IJMUIDEN .WEERBERICHT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BEVERWIJK. [Twee ItaliaanscHe vliegtuigen in den mist te pletter gevlogen. Het conflict in het Visscherijbedrijf. Vergadering van schippers. Gisteravond heeft een vergadering plaats gehad van schippers en machinisten, welke stond onder leiding van het Comité van Actie. De vergadering was druk bezocht. Bijna alle schippers en machinisten van trawlers, die voor de staking in de vaart waren en van die, welke tijdens de staking zijn binnengekomen, waren aanwezig. Besloten werd: le Dat de schippers niet met andere ma chinisten en de machinisten niet met andere schippers zullen gaan varen. 2e Dat de schippers niet met andere be manningen dan die van haar laatste reizen naar zee zouden gaan. Verder kan nog worden gemeld, dat de op varenden van de twee trawlers, die heden bin nen waren, zich bij de stakers hebben gevoegd. Enkele trawlers zijn bezig kolen te laden. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Gloria IJM 37, 61 manden schelvisch, 200 I Beide piloten om het leven gekomen. Uit Rome: Twee jachtvliegtiugen, die van I Campo Formiet op weg waren naar Mirafiori zijn in dikken mist tegen de rotsen van den Monte Grappa te pletter gevlogen. De beide piloten zijn om het leven gekomen. ERNSTIG VLIEGTUIGONGELUK IN DE VER. STATEN. Drie personen verdronken. Reuter meldt uit Jacksonville: (Florida) 15 Juni: Een militair watervliegtuig, dat in een orkaan terecht was gekomen, is in Tampabaai omlaag gestort. Hierbij zijn een officier twee mecaniciens verdronken. Oostenrijksch vliegtuig bij noodlanding verbrand. Twee der inzittenden gedood. Bij een noodlanding in de nabijheid van manden piepers, 10 manden kabeljauw en jLinz is een militair vliegtuig in vlammen op- gul. 35 manden nlatvisch. 65 manden ma- I gegaan. Een der inzittenden sprong uit het gul, 35 manden plabvisch, 65 manden ma kreel, 15 manden radio, 17 manden wijting. 60 manden varia, totaal 507 manden en 207 manden stijve kabeljauw. Alma IJM 44, vangst 100 manden schel- visch. 145 manden piepers, 15 manden ka beljauw en gul. 35 manden pïatvisch, manden makreel, 25 manden radio. 25 man den wijting en schar, 60 manden varia, to taal 455 manden en 100 stuks stijve kabel jauw. BESOMMINGEN. Trawlers: Alkmaar IJM 31 350 manden f 3860. Neptumus IJM 87 130 manden f 1720 Kotters: E 436 f700; E 151 f 40. Loggers: KW 18 f 230; KW 27 f 70; KW 65 f 570; KW 34 f 730; KW 101 f 590. vliegtuig en werd gedood. Een tweede kwam in de vlammen om. De derde inzittende bracht er het leven af door met zijn valscherm uit |het vliegtuig te springen. Twee nieuwe kardinalen benoemd. Geheim consistorie bijeen. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Oostzee IJM 147, vahgsft onbekend. Uit VATICAANSTAD, 15 Juni: Hedenmorgen I is het eerste geheim consistorie gehouden, dat I door Paus Pius XI is bijeengeroepen, en waarin de officieele benoeming afkwam tot kardinaal I van mgr. Jena Mercati en mgr. Eugenius Tisse- I rant. De plechtigheid vond naar gewoonte plaats in de zaal van het consistorie. Na het consistorie overhandigde mgr. Pio Rossignani, kamerheer van kardinaal Pacelli, de benoe- I mingsbrieven aan de twee nieuwe kardinalen, I die vervolgens de protocolaire bezoeken en INPAKSTERS WEIGERDEN AANGEBODEN I felicitaties in ontvangst namen. ER-K. Later bracht mgr. Rossignani den nieuwen Gisteravond had zich een aantal meisjes, hoogwaardigheidsbekleeders een uitnoodiging hoofdzakelijk wonende in IJmuiden-Oost, in I 0V€l. voor een openbaar consistorie, dat Don- verband met den oproeping aangemeld als I cjercjag- za] gehouden worden en waarin zij uit mpaksters. I handen van den Paus den kardinaalshoed zul- Toen men van communistische zijde vernam len ontvangen, gelijk met de kardinalen Mag- dat deze meisjes zouden moeten wei ken op I ]jone Tedesehini, Sibilia en Marmaggi, resp. een fabriek m Wormerveer waar het perso- I vroegere Nuntii te Parijs, Madrid, Weenen en neel in staking was gegaan, hebben zij alle Warschau. Met de twee nieuwe benoemingen meisjes bewogen niet aan het weik te gaan. omvat het heilig college van kardinalen thans Toen hedenmorgen een autobus kwam om 3g jecjerii hetge ennog twee beneden het ple- de meisjes af te halen, waren slechts enkelen num is en wel 37 itaiianen en 31 van andere aanwezig, die ten slotte ook nog weigerden nationaliteit. mee te gaan. j Tijdens het consistorie van Maandag heeft DR. FABER BEROEPEN NAAR AMERSFOORT I de PaUS gehouden. (Reut*r> Dr. H. Faber. voorganger bij de vereeniging van Vrijzinnig Hervormden alhier heeft een beroep ontvangen van de vereeniging van I Vrijzinnig Hervormden te Amersfoort. j Naar wij vernemen heeft Dr. Faber inzake het af of niet aannemen van dit beroep nogj geen besluit genomen. De Bilt voorspelt f Zwakken tot matigen Zuidwestelijken tot Zuidelijken wind. Gedeeltelijk be wolkt. Weinig of geen regen. Iets warmer overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 766.4 m.M. te Parijs. Laagste 752.1 m.M. te Malinhead. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 60 F. Laagste hedennacht 52 F. Hoogste heden 58 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 762 r Neiging vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Woensdag v.m. 0.53 uur; n.m. 1.29 uur. Donderdag v.m. 1.51 uur; n.m. 2.22 uur. Vrijdag v.m. 2.41 uur; n.m. 3.14 uur. V ELS ER ZWEMINRICHTING Temperatuur lucht Temperatuur water 62 F. 63 F. Catastrofale ontploffing te Tallin. Uit Tallin, 15 Juni: Maandagmorgen heeft in de nabijheid van Tallin een zeer ernstig on geluk plaats gevonden. Bij het demonteeren van zeemijnen is het laboratorium van de munitie-opslagplaatsen der weermacht in de lucht gevlogen. Ook eenige depots van ont plofbare stoffen werden vernield, een uit brekende boschbrand kon spoedig gebluscht worden, zoodat de in het bosch gelegen op slagplaatsen gespaard bleven. Tot in een om trek van 4 K.M. sprongen de ruiten. Het aantal dooden wordt op 25 ge schat. Daarbij zouden verscheidene reserve-officieren zijn. Andere berich ten geven een nog hooger dooden- cijfer. De staatspresident van Estland en de com mandant der weermacht begaven zich dadelijk naar de plaats des onheils VOORLOOPIG GEEN „LUOHTLUIZEN" IN FRANKRIJK TOEGESTAAN. De Fransche minister van Luchtvaart, Pierre Cot, heeft besloten voorloopig het vliegen met toestellen van het type „luchtluizen" te ver bieden. Er zullen proeven worden genomen om de technische wijzigingen vast te stellen, welke aan vliegtuigen van dit type zullen moeten worden aangebracht om verdere ongelukken te vermijden. Schip MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG. Griet per 50 K.G. f 23—f 13 Tarbot per K.G. f0,53—f0,33 Tongen per K.G. f 0,68f 0,42 Zetschol per 50 K.G. f 18f 13,50 Kleine schol per 50 K.G. f 17—f 5 Schar per 50 K.G. f28—f 2,80 Tongschar per 50 K.G. f 25f 15 Vleet per stuk f 2,50f 2,30 Kleine poon per 50 K.G. f 5.20f 2,10 KI. middelschelvisch p. 50. K.G. f 21f 19 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 20f 9 Kabeljauw per 125 K.G. f60—f41 Groote gullen per 50 K.G. f23—f 18,50 Wijting per 50 K.G. f7,50—f 6 Makreel per 50 K.G. f8,50—f3,30 Leng per stuk f 0,85—f 0,58 Koolvisch per stuk f 1f 0,30 Groote hake per 125 K.G. f 70 Middel hake per 125 K.G. f 58—f 56 Klein middel hake per 50 K.G. f IS—f 16,50 Kleine hake per 50 K.G. f9,50—f9 DE STATENDAM MORGEN IN IJMUIDEN. Omtrent de komst van de Statendam, het grootste schip der Nederlandsche vloot, ver nemen wij dat het stoomschip morgenochtend vier uur in de haven wordt verwacht. Zooals men weet vaart de Statendam door naar Amsterdam. Het vertrek van Amsterdam is vastgesteld op Donderdagmorgen 8 uur, zoodat het schip in den voormiddag weer in de sluis kan wor den verwacht kan worden. Men verwacht in IJmuiden een groote be langstelling voor het bezoek van de Staten dam, het grootste schip clat ooit onze haven heeft aangedaan. TERUG VAN DE WESTKUST. De Alkmaar IJ.M. 31 is na een reis van 16 dagen van haar eerste reis naar de westkust teruggekeerd met een vangst van slechts 350 manden, grootendeels Hake. Doordat voer deze visch een vrij goede prijs betaald werd be- somde de trawler nog 3860 gulden. BLAD VAN DE SCHROEF VERLOREN. De stoomtrawler Caroline IJM 26 is gisteren binnengekomen met verlies van een blad van de schroef. De trawler is in het dok geplaatst om van een nieuwe Schroef te worden voor zien. I Alkmaar x) I Alcinous x) I Almkerk Agamemnon (Ned.) Ariadne (Ned.) I Boskoup Baarn IBoschfontein x) I Bodegraven British Energy x) I Cassel x) Chr. Huygens x) Colombia x) Cordillera x) Caribia x) Eurybates x) Eemland Euterpe |Everauna Enggano I Gaasterkerk x) Hermes Hebe (Ned.) Hercules Kurmark x) [Kosciuszko x) Kosarew Laertes Luneburg M. v. St. Aldegonde x) Meerkerk x) Maaskerk Monte Santo Me nes Marina Neleus x) Orestes (Ned.) Oberon Orion (Gr.) Poelau Bras x) Poseidon (Ned.) Phrygia Perseus (Ned.) Palatia ISupetar Springfontein x) Salawati Sydland x) Stella (Ned.) lSalabangka x) DE AARDBEIENVEILINGEN. I Tarakan x) I Troja Op de aardbeienveilingen van Maandag Theresia L. M. Russ was de aanvoer reeds belangrijk grooter dan I Trompenberg op de veilingen der laatste dagen der vorige Theseus (Ned.) week. In totaal werden 4500 sloffen geveild. De markt daalde tot 50 cent per slof. Voor Uan oon<ï<v>iapr den eersten maal in dit seizoen hebben venetia Maandag de fabrieken gekocht. Venezuela x) Kerknieuws. Wisla Zaanland x) Chili. Batavia Japan Midd. Zee Danzig Chili Chili Zuid Afrika Chili Abadan Tjilatjap Batavia Hamburg Hamburg Pto Barrios Ned. Tndië Buenos Aires Bordeaux Onega Hamburg Japan Bourgas Midd. Zee Midd. Zee Ned. Indië Haifa Archangel Batavia Ned. Indië Batavia Japan West Afrika Bona (v. IJm.) Ned. Indië Malmö Batavia Cons tan tza Alexandrië Rosario Batavia Midd. Zee West Indië Stettin Ta'mpinco Santa Fé Zuid Afrika Batavia Lulea (v. IJm.) Alexandrië Batavia Batavia West Indië Oulu Uleaborg Hamburg West Indië Constantza West Indië Buenos Aires Buenos Aires verm. aankomst 30 Juni 21 Juni 25 Juni 15 Juli 21 Juni 21 Juni 10 Juli 21 Juni 12 Juli 16 Juni 18 Juni 12 Juli 15 Juni 9 Juli 22 Juni 18 Juli 25 Juni 17 Juni 20 Juli 16 Juni 28 Juli 26 Juni 25 Juni 10 Juli 12 Juli 15 Juni 1 Juli 23 Juni 21 Juli 11 Juli 17 Juni heden 16 Juni 24 Juni 21 Juni 23 Juni 26 Juni Laatste bericht 8 Juni te Balboa. 5 Juni van Belawan. 15 Juni v. Kobe. 14 Juni van Bari. 15 Juni vertrokken. 11 Juni te Liverpool. 12 Juni te Callao. 12 Juni van Port Sudan. 5 Juni van Callao. 8 Juni vertrokken. 11 Juni van Port Said, vertrekt 17 Juni. vertrekt 20 Juni. vertrekt 20 Juni. vertrekt 18 Juni. 9 Juni van Pt. Said. 12 Juni vertrokken. 15 Jun van Dungeness. 8 Juni vertrokken. in lading. 12 Juni van Port Said. 14 Juni te Izmir. 14 Juni van Ouessant. 14 te Izmir. 11 Juni van Bombay. 4 Juni te Piraeus. 12 Juni vertrokken. 13 Juni vertrokken. 11 Juni van Macassar. 13 Juni van Pt Said. 13 Juni te Manilla. 12 Juni van Las Palmas. 11 Juni van Gibraltar. 12 Juni van Soerabaja. 10 Juni vertrokken. vertrekt 20 Juni. 14 Juni van Candia. 13 Juni van Algiers. 6 Juni vertrokken. 14 Juni van Sabang. 14 Juni van Ouessant. 15 Juni van Curasao, vertrekt 20 Juni. vertrekt 22 Juni. Juni van Dakar. 14 Juni te Hamburg. 11 Juni van Belawan, 11 Juni vertrokken. 13 Juni van Haifa, in lading. 13 Juni van Marseille. 8 Juni van Trinidad. 6 Juni vertrokken. 10 Juni vertrokken. in lading. 8 Juni van Parimaribo. 7 Juni van Stamboul. 10 Juni van Barbados. 4 Juni van Victoria (Br.) 9 Juni van Bahia. CHR. GEREF. KERK. Ds. W. Bijleveld te Haai-lem staat op het tweetal voor predikant te Zeist. Ds. J. P. Meïjerink te Zwijndrecht heeft be dankt voor het beroep naar Nieuw-Vennep. GEREF. KERK. Ds. H. Ligtenberg te Lisse heeft bedankt voor het beroep naar Tricht. x) Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. BritscH militair vliegtuig in 'den Soedan verongelukt. Vier slachtoffers. Het Britsche ministerie van luchtvaart maakt bekend, dat in den Soedan, ongeveer 25 kilometer ten Zuiden van Adarama, een Britsch militair vliegtuig is neergestort. Vier inzittenden, onder wie een officier, zijn om het leven gekomen. Uitbreiding der stakingen in België. Vooral in het Luiksche stakingsgebied laat de toestand zich ernstig aanzien. Het A.N.P. verneemt uit Brussel, dat de sta-' king in de mijnindustrie volledig is in de Bo- rinage, het centrum, de streek van Charleroi en het bekken van Luik. Alleen voor de Borinage schat men het aan tal stakers op 20.000, doch in het gebied van Luik bedraagt het aantal stakers meer den 100.000, gezien het feit, dat de metaalbewer kers en de arbeiders in openbaren dienst zich bij de beweging hebben aangesloten. In het Luiksche stakingsgebied was de toe stand gisteren zeer verscherpt. Vooral ernstig acht men den toestand in Seraing, het cen trum van de Belgische ijzer- en machine industrie. Hier zijn de toegangspoorten van de fabriek van Cockerill in den loop van den middag, volgens een bericht in de „libre Bel- gique", bezet door militairen. Het optreden van militairen vormt een buitengewoon feit en wijst er op, dat de autoriteiten voornemens zijn met alle middelen een nog verder gaande ver scherping van den toestand tegen te gaan. De orde is tot dusverre gehandhaafd door politie en bereden gendarmerie. Te Luik hebben zich enkele opstootjes voor gedaan. De stakers hebben daar n.l. gepoogd het tramverkeer stop te zetten tuss.hen Luik en Herstal. Om elf uur des morgens reden de trams nog slechts tot aan de grens der stad. De rijkswacht is ter plaatse aangekomen, Ook in het centrum der stad Luik hebben zich ongeregeldheden voorgedaan, daar een groep stakers het personeel der groote waren huizen trachtte over te halen het werk neer te leggen. De politie moest ingrijpen. Maandagochtend is er voorts staking uitge broken in de werkhuizen der maatschappij Carels, de Scheepsbouw- en Scheepsherstel lingmaatschappij te Gent, waar 1200 arbeiders in dienst zijn. Het geschil betreft een loonkwestie. Er wordt n.l. een minimumloon van 4 frank per uur ge vraagd. Men is in syndicalistische kringen te Gent van oordeel, dat, indien het "geschil niet mocht worden bijgelegd de staking in de Gentsche metaalnijverheid algemeen zal worden. Van Zeeland beraadslaagt. Minister-president Van Zeeland heeft gis teren een delegatie van de centrale commissie der Belgische Industrie ontvangen voor het houden van een bespreking over den stakings toestand. Van Zeeland wil een bijeenkomst tot stand brengen van de centrale werkgevers- en werknemersorganisaties, teneinde de basis te leggen voor een beëindiging van de staking. Werk in de diamantindustrie hervat. De staking der diamantbewerkers te Ant werpen is thans geëindigd, maar de toestand in de haven is vrijwel onveranderd. De staking der vrachtauto-bestuurders in ;ze stad welke gisteren algemeen zou zijn, was slechts partieel. Er worden enkele incidenten gemeld, o.m. kleine botsingen met de politie, twee perso nen zijn aangehouden. DINSDAG 16 JUNI 1936 ZWEMMEN. Piet Stam traint in Stoop's Bad. Onder leiding van Mevrouw Braun. Ook Maandagavond bestond er weer veel belangstelling voor de training van de Olym pische zwemsters en zwemmers in de open in richting van Stoop's Bad. Deze belangstelling gold uit den aard der zaak vooral den jeugdi gen Piet Stam, de veelbelovende zwemmer, die Donderdag jJ. per „Rietvink" uit Indië op Schiphol arriveerde. CRICKET. RANGLIJSTJE. In het ranglijstje der eerste klasse van den Ned. Cricketbond in ons vorig nummer is per vergissing dë regel van V.V.V. uitgelaten. Het lijstje is als volgt: cd ba bo Hoogovens Visschersh. Binnenhaven Noorsch Noorsch Belgische Coruna Bilbao Barodd II Kristianssand Directeur Gerling Vlissingën erts makreel ledig H. C. C. I H. C. C. II V. O. C. V. R. A. V. V. V. Haarlem H. D. V. S. Rood en Wit De H. C. B. bestaat 25 jaar. Hoewel de juiste datum van de oprich ting van den H.C.B. niet bekend is, meenen wij goed te doen,, thans aan het 25-jarig bestaan er van eenige woorden te wijden. Op 15 Mei 1911 maakt de Stads- Editie O.H.Ct. voor het eerst melding van een en ander, evenzoo doen de heeren dr. F. M. J. Holdert en J. D. Bijleveld in het toenmalige (groene) Sportblad. Vooral de verdiensten van nu wijlen dr. F. M. J. Holdert jegens den H.C.B. in deze periode kunnen moeilijk hoog genoeg worden aangeslagen. Het werk van den Bond betrof toen voornamelijk de schooljeugd, dit valt af te leiden uit het feit, dat er voornamelijk op Woensdagmiddag gespeeld werd, terwijl ook de competitie steeds omstreeks de zomervacantie werd beëindigd. In 1914 werd mr. F. A. Davidson voorzitter, welke functie hij tot 14 April 1935 op zijn bekende wijze heeft vervuld, waar hij tot eere-lid werd benoemd. Geleidelijk veranderde in deze jaren de comp.etitie van karakter, de nieuw toegetreden vereenigingen A.V.O.S. (een club bestaande uit ambtenaren) en C.V.H. noodzaakten tot het spelen op Zaterdag en zorgden tevens voor een contingent van de rijpere jeugd. Hoewel de sluimerende cricket- aanleg van laatstgenoemde categorie uiter aard door 't late begin moeilijk tot meer volle- digen wasdom kon geraken, heeft dit vooral aanleiding gegeven, tot de typische gemoede lijke sfeer, die de competitie van den H.C.B. nog steeds kenmerkt. Uitnemend heeft de heer Nagtzaam dit gekarakteriseerd in het jubü- leum-boek van den N.C.B. De waarheid ge biedt inmiddels op te merken, dat vele latei- bekende N.C.B.-spelers van Haarlem en Rood en Wit in den H.C.B. den vuurdoop hebben ondergaan en dat ook C.V.H. in de latere jaren vooral op dit oogenblik vele veelbe lovende jongere krachten telt. Geleidelijk heeft de H.C.B. zich inmiddels ontwikkeld, o.a. traden Bloemendaal en R.C.H. in den loop der tijden toe. Enkele jaren geleden leek het, alsof The King of the Sports terrein verloor aan andere zo- i mei-sporten, als honkbal en tennis. Het is inmiddels gebleken, dat de comnetitie thans weder uit 10 elftallen bestaat. Moge dit een deugdelijke grondslag zijn voor den verderen bloei van den H.C.B. Mevrouw Braun. Mevrouw Braun vervulde weer met een niet te blusschen enthousiasme haar taak van trainster. Heen en weer loopende langs den kant van het 50 M. lange bassin lette zij zorg vuldig op de verrichtingen van de dames en heeren, die aan haar hoede zijn toevertrouwd. Zij maakte hen attent op kleine foutjes en prees ze wanneer dit noodig bleek. Eerst kwamen de dames aan de beurt. Toen Rie Mastenbroek te water ging kreeg zij een lang niet malsche reprimande over haar min der goeden start. Maar bij den volgenden keer deed zij het veel beter; toen kreeg zij een pluimpje. „Zie je nou wel, malle meid, dat je 't wel goed kunt!" Mevrouw Braun zorgde er ook voor, dat de meisjes zich niet te veel ver moeiden; dan schreef ze een paar minuten rust voor. Dit deed zij ook bij de heeren. Piet Stam en Sipkema kwamen het laatst aan de beurt. Zij begonnen met 300 M. Met groot gemak en rus tig kliefde de lenige, gebruinde figuur van den Indischen zwemmer het heerlijke, op de juiste temperatuur gebrachte water van dit fraaie bassin. Zijn mooie crawlslag dwong ieders be wondering af. Mevrouw Braun toonde zich vooral over zijn start en keerpunt uitermate tevreden. „Daar zou ik nu niets tegen kunnen aanvoeren", zei ze aanmoedigend. Alleen het heffen van den linkerarm was volgens haar nog voor verbetering vatbaar. Van een cogenbiik pauze maakten we ge bruik, eenige vragen aan Piet Stam te stellen. Hij is op 26 Februari 1919 te Gamekasan ge boren. Hij was negen jaar, toen hij voor het eerst te water ging om het zwemmen te leèren. Dit beviel hem best. Toch duurde het nog zes jaar, vóór hij aan een wedstrijd deelnam. Dat was in het nummer 200 M. vrije slag. Van drie deelnemers werd hij al dadelijk No. 1. Dit was dus wel veelbelovend. Hij legde zich toen spe ciaal op snelzwemmen toe en had daarbij veel succes. Over zijn prestaties kan het volgende worden medegedeeld: Piet Stam. Zijn tijd over de 100 meter vrijen slag, waarvoor erkenning ais Nederlandsch record is aangevraagd, was op 12 April j.l. 1 min. 0,4 sec., terwijl hij een dag tevoren op de 200 meter 2 min. 17 sec. haalde. Op de 300 meter waren genoteerd 3 min. 45,8 sec., 400 meter 5 min. 0,2 sec. en op de 500 meter 6 min. 38,8 sec. Dit waren echter lang niet zijn beste tijden. Op 12 Mei zwom hij te Bandoeng de 100 meter onder de minuut, n.l. in 59.9 sec. en als laatste in een 4 x 100 meter estafette bereikte hij zelfs de vorige maand een tijd van 58 seconden, waarmee hij 'het Olympische record van den Japanner Miyzaku tijdens de Olympische Spe len te Los Angeles in 1932 evenaarde. Behalve aan de gemeenschappelijke training zal Stam ook nog deelnemen aan verschillende wedstrijden, die voor de Olympiade nog in ons land gehouden worden, o.a. de wedstrijd te Crailoo op 28 Juni a.s., de wedstrijden ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan der H.D.Z. op 5 Juli a.s. te Amsterdam en verder aan de nationale kampioenschappen op 11 en 12 Juli. Bij al deze wedstrijden zal hij uitkomen voor zijn eigen club „Neptunus" te Bandoeng. Stam toonde zich zeer tevreden over het water in Stoop's Bad. Onze indruk is, dat hij dezer dagen wel van zich zal doen spreken. Ook de heer Hemsing, die de leiding bij het schoonspringen heeft, mocht zich in een flinke belangstelling verheugen. Vooral de sprongen van Haasman waren bijzonder fraai. Het was een zeer nuttige trainingsavond. AGENDA TE HAARLEM. Heden; DINSDAG 16 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling 8.159.15 uur. Palace Filmac: Doorl. voorstelling v. 11—5 uur. Frans Hals Theater: Jan Kiepura in „Triomf der Liefde", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Bruid van Fran kenstein" en „Zij kreeg haar man",, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Koenigsmark", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het onzichtbare front", 7 en 9.15 uur Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 17 JUNI Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten filmnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6