Het gehakt voor de werkloozen. .WEERBERICHT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMUIDEN Doodelijk ongeval op de spoorbaan bij den Zeeweg. Wegwerker door electrischen trein overreden en gedood. Hedenmorgen is op de spoorbaan nabij de halte Zeeweg een noodlottig ongeval geschied, waarbij een jonge wegwerker werd gedood. Deze, de 21-jarige L. de Vries, wonende Lin- denstraat IJmuiden-Oost, was met een an deren arbeider op de lijn werkzaam. Te ca. 8.20 uur naderde van de richting Haarlem een electrische trein. De Vries wilde voor dien trein uitwijken, waax-bij hij ïxiet bemerkte dat van Velsen met groote snelheid de trein na d ex-de die 8.17 uur van VelsenIJmuiden Oost was vertrokken. De Vries werd door dezen trein gegrepen en een eind meegesleurd. Dr. Limborgh Meijer, in de nabijheid van wiexxs woning het ongeval geschiedde, was spoedig ter plaatse. Hulp kon echter niet meer baten. De dood moet onmiddellijk zijn inge treden, daar het slachtoffer zeer verminkt was. Het lijk is naai' het Antonius Ziekenhuis overgebracht. Het conflict in het Visscherijbedrijf. AFSCHEID HULPPREDIKER. Zondag 21 Juni zal de heer H. van Vliet, hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente, in dén morgendienst' officieel afscheid nemen. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.74—0.62. Tongen per K.G. 0.620.50. Kleine schol per 50 K.G. 17—5.50. Schar per 50 K.G. 4. BESOMMINGEN. Loggers: Sch. 201 480. VRIJDAG 12 JUNI" 1936 SANTPOORT CONCERT. Het fanfarecorps „Wilhelmïna" geeft Zon dag as. van half 8 tot half 10 een concert in het Burgemeester Rijkenspark, ter plaatse waar de muzieknis gebouwd wordt. Onder meer zullen ten gehooi-e worden gebracht „Lust- spiel-ouverture van Kélar Bela en de Kro- ningsmarsch uit de opera „Der Prophet" van Meierbeer. VOOR DE RADIO. Zaterdagmiddag a.s. treedt mevr. Dora AriszSchrama met haar kinderkoor voor de K. R. O. op. BEVERWIJK. Een bespreking met minister Slingenberg ten Raadhuize. In dén stand van het conflict is ook he den geen wijziging gekomen. Uit de houding- van de zeelieden te Egmond aan Zee kan worden afgeleid, dat de staking algemeen is. Geen enkele trawler is heden naar zee ver trokken. Tot nu toe konden de stakende zeelieden zich vrij langs de Trawlerkade bewegen: se dert hedenmorgen is dat anders geworden. De kant is door de politie ontruimd. Minister Slingenberg in IJmuiden. Hedenmorgen heeft minister Slingenbexi een bezoek aan IJmuiden gebi'acht. Nadat de minister de Vleeschfabriek aan de Industrie- straat had bezocht, begaf hij zich naar het gemeentehuis, waar hij een bespreking had met eenige vertegenwoordigers der vr1' organisaties. TECHNISCHE ONTWIKKELINGSCLUB „ANIMO" De technische ontwikkelingsclub „Animo'' onderafdeeling van Hoogovenstaten heeft met ongeveer 35 leden van de vereenigïng een ex cursie naar de Philipsfabrieken te Eindho ven gemaakt. Bij aankomst werd den leden in een der prachtige conversatiezalen een koffietafel aangeboden. Een der ingenieurs hield hierna een korte bespreking over den groei van het bedrijf in den loop der jaren en over het werk dat nu in de hoofd- en ne- venbedrijven uitgevoerd wordt. Een en an der werd met lichtbeelden verduidelijkt. Ver volgens bezocht men in verschillende groep jes verdeeld onder leiding van eenige inge nieurs de diverse afdeelingen van het uitge breide fabidekscomplex, o.m. het schittex-end ingerichte natuurkundig laboratorium waar in een der zalen een uiteenzetting over de hoogedrukkwiklamp werd gegeven. Hierna werd nog een bezoek gebracht aan het Philipsmuseum en toonhuis en per auto bus een tocht gemaakt door de diverse Phi- lipsdorpen. Al met al is deze excui'siedag van „Animo" weer een bijzonder aangename en interessan te geweest. Hulp in nood Verkoop van Zomerpostzcgels. Ingevolge beslissing der Regeering geeft het Staatsbedrijf der P. T. T. dit jaar weer een serie van vier zomerpostzegels met bijslag uit. De maanden van uitgifte zijn Mei en Juni. In verschillende plaatsen van ons land hebben zich comité's gevormd die den verkoop der ze gels, gezien het goede doel, gaarne willen be vorderen. Op initiatief van mevr. H. A. Kwint Wiei-sum heeft ook de gemeente Velsen een comité gekregen, dat de laatste twee weken van Juni pogingen in het werk zal stellen om den verkoop zooveel mogelijk t^ bevorderen. Boven de gewone frankeerwaarde wordt een bijslag betaald en wel ls volgt. De zegels van lVz. 5, 6 en 12^4 cent kosten respectievelijk 3. 8, 10 en 16 cent. De extra opbrengst, na aftrek der onkosten, zal onder het motto „Hulp in Nood" gebruikt worden om hulp te verleenen aan noodlijden de beeldende- en sier- en nijverheidskuns tenaars, voor verpleging van t.b.c. patiënten en voor een klein deel voor de arbeidszorg voor onvolwaardigen. Een ieder die dus in plaats van gewone postzegels, zomerpostzegels koopt draagt een steentje -bij tot het lenigen van ve ler nood. De postzegels behouden hun geldig heid 5 jaar na het jaar van uitgifte. De vier postzegels dragen de beeltenissen van vier wel bekende Nederlanders, twee op cultureel- twee op sociaal gebied, n.l. D. Erasmus <1466 1536), Prof. H. Kamerlingh-Onnes (1853 1926), Dr. H. J. A. M. Schaepman (18441903) en Ds. A. S. Talma (1864—1916). Binnen enkele dagen hoopt het comité, waarin onderstaande dames en heeren zitting hebben genomen, verschillende, den verkoop bevordei-ende plannen bekend te maken. Deze plannen kunnen echter alleen slagen, wanneer een ieder, die er maar even voor in de gelegenheid is, één of meer zomerpostze gels koopt. Inwoners van Velsen. draagt een steentje bij tot leniging van den nood, koopt zomerpost zegels. Het comité voor Zomerpostzegels in de gemeente Velsen. Mevr. H. A. KwintWiersum, Hotel „Velser- beek". presidente.; mej. E. Vijlbrief, Rogge- veenstraat 27, IJmuiden, secretaresse; de heer W. Chr. Suwerink, Trompstraat 72, IJmuiden, penningmeester; mevr. C. E. Bus- semaker—Bus, Meeuwenlaan 65, IJmuiden; mevr. L. WildschutHoekendijk, Velserduin- weg 134, IJmuiden; mevr. A. Suwerink—Heij- koop. Trompstraat 72, IJmuiden; mevr. H. C. Mooij—Avontuur, P. Hendrikstraat 103, IJmuiden; mevr. H. A. A. v. d. DoesFikke, Kompasstraat 2, IJmuiden; mevr. C. M. van Huisen—Hubens, J. Kostelijklaan 21, Velsen; mevr. E. Krijger—v. d. Broek, Kanaalkade 58, Velsen N.: mevr. A. Fierstra—Hundt, Wijker- straatweg 60, Velsen N.; mevr. M. H. Steger- hoekRosenland, P. C. Hooftlaan 23, Driehuis mevr. P. v. NifterickMinter, van Tuyllweg 18. Velsen; de heer W. F. Visser, wethouder v. Soc. Aangelegenheden, Velsen; de heer K. J. Noij, Eksterlaan 2, IJmuiden; de heer A. Mijs, Kievitlaan 5, IJmuiden; de heer A. Demmers, chef afd. Soc. Zaken Hoogoven- drijf. VOETBALWEDSTRIJD VOOR DE T. B. C.- BESTRIJDING. Ten bate van de T. B. C.-bestrijding zal heden, Vrijdagavond, in het Gemeentelijk Sportpark een voetbalwedstrijd worden ge speeld tusschen een Kennwnerscombinatie en een elftal van Beverwijksche chauffeurs. De Beverwijksche Harmoniekapel zal den wed- sti'ijd met muziek opluisteren. COLPORTAGEVERBOD UITGEVAARDIGD. Het'gemeentebestuur heeft voorloopig tot en met 31 Juli een colportageverbod uitgevaar digd voor den Velserweg, Stationsplein, Bree- straat-, de Schans, den Alkmaarschen weg en de daarop uitkomende wegen. Het verbod geldt voor de Zaterdagen van 's namiddags 4 tot 12 uur en voor de Zondagen. VERKIEZINGSVERGADERING. De plaatselijke afdeeling van de S. D. A. P. T on r. heeft een verkiezingsvergadering bele°d die Liefde 2.30, i en 9.15 uur. op Donderdag 18 Juni in de Concertzaal Odeon T',,vnr rrhOQfor- zal worden gehouden. Het woord zal worden gevoerd door den samensteller van het Plan van den Arbeid, ir. H. Vos, over het onderwerp „Het Plan en de vex-kiezingen" en door mej. Ribbius Pelletier, die zal spreken over „De vrouw, het Plan en de verkiezingen". De Bilt ooortpelti Meest zwakken Zuidelijken tot Weste lijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 769.0 m.M. te Ingö. Laagste 745.0 m.M. te Isafjord. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 56 F. Laagste hedennacht 47 F. Hoogste heden 52 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 758 m.M. Neiging achteruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Zaterdag v.m. 9.01 uur; n.m. 9.33 uur. Zondag v.m. 10.04 uur; n.m. 10.37 uur. Maandag v.m. 11.14 uur; n.m. 11.46 uur. Minister Mr. M. Slingenberg inspecteert de Vleeschwarenfabriek te IJmuiden. De Minister van Sociale Zaken Mr. M. Slingenberg bracht hedenmorgen een bezoek aan de Vleeschwax-enfa- briek aan de Industriestraat te IJmui den om persoonlijk een onderzoek in te stellen naar de wijze waarop daar het gehakt voor de werkloozen ge maakt wordt. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 12 JUNI Bioscoop de Pont: „De Kozakken kapitein" :n „Plankenkoorts". 8 uur. ZATERDAG 13 JUNI Bioscoop de Pont: „De Kozakkenkapitein" in „Plankenkoorts". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. VRIJDAG 12 JUNI Frans Hals Theater: Jan Kiepura in „Triomf CRICKET. FLAMINGO'S—H.C.B. De cricketwedstrijd Haarlemsche Cricket bondFlamingo's, wordt a.s. Zaterdag niet aan de Span jaarslaan, doch op het .Ken-ne mer Lyceum-tei-rein te Overveen gespeeld. Aanvang twee uur precies. Luxor Sound Theater: „De Bruid van Fran kenstein" en „Zij kreeg haar man",, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Koenigsmark", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het onzichtbare front", 7 en 9.15 uur. Falaee-Filmae: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten filmnieuws. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 13 JUNI Bioscoopvoorstellingen, avonds. 's middags en des Schip van verm, aankomst Laatste bericht Alkmaar x) Chili. 8 Juni te Balboa. Alcinous x) Batavia 3 Juli 5 Juni van Belawan. Almkerk Japaxi 5 Juni van Dairen. Amstelland x) Hamburg 14 Juni vertrekt 13 Juni. Agamemnon (Ned.) Midd. Zee 30 Juni 10 Juni te Fxume. Africana Huelva 16 Juni 9 Juni vertrokken. BosKoup Chili 5 Juni van Flores. Baarn Chili 5 Juni van Arica. Boschfontein x) Zuid Afrika 10 Juni van Perim. Bodegraven Chili 5 Juni van Callao. Cassel x) Tjilatjap 25 Juni 8 Juni van Pt. Sudan. Cordillera x) Pto Barrios 12 Juni 1 Juni van Barbados. Chr. Huygens x) Batavia 15 Juli vertrekt 17 Juni. Capt. Prieur Casablaxica 5 Juxii vertrokken. Carl Henckel Skutskar 14 Juni 8 Juni vetrrokken. Colombia x) Hamburg 21 Juni vertrekt 20 Juni. Eurybates x) Ned. Indie 23 Juni 9 Juni van Pt. Said. Eemland Buenos Aires 12 Juli 12 Juni vertrokken. Bordeaux 16 Juni 12 Juni vertrokken. Gaas ter kerk x) Japan 7 Juni van Perim. Hennes Bourgas 10 Juli 10 Juni van Stamboul. Hebe (Ned.) Midd. Zee 15 Juni 9 Juni van Cadix. Irene (Ned.) Danzig 14 Juni 11 Juni van Kopenhagen. Ned. Indië 9 Juli 8 Juni te Bombay. Kosciuszko x) Haifa 4 Juni te Piraeus. Lustrous x) Port Arthur 12 Juni 20 Mei vertrokken. Laertes Batavia 16 Juli vertrekt 13 Juni. Laurent Meeus x) Houston 14 Juni 27 Mei vertrokken. Luneburg Ned. Indië 11 Juni van Macassar. M. v. St. Aldegonde x) Batavia 25 Juni 9 Juni van Perim. Meerkerk x) Japan 7 Juni van Shanghai. Maaskerk T>st Afrika 9 Juni van Dakar. Monte Santo Bona (v. IJm.) 8 Juni vertrokken. Margareta Uuras heden 4 Juni vertrokken. Ned. Indië 20 Juli 10 Juni van Macassar. Constantza 13 Juxii 29 Mei van Stamboul. Nereus (Ned.) Gothenburg 15 Juni in lading. Orestes (Ned.) Constantza 25 Juni 10 Juni te Lefkandi. Oberon Alexandrië 25 Juni 6 Juni van Morphoubaai. Orion (Gr.) Rosario 11 Juli 8 Juni vertrokken. Poelau Bras x) Batavia 12 Juli 10 Juni vertrokken. Poseidon (Ned.) Midd. Zee 15 Juni 9 Juni van Gibraltar. Pan Norway x) Aruba 12 Juni 25 Mei vertrokken. Phrygia West Indië 3 Juli 12 Juni van Carthagena. Pluto (Ned.) Stettin 16 Juni vertrekt 13 Juni. Reggestroom Hamburg 14 Juni vertrekt 13 Juni. Supetar Santa Fé 13 Juni 3 Juni van Dakar. Springfontein x) Zuid Afrika 10 Juni te Rotterdam. Spondilus x) Los Angeles 12 Juni 24 Mei van Cristobal. Archangel 12 Juni 28 Mei vertrokken. Salawati Batavia 11 Juli 9 Juni van Singapore. Sydland x) Lulea (v. IJm.) in lading. Stella (Ned.) Alexandrië 10 Juni vertrokken. Salabangka x) Batavia in lading. Sint Jansland Newcastle 12 Juni 11 Juni vertrokken. Tarakan x) Batavia 20 Juxii 8 Juni vaxi Pt. of Spain. Trajanus Alexandrië 14 Juxii 11 Juni van Finisterre. Tiberius (Ned.) Valencia 13 Juni 10 Juni van Ouessant. Troja West Indië 6 Juni van La Guayra. Theresia L. M. Russ Oulu heden 6 Juni vertrokken. Trompenberg Uleaborg 16 Juni 10 Juni vertrokken. Van Rensselaer West Indië 24 Juni 8 Juni van Parimaribo. Venus (Ned.) Hamburg 14 Juni vertrekt 13 Juni. Buenos Aires 26 Juni 4 Juni van Victoria. Zaanland x) Buenos Aires 26 Juni 9 Juni van Bahia. x) Schepen voorzien van een x> zijn grooter dan 6000 bruto register ton. Visschershaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Zweedsch m.s. Windy Srnögen -• Minister Mr. M. Slingenberg. De Minister was vergezeld van enkele hoofd ambtenaren van zijn departement, terwijl ook, tot het geven van inlichtingen, alle ambtena ren die bij het toezicht op deze fabricage be trokken zijn, aanwezig waren om inlichtingen te geven, o.a. prof. dr. H. C. L. E. Berger, hoofd inspecteur vaxx de Volksgezondheid, directeur van het Veeartsenijkundig toezicht, verschil lende inspecteurs van dit toezicht, keurmees ters, enz. De minister had ons uitgenoodigd bij deze inspectie tegenwoordig te zijn. De Minister wees er allereerst op. dat deze inspectie geheel onvoorbereid was, zoodat op de fabriek geen enkele maatregel kon worden genomen en alles daar gevonden werd zooals het daar iederen dag is. Verder deelde de Minister mede dat hij naar IJmuiden gekömen wasomdat 'hij Overtuigd was, dat over deze gehakt-fabricage tendentieuze be richten verspreid waren door personen die er niet onbevooroordeeld tegenover staan. Zijn bedoeling is geweest, dat er voor de werkloozen gehakt gemaakt wordt dat aan alle te stellen eischen voldoet. Hij had van te vo- ren dezeker.heid dat daaraan voldaan wordt, maar wilde zich zelf en anderen overtuigen. Prof. Berger, die door den Ministers met het toezicht belast is, deelde mede, dat maatrege len voor het scherpst mogelijke toezicht geno men zijn, opdat gewaarborgd wordt, dat het gehakt aan de eischen die de Vleeschkeurings- wet stelt, volkomen beantwoordt. Het is uit gesloten, dat niet geschikt vleesch en andere bestanddeelen verwerkt worden. Alles wordt van te voren zeer streng gekeurd. Niet alleen worden de koeien die aan het slachthuis te Beverwijk ter slachting voor dit doel aange voerd worden gekeurd, maar ook het bevroren vleesch, het kalfsvleesch en het spek wordt streng gekeurd. Natuurlijk bestaan er nuances in de kwali teit der slachtkoeien. Er is gezegd, dat er te Beverwijk veel magere koeien aangevoerd worden, maar het zou onjuist zijn te meenen, dat magere koeien voor de verwerking tot blikvleesch minder geschikt zouden zijn. In tegendeel, die kunnen voor dit doel juist aan te bevelen zijn, mits ze maair aan de gestelde eischen voldoen. Er wordt geen vleesch van een koe voor deze gehakt-fabricage bestemd dat niet volkomen aan de eischen beantwoord. De inspecteur die toezicht houdt op de vee- keuring te Beverwijk deelde mede, dat in den afgeloopen tijd wel eens eenige erg magere koeien zijn aangevoerd, maar die zijn afge keurd, zoodat het vleesch van die beesten niet in het gehakt verwerkt is. Wat verwerkt is was alleen vleesch dat aan de eischen voldeed. Bovendien is te constateeren, dat het ge halte der te Beverwijk aangevoerde slacht koeien nog verbeterd is. Uit verdere mededeelingen bleek nog, dat voor deze vleeschfabriek feitelijk een dub bele controle en keuring bestaan. Ook van het gehakt dat gefabriceerd is. Tot heden is geen enkele bus ge hakt afgekeurd, de inhoud van alle onderzochte bussen bleek volkomen steriel en van zeer goede kwaliteit te zijn. Bovendien is van regeêringswege in de fa briek nog een vasten keurmeester aangesteld, die op alles toezicht houdt. Niet alleen op de eischen van de hygiëne, de nakoming dei- voorschriften voor het fabriceeren van het gehakt, maar als hij mocht twijfelen aan de geschiktheid van het reeds gekeurde vleesch, dan heeft hij nog de opdracht om dit buiten de fabricage te houden. Deze controleur, de heer Mes, is naar Prof. Berger mededeelde, een eeTste klasse kracht, die over een erva ring van meer dan 30 jaar in zulke vleesch- bedrijven beschikt, feitelijk de beste contro leur, die in het geheele land te vinden is. De heer Mes vertelde een en ander over de gehaktfabricage. Er worden in deze fabriek geen harten, geen nieren en andere mindere deelen van het vee verwerkt. Alles gaat zoo streng toe, dat gezegd kan worden, dat een artikel van eerste kwaliteit wordt afgeleverd. Als ik zoo zei de heer Mes in een winkel gehakt zie geprijsd vooj een kwartje het pond. dan durf ik gerust te zeggen, dat het gehakt dat wij hier voor de werkloozen maken, twee kwartjes een pond waard is. Hierop werd de fabriek bezichtigd. Uit eigen aanschouwing bleek ons, dat het vleesch en de andere bestanddeelen er zeer goed uitzagen en dat alles met inachtne ming van de eischen voor reinheid werd be reid. Aan de fabriek werken thans 45 man. De dagproductie is 7000 K.G., maar het is de bedoeling die op te voeren tot 10.000 K.G. Aan het einde van de inspectie vroeg de minister ons: wat is uw oordeel? Ons antwoord was: Wij zijn volkomen overtuigd, dat alle maat regelen genomen zijn om te bereiken, dat voor de werkloozen gehakt gemaakt wordt, dat aan alle eischen voldoet. Dit was. blijkens huix uitlatingen, ook de meening van de hoofdbestuurders van de drie nationale vakbonden in ons land, die ook door den Minister waren uitgenoodigd de inspectie mede te maken. De rechtbank behandelt de inbraak in het belasting. kantoor. HAARLEM Donderdag, In den nacht van Donderdag, 23 op Vrijdag 24 April heeft de Haarlemsche recherche in samenwerking met de centrale recherche in Amsterdam in het belastingkantoor aan het Klein Heiligland vier inbrekers gearresteerd, die bezig waren de dikke deur van de kluis open te branden met behulp van een steek vlam. Aangezien het reeds een paar maanden bij de politie bekend was, dat de vier mannen het plan hadden een bezoek aan het kantoor te brengen, had men alle voorzorgen genomen. De omgeving was afgezet en zoodoende kon de politie de mannen rustig naar binnen laten gaan om hen op- het juiste moment op hee- terdaad te betrappen en een groot aantal in- brekerswei-ktuigen in beslag te nemen. Een 49-jarige koopman, een 32-jarige éta leur, een 39-jarige kok, en een 34-jarige rei ziger allen uit Amsterdam werden aangehou den. De chauffeur die hen had vervoerd werd eveneens aangehouden, na verhoor vrijgela ten, doch op nieuwe aanwijzingen Maandag gearresteerd, waarop hij bekende van het plan te hebben afgeweten. Hedenmorgen stonden de vier mannen voor de Haarlemsche rechtbank terecht. Hun was ten laste gelegd poging tot dief stal door middel van braak. De ontvanger der belastingen verklaarde, als getuige, dat op den bewusten nacht na de waarschuwing der politie in de kluis aan wezig waren twintig stuivers en één cent. Een Haarlemsch inspecteur van politie ver telde hoe de situatie in het kantoor was ge weest toen hij binnentrad. Een tafel was te gen de kluis geschoven en met een zeil over dekt, waaronder een der verdachten, d'e koop man, bezig was met een snijapparaat het nachtslot uit de kluis te branden. De zaak werd tegen alle vier de verdachten tegelijk behandeld Zij bekenden alles. De koopman had voor het gereedschap gezorgd. Twee anderen heb ben van te voren het terrein verkend. De vierde bekende het initiatief te hebben genomen. v In zijn requisitoir bracht de officier van justitie mr. A. R. Andringa hulde aan het adres van de Haarlemsche en Amsterdamsche recherche. Daar het bewijs was geleverd wilde spr: verder alleen over de strafmaat spreken. Hij meende onderscheid tusschen den koop man en de drie andere verdachten te moeten maken. Hij eischte derhalve tegen den koop man, die reeds tweemaal was veroordeeld, drie jaar en tegen elk der drie anderen twee jaar gevangenisstraf met aftrek van preven tief. Als verdediger van den étaleur meende mr. L. G. van Dam, dat het niet zeker was, dat zijn cliënt had deelgenomen aan strafbare handelingen en dat dit een strafbare poging tot diefstal met braak was. Hij vroeg wijzen de op het arrest van den Hoogen Raad van 19 Maart 1934 betreffende de objectieve pogings- leer vx-ijspraak en gaf overigexis het inwinnen van een reclasseeringsrapport in overweging. De raadsman van dexi reiziger, mr. H. O. Drilsma, meende dat verschillende handelin gen niet in den nacht van 23 op 24 April be gaan waren en behandelde uitvoerig de betee- kennis van 't door mr. v. Dam genoemde arrest Hij kwam tot de conclusie dat niet sprake van poging was maar van medeplichtigheid. Op deze gronden pleitte hij vrijspraak. Mr. B. W. Stomps verdedigde den koopman en sloot zich bij de juridische uiteenzetting vaxr de vorige verdedigers aan. Hij achtte geen reden voor het eischen van een hoogere straf tegen zijn cliënt dan tegen de axidex*e ver dachten aanwezig. Daarom vroeg spr. niet zijn cliënt zwaarder dan de anderen te straffen. Ook de raadsman van den kok, mr. H. E. Prinsen Geerligs was van oordeel dat zijn cliënt geen uitvoeringshandelingen had ver richt. Verder zette hij uiteen, dat verdachte niet moest worden beschouwd als berucht inbreker. De uitspraak is door de rechtbank bepaald op 25 Juni. Italië nog niet uit den Volkenbond. LONDEN, 11 Juni (Reuter). Men meent te weten, dat de Italiaansche ambassadeur Grandi in zijn onderhoud met Vaixsittart uiting heeft gegeven aan de verwachting, dat de sancties tijdens of kort na de Volkenbonds- vergadering zouden kunnen worden opgehe ven. Het is niet juist, dat Grandi het uittre den van Italië heeft aangekondigd voor het geval, dat de vergadering zich niet direct in diexx zin zou uitspreken. De regeering te Rome zou van meening zijn, dat zij nog eenigen tijd geduld kan oefenen, indien op de Volkenbondsvergadering het al gemeen verlangen naar liquidatie van het conflict blijkt. 471e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekking van Vrijdag 12 Juni 1936 Hooge Prijzen 16549 70.niet premie van 3000 100 12607 Prijzen van 70. 411 480 1254 1329 1429 1663 2017 2411 2822 3547 4088 4142 5087 5147 5674 6595 •3687 8871 8879 8917 9546 10106 10417 10434 1035 13336 13371 13390 14557 15961 15978 17241 3354 20232 20326 20365 20460 Nieten 324 446 710 1606 1728 2152 2700 2799 2937 3962 4073 4158 4852 5657 5955 6198 7503 7483 7526 7811 8'59 8340 8354 8750 8893 9387 9709 9722 9SS8 10750 11398 11786 13043 13265 13370 13784 14063 14265 14341 14413 14761 15174 15256 15501 16404 17247 17460 18050 3060 18152 13610 13834 18056 19189 19273 197U .'923 19985 20094 20335 20621

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6