Intermezzo. Eert "Aftocht. Het Britsche Lagerhuis heeft Donderdag een Indrukwekkend, triest en ook pijnlijk tafereel beleefd toen de reeds als minister afgetre den afgevaardigde J. H. Thomas en Sir Al fred Butt hun mandaten als parlementsle den neerlegden. Dit was het gevolg van de uitspraak van het speciale Hof van Onder zoek in de befaamde zaak van het „theelek", dat geen aanleiding vond tot het doen in stellen van een strafrechterlijke vervolging maar minister Thomas van onvoorzichtig heid beschuldigde, die geleid had tot het af sluiten:. van verzekeringen door Sir Alfred Butt. Beiden namen hun afscheid met een korte redevoering. Thomas deed dit op zeer sobere wijze, waarbij hij opnieuw verklaarde, nim mer bewust een begrootingsgeheim te heb ben onthuld. Hij legde zich evenwel zonder prwest bij de uitspraak van het Hof neer, de meening uitende „dat er geen onpartij diger Hof in de wereld is dan een Britsch", sprak ontroerd over de vernedering die de uitspraak voor hem beteekende en eindigde met trillende stem: „Maar ik kan tenminste gaan tot éen, die al mijn beproevingen en triomfen heeft gedeeld en die steeds nog in mij gelooft in dit donkerste uur van mijn leven". Het Huis was merkbaar onder den indruk. Mevrouw Thomas, tot wie de slotwoorden van haar man gericht waren, hoorde zijn rede op de tribune aan. Hij verliet onmiddel lijk de vergadering, na een buiging voor den voorzitters-stoel. Sir Alfred Butt nam een eenigszins an dere houding aan. Hij verklaarde van nie mand inlichtingen over de be gr ootingsge hel men te hebben ontvangen, maar hij protes teerde bovendien. Hij pro teste eide tegen het ontbreken van een hooger beroeps-instantie en tegen het uitblijven van een strafrech terlijke vervolging, die hem voor het oordeel van een jury van vrije landgenooten zou hebben geplaatst. Daarop vertrok ook hij. De gansche episode heeft zonder eenigen twijfel het gezag van het régime in Engeland bevestigd en zelfs versterkt. Men heeft deze affaire onmiddellijk, en met igroot doorzet tingsvermogen, in volle openbaarheid be handeld. In sommige andere landen zou men daar goede lessen uit kunnen trekken. Thomas' aanvaarding van de uitspraak on danks zijn herhaalde betuiging van onschuld is een getuigenis van eerbied voor de instel lingen van zijn land die de kracht en inner lijke waarde van de Engelsche parlementaire democratie zeer sterk en overtuigend aan toont. Over de gevolgde procedure kunnen wij als Hollanders ons eenigermate verbazen, omdat onze instellingen anders georgani seerd zijn en ons rechtsbegrip aan de tradi ties dier instellingen gebonden is. Objectief het geval bekijkend moet men evenwel in zien dat Engelschen op dezelfde wijze aan hun rechtspraak gebonden zijn en zich over onze instellingen zouden verbazen. Sir Al fred Butt's verlangen naar het oordeel van een vrije jury, naar- die leeken-rechtspraak dus waarvan wij in ons land nooit iets heb ben willen weten en welker invoering dan ook na herhaald onderzoek telkens weer is afgewezen, moet men ook zoo be schouwen. Een Hollander zou huiveren voor het oordeel van een twaalftal willekeurige leeken, een Engelschman beschouwt dit als het non plus ultra in onpartijdige recht spraak. Men kan zich, dit eenmaal begrij pende, voorstellen dat Sir Alfred Butt niet voldaan is met de volgens zijn opvatting halfslachtige decisie van het speciale Hof, dat hem geblameerd heeft maar hem niet verwezen naar den strafrechter, ofschoon het dit laatste had kunnen doen. Het geval-Thomas blijft een onmisken baar-tragischen kant behouden. Aan de in tegriteit van dezen politicus heeft in een 24- jarige loopbaan nooit iemand getwijfeld. Het is mogelijk, zeer wel mogelijk, dat een on voorzichtig gebaar, een glimlachje, een licht schouderophalen toen anderen in zijn bij zijn over de begrootings-kansen spraken, voor hen voldoende is geweest om er tegen zijn wil conclusies uit te trekken. Indien dit de loop van zaken is geweest is deze ex-mi nister wel zeer zwaar getroffen, en aange zien hij niet van eenig verraad maar slechts van onvoorzichtigheid is beschuldigd moet men wel aannemen dat ook zijn rechters er zoo over denken. Het is een droeve en tevens een beklemmende aftocht geweest. R. P. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer verkreeg een antiek metalen chichoreidoosje en ontving ten geschenke van den heer P. Vellekoop een aan tal foto's van de te Wijk aan Zee gehouden zomerfeesten. BEVERWIJK. De Stertochten tijdens de V. V. V.-feesten. Groote deelneming verwacht. De stertochten voor automobilisten, mo torrijders. wielrijders, wandelaars en miters, die de V.V.V. voor de Zondagen 16 en 23 Augustus heeft georganiseerd, zullen een sportief evenement van beteekenis vormen tijdens de V.V.V.-feestweek, die alhier van 1523 Augustus wondt, gehouden. Uit het geheele land worden op de beide Zondagen talrijke deelnemers verwacht. De minimum- afstanden zijn: auto's 150 K:M.: motorrij wielen 120 K.M-, wielrijders 60 K.M.. wielren ners 80 K.M., wandelaars 25 K.M. en ruiters 30 K.M. Ieidere deelnemer, die den tocht met suc ces volbrengt, ontvangt een speciaal voor dit doel geslagen medaille aan een lint met op schrift: Stert.oeht-Feestweek 1936. Deze me daille is in brons uitgevoerd. In het midden is zij voorzien van het embleem van de V. V. V. Alle deelnemers starten des morgens tus- schen 7 en 8 uur. Op de startkaarten staan de controleposten aangegeven. De aankomst te Beverwijk is voor alle groepen tusschen 1 en 2 uur n.m. vastgesteld. Voor vereenigingen en groepen zijn tal rijke extra-prijzen beschikbaar gestelld. De V.V.V heeft voor elke groep deelnemers van alle afdeelingen groepsprijzen uitgeloofd. Automobilisten .ontvangen een auto-pla quette. Op het voorloopige programma werd de goedkeuring ontvangen van de Kon. Ned. Autoclub, de Kon. Ned. Motorwielrijders- vereeniging den A.N.W.B., de Ned erland - sche Wandelorganissatie, de Nederlandsche Unie voor. Wandelsport. Deelnemers en in vité 's zullen .bij tijdige opgave tegen ver minderde prijzen toegangsbewijzen kunnen bekomen voor de tentoonstellingen en voor het Landsspel „Kennemerland's Glorie". Se cretaris van de commissise voor doze ster tochten is de heer D. Brandwijk, Groene- laan 73, Beverwijk. Grooter werkloosheid, dat wilt U toch niet, Koopt niet in den vreemde, wat 't WIJKJE U biedt. (Adv. Ingez. Med.) LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: J. H. Lammers, br. en banketbakker, van Heemstede, Voorstraat 30. M. de Klerk, dienstbode, van Velsen, Ko ningstraat 67. J. C. Spanjaardt en gezin, arbeid, van Velsen, H. Hoflanderweg 236. S. H. Aalders, dienstbode, van Velsen, Scheij- beecklaan 5. S. van Rijn, z. b. van Harlingen, Verlengde Munnikenweg 25. I. Berlijn en gezin, kellner, van Amsterdam, Zeeweg 224. J. Kleverlaan, fabr. arb., van Egmond bin nen, Wijkermeerweg 34. W. Kuijf, zonder ber., van Amsterdam, Zee weg 152. G. Post en gezin, constructieschilder, van Velsen, H. Hoflanderweg 94. J. Bakkers, bakker, van Castricum, Duin- wijklaan 46. A. Pais en gezin, koopman, van Wormer- veer. Acacialaan 1. Vertrokken: A. B. Bak, geh. met T. Boots naar Amster dam, Joh. Melchior Kemperstraat 148. II. Assendelft, z. b„ naar Velsen, van Pelt- straat 29 D. Groot, geleidster, naar Zwaag 258. J. P. Vlek, dienstbode, naar Amsterdam, Amsteldijk 36. W. J. de Waal, dienstbode, n. Amsterdam, Amsteldijk 36. M. J. de Waal, dienstbode, n. Amsterdam, Amsteldijk 36. J. M. Lucassen, pastoor, naar Amsterdam, Amsteldijk 36. G. M. Jansen, z. b. naar Lage Zwaluwe, Moerdijk R.K. Klooster. P. van Wijnen, dienstbode, naar Rotterdam, Beukelsweg 39a. G. van Hooff, bakker, naar Heemskerk, Oosterstreng 49. S. C. Dekker, naar Haarlem, van Loostraat 25. S. de Vries, geleidster, naar Franeker, Har- lingerweg 45. M. J. A. A. Haazevoet, onderwijzeres, naar Baarn, Penstraat 2. B. Muijs, dienstbode, naar Velsen, Midden Duinweg 24. M. J. Brammer en gezin, winkelier, naar Schagen, Oosterstraat B 102. M. Paarlberg, hulp in de huish., naar Gro ningen, Oranjesingel 9. J. F. van Dijk, naar Den Helder, Botha- straat 36. A. v. d. Weg, naar Dordrecht, Noor der- dijk l67rd. Ph. Warmenhoven, stoker, naar Velsen, P. Vermeulenstraat 9. A. v. d. Tuin-Jansen, naar Den Helder, Geboniastraat 48. K. Sauer, verpleegster, naar Texel, De Cocksdorp „Maris Stella". A. Ott, verpleegster, naar Texel, De Cocksdorp „Maris Stella". Wanneer u 't mij vergeven kunt, Wou ik wat met vacantie uit, Ik denk wel, dat u het mij gunt, Dat ik de tent een tijdje sluit. Ik ga wat zwerven hier en daar, Als zieltje zonder zorg en dwang, Ik zal u maar niet zeggen waar, Dat is voor u van geen belang. Ik hoop voor u op prachtig weer, Echt lekker warm, vol zonneschijn, Want niet slechts gun ik u dat zeer. Maar 't zal voor mij dan ook zoo zijn. 'k Hoop, dat ik poëzie ontmoet, Maar nergens rijmen tegenkom, Of iets, dat da'araan denken doet, Misschien begrijpt u wel waarom. Een weekje hier, een weekje daar, Dat ik nu eens geen regels lijm Maar dan sta 'k ook weer voor u klaar. Gegroet dus en tot wederrijm! P. GASUS. FILMAVOND VOOR DE HUIS VROUWEN. Voor de leden en introducé's van de afdee- ling Beverwijk en Omstreken van de Ned. Ver- eeniging van Huisvrouwen werd Donderdag avond in Luxor Theater een vertooning ge geven van de reis met het m.s. „Tarakan" naar Noorwegen. Na een openingswoord van de presidente der afdeeling, Mevr. A. Moensv. d. Veen werd eerst een fraaie film van Madeira vertoond. Daarna volgde de „Reis met de Tarakan". Deze mooie reisfilm genoot onverdeelde belangstel- ling. Onder de aanwezigen werden negen toeris- tenkaarten verloot. Zij kwamen in bezit van de houders van de nummers 7, 18, 56, 60, 29, 63. 36, 14 en 17. Tot slot volgden nog films over Ierland en Zandvoort een een geestige teekenfilm. Blijkens het applaus aan het slot van de voorstelling hadden de leden van de afdee ling het gebodene zeer op prijs gesteld. ZOMERCONOERT VAN DE HARMONIE KAPEL. Maandagavond geeft de Bever wijksche Harmoniekapel onder leiding van den heer H. W. Hofmeester haar eerste zomerconcert in de muziektent op het C. H. Moensplein. Het programma luidt als volgt: 1. Blue DevilLs, marsch. 2. Peter Schmoll, ouverture, C. M. .von Weber. 3. Kunstleben, wals, Joh. Strauss. 4. Carnaval Norvégien, J. Svendsen. 5. La Muette de Portici, ouver ture, Auber. 6. Au Village, gavotte, Gilbert. 7. Czardas uit de opera „Die Geist der Woywo- den", Grosmann. 8. Wiener Blut, wals Joh. Strauss. DE KENNEMER ZWEMCLUB OP DE FIETS. Men verzoekt ons te berichten, dat, gezien de gunstige weersomstandigheden, de fiets tocht van de K.Z. naar Bergen op Zondag a.s. door zal gaan. Het vertrek is des morgen te 9 uur, vanaf de Schans. De deelneming is kos teloos en staat ook open voor niet-leden. Een ieder wordt verzocht voor zijn twaalf uurtje zelf te zorgen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: z. van J. C. Kuijer—Bruijns; d. van C. M. de WitLimmen; d. van M. La grangeVeltman; z. van M. C. van der Wurf- Veldhuis; d. van M. Schipper—Pottner; d. van M. HoflandStruving; d. van H. A. M. Jaspers v. d. Zant; z. van C. van der ZonKops; d. van H. J. M. v. Beekvan Assema; z. van M. DullemansVrouwe; z. van G. J. de Vries van der Waal; z. van J. C. Majoorvan Roon; z. van M. Alles—Verbeek; d. van C. G. Heere— Gerritse. Overleden: J. Luiken, oud 8 jaar; M. Zoon, oud 1 jaar; Ondertrouwd S. P. Hoogeland en D. Hen driks; E. Boeree en Tr. Struve; J. W. N. Ver- meij en M. C. H. Welboren; S. N. Schoutsen en G. de Winter. Getrouwd; Fr. v. d. Winden en S. A. W. Dekker, De stand der werkloösKeïd. Hedenmorgen stonden bij den gemeentelij ken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling in totaal 1125 werkloozen ingeschreven tegen 1142 aan het einde dei- vorige week. Voor Beverwijk was het cijfer 1004 (vorige week 1018) en voor Heemskerk 121 (124). SCHOOLREISJES. De hoogste klassen van de o. 1. school no. 4 zullen a.s. Woensdag onder leiding van den heer Van Os een bezoek brengen aan het Frans Halsmuseum te Haarlem. De leerlingen van het centrale zevende en achtste leerjaar maken op Woensdag 30 Juni een uitstapje naar Den Haag en Schevenin- gen. Zij zullen een bezoek brengen aan het stedelijk museum, het Zeiss-planetarium en den Haagschen dierentuin. R.-K. BOND VAN HANDELS-, KANTOOR-, EN WINKELBEDIENDEN. De plaatselijke afdeeling van den R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden „St. Franciscus van Assisië" hield in het K. S. A.-gebouw een ledenvergadering. Nadat eenige belangrijke mededeelingen van het Bondsbestuur waren gedaan werd een bestuursverkiezing gehouden. Het aftredende bestuurslid, de heer G. Cor- nelisse werd herkozen. In de plaats van den heer C. A. Hoogland, die zich niet herkies baar stelde, werd de heer E. A. Geldermans gekozen. HET TENNISPROGRAMMA VAN A.S. ZQNDAG. Zondag 14 Juni zou met eenig recht restan tendag genoemd kunnen worden. Alle wed strijden, die tijdens de competitie niet konden worden afgespeeld, moeten op dien dag ver werkt worden. En dat zijn er dit jaar nogal wat! Door allerlei omstandigheden zijn verschillende clubs zelfs wel twee Zondagen achter, wat na tuurlijk weer stagnatie geeft bij de kam pioenscompetitie en wat ook aan vele tourna ments niet ten goede zal komen. Van de club Beverwijk ontvangen drie teams bezoek. Dat zou op twee banen wel heel erg slecht uitkomen, Indien van drie teams nog alle partijen zouden moeten worden gespeeld. Dat is echter niet het geval. Beverwijk 1 is de eenige ploeg, die een vol- ledigen wedstrijd zal moeten spelen en wel tegen Koog-Zaandijk. Deze club heeft dit seizoen tegen de gewoonte in, nog weinig ge presteerd, en daarom is het heel waarschijnlijk dat ook nu weer een nederlaag door de Zaan dammers zal worden geleden. Het tweede heeft een beknopt programma twee damesenkelspelen, die nog tegen Alk- maar-Heiloo gespeeld moesten worden, zul len zeer vroeg in den morgen, om half tien, afgehandeld worden. Worden deze gewonnen door Beverwijk, of althans een van beide, dan heeft Beverwijk 2 in theorie, nog een kampi oenskansje. Beverwijk 3 komt tegen „Game and Set" in het veld, om nog vier partijen te spelen; toen men moest staken was de stand 22. Hier mag stellig een overwinning verwacht worden, al kan men er dan ook wel op reke nen, dat Game and Set zal trachten revanche te nemen voor de 7—1 nederlaag, op eigen ter rein geleden, Daar Beverwijk 3 eigenlijk al kampioen is, ontbreekt natuurlijk de prikkel om zich tot het uiterste in te spannen voor een overwinning; maar niettegenstaande dit, kan er toch op feilen strijd gerekend worden. Het derde is in deze competitie-periode nim mer verslagen en zal stellig dit record willen handhaven. Deze inhaal-Zondag belooft een aantal in teressante partijen, waarbij er wellicht heel wat spannende zullen zijn. DE BEVOLKING IN MEI. Ingekomen 139; geboren 27. Totaal 166. Vertrokken 107, overleden 16. Totaal 123. Ver meerdering: 43. Totaal op 1 Juni 1936: 19867. Verhuizingen binnen de gemeente over de maand Mei: 189. ZSTERDS'G '13 JUNI 1938 ZILVEREN AMBTSJUBILEUM. .Vrijdag was het 25 jaar geleden, dat de heer H. Dibbêts, blokwachter aan het station alhier in dienst trad van de Nederlandsche Spoor wegen. De jubilaris werd te zijnen huize ge complimenteerd door den heer Staring, ad junct-inspecteur, die namens de directie een geschenk onder couvert en de gebruikelijke oorkonde aanbood. Namens het stationspersoneel huldigde de heer J. H. A. Lichtenberg den jubilaris en bood namens allen een electrische lichtkroon aan. pe plaatselijke afdeeling van de Neder landsche Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel zond een groote bloemenmand. Namens het' hoofdbestuur heeft de bondsvoor zitter de heer P. Moltmaker telegrafische ge- lukwenschen gezonden. PROPAGANDAVERGADERING VOOR DE RAADSVERKIEZING. De z.g. Neutrale groep van werkende en werklooze arbeiders zal op Donderdag 18 Juni des avonds te 8 uur in het Luxor Theater een openbare vergadering houden. Nadat de lijst aanvoerder, de heer H. Schweitzer een inlei dend woord heeft gesproken, zal de heer W. de Wit een rede houden over het onderwerp „Waarom gaan wij het zelf doen?" BEVERWIJKSCHE EXPORTVEILING. De Beverwij ksche Exportveiling zal op Dinsdag 16 Juni haar eerste speciale aard beienveiling houden. Vorig jaar was dit eerst op 27 Juni het geval. WAARSCHUWING. De politie verzoekt ons onderstaande waar schuwing onder de aandacht van onze lezers te willen brengen: Men geve geen giften en koope geen ge schriften van het Nederlandsch Leger des Heils. ook optredend onder den naam „Alge- meene Maatschappelijke Hulpverleening", het Nationaal Reddingsleger. het Nationaal Le ger des Heils, noch van het Leger des Hee- ren. Deze niet-bonafide instellingen werken ten deele ten eigen bate, ten deele trachten zij door naamh en uniform het publiek te mis leiden en verwarring te stichten me het be kende „Leger des Heils". (Stichter William - Booth.) HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Jacobs, d. van Corn. Groot en A. M. J. Fatels; Frederik. z. van Nic. Stammes en Marg. S. Gerritsen; Petronella. d. van Corn. Duin en Corn. Schuijt; Gerardus Jacobus, z. van Bancr. P. van Egmond en A. Groot. Ondertrouwd: Wüh. Rijkers, te Beverwijk en'Petr. G. van Dam, alhier; R. Stam te Be verwijk en M. Marg. Zonneveld alhier. SCHOUW. Vanwege den polder „De Uitgeester- en Heemskerkerbroek", zal op Donderdag 25 Juni a.s. schouw gevoerd worden over de vaarten, wateringen enz. onder Uitgeest, als mede over Tol vaart en Neksloot onder Heemskerk. COLLECTEN. Aan de afdeeling Wijk aan Zee van „Her wonnen Levenskracht" is toestemming ver leend tot het houden van een bloempjes-ver- koop op het strand onder deze gemeente op Zondag 19 Juli a.s. Verder is aan de K.R.O. vergunnning verleend tot het houden van een speldjesverkoop op Zondag 28 Juni a.s. CASTRICUM Toeschouwers, padvinders en brandweerlieden snelden toe toen de instortings- ramp te Boekarest was geschied. AUTOBOTSING. Vrijdagmorgen ongeveer 9 uur, kwam uit de Dorpstraat de vrachtauto van Gebr. De Wit alhier, bestuurd door onze plaatsgenoot P. P. Lute de Schoolstraat inrijden. Eensklaps vloog een deur open en -de bestuurder kwam op het trottoir terecht met het gevolg dat de wagen tegen het ijzeren hekje aankwam van het gemeenteterrein. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Eenige materieele schade is aangebracht doordat het hek vernield is. De gemeentepolitie maakte procesverbaal op. Daar de bestuurder niet in het bezit van een rijbewijs was. werd op last van de politie de vrachtauto gestationeerd op het terrein van den aannemer Res. TUINBOUWVEREENIGING „ONS BELANG". Veiling van Vrijdag 12 Juni. Rabarber, per bos 2—3 ct. Wortelen per bos 8V2 ct. Peulen per K.G. 1617 ct. Meidoppers per K.G. 23 ct. Sla per kist 10—24 ct. Spinazie per kist 22—52 ct. Postelein per kist 38 ct. Bloemkool per stuk IVz ct. Idem, II per stuk 45V2 ct. Aardbeien per slof 631.14 ct. Idem per doosje 9V217 ct. CASTRICUMSCHE BRIDGECLUB. Dinsdag 16 Juni a.s. zal in Hotel Broksma, een groote bridgedrive plaats hebben waar aan door ongeveer 60 personen wordt deel genomen. I /CUECP/ I LTJMNCtN! HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Vancouver n. Rott., p. 12 Lizard. Burgerdijk, Rott. 11. New-Orleans, 10 van Beemsterdijk, Rotterdam 11. Philadelphia, 11 te Bridgeport. Breedijk, Rotterdam n, Philadelphia 10 (11.29 n.m. 840 mijl West van Bishops. Leerdam, Philadelphia n. Rotterdam, 11 te Albany (N.-Y.). HALYCON LIJN. Maasburg, 11 v. Narvik 11. Rott./Vlaard. Stad Amsterdam, 10 van Lulea te Oxelosund, vertr. 13 naar Lulea. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk, 11 van Schiedam te Bremen. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Almkerk (thuisr.) 11 Juni v. Yokohama. Meerkerk (thuisr.) 10 Juni v. Hongkong. Gaasterland (thuisr.) 12 v. Port Said. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisr.) 12 v. Port Sudan, f Bloemfontein. 12 v. Amsterd. te Rotterdam. Jagersfontein (uitr.) 12 van Kaapstad. Springfontein vertr. 12 v. Rott. n. Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 10 Juni van Dakar. KON HOLL. LLOYD. Waterland, 12 v. B i-Ayres te Amsterdam. Salland (uitreis) 10 Juni te Santos. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Boskoop, Chili n. Amsterdam 11 te Liverpool. Colombia 11 Juni v. Amsterdam te Hamburg Deucalion 11 Juni v. Genua te Livorno. Euterpe 12 van Bordeaux n. Amsterdam. Flora 12 Juni van New-York naar Haiti. Hercules 11 Juni v. Piraeus n. Saloniki. Iris 11 Juni v. Belize n. Pto. Cortes. Nereus 11 Juni v. Gothenburg naar Aarhuus. Merope 12 v. Rotterdam naar Barï. Juno 12 v. Rotterdam naar Lissabon. Ajax 11 van Pasajes te Bilbao. Irene 12 van Kopenhagen n. Amsterdam. Vulcanus, Rott. n. Barcelona p. 12 Gibr. Cottica, 12 v. Amsterdam n. Paramaribo. Crijnssen, 12 v. Amsterdam n. Barbados. Ganymedes, 12 v. Gibraltar n. Oran. Trajanus, Malta n. Amst., p. 12 Ouessant. Triton 12 van Amsterdam naar Vigo. Odysseus, 11 Juni v. Alicante te Barcelona. Oranje Nassau 12 v. N.-York n. Pt au Prince. Poseidon 11 Juni v. Setubal n. Amsterdam. Tiberius 12 Juni van Valencia te Rotterdam. Venus 11 Juni van Amsterdam te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitreis) 11 van Marseille. Kota Pinang (uitreis) p. 11 Pt. de Galle. Kertosono (thuisr.) 12 van Pt, Said. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. City of Bristol, Japan n. Rott. 11 te Londen Sarpedon, Japan 11. Rott. 11 te Penang. Deucalion, Japan 11. Rott. 11 te Shanghai. Stentor, Rotterdam 11. Japan, 10 v. Hongkong Orestes, Hankow n. Rotterdam 10 te Manilla. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Salawati (thuisreis) 11 Juni v. Belawan. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 12 v. Suez. Aanvoer cellulose. Het Noorsche stoomschip Gol is van Folda- foss bij de papierfabriek te Velsen aangeko men met een lading cellulose. IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip „Gudur" is, ko mende van Londen, bij het Hoogovenbedrijf aangekomen om een partij ijzer te laden, be stemd voor Zweden. Groote diepgang. Heit Noorsche tank-motorschip „Pan Nor way" passeerde, op weg van Aruba naar Am sterdam, het Noordzeekanaal met een diep gang van niet minder dan 8,8 Meter. Naamsverandering Reederij, De Statuten van de N.V. Stoomvisscherij- Maatschappij „Mercurius", alhier zijn gewij zigd. De handelsnaam luidt nu: Stoom vis- scherij „Mercurius". Mijn aangebracht. Een visschersvaartuig heeft te Aldeburgh (Suffolk), een mijn aangebracht, welke onge- veer 4 Mijl uit de Engelsche kust werd opge- vischt. De mijn werd op strand geschoven en later door deskundigen onschadelijk gemaakt. AANGEKOMEN. 11 Juni: Normandia s.s. Lysekil Surreybrook s.s. Goole 12 Juni: Waterland s.s. Buenos Aires Pan Norway m.s. Aruba Kara s.s. Leningrad Lustrous ms. Port-Arthur Broedertrouw m.s. Ipswich St. Jansland s.s. Newcastle Wilbo m.s. Londen Gol s.s. Foldafoss Vega s.s. Huil VERTROKKEN. 11 Juni: Imperial Transport m.s. Falmouth - Boekelo s.s. Brahestad Westfalia s.s. Rotterdam P. L. M. 13 s.s. Duinkerken Noord Stad m.s. Gent Lingestroom s.s. Bristol Juno s.s. Midd. Zee Merope s.s. Midd. Zee Bloemfontein ms. Zuid-Afrika Queenworth s.s. Methil 12 Juni: Texelstroom s.s. Liverpool Ob s.s. Archangel Cottica ss. West fndië Crijnssen s.s. .Weit In&iü Nieuwe Commissaris. Volgens inschrijving in het Handelsregister is de heer J. J. Schokking te Wassenaar be noemd tot Commissaris van de N.V. Vissche- rij-Onderneming „De Vem", alhier. De havenstaking te Antwerpen. Wegens de staking der havenwerkers te Ant werpen gaan de schepen van de „Norddeut- sche Lloyd" naar Rotterdam om te laden en te lossen. Noodlottige ontploffing in Japansche mijn. Reuter meldt uit Tokio, 11 Juni: Dertien mijnwerkers zijn gedood en 28 gewond tenge volge. van een gasontploffing, welke zich heeft voorgedaan in de kolenmijn te Ohtani (provincie Foekoeoka). AANBESTEDING. HAARLEM Vrijdag. Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat aanbesteed het opnieuw maken van een ongeruimden remstoel in het buitentoe- leidingskanaal naar de middeaisluis te IJmuiden, behoorende tot de werken van het Noordzeekanaal. De hoogste inschrijver was R. Bijker te Haarlem voor f 5495 en de laagste de N.V. Aannemersbedrijf „Waterwerken" te Am-* sterdam voor f 3639, V

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5