HET NIEUWE AVONDBLAD BERICHT 4s JAARGANG No. 69 DINSDAG 23 JUNI 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 254 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTENTIeN1—regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden rr.ededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT.' Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Het jaarverslag van de Gem. Visscherijschool. Belangstelling voor het visscherij-onderwijs bewoog zich in een dalende lijn. Aan het ons toegezonden jaarverslag over 1935 van de Gemeentelijke Visscherijschool is het volgende ontleend: Leermiddelen. Bij het onderwijs in de technische vakken doet zich steeds de moeilijkheid voor, dat vooral de oudere leerlingen wegens hun gebrek kige vooropleiding, over onvoldoend voorstel lingsvermogen beschikken. Het is vooral voor deze menschen gewenscht. dat het onderwijs zooveel mogelijk aanschouwelijk wordt gege ven. Daar de leermiddelen hiervoor onvoldoen de zijn, zal geleidelijk tot uitbreiding hiervan moeten worden overgegaan. Voorts zal reke ning moeten worden gehouden met de moder niseering der trawlervloot, wat betreft het ge bruik van radio-telefonie installaties, electri- sche loodinrichtingen, richtingzoekers, enz. Van de N.V. Telegraaf Mij. „Radio-Holland" ontvingen wij voor demonstratie-doeleinden een zend- en ontvanginstallatie. De beide booten werden afwisselend ge bruikt. De tien jaar oude boot kan hoogst waarschijnlijk dit jaar nog mede. Met het oog op de veiligheid is het gewenscht. dat dan tot aanschaffing van een nieuwe boot wordt over gegaan. Om meer plaatsruimte in de smederij te ver krijgen, werd aan de Visscherij Maatschappij „de VEM" de door haar aan de school in bruik leen gegeven hulpstoomketel met bijbehoorend stoomspil onder dankzegging teruggegeven. Leerlingen. De belangstelling voor het Visscherij-onder- wijs van de zijde der opvarenden bewoog zich dit jaar in een dalende lijn. Het aantal leer lingen, dat de schooi bezocht, kan echter nog steeds bevredigend genoemd worden. Het was trouwens te voorzien, dat de buitengewone toe- -loop niet permanent kon blijven. Over de ver moedelijke oorzaak van het verminderd school bezoek zullen in de „algemeene opmerkingen" -nog eenige woorden worden gewijd. Het aantal leerlingen, dat de verschillende cursussen bezocht, bedroeg: In klas B (opleiding Bestman) 50 „Dl (opleiding Zee- en Visch- vaart) 26 D II opleiding stuurman en schipper Visscherij en stuurman kleine vaart) 44 D III (ouder dekpersoneel en op leiding radio-telefonie) 30 „MI (opleiding machinist en machinist-stoker Vissche rij 24 M II (Motordrijver Visscherij en Motordrijver Koopvaardij) 27 M.V.D. (Machinist groote vaart) 34 Totaal 235 Hiervan waren 8 leerlingen uit andere ge meenten afkomstig n.l.: Uit Egmond aan Zee 1, Haarlem 4. Katwijk aan Zee 1 en Wijk aan Zee 2. Aan 6 leerlingen van Klas B (opleiding Bestman) werd een diploma voor boeten, breien en schiemannen uitgereikt, 8 jongens van klas DI (opleiding Zee- en Vischvaart) be haalden het einddiploma. Klas D II werd in verhouding tot het vorig jaar matig bezocht. Er slaagden 4 candidaten voor stuurman en 3 voor schipper: één leerling deed examen en slaagde voor stuurman Kleine Vaart, één voor het examen Schipper Binnenvaart. Van klas D III (voor ouder dekpersoneel) slaagden 4 voor radio-telefonist; 20 leerlingen deden examen voor het certificaat „Interna tionale regelen ter voorkoming van aanvarin gen op zee". Hiervan slaagden 17. Van klas M I opleiding machinist en machi nist-stoker) deden 10 leerlingen examen voor machinist en 1 voor machinist-stoker. Allen slaagden. Acht leerlingen van klas M II (Opleiding motordrijver Visscherij en motordrijver Koop vaardij) deden examen. Hiervan slaagden er zes. Van klas M.V.D. (machinist groote vaart) deden twee examen voor het voorloopig di ploma. Eén slaagde. Ten slotte noteeren we nog het volgende uit de aan het einde van het verslag geplaatste opmerkingen Zooals reeds werd aangehaald was het schoolbezoek minder dan het vorige jaar. De reden hiervan kan wellicht gezocht worden in het feit. dat de Visscherij-zeediplomawet, die thans aangenomen is, nog steeds niet in wer king is getreden. Ook het feit, dat vele bekwame, gediplo meerde schippers, stuurlieden en machinis ten niet in de vaart kunnen komen, niettegen staande slechts 20% van de in de vaart zijnde schepen met gediplomeerd personeel vaart, werkt de noodige waardeering voor het Vis scherij-onderwijs niet in de hand. Voor de examens ter verkrijging van het Certificaat „Internationale regelen ter voor koming van aanvaringen op zee" bestond dit jaar weinig belangstelling. Men kan dan ook veilig aannemen, dat het grootste deel der op varenden der trawlervloot, hetwelk in aanmer king komt wachtdienst te verrichten, van bo venstaand Certificaat is voorzien. Eén en ander zal dan ook de veiligheid ter zee zeer ten goede komen. In het belang van de leerlingen, die opge leid worden voor het Certificaat als Radio telefonist. werd zooveel mogelijk overleg ge pleegd met de N.V. Telegraaf Maatschappij „Radio-Holland". Ook werden eenige examens te.den Haag door den betreffenden leeraar bij gewoond. De staking in het Visscherijbedrijf. Vragen van het raadslid S. N. Warmenhoven. Het lid van den gemeenteraad de heer S. N. Warmenhoven heeft, de volgende vragen tot B. en W. gericht: 1. Weet het College, in verband met de sta king in het visscherij bedrijf a. dat de Reedersvereeniging de contracten tusschen werkgever en werknemer in Decem ber 1935 heeft opgezegd? b. dat daarna de visscherij-arbeiders, geor ganiseerd in de diverse vakvereenigingen bij hunne besturen hebben aaangedrongen op het verlengen van de oude contracten en dat het bestuur van de IJmuider Federatie hierin geen beslissing heeft genomen, terwijl de besturen van de confessioneele bonden buiten de leden om hierin beslist hebben? c. Dat daarom tot op heden geen contracten zijn afgesloten tusschen Reedersvereeniging en vakorganisaties, waardoor er nu een co;n- tractloos tijdperk bestaat in het visscherij - bedir ij f. 2. Is het college niet van meening, dat door dit contractloos tijdperk de Reedersvereeni ging zich binden moet aan het uitbetalen van de oude contractloonen, zoolang dit contract loos tijdperk bestaat, daar anders de moge lijkheid openstaat, voor de reeders, de vis- scherijarbeiders voor elk willekeurig loon naar zee te sturen? 3. Zijn B. en W. daarom niet van oordeel, dat het aanschrijven van werklooze visscherij- arbeiders om te gaan varen en bij weigering van den steun uit te sluiten, niet anders van B. en W. is dan zich partij te stellen in dit conflict ten voordeele van de reeders? 4. Is het College niet van oordeel, dat wan neer het doorgaat met deze maatregelen, de vrijheid openstaat voor iederen werkgever, de arbeidscontracten op te zeggen en den werk nemer met behulp van het College te dwingen, werk voor elk willekeurig loon te aan vaarden? 5. Zijn B. en W. daarom bereid, de maatre gelen ongedaan te maken en er toe mede te werken, dat den werkloozen visscherij-arbei ders normaal hun steun wordt uitgekeerd en ze niet gedwongen worden werk te aanvaar den voor elk willekeurig loon? (Wij teekenen hierbij aan, dat niet B. en W. maar de minister van Sociale Zaken de door den heer Warmenhoven bedoelde maatregelen heeft genomen). De vergadering der Reedersvereeniging. Er. is, zooals gemeld een vergadering gehou den van de Reedersvereeniging. Degenen, die gehoopt hadden, dat uit deze vergadering' iets bijzonders voort zou komen, kwamen bedro gen uit. De vergadering had slechts ten doel de leden van den stand van het conflict op de hoogte te stellen of hen in de gelegenheid te stellen, daaromtrent inlichtingen in te winnen. De financieele steun der staking. Tegen al te optimistische verwachtingen voor een spoedig einde van het conflict heb ben wij in ons blad van gisteren gewaar schuwd. Het heete zomerweer is zeer nadeelig voor het visscherijbedrijf en zoolang de warmte aanhoudt kan van de reeders niet verwacht worden, dat zij zich zullen haasten om het einde te bespoedigen. Aan den anderen kant haasten ook de sta kers zich niet. De stakers schijnen reeds over een flinke steunkas te beschikken. Een berichtje in ons blad van j.l. Zaterdag behoeft een kleine rectificatie. Boven dit be richtje volgens hetwelk een aantal vooraan staande plaatsgenoten een bedrag van f 1000 aan het stakingscomité heeft geschonken stond „Financieele steun der plaatselijke ge- neesheeren". Hiervoor gelieve men te lezen „Financieele steun van een aantal vooraan staande plaatsgenooten". Het is niet juist, dat dit geld afkomstig was van de geneesheeren hier ter plaatse. VEILIGHEIDSDAGEN HOOGOVENS. Volgens het programma van de Veilig- heidsdagen van de Hoogovens vindt Zater dag' 27 Juni de opening plaats op het fabrieks terrein bij den portier. Hierop volgt de opening van het Museum van den Arbeid en bezoek aan het Veiligheidsmuseum en de gebouwen van d.en Veiligheidsdienst. Te 19.30 uur vindt een massa-bijeenkomst plaats van het personeel der fabrieken met hun dames in de constructiewerkplaats van de Hoogovens. Het programma vermeldt: Opening door de directie en installatie van de nieuwe leden der Veiligheidscommissie, mededeelingen door den Veiligheidsingenieur en opvoering van „Albert heeft Trouwplan nen", spel van lief en leed in huisgezin en fabriek, op te voeren door een bekend too- neelgezelschap. FEEST DER JONGE PIETER JELLEN Zondag 28 Juni organiseert District IX van den Ned. Arb. Sportbond een Jonge Pieter Jellenfeest in de gemeente Velsen, op het sportterrein van de afd. IJmuiden, aan den Hagelingerweg nabij „Huis te Velsen". Dit is de derde keer dat zulk een feest ge organiseerd wordt. Beide voorgaande feesten werden in Alkmaar gehouden, nu is de afd. IJmuiden de gastvrouw. Uit alle afdeelingen in Noord-Holland ko men de jongste leden van den bond (van 6-13 jaar) 's morgens pl.m. 9.30 uur per autobus of trein bij de R. H. B. S. (station Velsen) tezamen. Vandaar vertrekken zij, ook de afd. IJmuiden, om 10 uur naar het sportterrein, waar de dag tot 4.30 wordt doorgebracht met spel, zang, gymnastiekoefeningen, leekenspel enz. 's Middags half twee vindt de opening en de massaoefeningen plaats. De toegang tot het terrein is vrijde J. P. J. commissie rekent er dan ook op. dat vele ouders en belangstellenden aanwezig zullen zijn. lage desnoods zoodanig beperkt dat zij. ver meerderd met de nominale bezoldiging, ge noemd bedrag niet te boven gaat. Met uitzondering van den hoofdklerk en de klerken, ontvangen de ambtenaren beneden den rang van inspecteur per jaar, volgens na der vast te stellen regelen, een toelage voor dienstkleeding van f 100. De toelage voor den hoofdinspecteur en voor ieder der inspecteurs is f 125 per jaar. De ambtenaren, die op aanwijzing van den burgemeester voor de uitoefening van den dienst geregeld gebruik moeten maken van een rijwiel, ontvangen daarvoor een vergoeding, berekend naar f 20 per jaar. De verordening is goedgekeurd bij Konink lijk Besluit van 30 Mei 1936 voor een tijdvak van 5 jaren, te rekenen van den datum van inwerkingtreding af. Aantal ingeschreven werk loozen dalende. Italiaansche scherpschuttersformaties, de Bersaglieri, hebben haar honderd jarig bestaan gevierd. Aan de parade werd ook door gemotoriseerde afdeelingen deelgenomen. Zij, die zich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Verordening gemeentepolitie. TERAARDEBESTELLING D. DIKSTAAL. Gistermiddag heeft op de begraafplaats De Biezen onder zeer veel belangstelling de teraardebestelling plaats gehad van het stof felijk overschot van den heer D. Dikstaal, oud tweede gezagvoerder bij het stoompontveer alhier, die pas in April j.l. was gepensionneerd en de vorige week bij een auto-ongeval in Limburg' het leven verloor. Zeer velen waren aanwezig van het perso neel der stoomponten, namens de diensten van het pont veer was aanwezig de heer Berger op zichter. Allereerst werd gesproken door Ds. Joh. Bronsgeest, Ned. Herv. predikant alhier, daar na door den heer H. Groeneveld alhier, voor zitter van het hoofdbestuur van de Vereeni- ging van Waterstaatspersoneel „Eendracht maakt Macht", die sprak namens het hoofd bestuur en de afdeeling Noordzeekanaal. Daarna sprak nog een predikant, neef van den overledene, waarna de schoonzoon voor de belangstelling, heeft dank gezegd. „DE EENDRACHT" NAAR HILVERSUM. De harmoniekapel „De Eendracht", direc teur Gerard H. Boedijn, is door de A.V.R.O. aangezocht Zondag 5 Juli a.s. de feestelijk heden te willen komen opluisteren, welke ter gelegenheid van de opening der nieuwe studio te Hilversum dien dag gehouden zullen wor den. PERSONALIA. Voor het examen gemeente-administratie der Ned. Vereen, voor Gemeentebelangen slaagde de heer J. Blok, te Velsen-Noord. INBRAAK AAN DE ZUIDZIJDE. In een winkel aan de Trawlerkade is inge broken. Eenige flesschen limonade en eenige doosjes cigaretten werden ontvreemd. BLOEMPJESDAG VOOR LIJDERS AAN VALLENDE ZIEKTEN. Woensdag 1 Juli a.s. wordt in onze gemeente een bloempjesdag gehouden gehouden dooi de Vereeniging „De Macht van het Kleine" ten bate van Bethesda-Sarepta en Meer en Bosch, tehuizen voor lijders aan vallende ziekten. BEëEDIGING ALS MAKELAAR. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken is ingeko men een verzoek van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem om advies uit te bren gen betreffende de beëediging van den heer D. Beenhakker alhier als makelaar in onroe rende goederen. EXCURSIE NAAR HET CREMATORIUM. De afdeeling Velsen—"Imuiden voor Facul tatieve Lijkverbranding «.al Woensdagavond 24 Juni a.s. te 7.15 een excursie houden naar het crematorium te Westerveld. Bij het hek van de begraafplaats komt men samen, waar na het gezelschap belangstellenden gemeen schappelijk naar het crematorium- zal wan delen. In de aula zal de voorzitter, de heer P. J. Klok, een inleidende beschouwing houden waarna de rondgang door de gebouwen, oven ruimten, columbarium en urnentuinen zal plaats vinden. AANRIJDING OP DEN WIJK AAN ZEEëRWEG Op den Wijk aan Zeeërweg nabij het Vel- serduinplein had een aanrijding plaats tus schen een auto, bestuurd door K. en den wielrijder v. d. V., beiden wonende alhier. Het rijwiel werd beschadigd doch het ge val liep zonder persoonlijke ongelukken af. VERKOOP ZOMERPOSTZEGELS. Men verzoekt ons te melden, dat de bekende Zomerpostzegels ook verkrijgbaar zijn bij den heer A. Peek, consultatiebureau Briniostraat. Na de wijziging van 16 April j.l. In druk is verschenen de verordening, re gelende de rangen, het aantal, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren der gemeentepolitie te Velsen, waaraan wij het volgende ontleenen: Rangen, samenstelling en aantal. De ambtenaren der gemeentepolitie beklee- den de rangen van hoofdinspecteur, inspec teur, hoofdagent, brigadier, agent le klasse agent 2e klase, leerling-agent, rechercheur, motoragent, verkeersagent, kringagent, hoofd klerk, klerk. Hun aantal bedraagt 1 hoofdinspecteur, 3 inspecteurs, 5 hoofdagenten, 8 brigadiers, 37 agenten le en 2e klas en leerling-agenten, 4 rechercheurs, 2 motoragenten, 4 verkeersagen ten, 11 kringagenten, 1 hoofdklerk, 2 klerken. In afwijking hiervan is het toegelaten a. in plaats van 1 hoofdinspecteur en 3 inspecteurs aan te stellen 4 inspecteurs; b. in plaats van j hoofdagenten aan te stellen 6 hoofdagenten, wanneer gelijktijdig liet aantal inspecteurs met 1 daalt. Met inachtneming van het totale maximum van 37, mag het aantal agenten le klas niet meer dan 20, agenten 2e klas niet meer dan 20 en leerling-agenten niet meer dan 12 bedragen Het thans bestaande corps wordt als volgt geleidelijk gebracht op de hiervoren aangege ven sterkte: in 1935 aanstelling van 6 leerling-agenten; in 1936 aanstelling van 1 inspecteur plus 2 verkeersagenten deze verkeersagen ten te nemen uit het bestaande corps en deze te vervangen door 2 leerling agenten; in 1937 aanstelling van 6 leerling-agenten plus 2 verkeersagenten; in 1938 aanstelling van 2 motoragenten plus 2 rechercheurs (zoo mogelijk ook weer door de opschuivingsniethode) in 1939 aanstelling van 2 leerling-agenten plus 2 brigadiers (opschuivings methode) in 1940 aanstelling van 1 inspecteur plus 4 leerling-agenten. Eischen van benoembaarheid Om tot ambtenaar der gemeentepolitie te worden benoemd moet men: a. op het tijdstip van ingang der benoeming den leeftijd van 23 jaar hebben bereikt en dien van 35 jaar niet hebben overschreden; b. Nederlander zijn en voldoen aan de eischen van bekwaamheid, welke door den Burge meester voor de te vervullen betrekking worden gesteld, waarbij het bezit van di ploma's, waaruit deze bekwaamheid blijkt, kan worden gevorderd: c. voor de te vervullen betrekking lichamelijk geschikt zijn bevonden bij een geneeskundig onderzoek, in te stellen door een daartoe door den burgemeester aan te wijzen ge neeskundige; d. in het bezit zijn van een door den burge meester aan te wijzen politiediploma. Bezoldiging. De jaarwedden bedragen: voor den hoofdinspecteur inspecteur hoofdagent brigadier agent le klasse agent 2e klasse leerling-agent rechercheur motoragent verkeersagent kringagent hoofdklerk klerk 3230—f 3800 2565—3135 20002200 1700—2000 1650—1950 1450—1750 1200 1750—2050 1700—2000 1900-/ 2375 1710—2185 Verder genieten dë ambtenaren bij wijze van tijdelijke toelage een kindertoelage van 2 1/2 pCt. van het loon, met een maximum van f 50, doch slechts indien en voor zoover deze meer dan 4 in getal zijn en alleen voor deze meer dere. De kindertoelage wordt niet genoten door de ambtenaren, wier nominale bezoldiging f 3000 of meer bedraagt. Ten aanzien van ambtenaren, wier nominale bezoldiging min der dan f3000 bedraagt, wordt de kindertoe- Niet alleen door afschrijving van de stakende visschers. Het aantal bij de Gem. Arbeidsbeurs inge schreven werkloozen (werkzoekenden) be weegt zich de laatste weken in dalende lijn. Het bedroeg op Zaterdag 6 Juni 2698, op Za terdag 13 Juni 2620 en op Zaterdag 20 Juni 2445. zoodat er in een tijdsbestek van veertien dagen een vermindering was van 253. Deze vermindering is slechts voor een klein gedeelte het gevolg van de bekende afschrij ving van de opgeroepen zeevisschers. Het aan tal ingeschreven zeevisschers enz. was n.l. slechts 34 minder dan op 6 Juni. Een aanzienlijke daling kan de laatste twee weken worden geconstateerd bij de bouwvak arbeiders. n.l. van 462 op 307, hetgeen wijst op een seizoen-opleving in het bouwbedrijf. Een groot aantal bouwvakarbeiders, ongeveer 100 heeft bovendien werk kunnen vinden bij de in aanbouw zijnde machinehal van de pa pierfabriek. Er stonden j.l. Zaterdag ingeschreven 307 (4621 bouwvakarbeiders. 349 (337) metaalbe werkers, 52 (54) kantoorbedienden, 24 (20) vr. beroepen, 35 (35) houtbewerkers, 26 (31) landarbeiders. 569 (603) visschers, haven- en transportarbeiders, 662 (690) losse en fa brieksarbeiders, 301 (335) in overige beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 17 (23) bouwvakarbeiders, 2'3 (27) metaalarbei ders, 7 (9) kantoorbediende, 22 (24) vr. beroe pen, 2 (5) in overige beroepen. Totaal aantal ingeschrevenen 2445 tegen 2620 op Zaterdag 13 Juni. De cijfers tusschen haakjes zijn van Zaterdag 6 Juni. DE HEER A. B. BROUWER MET PENSIOEN. Met ingang van 1 Juli a.s. is aan den heer A. B. Brouwer, inspecteur der visscherijen, wegens het bereiken van den pensioengerech tigden leeftijd, eervol ontslag op zijn verzoek verleend met dankbetuiging voor de vele aan den lande bewezen diensten. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Makreelinvoer. Het Zweedsche motorschip Björn is hier van Smögen aangekomen met een lading makreel, bestemd voor een plaatselijken importeur. Fransche visschersvloot. De in Lorient thuisbehoorer.de stoom trawler Union I is buiten dienst gesteld en gesloopt. Brand gebluscht. De brand aan boord van den grooten Fran- schen stoomtrawler Spitzberg, welke te St. Pierre de Miquelon vol water gepompt en tot zinken werd gebracht is gebluscht. Zooals wij al eerder meldden was de herverzekering te Londen reeds tot 40 pet. opgeloopen. In ver band met de blussching is het schip uit de herverzekeringsmarkt genomen. Kolenaanvoer. Het Britsche s.s. Marsden" arriveerde van Newcastle bij het Hoogovenbedrijf met een lading ijzererts. De acteur Flor la Roche gedood. Bij auto-ongeluk in Duitschland. AMSTERDAM. 22 Juni. Naar wij vernemen is Zondagochtend omstreeks elf uur nabij Osnabrück een Nederlandsche auto veron gelukt, waarbij een der inzittenden werd gedood. De heer J. Hamme uit Amsterdam, keerde met zijn echtgenoote uit Bremen per auto naar Amsterdam terug. In de auto zaten verder de bekende ae- teur Flor la Roche uit Amsterdam en als tweede dame mejuffrouw Broekman, even eens uit Amsterdam. Nabij Osnabrück is de auto Zondagmorgen omstreeks elf uur door tot nu toe onbekende oorzaak verongelukt. De acteur Flor la Ro che werd op slag gedood, de heer J. Hamme en zijn echtgenoote kregen beenfracturen. Mej. Broekman bleef ongedeerd. Flor la Roche, was de zoon van den groo ten Hubert la Roche. De overledene was in den loop der jaren en dit aantal jaren zou binnenkort de 25 hebben bereikt ver bonden bij het gezelschap van Willem Royaards, het Rotterdamsch Hofstadtooneel. en verscheidene malen bij Louis de Vries en Louis Saalborn (thans het Nieuwe Neder landsche Tooneel). Men heeft hem daar het laatst kunnen zien. als de administrateur Van der Meulen in het bekende tooneelstuk Rubber". Zijn plotselinge dood heeft in tooneel- kringen groote ontsteltenis gebracht. Met Flor la Roche, die den 47-jarigen leeftijd be reikte. en die de laatste jaren voornamelijk tragi-komLsche, zoogenaamde vieux-viveur- rollen vervulde, is een verdienstelijk acteur (heengegaan.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1