BEVERWIJK. HEEMSKERK Vereeniging „Koninginnedag" Racetocht op transportfietsen. Het nieuwe nummer op het programma van de vereeniging „Koninginnedag" belooft een waar succesnummer te worden. Door den weled. gestrengen heer Inspecteur van Politie is aan de vereeniging alle mede werking verleend. Bovendien heeft het bestuur van de ren- nersvereeniging „Kennemerland" zich gaarne bereid verklaard de leiding van het techni sche gedeelte op zich te nemen. De bedoeling is deze rit jaarlijks te doen verrijden, waartoe de vereeniging „Koningin nedag" een mooie wisselbeker zal uitloven. Bovendien zullen eenige mooie prijzen uit geloofd worden. De tocht moet op gewone fietsen voorzien van transparant, waarop een reclame van de firma, waarvoor de wielrenner uitkomt, gere den worden. Alle deelnemers gekleed in de vakkleeding, die bij het vak behoort, waar men voor uitkomt. Werkloozen kunnen dus ook bijvoorbeeld rij den voor een bepaalde firma, zonder daar werkzaam te zijn. Inschrijfgeld f 0,10 bij den heer Botterop Breestraat CONCERT VAN DE ST. JOZEF HARMONIE. De St. Jozef Harmonie, dirigent de heer P. Eggermond, zal Maandagavond van 8.159.30 uur in de muziektent op het C. H. Moensplein een concert geven. De kapel voert onderstaand populair pro gramma uit. 1. Officer of the Day, marsch Hall 2. Loyauté, ouverture Jac. Martin 3. Blaze Away, marsch Holzmann 4. Feest-ouverture, Sam.Vlessing 5. Donauwellen, wals Ivanovici 6. Tot weerziens, marsch Schootemeyer 7. L'Arrivé du Réserviste, ouverture, Gadenne 8. Marsch-potpourri A. J. Maas 9. Afscheid der Gladiatoren, marsch Blankenburg 10. Finale. Met de nummers 2 en 4 zal de St. Jozef Harmonie deelnemen aan het op Zondag 28 Juni te Purmerend te houden concours. DE ROOILIJN DER ZEESTRAAT. Gedeputeerde Staten hebben aan B. en W medegedeeld dat zij bezwaar hebben tegen handhaving van artikel 3 der schadevergoe- dmgsverordening omtrent de in de raadsver gadering van 26 Maart j.l. vastgestelde voor gevelrooilijn voor de Zeestraat. Tegen schrap ping van dit artikel bestaat bij B. en W. geen overwegend bezwaar, zoodat zij de raadsleden voorstellen in de eerst volgende raadsverga dering in dien zin een besluit te nemen. CHRISTELIJKE REIS VEREENIGING. In de gisteravond gehouden vergadering van de Christelijke reisvereeniging onderaf- deeling van de Christelijk Nationale Werk mansbond werd besloten dat op Dinsdag 14 Juli per autobus een tocht naar 's Hertogen bosch gemaakt zal worden. De route is als volgt vastgesteld: Beverwijk, Amsterdam, Utrecht, 's Hertogenbosch (eind doel). terug over Nijmegen, Arnhem, Ede, Amersfoort; Amsterdam, Beverwijk. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING BEVERWIJK. Prijsnoteering van 17 Juni 1936 Spinazie per kist 35—60 Sla per kist 10—20 Postelein per kist 24—38 Wortelen per bos 4—10 Rabarber per bos 3—5 Peterselie per bos 1—2 Selderie per bos 2—3 Bloemkool le per stuk 8—12 Bloemkool 2e per stuk 4—6 Tomaten per K.G. 16—20 Aardappelen per K.G. 5 Peulen per K.G. 12—22 Doppers W. per K.G. 12—15 Snij boon en per K.G 38—42 Dikke boon en per K.G. 45 Asperges le wit per bos 22—30 Asperges 2e wit per bos 9—12 Asperges le bl. per bos 14—16 Asperges 2e bl. per bos 8—12. Komkommers per stuk 3—5 Aardbeien per slof 45—75 Frambozen per doosje 30—45 Aardbeien per doosje 710 Beverwijk, 17 Juni 1936. Spinazie per kist f 0.54—0.85. Postelein per kist f 0.28—0.47. Andijvie per kist f 0.50—0.80. Raapstelen per 100 bos f 1,50. Radijs per 100 bos f 2,25. Wortelen per zak f 0.05—0.08. Komkommers per 100 f 3—5.50. Asperges, wit, per bos f 0.28—41.37. Asperges, blauw, per bos f 0.18—0.25. Asperges, dun, per bos f 0.08—0.11. Aardappelen, klei, per K.G. f 0.03 1/2— I 0.05 1/2. Aardappelen, nieuwe, per K.G. f 0.09. Peulen per K.G. f 0.10—0.18. Doppers per K.G. f 0.120.20. Bloemkool per 100 f 514. Uien per K.G. f 0.01 V2. Sla per kist f 0.120.30. Rabarber per 100 bos f 34.25. Pieterselie per bos f 0.03. Selderie per bos f 0.03Vz. Aardbeien per doosje f 0.070.11. Aardbeien per slof f 0.500.75. De nieuwe bioscoop programma's. „Variété'' in het Keunemer Theater. Het Kennemer-Theater vertoont in het nieuwe bioscoopprogramma de buitengewoon boeiende circusfilm „Variété" met Hans Al- bers en Annabella in de hoofdrollen. Met tromgeroffel en trompetgeschal, zoo vangt het filmverhaal aan. roepen de drie artisten van het reizende circus, Jeanne. Pierre en de oudere George, het publiek van een dorp bij elkaar voor de groote gala-voor stelling. Het is een heel gewichtige dag voor deze kleine artistengroep, omdat het einde lijk aan Max, de manager van hun onder neming gelukt is een directeur van 'n groot variété-theater in de stad over te halen naar hun werk aan de trapéze te komen zien. De directeur komt ook. maar in plaats van het groote variété-nummer krijgt hij een vecht partij van de artisten tegen de dorpsbewo ners te zien. Reeds in den middag hadden de boeren en de circuslieden ruzie gekregen. Wel komen de mensehen van het circus als overwinnaars uit den strijd te voorschijn, maar de circustent is in flarden gescheurd en de geheele inventaris kort en klein gesla gen. Toch krijgen de drie Maxims hun en gagement in Parijs. Zij kunnen den grooten overgang van het circus naar het elegante leven nauwelijks verwerken. Er ontstaat in de lichtstad een verwijdering tusschen de beide mannen, omdat zij van Jeanne zijn gaan houden. Het aanzoek van George wordt afgewezen en dat is voor hem aanleiding bij een mor genrepetitie Pierre van de trapéze te laten vallen. Wel valt hij in het net. maar door dit voorval is het hem duidelijk, dat een strijd op leven en dood te wachten staat. Des avonds staan zij hoog op de trapézes vol haat jegens elkander. Beiden weten, dat er slechts één oplossing is. Toch zegeviert op het laat ste moment in beiden het plichtsgevoel van den artist. Zij zetten hun nummer door. Dooi de enorme spanning dreigt nu ec'hter Jeanne op haar stellage in onmacht te vallen. Met een moedige zwaai door het luchtruim be reikt Pierre haar plaats en brengt haar op het laatste oogenblik in veiligheid George is er zonder afscheid vandoor gegaan. Jeanne en Pierre zullen hun artistenleven voortzet ten. doch nu als de twee Maxims. Deze ongemeen spannende rolprent wordt voorafgegaan door de komische film ..Ko ning tegen wil en dank" met Sydney Howard in de hoofdrol Triomf der liefde in Luxor. In het Luxor Theater wordt als hoofd nummer vertoond „Triomf der Liefde" met Jan Kiepura en Gladys Swartliout in de hoofdrollen. Aan den inhoud is het volgende ontleend: De populairste inwoner van het kleine Ita- liaansche vissehersdorpje Sorrento is Antonio een jeugdig visscherman, die om zijn prach tig stemgeluid en zijn viendelijk karakter in het heeie dorp bemind is. Op een avond wordt in het dorp een voorstelling gegeven van 11 Trovatore door het operagezelschap uit Napels, met den beroemden tenor For- cellino, de lieveling van het Napolitaansche publiek. Forcellino is echter een zanger, die geducht op zijn retour is en zijn optreden kan dan ook de goedkeuring van Antonio en zijn kameraden niet wegdragen, die den tenor met eieren bekogelen. Hierd'oor komen zij in botsing met de plaatselijke politie, be staande uit twee domme agenten, die de ordeverstoorders achterna zitten zonder hen echter te pakken te krijgen. In het hotel van Sorrento heeft de com ponist Bonetti zijn intrek genomen, die zoo juist zijn eerste opera, Romeo en Julia, heeft voltooid. Hij repeteert met zijn eerste zange res, zijn beschermelinge Maria, als Forcellino arriveert, die de tenorpartij in de opera zal vervullen. Maria en Forcellino krijgen twist Jan Kiepura en Gladys Swarthout in „Triumf der Liefde". (Luxor Theater, Beverwijk.) over een verkeerd gezongen noot; de groote zanger voelt zich beleedigd en verdwijnt van het tooneel, tot wanhoop van Bonetti en diens geldgever, die heel goed inziet, dat een onbekende opera van een onbekende com ponist, met een onbekende zangeres, de steun van een groote ster noodig heeft om pu bliek te trekken. Voor de eerste maal hoort Maria Antonio zingen. Zij is verrukt over zijn stem en. wil hem juist een voorstel doen, als António dooi de twee veldwachters wordt gearresteerd. Aanvankelijk heeft Antonio nogal moeite om zich de juiste actie op het tooneel eigen te maken en vooral zijn liefdesscènes met Maria blijven slecht, omdat Antonio te ver legen is om Maria van harte te durven om helzen zoolang zij niet van hem houdt. Hij zelf is verliefd op de zangeres geworden en als zij eindelijk den avond voor de première samen naar huis wandelen na afloop van de repetitie, bekennen zij elkander hun liefde. De voorstelling is intusschen begonnen. Forcellino is beschonken, weigert op het tooneel te komen en zingt zijn passages van uit de kamer met een afgrijselijüc valsch stemgeluid. Het heeft er dan ook allen schijn van, alsof de voorstelling in het water zal vallen, als juist voordat de groote balcon- scène tusschen Romeo en Julia begint, An tonio binnen komt stuiven. Met de revolver in de hand dwingt hij Forcellino zijn costuum uit te trekken. In vliegende haast kleedt hij zich en arriveert nog juist bijtijds op het tooneel om met een magnifiek gezongen aria de voorstelling te redden en Maria te bewij zen dat zij degene, is naar wie zijn hart verlangt. Als 2e hoofdfilm vertoont Luxor Watt en Half Watt als dakloozen. S.D.A.P. OPENT WINKEL AAN DE BREESTRAAT. Gisteravond heeft de afdeeling Beverwijk der S.D.A.P. in het pand Breestraat 78 waar in vroeger de lunchroom „Suisse" was geves tigd, haar verkiezingsbureau geopend. De voorzitter der plaatselijke afdeeling de heer Gabel noemde het in zijn welkomst woord een groot voorrecht dat er in onze de mocratische staat nog verkiezingsstrijd ge streden mag worden en dat hij op 't centrum van Beverwijk deze „winkel" mag openen. Vervolgens sprak de heer Bouma uit Bus- sum, gewestelijk secretaris der S.D.AJP. Spr. hoopt op een goeden uitslag der ver kiezing en wijst op het voorrecht dat de Be verwijksche kiezers en kiezeressen genieten om de politiek te bepalen die hier zal worden gevoerd. Gelukkig aldus spr., heeft het Ne derl. volk nog het recht door middel van het stembiljet bestuurders van stad en land te kiezen, welk recht in het buitenland aan velen reeds is ontnomen. Daarom moet ook in ons land een fellei strijd gevoerd wor den tegen de ware kapitalistische klasse, die de opbouwende moderne arbeidersbeweging tracht neer te slaan, en de vrijheid van kie zen tracht te ondermijnen. De S.D.A.P. streeft naar een gezond geestelijk leven, naar een gezonde arbeidersbevolking, naar arbeid voor iedereen hetgeen alles mogelijk is door verwe zenlijking van het plan van den arbeid. Spr. hoopt- dat iedereen zich in deze verkiezingstijd zal geven opdat Beverwijk als eenige plaats in Nederland waar gestemd wordt, vóór de kamerverkiezingen, den uitslag zal geven dat het plan van den arbeid zal slagen. Een uit slag tevens die een antwoord zal zijn op de politiek van vandaag. Een uitslag gericht te gen de politiek van de huidige regeerders, tegen de aanpassingspolitiek van Colijn. BEVERWIJK KRIJGT EEN WIELERBAAN. De Beverwijksche rennersclub „Kennemer land" heeft in een gisteravond gehouden ver gadering besloten een wielerbaan te stichten. Reeds eerder waren plannen hiertoe beraamd doch deze strandden op de hooge kosten. Thans is echter een plan ontworpen voor een cementen baan van ca. 200 Meter, welke zal verrijzen aan den Hoflanderweg op het sport park „Adrichem", waartoe de eigenaar van het terrein de heer Jac. J. de Wildt, reeds zijn volle medewerking heeft toegezegd. Het be- noodigde kapitaal is reeds bijeen, zoodat men hoopt, nog dit jaar met de werkzaamheden te kunnen beginnen. De baan zou dan het volgende zomerseizoen in gebruik genomen kunnen worden. Inmiddels is het wachten nog op de toe stemming van het gemeentebestuur en de Nederl. Wielren Unie. WIJK AAN ZEE VOORUIT. Woensdagavond hield de vereeniging „Wijk aan Zee Vooruit" in restaurant Welgelegen een vergadering voor leden en belangstellenden. Na 'n kort openingswoord door den voorzit ter den heer C. Bootsma, volgden de mede- deelingen van de bespreking, welke het be stuur heeft gevoerd met den burgemeester. Deze betreffen: le de toestemming tot het houden van een lampionoptocht op Woens dag. 24 Juni met medewerking van Arion; 2e de mogelijkheid om op 't weiland een motor- behendigheidswedstrijd te organiseeren en voorts nog eenige zakelijke aangelegenheden waarbij ook de kwestie parkeeren was aange roerd. Bij de bespreking van het punt motorbe hendigheids wedstrijd werd uit de vergadering opgemerkt dat een terreinrit meer publieke belangstelling heeft dan genoemde wedstrijd. De E. P. U. stelt daarvoor het terrein gratis beschikbaar. Het bestuur zal dit punt nader overwegen en zich met de Kon. Nederl. Motor- vereeniging in verbinding stellen. Op voorstel van het bestuur werd een ge- iijke contributie voor winkeliers en caféhou ders vastgesteld. Deze bedraagt f 5 per jaar. BUITENGEWONE VERGADERING VAN DE VEREENIGDE VEILINGEN. De keuring der producten. Op Vrijdag 19 Juni zal in de bovenzaal van het veilingsgebouw .Kennemerland" een buitengewone vergadering worden gehouden voor alle aanvoerders van de Vereenigde Veilingen. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Bespreking van de nood zakelijkheid om vóór de veiling de producten te keuren, teneinde de geconstateerde af wijkingen op de veilingbrieven te kunnen vermelden. 3, Belangrijke mededeelingen van verschillenden aard. Bij deze agenda werd de volgende toe- iichting gegeven: In den loop van de maand Juni 1935 heb ben alle aanvoerders een exemplaar ont vangen van de „Algemeene Keurbepalingen". die door de besturen van de Beverwijksche veilingen zijn vastgesteld. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcen- trale heeft nu voorgeschreven dat alle af wijkingen der producten voor de veiling moe ten worden vastgesteld en bij het veilen moeten worden afgeroepen, terwijl de af wijkende producten niet in de steunstaten mogen worden opgenomen. Wel kan daar voor de minimumprijs worden betaald. Bij de keuring worden de producten, dip voor menschelijk voedsel niet geschikt zijn, afgekeurd. Afgekeurde producten worden niet geveild en moeten in het veilinggebouw worden achtergelaten, zonder vergoeding. Het veilingsbestuur is verplicht deze keuring op afwijkend product door te voeren. Hoe groot de daaraan verbonden bezwaren ook zijn toch is het bestuur overtuigd, dat hier mede een groot tuindersbelang wordt ge diend. De tuinders zullen op hun beurt verplicht worden alle afwijkingen op een aanvoer- briefje op te geven, op straffe van boete, die in het veilingreglement wordt vastgesteld. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris G. D. Boerlage werden Woensdagmiddag in het veilingsge bouw „Centrum" in het openbaar verkocht drie woonhuizen aan de Creutzberglaan 20, 20 a en 20 b, samen groot 4.75 A. De perceelen werden opgeboden tot f2450 per stuk door de N.V. Amsterdamsche Hypo theekbank. Bij afslag werd niet gemijnd, evenmin als bij de combinatie, die op f7350 stond. VERKIEZINGSVERGADERING R. K. STAATS PARTIJ. Op een nader vast te stellen datum zal in het K. S. A.-gebouw een propaganda-verga dering worden gehouden voor de R.K. kiezers van Beverwijk. Sprekers zijn Pater H. de Greeve en de heer Maas, gemeenteraadslid van Velsen. CURSUS IN BLOEMSCHIKKEN VOOR DE HUISVROUWENVEREENIGING. Gisteravond gaf de heer A. J. Martens) tuinbaas van de buitenplaats Scheybeeck, in de oranjerie van dit buiten, aan de leden van de plaatselijke afdeeling van de Neder landsche vereeniging van Huisvrouwen, de eerste van de vijf lessen in bloemschikken en binden. Na een woord van welkom tot de deel neemsters te hebben gericht besprak de heer Martens eerst de toestanden van de bloe- mencultuur in Amerika waar spreker ge- durende langen tijd gewerkt heeft. Hij constateerde hierbij dat bijna in elk land de dames op het gebied van bloemen schikken en binden, waarbij het hoofdzake lijk aankomt op het artistieke gevoel, een der eerste plaatsen inneemt. Een voor beeld hier te lande is daarvan mevrouw A. Wichman die een specialiteit is in het samenstellen van combinaties en verschillen de nuanceeringen. Voortgaande zette spreker de voordeelen van een goede behandeling der bloemen en planten uiteen waarbij hij als voornaamste punt noemde dat bloemen bij een goede ver zorging eens zoo lang goed blijven. Natuur lijk speelt hierin ook de kwaliteit een groote rol, waarom spreker de aanwezigen 'waar schuwde om zonder kennis van de sterkte der bloemen niet aan een kar, doch in een bloemenmagazijn te koopen. Tenslotte dankte de heer Martens de bloem- winkeliers in Beverwijk die hun medewerking aan deze cursussen toegezegd hadden door het belangeloos beschikbaar stellen van diverse soorten bloemen. Vervolgens maakten de dames 'n wandeling door Scheybeeck waai de kassen etc. bezichtigd werden. De heer Martens vertelde hierbij op interes sante wijze verschillende bijzonderheden van bloemen en planten. Hierna werd in de Oranjerie de eigenlijke les begonnen, waarbij waren kennis, speciaa van bloemen en materiaal, het combineeren van kleuren en de verhouding van vazen en bloemen besproken werd. De prettige manier waarop de heer Mar tens de dames onderwees heeft er zeer toe meegewerkt om deze eerste lesavond al tot een groot succes te maken. Het rooster voor de volgende lessen is ais vogt samengesteld: De tweede week: bloemenschïkken in vaas en drijfschaal. De derde week: tafeldecoratie. De vierde week: behandeling van kamer planten. De vijfde week: het schikken van bloemen in manden. Rest ons nog te vermelden dat de heer G. van der Wel de bloemen -voor deze avond beschikbaar gesteld had die na afloop onder de dames verdeeld werden. DONDERDAG IS TUN I 1936 De Beverwijksche veilingen. Spoedig groote aanvoeren van aardbeien. Het is aan de veilingen duidelijk te bemer ken dat alle tuinders weer op het appel ver- chijnen. De aanvoeren van de diverse pro ducten worden dan ook dagelijks van grooter omvang en tevens van meer uiteenloopende verscheidenheid. Als massaproducten gelden momenteel sla, bospeen, rabarber, bospeen, bloemkool. Van spinazie kwamen ook nog flin ke partijen terwijl daarnaast ook weer spoedig rootere aanvoeren van doppers en peulen kunnen verwacht worden. Wat het verloop van den handel betreft, gedurende de afgeloopen week was deze voor het artikel sla al zeer on gunstig daar de prijzen zich steeds op zeer laag peil bleven bewegen en verder weer heel wat partijen onverkocht bleven. De noteerin gen welke einde der vorige week nog wisselden van 1530 ct., waren midden dezer week be land tot 13—20 ct. per kist. Postelein, waarvan de aanvoer ook nog al ruim was, liep ten slotte ook een weinig terug, doch kon voor goede kwaliteit toch nog prijzen van 30—40 ct. per kist handhaven. Voor spinazie van goede kwa liteit viel over belangstelling ook niet te kla gen, hiervoor werd naar soort van 30—65 ct. per kist besteed. Rabarber werd naar soort verhandeld voor prijzen van 3—6 ct. per bos. Asperges brengen dit jaar geen goede prij zen en blijven geregeld op een zelfde niveau cirkelen. Voor eerste soort loopt dit meestal ongeveer van 2430 ct., soms voor een enkel partijtje iets hooger. Dunne en blauwe variee- ren naar soort van 1018 ct. per bos. Bospeen was de afgeloopen week zeer ruim vertegen woordigd. De prijzen waren in doorsnee goed. Dat er nog al schommelingen vielen waar te nemen vond zijn oorzaak meestal in de uiteen loopende kwaliteit. De noteeringen wisselden van 6—10 ct. per bos. Bloemkool maakte over het algemeen niet zoo'n gunstige week mee. Wel kwamen voor sommige partijen nog wel eens behoorlijke prijzen naar voren, doch de massa bleef teveel aan den lagen kant. De noteeringen voor eerste soort van 812 ct., maken ook lang niet voldoende goed voor de partijen welke wisselden van 46 ct. per stuk. Doppers beginnen zich dagelijks ruimer te vertoonen. de prijzen v.elke Vrijdag nog gang baar waren van 2228 ct., liepen terug tot 12—15 ct. per K.G. Peulen bleven vrijwel de zelfde prijzen, van 2022 ct. per K.G hand haven. Snijboonen komen ook al iets ruimer los, hiervoor zijn natuurlek de prijzen nog hoog en stonden van 3842 ct. en voor dikke boonen op 45 ct. per K.G. Tomaten liepen in prijs een weinig terug en kwamen de laatste veiling van Woensdag aan prijzen van 1520 ct. per K.G. In de fruitafdeeling zijn het thans de aard beien die hier op bijzondere wijze in het tee- ken der belangstelling staan. De aanvoeren welke zich tot heden meer bepaalden tot de vroegere soorten en waarvan dagelijks steeds grooter kwantums werden aangeboden, worden langzamerhand aangevuld door de latere soor ten, waarvan spoedig bij gunstig weer groote hoeveelheden kunnen worden verwacht. De speciale veilingen, die deze week reeds zijn be gonnen, droegen nog niet het karakter zooals wij dat gewoon zijn. De aanvoeren waren nog niet zoo groot, omdat nog teveel tusschen de groenten "door dit product werd aangevoerd en bovendien werd ook nog niet noemenswaardig per gewicht verkocht. De prijzen bepaalden zich dan ook in hoofdzaak per slof (chips) of wel per doosje. Voor sloffen schommelden de prijzen ongeveer vorige week Vrijdag van f 0.80— f i.10, doch waren in het begin dezer week naar kwaliteit van 45—75 ct. Doosjes werden afgenomen naar grootte van 818 ct. per stuk. PERSONALIA Onze plaatsgenoote Mej. M. v. d. Duym slaagde aan de Nutskweekschool te Haarlem voor het examen onderwijzeres. UITSTAPJE VAN DE NED. IÏERV. VROUWENVEREENIGING. De Ned. Hervormde Vrouwen vereeniging zal op Dinsdag 24 Juni haar jaarlijksche uit stapje maken. Ditmaal gaat de reis naar den I-laag en Scheveningen en vandaar naar Rotterdam, waar om. een rondvaart door de havens ge maakt zal worden. ONGELUKSDAG. De tuinder Geldermans reed met paard en wagen op den Voorweg en door het uithalen van een auto geraakte de wagen in den kant van den weg met 't gevolg, dat de geheele la ding kisten met sla van den wagen schoof, anders liep alles goed af. Op den Strengweg reed de tumder J. Denne- man met paard en wagen geladen met 120 kisten sla. Toen een auto passeerde schrok het paard en kwam daardoor aan den kant va.n den weg terecht waardoor de geheele vracht van den wagen schoof. Persoonlijke on gelukken kwamen hierbij niet voor. HOOIWAGEN GEKANTELD. Door het breken van een rong van den wagen kwam de hooiwagón van den landbouwer A. Bakker op de G. van Assendelftstraat te kan telen en kwam de geheele lading hooi aan den kant van den weg te liggen. Persoonlijke on- lukken kwamen niet voor. A.D.O. Het programma voor Zondag luidt: A.D.O.—Vitesse (nederlaagwedstrijd) 2.30 u. A.D.O. aE.S.V. a 4.30 U. D.E.M. c—A.D.O. b 12.30 U. (terrein W.S.V.) D.E.M. a—W.S.V. a 1 U- (A.D.O.-terrein). /CHEEP/ TJUNCENI HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam 17 v. Vlissingen te Amst. Nebraska Rott. n. Vanc. 15 v. Victoria (B.C.) Drechtdijk Rot. n. Vanc. 16 v. Londen. Leerdam Philadelphia n. Rott. 16 v. N.-York. Volendam 16 v. Rott. te New-York. Lochkatrine Vanc. n. Rott. 9 v. Los Angeles. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (uitreis) 17 t'e Port Pirie, HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkèrk (thuisreis) 15 v. Manilla. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitreis) p. 16 Dover. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 16 van Catania n. Tarragona. Ajax 16 van Amsterdam te Oporto. Ariadne 16 van Danzig n. Kopenhagen. Bennekom Amst. n. Chili 15 te Cristobal. Deucalion 16 van Napels naar Palermo Juno 17 van Amsterdam naar Malaga. Titus 16 van Vigo naar Cadix. .Vulcanus 16 van Barcelona naar Piraeus. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (uitreis) 16 te B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitreis) p. 17 Suez. Djambi (uitreis) p. 16 Gibraltar. Kota Baroe (thuisreis) 16 v. Padang. Kota Pinang (uitreis) 15 v. Padang. ROTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisreis) 16 v. Rio Jan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano 17 v. Hamburg te Amst. Joh. de Witt 16 v. Amsterdam te Lissabon. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 17 te Genua. Poelau Laut 16 v. Amsterdam te Hamburg. Poelau Roebiah (uitr.) p. 16 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Orestes Hankow n. Rott. 15 te Singapore. Perseus 16 van Kobe naar Rotterdam. City of Brisbane Saigon n. Rott. 15 te Cebu. Radnorshire 16 van Dairen n. Rotterdam. City of- Bristol Japan n. Rotterdam 17 van Londen (verb.) Aeneas Japan n. Rott. vertr. 20 v. Londen. Groote diepgang. Het Nederlandsche stoomschip „Statendam" passeerde het Noordzeekanaal, komende van Rotterdam, met een diepgang van 8,1 Meter. Vlootuitbreiding. De Hollandsche Stoomboot Mij te Amster dam, welke onlangs voor den dienst op Leith het motorschip Amstelstroom liet bouwen, heeft opdracht gegeven tot den bouw van een dergelijk schip voor den lijndienst op Enge land. Dit zal den naam IJstroom krijgen. AANGEKOMEN. 16 Juni: Randi s.s. Wyborg Bodil s.s. Esbjerg 17 Juni: Statendam s.s. Rotterdam Senta s.s. Narvik Guldregn m.s. Kristiansand Enggano s.s. Hamburg Sydland s.s. Lulea VERTROKKEN. 16 Juni: Hennie m.s. Ipswich Vega s.s. Lübeck Amstelstroom m.s. Leith Lustrous s.s. Newcastle Starling s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil 17 Juni: Bodil s.s. Rouaan Coruna s.s. Stugsund Guldregn m.s. Kristiansand J. P. Coen sa. Batavia Randi s.-s. Genua Amstelland s.s. Buenos Aires Makreelinvoer. Het Noorsche motorschip „Gulregn" is in de Visschershaven aangekomen van Kristian sand met een lading versche makreel, bestemd voor een plaatselijken importeur. Ertsaanvocr. Het Noorsche stoomschip „Senta" en het Zweedsche stoomschip „Sydland" arriveerden beide bij de Hoogovens met een lading ijzer erts, komende resp. van Narvik en van Lulea. IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip „Vega" arri veerde Dinsdag bij het Hoogovenbedrijf, ko mende van Amsterdam, om een partij ijzer in te nemen, waarmede het schip inmiddels is vertrokken. CONFERENTIE VAN GEALLIEERDEN PERSBUREAUX. STOCKHOLM, 17 Juni Heden is hier de internationale conferentie geopend van geal lieerde persbupreaux en telegraafagentschap- pen. Nederland is vertegenwoordigd door de heeren H. H. J. van de Pol en H. Schlick, alge meen directeur en directeur van het Algemeen Nederlandsch Persbureau (A. N. P.) stichting van de vereeniging van uitgevers en dagbla den „De Nederlandsche Dagb'adpers". De agenda der conferentie vermeldt o.a. uitbreiding van automatische draadlooze ont vangst. Toch nog nieuwe stakingen in Frankrijk. Uit Parijs, wordt gemeld: Terwijl de sta kingsbeweging in Parijs en in het departe ment Seine-et-Oise dagelijks afneemt, komen in de provincie nog talrijke arbeidsconflicten voor. Van dag tot dag bezetten stakers op nieuw de bedrijven met het argument, dat hun eischen niet volledig zijn ingewilligd. GEEN OPVOLGER VOOR LORD STANHOPE IN HET FOREIGN OFFICE? LONDEN 17 Juni (A.N.P.) - Naar ver luidt ligt het niet in de bedoeling van de Britsche regeering om den post van tweede parlementair onder-staatssecretaris aan het ministerie van buitenlandsche zaken, welke tot dusver werd bekleed door den tot com missaris voor openbare werken benoemden Lord Stanhope, opnieuw te bezetten: 100 TON PAPIER WERDEN ASCH. LONDEN, 17 Juni. In den afgeloopen nacht heeft een felle brand gewoed in Eastend in papieropslagplaatsen. Hij werd bestreden door meer dan 300 brandweerlieden en 20 spuiten. 100 ton papier verbrandde. Een dikke rook dreef over de geheele wijk. De toe voer van gas en electriciteit werd afgesneden, terwijl vele gezinnen hun huizen moesten ver laten en hun meubels op straat deponeerden.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5