ZEILEN LAWNTENNIS HONKBAL HENCELEN BIDARTEN Fraaie Zeilwedstrijden in het Noordzeekanaal. Weer en wind werkten mee. Voor de zeilwedstrijden, die gisteren dooi de Kennemer Roei- en Zeilvereeniging op het Noordzeekanaal werden gehouden, hadden weer en wind niet gunstiger kunnen zijn. De toeschouwers op den stoffigen Kanaaldijk hadden wellicht liever wat minder wind en wat minder zon gehad., maar het watervolkje heeft beide factoren in dank aanvaard. De stevige bries deed de zeilen van de tal- looze deelnemende schepen bollen en het was een vroolijk gezicht, die door elkaar krioelen- e sharpies, B. M.'s jollen enz. met een flin- ken gang het water te zien doorklieven, Een aantal jachten verscheen niet aan den start, maar daartegenover stond, dat nog een aan tal andere kon worden ingeschreven, zoodat toen alles „los" was zeker minstens zestig- schepen van allerlei type het Noordzeekanaal en het binnentoeleidingskanaal van de Noor- dersluis, waar de keerboei lag, bevolkten en elkaar bekampten. De wedstrijden werden door een talrijk pu bliek bijgewoond. Met belangstelling volgden honderden op den Kanaaldijk de verrichtin gen van de snelle zeilers. Burgemeester en mevrouw Kwint hebben een deel van de wed strijden bijgewoond. De jury bestond uit de heer H. C. J. Hoog- bruin, B. M. Looman. J. Woudstraen C. P. Mass. Aan de wedstrijden namen deel leden van de Zeilvereeniging „Zaanlaxxdsche Onderlin ge". Haarlemsche Zeilvereeniging en de Zeil vereeniging ,,'t Spaarne". Hieronder volgen de uitslagen: Groote Kajuitjaehten: le prijs 't Hoen, stuurman S. Krom. Klasse B. M. (B)le prijs De Kievit, stuur man J. Steenstra; 2e prijs De Stern, stm. P. Verdonk. Klasse B. M. (C)le prijs Vagebond, stm. H. Schmitz Jr., 2e prijs 't Is em, stm. F. v. d. Winden. Klasse B. M. (D.)le prijs Tini, stm. J. Starreveld; 2e prijs Cora, stm. A. Siekerman, 3e prijs Taling stm. W. Koster. Klasse 12-voets jollen: le prijs Flierefluiter, stm. W. P. v. d. Berg, 2e pr. Janmaat stm. W. Hazevoet. Gemengde klasse: le prijs Unicum stm. J. Smit, 2e prijs Puzzle II, stm. W. van Baaren, 3e prijs Flierefluiter, stm. P. G. Walter: In deze klasse werd de Pelikaan gedisquali- ficeerd wegens het opnemen onder weg van een derden man. Het protest van P. G, Walter (Flierefluiter) werd afgewezen. Klasse H. Z. V. Puzzle: le prijs, tevens win naar van den door de Vereeniging IJmui- dens Bloei (en niet door de V. R. Z. V., zooals door ons was gemeld) beschikbaar gestel den wisselbeker: Bever, stm. J. W. Willemse, die den beker thans tweemaal achter elkaar heeft gewonnen. Klasse sharpies: le prijs Opzij, stm. T. van Uden; 2e pr. Mata Hari, stm. G. Henneman, 3e pr. Slee, stm. C. Mohr. Klasse 6 M. B. M. (A.): le prijs Anwibeja, stm. J. van Leeuwen. Klasse 6 M. B. M. (B.)le prijs stm. L. Vorst; 2e pr. Willy stm. J. Muusse, 3e pr. Truus stm. J. Cordes. Klasse 6 M., B. M. (C.)De eerstaankomen- de, Cornelia, stm. L. Hoogmoed werd gedis- qualificeerd wegens het verkeerd ronden van de keerboei. le prijs toegewezen aan Jariny, stm. J. Vet. Zaanklasse: le prijs Meeuw, stm. K. Kunst. Kleuterjollen: De drie jeugdige deelnemers kregen allen een prijs, le prijs Jonge Kees stm. C. v. d. Winden, 2e pr. Carima stm. Th. Rose, Snip stm. F. Rose. De prijzen, bestaande uit luxe voorwerpen, werden uitgereikt door Dr. J. de Graaf, be stuurslid van de K. R. Z. V. Deze bedankte te vens de autoriteiten, in het bijzonder den heer J. Seijffert, havenmeester van het Noordzee kanaal, voor de verleende medewerking. OVERGANGSKLASSE. HaarlemBilthoven (26) Heerenenkelspel J. v. d. Togt verliest van J. D. Sie 16, 68. G. van Löben Seis verliest van M. Brouwer 1_6, 6—8. Damesenkelspel: Frl. L. van Riemsdijk verliest van mej. E. Roelandts 61, 68, o7. Mej. A. van Beeck Vollenhoven verliest van mevr. Kurtz 3—6, 3—6. Gemengd dubbelspel: Mej. I. van Hasselt en J. v. d. Togt slaan mej. S. Roelandts en M. Brouwer 6—3, 36, 64. Mej. A. v. Beeck Vollenhoven en P. de Graaf slaan mevr. Kurtz en J. D. Sie 68, 9—7, 8—6. Heerendubbelspel: J. v. d. Togt en G. van Löben Seis verliezen van M. Brouwer en J. D. Sie 62, 46, 46. Damesdubbelspel Frl. L. van Riemsdijk en mej. I. van Has selt verliezen van mej. E. Roelandts en mevr. Kurtz 7—5, 7—9, 5—7. Tweede klasse. T. E. D.—T. C. G. 4—4 T. E. D. 2—Sigiod 3—5 Game and Set—Beverwijk 35 Haarlem wint van Quick. In het begin leek het er op dat Quick in dezen wedstrijd nog behoorlijk partij zou geven. Wel stond Lammens niet op de werpplaat, maar dat kon ook een andere beteekenis hebben dan dat hij niet werpen kon. Nu nam Vonk die plaats in. Geslagen werd hij eerst niet veel. maar in de tweede beurt wierp hij al vrijwel niet anders meer dan vier wijd. Alleen daar door kwamen zeven spelers op de honken. Twee maal sneuvelde Wulfhorst op het eerste honk. Kloos was de derde nul door een ge dwongen loop en met slechts één honkslag waren vijf spelers binnen. Voor Haarlem wierp in dien tijd Blomvliet maar ook hij was er niet best „in". Ook Smit, die in de derde inning wierp, bereikte weinig resultaat. Daarom kwam na hem Veenhof op de werpplaat. Ook bij hem bleef succes echter nog uit. Wulfhorst zorgde echter voor twee nulleneerst door een keurigen aangooi naar het eerste honk en daarna door een, zelfden keurigen vang. Smit gaf echter in de volgende beurt een nog mooier staaltje honkbal. Die ving den bal na een slag van Vonk, hij liep er snel mee over het tweede honk en wierp daarna naar Vrugt op het eerste, waar Van Bergen was gaan loo- pen. Zoodoende bleef de score van Quick laag. Na vijf innings waren nog maar vijf runs bij een. Nadat Postma één beurt had gebowld, keer de Vonk als werper terug. Nu sloeg Veenhof hem voor twee honken, Kloos, Beets en Hunik eik voor één. Daarom verscheen eindelijk Lammens op de werpplaat. Haarlem zag het eerst eens aan. Parson raakte goed en doordat Vonk in het verre veld de vangkans miste, kon Parson een home run loopen. Later ging Haar lem echter meenens maken. Lammens maakte den indruk absoluut niet meer hard te kun nen gooien en honkslagen van Beets, Vrugt, Hunik, Parson, Wulfhorst en Veenhof waren de gevolgen, Zoo was de stand na zeven In nings 22—6 voor Haarlem. Toen begon Haar lem echter te knoeien. Blomvliet gaf eenige keeren vier wijd, greep tweemaal mis. Veenhof deed dit ook een keer, en zoo kwam de score van Quick nog in de dubbele cijfers, want vijf runs kwamen binnen, Eindelijk raakte Reyns- hagen tusschen 2e en 3e honk ingesloten, waarna hij in de armen van Wulfhorst sneu velde. Haarlem behoefde, daar de tijd verstreken was, niet meer te slaan en won dus met 22—11 en een slagbeurt. Quick maakte allesbehalve een kampioens-. indruk is na deze nederlaag dan ook voor- loopig uitgeschakeld. De ïnningscijfers zijn: Quick I: 1 2 2 0 0 1 0 5 totaal 11 Haarlem I: 1515244x totaal 22 H. H. C. klopt Blauw Wit. Inderdaad zijn ook in dezen wedstrijd de punten in de stad gebleven, maar 't is op het kantje af gebeurd. In de eerste twee. beurten geven de partijen elkaar niets toe. Aan weers kanten hebben de werpers weinig succes met drie slag. anders konden niet van elke partij in twee beurten twaalf man aan slag komen. Aan weerskanten wordt weinig geslagen en worden m het veldwerk fouten gemaakt. Iede re partij behaalt twee punten. De derde beurt van Blauw Wit brengt den Zebra's echter een voorsprong. Pijnakker werpt eerst vier wijd, en vlak er na twee maal drie slag. Maar eer de derde nul er isko men eerst nog honkslagen van Altink, Boseher, Wilders en Van Heeswijk, vier keeren vier wijd en vier af vijf fouten in het veldwerk. Moll moet er nog aan te pas komen om met drie slag de derde nul te forceeren. Ondertusschen heeft de beurt aan Blauw Wit zeven runs op gebracht. In hun derde beurt slaan Pijnakker en C. Mulder Smit, geeft Wilders eerst twee maal vier wijd en dan tweemaal drie slag. De beurt brengt H. H. C. drie runs op en dus staan de Haarlemmers nu met 9—5 achter. In de vierde beurt wordt de achterstand nog grooter. Ondanks slechts een honkslag scoort Blauw Wit nog drie runs. Eenmaal vier wijd van Moll en twee fouten in het veldwerk zijn daar de oorzaak van. Ook de zesde beurt brengt Blauw Wit nog drie runs op, maar overigens wordt het scoren der Amsterdammers aardig geremd. In de laatste beurten sneuvelen twee Blau\$ Witten op het thuishonk en twee op het derde. Fouten werden dan ook door H.H.C. vrijwel niet meer gemaakt. En in het scoren komt de goede tijd voor H. H. C. pas. Wilders werpt eenige keeren vier wijd, en wordt dan vervangen door Smit. Dan werpt die eenige keeren vier wijd en wordt vervangen door Wilders. Er tusschen door val len een paar goede slagen van C. Mulder, M. Mulder, J. Baas en Moll. Als H. H. C. voor de achtste en laatste maal ingaat, staat zij nog vijf runs achter. Maar door vele keeren vier wijd raken de honken bezet. Telkens weer schuift een speler over de thuisplaat. Mulder en Moll helpen door honkslagen. Zoo wordt het 17—17, en als dan Jaap Hartog ook nog vier wijd krijgt, waardoor C. Mulder over het thuishonk komt, is het winnende punt ge maakt. Al is er dan nog maar één nul, de tijd is verstreken en de wedstrijd wordt gestaakt. Vooral door toedoen van Blauw Wit heeft H. H. C. de overwinning uit het vuur gesleept. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit I: 0 2 7 3 1 3 0 1 totaal 17 H. H. C. I: 0 2 3 0 1 2 4 6 totaal 18 E. D. O. 2Haarlem 2 (633) Hoewel Haarlem II met eenige invallers ver scheen, heeft dit negental zonder inspanning gewonnen. Voor de E.D.O.-reserves was het werpen van De Mon veel te sterk. Vooral in de eerste helft boekte De Mon een groot aantal keeren drie slag. In dien tijd wisten alleen Ter Smitte, Der Kinderen en Augustinus den bal te raken. Alleen Ter Smitte kwam over het thuishonk. Eer de anderen zoover waren was de derde nul al weer gevallen. In de zesde beurt leed De Mon aan een in zinking, waardoor hij niet anders dan vier wijd wierp. Hofstra gaf den eenigen goeden slag in deze beurt (twee honken)en nog kwa men vijf spelers binnen. Gevaar leverde deze beurt echter nog niet op. Haarlem had er n.l., zoowel bij het werpen van Boss als bij dat van Krijn Zandstra, ge ducht het hout opgelegd. Er is geen speler, achter wiens naam geen honkslag genoteerd staat en er waren twee en drie honkslagen onder. De E.D.O.-reserves zijn bovendien zwak in hot vangen en het stoppen van grondballen zoodat hun vaak de kans op een nul voorbij ging. Daardoor werd in elke beurt, uitgezon derd dan die vijfde, de voorsprong der zwarten grooter. Na acht innings kwam het einde met 33—6. De cijfers der innings zijn: E D. O. II: 0 0 1 0 0 5 0 0 totaal 6 Haarlem II: 4 3 1 1 10 1 9 4 totaal 33 R. C. H.—H. H. C. 2 (28—9) De tweede ontmoeting tusschen deze partijen is geëindigd met een nog grootere overwin ning voor R. C. H. dan de vorige. En de over- ninning was verdiend. In vrijwel alle opzich ten bleken de R. C. H.'ers sterker. Vooral het bowlen baarde den H. H. C.-re- serves zorgen. Eerst probeerde Kleve die taak te vervullen, daarna Mulder, toen nog eens Kleve en nog eens Mulder. En dan ook nog Van Boeekei en Freymuth. De R. C. H. slagmenschen hadden echter voor niemand ontzag. Oomen sloeg een home run. Meyer gaf een drie honkslag, Van Thiel, Van Eek en Kors twee honkslagen, en vele an ders spelers sloegen één honk. Bij H. H. C. kwam de beste tik van P. Rol. Die was goed voor drie bonken. Een tik van C. Mulder gold voor twee en de tikken van eenige andere spe lers voor een honk. Veel hielp dit echter niet. Niet alle spelers die op een honk kwamen, brachten het ook tot een punt. Daar zorgden goede aangooien van R.C.H. velders naar ver schillende honken wel voor. Dit kwam R.C.H. goed te pas, want Van Thiel wierp nog al eens vier wijd. Bij H. H. C. werden heelwat fouten in het veldwerk gemaakt. Echter moeten ook eenige goede vangen, waaronder twee van Freymuth, genoemd worden. De cijfers der innings zijn: R. C. H.: 5 8 4 2 1 4 2 2 totaal 28 H. II. C. II: 0 1 1 1 1 2 0 3 totaal 9 Quick dient een protest in. Naar wij vernemen heeft Quick na afloop van den wedstrijd Haarlem I—Quick I een protest ingediend naar aanleiding van verschillende beslissingen van den hoofdscheidsrechter. Be weerd wordt o.a. dat de bal, waarop Parson in de vijfde beurt een home run liep, fout zou zijn geweest. De overige uitslagen. In den wedstrijd V. V. G. A. I—Ajax I was het werpen aan weerszijden zoo zwak, dat er verschrikkelijk veel geslagen werd. De honk slagen en later oök de fouten kostten niets. De eene partij begon met een beurt van veertien man, waarvan acht thuis kwamen, de andere rnet een beurt van vijftien man, waarvan twaalf thuis kwamen. Het einde van dezen niet bepaald eerste klasse wedstrijd kwam met den stand 23—19 voor V.V.G.A. Duvianen bevocht, zooals we veronderstel den, met 23—15 haar eerste overwinning. De verliezende partij was Shell I. Bij I. V. O.—Swastika kwam een inning van 17 voor! Swastika won met 32—7. R. C. H. III zorgde voor een beurt van 16! Hier verloor Schoten II met 41—12. Verder won D. E. V. II met 19—12 van E.D.O. V, E.D.O. III met 11—9 van Haarlem III en Schoten I met 20—18 van R. C. H. II. Ingelaschte wedstrijden. Voor Maandagavond is vastgesteld DH.V. I- R.C.H. I als eindstrijd van het Schoten tour- nooi. Deze wedstijd wordt gespeeld op het Schoten-terrein aan den Vergierdeweg en vangt aan om zeven uur. Voor Woensdagavond, eveneens aanvang 7 uur, zijn vastgesteld Haarlem III—R.C.H. II (terrein aan de Van Nesstraat) en D.E.V. II— Schoten II (terrein E.H.S. aan den Vergierde- weg). Frankrijk-Nederland. Het Nederlandsch negental. Het negental, dat Zaterdag a.s. naar Parijs vertrekt om daar op Zondag 28 Juni een wed strijd te spelen tegen het Fransche negental is samengesteld' als volgt: Werper Lammens (Quick), Vanger Hunik (Haarlem), le honk Van den Heuvel Reinders (HHC) 2e honk J. Baas (HHC), korte stop Pijnakker (HHC), 3e honk M. C. Bakker (Quick), links velder Boseher (Blauw Wit), middenvelder Wilders (Blauw Wit), rechts velder Jaap Hartog (HHC) en C. Schaling (WGA) die ieder een halven wedstrijd zullen spelen. Als reserve gaat mee Bouman, de achter vanger van V. V. G. A. Geheel eens zijn we het met deze samen stelling niet. Het bowlen van Lammens is de laatste weken zeer zwak. Ook Zondag j.I. werd hij door Haarlem geducht geslagen, 't Is heel wel mogelijk dat goed veldwerk die zwakte weer opheft, maar het leek ons beter als daar niet op behoefde te worden gerekend. En ook de bezetting van het derde honk door M. C. Bakker lijkt ons een zwak punt. De techniek van dezen speler is maar zeer matig en zijn speelwijze tegenover de tegenpartij zeer onaangenaam. Wulfhorst b.v. won het Zon dag verre van hem. Dit bijzonder levendig schouwspel was Zondag te aanschouwen even vóór den start van de zeilwedstrijden op het Noordzeekanaal. Voor Onthouding en Sport. Zondag hield de Hengelaarsvereeniging Voor Onthouding en Sport" een kaswedstrijd op witvisch in de Ringvaart tusschen Benne- broek en Hillegom. De vangst was slecht. De prijzen werden ge wonnen door: L. G. Bijster le prijs met de grootste 35 c.M.; 2. J. Mannaert, 3. P. Reemer, 4. J. Bousema, 5. J. Keyer, 6. J. A. F. Beef, 7. P. v. d. Ploeg, 8. A. H. Kiejet, 9. Adolf, 10. Roe land enz. Op 9 Augustus gaat deze vereeniging naar het nationaal hengelaars-concours van I. O. G. T. in de Schie te Rotterdam, om daar de Haarlemsche kleuren te verdedigen. .laarvergadering Ned. Biljartbond. J. H. Sweering gehuldigd. I. L. Pinto en Jan Wiemers leden van verdienste. (Van onzen medewerker. Toen de voorzitter van den Ned. Biljart bond. jhr. dr. J. C. Mollerus, Zaterdagmiddag de jaarlijksche algemeene vergadering van den bond in ..Krasnapolsky" te Amsterdam opende, waren de af deelingen op deze bijeen komst slechts matig vertegenwoordigd. Voor tot de afhandeling van de agenda over te gaan, wenschte de voorzitter twee an dere punten te behandelen. Eerst bracht hij het feit in herinnering, dat zoowel het bonds- bestuur, als de Nederlandsche biljarters in het algemeen, de verrichtingen van onzen nieuwen wereldkampioen van den vijf kamp (pentathlon) dagelijks in de krant met span ning- volgden en daarna de algemeene voldoe ning in de biljartwereld, toen bekend werd, dat onze vertegenwoordiger, de heer J. H. Sweering, dezen titel had veroverd. Namens den Ned. Biljartbond huldigde hij den wereld kampioen in waardeerende bewoordingen en bood hem daarbij een bronzen herinnerings plaquette aan onder grooten bijval der verga dering. Bij het tweede punt wees de voorzitter den leden er op. dat de bond 19 September e.k. 25 jaren zal bestaan. Het bestuur wenschte wegens den weinig araagkrachtigen toestand van de bondsfinan- ciën, dit jubileum op zeer bescheiden wijze te voeren en daartoe de af deelingen een ltist aan te bieden tot steun voor deze heuglijke hex-denking, teneinde een eenigszins feestelij ke receptie te kunnen houden: hij twijfelde er niet aan of de aangesloten vereenigingen zouden het bestuur hierin daadwerkelijk wil len steunen. Daarna wex*d overgegaan tot behandeling der agendapunten. Punt 4 behelsde het voorstel van het be stuur om de heeren I. L. Pinto, lid van de afd. K.R.A.S." te Amsterdam en Jan Wiemers, lid van de afdeeling „Bond van Noordelijke Biljartvereenigingen" te Dokkum tot Leden van Verdienste te benoemen. Onder luide bewijzen van instemming sprak de voorzitter den heer Pinto in zeer waai-deerende woor den toe. waarbij hij diens groote verdiensten voor de biljartsport, en eveneens die van den bekenden Fx-ieschen biljarter Jan Wiemers, in het licht stelde. Den heer Pinto overhan digde hij een oorkonde, terwijl den heer Wie mers, die vei-hinderd was, eveneens een oor konde zou woi'den toegestuurd. Hem wex-d in- tusschen een gelukstelegram gezonden, waar op het antwooi'd per telegram tijdens de ver gadering kwam. In het uitvoerige jaarverslag van den secre taris, mr. A. L. Heybroek, werd gememoreerd het overlijden van mevrouw Pijper, die ook voor den bond zeer veel deed; waarbij alle ver gaderden zich van hun plaatsen verhieven. In het jaarverslag van den penningmees ter wees deze op de noodzakelijkheid van bezuiniging, al was de toestand van de boxxds- kas nog niet verontrustend. Daarna volgden de verslagen van de kas- commissie en van den competitieleider. Alle werden goedgekeuird. Als plaats voor de volgende jaarvergade ring werd Amsterdam gekozen. Vei'der werden nog enkele wijzigingen in het Huishoudelijk Reglement aangebracht. De aftredende secretaris werd bij accla matie heirkozen en eveneens de drie aftre dende bestuursleden: J. J. H. Gramser, H. Pe ters en M. Spetter, terwijl als bestuurslid in de plaats van deix heer C. S. Blom, die pen ningmeester werd, bij stemming tusschen de heer-en A. Hamburger en P. H. Groenemeijer. de laatste werd gekozen. Tot afgevaardigde naar de jaarvergadering van den Int. Biljartbond te Barcelona op 13 en 14 Augustus wei-den benoemd de heeren J. Sanders en mr. A. L. Heybroek. Tot de minder aangename taak van deze bijeenkomst behoorde het afvoeren van de lijst van een zevental afdeelingen. Te half zeven sloot de voorzitter de verga dering. Estafette T. V. S. Onder leiding van den heer W. Marsman werd Zondagmiddag voor de tweede maal de jaarlijksche estafette-loop langs den weg van de T. V. Santpoort gehouden. Aan de hand van de ervaring van vorig jaar waren nu de wisselpunten veranderd, zoodat de loop beter tot zijn recht kwam. Het aantal deelnemende ploegen, toen 11, bedroeg nu 16, welke ondanks de groote wax-mte alle waren opgekomen. Bij de dames waren de afstanden 100—100— 1—60 M. De winnares van vorig jaar. de G. V. Aalsmeer, lootte de buitenbaan, waardoor haar kans verkeken was .Wijziging in de afstanden zou de kansen gelijker kunnen maken. Con cordia nam dadelijk de leiding en stond deze niet meer af. Met flinken voorsprong won deze ploeg, die bestond uit de dames Biesbrouck, Kaatman, Scharpff en Duijff. De uitslag werd: 1. Concordia I 49.6 sec., 2. Gratia-Piato 52.8 sec., 3. S. S. S. I 53 sec., 4. S. S. S. II, 5. Concordia II. 6. Aalsmeer. De afstanden voor de heeren waren 800 400200—100 M. Eerstgenoemde afstand gaf vrijwel den doorslag, en hiervan profiteerde Concox-dia, de winner van vorig jaar. Wel wis ten nu andere ploegen te naderen, maar van inhalen was geen sprake meer, zoodat Con cordia voor de tweede maal won. nu met de loopers Spoor, Duyff, Cousijn en Cornet. De uitslag werd: 1. Concordia I 3 min. 49.2 sec., 2. Lijnden 3 min. 51.2 sec.. 3. S. S. S. 4 ixiin. 5.8 sec., 4. Olympia, 5. Coxicordia II, 6. T. V. IJ., 7. S. S. H. I. Na afloop werden in Hotel ,De Weijman" na een dankwoox-d van den heer G. Hop, voorzit ter der T. V. S„ de prijzen uitgereikt door den heer van Beem, voorzitter van „Santpoort's Bloei". Deze deelde o.a. mede, dat een her- innerings-plaquette zou worden gezonden aan de damesploeg van de G. V. Aalsmeer en dat zoixden de heeren vaxx Concordia volgend jaar winnen en daardoor ixx 't definitief bezit ko men van den wisselprijs zijn vereenigixig een xxieuwexx beker zal beschikbaar stellen. De wedstrijden van U. D. I. te Arnhem. FRAAIE SUCCESSEN VAN DE „HAARLE.\I"-PLOEG. (Van onzen medewerker). Op het Vitesseterrein te Arnhem, waar U. D. I. ter gelegenheid van haar 40-jarig be staan, atletiekwedstrijden hield, heeft men het met het weer wel uitstekexid getroffen. Het was zoo warm, dat men in de rustpauzen de schaduwplekjes opzocht. Dat dit voor uitstekende verrichtingen noodzakelijk is, is al te zeer bekend en zoo deze dan ook dezen dag wel eexxs uitbleven moet in hoofd zaak worden toegeschreven aan de kleine baan en het ongemaaide terrein. Ook de springgelegenheden waren verre van in orde, zoodat men hiermede terdege rekenixig dient te houden. De „Haarlem"-ploeg, die aan de wedstrijden deelnam heeft zich op kranige wijze ge weerd en hoewel vele eerste krachtexx thuis gebleven waren, kon in het eindresultaat nog beslag gelegd wordexx op eerx fraaiexi beker, de tweede vereenigingsprijs. A. A. C. won den eei'sten prijs. Vooral Schoemaker was goed op dreef. Hij sprong als B-klasser de respectabele hoogte vaxi 1.75 M. bij hoogspringen en bijna zelfs xxog 1.80 M. Hij zal xxog even wat aan zijn draai boven de lat moeten verbeteren om stx-aks tusschexi de cracks want de Haar lemmer promoveerde dezen middag even eens succes te hebben. Ook bij het versprin gen toonde hij zich van zijn beste zijde door de tweede plaats te bezetten met 6.48 M. Lamoree moest de meerdere ex-kennen in Van Oorschot, den steeds goeden veteraan, die het tot 3.70 M. bracht. DeD Haarlemmer toonde evenwel de beste techrxiek en zal het ongetwijfeld verder brexxgen. Nu was hij zwaar gehandicapt door het ontbreken van een goeden afzet, waardoor de meest ge routineerde xxog voorloopig het beste resultaat kon bereikerx. Ongetwijfeld is Lamoree onze toekomstige polsstokcrack. Herfst won de 400 M. in den fraaien tijd van 51.8 sec., waarbij hij dankbaar gebruik maakte van de binnexxbaaix. Mans had de buitenbaan en het derhalve veel zwaarder, waardoor hij slechts met groote moeite den comingman Wernink vaxx zich koxx afschud den. Het fraaiste nummer van den dag was de Olympische estafette, welke „Haarlexxx" na fraaien strijd won. Figee had op 800 M. 2 ronden lang de leiding, doch toen spurtte Wenxink lxexxi oxxweerstaaxxjbaar voorbij en bezorgde zijn ploeg een belangrijkexx voor sprong. Vooral het wisselen deed „Haarlem" zeker 50 M. achterstand boeken en schijxx- baar voor een verloren zaak, begon Dop zijn 400 M. Steeds liep de Haarlemmer evenwel in; iedex-e stap bracht hem dichter bij zijn tegenstander. Precies op het momexxt vaxx overgeven waren de beide ploegen gelijk en nu ging Metz er op 200 M. van door. Aan vankelijk kon hij niet vooraan komen en moest hij zoodoexxde door de vele bochten aan den buitenkant vele meters meer loopen, doch kort voor het einde bezorgde hij de ploeg toch een 5-tal meters vorsprong en dezen liet Van Lier zich niet meer ontnemen. Een zeer fraai nummer. Jammer dat 5 minuten later de 4 maal 100 M. moest worden geloopen. Drie loopers uit de Olympische ploeg moesten voor Haarlem daaraan deelnemexx exx wijselijk zag men dan ook maar vaxx deelname af. Osexxdarp won wederom de 100 M. zooals hij wilde vóór Van Beveren. die ook nu een zeer slechten start had. 10.7 sec. is. voor deze baan eexx heel goed resultaat. Eexx andere goede iixdruk boekte evexxeexxs de Limburger Petit op 1500 M. Van den Klinkenberg leverde op hixxk-stap- sprong eeix verrassexxd resultaat. Met 12.92 M. bezette hij de tweede plaats achter Peeters, die het tot 14.47 M. bracht. Voor een hoogspringer is dit zeer goed. De gedétailleerde uitslagen zullen in ons volgend nummer worden opgenomen. Spelmoment van den Korfbal-landenwedstrijd Nederland—België, die'Zaterdag op Houtrust in Den Haag gespeeld werd.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7