BEVERWIJK. CASTRICUM HEEMSKERK SANTPOORT BURGERLIJKE STAND Het Openbaar Lager Onderwijs. De inrichting en de mogelijkheden. Een hoofd van één der openbare scholen schrijft ons: Telkens weer blijkt ons opnieuw, dat bij het publiek vreemde gedachten heerschen ten opzichte van de inrichting en van de moge lijkheden, die het onderwijs aan de Gemeen telijke scholen biedt. Vele ouders zijn zelfs totaal onwetend in dit opzicht. Daarom zullen we in kort bestek een en ander trachten duidelijk te maken. De kom van onze gemeente bezit drie open bare scholen, elk met 6 klassen, n.l. School 1 aan het C. H. Moensplein, hoofd de heer Krabbendam: School 2 in het Villapark, hoofd de heer Koekendorp; School 3 aan den Romerkerkweg, hoofd de heer Dangermond. Bovendien bevindt zich aan het C. H. Moensplein nog de school voor het centrale 7e en 3ste leerjaar, hoofd de heer Vonk en de school voor B(uitengewoon) L(ager) Onder wijs, hoofd de heer Timmer. Aan de Akerendamlaan bevindt zich dan nog de school voor U. L. O. hoofd de heer Visser. Toelating tot de lagere scholen. De scholen beginnen den cursus na 't be ëindigen van de groote zomer) vacantie in Augustus. De aanvangsdatum wordt eind Juni of begin Juli in de plaatselijke bladen bekend gemaakt per advertentie. Tot de gewone lagere scholen, 1, 2 of 3 kun nen kinderen worden toegelaten, die vóór 1 September den leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. Deze leeftijd is bij Koninklijk besluit geregeld en geldt voor alle scholen in 't ge heele land. De ouders kunnen zelf bepalen naar welke der drie scholen ze hun kinderen zullen zenden, doch bij hun keus kan het volgende van belang zijn. De leerplannen der scholen 1 en 3 zijn vrij wel gelijk en bevatten handenarbeid, dat van school 2 is een weinig zwaarder en uitgebrei der. School 2 n.l. is meer ingericht in 't belang van die leerlingen, die na de lagere school nog verder voortgezet onderwijs zullen ont vangen. Na het doorloopen der 6e klasse van school 2 n.l. kunnen leerlingen die daarvoor den benoodigden aanleg bezitten, examen doen voor het middelbaar onderwijs (H. B. S-, Gym nasium, Lyceum of Handelsschool). Aan deze school is een Fransche cursus ver bonden, die'uitgaat van de Oudercommissie Blijkt na een of meerdere jaren, dat een kind niet in staat is om het onderwijs aan de la gere scholen te verwerken, dan bestaat de ge legenheid hen een beter voor hen geschikt on derwijs te laten genieten en wel dat op de school voor B. L. Onderwijs. Het verstande lijke onderwijs, het „leeren" staat hier niet in dezelfde mate op den voorgrond als op de gewone lagere school; de handenarbeid in al zijn verscheidenheid is op deze school van zeer groot belang. Wat nu? Als de kinderen de gewone lagere school doorloopen hébben, staan de ouders voor de vraag: Wat nu? Voor zoover ze dan nog geen 14-jaar zijn, zijn ze nog leerplichtig en zullen ze nog verder schoolonderwijs moeten ont vangen. Hebben ze dan nog niet den leeftijd van 12 jaar en 8 maanden bereikt, dan mogen ze nog niet tot een ambachtsschool of nij verheidsschool voor meisjes worden toegela ten. De ouders hebben dan de keus tusschen de school voor het 7e en 8ste leerjaar of de U. L. O. school. Is het de bedoeling de kinde ren later naar een nijverheidsschool te zen en, of is men van plan ze van de school te nemen, zoodra de leerverplichting geëindigd is, dan moet de keus vallen op de school voor het 7e en 8ste leerjaar. Het onderwijs op deze school is een verlengstuk van dat op de 6- klassige scholen; het leerplan bevat ook han denarbeid en is zooveel mogelijk ingericht op de belangen van hen, die bij 't bereiken van den niet meer leerplichtigen leeftijd het le ven zullen ingaan. Wil men z'n kinderen nog wat meer mee geven, indien deze een minstens middelma tig leervermogen hebben, dan is de U. L. O. school de aangewezen school. Deze vormt ook een verlengstuk van de 6-klassige lagere school, maar 't aantal leervakken is uitge breid met de drie moderne talen, wiskunde er handelskennis. Na een drie of meestal vierja rigen leertijd kan 't M. U. L. O. diploma wor den behaald, dat vereischt wordt voor toela ting tot vele andere scholen, tot kantoren van particuliere instellingen of betrekkingen bij Gemeenten of Rijk. Met dit korte resumé vleien we ons niet een antwoord op alle vragen te hebben gege ven. Ouders, wenscht ge meer inlichtingen, wendt u tot de hoofden der scholen. VOETBALVEREENIGING „BEVERWIJK" Het bestuur van de v.v. Beverwijk verzoekt ons opneming van het volgende: De training voor juniores en adspiranten is thans vastgesteld op Donderdagavond, name lijk voor adspiranten te 6 uur, en voor junio res om 7.30 uur. Zondag j.l. is bij de gehouden controle ge bleken, dat vele leden, zoowel volwassenen als juniores en adspiranten niet in het bezit zijn van een diploma. Voor de goede orde deelen wij mede, dat bij de eerstvolgende gelegen heid de toegang tot het terrein, zonder ver toon van diploma wordt geweigerd. Zij. die in het bezit zijn van een diploma behoor en dit te toonen, en zij die géén diploma bezitten, kunnen dat schriftelijk aanvragen bij den se cretaris, voor juniores en adspiranten Alk- maarscheweg 31. DE AARDBEIENMARSCH VAN DE KENNEMER WANDELCLUB. Het bestuur van de K. W. C. verzoekt ons te melden, dat ook dit jaar, evenals beide vorige jaren, tijdens de rust van de zoo lang zamerhand traditioneel geworden Aardbeien- marsch, alle deelnemers gratis op aardbeien worden onthaald. Zijn de voorteekenen juist, dan zal ook dit jaar weer op 'n groote deelname kunnen wor den gerekend. Was deze het le jaar pl.m. 450 en het tweede jaar pl.m. 650 wandelliefheb bers (sters) er zullen er dit jaar niet min der komen. Verschillende prachtige extra-prijzen wer den reeds voor de 30 K.M. en de 20 K.M. marsch (Jeugdmarsch) geschonken o.a. Mevr. Brandwijk, een fraaie tak; de heer J. v. d. Wel, een fraai schild; Automatiek De Nijs, een fraaie wandelaar op voetstuk; Bur gemeester van Heemskerk, een fraaie krans: de Bloemenveiling ..'t Centrum" te Beverwijk, een fraaie beker; de heer Broekhuizen, café Oud-Meerensteijn, een medaille, terwijl nog prijzen werden toegezegd door de V. V. V.'s Wijk aan Zee en Heemskerk, terwijl nog en kele kleine prijzen en surprises werden toe gezegd van particulieren, zoodat de deelname voor Vereenigingen alleszins aantrekkelijk zal zijn, evenals vorige jaren. Het bestuur hoopt echter nog meer prijzen beschikbaar te kun nen stellen, omdat een zeer groote deelname in Vereenigïngsverband van alle plaatsen wordt verwacht. Zoo zal de 28ste Juni wel weer volop in het teeken staan van wandelen en Vreemdelingenverkeer voor Beverwijk en aardig wat drukte op kunnen leveren. RENNERSCLUB KENNEMERLAND. De Rennersclub Kennemerland heeft deel genomen aan de wedstrijden van de Wieler club de Raayberg, die haar nieuwe baan open de. Deze wedstrijden, die een zeer spannend verloop hadden, brachten eenige mooie suc cessen voor Kennemerland. In een 30-ronden race bezette D. Weyzing bij de nieuwelingen de tweede plaats. In de sprint werd A. Duine- veld tweede en Pronk vierde. De koppelwed strijd over 40 K.M. werd gewonnen door het koppel DuineveldBakker met- 11 punten. JonkerGlas bezetten de derde plaats met 4 punten. Het baanbestuur was met de pres taties van Kennemerland zoo ingenomen, dat direct na afloop van den wedstrijd twee koppels gecontracteerd werden voor de wed strijden op 7 Juli. Maandag hebben de vete ranen Mooy en Kat deelgenomen aan den wegwedstrijd om het kampioenschap van Ne derland. Kat, die reeds op de zevende plaats lag, moest in de laatste ronde opgeven wegens een opgeloopen blessure. P. Mooy, die vele jaren niet aan een wedstrijd had deelgeno men, werd tiende. De amateurs Bakker, Dui neveld en Jonker moesten door pech en val partijen opgeven. VERGADERING VAN DE BUURTVEREENI- GING „PARAAT". Gisteravond heeft de buurtvereeniging .Paraat" gevormd uit de bewoners van de Breestraat voor zoover betreft het gedeelte tusschen de Bloksteeg en de Schans, ter be spreking van de versiering en illuminatie tij dens de V.V.V.-feestweek in hotel „Oud Mee- renstein" een vergadering gehouden. De heer Verlinden, voorzitter, leidde de be sprekingen in en deelde mede, dat de vereeni- ging aan de V. V. V. medewerking had toe gezegd, om zoo mogelijk de Breestraat te ver sieren en te verlichten. Op verlangen van eenige leden werd eerst uitgemaakt of de vereeniging zelfstandig haar straatdeel zal versieren of dat zij zich za' aansluiten bij het andere deel van de Bree straat. De voorzitter meende dat de vereeniging eventueel kan bijdragen een bedrag bere kend naar de gemiddelde bijdragen van alle Breestraatbewoners. Over dit voorstel werd zeer lang van ge dachten gewisseld. Tenslotte werd men het er over eens, dat de vereeniging in principe haar medewerking zou verleenen. Men wenschte ook de eenheid in de versiering te bevorde ren, mits deze ook aan de andere zijde zou worden betracht. Na de volgende vergadering, die met het hoofdcomité van de feestweek over de versie ring en illuminatie zal worden gehouden, zal de buurtvereeniging „Paraat" opnieuw bijeenkomen teneinde de definitieve plannen en zoo mogelijk het ontwerp voor de versie ring te bespreken. CASTRICUMSCHE ORKEST-VEREENIGING. Bovengenoemde ver. gaf Zondag in Hotel Bakker een matinée, waarvoor veel belangstel ling bleek te bestaan. Aangekondigd was, dat dit concert in den tuin zou plaats vinden doch het weer werkte hiertoe helaas niet mee. Het programma was zeer gevarieerd en van goed gehalte. Het samenspel onder leiding van den heer W. Kabel, was zeer goed verzorgd, zoodat de C. O. V. op een geslaagden middag mag te rug zien. Wij hopen nog vele malen iets van deze vereeniging te hooren en wenschen haal bij voorbaat veel succes. C. V. V. V. Bovengenoemde vereeniging houdt een be stuursvergadering op a.s. Donderdag in Hotel Broksma, gecombineerd met de commissiele den voor het vast te stellen programma van de te houden feestweek. WOENSDAG 10 JUNI 1936 In Tel Aviv is men thans druk bezig met het bouwen van loodsen enz., daar het havenverkeer, door de staking der Arabische arbeiders in Jaffa, er den laatsten tijd veel drukker is geworden. ONGELUK DAT GOED AFLIEP. Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur kwam van de richting Alkmaar een vrachtauto van de firma M. de Wild van Alkmaar beladen met ijzeren balken. Tegenover Hotel Broksma brak ljet zij bord en met een don derenden slag vloog een ijzeren balk van pl.m. 800 KG. van de auto, welke aan den kant van de straat terecht kwam. Een voorbijganger welke juist passeerde kwam er met den schrik af. Volgens ooggetuigen reed de chauffeur met een te groote snelheid, en was de wagen te zwaar geladen. UITSLAG VERKOOPING. Bij de gister gehouden verkooping van twee niet geheel voltooide woningen aan „de Mient" alhier, ten overstaan van notaris J. P. Stuyt, werden deze in opbod gebracht door Kaaijk van Bennebroek. Perc. 1 voor f 2800, perc. f 2800. Daarna werden beide ge combineerd geveild, maar niet gemijnd. GYMNASTIEK. Zondagavond 21 Juni geeft de R.-K. Gym- nastiekvereeniging ..D.O.K." op het Patro naatsterrein aan de Kerklaan een openlucht demonstratie. Gewerkt zal worden door de afd. heeren en door de adspiranten. Voor den aanvang zal een marsch door het dorp worden gemaakt. OUDSTE INWOONSTER. 3 Juli zal onze oudste inwoonster mevr. Arends-Hilderink, Rijksstraatweg, haar 95en verjaardag vieren. Koninklijke keert lO'/i procent dividend uit. Netto-winst f 54.278.189.18. Prijzen gestegen, afzet toegenomen. KINDERFEEST „SANTPOORTS BLOEI". Het bestuur van „Santpoorts Bloei" heeft in principe besloten ook dit jaar weer voor de kinderen zijner leden een bolemencorso en een kinderfeest te organiseeren. Het vorige jaar bracht het deze plannen voor het eerst ten uitvoer en het succes was van dien aard. dat een herhaling alleszins gewettigd is. Het is echter te hopen, dat dit maal het weer beter zal medewerken. Aan het verslag over 1935 van de N.V. Ko ninklijke Nederlandsche Maatschappij tot ex ploitatie van petroleumbronnen in Neder- landsch-Indië wordt het volgende ontleend Over het algemeen mag van het jaar 1935 worden gezegd, dat. vergeleken met de zeer slechte jaren die er aan vooraf gingen, eenige verbetering in den economischen toestand merkbaar was. Dit kan niet voor elk land af zonderlijk worden geconstateerd en met name wat Nederland betreft, bleef de economische situatie zeer onbevredigend. Maar waar de koninklijke haar arbeidsveld over de geheele wereld uitstrekt, daar profiteert zij van elke opleving die ergens op aarde plaats vindt, en als men aldus de wereld als een geheel beziet, dan schijnt het. alsof in het afgeloopen jaar een herstel van de olie-industrie is begonnen. Niet in de eerste plaats omdat de productie grooter was dan ooit te voren. Een groote pro ductie, de harde lessen van het verleden heb ben dit maar al te goed geleerd, is niet altijd een bewijs van bloei. Maar wanneer een stij gende productie gepaard gaat met belangrijk meer vraag en wanneer tevens hardnekkige pogingen, de productie binnen redelijke gren zen te houden, meer succes hadden dan in het verleden, dan is een eenigszins hoopvolle stemming niet misplaatst. Dergelijke ver schijnselen deden zich gedurende 1935 voor. Wat de wereldproductie van ruwe olie be treft, zij bedroeg gedurende 1935 volgens de op dit oogenblik beschikbare cijfers: 226.472.024 K.G. ton tegen 208.261.193 K.G. ton in 1934. Uit deze cijfers spreekt allereerst, dat het jaar 1935 het record, dat tot dusver op het jaar 1929 stond met meer dan 16 millioen K.G. I ton of met ruim 7% heeft geslagen. Opmerkelijk is de productie van Irak, welke aan het einde van 1934 begon te stroomen dooi de voltooide pijpleidingen van de Irak Petro leum Company Ltd. en in 1935 voor het eerst een factor van belang is geworden. Met een productie van 3V2 millioen KG. ton heeft deze maatschappij, waarin de Konink lijke voor 23 3/4 is geïnteresseerd, nog niet de volle vervoerscapaciteit harer leidingen be reikt, die in staat zijn een productie van 4 millioen K.G. ton 's jaars af te voeren. Dat niettegenstaande dezen nieuwen producent van beteekenis de prijzen in 1935 niet onbe langrijk beter bleven dan in het voorafgaande jaar, kan niet anders worden uitgelegd dan als een teeken, dat de wereld bezig is zich eenigszins te herstellen van de crisis van de laatste 5 jaren. Op 31 December j.l. waren bij de Koninklijke Shellgroep ruim 180.400 werknemers in vasten dienst, verspreid over vrijwel alle landen der wereld. Aan kapitaalsuitgaven werd door de groep over 1935 een bedrag uitgegeven van ongeveer 19 millioen pond en aan loopende uitgaven bijna 113 millioen pond. Bovendien betaalde in dat jaar de groep 89.248.667 pond sterling aan de schatkisten van verschillende landen in den vorm van belastingen uitslui tend op het verbruik van petroleumproducten. Inkomsten- en andere belastingen zijn hier onder dus niet begrepen. De totale bruto ton nage van de vloot der groep was op 1 Januari 1936 gelijk aan 26% van de geheele Neder- .andsche koopvaardijvloot. De productie in 1935 bedroeg volgens de laatste gegevens 26.620 019 kg. ton tegen 24078.012 K.G. ton in 1934. Aan het einde van 1935 had de groep de be schikking over een laadruimte van 1.926.987 ton met inbegrip van de vloot van de Eagle Oil and Shipping Company en van de gechar terde tonnage. De netto winst over het jaar 1935 heeft f 54.278.189.18 bedragen, welke toelaat een di vidend van 10Va pet. uit te keeren, na betaling van 4% op de preferente aandeelen. De meerdere winst is geheel ontstaan door dat de prijzen in verschillende landen eenigs zins stegen en de afzet niet onbelangrijk toe nam. In het afgeloopen jaar heeft het reservege bied in Nederl. Indië geen uitbreiding onder gaan. De noodzaak daartoe doet zich echter in steeds sterkere mate gevoelen, nu ook in 1935 de resultaten van de exploratie diep- boringen, welke in de contractterreinen wer den uitgevoerd, niet aan de verwachtingen hebben beantwoord. De onderhandelingen, in de laatste jaren met de regeering gevoerd, met het doel de be schikking te krijgen over nieuwe reservegebie den, zijn ten slotte in een zoo ver gevorderd stadium gekomen, dat de directie de.overtui ging heeft, binnenkort het afsluiten van twee overeenkomsten te mogen verwachten, waarbij het recht zal worden verleend, exploratiewerk zaamheden te verrichten in de zg. Barito en Sangatta-blokken, gelegen in de Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo. Op 31 December 1935 waren ongeveer 32.000 personen lid van het voorzieningsfonds. Gedurende het afgeloopen jaar stortten de leden ca. f 2.477.000 en p. st. 762.000, de maat schappijen ca. f 3.029.000 en p. st. 829.000 in het fonds. De beurswaarde van de effecten van het fonds was op 31 December 1935, uit gedrukt in guldens, ongeveer f 235.000,000 welk bedrag geheel buiten het bedrijf der groep is belegd. In verband met de onlusten rijden de Britsche troepen op vrachtauto's, van machinegeweren voorzien, door de straten. FAILLISSEMENTEN. De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft de volgende faillissementen uitgespro ken: G. W. Kors. timmerman, wonende te Haar lem, Langendijkstraat lOzwart. Curator: mr. A. C. F. Iiendrikse te Haarlem. J. J. Bruineberg, handelaar in petroleum, wonende vroeger te 'Wijk aan Zee, thans te Beverwijk, Duinweg. Curator mr. J. G. Bet- tink te Haarlem. B. van Vliet, caféhouder, wonende te IJmui- den, gemeente Velsen, Breesaapstraat. Cura tor mr. O. H. van Wijk te Heemstede. A. E. Gros, handelende onder den naam A. E. Gros en Co.. aannemer, wonende te Rijk, gemeente Haarlemmermeer, Sloterweg 35. Curatrice: mevr. mr. C. L. Vis-Sanders te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. A. L. M. van Berckel te Haarlem Opgeheven is het faillissement wegens ge brek aan actief van: G. H. M. Kosters, openbare koopvrouw, ge huwd met M. J. v. d. Linden, wonende te Zaandam, Skagérrak 26 (Maison Truus Kos ters); Curator: Mr. L. J. Venhuizen te Heem stede. Vernietigd op grond van verzet is het fail lissement van: Jos. Lampe. handelaar in heerenconfectie, wonende te Hillegom; Cura trice Mej. C. H. Deknatel te Haarlem. Definitieve surséance van betaling voor den tijd van 6 maanden, ingaande 6 Mei 1936, werd verleend aan: de N.V. Haarlemsche Brockway Bus Maat schappij, gevestigd en kantoorhoudende te Heemstede, Heerenweg 77b Bewindvoerder mr. F. J. D. Theyse te Haarlem. Definitieve surséance van betaling voor den tijd van 6 maanden, ingaande 15 April 1936, werd verleend aan: Martin Cornelis van der Wal, koopman, wonende te Aerdenhout, gemeente Bloemen- daal, zaak drijvende te Heemstede, Heeren weg 77b. Bewindvoerder: Mr. F. J. D. Theyse te Haarlem. Definitieve surséance van betaling voor den tijd van 7 maanden, ingaande 15 April 1936, werd verleend aan' P, T. Gevers, boekhandelaar, wonende te Hillegom, Burgemeester Pontstraat 41. Be windvoerder Mr. T. A. M. A. van Löben Seis te Haarlem Rectificatie. Ten onrechte is op 2 Juni j.l. medegedeeld dat op dien dag door de Rechtbank 4 alhier zou zijn uitgesproken het faillissement van Herman Thoolen Hzn., bloemist, wonende te O ver veen, gemeente Haarlem, Rollandslaan 67; curator mr. A. C. F, Hendrikse te Haar lem. HALCYON LIJN. Stad Arnhem, Vlaardingen n. Bagnoli p. 8 Gibraltar. Stad Amsterdam, Vlaardingen n. Oxelosund pass. 8 Holtenau. Maasburg 7 v. Vlaardingen te Narvik, ver trekt 10 naar Vlaardingen. Stad Dordrecht 9 v. Vlaardingen n. Bagnoli Stad Vlaardingen 11 (9 v.m.) v Narvik te Vlaardingen verwacht. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk (thuisreis) 9 v. Bremen te Rot terdam. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (uireis) 9 te Fremantle. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitr.) 6 te Hongkong. Meerkerk, (thuisreis) 7 van Shanghai. Zuiderkerk (uitr.) 9 te P. Said HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, Rotterdam n. New-York 8 (1.51 n.m.) 120 mijl West van Bishops. Bilderdijk. Houston n. Rotterdam 7 te N.- Orleans. Delftdijk, Vancouver n. Rotterdam 7 te Portland (O.) Narenta, Rott n. Vancouver 7 te Guayaquil. Blommersdijk, Philadelphia n. Rotterdam j. 7 Juni (v.m.) Scilly. Beemsterdijk, Rotterdam n. Philadelphia 8 te Boston. Leerdam, Philadelphia n. Rotterdam 7 te Norfolk. Narenta Rotterdam naar Vancouver 8 v. Guayaquil. Edam, 9 v Philadelphia te Rotterdam HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisr.) 9 v. Vlissingen. Randfontein (uitr.) 8 van Dar-es-Salaam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom 9 v. Amsterdam n. Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ganymedes, Rotterdam n. Pasajes pass. 7 Wight. Boskoop. Chili n. Amsterdam via Liverpool 7 (11.56 n.m.) 600 mijl W.Z.W. van Valentia. Vulcanus, Rotterdam n. Barcelona 8 (9.51 v.m 95 mijl Z.O. van Lands End. Agamemnon 8 van Kopenhagen n. Gdynia. Deucalion 8 van Barcelona n. Genua. Hebe 8 van Malaga naar Cadix. Odysseus 8 van Cadix naar Malaga. Poseidon 8 van Carthagena naar Setubal. Flora 8 van West-Indië te New-York Oranje Nassau 8 v. West-Indië te New-York ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitreis) passeerde 8 Sagres. Sibajak (uitr.) 9 te Singapore. Dempo (uitr.) 9 van Tanger. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland 7 van Amsterdam te Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisreis) p. 9 Ouessant. Alwaki (thuisr.) 7 van Montevideo. Alchiba (uitreis) 8 te Montevideo STOOMVAART MIJ. OCEAAN". Phrontis Amsterdam n. Java 7 (8.20 n.m.) 150 mijl Oost van Land's End. Eurymedon, Glasgow n. Java 7 te Swansea. Polydorus 7 Juni van Batavia te Hamburg. Eurybates, Batavia n. Amsterdam 9 v. Port Said. Stentor, Rotterdam n. Japan 8 te Hong kong. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 7 te Singa pore. City of Eastbourne, 8 v. Taku Bar naar Rotterdam. Orestes Hangkow n. Rotterdam 7 v. Shanghai. City of Mobile, Japan n. Rotterdam 8 v. Hongkong. Agamemnon Japan n Rotterdam p. 9 Perim Aeneas Japan n. Rotterdam 8 v. Marseille. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah 9 van Amsterdam naar Batavia via Antwerpen. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 9 van Port Said. Poelau Laut (thuisreis) via Londen 8 (1.32 n.m.) 150 mijl Zuid van Land's End. Een lange reis. De Engelsche motorschoener Linklight, wel ke van Hamburg naar Londen bestemd is, kwam via het IJselmeer en het Noordzeekanaal naar hier om van hieruit de reis naar de be stemming voort te zetten. Vlootverniindering. Het stoomschip Bondowoso van den Rot- terdamschen Lloyd is naar Griekenland ver kocht en onder de vlag van dat land gebracht met den naam Cassandra Louloudis. AANGEKOMEN. 8 Juni: Texelstroom s.s. Liverpool Colwith Force sa. Britonferry Akershus s.s. Frederikstad 9 Juni: Singleton Abbey s.s. Huelva Runnelstone s.s. Pt. Talbot Newbury s.s. Rangoon Westfalia s.s. Ornö VERTROKKEN. 8 Juni: Martaban s.s. Wyborg Lorenz Russ s.s. Archangel Harriet s.s. Mantyluoto Delphinus s.s. Hamburg Embla s.s. Stockholm 9 Juni: Sund s.s. Harburg Linklight m.s. Londen Kirsten s.s. Kopenhagen Broedertrouw m.s. Ipswich De staking te Antwerpen. De staking in het havenbedrijf te Antwer pen heeft tot gevolg, dat verschillende sche pen naar Terneuzen vertrokken of daarheen beorderd werden om hun ladingen te lossen. Voor deze laatste haven is deze onverwachte drukte nog een buitenkansje, dat heel goed gebruikt kan worden. Een goede vangst. Twee Deensche motorkotters kwamen dezer dagen te Esbjerg binnen met elk een opge- vischt vat spiritus aan boord, hetwelk tijdens de visscherij drijvende gevonden was. Eerst dacht men. dat het zuivere alcohol was doch later bleek het brandspiritus te zijn. Omdat deze nog ongedenatureerd was zal de opbrengst voor de visschers nog wel meevallen. HAARLEM, 9 Juni. Bevallen 5 Juni: W. L. Cassee—Hesselink, z.; B. Makkes v. d. Deijl—Kuneman, d.; A. J. Admiraal—Kuijper, d.7 Juni: H. Kan Gooijer. z.; M. v. d. Beek—v. Krimpen, z.; 8 Juni: M. G. H. Otsen—Scholten, d. Overleden 7 Juni: R., 7 mnd., z. v. A. Beider, de Keijstraat; J. J. de Jong, 70 j., Kamperlaan.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5