HAAS BOOG-AZIJN De Britsche regeering en de sancties. „Van. Vjieetnde- Jmetten V*#" België. Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom STAANDXG IS JUNI 1936 Oneenigheid in het kabinet. Cenève verwacht initiatief van Engeland. ENGELAND. De Sunday Express meldt, dat er onrust heerscht in het kabinet sedert Chamberlain op 10 Juni een after-dinner-speech heeft ge houden, waarin hij. sprekende over de sanctie- politiek tegenover Italië, verklaarde, dat deze politiek als zoodanig had gefaald en hij het spreken over een voortzetting er van het top punt van dwaasheid noemde. Den volgenden dag heeft Baldwin in ant woord op desbetreffende vragen in het Lager huis medegedeeld, dat hij het eens was met Chamberlain. Toen Eden het indertijd met zijn collega's in het kabinet niet eens was, omdat hij den druk op Italië grooter en krachtiger wilde maken, werd hij daarbij gesteund door vier ministers: Duff Cooper, den minister van oorlog, Elliot, den minister van landbouw, Oliver Stanley, den minister van onderwijs en den nieuwen minister van koloniën. Ormsby-Gore. De Sunday Express noemt het waarschijnlijk, dat deze ministers eveneens de actie tegen de toespraak van Chamberlain aangaande de sancties zullen steunen. De groote kwestie is nu: welken weg zal Baldwin gaan? Zal hij zich, aldus het blad, achter Cham berlain scharen öf zal hij Chamberlain onder de bestaande pressie laten schieten? De algemeene opvatting in Londensche po litieke kringen is, dat, indien de minister van financiën geïsoleerd zal komen te staan, hij zal aftreden. Dit zou het einde der regeering beteekenen, aldus het blad. Voorts zegt de politieke correspondent van de Sunday Express te kunnen mededeelen, dat de Britsche regeering thans voorstandster is van een drastische hervorming van den Vol kenbond. De Volkenbond zou een soort per manente wereldconferentie moeten worden, welke kwesties van internationaal belang zou moeten behandelen. Hij zal niet te beslissen krijgen over kwesties van oorlog en vrede. Bij zondere zorg zal worden gegeven aan de kwes ties hoe luchtaanvallen zullen kunnen worden vermeden. De luchtpacten zullen voorzien in de automatische interventie van alle andere onderteekenaars. indien een hunner mocht worden aangevallen uit de lucht. Het koloniale vraagstuk zal met de econo mische vraagstukken in het algemeen op een wereldconferentie worden besproken. Voor den vrede in Europa hoopt men eenige regionale verdragen tot stand te brengen. Duitschland, Frankrijk en Groot Brittanië zullen een zoodanig verdrag sluiten en Duitsch land, Frankrijk en Italië een ander. Uit Genève deelt Reuter mede, dat de Vol kenbond thans van Engeland verwacht, dat het zal voorgaan in de kwestie der sancties. Wat Frankrijk betreft, is de indruk alhier, dat het eiken weg zal volgen, die door Enge land wordt aanbevolen. Aan den anderen kant gelooft men, dat de landen van den Balkanbond en de kleine entente die de collec tieve veiligheid krachtig steunen, bereid zijn aan te dringen op handhaving der sancties tot het uiterste. De Sovjet-Unie zou thans voor opheffing der sancties zijn, teneinde Mussolini terug te brengen in het anti-Duitsche front. Zwitser land, Noorwegen, Equador, Chili. Uruguay en natuurlijk Albanië, Oostenrijk en Hongarije worden tegen voortzetting der sancties ge acht. Van de Britsche Dominions schijnt Zuid-Afrika sterk voor de voortzetting der sancties te zijn. Het standpunt der andere dominions is niet bekend, evenmin als dat van Polen, welks houding steeds zeer correct, doch weinig enthousiast is geweest. Men is het er hier over het algemeen over eens. dat, of de sancties nu al worden opgeheven of wel worden gehandhaafd, er geen sprake van kan zijn dat de Volkenbond de annexatie van Abes synië erkent. Zweden Regeering treedt waarschijn lijk heden af. In verband met de verwerping van de nieuwe pensioenwet, waar aan de regeering de vertrouwens kwestie had verbonden, heeft minis terpresident Hanson Zaterdag ver klaard, dat de regeering waarschijn lijk heden Maandag, haar ontslag zal aanbieden. Damtzïg. Duitsch-Nationalen en Nationaal-Socialisten slaags geraakt. Reuter imeldt uit Warschau: Te Dantizig heeft zich een ernstige botsing voorgedaan tusschen Duitsch-Nationalen, die in de Toepfergasse een bijeenkomst hiel den en nationaal-socialisten in uniform, die de straat blokkeerden en aanvallen deden. De vroegere Duitsch-Nationale senator Slavier, de Duitsch-Nationale afgevaardigde Camm en de leider der Duitsch-Nationalen Steinlbruck werden gewond. De oppositie heeft een klacht ingediend bij den hoogen commissaris van den Volken bond. Voorts hebben Nationaal-socialisten, so cialisten, die in de straten van Da-ntzig schotschriften verspreidden, waarin zij pro testeerden tegen het verbod van -de Dantzi- ger Volkstim-me, aangevallen en mishandeld. Bij de gevechten werdenn 50 personen ge wond. Frankrijk. rient, Belfort en tal van andere plaatsen zijn betoogingen gehouden waaraan duizenden hebben deelgenomen. Te Parijs is de overwinning gevierd met een groote betooging in het Buffalo-stadion, ge organiseerd door de communisten. De secretaris van de Communistische Partij. Gitton, sprak een redevoering uit, waarin hij aan het slot de leuzen der partij herhaalde: „Voor een vrij, sterk en gelukkig Frankrijk, voor de Fransche Sowjet-republiek. Na een défilé van de communistische jeugd werd een minuut stilte in acht genomen ter eere van „de gevallenen voor de vrijheid", waarna turn- decnonstraties volgden. China. (Adv. Ingez. Medj Anti-semitische excessen te Weenen. Concert van Bruno Walter verstoord. Het Kwangsileger ontruimt Hoenan. Uit SHANGHAI. 14 Juni. De bladen ver- nemen uit Nanking, dat het juist is, dat het Kwangsi-leger op voorbeeld van de Kanton- neesche troepen Hoenan heeft ontruimd. Toch een kabinet-Van Zeeland. Overwinning van het Volks front gevierd. In tal van steden zoo meldt Reuter uit Parijs zijn Zondag betoogingen gehouden ter viering van de overwinning van het Volks front. In Marseille trok een stoet van ruim 50.000 betoogers naar de prefectuur, waar den prefect door een delegatie een sympathiebe tuiging werd overhandigd voor de arbeiders, waarin tevens uiting gegeven werd aan ver trouwen in de regeering en in de uitvoering van het programma van het Volksfront. Ook in Rouaan, Le Havre, Bordeaux, Toulon, Lo- Dr. Paul van Zeeland. Van Zeeland is er tenslotte toch in geslaagd een kabinet te vormen. De nieuwe regeering bestaat uit zes socialisten, vier katholieken, drie liberalen en één partij looze. De samenstelling is als volgt: Eerste minister: Van Zeeland (niet-parle- mentariër; katholiek). Openbare gezondheid: Vandervelde (soc.). Buitenlandsche zaken: Spaak (soc.) Arbeid en sociale voorzorg: Delattre (soc.) Financiën en werkverschaffing: De Man (soc.) Openbare werken: Merlot (soc.) P.T.T. en radio: Bouchery (soc.) Economische zaken: Van Isacker (kath.) Binnenlandsche zaken: De Schrijver (kath.) Koloniën: Rubbens (kath.) Landbquw: Pierlot (kath.) Justitie: Bovesse (liberaal). Transport: Marcel Jaspar (lib.) Openbaar onderwijs: Hoste (lib.) Nationale verdediging: Generaal Denis (partijloos). Ex-koning Alfonso als Duitsch eere-kolonel. Avontuur aan de Fransch-Duitsche grens. De ex-koning van Spanje, Alfons XIII, heeft onlangs een interessant avontuur beleefd toen hij zich met zijn auto van Parijs naar Berlijn begaf, zoo vertelt de K. W. P. De reis verliep zeer voorspoedig, maar aan de Duitsche grens gekomen, deden zich ernstige moeilijkheden voor. De douanen namen het paspoort in ont vangst, dat de afstempelingen en visa van alle Europeesche gezantschappen bevatte. Zij schenen het over verschillende afstempelingen niet met elkander eens te zijn en er ontstond een woordenwisseling, waarbij zij den hoogen bezoeker rustig lieten wachten. De ex-koning verloor tenslotte zijn geduld en riep veront waardigd: „Zeg, weten jullie wel, wie je voor je hebt? Kijk in mijn paspoort dan zul je zien, dat ik eere-kolonel ben van zes Pruisische re gimenten. Ik raad je dus aan op te schieten". Deze woorden hadden een geweldige uitwer king. De douanen lieten hun pijp uit den mond vallen, sprongen snel in de houding en lieten den ex-monarch ongehinderd passee- ren. DOLLFUSS-KRUIS IN AFGROND GEWORPEN. Uit Weenen, 13 Juni: Men verneemt uit Innabrueck, dat het geweldige kruis, dat op den bergtop bij het Oetztal in Tirol was op gericht ter eere van de nagedachtenis van Dollfuss is vernield en in den 3000 M. diepen afgrond geworpen. De gendarmerie heeft verscheidene Hitlerianen gearresteerd. Stakingen in Frankrijk loopen af. Overeenstemming o.m. in metaalindustrie en kleedingbedrijf. De staking in de Fransche metaalindustrie is naar Reuter meldt, geëindigd. Het werk zal vandaag worden hervat. Ook verwacht men, dat de bouwvakarbei ders heden weer aan het werk zullen gaan, met uitzondering van de schilders. Ook in de kleedingindustrie is overeenstem ming bereikt. Zaterdag is verder overeenstemming be reikt bij Citroën. De arbeiders hebben de werk plaatsen direct ontruimd. Zij zullen vandaag weer op de gewone wijze aan het werk gaan. De avondbladen zijn te Marseille weer ver schenen. De arbeid in de petroleumraffinade- rijen is eveneens hervat. Ook de staking in het tuighuis van Rochefort is geëindigd. Het werk is hervat. Voorts is overeenstemming bereikt tusschen de directie en de arbeiders der Renault-fa- brieken. De fabrieken zullen terstond worden ontruimd. Uit Rijssel wordt gemeld, dat in Noord- Frankrijk in steeds meer fabrieken het werk hervat wordt. Te Douai en Maubeuge overal hebben de ar beiders den arbeid weder opgenomen, met uit zondering alleen van het bouwbedrijf. Zaterdagavond zijn op enkele plaatsen te Weenen door de nationaal-socialisten ongere geldheden verwekt. Zoo werden in de Opera, waar Bruno Walter dirigeerde stinkbommen geworpen. Tot soortgelijke incidenten kwam het in het Burgtheater en in café's en een bioscoop in Leopoldstadt, waar meerendeels Joden wonen. Een Australisch minister naar Nederland. Manchester Guardian herinnert aan de voor gestelde K. L. M.-lijn. De Australische Attorney General R. G. Menzies, die reeds eenigen tijd in Londen ver toeft om er handelsbelangen van het Austra lisch gemeenebest te behartigen; komt op uitnoodiging van de Nederlandsche regeering Woensdag a.s. naar Nederland. Het bezoek zal twee dagen duren en het wordt gekenschetst als een hoffelijkheidsvisite, een gebaar van goede nabuurschap, een aanduiding van de langdurige vriendschap tusschen Nederland, Nederlandsch Indië en het Australisch gemee- nebest.Het is jaren geleden sedert een Austra lisch minister een bezoek aan ons land heeft gebracht. De Manchester Guardian, het bezoek aan kondigend, herinnert er aan dat de K. L. M. het blijft betreuren, dat haar dienst Amstei - dam—Batavia niet kan worden doorgetrok ken naar Australië en dat ze dus beroofd blijft van het verkeer, dat Australië haar zou kunnen verschaffen. Al haar voorstellen aan de Australische regeering zijn tot nu toe van de hand gewezen. De gelegenheid zal zeker worden aangegrepen verdere aanbiedingen te doen aan minister Menzies. Maar de op han den zijnde regeling van het luchtpost-conflict tusschen Engeland en Australië laat den Ne derlanders weinig hoop. Australië, besluit het blad, heeft er altijd op gestaan, dat zijn over- zeesche luchtverbindingen in Britsche handen zullen blijven. Joden met mitrailleurs beschoten. Hooge Commissaris in Palestina zet de doodstraf op terreurdaden. Vocxr de derde maal in enkele dagen zijn aldus een Reuterhericht uit Jeruzalem de Joden in de vlakte ten oosten van Esdraelon aangevallen door Arabische vrijbuiters, die met geweren en mitrailleurs het vuur open den. Nadat 'het vuur dopr militairen, die de kolonies bewaakten, was beantwoord en twee militaire vliegtuigen over het tooneel van den strijd hadden gevlogen, namen de Arabieren de vlucht. Men gelooft, dat zij ver liezen hebben geleden. Ook op verschillende andere plaatsen in Palestina hebben militaire en politiepatrouil les schoten moeten lossen. Krachtens een nieuw decreet van den hoogen commissaris voor Pa lestina dat Zaterdag gepubliceerd is, is de doodstraf en de levenslange ge vangenisstraf gesteld op iedere daad van terreur. Zeilbootje op het IJselmeer omgeslagen. Twee inzittenden dreven een uur rond. Een van hen door uitputting overleden. AMERIKAANSCHE BANKEN ADVERTEE- REN IN DAGBLADEN. Onlangs heeft de Financial Advertisers' Association een enquête gehouden onder banken in de Vereenigde Staten, over hun reclamebudgetten. Ziehier eenige uitkomsten: 58'/o der banken zullen in 1936 even veel uitgeven als in 1935; 32% echter méér. Daarbij gaven der bankbedrijven te kennen, dat zij in dagbladen zullen adverteeren. Zaterdagavond te omstreeks acht uur zijn op het IJsselmeer ter hoogte van Harder wijk, een viertal kleine open zeilbootjes, elk bemand met twee personen, welke des mid dags van de Eem waren uitgevaren, door de hevige onweersbui, die op dat tijdstip over een uitgestrekt gebied losbrak, overvallen. De bui ging gepaard met een hevigen storm, die het water wild opzwiepte en het gevolg was, dat een der vaartuigjes is om geslagen. In het bootje waren gezeten de heeren F. A. Marsé en diens zwager Wou denberg. evenals de andere opvarenden uit Baam afkomstig. Beiden konden goed zwemmen en zij slaagden er in zich boven water te houden, waarbij zij probeerden de boot weer op haar kiel te krijgen, doch dit was een uiterst moeilijke taak. Eindelijk nadat de beide drenkelingen een vol uur hadden rondgedreven en hun krachten bij na ten einde waren, gelukte het hun de boot om te keeren en weer aan boord te komen. Door de koude en de doorgestane angst waren beiden volkomen uitgeput. An derhalf uur later is de heer Marse, die er zeer erg aan toe was, waarschijnlijk tenge volge van hartzwakte overleden. De heer Woudenberg heeft nog uren achtereen hul peloos rondgedreven. De andere drie boot jes, waarvan er een, nadat het ongeluk was gebeurd, nog getracht had bij te draaien, waren na korten tijd reeds uit het oog ver loren. Eindelijk midden in den nacht pas seerde het scheepje een voor anker liggend kolenvaartuig ter hoogte van het stoomge maal van Putten. De heer Woudenberg heeft toen den schip per wakker geklopt, waarna deze zich over hem ontfermde. Hij werd aan boord geno men, waar hij van droge kleeren werd voor zien en wat op zijn verhaal kon komen. Des ohctends om vijf uur heeft de schipper het zeilbootje met aan boord het stoffelijk over schot van den heer Marsé in de haven van Nijkerk binnengesleept. Bij de aankomst heeft de sluiswachter onmiddellijk den burge meester, den heer J. C. A. M. van Kluyve. gewaarschuwd, die spoedig met de politie ter plaatse verscheen. Na de lijkschouwing door dokter F. H. van Lent is het stoffelijk overschot van den omgekomene naar het lijkenhuisje van de begraafplaats overgebracht. De heer Wou denberg is daarna naar zijn woonplaats te ruggekeerd. De heer Marsé was ongeveer 35 jaar oud, gehuwd, vader van twee kinderen en schil der van beroep. Het bootje, waarin gezeten" waren de heer De Jong en De Bruyn, is Za terdagavond om elf uur te Harderwij k bin- nengeloopen. Groote ongerustheid heerschte echter omtrent het lot van de beide andere bootjes, waarvan men niets meer gezien of géhoord had. Aan alle onzekerheid kwam echter een einde, -toen de beide scheepjes Zondagmiddag te half vijf te Nijkerk in zicht kwamen. Zij zijn veilig en wel de ha ven binnengeloopen. Ook de opvarenden van deze bootjes, de Gebr. Van Leeuwen en de heeren Diermen en Scheel hadden groote angst doorstaan en de grootste ontberingen geleden. Het clubje zeilers was Zaterdagmiddag te ongeveer drie uur uit Baarn vertrokken met Harderwijk als doel van den pleziertocht. Men schijnt daarbij een soort onderlingen wedstrijd te hebben gehouden om het eerst in Harderwijk aan te komen. In laatst ge noemde plaats werd niets van het gebeurde opgemerkt, doch de brigade-commandant der Koninklijke marechaussee W. van der Krol te Nijkerk werd te ongeveer half negen door iemand, die een omgeslagen boot had zien drijven, gewaarschuwd. De comman dant heeft zich toen onmiddellijk met nog een lid der brigade, den sluiswachter en een ervaren schipper aan boord begeven van een in de haven liggende motorboot, waar mede den geheelen avond de kust werd af gezocht, echter zonder resultaat. Te ruim elf uur, toen er door de duisternis nagenoeg niets meer op zee te zien was, is men onver- richterzake teruggekeerd. Men heeft over het algemeen den indruk gekregen, dat de zeilers zeer ondeskundig te ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Paddekwist is met Thijs en den hond bij den geheimzinnigen boom aangekomen. Zij zijn er al gauw achter, dat de boom heelemaal hol is, maar er is geen gaatje om naar binnen te kijken. Paddekwist neemt nu het woord. „We moeten in ieder geval maken, dat we binnen in den boom komen, zegt hij, „want dat we daar iets zullen vinden staat wel vast. Anders zou de hond nooit zoo onrustig zijn geworden. Weet je wat ik zal doen? Ik ga een bijl halen om den boom te vellen." Zoo gezegd, zoo gedaan. Even later is Paddekwist al weer met het werktuig terug. werk zijp gegaan. Bovendien waren de vaartuigjes zeer primitief uitgerust. Toen de onweersstorm opstak heeft men den tocht voortgezet, in plaats van met ge streken zeil met den kop in den wind voor anker te gaan, hetgeen ervaren zeilers in zulke gevallen steeds doen. RIJWIELPAD ALKMAAR—DEN HELDER. Blijkens mededeeling van den minister van Waterstaat aan de K.N.A.C. zal aanleg van een rijwielpad langs den Rijksweg Alkmaar Den Helder binnenkort ter hand worden ge nomen. EXTRA-TREIN VOOR GENOODIGDEN BIJ OPENING WAALBRUG. Ten behoeve van de genoodigden voor bij woning van de plechtige openstelling voor het verkeer door de Koningin van de brug over de Waal te Nijmegen op Dinsdag 16 dezer, zal een extra trein worden ingelegd, vertrekkende van Den Haag, Staatsspoorstation, om 8.08, die loopende over Utrecht. Geldermalsen, Keste- ren, om 10.05 uur in Nijmegen aankomt. SLAGBOOMEN BIJ NEDERLANDSCHE GRENSKANTOREN. De K.N.A.C. meldt: Zeer binnenkort zullen langs de belang rijkste wegen naar het buitenland bij de Nederlandsche grenskantoren slagboomen worden geplaatst, zooals deze ook veelal in het buitenland worden toegepast. In het alge meen heeft men er naar gestreefd aparte doorgangen te maken voor op- en neergaand verkeer, door het gebruiken van twee boomen met een vangpaal in het midden van den weg. Het minimum doorgangsprofiel is gesteld op 3 Meter. De K.N.A.C. heeft er bij de autoriteiten op aangedrongen, wel rekening te willen houden met de eischen voor een vlotte verkeersafwik keling. welke een goede opstelruimte, gelegen heid tot passeeren, enz. vereischen. BRIDGE DRIVE TE ZANDVOORT Zaterdag en Zondag werd in het Grand Ho tel onder leiding van den heer C. E. Goudsmit een bridge drive georganiseerd, waaraan door een groot aantal zeer sterke spelers werd deel genomen. Zaterdagavond luidde de uitslag: 1 Joles—Zeldenrust, 2 v. d. WiekeMendes, 3 WoronickCosman. Zondag was de stand: 1 v. d. Wieke—Mendes, 2 Einhorn—Bloch, 3 Mevr. de HeerMevr. Sievers. De totaaluitslag luidde: 1 v. d. Wieke—Mendes, 2 JolesZeldenrust, 3 Einhorn—Bloch, 4 Mevr. Le Grand—Leven- bach, 5 Benjamin—Stibbe. Hoe word ik snel bruin? Door AMILDA-zonnebruinerême krijgt Uw gelaat, armen en hals, direct een gezond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) feADM, IGMMMA DINSDAG 16 JUNI 1936. HILVERSUM I. 1875 M. KRO-uitzending. 400—5.10 HERO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. platen. 11,30—12.00 Godsdienstig half uur. 12.15 Gram. platen en KRO-orkest. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Gram. platen. 4.00 HIRO. 5.10 KRO-Melodisten. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.— KRO-Melodisten. 5.45 Zwemcursus. 6.30 KRO-Melodisten. 7.00 Be richten, 7,15 Slavernij en Christendom. 7,35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten. A.N.P., Mede- deelingen. 8.10 Kon. Milit. Kapel. 8.50 KRO- orkest en solist. 9.20 Kon. Milit. Kapel. 9.50 KRO-orkest. 10.30 Berichten. ANP. 10.35 Gram. platen; 10.45 KRO-Boys. en solist, 11.00 Gram. platen; 11.10 KRO-Boys; 11.30—12.— Gram. platen. HILVERSUM n. 301 M. AVRO-uitzending. 6.307.— R.V.U. 8.00 Gram. platen; ;9.00 Jetty Cantor's En semble. 10.— Morgenwijding. Gram. platen. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12,15 H.M. ae Koningin opent de Waalbrug bij Nijme gen. 1,45 Omroeporkest. 3.00 Knipcursus. 4.00 zang en piano. 4.30 Kinderkoor zang. 5.— Kinderhalfuur. 5.30 De Oc- tophonikers. 6.30 Astronomische causerie. 7.00 Dansmuziek. 8.00 Berichten A.N.P. Mede- deelingen. 8.15 Gevar. programma m.m.v. so listen AVRO-Aeolian-orkest. Kovacs Lajos' orkest enz. 10.15 Omroeporkest en solist. 11.00 Berichten ANP. 11,10—12,00 Winia Far- berow's orkest. DROITWICH, 1500 M. 11,2011.50 Orgelspel. 12,10 Het Reynolds Octet. 12,50 BBC-Northern orkest. 1,502,20 Gram. platen. 3.103.35 R. Powell's kwintet. 4.20 Causerie,, This and That", 4.40 Soliste en strijkkwartet. 5.35 De Continentals m.m.v. soliste. 6.20 Berichten. 6.50 Koorconcert. 7.15 Fransche les. 7.50 Koloniale causerie. 8.20 Gram. platen. 8.50 Gevarieerd programma. 9.50 Berichten. 10.20 Scheepvaartkundige causerie. 10.40 Het Grinke Trio. 11,35—12,20 Dans muziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7,20 en 8.35 Gram platen. 11,20 Orkestcon cert. 2,50 Gram. platen. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Radio-tooneel. 11.051.05 Dansmuziek en Populair concert. KEULEN, 456 M. 6 50 Orkestconcert. 12,20 dito. 1,35 Omroep orkest en zang 2,35 Gram. platen. 4.24 Popu lair concert. 7,20 Omroepkleinorkest, 9.05 Ge val*. programma (tot 10.20). BRUSSEL 322 M. 12,20 Gram. platen. 12,50 Klein-orkest en Gram. platen; 1,30 Klein orkest, 1,50—2,20 Gram. platen; 5.20 Salon-orkest en Gram.pla ten; 6.50 en 7.20 Gram. platen, 8.24 Omroep orkest en zang. 10.30—11,20 Gram. platen. BRUSSEL 484 M. 12,20 Gram. platen. 12,50 Salon-orkest. 1.50- 2,20 Gram. platen, 5.20 Klein-orkest. 6.35 Gram. platen. 3,20 Symphonieconcert en voor dracht. 10.3011,15 Gram. muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M, 8.30 Em. Rambour en Carl Woitschach met hun orkesten. 10.20 Berichten. 10,50 Piano en hobo. 11.05 Weerbericht. 11.20—12,20 Dansmu siek,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2