HET NIEUWE AVONDBLAD 4e JAARGANG No. 64 WOENSDAG 17 JUNI 1936 IJMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - TJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AL> v'ERTENTlëN1regels S 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTE NTIeN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en'of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Vrijheid van Drukpers. Het rapport van de Grondwetscommissie is verschenen men vindt het uitvoerig weer gegeven in dit nummer en zooals al tevoren bekend was gemaakt is het voornaamste punt erin een voorstel tot herziening van art. 7, betreffende de vrijheid van drukpers. De com missie heeft daarover geen eenstemmigheid kunnen bereiken, maar een meerderheids- voorstel ingediend. Art. 7 der Grondwet luidt: „Niemand heeft voorafgaand verlof noodig om door de drukpers gedachten of gevoelens te openbaren, behoudens ieders verantwoor delijkheid volgens de wet". De meerderheid der commissie is van meening dat deze wet telijke aansprakelijkheid „de maatschappij niet voldoende heeft kunnen beschermen te gen grove verstoring van de orde door middel van de pers" en stelt daarom voor aan art. 7 toe te voegen: „De wet kan regels stellen, vol gens welke een bepaalde uitgave wegens na der bij de wet te omschrijven grove inbreuk op de openbare orde tijdelijk kan worden ver boden". Dit is zonder eenigen twijfel een zeer in grijpende wijziging, die art. 7 ten zeerste ver zwakt en een groote mate van beperkings bevoegdheid toekent aan den „gewonen" wet gever. De meerderheid der commissie noemt dit een repressieven maatregel. De minder heid evenwel, die zich tegen wijziging van art. 7 verzet, ontkent in een minderheidsnota dat zulk een maatregel slechts repressief zou zijn. Zij ziet er wel degelijk preventieve censuur in. Zij acht het tijdelijk verbod van een „be paalde uitgave" zelfs een strengere preventie dan de verplichting tot voorafgaande goedkeu ring door de overheid zou zijn. Een maatregel van repressie kan alleen worden genomen tegen reeds verschenen geschriften. Elke maat regel tegen nog te verschijnen geschriften is preventief. Men wil dus, volgens de meening der minderheid, de verschijning van zekere boeken, kranten, brochures a priori onder drukken. Bovendien meent de minderheid dat een maatregel als deze juist door de minst scrupuleuze lieden gemakkelijk ontdoken zal kunnen worden. Wat is gemakkelijker dan bij een verbod van de uitgave van een bepaalde aangewezen krant den volgenden dag een blad van dezelfde strekking, door dezelfde personen geschreven maar onder andere namen te laten verschijnen? Hoe wil men een bepaald onderwerp aanduiden, waarover niet geschre ven zou mogen worden? Men begeeft zich hier in een wespennest. De minderheid vestigt er ook, en m. i. terecht, de aandacht op dat een tijdelijk ver bod van een groot dagblad met een goede reputatie een zoodanige schade kan beteeke- nen, dat het voortbestaan van het blad in gevaar wordt gebracht. De minderheid had hier gerust kunnen zeggen; van ieder dagblad. Het is zelfs moeilijk zich een dagblad voor te stellen, dat een verschijningsverbod van een maand zou kunnen overleventenzij in die maand de politieke conjunctuur zich ten gunste van den getroffene zou hebben ge wijzigd. Misschien zullen er lezers zijn die meenen dat wij ten aanzien van de ongerepte druk persvrijheid eenvoudig voor ons zelf spreken, een oratio pro domo houden. Laten zij zich niet vergissen. Een dagblad als dit, neutraal op het gebied van partijpolitiek en gods dienst, uitgesproken voorstander van de handhaving der openbare orde en in zijn uitingen verre van hetgeen de meerderheid der commissie aanduidt als „losbandigheid" voelt zich in zijn eigen bestaan geenszins be dreigd door de voorgestelde wijziging van art. 7. Wel weten wij- dat ook voor ons het gevolg van die wijziging zou moeten zijn: uitlating van sommige dingen, met name in de rubriek ingezonden stukken, soms onnoo- dig wellicht, maar eenvoudig omdat wij ons steeds onder den druk van de preventieve censuur zouden moeten afvragen: wat mag nu eigenlijk precies wèl, en wat net niet? Dat is de practijk van zulke bepalingen. Bo vendien wijzigt de gewone wetgever zich in onze staatkundige practijk elke vier jaar. Soms vaker. Hoeveel variaties zou hij op het thema „nader bij de wet te omschrijven grove inbreuk" wel gaan maken. Telkenmale zouden er weer lange periodes van onzekerheid zijn, met plaatselijke ver schillen in opvatting zooals wij die al zoo vaak gekend hebben, met wachten op arresten van den Hoogen RaadJuist de scrupuleuze na- levers van 's lands wetten zouden in voortdu rende onzekerheid verkeeren en het minste kwaad moeten verkiezen. De hoofdzaak, die het algemeen belang is, verzet zich tegen een preventie, die als prac- tisch gevolg velen goedwillenden den mou zou snoeren ,en een gevoel van twijfel en onzeker heid teweegbrengen. Het is niet gering, een bestraffing in uitzicht te stellen, die in haar consequentie den ondergang van gansche be drijven kan beteekenen. Het is een geweld dadige maatregel als hij wordt toegepast. Teraardebestelling L. de Vries De Spaansche politie ontdekte dezer dagen een bergplaats van de Guardia Civil, waar 100 volledige uniformen waren opgeslagen. Kan men nog spreken van drukpersvrijheid, als de noodzakelijk eruit voortvloeiende pre ventie bij de pers-zelf, de preventie die tot uiterste voorzichtigheid in publicatie leidt, wordt toegepast? Dat men met de bestaande middelen tegen verstoring der openbare orde door pers-los bandigheid niet voldoende kan ingrijpen, dat men desnoods geen straf-maxima kan ver- hoogen en daarmee de situatie verbeteren, is mij trouwens niet duidelijk. Het komt mij voor dat de meerderheid der grondwetscommissie overdrijft. Het komt mij ook voor dat de pers zich in het algemeen Nederlandsche. belangtegen het voorstel zal dienen te keeren. En de uitgevers en de Mij. van Letterkunde enz. eveneens. Als één man. R. P. IJMUIDEN Het conflict in het Visscherijbedrijf. Het standpunt van de stakers voor de pers uiteengezet. Voor eenige vertegenwoordigers van de pers heeft gistermiddag in Cycloop het comité van actie bij monde van zijn voorzitter den heer S. Kroon het standpunt van de stakers als mede den loop van het conflict uitvoerig uit eengezet. De woordvoerder wees in het bijzonder op het feit, dat tot op een bepaalden tijd de be sturen van alle organisaties op het stand punt stonden, dat er niets van 't loon dei- zeelieden afkon. Totdat op zekeren dag langs indirecten weg de opmerking werd gemaakt: „we zullen een veer moeten laten". Verder werd er nog op gewezen, dat toen de opvaren den van de drie trawlers, die Woensdag 10 Juni moesten varen, eerst toen zij aan den kant kwamen wisten, dat zij op de nieuwe voorwaarden naar zee moesten. Het comité van actie, oorspronkelijk be staande uit 3 leden van den Centralen Bond, 2 van den Christelijken Bond, 2 van de O. K. en 1 van de R. K. bestaat thans uit 14 leden, waarvan 5 van den Centr. Bond, 3 van de Christelijke, 3 van de O. K. en 3 van de R.K. organisaties. Er zijn 15.000 steunlijsten het land inge zonden en 75.000 manifesten verspreid. Steun van de N.S.B. wordt niet geaccepteerd. Het comité van actie deelt ons mede, in verband met de geruchten, als zou de N.S.B. het plan hebben opgevat, geld voor de staking in te zamelen, dat het zelf de steunactie voor de stakers op eigen lijsten organiseert. Het comité zal van de N.S.B. geen ondersteu ning aanvaarden. Nog werd medegedeeld, dat het comité er op uit is, de staking door de or ganisaties te doen erkennen, opdat de stakers door de bonden gesteund kunnen worden. Steunlijsten in beslag genomen. Gistermiddag heeft de politie bij verschil lende winkeliers enz. waar steunlijsten aan wezig waren, deze alsmede de daarop getee- kende bedragen in beslag genomen, op grond van overtreding der politieverordening. Deze verbiedt het zonder toestemming van burge meester en wethouders in voor het publiek toegankelijke lokalen inzamelen van gelden op lijsten. Een idee dat geen ingang vond. Wij vernemen nog, dat van de zijde van een der vischhandelaren het stakingscomité het idee aan de hand werd gedaan, de 7 trawlers, die het laatst binnen waren, bij wijze van proef tot September op de nieuwe voorwaarden te laten varen, opdat dan kan worden uitgemaakt, of de resultaten van dien aard zijn, dat deze proef bestendigd kan worden. Daar de betrokken trawlers alle groote booten zijn en de resultaten door de bijkom stige omstandigheden niet als maatgevend beschouwd kunnen worden, heeft dit idee bij de leiding geen ingang gevonden.- r De positie van den vischhandel en het conflict. Geen bemiddeling tijdens „wilde staking". Ingrijpen toch gewenscht! In verband met het visscherijconflict in IJmuiden, hebben wij ons tot den vischhandel gewend, met het verzoek ons te willen mede- deelen hoe het door dien tak van bedrijf in genomen standpunt is. Men wees er ons nadrukkelijk op, dat de vischhandel zich op een zuiver neutraal stand punt wenscht te plaatsen, m.a.w. er niet aan denkt zich „partij" te stellen. Ook wees men ons er op, dat de moeilijk heden, welke voor den handel ontstaan zijn door het conflict in 1933, nog niet zijn over wonnen, integendeel zijn vele relaties voor goed verloren gegaan. Het conflict van 1933 heeft, zoo deelde men ons mede onherstelbare schade aan den handel, dus ook aan het ge- heele bedrijf, toegebracht. Het laat zich aanzien dat, Indien het huidige conflict niet zeer spoedig wordt opgelost, de gevolgen nog ernstiger zullen zijn dan in 1933. Nadeelige gevolgen zóó groot, dat deze niet zijn uit te drukken in enkele procenten meer of minder loon. Nadeelige gevolgen zóó groot, dat èn handel èn reederij èn werknemers èn nevénbedrijven er nog jaren lang de wrange vruchten van zullen moeten plukken. Daar de vischhandel het conflict in het vis scherijbedrijf, hoe belangrijk ook, beschouwt als een onderdeel van het „probleem IJmui den", heeft zij gemeend zich te moeten wen den tot Zijne Excellentie Minister Colijn, Voor zitter van den Ministerraad, met het volgende telegram: „Naar aanleiding van visscherijconflict drei gen ernstige moeilijkheden in den vischhandel waardoor grootere werkloosheid en verlies van relaties zal ontstaan stop teneinde reeds be staande moeilijkheden niet te vergrooten roe pen wij eerbiedig bemiddeling in van Uwe Ex cellentie om einde van conflict te bewerkstel ligen. Bestuur IJmuider Vischhandelvereeni- ging Verwoerd voorzitter, Uitzinger secretaris" Een vrijwel gelijkluidend telegram is gezon den aan den Burgemeester van Velsen. Ook heeft de vischhandel gemeend een te legram te moetep zenden aan de besturen van de Vereeniging van Reeders te IJmuiden, van den Centralen Bond van transportarbeiders, van den Christelijken Bond van transport arbeiders, den Roomsch-Katholieken Bond van transportarbeiders en den Oud- Katholieken Bond van transportarbeiders, van den volgenden inhoud: „Hebben bemidde ling Minister-President en Burgemeester Kwint ingeroepen inzake visscherijconflict stop verwachten bij voortduring conflict ern stige moeilijkheden in vischhandel stop reke nen op Uwe volledige medewerking om spoe dig einde van conflict te bewerkstelligen. Be stuur IJmuider Vischhandelvereeniging Ver woerd voorzitter, Uitzinger secretaris". Namens Minister Colijn werd het volgende telegrafisch antwoord ontvangen: ,Uw tele gram aan Voorzitter Ministerraad stop bemid deling reeds plaats gehad door rijksbemidde laar stop thans wilde staking waarbij bemid deling niet verleend wordt. Minister Sociale Zaken". De vischhandel meent, dat alle groepen bij het conflict betrokken, gelet op bovenstaande uiteenzetting, met spoed alles in het werk moeten stellen om een nieuwe ramp, inzonder heid voor IJmuiden, te voorkomen. DRIEHUIS—ZILVEREN SCHIJVEN. Maandagavond 22 Juni a.s. zal op het ter rein van de V. V. Driehuis een voetbalwedstrijd gespeeld worden, de Driehuizer Veteranen en de voetballende dammers „De Zilveren Schij ven" van de Damclub IJmuiden. Het bestuur van D. C. IJ. zal zijn best doen, een zoo sterk mogelijk elftal samen te stellen. De keuze zal niet gemakkelijk zijn, omdat tal van D. C. IJ.'ers niet alleen met de dam schijven maar ook met den voetbal weten om te gaan. A.s. Donderdagavond zal een training wor den gehouden, waaromtrent men inlichtingen kan bekomen bij den heer K. de Jong, Kanaal straat 8, IJmuiden. De kwestie der visscherij-gages Groote belangstelling op „De Biezen". Een berekening voor de verschillende typen. Gistermiddag vond op de begraafplaats „De Biezen" de teraardebestelling plaats van wij len L. -de Vries, den jongeman die j.l. Vrijdag tengevolge van een noodlottig ongeval op de spoorlijn bij de halte Zeeweg om het leven is gekomen. Reeds vroegtijdig hadden zich velen bij het Antonius Ziekenhuis opgesteld om van daar het stoffelijk overschot naar de begraafplaats te vergezellen. Achter den rouw-auto volgde dan ook een lange stoet van geestverwanten en vrienden van den overledene, alsmede een aantal spoorwegauto's. Van het ziexenhuis reed de stoet langs de ouderlijke woning en vervolgens naar „De Biezen" waar zich reeds eenige honderden belangstellenden hadden verzameld. De baar, die met een aantal kransen was gedekt, werd door leden der I. A. M. V.. waar van de Vries lid was, grafwaarts gedragen. Nadat eenige vrouwen roode en witte rozen op het graf hadden gestrooid trad de heer Voet, opzichter bij de Nederlandsche Spoor wegen naar voren, om eenige woorden te wij den aan de nagedachtenis van den overledene. Spreker roemde hem als een trouw kameraad, die door velen geacht werd, getuige de vele bloemen. Hij kende de Vries nog slechts kort maar in dien korten tijd had hij den over ledene leeren kennen als iemand, bij wien de daad leefde. Namens de oud-dienstweigeraars werd ge sproken door den heer J. Scheur van Amster dam, die zeide, dat de overledene nooit ge zocht heeft naar eer, maar dat hij voor zijn ideaal een offer durfde brengen, waarmee hij allen, die na hem komen, als voorbeeld kan worden gesteld. De heer G. Nabrink voerde het woord na mens de Vrije Socialistengroep. Hij huldigde den overledene als een trouwe kameraad, die zich niet heeft ontzien, wanneer het ging om het hooghouden van zijn idealen. De vader van den overledene dankte de aanwezigen voor hunne belangstelling. NOG STEEDS MIJNEN IN DE NOORDZEE. Kustvisschers rapporteeren, dat er zich langs de kust van de Noordzee nog steeds mijnen bevinden. Voor de Nederlandsche marine is dit aanleiding geweest, enkele mijnenvegers op te dragen, de kust langs Texel en Terschelling schoon te vegen. Ook de trawlers, die „om de Noord" vis- schen krijgen nog herhaalde malen een mijn in het net. Zoo blijft de herinnering aan den wereld oorlog nog langen tijd voortleven. En een prettige herinnering is dat niet, want men is er nooit zeker van, dat een opgevischte mijn in den loop der jaren onschadelijk is geworden LEVERING BRANDSTOFFEN. De levering van brandstoffen aan de rijks gebouwen alhier voor het stookseizoe-n 1936 1937 is wederom opgedragen aan den Brand- stoffenhandel W. A. Verowerd en Zonen alhier BLOEMPJESDAG VOOR DE SPEELTUIN- VEREENIGINGEN. Op Zaterdag 20 Juni a.s. zal in onze ge meente een bloempjesdag worden gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de speeltuin vereen igingen „De Moerberg", „In Veilige Haven" en „Kindervreugd". DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven: 456 bouwvakarbeiders, 333 metaalbewerkers, 520 kantoorbedienden, 23 huisbedienden (vr.), 35 houtbewerkers, 24 landarbeiders, 569 zeevis- schers, haven- en transportarbeiders, 671 losse en fabrieksarbeiders, 334 in overige beroepen Verder beneden den leeftijd van 18 j.: 20 bouwvakarbeiders, 22 metaalbewerkers, kantoorbedienden, 24 dienstboden en fabrieks arbeidsters, 47 losse en fabrieksarbeiders 3 In overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroe; derhalve 2620 tegen 2698 in de vorige week. DE UITVOERING DER RIOLEERINGS- WERKEN. De onderhandelingen omtrent loon- en ar beidsvoorwaarden voor de met steun van het Werkfonds uit te voeren rioleeringswerken in de gemeente Velsen hebben tot overeenstem ming geleid, aldus het Orgaan van het O. K. Verbond van Vakvereenigingen. Het werk zal deels in werkverschaffing, deels volgens de methode van werkverruiming wor den uitgevoerd. De loonen en arbeidsvoor waarden voor dat deel van het werk dat in werkverruiming zal worden uitgevoerd zijn als volgt vastgesteld: a. Voor het maken der rioolbuizen: metse laar, timmerman, betonwerker, cementbuizen- maker 52 cent per uur; betonwerker-opper man 47 cent per uur en ongeschoolde sjouwers 42 cent per uur. b. Voor het overige deel van net werk: metselaar, voeger, timmerman, mach. hout bewerker, schilder, betonwerkers, vlechters, heiers, fundeeringwerkers, straatmakers, steen zetters, loodgieters stukadoors vervoerders van bouwmaterialen allen 52 cent per uur; beton werker-opperman, grondwerker, bouwvak opperman, straatmaker-opperman en stuka door-opperman allen 47 cent per uur; onge schoolde sjouwers 42 cent per uur. De bepalingen van het L. C. C. voor de bouw bedrijven zijn van toepassing. Indien in tarief gewerkt wordt, mag het uurinkomen 10 pCt. boven de genoemde uurloonen uitgaan. De arbeiders moeten betrokken worden via de Arbeidsbeurs in de gemeente Velsen. Ar beiders, in Velsen woonachtig komen het eerst voor plaatsing in aanmerking. De raming der kosten voor dit werk - be draagt f 1.065.000.—. In het laatste nummer van het Orgaan van het O. K. Verbond van Vakvereenigingen geeft de heer A. J. van Kleef, secretaris-penning meester van het verbond een becijfering van de gages der zeelieden volgens: a. het oude contract, b. het voorstel van den Rijksbemid delaar en c. het voorstel van het O. K. Verbond, gesteund door de beide andere confessioneele organisaties en, geamendeerd, aangenomen door de Reedersvereeniging. De becijfering Is gemaakt voor de drie typenle een kustboot bij een besomming van f 1300 2e een tus- schenboot bij een besomming van f 2000.— en 3e een schelvischboot bij een besomming van f3000. De heer van Kleef teekent hierbij aan, dat de gemiddelde besomming dezer typen van 1 januari 1936 af bedroeg resp. f 1302.—, f 1840.— en f 2515. Hieronder volgt het resultaat van de be cijfering (a. is oude contract, b. is voorstel Rijksbemiddelaar, c. is voorstel der O. K-, ge amendeerd door de Reedersvereeniging). Kustbooten per reis a. b. c. Ie Machinist f 53,85 f 54.33 f 51.93 2e Machinist f45.92 f43.13 f44.22 Stuurman f 46.16 f 44.61 f 44.46 Matroos f39.85 f37.40 f38.23 Matroos f 39.85 f 37.40 f 38.23 Matroos f 39.85 f 37.40 f 38.23 Stoker f 39.85 f 37.40 f 38.23 Kok f35.33 f 33.11 f33.95 Tusschenbooten p. Teis a. b. c. le Machinist f 70.85 f 69.22 f 68.33 2e Machinist f 56.03 f 53.67 f 53.75 Stuurman f 58.57 f 56.90 f 56.29 Matroos f47.66 f46.16 f45.67 Matroos f47.66 f46.16 f45.67 Matroos f 47.66 f 46.16 f 45.67 Matroos f47.66 f46.16 f45.67 Stoker f47.66 f46.16 f45.67 Kok f43.14 f41.87 f41.39 Schelvischbooten p.reis a. b. e. le Machinist f 88.15 f 83.96 f 84.05 2e Machinist f66.31 f62.66 f63.41 Stuurman f71.17 f67.39 f67.90 Matroos f55.61 f53.65 f52.98 Matroos f55.61 f 53.65 f52.98 Matroos f 55.61 f 53.65 f 52.98 Matroos f55.61 f53.65 f52.98 Stoker f55.61 f53.65 f52.98 Kok f51.09 f49.36 f48.70 Tremmer f42.62 f39.05 f40.60 Bij de berekening van de maandgages is de zelfde methode gebruikt, welke ook door de reeders wordt toegepast, n.l. de jaargage ge deeld door 28 x 12 zeedagen en 1 vrije dag. MOTORRIJWIEL IN BRAND. De bestuurder van een motorrijwiel, die gis teravond van de pont wilde rijden, toen deze aan den Noordelijken oever was vastgelegd, heeft eenige hachelijke oogenblikken beleefd. Bij het aantrappen van zijn motor geraakte deze hierbij in brand. De bestuurder kon nog juist op tijd op zij springen, waardoor hij erger kon voorkomen. De brandende benzine werd met behulp van een bluschapparaat en zand gebluscht. BURGERLIJKE STAND. Geboren: C. NijmanKerben, z., Cremerlaan 35, Santpoort. A. Gomes—Brandjes, z„ Tas manplein l, IJmuiden, C. WeberZonneveldt, d., Tuindersstraat 33, IJmuiden. Overleden: B. G. J. Wijnberg, 92 j., wedr. v. W. F. Clermont, Kweekerslaan 23, Santpoort, M. Besse, 55 j„ echtgen. v. J. Schenk, Schip- broekenweg 2, Santpoort, E. van Os, 69 j., echtgen. v. G. H. Halenbeek, Jac. v. Heems kerkstraat 30, IJmuiden, A. J. P. M. Lucassen, 64 j„ ongehuwd, Driehuizerkerkweg 71, Vel sen, L. de Vries, 20 j., ongehuwd, Cederstraat 43, IJmuiden, A. Stam, 34 j., echtgen. v. C. Smoor, Bik en Arnoldkade 1, IJmuiden, D. van Haastrecht, 68 j., echtgen. v. J. Steenvoorden, Beverwijk. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 16 Juni 1936. 1. A. Zegers, bouwkundige, wonende te Haar lemmermeer, Zwanenburg, Eikenlaan 8. Cu rator: Mr. J. E. Goudsmit te Hoofddorp. 2. D. van den Berg, garagehouder, thans wo nende te Haarlem, Voorduinstraat 54. Curator: Mr. J. van der Hoeven, te Haarlem. 3. H. de Looze, melkslijter. wonende te Haar lem, Dr. Leydsstraat 14. Curator: Mr. A. G. H. H. Roeffen te Hoofddorp. 4. H. A. A. Boogaard, schoenmaker, wonende te Haarlem. Kleine Houtstraat 134. Curator: Mr. B. Slingenberg te Haarlem. 5. T. Heyselaar, groentenhandelaar, wonende te Haarlem, vroeger aan de Kloosterstraat 27 zwart, thans aan de Pieter Maritzstraat 22 rood. Curator: Mr. J. Verlooy te Heemstede. 6. G. Eikelenboom, uitgever, wonende te Haarlem, Kleverlaan 239, Curator: Mr. G. J. Paré te Haarlem. 7. C. J. Hagenaar, weduwe van J. W. van Zeeland zonder beroep, wonende te Haarlem, Tetterodestraat 27. Curator: Mr. J. O. Baron te Beverwijk. 8. C. M. Gottmer, bakker, wonende te Haar lem, Kloosterstraat 52. Curator: Mr. B. M. C. M. Vrijdag te Haarlem. 9. A. van der Kruk, schildersgezel, wonende te Zandvoort, Willemstraat 8. Curator: Mr. A. M. van der Storm te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillissemen ten: Mr. A. L. M. van Berckel te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief van: 1. H. Ph. Philipoom. agent in zaden, wonende te Beverwijk. Burgerstraat 41. Curator: Mr. J. O. Baron te Beverwijk. 2. P. Kooiman, petroleumventer, wonende te Wijk aan Zee en Duin, Groeneweg 85. Curator: Mr. Julius Hoog te Haarlem.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1