HET NIEUWE AVONDBLAD Te machtig. 21e JAARGANG No. 185 VRIJDAG 12 JUNI 1936 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIeN: 1regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NE VER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; f5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden: ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht ingevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Het conflict in het Visscherij- bedrijf. Comité van Actie zoekt contact met de organisaties. Namens het comité van actie inzake het conflict in het visscherijbedrijf wordt ons medegedeeld, dat het comité, gezien den stand van het conflict en het besluit van de Woens dagavond gehouden vergadering, niet uit te varen, welk besluit door alle zeelieden is opge volgd, besloten heeft zich tot de besturen dei- organisaties te wenden, om aldus te trachten, dat partijen zoo spoedig mogelijk tot een einde van het conflict zullen geraken. Men wijst er ons nog op, dat er ten aanzien van den omvang van de voorgestelde loonsver laging een misverstand schijnt te bestaan. In de vergadering, waarin besloten werd niet te varen werd gesproken van een loonsverlaging- van 5 tot 10%. Dit is niet juist; de loonsver laging van 5% op de vaste gages, benevens den verhoogden kostenaftrek voor de berekening van het procentengeld beteekent een verlaging van 3 a 5% van de totale verdiensten, naar gelang van vangsten en het scheepstype. Gistermiddag is één trawler uitgevaren, n-1. de Amstelstroom. Dit is echter een bijzonder geval, daar deze trawler wordt geëxploiteerd door de opvarenden zelf. De reederij Piscator heeft tot gisteren 5 uur getracht, een bemanning voor haren motor- trawler Claesje RO 46 te krijgen. Zij is hier in echter niet Ook staking te Egmond aan Zee. In verband met het conflict in het vissche rijbedrijf te IJmuiden is Donderdagavond ook de staking door Egmond aan Zee geprocla meerd. In een ordelijke vergadering van 300 zee lieden werd hiertoe besloten. In tegenstelling met de besturen van de confessioneele orga nisatie waren nl. de vergaderde leden van oordeel, dat geen enkele loonsverlaging, ge accepteerd kan worden. Daar de reeders na maandenlange onderhandelingen een verla ging blijven eischen. bleef geen andere uit weg over. De staking is hedenochtend inge gaan, COMITé VOOR B-STEUN. De heer W. L. Kuiper, secretaris van het Comité voor B-steun meldt: Het is genoemd Comité gebleken, dat door de circulaire inzake de verstrekkeng van B- steun. misverstand is ontstaan. De indruk is gevestigd dat alleen gezinnen met 5 of meer kinderen voor dezen steun in aanmerking zouden komen. Dit is onjuist. Alle werkloozen, welke van 1 Januari 1936 af onafgebroken werkloo's zijn en B-steun meenen noodig te hebben, kunnen dezen aanvragen. Het Comité kan dan te zijner tijd zijn beslissing omtrent al of niet toestaan nemen. Daar het verwerken en onderzoeken van deze aanvragen wel eenige maanden zal du ren, is het de bedoeling, de bonnen niet alle tegelijk te verstrekken. Dit toch zou beteeke- nen dat allen, ook zij die er het meest om ver legen zitten, nog eenige maanden zouden moe ten wachten. Om dit te voorkomen, worden deze het eerst afgewerkt en zullen zij zoo spoedig mogelijk bonnen ontvangen. Daar aangenomen kan worden dat dit de groote gezinnen zijn, zullen deze waarschijnlijk daarvoor het eerst in aan merking komen. Dit wil niet zeggen, dat in dien bij het onderzoek blijkt, dat er gezinnen zijn met minder dan 5 kinderen, die het ook direct dringend noodig hebben, deze ook niet spoedig geholpen zullen worden. Indien door het misverstand van de eerste bekendmaking er werkloozen met minder dan 5 kinderen mochten zijn, die nog geen B-steun hebben aangevraagd, dan kunnen zij dit alsnog doen. De adressen waar de formulieren verkrijg baar zijn, zijn bekend. AVONDFEEST RUITERCLUB VELSERBEEK De Ruiterclub Velserbeek geeft op Zater dag 13 Juni te 18.30 uur in de Buitenmanègé van landgoed Schoonenberg aan den Drie- huizerkerkweg te Velsen een avondfeest. Op het programma staan o.a. eenige bijzondere dressuurnummers, voorgesteld door den heer H. J. Lijsen. Na afloop is er gelegenheid tot dansen in Hotel Velserend. WATERPOLO. Evenals vorige jaren nam het polo-team van onze plaatselijke zwemvereeniging, de V.Z.V., ook dit jaar weer deel aan den Polodag te Utrecht. Zooals bekend wordt deze dag zoo on geveer als de opening van het polo-seizoen in de buitenbaden aangemerkt. Het water was onder de minder prettige weersomstandigheden verre van aangenaam, en er werd met afwisselend succes aan de wed strijden deelgenomen. Er werd gewonnen van de ..Kwakers" met 4—0 (doelpunten Kluyver 1, C. Visman 3), terwijl later tegen de Baronie uit Breda met 01 werd verloren. Door dit re sultaat kwamen onze plaatsgenooten in het bezit van den derden prijs. Inmiddels wordt thans reeds een begin ge maakt met de competitie. Reeds a.s. Zondag vindt de eerste thuiswedstrijd plaats in de zweminrichting bij de Noordersluis, en wel tegen het zevental der Heldersche Zwemver eeniging. De wedstrijd vangt aan om 11 uur. V.Z.V. komt volledig uit en verschijnt dus met: T. v. d. Broek, Chr. Visman, H. Kluyver, P. Visman, N. Schoone, C. Visman, G. Janus. Wij wenschen onze plaatsgenooten veel ïucces! Basstra 10 4 4 2 12 Dukel 10 4 4 2 12 Suyk 10 3 5 2 11 De Boer 10 2 6 2 10 Ligthart 10 3 2 5 8 Postma' 10 1 5 4 7 Tweede klas. Groep A: 1. De Jong 8 5 1 2 11 2. Postma 8 5 1 2 11 3. Buis 8 4 2 2 10 4. H. Schaap 8 2 4 2 8 5. J. Smit 8 2 3 3 7 6. v. de Velde 8 3 1 4 7 7. v. Stralen 8 2 3 3 7 8. Kramer 8 1 5 2 7 9. Koetsier 8 4 4 4 Groep B 1. C. Bais 7 5 2 12 2. H. Laros 7 5 2 12 3. A. Kraai 7 2 3 2 8 4. F. Vrijhof 7 2 2 3 6 5. H. v. d. Heijde 7 2 1 4 5 6. P. Smit 7 2 1 4 5 7. F. Dukel 7 1 3 3 5 8. D. Ott 7 1 2 4 4 Derde. klas. Groep A. gesp. gew. rem. verl. pnt. Schager 6 4 1 1 9 Visser Sr. 6 3 2 1 8 Kok 6 3 1 2 7 H. Visser 6 2 2 2 6 Kuyk 6 2 1 3 5 Broek 6 1 2 3 4 Postma - 6 3 3 3 Om het Damkampioenschap Groot IJmuiden. Dit tournooi, waaraan door 43 spelers werd deelgenomen is thans geheel beëindigd, hoe wel de beslissing in alle klassen nog niet is gevallen. Voor de hoofdklasse is de eerste partij van de match Basstra—Dukel in Hotel Kenne- merhof vastgesteld op Dinsdagavond a.s. in de kleine zaal. Wedstrijdleider is de heer K. de Jong. Het tweede klas kampioenschap werd ge wonnen door H, Laros na een finale met Bais. De Jong en Postma. In het derde klas kampioenschap begint ook eenige teekening te komen daar Visser Sr. hier de leiding heeft genomen door een overwinning op Schager. Deze week zullen de partijen Visser Sr.Groen en KlingeVis ser Sr. worden gespeeld In de vierde klas moet ook een match ge speeld worden door Besse en Landwehr De eerste partij wist Landwehr reeds te winnen. Hoofdklasse: Groep B. Groen Klinge Visser Jr. v. Sluis v. d. Outenaar v. d. Weert Besse Landwehr Ligthart Lichte ndahl Vis Broek Schoone gesp.gew. rem. verl. pnt. AANBESTEDING. Woensdag 24 Juni a.s. zal door den direc teur van het Staatsvisschershavenbedrijf wor den aanbesteed het vernieuwen en ver plaatsen van remmingwerken en het maken van een loopsteiger in de Visschershaven met bijkomende werken. NAAR HAARLEM OVERGEBRACHT. De oud-varensgezel D. de R., die zooals men weet j.l. Zondagmiddag in de De la Reystraat eenige schoten op een tweetal vrouwen loste, is gisteren naar Haarlem overgebracht en ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. VERG AD ER IN G VRIJHEIDSBOND. Op Woensdag 24 dezer houdt de afdeeling der Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" een vergadering in hotel Velserbeek. Op deze vergadering zullen de candidaten voor de a.s. verkiezing van leden der Tweede Kamer worden genoemd, wat bedoeld is al een ad vies aan het hoofdbestuur. Het bestuurslid der afdeeling, de heer J. W. F. Schlichting te Wijk aan Duin, zal een causerie houden over economische politiek. MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. De Vervangend Commissaris van Politie der gemeente Velsen deelt in het algemeen belang het navolgende mede: De Burgemeester va'n Wijmbritseradeel, te Sneek, verzoekt, alvorens relaties aan te gaan met of opdrachten te verstrekken aan zekeren J. G. Jansen, voorheen te Sneek, thans wonen de te Sappemeer, die zich o.m. bij de veehou ders belast met de controle van de bliksem afleiders, bij hem inlichtingen omtrent dezen persoon en diens werkwijze in te winnen. Jansen, die onder valsche voorwendsels bij verschillende boeren te Wijmbritseradeel op drachten wist te verkrijgen, gaf zich uit als vertegenwoordiger van' het Electro Technisch Controle Bureau „De Weerlicht", speciaal voor bliksemafleiders, Zwarteweg 10 te Groningen, welk bureau bij onderzoek ter plaatse niet bleek te bestaan. De door hem uitgeoefende controle laat veel te wenschen over, daar bij meting vanwege het Provinciaal Electrisch Bedrijf van dezelfde bliksemafleiders geheel andere uitkomsten werden verkregen. Door genoemden persoon deugdelijk verklaarde bliksemafleiders werden door een ambtenaar van het P.E.B. ondeugde lijk bevonden. (De jongste Mount Everest expe ditie heeft haar pogingen om den top te bereiken, moeten opgeven.) De mensch is maar een nietig ding, Gelijk een stofje zoo gering, In 't groot heelal bekeken Toch heeft hij machtig veel volbracht, Ondanks zijn zeer beperkte kracht, Dat is niet te weerspreken. Hij steeg tot in de stratosfeer, Hij daalde diep in zeeën neer, Hij temde groote machten; Als water, electriciteit, Dat is wel een bijzonder feit Bij zoo geringe krachten. Hij overmeesterde de Pool In Noord en Zuid, als een symbool, Dat niets hem kon weerstreven; Hij klom uit het bewoonde dal Op woeste bergen zonder tal En bleef erbij in leven. Maar één berg is er, die zich niet Tot heden toe beklimmen liet, Hoe men ook mocht probeeren; Geen nietig menschje stond nog op Zijn harden, sneeuwbedekten top, Hij wist zich te verweren. Weer trok een expeditie uit, Weer is zij op haar weg gestuit, Ondanks manmoedig wagen; In ongerepte majesteit Won Everest opnieuw den strijd En werd de mensch verslagen. Het vele dat de mensch volbracht, Geeft ons een trots in onze kracht, Waarin wij allen deelen; Maar ik beken, het doet me goed, Dat hij toch ook eens iets ontmoet, Dat hij niet klaar kan spelen. Economische beteekenis van cc haringvisscherij Een rapport van drs. J. J. J. Dalmulder. Verfraaiing van het Velser- duinplein. Bouw van een groot winkelhuis door de Firma De Gruyter. Op 23 Juni a.s. zal door de afdeeling Bouw werken van P. de Gruijter en Zn. te 's-Herto- genbosch worden aanbesteed het bouwen van een winkelhuis met magazijnen aan het Vel- serduinplein. We hebben eens nader naar de plannen der fa. de Gruijter geïnformeerd en uit hetgeen ons dienaangaande werd medegedeeld valt af te leiden, dat de uitvoering dezer plannen een belangrijke verfraaiing van het Velserduin- plein beteekent. Het winkelpand zal worden opgericht aan de Noordzijde van het plein, tusschen het magazijn van Gebr. Valter en den boekwinkel van den heer Keuter. Van de drie tusschen deze winkelhuizen staande wo ningen zullen twee geheel worden afgebroken en op het hierdoor vrijgekomen terrein zal de firma de Gruijter een groot winkelpand bou wen. De voorgevel-rooilijn komt iets naar voren, zoodat de nieuwe rooilijn komt te vallen in die van de beide hoekhuizen. Verder wordt het dak van het derde woonhuis in overeen stemming met de eischen der Schoonheids commissie zoodanig verbouwd, dat er een fraai „geheel" wordt verkregen. STORIVIVOGELS-SUPPORTERS VEENIGING „BLAUW-WIT". Het bestuur van de Stormvogels-suppor- tersvereenigmg „Blauw-Wit" verzoekt ons mede te deelen, dat het betalen der wekelijk- sche controbutie van a.s. Zaterdag af kan ge schieden ten huize van den penningmeester den heer Jac. Hoogendijk, Enschedéstraat 3-7 c van 5.30 uur tot 7.30 uur. Drs. J. J. J. Dalmulder heeft in opdracht van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas een rapport samengesteld over de economische beteekenis van de haring visscherij. Na een inleidende beschouwing is het rap port verdeeld in vier hoofdstukken. Hoofdstuk I is getiteld: „Het verloop van de gemiddelde marge tusschen opbrengst- en kostprijs, in het reederij bedrijf in de jaren 19251934" en geeft in de eerste plaats het verloop van den gemiddelden opbrengstprijs per kantje in de jaren 19251934. Deze blijkt te bedragen: gemiddeld 19251930 f 18.16 en gemiddeld 1931—1934 f 9.44. Hieruit treden twee verschijnselen naar voren: le. Het gemiddelde van de prijzen, welke optraden in de periode 19311934, ligt aanmerkelijk lager, dan het gemiddelde dat voor de periode 19251930 valt te bepalen. 2e. Deze overgang van het gemiddelde niveau der eerste periode naar dat der tweede, vond vrij abrupt plaats in 1931. In dit jaar daalde de gemiddelde opbrengstprijs per kantje ten op zichte van 1930 met f 6.50. Deze plotselinge val is te wijten aan den val van het Pond Ster ling. Hoofdstuk II behandelt het verloop van de werkgelegenheid en de belastingopbrengsten in het haringvisscherij bedrijf in de jaren 1925—1934. In dit hoofdstuk worden de volgende punten bezien: le. Het werkelijke verloop van de werk gelegenheid en de belastingopbrengsten in het drijfnetharingvisscherijbedrijf voor de jaren 1925—1934. 2e. Het verloop, dat zou zijn opgetreden, in dien slechts de aanvoeren hadden gevarieerd en de prijzen constant waren gebleven voor de jaren 1925—1934. 3e. Het verloop, dat zou zijn opgetreden in dien slechts de prijzen hadden gevarieerd en de aanvoeren constant waren gebleven in de jaren 1925—1934. Om tot onze berekeningen te geraken, heb ben wij eerst getracht, aldus het rapport, het verband dat bestaat tusschen de haringvis scherij en de Nederlandsche industrie, voor zoover dit betreft hun inkomsten en uitgaven, in een schema uit te drukken. Een beschou wing van dit schema doet zien, dat onderschei den worden: Twee hoofdbedrijven t.w. de haringhandel en de reederij. Zeven nevenbedrijven, welke via hun op brengsten in direct verband staan met ge noemde hoofdbedrijven, t.w. seheepmakerij, netten- en touwfabricage, taanderij, kuiperij machinereparatie, levensmiddelenbedrijf en zouthandel. De overige Nederlandsche industrieën, voor zoover deze via hun ontvangsten in verband staan met de hoofd- en nevenbedrijven. In ons nummer van morgen zullen wij den inhoud van de twee laatste hoofdstukken geven. KERK EN VREDE. In een der lokalen van het Herv, Vereni gingsgebouw Kalverstraat heeft gisteravond een ledenvergadering plaats gehad van de vereniging Kerk en Vrede afdeeling Velsen- IJmuiden. De vergadering werd geleid door den tweeden voorzitter den heer T. Snoek. Deze opende de vergadering met voorlezing van Ps. 61. Gaarne had de heer Snoek, zoo- als deze zeide, zijn plaats a-ls voorzitter door Dr. v. d. Flier zien ingenomen. Ziekte was helaas nog oorzaak dat Dr. v. d. Flier niet i aan het werk van Kerk en Vrede kan deel nemen. Vervolgens sprak de heer Snoek over de teekenen die wij-zen op een naderen de wereldellende. Hierna werd door den secretaris, den heer C. Voorbergen,- het jaar verslag uitgebracht. Ofschoon de afdeeling geen tientallen leden telt, bleek uit het jaarverslag dat Kerk en Vrede in het afgeloopen jaar niet heeft stil ge zeten maar met haar propaganda vrij actief is geweest. Wegens bedanken van een der bestuursleden heeft hiervoor een verkiezing plaats gehad. Gekozen is de heer H. Hui- zinga. Tot afgevaardigde naar de algemeene jaarvergadering, die gehouden wordt 19 en 20 Juni te Haarlem, is benoemd de heer G. Voet en als plaatsvervangers de heeren T. Snoek en J. Woltman. Na bespreking van de agenda der alge meene vergadering werd de vergadering met een kort woord door den voorzitter geslo ten BOND VAN ARB. TOONEEL VEREENIGINGEN Culturcele ochtend te IJmuiden. Zondag zal in ht gebouw „De Daad" eeri reünie zijn uitgaande van den Bond van Ar beiders Tooneelvereenlgingen, gewest 6. Om 10 uur 's morgens zullen daar de afdee- lingen Haarlem 1 en 2, Heiloo, Purmerend, Krommenie, Uitgeest, Velsen-IJmuiden en Landsmeer bijeen komen en zal elk dezer af- deelingen in een kort tijdtooneei, declamatie, lied of schets een proeve van haar kunnen afleggen. De afdeelingen komen alle per fiets; de bij eenkomst. is alleen voor leden en donateurs toegankelijk. Haarlem 1 en 2 geven enkele scènes uit de plan-revue „Naar betere tijden", de afdee lingen Krommenie en Uitgeest declamatie, enz. Verbindende tekst met liedjes zullen door een conférencier verzorgd worden, begeleiden de muziek is van de Red Rhythm Boys. Na afloop zal er gelegenheid zijn een even- tueele nabespreking te houden door de geza menlijke afdeelingen en het hoofdbestuur van den bond of de litteraire commissie. De belangrijke plaats, welke het dilettan- tentooneel in de cultureele organisaties der moderne arbeidersbeweging inneemt wordt in vakkringen niet algemeen erkend. Mede naar aanleiding van de lezing door Ben Groeneveld, den leider der Jonge Spelers, in den afgeloopen winter bij het Hoogoven- tooneel en -leekenspel gehouden heeft het be stuur van gewest 6 gemeend dezen cultureelen ochtend te moeten organiseeren, die naar men algemeen verwacht zeel veel belangstel ling zal trekken. DE NOORDERSLUISMARSOH. In de dezer dagen gehouden vergadering van de wandelspoii-vereeniging „De Kenne- mer Jagers" werd de regeling der functies van de controleurs enz. besproken. De verschillende medewerkers en contro leurs komen Zondagmorgen 8 uur bijeen in het bureau van IJmuiden's Bloei op het Wil lemsplein, Worden de opcenten op de Personeele Belasting verhoogd? Een vooralsnog onschuldig bericht van dt Staatscourant. Tot de stakers in Frankrijk behooren ook de Parijsche „sandwichmen". Evenals in andere bedrijven het geval was weigerden zij de gebouwen der reclamebureaux te verlaten. Een nachtelijk tafereel in een der bureaux. De Staatscourant meldt, dat de Minister van Financiën heeft be paald, dat de aanslagen in de Perso neele belasting voor het belasting jaar 1936 in de gemeente Velsen worden opgelegd met een voorloopig aantal opcenten ten getale van 165. Aangezien in de begrooting van genoeim jaar overeenkomstig de verordening het aan tal opcenten is vastgesteld op 150 zou men uit het bericht kunnen afleiden, dat de opcenten met 15 verhoogd zullen worden. Uit de informaties, die wij dienaangaande bij het gemeentebestuur hebben ingewon nen blijkt, dat hiervan voorloopig nog geen sprake kan zijn. Het opleggen van opcenten door den minister van Financiën moet als een formaliteit worden beschouwd, voort vloeiende uit de werkloosheids-subsidiewet, die dit jaar voor het eerst voor verschillende gemeenten is toegepast. Art. 9 van deze wet zegt o.a.: „Indien bij den aanvang van de derde maand van een belastingjaar nog geen goed keuring is verleend aan de begrooting, ten bate waarvan over dat belastingjaar te hef fen gemeentelijke opcenten moeten strekken, kan onze minister van Financiën na overleg met onzen minister van Binnenlandsche Zaken bepalen, dat de aanslagen zullen worden ten kohiere gebracht met in achtne ming van een door dien minister vast te stel len getal of schaal van opcenten. De krachtens het vorige lid in een aanslag begrepen opcenten zijn slechts invorderbaar voor zoover zij niet het bedrag overtreffen, dat geheven zou zijn bij toepassing van de laatstelijk door den raad vastge stelde en voor het belastingjaar toe passelijke verordening." Aangezien de begrooting der gemeente voor 1936 op 1 Maart j.l. nog niet goedgekeurd was. heeft de minister van Financiën ge bruik gemaakt van de hem bij art. 9 van de Werkloosheids-Subsidiewet verleende be voegdheid, door 165 opcenten op te leggen'. Maar volgens hetzelfde artikel zijn slechts 150 opcenten op vorderbaar, immers wordt dit ge tal genoemd in de gemeente-verordening, vastgesteld door den Raad en voor onbepaal- den tijd goedgekeurd. Zoolang deze verordening door den raad niet is gewijzigd en deze wijziging de Ko ninklijke goedkeuring niet heeft verkre gen, kunnen de opcenten, die de minister boven de gemeentelijke verordening heeft op gelegd, niet ingevorderd worden.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1