CadsZ? Olympische dag in Stadion. MOTORWIELRIJDEN TAFELTENNIS GYMNASTIEK. GOLF. HENGELEN MAANDAG 8 JUNI 1936 Bondselftal—Sparta. 2 0 zege voor de Pragers P. Degenen, die Zondag het Praagsche Spaita m het Stadion te Amsterdam het Tsjecho Slowaaksche voetbal hebben zien demonstreeren, zullen er niet over verwonderd zijn, dat deze ploeg het kampioenschap van haar land heeft behaald. Waarlijk, als men het spel van deze profs vergelijkt met de prestaties van onze Nederlandsche clubelftal len, dan hebben onze amateurs toch nog wel heel veel te leeren. Men zal betoogen, dat een prof dan toch nog wel wat anders is dan een amateur in zijn gelegenheid tot oefening en. hoewel deze Tsjechen geen volle-tijds-beroepsspelers zijn en stuk voor stuk ook nog een ander vak be oefenen, is dit argument natuurlijk juist. Wij behoeven er ons zeker niet voor te schamen dat onze clubs een paar klassen minder voet bal spelen dan dit Praagsche Sparta, ik wil alleen het feit constateeren. En in dezen wedstrijd was het K.N.V.B.- elftal, ofschoon toch waarlijk nogal represen tatief van samenstelling, ook een klasse min der. Dit kan bezwaarlijk ontkend worden. Wat deze Spartanen, naast de vaardigheid van het Tsjechische spel vooral demonstreer den, was, hoe machtig een goed clubelftal, waarvan allen goed op elkaar ingespeeld zijn, wel is, tegenover een gelegenheidsploeg, zooals dit K.N.V.B.-team tengevolge van de experi menten was. Het positie kiezen, altijd weer het zwakke punt bij de Nederlandsche ploe gen, was bij de Tsjechen volkomen af, waar door het plaatsen niet alleen veel zuiverder was, maar ook zeer werd vergemakkelijkt. Dit was een lust om te zien. Een van de moeilijkste opgaven voor een voetballer is de vraag, waar hij moet staan. Aan Nederlandsche zijde werd hierin nogal eens tekort geschoten, met name door Den Hoed, Pienter en Vrauwdeunt, wat dezen laatste betreft, zoodra hij rechts binnen ging spelen. Toevallig, maar veelbetee- kenend, waren deze drie vandaag allen „expe- menten" en wanneer wij het genoemde drietal benevens hun collega's Lungen en Pellikaan moeten beoordeelen, dan komen wij tot de volgende conclusie: Den Hoed was rondweg onvoldoende. Hij kon absoluut geen vat krij gen op het geraffineerde meest korte samen spel der Tsjechen en reeds voor de rust wis selde aanvoerder Van Heel met hem om. Dit was wel een verbetering, ofschoon Van Heel ook geen groot spil is. Pienter was zeker min der dan Weber, ook na zijn begrijpelijkerwijs wat onwennig begin. Hij stelt zich vaak ver keerd op, zijn trappen was maar zoo-zoo en het langzame tempo van het Noordelijke voet bal kwam duidelijk in zijn gebrek aan snel heid tot uiting. Vrauwdeunt, die de laatste maanden zoo uitstekend op dreef was, is mij erg tegengevallen. Hij bereikte weinig en zijn aangeven was heel dikwijls onzuiver. Deze Feijenoorder had bepaald geen goeden dag. Vervolgens Pellikaan. Deze zuiderling die in vorige jaren zooveel goede wedstrijden voor de nationale ploeg heeft gespeeld, voelde zich in dit gezelschap, weer dadelijk thuis en speelde een uitstekenden wedstrijd, nog steeds zwoegend en zonder stijl, maar ook zonder "fouten en effectief. Tenslotte Lungen. Wat een bijzondere speler is dit toch. Een merkwaar dig rasvoetballer, vol schijnbewegingen en trucs, vol bewegelijkheid en anticipatie-ver mogen. Het was wel heel jammer, dat de enkel van Bakhuijs na een paar formidabele schoten onwillig werd, waardoor deze populairste onzer voetbalhelden na een half uur de kleed kamer reeds moest opzoeken. Want het inte ressantste experiment was wel de combinatie LungenBakhuys. Naar wat wij ervan moch ten zien, geloof ik overigens, dat deze op lossing zeker niet slechter is dan Bakhuijs Drok met den geduchten schutter als mid denvoor. Over het algemeen is het verstandig om het beste schot niet op de centervoorplaats te zetten, vooral niet als men nog een goeden spelverdeeler ter beschikking heeft als Lun gen, die slechts een eigenschap mist, namelijk het harde plaatsen naar de vleugelspelers. Bakhuijs werd vervangen door Wels, waardoor Vrauwdeunt rechtsbinnen werd. Van deze rechtervleugel ging niet erg veel uit en Vrauw deunt was daar de oorzaak van. Veel beter was de linkerwing en ik vond Van Nellen zelfs de beste speler van de K.N.V.B.-ploeg, terwijl ook Caldenhoven, Van Male en Smit goed op dreef waren. De nederlaag was volkomen verdiend, daar zal ieder toeschouwer het wel over eens ge weest zijn. En, hoewel het 21 geweest zou zijn, als Wels een strafschop, naar 'zeer fla grant haken van Lungen niet tegen den paal had getrapt, valt er ook tegen het verschil van twee doelpunten niets in te brengen. De Sparta-voorhoede heeft nog verscheidene mooie kansen onbenut gelaten, gemakkelijke kansen zelfs, die onze voorhoedespelers niet gemist zouden hebben alszij ze maar gekregen hadden. Maar, afgescheiden van den strafschop, die Lungen na prachtig spel van Smit en Van Nellen een open goal-kans ont nam, was er gedurende den geheelen wedstrijd geen enkele eenvoudige gelegenheid tot scoren voor de Hollanders, een feit, dat afdoende spreekt voor het bijzondere spel van de Praagsche achterhoede. Het tempo van dezen wedstrijd was niet hoog en het was het tempo, dat de bezoekende ploeg voorschreef. Summa summarum een interessante en leerrijke wedstrijd. Interessant vanwege de experimenten bij de onzen, leerrijk, omdat deze Tsjechen lieten zien, dat er toch nog wel wat beters is dan Nederlandsch voetbal, beter in alle onderdeelen van het spel, behalve in het afwerken van de aanvallen. Onder leiding van scheidsrechter Lange- nus, stellen de elftallen zich als volgt op: Nederlandsch bondselftal: Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Caldenhoven (D.W.S.), en Pien ter (Be Quick 1 Midden: Pellikaan (Longa)Den Hoed. (M.V.V.) en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Vrauwdeunt (Feijenoord). Bakhuys (H.B.S.i, Lungen (A.F.C.), Smit (Haarlem) en Van Nellen (D.H.C.) Sparta (Praag): Doel: Klenovac. Achter: Burgr en Ctyroky. Midden: Kostalek. Boucek en Srbek. Vóór: Faszinek, Pelcher, Zajicek, Nejedly en Rado Na den aftrap gaan de Tsjechen er met den bal van door. Pienter grijpt in, maar de bal komt terug en Van Male moet reeds handelend optreden door een schot van den linkervleugel te stoppen. De eerste Neder landsche aanval stuit op Kostalek, die Van Nellen den voet dwars zet. Dan speelt Van Heel een mooie pass naar Van Nellen die het leer even kwijt raakt, het opnieuw bemach tigt en voorzet. Vrauwdeunt doet deze kans echter te niet door naast te koppen. Een oogenblik later moet Van Male weer ingrijpen. In deze eerste periode zijn de Spartanen sterker. De eerste werkelijk fraaie, Nederlandsche aanval wordt door Bakhuys opgezet. Hij geeft het leer aan Vrauwdeunt, via Lungen komt het bij Van Nellen, die hard inkopt Maar Klenovac doet een sprong en heeft den bal. Het volgende oogenblik schiet Smit hard over het doel. De voorzetten van Van Nellen worden meestal door Burgr of Boucek onderschept, terwijl Lungen zich niet op de meest effec tieve manier opstelt. Daardoor krijgt Kle novac maar matig werk. Een mooie kans mist Nejedly, als hij vrij voor het Nederlandsche doel komt. Hij schiet echter te nerveus, zoodat Van Male kan redden. Maar nauwelijks een minuut latei- wordt een doelworsteling het bondselftal noodlottig. Faszinek zet voor. een der Tsje chen schiet in en de van Den Hoed terug gesprongen bal wordt door Pelcher van kor ten afstand in de touwen gewerkt. (01). Het spel blijft heen en weer golven. In het laatste kwartier voor de rust wisselen Van Heel en Den Hoed van plaats, maar de Spar- ta-middenlinie blijft meester van het terrein. Ons doel ontkomt aan een nieuwe doorbo ring, als Zajicek, van dichtbij tegen de lat schiet. De terugstuitende bal wordt twee-, driemaal ingeschoten, doch steeds is er red ding en tenslotte wordt het leer corner ge werkt. Dan komt onze voorhoede nog even aan het woord. Vraudeunt geeft het binnen- trio een fraaie kans, maar Lungen aarzelt en met een katachtigen sprong is Klenovac juist iets eerder bij den bal. Een vrije schop op den rand van het Tsje chische strafschopgebied heeft weer geen re sultaat, evenmin als een corner op het doel van Van Male. Zoo gaat de rust met 01 in. Na de rust. De eerste aanval na de hervatting is weer voor Sparta, hij strandt op buitenspel. Er gaat thans wat meer kracht van de Neder landsche voorhoede uit. Lungen schiet van de zijlijn op doel, hetgeen natuurlijk niets op levert. Van Nellen volgt zijn voorbeeld, doch Klenovac stopt. Het publiek, dat wat meer fut in zijn elftal meent te bespeuren, doet luide aanmoedigingen hooren, maar weer komt het succes aan den anderen kant. Na een doelworsteling komt Rado in het bezit van den bal en zonder veel moeite brengt hij den stand op 0—2. Er is dan 8 minuten ge speeld. Na ongeveer 18 minuten komen de Hol landers naar voren. Van Nellen zet verschil lende malen goed voor. Eens redt Klenovac, dan schiet Wels naast, Ons binnentrio blijft vrij machteloos tegenover de hechte verdedi ging der gasten. Als Lungen is doorgebroken, wordt hij door Burgr gehaakt, maar Wels verknoeit ook deze kans, door uit den toegekenden straf schop tegen den paal te schieten. Nederland blijft nu sterker in het veld en de backs dringen ver op. Bij een scrimmage voor het Praagsche doel schiet Van Nellen in. maar opnieuw brengt Klenovac redding. Van Heel wordt dan door Bas Paauwe ver vangen. Het opdringen onzer backs heeft enkele gevaarlijke Praagsche aanvallen tot gevolg. Van Male stopt een moeilijk schot en even later ontneemt Pienter Faszinek op het laat ste oogenblik de schietkans. Op een voorzet van Wels kopt- Smit in. Klenovac grabbelt den bal uit het uiterste hoekje. Vijf minuten voor het einde laat Nejedly een goede gelegenheid tot scoren voorbijgaan door den bal nog af te geven, als hij vrij voor doel staat. Telkens weer worden Tsje chische aanvallen door buitenspel onderbro ken. Ook de Nederlandsche voorhoede ziet, ondanks al haar zwoegen, geen kans om te scoren en zoo komt het einde met een 2—0 zege voor de bezoekers. Athletiek. Nieuw Nederlandsch record op V2 Engelsche mijl. Osendarp in geweldigen vorm. Evenals de voorafgaande jaren is ook dezen keer het athletiekgedeelte bij den Olympi- schen Dag een prachtige „show" geworden en heeft men volop kunnen genieten van ener- veerende gevechten. De Haarlemmer Tackema slaagde er zelfs in een nieuw Nederlandsch record te loopen n.l. op Vz E.M., waarbij hij het sinds 1924 op naam van Paulen staande record van 1 min. 59.6 sec. bracht op 1 m. 59.1 sec. na een race, die hem na een krachtigen eindspurt in het laat ste rechte eind de overwinning bracht. Wel niemand zal. nadat de Haarlemmer ge- ruimen tijd is absent geweest aan een over winning van hem gedacht hebben. Na den start nam Petit de leiding, op den voet ge volgd door Tackema en Bouman. Voor de tri bune kwam De Ruyter evenwel naar voren en terwijl ook Bouman medeging, geraakte Tackema op de vierde plaats. Op 600 M. geeft Petit op en komt Mans bij het leidende pelo ton, dat nu een feilen strijd gaat leveren om de leiding. Bij het ingaan van het rechte eind leidt Bouman, terwijl De Ruyter op de tweede plaats komt. Hier acht Tackema zijn tijd ge komen. Centimeter na centimeter wint hij terrein. Op 50 M. van de finish is De Ruyter bereikt en nu gaat het op Bouman af. Op 25 M. is deze bereikt. Even een kort gevecht, doch te houden is de Haarlemmer niet en op fraaie wijze wint hij. Een mooie race heeft Osendarp in de 100 M. geloopen, waarbij hij vanaf den start steeds voorzat en met 10.4 sec. den besten tijd uit zijn leven noteerde. De Zwitser Haenni zat direct op de vierde plaats en wist Berger op 50 M. voorbij te komen, doch Van Beveren be reiken kon hij niet, want deze Amsterdammer had wederom een formidabele eindspurt en noteerde voor de tweede maal in dit seizoen 10.5 sec. Gezien het verschil tusschen den Zwitser en Van Beveren moet de tijd van laatstgenoemde niet kloppen. Op 200 M. startte Osendarp op medisch ad vies niet. Voor hem kwam nu Van Beveren in de baan. die ook nu wederom zijn vooruitgang toonde. Bij het ingaan van het rechte einde had de Amsterdammer een voorsprong van 1 M., doch de Zwitser had dezen achterstand snel ingeloopen en de laatste 60 M. volgde een nek-aan-nek race. Op het allerlaatste moment slaagde de Zwitser er tenslotte in met borst- lengte te winnen, doch Van Beveren bereikte met 21.6 sec. toch een persoonlijk record. Ber ger had met den strijd geen oogenblik iets te Een rijkdom der Trop;.. proeft men uitde edele tabakken, verwerkt in de nieuwe CADENA ó-cents penaal. - De naam CADENA garan deert U het beste voor Uw geld. Thans ook in blikken van 10 stuks. PENAAL - 6 CENT (Adv. Ingez. Med.) doen en kon nog juist Eikema achter zich laten. Wim Kaan won het hordenloopen, doch het bleek, dat Brasser voor hem gevaarlijk kan worden. Na den start zat de Amsterdammer voor en eerst bij de 4e horde had de Haarlem mer hem bereikt. Toen begon Brasser een slachting onder de horden, wat bestraft werd met diskwalificatie, waardoor Mesman Schultz op de tweede plaats kwam. Inmiddels had Brasser de anderen danig uit hun evenwicht gebracht, zoodat hoewel ,de „spaanders er af vlogen" de tijd niet zoo fraai was. Hoewel Wim Kaan met 15.3 sec. kan tevreden zijn. De Haarlemmers Herfst en v. d. Booren lootten resp. de 5e en 6e baan en dit is ln hoofdzaak de oorzaak, dat zij ook op deze plaatsen eindigden. Toch hadden zij nimmer van Baumgarten kunnen winnen, want deze was heer en meester van het veld en wist zelfs 49.3 sec. te noteeren. In volle sprint ging de Hagenaar er van door en tot het einde hield hij vol, waardoor hij zeker 20 M. op de tweede aankomende voor was. Jammer, dat hij Duitscher is, want de Nederlandsche ath letiek heeft gebrek aan dergelijke loopers. Bij de 4 maal 100 M. estafette had de voor loopige Nederlandsche ploeg een invaller voor Boersma,.waarvoor Kiasema inviel. Niettegen staande dat boekte.de ploeg een tijd van 41.6 sec., dank zij goede wissels. De ploeg moest een voorgift inloopen van 20 M. en toen Osendarp den stok kreeg was hij zeker 4 M. achter. Toen volgde het meest sensationeele, want de Hage naar „klauwde" als een bezetene en in no- time was hij de tegenstanders voorbij en bracht hij zijn ploeg de overwinning. Een strijd om nooit te vergeten. Ook de nationale dames-ploeg wist na span- nenden strijd een voorgift van 20 M. in te loo pen en een tijd van 50.1 sec. te noteeren. Ook hier waren de wissels goed, zoodat met ver trouwen het starten bij de internationale wed strijden te Blackpool (Eng.) kan worden tege moet gezien. 100 Meter: 1. Osendarp 10.4 sec.; 2. Beveren 10.5 sec.; 3. Haenni (Zwitserland) 10.5 sec.; 4. Berger 10.9 sec. 400 Meter: 1. Baumgarten tijd 49.3 sec.; 2. Buehrmann 51.8 sec.; 3. Mieghout 52 sec.; 4. Woltjer 52.3 sec. Halve Engelsche mijl hardloopen (804.5 M.): 1. Tackema 1 min. 59.1 sec. nieuw Neder landsch record; 2. Bouman 1 m. 59.3 sec.; 3. De Ruyter 2 min. 0.2 sec. 200 Meter hardloopen: 1. Haenni (Zwitserland) 21.6 sec.; 2. Van Beveren 21.6 sec.; 3. Berger 22 sec.; 4. Eike ma, 5. Baumgarten; 6. Mieghout. 4 X 100 Meter estafette dames: 1. Voorloopige Nederlandsche ploeg met de dames Briejer, Koen, Doorgeest en De Vries (tijd 50.1 sec.). <20 Meter voorgift gegeven); 2. Rotterdamsche ploeg 50.2 sec.; 3. Bruen- hilde Groningen 50.3 sec.; 4. A.D.A. 50.4 sec.; 5. U.D.A.; 6. A.V.A. 4 X 100 Meter estafette heeren: 1. Voorloopige Nederlandsche ploeg met de heeren Klazema, v. Beveren. Berger en Osen darp. Tijd 41.6 sec. (voorgift 20 M. gegeven); 2. A.A.C. 41.7 sec.; 3. Gemengde ploeg 'Utrecht oost-noord) 42.1 sec.; 4. Trekvogels 42.3 sec.; 5. Haarlem. 110 Meter hordenloop: 1. W. Kaan 15.3 sec.; 2. Mesman Schultz 15.7 sec.; 3. Janz 15.9 sec.; 4. Brasser gedisquali- ficeerd. Wielrennen. Bij de wielerwedstrijden heeft, helaas Van Vliet geen tegenstander gevonden die hem flink partij kon leveren. In matches a deux, a trois of a quatre, uit welke positie dan ook, hij is de anderen steeds de baas. In de sprints wonnen Herbershof, Leene en Van Vliet hun series, terwijl Kropman als snelste tweede eveneens in den eindstrijd werd geplaatst. In de eerste serie had Her bershof gemakkelijk gewonnen doordat Van der Vijver en Ooms aan elkaar bleven han gen en niet 400 meter voor de finish de weg- loopende Herbershof en Schenk volgden. In den strijd lag Van Vliet steeds vierde. Bij de Marathontribune kwam hij met een spurtje bij, ging in tweede positie achter Kropman. Hij sloeg een aanval van Leene in de laatste bocht af en passeerde gemakke lijk Kropman om met een lengte te winnen. Een goede tijd werd gemaakt in den Olym- pischen inhaalwedstrijd over 4000 meter door de ploeg Van der Voort. Zwartepoorte. Van Wees en Kropman, die 5 min. 3 3/5 sec. 9 noteerden. In den tandemwedstrijd was voor Ooms- Leene met 11 1/5 sec. over de laatste 200 me ter. Wij zien dit paar wel naar Berlijn ver trekken Sprint 100 meter, winnaars serie's plus snel ste derde in de finale: le serie: Herbershof 1 min. 30.8 sec., 2. Schenk. 2e serie: 1. Van Vliet 1 min. 22.8 sec., 2. Kropman 1 min. 23 sec. 3e serie: 1. B. Leene tijd 1 min. 26.6 sec., 2. Van der Voort. Finale: 1. Van Vliet, 2 Kropman, 3. Leene, 4. Herbershof. Tijd laatste 200 meter 12.4 sec. Olympische inhaalwedstrijd over max. 4000 Meter: De ploeg Van der Voort, Zwartepoorte, Van Wees en Kropman wint van de ploeg Helle mans. Zwanenburg. Peperkamp en Duyn met 50 Meter verschil. Tijd 5 min. 3.6 sec. Tandem wedstrijd 2000 Meter: 1. OomsLeenetijd laatste 200 Meter 11.2 sec.; 2. Duyn—Peperkamp, 3. Zwartepoorte— van der Voort, 4. Kropman—van der Vijver. Ruitersport. Het slot van dezen Olympischen dag werd der traditie getrouw, verzorgd door de rui ters. Men weet dat de voorbereiding voor de Olympische Spelen tot in de puntjes ver zorgd is en de demonstraties sterkten ons eens te meer in de overtuiging, dat de kan sen om in dezen tak van sport in de prijzen te komen, waarlijk niet gering zijn. De mi litaire ruiters sprongen over een parcours van 15 hindernissen met maximum hoogte 1.20 meter. De burgerruiter, de heer E. Kahn verrichtte een fraaie prestatie door met .Espoir" zonder fouten het parcours af te leggen in den tijd van 1 min. 13 2/5 sec., terwijl de hindernissen verhoogd werden tot 1.30 a 1.40 meter demonstreerden de dres suurruiters hun paarden. Dit waren majoor Camerling Helmolt met Wodan, majoor le Heux en kapitein Versteegh met ..Ad Astra". Hier kon men eens zien, wat na jarenlan- gen arbeid op het gebied van africhting be reikt kan worden. Het programma voor de Olympischen zware dressuurproef stelt zeer hooge eischen. Verschillende bewegingen daaruit werden getoond, zooals de piaffe" (de draf op de plaats) de gecadanceerde draf, gaolp enz. Dit zijn wel enkele van de moeilijkste oefe ningen en er behoort veel geduld en rij kun stig gevoel voor om deze goed uit te voeren. Tenslotte kwamen de hindernisruiters. Hier ging luitenant Greter met „Ernica" van het Colenbranderfonds prachtig en vooral snel over het parcours. Wel maakte de heer Pasman nog een korteren tijd, doch zijn paard maakte vier fouten, zoodat luitenant Greter als eerste eindigde. Het was een prachtig slot van een alleszins sportieven dag. Zeker dertig duizend toeschouwers gin gen dan ook meer dan tevreden naar huis. SPRINGCONCOURS Militaryruiters: 1. E. Kahn met „espoir" 0 fouten tijd 1 min. 13 2/5 sec., 2. Luitenant tonnet met „danseuse rose" 0 f. tijd 1 min. 17 3 5 sec. 3. luitenant kolonel baron van voorst tot voorst met „Do nizetti" 4 fouten, tijd 1 min. 13 2 5 sec. 4. lui- te nant Pahud de Mortanges met „icarus" r. p. 4 fouten 1 min. 23 sec. 5. Ritmeester de Kruyff met „Bëtty Boop" 7 fouten, tijd 1 min. 27 2/5 sec. Hindernisruiters 1. Luitenant Greter met „Ernica" c. f. 0 fouten, tijd 1 min. 19 sec. 2. heer Pasman met „Duenebank" 4 fouten, tijd 1 min. 16 275 sec. 3. Ritmeester Baron Sirtema van Grovestins „Godard" r. p. 4 fouten 1 min. 20 2/5 sec. 4. Ritmeester met „Jimmy" r. p. 9 fouten 5. Ma joor de Kruyff c. f. 19 fouten en 6. Luitenant de Bruine met „Gawein" r. p. afgebeld. Het Circuit van Assen het snelste van Europa! De K.N.M.V. meldt: De llden Juli worden dit jaar de motorraces op het circuit van Assen verreden en het is zeker, dat de snelheden, door de renners tot dusverre bereikt, dit jaar met stukken omhoog zullen gaan, dank zij een uitgebreide weg- verbetering, die het circuit op het oogenblik ondergaat. De organisatie der races, die tot dusver in handen was van de Motorclub .„As sen en Omstreken", onder toezicht der K.N. M.V., is thans overgenomen door een Stich ting, gevormd door de gemeenten Assen en Beilen en de K.N.M.V. De eerste daad van deze Stichting was, om het circuit een grondige verandering te doen ondergaan. Van de 17 K.M. worden er 10 K.M. volkomen omgewerkt. De weg wordt verbreed, het geheele wegdek opgebroken en vervangen door een slipvrije wegbedekking van beton- asphalt. Voorts worden de bochten verbreed en opgehoogd, terwijl de boomen in de boch ten gekapt en de telefoonpalen verplaatst worden naar de hei langs den weg. Het circuit van Assen is altijd zeer snel geweest. Het streed ieder jaar met het circuit van Dublin om de eer van „het snelste circuit van Europa" te zijn. Wanneer de werk zaamheden, op het oogenblik in vollen gang, zijn voltooid, is deze strijd tusschen Dublin en Assen definitief, ten gunste van het laatste beslist. Nationaal Tournooi. Het Nationale Tafeltennis Tournooi. dat georganiseerd werd door de onlangs opge richte Haarlemsche Tafeltennis Bond is een groot succes geworden. Precies om tien uur sprak de voorzitter der H. T. T. B. het openingswoord, waarna met het heerenenkelspel vierde klas aangevangen werd. Vervolgens kwamen steeds meer klas sen aan de beurt, zoodat het geheel een vlot verloop had, Alles geschiedde precies op tijd, terwijl er geen eenmaal van stagnatie sprake was. De wedstrijdcommissie, bestaande uit de heeren Nidelstein Walter, Vetter en Caljauw had dan ook alle eer van zijn werk, terwijl ook de heer Michel genoemd wag worden. Hij was het, die den heelen dag er voor zorgde, dat de spelers steedsa an het spelen bleven, daar hij steeds erop lette, dat geen tafel leeg bleef staan. 's Middags werden er reeds zeer veel inte ressante partijen verspeeld, doch 's avonds bij de finales, kreeg het Haarlemsche publiek dat in talrijke getale opgekomen was, een goed idee, wat Tafeltennis eigenlijk is, toen zij spelers als Cserno. Danner, Coster, du Buy, e.a. aan het werk zagen. Het was werkelijk een openbaring voor de Haarlemmers. Het tournooi zal dan ook niet nalaten, vruchten voor de H. T T. B. aftewerpen. Hieronder laten wij de uitslagen van de finales volgen: FINALES: Heerenenkel I: H. Cserno 21 21 21 R. Koster 13 19 11 Heerenenkel II: C. Vogelzang 22 I 21 21 G. van Erk 20 21 18 19 Heerenenkel ni: Waterman 21 24 22 21 N. N. 13 26 20 15 Winnaar Trootsronde werd de heer N. Weily Heerenenkel IV: Winnaar werd de heer H. Beek. Winnaar Troostronde werd de heer B. de Jong. Damesenkel I: Winnares werd Mej. Coelen, door als eerste te eindigen in de halve competitie. Damesenkel II: Mevr. D. van Nek 23 21 Mej. N. C. Telchuys 21 18 Troostronde: Winnares werd Mej. L. Mauhart. Heerendubbel I: du Buy—Koster 23 21 21 CsernoPostma 21 17 19 Heerendubbel n: Chr. VogelzangN. N. 21 11 19 21 11. WatermanZiekenoppasser 18 21 21 12 21 Gemengddubbel: E. DannerMej Fernandes 25 21 24 F. J. Coelen—Mej. C. Coelen 23 18 24. De 29e Lighaluitvoering. Financieel en gymnastisch succes. De organisatoren van de bekende .Lighal- uitvoeringen" hebben op grondige wijze het roer omgegooid en besloten de serie uitvoe ringen voort te zetten in den vorm van een openluchtuitvoering, hoewel dit een gewaag de proefneming was met het oog op weers omstandigheden. De proef heeft tot een volledig succes geleid. Niet minder dan 2000 leerlingen van het Lager onderwijs namen deel; voeg daarbij 500 jongens en meisjes van de U.L.O.-scholen én nog een 300-tal dames- en heerenleden van den Kennemer Turnkring en u kunt nagaan dat de organisatoren voor een moeilijk pro bleem stonden om alles vlot te laten verloo- pen. Op de overdekte tribune hadden o.a. plaats genomen Dr. A. A. G. Land en Jhr. F. Te- ding vah Berkhout, bestuursleden der Ver. tot bestrijding der T.b.c., Dl'. W. B. Smit, Dir. van den Geneesk. dienst de heer J. Hop, voorzitter Kennemer Turnkring, de heer R. Verwers, voorzitter Ver. van Leeraren Gym nastiek en natuurlijk de heer A. J. Meijerink, de geestelijke vader der Lighalavonden. De tribunes waren druk bezet, terwijl ve len een staanplaats vonden. Te 7 uur ving de uitvoering aan en precies 9.45 was het uitvoerig program op zeer vlotte wijze afgewerkt. De vrije oefeningen jongens, Lager Onder wijs 5e klassen, het Springen der U.L.O.-jon- gens, le en 2e kl, 't Brugturnen der U.L.O., meisjes le en 2e kl. en de Vrije oef., meisjes, L.O., 5, 6 en 7e kl. waren goed van samenstel ling en uitvoering doch de oef., meisjes, 5, 6 en 7 vormden het hoogtepunt dezer num mers. De Harmonie-Crescendo, onder leiding van den hèer H. W. Hofmeester, die om het goede doel welwillend hare zeer gewaardeerde me dewerking verleende, zette een pittigen marsch in en daar marcheerden de Kennemer Turn kring, voorafgegaan door den heer Hop; Bato, Concordia en Turnlust uit Haarlem. O. S. S. van Zandvoort en Turnlust, Bever wijk, met fleurige vlaggen, een 300 leden keurig in uniform 't terrein op en defileerden langs de tribunes; ordelijk in rij en gelid ge schiedde de opmarsch. De kampioen turner van Nederland uit den Haag was als gast aan wezig; de heer Wedel kreeg een extra-ap plaus. Volksdansen (die met hun opgewekte fleu righeid altijd een groote attractie van het programma zijn), L.O., meisjes 7e kl.. Bato met brug, Turnlust. Haarlem aan ringen en Turnlust Beverwijk springtafel, namen het gansche prachtige werkterrein in beslag. We kwamen oogen" te kort. Aan brug, ringen en springtafel wei'd schitterend gewerkt; de oefenstof was hoog opgevoerd, de afwerking der oefeningen vaak onberispelijk. Herhaal delijk brak een spontaan applaus los en dit gold vooral óók den nationalen kampioen. No. 7 vermelddeOptreden Kennemer Turn kring. We genoten van de uitgevoerde Dansen van Turnlust, B. en Concordia. Men moet de ze nummers gezien hebben om ze naar waar de te schatten. Tot slot van den zoo goed geslaagden avond werden we verrast door de series Vrije oefe ningen 1936 van het Kon. Ned Gymnastiek- verbond, door heeren en daarna door dames van den Kennemer Turnkring. De zeer sa mengestelde oefeningen voor lichaam en geest werden punctueel uitgevoerd en ver wierven een lang aangehouden applaus. De openluchtuitvoering is technisch zeer Vermelden we nog dat het Gemeentebe stuur van Haarlem op prettige wijze mede werkte, door de schooljeugd vrijaf te geven om te kunnen deelnemen aan de generale re petitie en door vrijstelling van vermakelijk heidsbelasting; dat de besturen van H. F. C. en Rood en Wit het terrein om het goede doel belangloos ter beschikking stelden, dat de heer A. Fibbe, Technisch bureau, tegen kost prijs de luidsprekerinstallatie enz. leverde en dat de firma Droste voor elk deelnemend kind chocolade leverde tegen lagen prijs. De Lighaluitvoering is ook een financieel succes geworden; de heer Meijerink heeft een geldinzameling gehouden, door middel van lijsten, aangeboden door leerlingen UL.O.- scholen A en B. en door middel van circulai res. Hij heeft afgedragen aan de Vereeniging tot bestrijding der T.b.c. een som van ruim f 900. die zeer dankbaar aanvaard is. Om het Kampioenschap van de Kennemer Golfclub. Gisteren werd te Zandvoort het kampioen schap van de Kennemer Gofl en Country Club verspeeld, waarvoor de heer E. A. Velt- man eèn wisselbeker heeft uitgeloofd. Eige naar wordt degene, die den beker tweemaal wint. 36 holes medalplay zonder handicap. M. Wetselaar werd kampioen met 163. le ronde 80, 2e ronde 83. - Tweede werd Ch. E. Veltman met 171, le ronde 82. 2e ronde 89. Derde werd jhr. P. Quarles van Ufford met 177, le ronde 95, 2e ronde 82. V. C. MORGENROOD". Bovengenoemde Vereeniging nam op Zon dag 7 Juni deel aan een Nationaal Hengel Concours te Schagen uitgeschreven door de H. V. De Baars" aldaar. „Morgenrood" mocht het genoegen smaken om zoowel in de witvisch als in de baarswed* striid om een eersten prijs te behalen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7