesteld door Dr. H. M. Eijsvogel te Haarlem. De overige prijswinnaars, kapitein Cool, luit. Koster en de heer van Wachen verkregen een eervolle vermelding. Vervolgens kreeg res. le luitenant B. A. van Gilse een extra prijs als beste rijder van het feest en luitenant Vermeer een dito prijs als beste onbereden officier.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3