HET NIEUWE AVONDBLAD Het Kabinet-Colijn en de Kamer. 4e JAARGANG No. 62 MAANDAG 15 JUNI 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cfcs., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - Umuiden, Telef. 5301 Varsctiijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Aigemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTENTIëN15 regels t 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DïT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. .Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet hoodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. UMUIDEN BJjna weer een ongeluk bij de pont. Pont voer af, voordat de afsluitboom was neergelaten. Het heeft weinig gescheeld, of j.l. Zaterdagmorgen was bij de pont we derom een ernstig ongeluk geschied. Door de oplettendheid van een oogge tuige kon worden voorkomen, dat een autorijder met zijn auto te water reed. De bestuurder van den van de richting Be verwijk komenden auto wilde met zijn auto naar de middelste (vrijwarende) pont rijden, overeenkomstig de aanwijzing van de roode pijl. De afsluitboom was niet neergelaten, zoo dat de bestuurder met zijn auto den steiger opreed. Op hetzelfde oogentolik ging de pont van den steiger af en werd de klep van. de pont opgetrokken. Ongetwijfeld zou de auto van den steiger in het Noordzeekanaal zijn gestort, als niet een gemeentewerkman, die bezig was met het ver vangen van electrische lampen, het gevaar dat den autobestuurder bedreigde zag. „Stop" schreeuwde hij, zoo hard hij schreeuwen kon. De bestuurder had dé tegenwoordigheid van geest, om met alle macht te remmen en het gelukte hem zijn wagen op slechts korten af stand van den kant van den steiger tot stil stand te brengen. Op dat oogenbik was de pont reeds zoover van den kant, dat er vol doende ruimte tusschen steiger en vaartuig was om een ernstig ongeluk te veroorzaken, als de auto niet bijtijds tot stilstand was gebracht. Op den schreeuw van den gemeentewerkman stopte niet alleen de auto, maar ook de pont, die onmiddellijk terugvoer om den bijna ver ongelukten autobestuurder, die over het ge beurde lang niet tevreden was, aan boord te nemen. Zijn dankbaarheid jegens den man, aan wiens waarschuwing hij wellicht zijn leven te danken had, stak hij niet onder stoelen of banken. Uit dit voorval blijkt al weer, dat goede tech nische voorzorgsmaatregelen alleen niet vol doende zijn voor de beveiliging van het ver keer bij de ponten. Ook groote oplettendheid is noodig. ZOMERPOSTZEGELS. Men schrijft ons: Aan het koopen der zomerpostzegels wordt dit jaar een bijzonder aardige verrassing ver bonden. Ieder, die een gedrukte bestelkaart (verkrijgbaar bij het comité) of een gewone breif.kd.art, met minstens 3 zomerpostzegels van 6 (10) cent beplakt, aan het Hoofdcomité, Overtoon 187, Amsterdam (W) zendt, ontvangt een waardevol zakatlasje van Nederland, sa mengesteld in overleg met den A. N. W. B. De ontvangen briefkaarten of bestelkaarten wor den op volgorde van ontvangst genummerd en op het zakatlasje, dat de inzender ontvangt, wordt het zelfde nummer gestempeld. Dit nummer geeft recht op deelname aan een loterij met waardevolle en fraaie prijzen (auto, fietsen, fotografie-toestellen, kampeer tent, kano, rondvluchten, reisjes in eigen land, schilderijen, etsen enz. enz.). Voor slechts 30 cent helpt U mede leed te verzachten en maakt U kans één der vele fraaie prijzen te winnen, bovendien ontvangt U het goed uitgevoerde, doelmatige zakatlasje. WEER TUINCONCERTEN IN VELSERBEEK. Naar wij vernemen, is de kans groot, dat dezen zomer weer tuinconcerten in Velserbeek gehouden zullen worden. Het initiatief hiertoe is genomen door de Arbeiders Muziekvereni ging „Voorwaarts" welke vereeniging het gemeentebestuur toestemming voor het geven van een concert in de muziektent in Velser beek heeft gevraagd. ZWERFTOCHT VAN EEN ZALM. Eenige jaren geleden heeft het Zoölogisch Museum te Oslo in het Skagerak een zalm uitgezet, die gemerkt was met een metalen plaatje. Genoemd museum heeft dezer dagen den zalm teruggestuurd gekregen en wel uit Rusland. Sovjet-Russische visschers hadden den zalm gevangen in de Wyg, een rivier die uitmondt in de Witte Zee. De visch was dus langs de kust van Noor wegen via de Barendsz-Zee naar de Witte Zee gezwommen en van daar uit de Wyg opge- zwommen, een reis van ca. 3000 K.M. ZOMERAVONDCOMPETITIE. De uitslagen van de in de vorige week ge speelde wedstrijden luiden als volgt: D. V. O.—Blauw Wit 2—1 T. D. O.Kennemerplein 40 D. J. K.—S. D. O. 3—0 D. W. S.—R. V. V. 1—1 IJmuider BoysZeevogels 60 Voor deze week is het programma: Maandag 15 Juni: Blauw WitT. D. O. Dinsdag 16 Juni: KennemerpleinD. V. O. Woensdag 17 Juni: ZeevogelsR. V. V. Donderdag 18 Juni: S. D. O.D. W. S. Vrijdag 19 Juni: D. J. K.IJmuider Boys DE MODERNSTE HARINGLOGGER TER WERELD. Dezer dagen is door de Glückstadter He- ringsfischerei A. G. de 19 April j.l. van stapel geloopen motor-haringlogger „Fro" in bedrijf gesteld. Deze logger geldt voor de modernste ter wereld. Het vaartuig is 36,85 M. lang en 7,4 M. breed en is uitgerust met een Krupp-Diesel- motor van 300 P.K. Bij den proeftocht werd een snelheid van meer dan 10 mijl bereikt. De „Fro" is uitgerust met een radio-telefoniezen- der en heeft een electrische winch. Het logies voor de bemanning is zeer doelmatig inge richt en is voorzien van een verwarmings installatie met heet water. EEN DRIJVENDE GARAGE. De passagiersschepen „Bremen" en „Europa" van de Norddeutsche LLoyd zijn thans met een „autohal" uitgerust, die zich op het zonnedek bevindt en plaats biedt aan 25 a 30 wagens. De staking in het Visscherij- bedrijf. Oproepingen van de Arbeidsbeurs hebben geen succes. Zooals wij reeds hebben gemeld, heeft de Gem. Arbeidsbeurs een aantal ingeschreven werklooze zeevisschers opgeroepen om zich bij bepaalde reederijen aan te melden. Be gonnen werd met een 45-tal, hetwelk was aangevraagd door de Venv, later heeft ook de reeder van de Limbu>rgia personeel voor dezen trawler aangevraagd. Daar alle aangeschrevenen hebben ver klaard, niet aan de oproeping te zullen vol doen, werden daarna nog Zaterdag nieuwe oproepingskaarten verzonden, waardoor het totaal der oproepingen tot 250 steeg. Voor Dinsdag zullen de resteerende 250 ingeschre venen worden opgeroepen. Het staat vast, dat niemand zich zal melden. Honderdvijftig stakers ontvangen een uitkeering. Het voorloopig comité van actie heeft jl. Zaterdagmiddag aan 150 stakers een uitkee ring gedaan. Wij vernamen, dat door het comité een groote steunactie op touw is gezet en dat er reeds veel geld is binnengekomen. Voorts deelde het comité ons mede, dat een melkhandelaar hier ter plaatse gedurende de staking gratis melk zal leveren aan de werklooze gezinshoofden, die geweigerd heb ben op de nieuwe voorwaarden te varen. Een besluit van de schippers. Zaterdagmiddag hebben de schippers ver gaderd in de zaal van Outenaar Zij besloten, niet met elkaar schepen naar zee te gaan. STEUNBONNEN VOOR RADIODISTRIBUTIE. Het Comité verzoekt ons te melden, dat in schrijving voor het verkrijgen van een steun- bon voor de maand Juli voor de radio-centra- len in de gemeente Velsen geschiedt op Don derdag 18 Juni voor de Centralen Kennemer- land en Velsen-Noord en uitreiking op Don derdag 25 Juni voor de Kennemer Centrale van 78 uur en voor Velsen-Noord van 6.30 7.30 uur. Voor de centralen Huisman en v. d. Broek inschrijving op Vrijdag 19 Juni en uit reiking op Vrijdag 26 Juni van 7—8 uur. Het Comité wijst er op dat inschrijving bij de exploitanten aan huis niet meer wordt ge accepteerd. Dus niemand vergete zich op te geven op de bovenvermelde plaatsen en tijden. Cultureele ochtend. Bond. van Arbeiders Tooneelvereenigingen. Zondagmorgen waren op uitnoodiging van de afdeeling Velsen-IJmuiden van den bond van Arbeiders Tooneelvereenigingen een aantal zusterafdeelingen uit gewest 6 bijeen gekomen in het gebouw ,,De Daad". Enkele afdeelingen waren, vermoedelijk door de aanvankelijk minder gunstige weers omstandigheden, afwezig, zoodat toen de voorzitter een kort. openingswoord sprak, de zaal nog niet geheel bezet was. Het werkend gedeelte werd door mevr. Hofman van de afdeeling Krommenie ge opend met de declamatie van een gedicht van Collum (Gebed in Waalwijk) en een tweetal van Margot Vos (Wie de pijne nijdt en De Wevers). Het werk van v. Collum ge noot in 't bijzonder een gevoelvolle vertol king. Een conferencier droeg tusschen de pro- granumanummers door enkele geestige lied jes voor, waarvan het „Blonde Greetje" veel succes oogstte. De afdeelingen Haarlem 1 en 2 kwamen vervolgens met eenige scènes uit de Plan revue „Naar betere tijden", die de tegen stelling tusschen den economischen over vloed eenerzijds en de door de aanpassings politiek veroorzaakte ellende anderzijds schetste. De Red Rhythm Boys verzorgden op zeer verdienstelijke wijze het muzikale gedeelte van dezen cultureelen ochtend. De Noordersluismarsch. Uitstekende prestaties der deelnemers. De Noordersluismarsch, georganiseerd door de Kennemer Jagers, welke oorspronkelijk gehouden zou worden op 19 Mei jl. doch door verschiliened omstandigheden moest worden uitgesteld vond gisteren, begunstigd door fraai wandelweer plaats. Mocht het aantal deelneemrs tengevolge van de ongunstige vooruitzichten van het weer en door een in Alkmaar georganiseer- den wandeltocht al minder groot zijn dan men verwacht had, uit een sportief oogpunt beschouwd is de tocht uitstekend geslaagd, want alle deelnemers en deelneemsters, in totaal ongeveer 125 hebben den tocht vol bracht, De organisatie liet niets be wenschen over. Ook de. hulpverleening onder weg, die geluk kig beperkt bleef tot het behandelen van den natuurlijken vijand van eiken wande laar, de blaren, hetgeen vakkundig geschied de door een aantal leden van het Roode Kruis, was uitstekend verzorgd. Bij den start, die 's morgens 10 uur van het Willemsplein plaats vond genoten lei ders en deelnemers de gasbvrijheid van IJmuidens Bloei, die haar bureau welwillend ter 'beschikking had gesteld. De jury was samengesteld uit de heeren P. Dijkstra. IJmuiden. Martens, Santpoort en Gaarthuis Beverwijk. Marschleider was de heer K. Krom, deelnemende vereenigin- gen waren „De Wandeltoerist" Haarlem met 24 deelnemers, „De Voortrekkers" Wijk aan Duin met 17 deelnemers. Olympia, IJmuiden met 21 deelnemers en de damesvereeniging Roda, IJmuiden-Oost met 7 deelneemsters, benevens een groot aantal individueele deel nemers en deelneemsters. De route liep over de sluizen langs Roos- wijk, den ouden Wij'k aan Zeeërweg, Wijk aan Zee, Zeeweg, Westerhoubweg en Konings weg over de pont naar Het Wapen van Vel sen, waar gerust werd. Vervolgens ging de weg langs den Zeeweg enz. door Velserbeek, verder via den Driehuizerkerkweg, Duin en Kruidbergerweg en Middenduinerweg naar Santpoort, terug via Driehuis naar de start- Direct werd een flink tempo aangenomen, welk tempo door de meeste deelnemers, ge durende den ge'heelen weg gehandhaafd werd. Het leidende peloton werd gevormd door de Kennemer Jagers, welk peloton niet gepasseerd mocht worden. Zooals reeds is gezegd, hebben allen de finish bereikt, velen nog frisch, andere min der geroutineerde wandelaars min of meer vermoeid. Opvallend was de fraaie stijl van de meeste tippelaars, in het bijzonder van De Voortrekkers. Het hoofdpeloton bereikte te 2 3/4 uur de finish, de laatste deelnemers waren half vier „binnen". De jury kende het volgende puntenaantal toe: Voortrekkers 100 p.. Roda 98 p., Wandel toerist 86 p. en Olympia 84 p., zoodat de wis selbeker werd veroverd door de Voortrek kers. De medaille van de buurtvereeniging IJmuiden Centrum voor de vereeniging met het grootste aantal deelnemers verdiende de Wandeltoerist. De prijsuitreiking vond plaats in Hotel Willem Barendsz. waar allen werden toege sproken door den waarn. voorzitter den heer G. Krom. De prijsuitreiking geschiedde dooi den 'heer P. Dijkstra. Verder werd de opge wekte schare nog toegesproken dooor den heer G. Heijkoop namens IJmuidens Bloei en den heer D. Geus namens IJ-muiden- Centrum. VELSER ZWEMINRICHTING. In de week van Zaterdag 6 Juni tot en met Vrijdag 12 Juni bedroeg het bezoek in de Velser Zweminrichting reeds 1619. Het laagste aantal bezoekers werd geno teerd op Zondag nl. 70, het hoogste aantal op Woensdag 310. GESLAAGD VOOR BIJENLEERAAR. De heer J. G. Koning alhier is geslaagd voor het te Wageningen gehouden examen van bijenleeraar. Voor een mooi behang naar BAKKER. Wij snijden GRATIS randjes voor U af. Vak kundig personeel beschikbaar. EERSTE SCHOTENSCHE PAPIERHANDEL, Gen. Cronjéstraat 135, Haarlem-N., Telef. 11657 (Adv. Ingez. Med.) SCHEEPVAARTBERICHTEN. Groote diepgangen. Het van Port-Arthur aangekomen Engel- sche tank-motorschip „Lustrous" en het van Curacao aangekomen Britsche tank-motor schip „Malistan" passeerden naar Amsterdam met een diepgang van 8 Meter, terwijl het van San Pedro gearriveerde Engelsche tank-mo- torschi-p „Spondilus" een diepgang van 8,2 Meter had- Stukgoederen gelost. Het van Pto Barrios naar A'dam bestemde Duitsche motorschip „Cordillera" heeft in de Buitenhaven alhier de passagiers ontscheept en ongeveer 25 ton stukgoed gelost, waarna het de reis naar Hamburg voortzette. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 56 stoomschepen, 21 motorschepen 2 zee sleepbooten, tezamen 79 schepen tegen 63 schepen in de voorafgaande week. Naar zee vertrokken 51 stoomschepen, 20 motorschepen en 1 zeesleepboot, tezamen 72 schepen tegen 59 schepen in de week tevoren. Uit- en naar zee passeerden in de laatste week 151 schepen of 29 schepen meer dan in de voorlaatste week Verandering in Reederijbedrijf. Volgens inschrijving in het Handelsregister is de heer A. Zwaai afgetreden als dir. van de Visscherij-Maatschappij en „Maasmond, Rijnmond en Scheldemond" Vlootuitbreiding. De heer E. Schuur te Groningen heeft bij de Firma A. Vuyk Zn. te Capelle a. d. IJsel het motorvrachtschip „Tempo" laten bouwen. Dit is uitgerust met een 200 P.K. Bronsmotor en werd na een geslaagden proeftocht op de Noordzee overgenomen. VERLEGGING DER TERRITORIALE GRENS VAN IJSLAND? In het IJslandsche Alting is een voorstel ingediend, waarbij de regeering verzocht wordt, al het mogelijke te doen om te 'be werkstellingen, dat de andere mogendheden de geheele Faxafjord (Westkust van IJs land) als IJslands territoriaal gebied erken nen en dat daarmede tegelijkertijd de trawl- visscherij in genoemde fjord verboden wordt IJsland heeft reeds lang verlangd, het zee gebied uit te breiden tot de lijn tusschen Reykjanes en Snaefellsjökul, omdat zich binnen deze lijn eenige der belangrijkste paai plaatsen bevinden. MEESTER TOURNOOI DAMMEN TE AMSTERDAM. Begin Juli zal de damclub Excelsior een meestertournooi organiseeren, waarvoor ook de beide IJmuidemsche meesters Dukel en Ligthart zijn uitgenoodigd. De volgende meesters hebben reeds hun uitnoodiging tot deelneming aanvaard: R. C. Keiler, kampioen van Nederland; J. H. Vos, W. Rustenburg, B. Dukel, A. Ligt hart, R. C. Stahlberg. In totaal 10 spelers worden toegelaten. Er wordt gespeeld onder dezelfde bepalingen, als bij het tournooi om het kampiooenscha-p van Nederland. Verder worden nog wedstrijden voor de eerste, tweede, derde en vierde klas georga niseerd. Inlichtingen tot deelneming voor deze Zo merwedstrijden verstrekt gaarne de secre taris van D. C. IJ. de heer P. Leyte, Bloem- straat IJmuiden Voor de ziekenhuizen te Boekarest werden na de instortingsramp de namen gepubliceerd van de opgenomen gewonde kinderen. (Van onzen parlementairen correspondent). Het valt niet- te ontkennen, dat 't Kabinet- Colijn in de afgeloopen week een pijnlijke nederlaag heeft geleden. De afwijzing, met groote meerderheid door de Tweede Kamer van de vaste lasten-ontwerpen want daar op komt de verwerping van art. 1 der beide voorstellen neer heeft op dit oogenblik niet tot een ernstige staatkundige crisis geleid. Niettemin is de positie van het huidige be wind door dezen gang van zaken er bepaald zwakker op geworden. Voor den minister-presi dent en zijn ambtgenooten moet het toch wel een minder aangenaam verschijnsel zijn ge weest, te bemerken, dat van de groepen, waarop zij tot nu toe gemeenlijk wel konden steunen, alleen de vrijzinnig-democraten en slechts 5 van de 13 partij genooten van Dr. Colijn, aan de zijde der Regeering bleken te staan, terwijl deze overigens alleen mede werking kreeg vansocialisten en com munisten. Een crisis bleef uit. in de eerste plaats, door dat Minister Oud bij voorbaat had kunnen aankondigen, dat het Kabinet van eventueele verwerping geen halszaak zou maken en voorts dank zij de omstandigheid, dat de tegenstand tegen de aanhangige voorstellen uit wel zeer verschillende hoeken kwam. Met het gevolg, dat er tusschen de tegenstemmers overigens veel te veel ontbrak om het samen eens te kunnen worden, wat er nu dan wèl moest geschieden. Zoo lieten de chrlstelijk-his- torischen onder leiding van Jhr. Mr. De Geer het „tegen" hooren, omdat hun het door de wetsontwerpen ln kwestie beoogde Ingrijpen in burgerrechtelijke overeenkomsten al veel te ver ging, terwijl daarentegen de Katholieken het lang niet genoeg vonden. Deze laatsten wenschten het thans niet op een ten val brengen van het Kabinet te laten aankomen, aangezien zij terecht inzagen, dat zulks al leen te verantwoorden ware, Indien als het ware een andere groepeering gereed stond om terstond het bewind over te nemen. En dat is, op dit oogenblik, nog niet het geval. Daar in schuilt dan nog een zekere kracht van het Kabinet. Aan den anderen kant heeft dit, ook bij zijn eigen vrienden, wrevel en groeiend gebrek aan vertrouwen gewekt, door eerst de vaste lasten-voorstellen in te dienen en deze nota bene door alle Ministers te laten onder teekenen, om daarna, als er een Jaar van schadelijke onzekerheid verloopen is, kenbaar te maken (ook al door de opzettelijke afwezig heid van den Minister-President tijdens de beraadslagingen in de Kamer), dat het Kabi net dit alles eigenlijk niet beschouwde als een onmisbaar onderdeel van zijn economisch be leid. Dan ware het veel beter geweest, zoo kon men in parlementaire kringen van verschil lenden kant hooren opmerken, de ontwerpen heelemaal niet ln te dienen. Door dit wel te doen heeft het Ministerie een zwakheid be gaan, blijkbaar gedreven door het verlangen de Katholieken, die op wettelijke aantasting der vaste lasten zoo bijzonder gesteld waren, een beetje te paaien. Maar deze opzet mis lukte. doordat in de oogen van die partij het voorgestelde slechts half werk of nog minder was. Het Kabinet, daaraan behoeft men na de jongste beraadslagingen niet te twijfelen, is even vast als vroeger er van overtuigd, dat de natuurlijke aanpassing tenslotte de beste weg zal zijn om er te komen en dat, gezien ook weer de jongste verschijnselen in het buiten land, nabootsing van het paardenmiddel van muntverzwakking oftewel devaluatie minder dan ooit aanbeveling verdient. Tegelijkertijd echter heeft het Kabinet door zijn boven om schreven handelwijze veler vertrouwen ln de vastheid van beleid van dit bewind aan het wankelen gebracht. Dat zou toch wel eens tengevolge kunnen hebben, dat op een be paald oogenblik. en nog voor de Kamerver kiezingen van 1937, een andere groepeering wel bereid zou wezen, aan het huidige bewind een einde te maken. Als men let op de houding van de tegen woordige Ministers zou men intusschen den indruk krijgen, dat deze er even stellig als tot dusverre van overtuigd zijn, dat zich die andere groepeering niet zal voordoen. Mis schien geeft de toekomst hen, die aldus gissen, tenslotte gelijk. Maar heelemaal zeker hiervan kan men toch niet meer zijn. En zoo zou het dus nog geenszins uitgesloten wezen als op een wat later tijdstip datgene wat nu nog achterwege bleef (een ten val brengen van het huidige Kabinet) toch nog zou intreden. Met dit op te merken, ls geenszins gezegd, dat zulks wenschelijk ware. Het bovenstaande heeft uitsluitend ten doel den tegenwoordigen toestand te schetsen, zonder hieraan een eigen persoonlijke oordeelvelling toe te voegen. DR. E. VAN RAALTE. De Glasfabriek te Leerdam. Blijft voorloopig nog vier weken werken. Bewindvoerders van de glasfabriek „Leer dam" die 't personeel tegen Zaterdag ontslag hadden aangezegd, zijn Vrijdagavond op dit besluit teruggekomen. Zij hebben thans be paald, dat het bedrijf voorloopig weer vier weken op gang wordt gehouden, zulks in afwachting van het eventueel slagen der in- ge a i ende reorgan isatiepl an nen In verband met dit besluit wordt heden, Maandag het aantal arbeiders, dat thans 400 bedraagt, weer met ruim 100 man uitgebreid.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1