BERICHT KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. BEVERWIJK Brand in een pakhuis. Groote waterschade in een café. Donderdagavond te omstreeks 9 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand, die woedde in een bergplaats van fust, gelegen achter den wijn- en gedistilleerdhan- del van de firma J. de Swart in de Nieuw- straat. De sterke rookontwikkeling maakte het werk van de brandweer, die zeer spoedig met de motorspuit ter plaatse was, niet gemakke lijk om tot de vuurhaard door te dringen. Dikke rookwolken baanden zich een weg naar buiten door het naastgelegen café van den heer C. v. d. Laan, zoodat het er in den aan vang op leek alsof ook dit pand door het vuur was aangetast. Een nader onderzoek, dat mei behulp van rookmaskers moest geschieden, bracht aan het licht, dat dit niet het geval was, hoewel daarvoor inderdaad zeer groote kans bestond. De brandweer was dan ook op haar quivive en hield een straal beschikbaar voor het café. Twee stralen op de motorspuil waren voldoende om het vuur, dat in het fust van den wijnhandel woedde, zoodanig in te sluiten, dat het geen kans kreeg zich uit te breiden. Tegen 10 uur was de taak van de brandweer als geëindigd te beschouwen. In het pakhuis was een ware ravage aange richt, want om het vuur te kunnen bereiken, moesten heel wat flesschen gevuld en onge vuld er aan gelooven. De schade was dan ook nog voor een brand van dezen omvang vrij belangrijk. Het café van den heer O. v. d. Laan had ernstig te lijden van het bluschwater. Ook de dikke rook veroorzaakte schade aan den inventaris. Dat gevaar voor overslaan van den brand intusschen niet denkbeeldig was geweest, bleek wel uit de sporen, die het vuur aan het dak had nagelaten. Wij vernamen, dat ook reeds des middags om vier uur een begin van brand in het pak huis was ontdekt. Het personeel ontdekte in den fustvoorraad een brandende mand, die ijlings verwijderd werd. Toen eenigen tijd daar na nogmaals voor alle zekerheid een onder zoek werd ingesteld, viel nergens een vonk te ontdekken. Het moet toch ergens gesmeuld hebben in het brandbare materiaal zonder dat het personeel dit vermocht te ontdekken. De oorzaak van den brand kon niet worden vastgesteld. Verzekering dekt de schade. De donkere rookwolken, die uit het perceel op stegen trokken onmiddellijk de aandacht van het publiek, dat spoedig in drommen kwam opzetten. De politie hield de nauwe straat echter vrij voor de brandweer, zoodat voor de toeschou wers de aardigheid er spoedig af was. VERKIEZINGSVERGADERING VAN DE S. D. A. P. De plaatseljke afdeeling van de S.D.A.P. hield gisterenavond in „Odeon" een propa- ganda-vergadering, waarin als sprekers op traden mevrouw SaaimanCremer, ge meenteraadslid te Hilversum en de heer R. de Miranda, wethouder van Amsterdam. Verdere medewerking verleende onze plaats genoote, mej. L. Meyer die na een welkomst woord van de voorzitter, den heer Gabel een tweetal gedichten declameerde. Mevrouw Saaiman, hierna het woord ver krijgende, noemde het ontstellend, dat bij de aanstaande raadsverkiezingen op de 17 zetels door 10 partijen aanspraak gemaakt wordt. Natuurlijk komen al deze partijen met schitterende beloften voor den dag, ter wijl zij ook allen dit gemeen zullen hebben, dat zij tegen alles wat sociaal-democratisch is ten zeerste zullen waarschuwen, hiermede toegevende dat zij niet alleen bevreesd zijn voor de sterke actie van de partij, maar vooral voor de zekerheid dat de S.D.A.P. tenslotte toch zal overwinnen. gepast om de economische verslechtering te keeren. zit ons land nog altijd in de put. Een sprekend voorbeeld van de regeerings politiek is het steeds toenemend werk- loozencijfer. Dal het, aldus spreker anders kan, wanneer de bevolking er zich maar massaal tegen verzet is in Frankrijk ge bleken, waar men als gevolg van de inflatie politiek is te hoop geloopcn en met goede resultaten voor de ai;beidersklasse. De S.D.A.Po hier te lande geeft ook de kans op dergelijke resultaten, en wanneer ook hier de bevolking haar medewerking ver leent zal minstens evenveel bereikt kunnen worden. De S.D.A.P., komt nu weer sterker naar voren en zal niet langer dulden, dat de z.g. weg naar de welvaart moet gaan ten koste van de armen. De economische op lossing moet komen, maar dan over den weg van arbeidsverruiming en meerdere koopkracht. Ook deze verkiezingen zijn weer van groot belang voor de partij. Hier is weer een prachtige gelegenheid om de demo cratie meer in te voeren. Daarom, zoo eindigde spreker is het zaak, om zich niet te verliezen in afgescheiden partijtjes, maar allen eendrachtig uw stem uit te brengen op de S.D.A.P. Tenslotte volgde weer declamatie van mej. Meyer waarna de heer Gabel de vergadering die slechts matig bezocht was, sloot. AUTOTOCHT. Op 14 Juli a.s. zal de Chr. Reisvereeniging onderafdeeling van den Chr. Werkmansbond een autotocht maken naar 's-Hertogenbosch, heen over A'damUtrecht, terug over Nijme genArnhemAmersfoort. Het vertrek vindt plaats om 6.30 uur vanaf het Hervormd Ver- eenigingsgebouw. VERGADERING BLAUWE WEEK COMITé. In het Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat vergaderde Donderdagavond het Blauwe-Week-Gomité. waarbij o.m. bespre kingen werden gevoerd over de gehouden Blauwe-Week en de eventueel te voeren ac tie tijdens de V.V.V.-feestweek, die binnen kort alhier zal worden gehouden. In zijn openingswoord bracht de voorzit ter. de heer H. Bakker, hulde aan alle organi saties, die haar krachten gegeven hadden om de gehouden Blauwe Week'tot een bij uitstek geslaagde actie te maken. In het bijzonder dankte de voorzitter mevrouw Berghuis en de heeren Sluis en Wardenaar voor het vele en verdienstelijke werk, dat zij voor het welsla gen van de actie verricht hadden Weliswaar bracht de Blauwe-Week-actie een financieel tekort, doch dit zal door de organisaties ge zamenlijk gedragen worden. Een verslag over de gehouden actie zal aan alle afdeelingen gezonden worden. Vervolgens memoreerde de heer Bakker nog het nuttige werk, dat door de beide jeugdvereenigingen de „J.V.O." en de „Scha kel" in de afgeloopen weken verricht werd. Daarna werden besprekingen gevoerd over de komende actie gedurende de feestweek. De volgende vereenigingen nemen hieraan deel: A.N.G.O.B., N. C. G. O. V., I.O.G.T., Maria-Vereeniging Kruisverbond. J.V.O. en de „Schakel". Met instemming van de vergade ring werd besloten pogingen in het werk te stellen om deel te nemen aan de tentoon stelling, die tijdens de feestweek gehouden wordt. Zij, die zich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Spreekster achtte nu den tijd gekomen, dat ordening in den chaos gebracht moet worden, maar dan op de goede manier. Nog altijd houdt de regeering het bij het aan passingssysteem, ondanks dat op alle ma nieren gebleken is dat deze politiek falikant uitloopt. Vooral, aldus mevrouw Saaiman, worden de vrouwen uit de arbeidersklasse hier de dupe van, die of met een minimaal loon, of met een kleine steun haar gezin op peil moeten houden. De tijden zijn voorbij, vervolgde spreekster, dat de taak van de vrouw alleen in huis lag, de huidige omstan digheden eischen, dat zij met volle kracht ■medewerkt om de doorvoering van het systeem dat uitkomst kan en zal geven, te verkrijgen. De S.D.A.P. vraagt ook de steun van de vrouwen. Niet voor holle leuzen en valsche beloften, maar voor het plan, dat duidelijk omlijnd, en voor ieder bevattelijk, de weg naar de uitkomst aangeeft. Een van de beste gelegenheden om het Plan te steu nen doet zich voor bij de aanstaande ver kiezingen, die weer een afspiegeling moeten worden van hetgeen men van de lands- regeering wenscht. Het is, zoo eindigde mevrouw Saaiman, tegenwoordig' verre van gemakkelijk om deel van gemeente- of landsregeering uit te maken, maar daarom is het de plicht van de arbeidersbevolking, om er terdege rekening' mede te houden, dat men per sonen kiest, die zich onder alle omstandig heden schrap durven te zetten tegen het kapitalisme en optreden voor de arbeiders klasse. Mej. L. Meyer declameerde hierna weer zeer verdienstelijk een tweetal gedichten, waarna de heer De Miranda het woord verkreeg. Ondanks de diverse middelen, aldus spreker, die de regeering heeft toe- HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Almkerk (thuisreis) 13 van Shanghai. Gaasterkerk (thuisreis) 18 te Marseille. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk 18 van Hamburg naar Rotter dam ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisrei) pass. 17 Teneriffe. Alwaki (thuisreis) 17 van Victoria (Braz.) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, Rotterdam naar Philadelphia 17 te Boston. Lochgoil, 18 van Vanc. te Rotterdam. Beemsterdijk, Rotterdam naar Philadel phia 17 van Bridgeport. Boschdijk, New-Orleans naar Rotterdam Via Londen pass. 18 Dungeness. Statendam, 18 van Amsterdam naar Rot terdam. Drechtdijk, Rotterdam naar Vancouver p. 17 Dungeness. Maasdam, 18 van Rotterdam naar Phila delphia, De nieuwe Zweedsche Minister-president PehrssonBramstorp, die met de vorming van het kabinet door koning Gustaaf is belast. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein 18 van Hamburg naar Am sterdam. Meliskerk (uitreis) pass. 17 Dungeness, Randfontein (thuisreis) 17 van Beira. CHINA-JAVA-MAURITIUS-AFRIKA LIJN. Houtman. 16 van Manilla naar Saigon. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 18 v. Havre. Reggestroom (uitreis) p. 17 Ouessant. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne, 17 v. Danzig te Kopenhagen. Baam, Chili n. Amst. 17 v, Paita, Berenice, 17 van Amst. te Gdynia. Boskoop, Chili n. Amst. 17 v. Liverpool. Ganymedes, 17 v Malta naar Alexandrië. I-Iercules, 17 v. Stamboul, n. Bourg'as. Merope, 17 v. Portimao n. Olhao. Midas, 4 te Curacao. Oberon. Morphou n. Danzig p. 18 Finisterre Orestes. 16 v. Cephalonia n. Algiers, v. Rensselaer, Paramaribo naar Amster dam 17 (8 n.m.) van Madeira. Theseus, 17 v. Hamburg naar Amst. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (thuisreis) 16 v. Paranagua. ROTTERDAMSCHB A LLOYD. Garoet (thuisreis) p 17 Perim. Kota Pinang, (uitreis) 18 te Belawan. Blitar, 13 van Rotterdam h. Hamburg, DE STRAATVERSIERING TIJDENS DE V.V.V.-FEESTWEEK. Donderdagavond vergaderde in het Ken- nemer Hotel wederom het Hoofdcomité van de V.V.V.-feestweek met de vertegenwoordigers van de straten, die tijdens de feestdagen ver sierd en verlicht zullen zijn. De voorzitter de heer Mr. A. Moens deelde mede, dat van de commissie van de Kerk straat bericht was ingekomen, dat in die straat een versiering zal worden aange bracht. Deze goede tijding kon ook een commissie lid van de Nieuwstraat doen. Voor de versiering van de Zeestraat zijn de plannen reeds vergevorderd. Van de Breestraatbewoners zal. zoo werd medegedeeld niet voldoende geld binnenko men. om de straat te versieren en te verlich ten, zoodat men zal moeten volstaan met een versiering. Dit zou tot gevolg hebben, dat de mooie Beverwijksche hoofdstraat die toch in het centx-um van de feestelijkheden ligt, tijdens de feesten niet geïllumineerd zou zijn. De voorzitter uitte den wensch. dat met aller medewerking toch nog iets goeds tot staxid zal kunnen komen. De V.V.V., die zelf al haar zox-gerx aaxx het uitvoerige feestprograxnma moet wijden exx geexi gelden voor versierixig en vex-lichting kan reserveeren. zal intusschen iedere poging, die wordt gedaan om de Bever wijksche stx-aten een feestelijk aanzien te geven, dankbaar accepteeren. Na uitwerking van de bestaande plannen zullen de commissies zich opnieuw met het hoofdcomité omtrent de uitvoering in ver binding stellen. EXAMENS. Voor het examen van verpleegster slaagde te Utrecht mej. N. van Amei'sfoort Gd. Voor het examen L.O. te Haarlem (Nuts- kweekschool) mej. B. Hixender. VERKIEZINGSVERGADERING VAN DE GROEP VAN WERKENDEN EN WERKLOOZEN. Gisteravond hield de groep van Wex'ken- den erx Werkloozen een vex'gadering in het Luxor-Theater. onder voorzittex-schap van den heer M. Schweitser. In zijn voorwooxxl zette hij uiteexi, dat deze partij ontstaan is door den nood der tijden. Iedereen kan toe treden. want naar kleur of tint wordt niet gekeken. Zij is volkomen neutraal en behar tigt de rechten van alle ai'beidex-s in het al gemeen en van de werkloozen in het bijzon der. Daarna gaf hij het woord aan den spre ker den heer W. de Wit, die als onderwerp had gekozen: „Waarom gaan wij het .zelf doeon". Spreker begon zijn rede met er or op te wijzen, dat geen enkele partij zich ern stig met den nood der arbeiders bezig houd' Hij verweet in het bijzonder de S D.A.P. ge brek aan plichtsbesef. Het zoozeer besproke' Plan van dexx Ai'beid kon volgens hem gec einde maken aan dezen chaos, omdat de me chine den mensch vervarxgt. Orxder deze op standigheden blijft eer groot aantal mev schen overbodig. Zij zijn overgelevei'd a' de nsteun. Ondervoeding is daaiwan het g volg. Ook de R.-K partij deed niets om v betering in den toestand te krijgen. Daar door verliest deze partij haar leden. Dit vindt zijn oox*zaak in de steeds grooter wordende orxtevredenheid van het katholieke volk. dat met een dergelUken gang van za ken geen eexxoegen xxeemt Scheie kantte de heer De Wit zich tegen het fascisme. Hij noemde dit een onodsprong van het kapita lisme. dat door het fascisme op milxtairei leest geschoeid, een catastrophe wil uitstel len. De onderlinge strijd tusschen de vei schillende partijen deden volgens spr. c! eigen belangen over het hoofd zien. Va de pax*tijen hebben de arbeiders dan oo' niets te vex*wachten. ..Daarom gaan wij he zelf doen", zoo eindigde spreker en hij hoop te. dat de groep in die poging zou slagen. De voorzitter dankte de heer De Wit voor zijn betoog en de aanwezigen voor hun be langstelling. Hij eindigde met eexi opwek king te stemmen op de lijst van de groep HEEMSKERK BOUWVAKARBEIDERS. Donderdagavond hield de bouwvakarbei dersbond een ledenvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw onder voorzitterschap van den heer H. v. d. Zon. Na het afwerken van het huishoudelijk gedeelte werd de stakixig te IJmuiden be sproken. Hoewel men deze staking van bonds- wege niet kan steunen wekte de voorzitter toch de leden op het pex'soonlijk ieder naar vermogen te doen. Een voorstel om samen met het Tuinders- en Werkloozencomité een actie te voeren tegen de huidige regeeringspolitiek werd om principieele x-edenen niet aangenomen. De voox-zitter maakte de leden er nog op merkzaam op, dat loten voor de loterij ten bate van „Herwonnen Levenskx-acht" a f 0.25 verkrijgbaar zijn bij het bestuur. Voor de bondsraadsvergadering welke op Zaterdag 27 Juni te Haaxdem wordt gehou den werden als afgevaardigde bexxoemd de heeren J. Beentjes en M. Küxinen. Tot slot werd nog een gratis vei'loting ge houden van levensmiddelen. SPELD JESVERKOOP. Zondag 21 Juni zal er bij het uitgaan der H. H. Missen een speldjes-verkoop worden gehouden ten bate van „Herwonnen Levens kracht". GOED AFGELOOPEN. Een zware zeswieler van de Firma Knaap beladen met steenen, reed met flinke vaart langs den Hoogdorperweg. Plotseling moest BATAVIER LIJN. Batavier II 18 (8.15 v.m.) van Rotterdam te Gravesend. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Deucalion, Japan naar Rotterdam 17 van Hongkong. City of Bi'istol 18 v. Saigon te Rotterdam. Phrontis, Amsterdam n. Java 13 v. Suez. Benreoch, Otai*u naar Rotterdam 16 van Cebu. Radnorshire, 17 v. Tsingtao n. Rott. Orestes, Hankow n. Rotterdam 17 van Sin gapore. Eurymedon, Liverpool naar Java pass. 17 Gibraltar. Agamemnon, Japan naar Rotterdam 18 v. Marseille. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello (uitreis) 17 van Sabang. Joh. de Witt (toeristenvaart) 17 van Lis sabon. Marnix v. St. Aldegonde (thuisreis) 17 v. Genua. Het nut van draadlooze telefonie. Dezer dagen ontmoette de motorkotter „Solea". uit Esbjerg. op 80 Mijl uit de kust den kotter Edith". uit Frederikshavn, welke een ernstige zieke aan boord had. De schipper van de „Solea" kreeg draadlooze telefoonverbin ding met het ziekenhuis te Esbjerg en vroeg, hij rsp den hoek Hoflanderweg voor een pas- seerende auto uitwijken. Door het snelle zwenken van de auto werd de vracht als het ware opeengeperst, met het gevolg, dat dooi den drang de zijschotten werden vernield en een groot gedeelte der steenen op den weg viel. Men mag van geluk spreken dat op dat moment niemand passeerde. Daar overigens niets beschadigd was. kon men na de steenen weer opgeladen te heb ben, de reis voortzetten. Monarchie in Oostenrijk? Een proclamatie van Otto van Habsburg. Aartshertog Otto von Habsburg. WEENEN, 18 Juni A.N.P.) Klaar blijkelijk onder invloed van den steun van Mussolini, heeft Otto von Habsburg gisteren een proclamatie gericht tot het Oostenrijksche volk, zeggende, dat hij hun oproep af wacht om op den troon terug te keeren. De uitbanning van de mo narchie noemt hij een inbreuk op de wet, terwijl het land het slachtoffer is geworden van de omstandigheden. „Evenals mijn vader", aldus Otto, .ben ik bereid mij opofferingen te getroosten. Mijn volk gaat mij boven alles. Dat is mijn vaste voornemen, zoo heipe mij God". De rechtbank behandelt een doodelijke aanrijding in Heemskerk. Twee maanden hechtenis tegen chauffeur geëischt. Voor de Haarlemsche rechtbank had zich Donderdagmiddag een 27-jarige inwoner van Krommenie te verantwoorden ter zake van net veroorzaken van dood door schuld. Op den Hoogdorperweg in Heemskerk had een bejaarde blinde man in den avond van den negentienden April zich naar huis be geven, geleid door zijn huishoudster die aan zijn rechterzijde liep. Het was tegen half twaalf de lantaarns waren uit en 't was een donkere nacht. Plotseling had de huishoud ster gezien hoe de oude heer eenige meters voor haar in den grasberm werd ge smakt. Het bleek, dat hij was aangereden door een auto. Daar hij haar losjes bij de mouw hield had zij geen ruk gevoeld. Onge veer vijf en twintig meter verder stopte de auto. De bestuurder kwam kijken, wat of wien hij had geraakt en reed tei-ug om met zijn lichten de plaats te beschijnen. Inmiddels was het slachtoffer overleden en de dokter, ter stond door den chauffeur gehaald, kon slechts den dood constateeren. Deze was naar dr. J. P. L. Hulst na sectie had bevonden, in getreden door breuken in de schedelbasis en de wervelkolom en bioeding in de hersenen. De auto was ondex-zoeht en gebleken was. dat men de groote lichten niet kon dimmen. Dit erkende verdachte. Juist omdat hij dit wist had hij, toen hij dichtbij de plaats des onheils 2 fietsers zag aankomen wier licht hem hinderde, zijn groote lichten uitgedaan en was op zijn stadslichten verder gereden, die naar de deskundige verklaarde ongeveer 10 meter vooiuxit een zwak licht konden ver spreiden. Verdachte was er zeker van bui ten de punaises van 't fietspad waarop het slachtoffer liep, te hebben gereden. Pres.: „Hoe kunt u dat nu zeggen, als u plotseling met pai-keerlichten op een stikdon- keren weg x*eed?" Achter in den wagen hadden twee kapstei's uit Kx-ommenie gezeten, die door verdachte naar huis zouden worden gebracht. Zij beves tigden de verklaring van verdachte, dat hij V R I J DAG 19 JUNI 1936 met een matigen gang had gereden. De eene hac wel de fietserse zien naderen maar het ongeluk hadden zij geen van beiden zien aankomen. Het bleek vei'der, dat de auto nog een bermlamp bezat, die echter niet was ge bruikt, wat de president een grof verzuim achtte. Verdachte zeide, dat hij bijgeremd had toen hij last kreeg van den plotselingen overgang van licht in donker toen hij de fiet sers naderde. Pres.: U had óf direct moeten stoppen of met de gx-oote lichten blijven rijden, wat niet juist maar altijd nog beter is dan oemand te overrijden". Dit gaf verdachte toe. De officier achtte verd. schuld ten eerste ge legen in het niet stoppen en ten tweede in het rijden met onvoldoende licht. Hij eischte twee maanden hechtenisstraf. De verdediger, mr. B. W. Stomps, vond het slachtoffer de eenige onschuldige In dit ge val had de huishoudster aan den linkerkant van den weg moeten gaan loopen, dan had zij alle gevaren kunnen zien aankomen, van vo ren. Ofschoon verdachte met te weinig licht heeft gereden, kon spr. dit niet hoogst x-oeke- loos noemen. Hij achtte voldoende argumen- ten aanwezig om de uiterste clementie d.er rechtbank in te roepen. De uitspraak volgt op 2 Juli. NIEUW PROCéDé VOOR KUNSTIJSBANEN 's-GRAVENHAGE. 18 Juni - Voor de on derafdeeling „IJsfabricage" van de tweede sec tie van het Internationaal Koudecongx-es heeft hedenochtend ir. J. F. H. Koopman een voor dracht gehouden over zijn uitvinding betref fende een nieuw procédé kunstijsbaan, welke voordracht, mede met 't oog op de volkomen nieuwheid van het onderwerp, door een tal rijk gehoor met groote belangstelling werd gevolgd. Na de voordracht volgde een discussie waar bij tal van vragen werden gesteld door be langstellenden van allerlei nationaliteit, welke vragen door den rapporteur op volkomen be vredigende wijze werden beantwoord. HaarlemKinheim (44) Kinheim wint 11a het nemen van straf schoppen. De elftallen kwamen als volgt tegen over elkaar: Haarlem: Voogd, Verhappen. Huijsmans, Cornet, Urban, De la Mar, Hartog, De Winter, Kammeijer, Van Polanen, Visser. Kinheim: Kuilenborg, Ellen, H. Groeneveld, Rem, Ramakers, Schol, I. Groeneveld, W. Groeneveld, Nieman, Rozemeijer, Druijvén. Haarlem mist dus o.a. Smit en Van Gooi; Kammeijer speelt in de voorhoede. De achter hoede is hiermede wel verzwakt. Kinheim begint enthousiast te spelen. De Haarlem-achterhoede moet dan ook steeds in actie komen. Alleen Verhappen en De la Mar kunnen in deze periode hun goeden vorm bereiken; het duurt dan ook niet lang, of Kinheim neemt de leiding als Voogd een schot van H. Groeneveld veroordeelt (01). Haarlem kan er nog niet inkomen; het blijft bij eenige zwakke aanvallen, waarmee Roze meijer en Nieman geen moeite hebben. Rem brengt den stand met een goed schot op 02. Dan verflauwt het spel van Kinhelm eenigs- zins- Haarlem komt dan ook meer in den aan val; een voorzet van Visser kopt De Winter langs Druïjven (1—2). Dit Inspireert de roodbroeken tot meer ac tiviteit; zij hebben thans het beste van het spel- Ongeooi'loofd spel van Rozemeüer kost Kinheim een strafschop, hetgeen den gelijk maker ten gevolge had. want Van Polanen maakt geen fout. Rust komt met 2—2. De tweede helft is wel sensationeel gewor den. Langen tijd ging het spel gelijk op; beur telings gingen kansen tot scoren verloren. Al gemeen was de opinie, dat het elftal, dat thans scoorde, ook overwinnaar zou zijn. Hoe anders is het echter geloopen. Ongeveer twaalf minuten voor het einde scoorde Hartog voor Haarlem (32). Toen enkele minuten hierna De Winter er 4—2 van maakte, dacht ieder dat Kinheim ge slagen was. Maar de Velsenaren hadden nog wat krachten in reserve: Haarlem speelde toen vooral in de achterhoede een slap spelletje. Rem maakte er 43 van, waardoor de span ning ten top steeg. Steeds kwam Kinheim terug. Vooral Huijsmans speelde nu ontactisch; een halve minuut voor het einde maakte Ellen gelijk (4—4). Verlenging was nu noodzakelijk, maar het bleef 4—4. Bij het numen der strafschoppen misten de roodbroeken er 3 van de 4; Kin heim had er 3 ingeschoten. Kinheim werd dus winnaar en verdiend. De voorzitter van den Bond. de heer v. d. Aar. reikte met een toepasselijk woord den beker aan Kinheim uit. onder opgave van de ziekteverschijnselen, om geneeskundigen raad. De dienstdoende dokter gaf aan de hand van de ontvangen ziekte- beschrijving aanwijzingen hoe te handelen. Men besloot bovendien met een vaartuig een dokter uit te zenden om den kotter tegemoet te varen. Later kwam men van dit voornemen terug omdat inmiddels bericht ingekomen was, dat de voorgeschx-even behandeling reeds resultaten had opgeleverd. AANGEKOMEN. 18 Juni: Gateshead s.s. Newcastle Midsland s.s. Llanelly Ransdorp m.s. Nordenham Ask s.s. Londen Kylegorm s.s, Port Talbot Borthwick s.s. Leith Vechtstroom s.s. I-Iull Monte Santo s.s. Bona Everanna s.s. Onega VERTROKKEN. 17 Juni: Chr. Matthiessen s.s. Rotterdam Eden Force s.s. Blyth Waterland s.s. Hamburg Trajanus s.s. Hamburg Orpheus s.s. Kopenhagen Rhein s.s. Hamburg 18 Juni: Guldregn m.s. Kristiansan^ Statendam s.s. Rotterdam Opbrengst Loodsgelden. De opbrengst der loodsgelden bedroeg over de vorige maand f 45.332 tegen f 235.659 over dezelfde maand van het vorige jaar. Over de eerste vijf maanden van dit jaar bedroeg die opbrengst f 223.322 tegen f 1.272.340 in het vorige jaar. Wereldreis van een logger! De bekende wereldreiziger Graaf Lückner, die het vorige jaar zijn vaartuig door brand vei'loor, heeft thans een Duitsche haringlog- ger aangekocht. Het schip wordt op een werf te Cranz a. d. Elbe geheel verbouwd opdat het spoedig in zee kan steken voor het maken van een wereldreis. Ertsaanvoer. Het Italiaansche s.s. „Monte Santo" arri veerde van Bona bij het Hoogovenbedrijf met een lading ijzererts. KOREAANSCIIE COMMUNISTEN TER DOOD VEROORDEELD. TOKIO, 18 Juni, (D.N.B.-A.N.P.) Het hooggerechtshof te Keijo heeft 18 Kn^-xn- sche communisten ter dood veroordeeld op grond van de wet- over de openbare veilig heid. Twee beklaagden werden tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het groote proces tegen de communisten is daarmede gesloten.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5