Onduidelijke toestand in Zuid-China. België. Transpirerende voeten. Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT RACK) D GNOE SDAG 11 JUNI 1936 Tsjang Kai Sjek poogt een binnenlandsche botsing te voorkomen. Verdeeldheid onder de zuidelijke leiders. CHINA. De toestand in het zuiden van China is nog volkomen onopgehelderd en het ziet er naar uit, dat onder de leiders der beweging in het zuidwesten zelf geen eenstemmigheid heerscht. De troepen uit Kwantoeng en Kwangsi heb ben aldus meldt het A. N. P. uit Nanking hun opmarsch naar de provincie Hoenan voort gezet. Hun gemeenschappelijk doel is Hoeng- tsjau en de hoofdstad der provincie, Tsjang- tsja. De uit Zuid-Hoenan teruggetrokken regee- ringstroepen bezetten thans een stelling ten noorden van Tsjang-tsja, waarheen ook ver sterkingen uit Nanking gedirigeerd worden. Volgens berichten uit Tsjang-tsja verrichten vliegtuigen van de Nanking-regeering aldaar verkenningsvluchten. De Engelsche consul te Tsjang-tsja heeft de in Zuid-Hoenan wonen de Engelschen reeds aangeraden zich voor het vertrek gereed te houden. Een Engelsche ka noneerboot is naar Tsjang-tsja onderweg. Ook de Aanerikaansche consul zou die aldaar wonende Amerikaansche burgers denzelfden raad hebben gegeven. Maarschalk Tsjang Kai Sjek heeft opnieuw een telegram gezonden aan den leider in het zuidwesten. Tsjeng .Tsji Tang en van hem de onmiddellijke terugtrekking geëischt van de zuidwestelijke troepen uit Hoenan naar hun oude garnizoenen, alsmede de staking van elke agressieve handeling. Verder deelt hij mede, dat hij aan de in Hoenan staande regeerings- troepen bevel heeft gegeven naar het noorden terug te trekken om botsingen te voorkomen. Deze maatregel dient echter vergezeld te gaan van onderhandelingen over een concrete for mule tot oplossing van den moeilijken toe stand. Indien zijn eischen niet rorden nage komen, neemt Tsjang Kai Sjek aan, dat de actie der leiders uit het zuidwesten geen anti- Japansch karakter draagt, maar een daad van ongehoorzaamheid beteekent van de locale troepen tegen de centrale regeering. Vervolgens herinnert Tsjang Kai Sjek den zuidelijken leider aan de moeilijke gebeurte nissen, die zij tezamen hebben beleefd en ver maant hem dan af te zien van alle maatrege len, die de binnenlandsche crisis zouden kun nen doen verscherpen. Namens de Kwo Min Tang en de burgerij van Sjanghai zijn even eens telegrammen verzonden aan Tsjen Tsji Tang met het verzoek zich te scharen onder de nationale eenheid. Het bestuur der Kwo Min Tang heeft heden de plenaire zitting van het uitvoerend comité op 10 Juli vastgesteld. Naar nog uit Nanking wordt gemeld, heb ben duizend C'hineesche studenten daar een anti-Japansche betooging gehouden. Zij heb ben vergeefs getracht, het Japansche con sulaat-generaal te bestormen, geraakten daarbij in botsing met de politie en gendar merie. doch werden uiteengedreven. De con sul-generaal heeft 'bij de Nanking-regeering geprotesteerd en de garantie geëischt, dat een 'herhaling zich niet zal voordoen. Engeland. Geen vervolging der betrokke nen bij de theelek-affaire. Sir Donald Somervell, de attorney-gene ral. heeft Woensdag in het Lagerhuis mee gedeeld, dat hij besloten heeft degenen, die bij het theelek betrokken waren, niet te ver volgen. Vóór de debatten in het Lagerhuis over het verslag van het tribunaal zullen J. H. Thomas en Sir Alfred Butt verklaringen af leggen. In parlementaire kringen aoht men het zeker, dat zij als Lagerhuisleden zullen af treden. Italië, Mussolini in actie voor Oosten- rijk's onafhankelijkheid. Volgens mededeelingen van meestal goed ingelichte zijde aldus een Reu- terbericht uit Weenen zou Musso lini zich bij het onderhoud, dat hij met bondskanselier Schuschnigg ge had heeft, bereid verklaard hebben al zijn invloed bij Hitier aan te wenden om dezen tot formeele erkenning van de Oostenrijksche onafhankelijkheid te bewegen. Indien Duitschland een dergelijke belofte zou willen afleggen, zou Mussolini zich daarvoor garant wil len stellen. De concessie, die Oostenrijk in ruil daar voor aan Duitschland zou kunnen toestaan, zouden slechts betrekking kunnen hebben op een algemeene amnestie, die zoo vaak door Duitschland te berde is gebracht en op een beroep tot politieke samenwerking met de Duitsch-gezinde Oostenrijkers, dit laatste onder voorwaarde, dat hij zich loyaal tegen over de Oostenrijksche regeering toonen. De groote moeilijkheid bij dit alles is het feit, dat het niet gemakkelijk zal zijn, van Duitschland een belofte van niet- inmenging te verkrijgen. Schuschnigg zal, naar men gelooft, een dergelijken weg dan ook niet dan met de grootste omzichtigheid inslaan Nog meer tüiizigingen in het kabinet? Volgens geruchten, die echter met reserve moeten worden opgenomen zou Mussolini voornemens zijn ook de door hem beheerde portefeuilles van oorlog, marine en lucht vaart af te staan, gelijk hij dat heeft gedaan met de portefeuilles van buitenlandsche za ken. koloniën en corporaties. De ondersecre tarissen in genoemde departementen nl. ge neraal Federico Baistrocchi, admiraal Dome- nico Cavagnari en generaal Giuseppe Valle, zouden minsters worden tenzij de departe menten nog zouden worden ineengesmolten tot 'n departement van nationale verdediging Starace, aldus deze geruchten, zou minister van binnenlandsche zaken worden, welk de partement ook door den Duce wordt be heerd. Mussolini, die pas nog persoonlijk acht ministeries onder zijn leiding had zou slechts het minister-presidentschap willen behou den Als secretaris der fascistische partij zou de tegenwoordige vice-secretaris. Adelchi Se rena. worden aangewezen, of wel Giuseppe Bottai of Alessandro Pavolini. Ook de reeds vaak tegengesproken geruchten, dat baron Aloisi ambassadeur zou worden te Parijs en dat Grandi uit Londen naar Italië zou wor den teruggehaald, doen weer de ronde. De vermoedelijke samen stelling van het kabinet- Van Zeeland. Dr. Paul van Zeeland heeft Woensdagmiddag een aantal vooraanstaande politici ontvangen, o.m. den heer Jules Hoste, directeur van het Laatste Nieuws, wien hij de portefeuille van onderwijs heeft aangeboden. De heer Hoste heeft deze aangenomen op voorwaarde, dat hij de portefeuille zou afstaan, indien er een geschikter functionaris voor te vinden zou zijn. De nieuwe regeering Van Zeeland zal naar het A.N.P. verneemt, vermoedelijk als volgt zijn samengesteld: Minister-president: dr. Paul van Zeeland. Ondervoorzitter van den raad van ministers, minister zonder portefeuille: Vandervelde. Openbare werken: Van Isacker. Landbouw: De Schrijver. Koloniën: Rubbens. Openbaar onderwijs: Jules Hoste. Binnenlandsche zaken: Bovesse. Financiën: Max Léon Gérard. Arbeid en sociale voorzorg: Merlot. P.T.T.; Arthur Wauters. Economische zaken: De Man. Buitenlandsche zaken: Spaak. Landsverdediging: generaal Gilleaux. Daar de heer Hayoit de Thermicourt, pro cureur van het beroepshof van Brussel de por tefeuille van justitie heeft geweigerd, zal voor dezen post een andere functionaris moeten worden gezocht. Hedenavond zou de nieuwe regeering defini tief vastgesteld zijn. De „Queen Mary" terug in Southampton. Ook in het Kanaal door mist gehinderd. De Queen Mary is gisteren om 14.25 uur in Southampton terug gekeerd en heeft daarme de haar eerste reis over den Atlantischen Oceaan volbracht. Vier en een half uur tevoren had het schip aangelegd te Cherbourg, waar ruim 200 passagiers van boord waren gegaan. Voor de derde maal op den overtocht is het schip Woensdagmorgen in het Kanaal door mist opgehouden. Bij aankomst te Southampton werd officieel medegedeeld, dat het vaartuig had afgelegd 3198 mijl van de vuurtoren Ambrose tot Cher bourg in 4 dagen, 15 uur, 15 min., met een ge middelde snelheid van 28.74 knoopen. De af gelegde afstanden in elke periode van 23 uur en in de laatste periode bedroegen 621, 679, 670, 679 en 549 mijl. Duizenden stonden op de kade en juichten de Queen Mary bij het bin nenvaren toe. Algemeene staking in de Belgische diamantindustrie. Socialistische vakbond erkent het stakings comité niet. Reuter meldt uit Antwerpen, dat de sta kende diamantbewerkers besloten hebben vandaag in de diamantindustrie een alge meene staking af te kondigen Het door de stakers gevormde stakings-comité wordt door den socialistischen vakbond niet er kend. INTERNATIONALE TRANSPORT-ARBEI DERSBOND BELOOFT STEUN AAN DE STAKENDE HAVENARBEIDERS. ANTWERPEN. 10 Juni. (Reuter-A.N.P.) Edo Fimmen, de secretaris van den Interna tionalen Transportarbeidersfoond, die op een bijeenkomst van stakende 'havenarbeiders het woord voerde, deelde mede. dat de I.T.B.. die in 1928 5 millioen ter beschikking stelde van de stakers, ook dit keer het noodige zal doen tot steun van de stakende Antwerpsche havenarbeiders totdat de overwinning zal zijn behaald. Bruin staat sportief. Alleen AMILDA-CREME (Zonnebruin) bevat Pigmentol dat Uw huid, óók bij geen zon, direct mooi bruint en zonnebrand voorkomt. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. ingez. Med.) Europeanen door Abessvnische bandieten belegerd. Italianen pogen hulp te bieden: twee Neder landers onder de belegerden. Ingevolge een dringend verzoek om hulp. overgebracht door een koerier, is een Ita- liaansoh vliegtuig over een plantage te Assa- la, nabij het Zwai-meer in het land van Aroessi, gevlogen, en heeft contact tot stand gebracht met een Britschen theeplanter, Harris genaamd, die met de twee Nederlan ders. de gebroeders Lennartz. en den Tsje- chisohen planter Franz met zijn vrouw en twee kinderen reeds vier weken dooor Abes- synischen Sjifta's (bandieten) belegerd worden, zoodat hun levensmiddelen voorraad thans uitgeput is. Allen zijn zeer verzwakt door ontbering en slapelooze nachten. Daar hun munitie ook opraakt, zullen zij het waarschijnlijk niet veel langer tegen de belegeraars kunnen uit houden. Naar aanleiding van een dringend ver zoek van den Franschen consul, die voor de Nederlanders en Tsjechen verantwoordelijk is. is een Italiaansch vliegtuig"over de plan tage gevlogen, en heeft daar een brief van de Fransche legatie laten vallen. De Italianen zouden thans overwegen een gemotoriseerde hulnexoeHitjo uit t° zenden en intusschen hebben zij beloofd, dat met korte tussohenpoozen vliegtuigen zullen wor den gezonden om de Sjifta's te verjagen. Overeenstemming in vele Fransche bedrijven. Geen constructiefout bij de „Lappland". De commissie, welke een onderzoek heeft ingesteld naar de ramp met de Lappland, heeft, volgens de Tel., uitgemaakt, dat het ongeluk niet aan een constructiefout is te wijten. Verder is niets met zekerheid, over de oorzaak gebleken. In sommige branches nieuwe stakingen. Uit Parijs. 10 Juni. Volgens een com muniqué van het ministerie van arbeid is overeenstemimng bereikt tusschen de direc ties en het personeel der verzekeringsmaat schappijen. Deze ovei'eenstemming behelst o.m. de er kenning van het recht van vakvereeniging en de instelling van een collectieve arbeids overeenkomst en een verhooging der sa larissen. Te Bordeaux is overeenstemming bereikt t-uschen de werkgevers en werknemers in de kleed in gindustr ie Volgens een ander communiqué van het ministerie van arbeid zal Donderdag het werk worden hervat in de textielindustrie in het noorden des lands. De desbetreffende overeenkomst is te Roubaix geteekend. Zij heeft betrekking op 50.000 personen. Ook in het district Rijssel wordt thans in minder fabrieken gestaakt dan de vorige da gen het geval is geweest. Bij verschillende ondernemingen is reeds overeenstemming bereikt. Daarentegen wordt uit Bouloge Sur Mei- gemeld, dat het tramwegpersoneel het werk heeft neergelegd. Te Parijs is staking uitgebroken bij twee groote apotheken, die door het personeel be zet zijn, zoomede aan het personeel van be grafenisondernemingen, terwijl ook het per soneel van filmkantoren in staking is ge gaan. (Reuter). Complot tegen <tr. Brüning verijdeld. Arrestaties in Zwitserland en Nederland. Het Zwitsersch telegraaf agentschap meldt, dat men onlangs te Zürich een agent van de Gestapo heeft gearresteerd en dat thans of ficieel is medegedeeld, dat men hier te doen heeft met Hugo Romer uit Dortmund, die er van beschuldigd wordt een poging te hebben gedaan een actie op touw te zetten jegens een hooge persoonlijkheid van het vorig regime in Duitschland, die indertijd te Zürich in een kliniek werd verpleegd. Romer werkte samen met een anderen eveneens uit Dortmund afkomstigen Duit- scher Eduard Müller. Deze werd in Nederland gearresteerd. Hij werd te Zürich door den met het onderzoek belasten rechter ondervraagd. Müller bekende agent van de Gestapo te zijn geweest en terzelfdertijd vertrouwensman van de Katholieke Actie, zich in Frankrijk aan spionnage te hebben schuldig gemaakt en militaire inlichtingen naar Duitschland te hebben gezonden. Tenslotte bekende hij, dat zijn inlichtingendienst zich uitstrekte tot den persoon, waarvan hierboven sprake is en dien hij onschadelijk wilde maken. Men bevestigt, dat deze persoon Dr. Brüning zou zijn, de vroegere rijkskanselier. (Havas). BRAND VERWOEST EEN ESTLANDSCH DORP. Het Estlandsche dorp Dikeikino, nabij de Sovjet-Russische grens, is door een zwaren brand verwoest. Verscheidene personen zijn in de vlammen omgekomen. Het vuur deelde zich mede aan een aangrenzend bosch. OUDE ROMEINSCHE VAZEN OPGEVISCHT. Sponzenvisschers van de Dalmatische Eilanden hebben op den zeebodem nabij Spa- lato een groot aantal Romeinsche amphoren, dateerende uit de tweede of derde eeuw na Christus gevonden. De amphoren zijn te Ra venna vervaardigd en vermoedelijk afkomstig van een vergaan Romeinsch transportschip. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 cent. Alleen bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) AMSTERDAMSCH GEMEENTEPERSONEEL KRIJGT VERVROEGD ONTSLAG. De gemeenteraad van Amsterdam heeft Woensdagavond op voorstel van B. en W. eenige wijzigingen gebracht ln het ontslag van werklieden en ambtenaren in dienst der ge meente. Gemeentewerklieden kunnen ontslag krijgen, indien zij dit wenschen op 57-jarigen leeftijd en kunnen ontslagen worden indien de belangen van den dienst dit meebrengen op 60-jarigen leeftijd Ambtenaren kunnen in het vervolg op 60-jarigen leeftijd eervol ont slag ontvangen, indien zij dit wenschen en het gemeentebelang zich daartegen niet ver zet Zij. die op deze wijze den gemeentedienst verlaten, genieten drie maanden nog vol sa laris. Daarna tot het bereiken van den 65- jarigen leefijtd wachtgeld gelijk aan 70 pCt. van het laatst genoten salaris. Een voorstel, om de wachtgeldverordening te wijzigen in dien zin, dat bij opnieuw in diensttreding niet meer dan 95 pCt. der vroe gere wedde kan worden genoten, vond ern- stigen tegenstand, omdat B. en W. dezen maat regel ook wilden toepassen op hen, die nu reeds wachtgeld genieten. Een voorstel om dit besluit niet van terugwerkende kracht te ver klaren, werd aangenomen, zoodat de nieuwe bepaling zal gelden voor hen, die na 1 Juli '36 met wachtgeld gaan en niet voor hen die voor dien tijd op wachtgeld zijn gesteld. Deze laatste categorie zal dan bij eventueele opnieuw in diensttreding bij de gemeente, hun laatstge noten salaris zonder vermindering weer ge nieten. Een voorstel tot opheffing van 41 scholen werd aangenomen. H. V. A. boekt voordeeli? saldo van 4.170.540.65. Dividend 8 procent. Aan het jaarverslag der N.V. Handelsveree- niging „Amsterdam" wordt het volgende ont leend De statutaire bijdrage van 12Vz pet. der sa larissen van het in de pensioenregeling vallend Europeesch personeel bedroeg f 463.632.26. Het kapitaal van het pensioen- en ondersteunings fonds voor het Europeesch personeel vermin derde in 1935 met f 56.493 31 en bedroeg aan het einde van het verslagjaar f 21.799.176,74. Onze suïkervoorraad per 1 Januari 1935 groot 285.915 ton, verminderde door aflevering tot 109.621 ton per ultimo 1935. De opbrengst der in 1935 afgeleverde suiker bedroeg gemiddeld f 4.01 per quintaal. De voorraad per ultimo 1935 is op de balans aangenomen op f 4.50 per quintaal superieure hoofdsuiker en f 4.15 per quintaal hoofdsuikèr, uitkomende op f 4.43 ge middeld per quintaal suiker, alles franco af- voerhaven. Het verlies op de suiker van vorige oogsten bedroeg, met inbegrip van f 445.565,57 daarop verboekte rente, f 899.496,13, welk be drag werd gebracht ten laste der reserve tegen verlies op suikervoorraad. Het verlies op de exploitatie der suikerondernemingen in 1935 bedroeg f 1.483.489,47, in hoofdzaak voor stellende de kosten van de gesloten fabrieken en der voor afgevloeid personeel getroffen voorzieningen. De vooruitzichten voor de Javasuiker zijn nog zeer ongunstig. Onze niet in productie zijnde ondernemingen blijven in zorgvuldig onderhoud. De kosten hiervan worden zoo laag mogelijk gehouden. Ten laste der rekening reserve tegen verlies op suikervoorraad, per uit. 1934 bedragende f 2.200.000.— werd geboekt het in 1935 geleden verlies op den suikervoorrraad ex vorige oogsten f 899.496 13. Wij stellen u voor het saido, groot f 1.300.503.87 ten bate der winst en verliesrekening te brengen. Dank zij de in 1935 voor eenige onzer pro ducten verkregen hoogere opbrengstprijzen was het resultaat der diverse cultuuronderne mingen beter dan in het voorafgaande boek jaar. De exploitatierekening sluit met een voor- deelig saldo van f 4.170.540.65. Dit bedrag zou noodig geweest zijn voor afschrijving en niet als winst kunnen worden aangemerkt, ware het niet, dat afschrijving, dank zij de in vroe gere jaren gevoerde politiek, onder de huidige omstandigheden zonder bezwaar achterwege kan worden gelaten. De kapitaalrekening verminderde in 1935 als gevolg van eenige overboekingen met f 24.648.08 tot f 18.258.473,31. Met het oog op de nog steeds onzekere voor uitzichten onzer bedrijven stellen wij u voor f 1.500.000 te reserveeren ten. gunste van 1936, welke reserve tevens een voorziening vormt tegen mogelijke verdere verliezen op onzen suikervoorraad. Na overboeking van het restant der reserve tegen verlies op suikervoorraad ad f 1.300.503,87 en na reserveering van f 1.500.000 ten gunste van het volgende jaar bedraagt de winst, in clusief het salda a. p. ad f 2.308 65, f 3.353.813,68 welk bedrag een uitkeering van 8 pet. dividend toelaat. Algemeene Reclasseerings- commissie der N. C. G. O. V. Men schrijft ons: Op Zaterdag 20 Juni a s. hoopt de Alge meene Reclasseerings-Commissie der Na tionale Christen-Geheelonthoudersvereeniging haar algemeene jaarvergadering met verte genwoordigers, toezichthouders en genoodig- den te Utrecht te houden in het Hotel Termi nus. Deze vergadering draagt een bijzonder karakter, daar zij dan het 25-jarig bestaan der Commissie hoopt te herdenken. Zij ver tegenwoordigt als door den Minister van Jus titie erkende reclasseeringsinstelling het Hoofdbestuur der N. C. G. V. en heeft in al die jaren kunnen bogen op een weinig wis selend bestuur. Gedurende 15 jaren was Mr. H. de Bie. Vice-president der Arrondisse- ments-Rechtbank te Rotterdam, haar voor zitter. en sinds 10 jaren is de leiding toever trouwd aan Ds. P. M. de Jong. te Zutphen. Opmerkelijk is het, dat het Secretariaat, uit gezonderd een zeer korte periode, steeds te Haarlem is gevestigd geweest. De eerste se cretaris was wijlen onze stadgenoot Jhr. Dr. J. W. van Lennep. die deze functie gedurende vele jaren vervulde, doch haar tenslotte moest neerleggen wegens zijn zwakke gezondheid. Hij werd opgevolgd door Ds A. J. Montijn, destijds predikant te Haarlem. In 1923 werd de heer W P. J. Overmeer te Haarlem secre taris, die deze functie nog vervult. Vóór 1. g. traden als zoodanig korten tijd op de heeren Idenburg en Ds. de Haan, destijds predikant te Voorhout, die in genoemd jaar een beroep aannam naar de Hollandsche gemeente te Antwerpen. Genoemde Commissie heeft steeds met op gewektheid haar werk verricht en is al die jaren voor een overgroot aantal menschen tot zegen geweest. Gedurende ruim 23 jaar was Ds. J. H. Ledeboer te Amsterdam penning meester, Thans is Ds. Montijn belast met die functie. Eenige jaren geleden werd een nieuwe tak van arbeid verbonden aan het werk der Com missie. n.l die der kinderbescherming, welk uitgebreid en moeilijk werk onder leiding staat van Mr. L. H. A. Montijn te Utrecht De Commissie bestaat, behalve uit de reeds ge noemde bestuurderen, uit de heeren Dr. J. van der Spek, vroeger geneesheer-directeur van de stichtingen voor lijders en lijderessen aan Vallende ziekte. Meerenbosch en Bethesda Sarepta te Heemstede en Haarlem, en thans in gelijke betrekking van de stichting voor Zielszieken „Maasoord' te Poortugaal bij Rot terdam: Mr. M. Ch. de Jong. vroeger te Haar lem en thans te Arnhem woonachtig, alsmede mejuffrouw A. C. van Nes te Leiden. De vergadering vangt des morgens aan. Vóór de pauze zullen de huishoudelijke zaken wor den behandeld, terwijl in de namiddagbïjeen komst een feestrede zal worden uitgesproken door Ds. de Jong voornoemd. Tenslotte zal Mr. de Jong een inleiding hou den over „Alcohol en Misdaad". ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Nadat het hondje een tijdlang zoo dien hollen boom geliefkoosd heeft, gaat het bedroefd op den grond zitten. Thijs krijgt medelijden met het dier en denkt ér over na wat hij voor dien aardigen viervoeter kan doen. Als hij er maar achter kan komen, wat het beest eigenlijk wil. Tot overmaat van ramp begint het hondje ook nog een klagelijk gejammer aan te heffen. „Kom," zegt Thijs tenslotte, „de moed niet verloren. Misschien kan ik toch wel wat voor je doen. Ik weet hier iemand in de buurt, die ons wel behulpzaam wil zijn." RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N TELEF «6 7 2 6 vanaf f 35. met garantie, pijn loos trekken lnbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zaterd. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsdag. Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VRIJDAG 12 JUNI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. Algem. programma, verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 12.15 KRO-Boys. 12.45 Gram.pl. 1.15 KRO-Melodisten. 1.45 Gram.pl. 3.15 KRO-orkest en Gram.pl. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.20 De KRO-Boys. 7.00 Politieberichten. 7.15 „Ambtenaar en sa menleving". 7.35 Gram.pl. 7.45 Kath. muziek (Gr.pl.). 8.00 Nieuwsberichten A.N.P. 8.10 KRO-Boys. 8.30 De KRO-Microfoon op Schip hol. 9.00 Causerie. „Mooi Nederland". 9.15 Sted. orkest Maastricht, koor en solist. 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten. A. N. P. 10.35 Gra- mofoonpl. 10.50 P. Godwin's orkest. 11.45 12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht. 10.30 Orvitropia. 11.00 Voor dracht. 11.20 De Flierefluiters. 12.00 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Knipcursus. 2.30 Omroep orkest. 3.10 Gram.pl. 3.25 Omroeporkest. 4.00 en 5.00 Gram.pl. 5.30 De Notenkrakers en Gram.pl. 6.30 E. Walis' orkest. 7.00 Lezing over Bellamy. 7.20 E. Walis' orkest. 7.50 Be richten A.N.P., SOS-berichten. 7.56 Gram.pl. 8.00 Berichten A.N.P. 8.05 Causerie „Wat is waar?" 8.30 Concert. 9.00 Literaire causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Muzikale lezing. 10.30 Gram.pl. 10.45 Avondwijding. 11.00 Jazz concert. 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Gram.pl. 12.50 Dansmuziek. 1.352.20 Strijkkwartet. 3.203.50 Causerieën. 4.16 E. Colombo's orkest. 5.05 Gram.pl. 5.20 Tennisverslag. 5.35 A. Dulay's kwintet. 6.20 Berichten. 6.50 Liederen van Ra- vel. 7.10 Voor tulnliefhebbers. 7.30 Muzikale dialoog. 7.50 Dansmuziek. 8.40 Komische voor dracht. 8.50 Pianoduetten. 9.30 Causerie over kano-toerisme. 9.50 Berichten. 10.20 Muzikale causerie. 10.25 Opera-uitzending. 11.2012.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.00 Kwarttetconcert. 5.50 Or kestconcert. 8.20 Zang. 9.05 Operettemuziek. 11.051.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert. 1.35 Omroep- kleinorkest. 2.35 Schrammelmuziek. 4.20 Om roeporkest. 6.20 Omroeporkest. 7.20 Gram.pl. 8.30 Voor oud-strijders. 10.50 Kwartetconcert. 11.2012.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 A. Felleman's orkest. 1.30—2.20 Gra- mof.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Salon-orkest. 8.50 Hoorspel. 9.20 Kamer muziek. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 en 12.50 Gram.pl. 1.30 A. Felleman's orkest. 1.40 Zang. 1.502.20 Vervolg concert. 5.20 Omroeporkest, 6.35 Gram.pl. 6.50 Cabaret. 7.10 Gram.pl. 7.35 Zang. 8.20 Voor oud-strijders. 10.30—11.20 Gram.pl.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3