BEVERWIJK Crisisbesluiten. HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND Het openluchtspel „Kennemer- land's Glorie". Vier opvoeringen tijdens de feestweek. De opvoeringen van het Landsspel „Kenne- merland's Glorie" zullen een zeer belangrijk onderdeel vormen van de Feestweek, die de V. V. V. van 15 tot en met 23 Augustus heeft georganiseerd ter gelegenheid van de ver- eeniging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. Dit Landsspel zal worden opgevoerd op een daarvoor ingericht gedeel te van het feestterrein aan het einde van de Cornelis Amsestraat, „Kennemerland's Glo rie" dat geschreven werd door den heer Joh. N. Tromp, secretaris der V. V. V., behandelt een zeer belangrijk tijdperk uit de historie van het aloude Beverwijk. Eigenlijk zou men dit spel een fantasie kunnen noemen, die haar oorsprong vond in een historisch feit. dat voor de ontwikkeling van Kennemerland van zoo grooten invloed is geweest. Zoo toch mag het verleenen van het recht om een markt te houden te geverwijk, een privilege, dat Floris V in 1276 aan de Heerlijkheid schonk, wel worden bezien De schrijver verplaatst in zijn Landsspel de toeschouwers naar dit tijdperk van de ge schiedenis. Omstreeks dien tijd zijn de weer bare Kennemers met Gijsbrecht van Aemstel uitgetrokken naar het Sticht. Op het moment dat het spel begint, keert deze horde Ken- nemers, die onder aanvoering stond van ze keren Arnoud, naar Beverwijk terug,teneinde deel te nemen aan het jaarlijksche groote oogstfeest. De mannen worden op hartelijke wijze verwelkomd door de uitgeloopen be volking. De vreugde van het weerzien wordt nog vergroot, wanneer de aavoerder zijn voor den veldtocht gegeven woord gestand doet en zijn huwelijk met het meisje zijner keuze aankondigt. Dit huwelijk wordt in de kapel met groote plechtigheid voltrokken. Onmid dellijk daarna wordt alles voor het groote oogstfeest in gereedheid gebracht. Allerlei tentjes worden geplaatst en weldra amusee ren de Kennemers zich uitstekend met zang en dans. De feestélijke stemming wordt niet weinig verhoogd door de aanwezigheid van straatmuzikanten en acrobaten. In het bonte gewemel ontdekt men zelfs den lakenkoop man uit Vlaanderen en den kiezentrekker, die hun eerzame beroepen uitoefenen. Er ver schijnt een fraaie oogstwagen, omgeven door landmeisjes, die voor het volk een dans ten beste geven. Te midden van de feestvreugde rijden twee herauten te paard de speelplaats op. Zij kondigen de komst aan van Graaf Flo ris V, die een bezoek wenscht te brengen aan Beverwijk. De prachtige ridderstoet wordt met een welkomstlied en met vreugdeuitingen van het volk ontvangen Na verwelkomd te zijn neemt het hooge gezelschap op het bordes plaats. Er wordt voor den graaf gedanst en de minstreel, die in het gevolg niet ontbreekt, zingt zijn oude liederen. Dan is het gewich tige moment aangebroken, dat Floris V aan Beverwijk het recht verleend om een markt te houden. Dit privilege, dat voor de toekomst van Beverwijk van zoo groote beteekenis zou blijken te zijn, wordt met gejubel begroet. Op deze gunst van den Graaf volgt dan ook een danklied. In een allegorisch slotdeel wordt de beteekenis van het marktwezen voor Be verwijk dan nader aangeduid. De Beverwij k- sche Stedemaagd verschijnt op een schitte rende zegewagen, gevolgd door een wagen, voorstellende Handel en Nijverheid. Een derde wagen geeft een uitbeelding van de Welvaart. Deze wagen wordt omringd door 60 meisjes, die linten in de Beverwij ksche kleuren dragen. Deze meisjes voeren een groot ballet uit. Ten slotte herinnert de stedemaagd in haar de clamatie nogmaals aan den toenemenden groei en bloei van de stede en terwijl op de torens de Beverwij ksche vlag zich fier ont plooit, vraagt zij aller arbeid voor den opbouw van het nieuwe Beverwijk, dat, nu, zooals zij zegt „wat samenhoort is saam gebonden", een nieuwe toekomst ingaat Met een grootsch slotkoor eindigt dan het Landsspel „Kennemerland's Glorie". Een groot gemengd koor zal tijdens het spel met begeleiding van orkest de liederen zingen, die werden gecomponeerd door den musicus Jos de Klerk. De olgemeene muzikale lieiding is in handen van den heer H. W. Hofmeester, terwijl de heer Joh. M. Ridderikhoff de regie voert. De facade werd ontworpen door de ar chitecten B. J. W. en Gerard Langendijk al hier. Het décor, dat een breedte van 60 M. zal beslaan, bevat een kasteel, een kerk, poorten en torens. De opvoeringen zullen geschieden op Zon dag 16, Woensdag 19, Zaterdag 22 en Zondag 23 Augustus, telkens des middags om half drie. EEN STEDENWEDSTRIJD VAN D.O.K. De plaatselijke krachtsportvereeniging D.O.K. zal op Zaterdag 27 Juni in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" een stedenwedstrijd houden tegen K.D.O. uit Deventer. In de eerste afdeeling worstelen worden de volgende par tijen verwerkt; H. Waarts of A. Kartman tegen W. de Vries; T. NiemanO. Albach; H. GroeneveldH. Zandscholten; W. BrandjesJ. Strookapper; C. Groeneveld—B. Gallman; H. Duin—Joh. Zandscholten; G. van SoestB. Berends. Tweede afdeeling: W. MonnéJ. Salari; J. v. d. Bos—G. Mulder. Aangezien K.D.O. geen gewichtheffers onder haar leden telt, zal „Hercules" uit IJmuiden in deze tak van de krachtsport aan D.O.K. partij geven. In gewichtheffen zullen van D.O.K. uitko men J. Rooymans. C. G. Tabak, C. Gaarthuis en C. Vessies en van Hercules: J. Raspoort. A. Wijker, J. Kossen en W. Struys. HALCYON LIJN. Flensburg, 10 v. Lulea n. Rott. Vlaard. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Vancouver n. Rott. 8 te Liverpool. Lochkatrine, Vancouver n. Rott. 8 te Los Angeles. Nebraska, Rott. n. Vancouver 8 v. Los An geles. Volendam, Rott. n. New-York 8 (6.10 n.m.) 100 mijl Z. van Valentia. Veendam, 9 v. Rott. te New-York. Blommersdijk, 10 v. Baltimore te Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisr.) p. 10 Perim. Springfontein, 10 v. Beira te Rott. Meliskerk, 10 v. Hamburg n. Amst. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Serooskerk (uitr.) 9 v. Hongkong. Zuiderkerk (uitr.) 10 v. Suez. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk, 10 v. Rott. n. Bremen KON. NED. STOOMBOOT MIJ Agamemnon, 9 va"n Triest n. Fiume. Ajax, 9 v. Rott. te Pasajes I. Hebe, 9 v. Cadix n. Sines. De nieuwe bioscoop programma's. De Fabrieksbaas. Het Kennemer Theater vertoont in het nieuwe programma de zeer amusante film „Een wedioop met Amor", een uitstekende komische rolprent met Joan Crawford, Clark Gable en Robert Montgomery in de hoofd rollen. Een echte, zonnige film met geestig en elegant spel. Het tweede hoofdnummer is „De Fabrieks baas" met Barton MacLane in de hoofdrol. Wanneer de film begint, is Chris Bennett de hoofdopzichter van de Balding Staalfabriek. Men waardeert hem, om zijn oprechtheid en eerlijkheid. Hij kan goed met het werkvolk omgaan en gevoelt zich als een der hunnen. Juist daarom, is het oog van de directie op hem gevallen om hem tot mede-directeur der fabriek Ie maken. Clark Gable, Joan Crawford en Robert Montgomery in „Een wedloop met Amor". (Kennemer Theater, Beverwijk.) Tanahill, de neef van directeur Balding, is ten zeerste gegriefd door deze promotie, hij had zich vast voorgesteld, dit directeurs baantje te krijgen. Hij bespreekt deze teleur stelling met Vida, zijn secretaresse en beiden zijn tot Chris' ondergang besloten. Wanneer Chris 's avonds terugkeert in zijn eenvoudige woning en van zijn promotie aan zijn vrouw Bessie, vertelt, is deze in het minst niet ver heugd over haar man's promotie. Zij voor ziet moeilijkheden voor haar man. Zij is te vreden met haar fabrieksbaas, directeurs vrouw verlangt zij niet te worden! Chris, hoe wel eenvoudig van aard, is toch niet onge voelig voor vleierij. Tanahill tracht hem te vleien en op te hemelen. Zijn collega's, de ar beiders vinden, dat hij ingebeeld en trotsch is geworden. Chris voelt zich onzeker. Hij be seft onbewust, dat hij in de kringen, waarin men hem tracht op te nemen, niet thuis hoort De arbeiders zien Chris' vooruitgang met leede oogèn aan. Zij voelen, dat hij hun heeft verlaten. Bij een grootmoedige redding op het fabrieksterrein, waar Chris blijk geeft, nog steeds zijn ouden moed en durf te bezit ten, wordt hij weer eenigermate in eer her steld bij het werkvolk. Zijn moed wordt be loond, doordat men hem benoemt tot vice- president der Maatschappij. Een hevige strijd ontbrandt tusschen hem en de arbeiders. Chris voelt plotseling dat zijn plaats aan hun zijde is.Hij zal geen presidents plaats aanvaarden, doch terugkeeren als de man. aie hij vroeger is geweest, de fabrieks baas, trouw aan zijn plichten en trouw aan zijn collega's. De lachende Vrijbuiter, in Luxor. In het Luxor Theater wordt als hoofdnum mer vertoond de avontuurlijke film „De lachende Vrijbuiter" met Victor McLaglen Conchita Montenegro, en Frankie Darro in de hoofdrollen. In deze film speelt Victor McLaglen de rol van den rusteloozen avonturier, die zichzelf steeds weer in moeilijkheden brengt, zoodat hij zelfs genoodzaakt is, zijn vrouw en kind voor een tijd te verlaten. Terwijl hij ongeveer de geheele wereld doorzwerft, overlijdt zijn vrouw en als hij la ter nasporingen doet om zijn zoon terug te vinden, blijven ai zijn pogingen vruchteloos. Hij komt tenslotte terecht in Zuid-Amerika waar hij ditmaal eens niet zich zelf, doch zijn zoon moeilijkheden op den hals haalt achter zonder te weten dat deze zijn zoon is. Wanneer hij hiervan echter door diens ver loofde later op de hoogte is gebracht, doet hij even energieke pogingen om deze moeilijkhe den uit den weg te ruimen, als om ze op te stapelen, zoodat de beide jongelieden de ge legenheid krijgen, zich naar rustiger en meer geciviliseerde oorden te begeven, het aan Victor Mc Laglen overlatende hun voor beeld al dan niet te volgen. B.R.C. „KENNEMERLAND". Als tweede rit voor de competitie zal de Rennersclub „Kennemerland" een recordrit houden over 60 K.M. voor de A en B-klassen. De junioren rijden een rit van 36 K.M. Dinsdagavond houdt de club in het veilings- gebouw „Centrum" een ledenvergadering. Hercules, 8 van Patras te Piraeus. Irene, 9 v. Danzig n. Kopenhagen. Iris, 7 van Cristobal n. Belize. Orestes, 9 van Limni naar Lefkandi. Trajanus, 9 v. Lissabon n. Amst. Alkmaar, Chili n. Amst. 8 te Balbao. Costa Rica, 8 v. Barbados te Kingston (Ja.) Ariadne, 9 v. Kopenhagen te Gdynia KON. HOT.LANDRCWv r tj0YD Zaanland (thuisr.) 9 v. Bahia. Waterland (thuisr.) 12 (2 v.m.) te IJmui den verw. Montferland (uitr.) 9 van Las Palmas. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba, 9 v. Rott. te Buenos-Ayres. verw. Aldabi. 9 v. Hamburg n. Rott. Alchiba, 9 v. Rott. et Buenos-Ayres ROTTERDAMSCHE LLOYD Dempo (uitr.) 9 v. Gibraltar. Garoet (thuisr.) p. 9 Pt. de Galle. Kertosono (thuisr.) 10 te Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN". City of Singapore, Hankow n. Rott. 10 v. Port Sudan. Eurymedon. Glasgow n. Java, 9 te Liverpool. Achilles. Japan n. Rott. vertr. 12 v. Londen. Gleniffer. Japan n. Rott. 10 v. Londen. City of Bristol, Japan n. Rott. 10 v. Havre via Londen. Sarpedon, Japan n. Rott. 10 van Singapore. Benreoch, Japan n. Rotterdam 8 te Hong kong. (Uit Staatsblad 1936 no. 75 7: Besluit van den 28en Mei 1936 tot wijziging van het Crisis Aal- en Palingbesluit 1935 I.) De crisis leidt tot bergen van problemen. Waaruit geen leek den weg meer vinden kan En tot een eindeloos besluiten nemen, Het Staatsblad doet getuigenis daarvan. Waarschijnlijk zal het u niet intresseeren, Hoe aal en paling worden klaargestoofd De wijzen, die ons vaderland regeeren, Breken zich ook met dit probleem het hoofd. Op een moment komt zooiets aan de orde. Al is zijn plaats in het heelal maar klein. Het moet toch grondig overwogen worden. In 't nijver zwoegend ambtenaarlijk brein Zoo'n bureaucraat met poovere betaling. Wordt door zijn chef aan deze taak gezet. Hij leeft nu (naar den geest) van aal en paling. Staat ermee op en gaat ermee naar bed. Zeer weldoordacht wordt zijn besluit genomen. Waarna de chef erin naar feilen speurt, Het kan dan nog niet in het Staatsblad komen, Vóór de minister het heeft goedgekeurd. Geen menschendrom is bij den doop aanwezig Zelfs niet de ambtnaar. die de opdracht kreeg. Hij is allang weer aan iets anders bezig Zeg een besluit voor stroop of koekedeeg. Geen mensch voelt zich geneigd het stuk te lezen. Wanneer het eindlijk wordt gepubliceerd. Tenzij 't toevallig in zijn vak mocht wezen Tien tegen een vindt hij het dan verkeerd, 'k Heb aal en paling bij den staart gegrepen. Hoewel ook elders tal van fuiken zijn, Het was mijn doel slechts even aan te strepen Regeeren is een glibberig terrein. P. GASUS. DE KENNEMER ZWEMCLUB OPENDE DE POLO-COMPETITIE. De Kennemer Zwemclub heeft in het zwembad „Adrichem" de polo-competitie met twee thuiswedstrijden geopend. Het zonnige weer der laatste dagen maak te de temperatuur van het water voor polo geschikt, nl. 18 gr. C. Toch bleken enkele spelers moeite te hebben om den geheelen duur van den wedstrijd in het water te blij ven. De beide wedstrijden stonden onder perfecte leiding van scheidsrechter Visman, die om 8 uur de adspiranten binnen de lij nen riep. K. Z.-adsp.H.Z.V.-adsp. 51. Al spoedig bleek Hillegom niet tegen de K.Z. op te kunnen. De verdediging moest alle zeilen bijzetten, maar kon niet verhin deren. dat C v. d. Lem de score opende. Even later stopt de H.Z.V.-keeper een schot, doch plaatste den bal bij het wegwer pen achter zich in het doel. (20). Eenige aanvallen van weerskanten bren gen in den stand vooor de rust geen veran dering. Daarna gaat het bij K.Z. van een leien dakje. Goed gesteund door zijn mede spelers weet Coppens driemaal te doelpun ten, waartegenover H.Z.V. een verdienstelijk tegenpunt weet te maken door toedoen van haar middenvoor. Het einde brengt een 51 zege voor K.Z. K.Z. 2Zandvoort 1 04. Aanvankelijk een spannende kamp. Het duurt dan ook geruimen tijd alvorens Zand voort weet te doelpunten De K.Z. voorhoede combineert niet voldoende, zoodat de verde diging aanval op aanval krijgt af te slaan. Langendijk voorkomt samen met Halenbeek een zeker schijnend doelpunt. Het is echter uitstel van executie als een verdwaalde bal bij den Zandvoort linksbuiten Doreman be landt en deze ineens Schoone verschalkt. Direct na de rust moest een K.Z.-speler het water verlaten wegens kramp. Zandvoort blijft evenwel met zeven man sDelen. Toch krijgt Adrichem nog een mooie kans om den achterstand te verkleinen, maar zijn schot be landt juist naast. Bij een algemeenen aanval doelpunt Zandvoort onnieuw, waarna ook de Zandvoort gelederen gedund worden met een speler. Ook nu kan de K.Z.-voorhoede haar iuisten vorm niet vinden, zoodat dp druk op het Beverwij ker-doel wordt beloond met een keurig doelpunt. 4—0. K.Z. weet zelfs de eer niet te redden en als Schoone een van kortbij ingezonden schot verdienstelijk onschadelijk heeft ge maakt, komt het einde met een verdiende zege voor de nogal forsche Zandvoorters POSTDUIVENVEREENIGING ,DE REISDUIF" De postduivenvereniging „De Reisduif" heeft, een wedvlucht van uit Orleans gehouden, over een afstand van 545 K.M. De uitslag hiervan luidt als volgt: G. van der Winden 1 18 19 28, J. Luntz 2 23 36, P. Dekker 3 11 41 46, M. van 't Hof 4 27 30 43. Gebr. van Roon 5 24 25 33 39 A. Kat 6 7 8 36 42. P. Outenaar 9, E. Crombeen 10, P. van der Hout 12 40. D. Philippi 13, H. Claus 14 34 S Zoet 15, W. Zoutman 16 35 38. J. de Vries 17 21 33 45, C. van der Wal 20, J. Schipper 22, A. Michel 29, G. Grapendaal 31, P. Luit 37, J. Dinger dis 44. REPETITIES VOOR KONINGINNEDAG. - Ter voorbereiding van de kinderaubade op Koninginnedag zullen de zangrepetities van de schooljeugd a.s. Zaterdag des voormiddags te 11 uur een aanvang namen. De repetities wor den gehouden in het veilingsgebouw „Cen trum". Van de kinderen wordt verwacht, dat zij in de eerste plaats hun liedjes goed ken nen en vervolgens, dat zij hun kleppers mee brengen. City of Eastbourne, Japan n. Rott. 8 te Dairen. Deucalion, Japan n. Rott. 7 van Osaka. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 9 van Suez. Poelau Roebiah (uitr.) 10 te Antwerpen. Enggano, 10 van Batavia te Amst. Poelau Laut (thuisr.) 9 te Londen. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) p. 9 Perim. Salawati (thuisr.) 8 te Singapore. Subsidie voor de binnenvaart in Tsjecho-Slowakije. Volgens het Prager Tagblatt zien zich de scheepvaart-maatschappijen in Tsjecho- Slowakije genoodzaakt voor vernieuwing en vergrooting hunner vloot groote uitgaven te getroosten en daarom een leening te sluiten Men heeft daarvoor onderhandelingen met de regeering geopend. De besprekingen welke nog in een beginstadium verkeeren, laten doorblikken dat van regeeringswege voor dit doel een leening zal worden uitgeschreven Deze leening van IC millioen Kc. waarvoor de Staat zich garant zal stellen, zal bij een ban- ken-consortium ondergebracht worden. Uitbreiding lijndienst. De dienst op Melilla en Ceuta van de Kon. Nederlandsche Stoomboot Mij., welke tot he den een maandelijksche was, wordt tot een veertiendaagschen dienst uitgebreid. Nieuwe verkeersregeling voor de groentenveiling. Verkeerswegen worden ontlast. Nu van Rijkswege de Breestraat is voorzien van betegelde fietspaden, die voor het gewone rijverkeer verboden zullen zijn heeft de politie in overleg met de directie van de Vereenigde Veilingen een regeling ontworpen voor de groentenwagens, die voor de Breestraat be stemd zijn. Aan deze nieuwe regeling za vanaf 12 Juni streng de hand worden gehouden. De aanvoer voor de veiling, die van den Noordkant komt. blijft op dezelfde wijze voort gaan. De wagens berijden den parallelweg, waardoor het fietspad wordt vermeden. De parallelweg mag echter niet bereden worden, of de veilingbei moet geluid hebben. De aanvoer van de Zuidzijde is als volgt ge regeld. Vanuit de richting Velsen gaan de wa gens langs Velserweg, Vondellaan, Akeren- damlaan, Schoollaan naar de Mr. van Lingen- laan, die het verzamelpunt wordt van de groen ten wagens. Van af den Zeeweg rijden de tuinders naar de Mr. van Lingenlaan door de Parklaan en vanaf de Bankelaan langs de Groenelaan en de Parklaan. De rij wagens moet in de Mr. van Lingenlaan wachten, tot de bel den aan vang der veiling heeft aangekondigd. Dan rijden de wagens naar de Breestraat langs den parallelweg naar de veiling. Het veilingbestuur, dat voor deze regeling zeer erkentelijk is, heeft de aanvoerders ver zocht zich stipt aan deze aanwijzingen te houden. HULDIGING VAN DEN HEER KLUT. Tijdens de repetitieavond van het Hervormd Zangkoor heeft de voorzitter, de heer Nonne- kes den directeur den heer Klut namens de leden een cadeau aangeboden als blijk van waardeering voor het vele werk, dat de heer Klut ook weer in het afgleoopen jaar voor de vereeniging gedaan heeft. In het bijzonder bleek dit op het concours te Bergen, waar het koor in de afdeeling uitmuntendheid een eersten prijs met lof van de jury wist te be halen. MET DE A. V. R. O. NAAR HILVERSUM. Men verzoekt ons mede te deelen. dat voor den tocht van A. V. R. O.-leden naar Hilversum op 5 Juli het vertrekuur nader is vastgesteld op 9.54 uur. Te Uitgeest zal men zich dan aan sluiten bij de afdeeling Alkmaar. Naar wij vernemen hebben zich voor dezen A. V. R .O.-tocht reeeds zeer vele deelnemers aangemeld. Het overzicht van de groentemarkt. DE HANDEL IS BEVREDIGEND. Naast de aanvoeren van aardbeien, komen geleidelijk diverse zomerproducten als dop pers, peulen, boonen enz. de rijen aanvullen en wordt de bedrijvigheid en drukte steeds grooter. Het verloop van den handel was met uitzondering van sla over het alge meen in de afgeloopen week nog al bevredi gend. Sla waarvan nu juist zulke groote partijen worden aangeboden had een zeer onstandvastigen handel. Voor mooi pro duct zonder gebreken was nog wel kooplust doch bij de minste gebreken komen de prij zen onmiddellijk in het gedrang. De notee ringen wisselden dan ook van 13—40 ct. per kist van 25 stuks. Spinazie werd de laatste dagen weer iets ruimer aangeboden; voor dit product was geregeld nogal belangstelline zoodat de prij zen loonend konden worden genoemd. De prijzen wisselden van 3570 ct. per kist, mindere kwaliteit liep terue tot 20 ct. Postelein was deze week zeer gevraagd De prijzen herstelden zich; zij varieerden van 5060 ct. Op de laatste veiling liepen deze echter weer terug tot hoogstens 45 ct. per kist. Bospeen had een zeer vluggen handel en kon niettegenstaande de groote hoeveelhe den. die werden aangevoerd geregeld be hoorlijke prijzen handhaven. De noteeringen wisselden naar soort en grootte der bossen van 714 ct. per bos. Bloemkool heeft zich lang goed op prijs weten te handhaven, doch daalde de laatste dagen in snel tempo. Voor eerste soort kon in het begin dezer week nog van 1015 ct. genoteerd worden, doch het scheen de laat ste veiling alsof de kooplust geheel verdwe nen was en waren de prijzen dan ook niet hooger dan van 48 ct. per stuk. Asperges, waarvan in ons vorig bericht eenige opleving in priis kon gemeld worden heeft hiervan niet lang genr.ofiteerd. De prijzen zakten geleideliik weer terug tot een peil voor eerste soort van 2028 ct. ner bos. terwijl de mindere soorten naar verhouding slechts lage prijzen konden halen. Rabarber bleef ook deze week met de prij zen zoo ongeveer op hetzelfde peil nl. naar soort van 35 ct. Van dit product konden tot heden nog steeds de aanvoeren geplaatst worden. De aanvoer van tomaten Is nog zeer matig en bepaalt zich nog tot kleino -Mj- tjes. De prijzen liepen naar soort uiteen van 16—28 ct. per K.G. Soepgroenten maakten geen beste prijzen en schommelden zoo ongeveer van 23 ct. per bos. Prei. die ook nog steeds aanwezio- is. heeft eveneens heel weinig waarde en komt ook niet hooger dan van 34 ct. per bos. Aardbeien die momenteel ook per slof worden verkocht, noteerden van 6090 ct. per slof en voor doosjes van 1015 ct. Perziken wisselen naar soort van 411 ct. per stuk Als eerstelingen in de fruitafdee- ling werden deze week frambozen, alsmede enkele AANGEKOMEN. 9 Juni: Helga L. M. Russ s.s. Brahestad 10 Juni: Mangan m.s. Danzig Freiburg s.s. Ned. Indië P. L. M. 13 s.s. Huelva Enggano s.s. Ned. Indië Balhash s.s. Leningrad Imperia] Transport m.s, Curacao Kingissepp s.s. Leningrad Noordstad m.s. Teignmouth VERTROKKEN. 9 Juni: Atland s.s. Oxelösund Flandria s.s. Rotterdam Jola m.s. Maassluis Reggestroom s.s. Hamburg St. Annaland s.s. New Casble Ilmen s.s. Spitsbergen L. M. Valmas ss. Archangel Poelau Roebiah m.s. Ned. Indië Vliestroom s.s. Huil Amstelstroom m.s. Leith Starling s.s. Londen Ransdorp m.s. Antwerpen 10 Juni: Mies m.s. Aberdeen Wiima s.s. Rotterdam V. Meslauk m.s. Archangel DONDERDAG 11 JUNI 1936 VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. BEVERWIJK, 10 Juni 1936 Prijsnoteering: Spinazie per kist f 0,25f 0,65 Sla per kist f 0,15f 0..30 Postelein per kist m 0,35f 0.40 Wortelen per bos f 0,06f 0,13 Peterselie per bos f 0,01—f 0,02 Selderie per bos f 0,02f 0,03 Prei per bos f 0,03 Bloemkool le per stuk f 0,05—f 0,07 Bloemkool 2e per stuk f 0,02f 0,04 Tomaten per K.G. f 0,25 Peulen per K.G. f 0.20 Dikke boonen per K.G. f 0.55 Asperges le wit per bos f 0.20f 0,28 Aspergés 2e wit per bos f 0,08—f 0,12 Asperge le bl. per bos f 0,10f 0,18 Asperge 2e bl. per bos f 0,08f 0,12 Aardbeien per slof f 0,60f 0.90 Aardbeien per doosje f 0,10—f 0,14 MARKTBERICHTEN. Spinazie, per kist 0.50—0.90. Postelein per kist 0 360.68. Andijvie per kist 0.90—1.10. Raapstelen per 100 bos f 1. Radijs per 100 bos f 2.75. Wortelen per K.G. 0.100.12. Komkommers per 100 f 36. Asperges per bos wit, 0.36—0.58. Idem, blauw. 0.26. Idem. dun 0.18. Aardappelen, klei. per K.G. 0.040.05V2 Idem nieuwe 0.09. Peulen per K.G. 0.19. Doppers, per K.G, 0.22—0 28. Tuinboonen per K.G 0.27. Bloemkool per lOO f 515. Uien per bos 0.02, Sla per kist 0.140.48. Rabarber, per 100 bos f 34.50. Pieterselie per bos 0.04 Vfe. Selderie per bos. 0.04. Aardbeien per doosje 0.050.15, Aardbeien per slof 0.550.65. R.-K. V.V. ..A D O." Het programma voo- 17luidt: A D O.Pa r> fr»oort 2 2 30 uur H.S.V.A.D.O.-comb 2 30 Uur. W.S.V. a—A D O a 2.30 uur. S.V.A. bA.D n b 2.30 uur. (Terrein W.S.V.) SCHÏFTWEDCTP»TDEN. Door de afdeeling van de Burgerwadht werden onderlinge schietwedstrijden gehou den. Hier volgen de resultaten: No. 1 R. v d. Werf 45 punten: 2 A Diemeer 43 punten; G. v. d. Ploeg 40 punten. Tevens werden besproken de a s. schiet wedstrijden te Limmen, hiervoor gaven zich een 20-tal schutters op, Er werd dezen avond voor het eerst met een K.S.O.-geweer geschoten. VELSER HUISVROUWEN OP BEZOEK. De afdeeling Velsen-IJmuiden der Nederl. Vereeniging van huisvrouwen markt or> Dins dag 23 dezer een uitstapje naar Heemskerk. De Jeugdherberg Assemburg zal worden be zichtigd terwijl ook het wandelpark Mar quette zal worden aangedaan. HOOG BEZOEK OP MARQUETTE. Heden middag waren eenige vooraanstaan de personen uit de bloembollenwereld naar Heemskerk gekomen om het terrein voor de te houden tentoonstelling te bezichtigen O.a. de heeren Dr. A. J. van Slogteren van het scheikundig laboratoriunj te Lisse. Dr. Verhage. algemeen voorzitter van bloembol lencultuur met den secretaris den heer Voors, de directeur van den k°'iTin<7?dionst van de Narcis en Hyacint, Ir. Bunnemeyer, directeur van de tuinbouwwinterschool te Beverwijk, de heer Janse leeraar, aan de school. Burgemeester Vreugde. De heeren werden ontvangen door den voorzitter van V.V.V. den heer J Tromp en verschillende leden van het uitvoerend co mité. De heeren spraken hun bewondering uit over het prachtige park en vonden de lig ging voor de te houden tentoonstelling schit terend. DE EXPOSITIE IN „MARQUETTE". De expositie in het wandelpark „Marquette" in 1937 belooft een prachtige te worden. De heer H. Sinnige, lid van het uitvoerend comité, heeft een bezoek gebracht aan de afd. Castricum voor bloembollencultuur. De heer Sinnige zette op duidelijke wijze het doel van zijn komst uiteen. Het resultaat was. dat de 20 leden, die ter vergadering aan wezig waren, alle 2 a 3 perken voor hun rekening namen. De heer P. Heere alleen zou voor een groot aantal perken zorg dragen. Vele mooie en dure soorten tulpen enz. werden toegezegd. Tot slot bracht de heer Sinnige dank aan de afdeeling Castricum voor hun toezegging. EERECOMITé BLOEMENTENTOON STELLING. Naar wij vernemen zijn behalve enkele voorname personen in het bloembollenvak van Noord- en Zuid-Holland enkele leden van Provinciale Staten tot eereleden aange zocht voor de in het a.s. voorjaar 1937 to houden expositie van bloembollen in het wandelpark Marquette. Ook de burgemeesters van Heemskerk. Castricum. Beverwijk. Zaan dam en oud-burgemeester Wiegman te Was senaar zijn aangezocht om in het eere-comité zitting te nemen. HAARLEM, 10 Juni. Ondertrouwd 10 Juni: W. Geerts en H. H. van Zutphen; E. Dokter en M. J. Bouman: N. Balk en J. W. Delissen; E. Schulte en M. Pa- pemeijer; J. G. Bastiaan en G. Kuiper; Th. van Koningsbrugge en Chr. E. Rouwen korst; H. Philippo en M. van Roon: I Swenneker en G. Gras; A. M. Borg en G. Nagtegaal; M. P de Haas en M. M. van den Berg; L. Rutten en H. M. Diependaal; J. C. Dijkers en J. B. Koster; C. A. M. Kenter en C. Bottelier. Getrouwd 10 Juni: ït F. Sonnemans en J. G. Loerakker; J. L. Vle gels en H. M Wagemaker; J. J. Michel en C. H J, van Strien: C. Vergers en J. Heijboer; R. Kok en J. J. Schoorl; H. H. F J. Loken- berg en J. Th. Beck; A. Timmers en M. der Kinderen: C. A van der Wiel en G. C. J. van der Weiden; J. E. K. de Lugt en E. J. J. Ruhe; H. J Zwaneveld en M. J. Vermande; Chr. J. Keevel en J. S A. van den Heuvel: H. J. Kuipers en C. Dordtmundt; A. C. van der Vlist en L. A. Simonis; H. J. v. d. Lugt en G. J. C. van Leeuwen: J. G. Buijs en M. Buis; P. C. Gans en F. J. Bos; B. Eggermond en J. Hilbrink; W. Boender en K. Bouman.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5