Engeland en de opheffing der sancties. België. Bij Examens en Openbaar Optreden Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom WOENSDAG 24 JUNI 193Ï Baldwin en Simon verdedigen de houding der Britsche regeering. Labourmolie van wantrouwen verworpen. ENGELAND De leider der Labour-oppositie, majoor Attleè, had een motie van wantrouwen inge diend, volgens welke de regeering „door ge brek aan vastberadenheid in de buitenland- sche politiek het prestige van Engeland heeft verminderd, den Volkenbond heeft verzwakt, den vrede in gevaar heeft gebracht en het ver trouwen in en van het huis heeft verloren. Attlee was van meening, dat Baldwin geen steekhoudend antwoord heeft gegeven op de redevoeringen van Greenwood en Lloyd George. Hij voegde daaraan toe: Wij- beschuldigen niet een lid der regeering. maar de geheele regeering. Deze keer zal de minister van buitenlandse he zaken niet over boord kunnen worden gezet. Hij beschuldigt Eden er van het Abessynische volk te hebben verraden en den Volkenbond als doelmatig instrument van den vrede te hebben vernie tigd. Attlee is van meening, dat de regeering, welke vijf jaren lang de absolute controle heeft gehad op de staatszaken niet kan bewe ren, dat zij door de ontwapeningspolitiek der Labour-partij in staat van inferioriteit is ge raakt. Attlee is zeer sarcastisch en vraagt de regee ring of zij Somaliland, den Soedan en Kenya zou afstaan, indien Mussolini dat zou wen- schen. Hij wijst vervolgens op het verzet van de Unie van Zuid-Afrika tegen de opheffing der sancties en vraagt vervolgens, hoe de huidige positie der regeering is. Onder pro- te ,.m van de meerderheid van het Huis ver klaarde Attlee gisteren: „In acht maanden tijd is de afgod volkomen van zijn voetstuk gevallen". De minister van binnenlandsche zaken Sir John Simon verklaarde, dat Cj regeering evenals ieder ander het falen van den Volken bond betreurt, maar noemde het onrechtvaar dig de regeering zwakheid te verwijten. „Alleen militaire actie door den Volkenbond en zijn leden kan de situatie ten aanzien van Abessynië doen verkeeren. De Britsche regee ring is niet van zins om met geweld de oplos sing der Abessynische kwestie te forceeren en ik ben, gezien den toestand in Europa, waar bij ernstige gevaren ons omringen, niet be reid, zelfs in een succesrijken zeeslag, een enkel Britsch schip tot zinken te zien brengen voor de zaak van Abessynië, aldus Simon. Verder stelde Simon de vraag, waarom de sancties thans opgeheven dienen te worden. Hèt doel der sancties was, den aanvaller te verhinderen zijn agressie voor' te zetten. Om dit thans met eenige kans op succes te kun nen doen, zou men alleen nog tot militaire maatregelen zijn toevlucht kunnen nemen. Hiertoe, zeide Simon met dramatische nadruk kelijkheid, is Groot-Britannië niet bereid. Min.-pres. Baldwin zeide o.a.: ten opzichte van de sancties neemt de huidige Fransche re geering hetzelfde standpunt in als de Britsche. Ikhoop dat de Franschen en wij op zeer nauwe wijze te Genève zullen kunnen samen werken. Dit is de wensch van Frankrijk en ook de onze. In de critiek van den linkervleu gel in Engeland bestond de neiging Frankrijk voor zijn houding te laken. De Franschen hou den zeer veel van hun land en wij mogen nooit het verschil in ligging van Frankrijk en ons land vergeten indien er oorlog met Italië zou zijn. Ik zeg op dit oogenblik niets omtrent Duitschland, ik zeg: met Italië. Ik geloof steeds het standpunt der Franschen te heb ben kunnen begrijpen, ook op oogenblikken, dat wij een snellere en nauwere samenwer king zouden hebben gewenscht tijdens eenige moeilijke periodes die wij in den herfst door maakten. Voor ieder van ons, die de gebeur tenissen volgde kan het besluit der Fran schen tot opheffing der sancties geen ver rassing zijn. Wij hebben niet het voornemen een embargo te leggen op het verzenden van wapens naar het niet-bezettegebied van Abessynië, doch deze kunnen slechts daar de grenzen van den Soedan of elders overschrij den indien geconsigneerd aan eeri op gewone wijze gevormde regeering die in staat is het geleverde in ontvangst te nemen. Voortgaande zeide Baldwin, nooit te hebben geloofd dat het mislukken der eerste poging tot toepassing der collectieve veiligheid den dood van den Vol kenbond zou beteekenen. Onze politiek, zoo zeide hij, is nog steeds gebaseerd op den Vol kenbond en wij moeten zien, in welke mate wij de collectieve veiligheid tot werkelijkheid kun nen doen worden. Deze kwestie moet in de bijeenkomst van September worden besproken en het is de plicht van alle leden van den bond deze kwestie te overdenken. Met betrek king tot de rede van Neville Chamberlain zeide Baldwin, dat deze die op eigen verantwoor delijkheid heeft uitgesproken. Het tweede doel der Britsche politiek is bevrediging van den Europeeschen toestand. De veronderstelling dat wij geheel Europa voor zichzelf willen laten waken, zoo wij slechts onszelven in het Westen kunnen veiligstellen, is geheel onge grond. Tenslotte verklaarde Baldwin, dat al vorens naar de letter en den geest alles wat het handvest voorziet, kan worden uitgevoerd, zoowel Groot-Brittannië als de andere landen groote verplichtingen op zich zullen moeten nemen. Na de debatten is de motie van wantrouwen, welke door de Labour- oppositie werd ingediend met 384 tegen 170 stemmen verworpen. Hiermede is het lot van de sancties bezegeld. China. Ultimatum van Nanking aan het Zuidwesten. De centrale regeering te Nanking heeft naar Reuter meldt, een ultimatum doen toekomen aan de leiders van het Zuidwesten, waarin wordt medegedeeld, dat Nanking onmiddellijk tot maatregelen zal overgaan, indien de mili taire actie niet ©ogenblikkelijk wordt ge staakt. Kamiel Huysmans Kamer president. Kamiel Huysmans, de socialistiseche burge meester van Antwerpen, is tot president van de Kamer gekozen. De eerste zitting van de nieuwe Kamer was tamelijk rumoerig. Verschillende afge vaardigden, met name de Rexisten, protes teerden tegen het voorstel van den voorzit ter. als hoedanig het oudste lid fungeerde, de zitting op te heffen,, alvorens de geheele agenda was afgewerkt. Engeland. Betooging tegen de opheffing der sancties aangekondigd. De besturen van de vakvereeniglngen en de arbeiderspartij hebben besloten. Zondag a.s. in Hydepark een. monsterbetooging te houden om te protesteeren tegen de ophef fing door de regeering van de sancties tegen Italië en-tegen de „desertie" uit den Volken bond. De voornaamste leiders der vakver- eenigings- en arbeidersbewegingen zullen het woord voeren. Soortgelijke demonstra ties zijn voor dien dag in geheel Engeland georganiseerd Frankrijk. Vertrouwensvotum voor de regeering. In de Fransche Kamer is een motie van vertrouwen in de regeering, ingediend door de radicaal socialisten, socialisten en communis ten. De motie luidt als volgt:. „De Kamer keurt de verklaringen van de regeering goed, heeft vertrouwen in haar beleid om den vrede te ver dedigen, Frankrijk te beschermen in eollee tieve veiligheid; en gaat over tot de orde van den dag". Deze motie werd met 382 tegen 198 stemmen aangenomen. Minister Delbos acht de sancties thans nutteloos en gevaarlijk. Er bestond groote belangstelling op de tri bunes en openbare gaanderijen der Kamer voor de debatten over de buitenlandsche poli tiek. Direct na de opening der zitting besteeg de minister van buitenlandsche zaken, Delbos, de sprekerstribune, vanwaar af hij de regeerings- verklaring voorlas. In de regeeringsverklaring wordt o.m. uit eengezet, dat Frankrijk over de krachten be schikt om zijn verdediging te verzekeren, zijn verplichtingen na te komen en om mede te werken aan de noodzakelijke versterking der collectieve veiligheid. Wij willen vrede voor alle volken, omdat wij weten, dat de vrede ondeelbaar is. Wij willen geen vrede gebaseerd op vrees, noch een passieven egoïstischen vrede. In dezen geest heeft de regeering het pro bleem bestudeerd, dat zich direct aan haar openbaarde: Dat .van de sancties tegenpvqr Italië. Frankrijk sloot 'zich bij de beweging der sancties aan ondanks de' banden, welke het met het Italiaansehè volk verbinden. Het is volgens zijn tradities, dat het steeds zijn 'ver plichtingen vervult en zijn plichten op het gebied der rechtvaardigheid en menschelijk- heid nakomt. De Volkenbond heeft het feit der agressie geconstateerd en Frankrijk kon niet tekort schieten in zijn trouw jegens het pact van Genève, de wet der gemeenschappe lijke bescherming der naties, die georganiseerd zijn voor de handhaving van den vrede. Bij den huidigen stand van zaken zou de handhaving der sancties niet meer zijn -dan een symbolisch gebaar zonder werkelijke doeltreffendheid. Waartoe zóu het daarom goed zijn de maatregelen te' vereeuwigen, waar van het karakter ernstiger zou worden door het bioote, feit, dat men er voort aan geen welomlijnd doel meer aan zai kunnen toekennen? Onder deze omstandigheden hebben wij j.l. Vrij dag onze opvatting bekend gemaakt, welke overigens in overeenstemming is met die der bevriende vólken, van wie wij ons in óns optreden niet willen af scheiden. De opheffing der sancties gaat gepaard met andere problemen welker oplossing onderhandelingen vereischt, welkemoeten leiden tot een consolidatie van den vrede. De hervorming van den Volkenbond. Een hervorming van het geheele pact wordt overigens gerechtvaardigd, indien men na gaat, dat zijn échecs veeleer moeten worden toegeschreven aan vergissingen en tekort komingen bij de uitvoeringen dan aan de voorschriften zelf, aldus Delbos. Om de agressie tegen te gaan moet zoo spoedig mogelijk worden overge gaan tot het in het werk stellen van zooveel mogelijk middelen, waarover de internationale gemeenschap be schikt. Om de doeltreffende toepas sing te verzekeren van artikel 16 van het pact zou het ideaal zijn, indien alle leden van den Volkenbond zich zouden verplichten er aan mede te werken. De collectieve veiligheid moet op twee pun ten betrekking hebben: in de eerste plaats moet een groep mogendheden bereid zijn al haar krachten tegen een aanvaller in te zet ten en daartoe moet de geheele Volkenbond tot economische en financieele sancties over gaan. De Franscheregeering stelt voor het principe van de unanimiteit, waardoor art. 11 verlamd kan worden op te heffen. De Fransch—Duitsche betrekkingen. Ten aanzien van de FranschDuitsche be trekkingen zegt de regeering, dat indien Duitschland zal antwoorden op de Britsche vragenlijst Frankrijk de Duitsche voorstellen zal bestudeeren met den oprechten wensch er de basis voor een overeenstemming in te vinden. Ten aanzien van een luchtpact en den wederzijdschen bijstand tusschen de weste lijke mogendheden zou noodig zijn, dat deze voltooid zou worden door een overeenkomst inzake de beperking der luchtstrijdkrachten. De regeeringzal dë bijeenroeping vragen blijft men kalm en helder door het gebruik van Mijnhardt'* Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct* fAdv. Ingez. Med.) van een commissie voor de bestudeering van een Europeesche unie, zooals deze door Briand is gedacht, welke alle staten van Europa zou moeten omvatten, met inbegrip van Duitsch land en Sovjet-Rusland. De partijen, welke thans vereenigd zijn in het Volksfront hebben steeds geijverd voor een goede verstandhouding tusschen Frank rijk en Duitschland. Wij zijn vastbesloten deze actie te vervolgen en tegelijkertijd de eer der beide landen te verzekeren. Herhaaldelijk heeft Hitier zijn be reidheid uitgesproken met Frankrijk tot overeenstemming te komen. Wij willen niet twijfelen aan zijn woord van oud-strijder, maar hoe innig onze wensch tot een goede verstandhouding ook moge zijn, wij zullen de lessen der ondervinding en der feiten niet kunnen vergeten. De Duitsche her bewapening ontwikkelt zich met een tempo, dat dagelijks versneld wordt en sinds 7 Maart is de toestand ernstig gebleven. Een overeenkomst inzake beperking der luchtvloten blijft volgens de regeering uiterst wenschelijk en Frankrijk is bereid er in toe te stemmen, dat een overeenkomst slechts be trekking zal hebben op de luchtvloten der mogendheden van West-Europa en van die van geheel Europa. Ten slotte doet de regeering een beroep op de internationale samenwerking van alle volken, van alle regeeringen die den vrede toe gewijd zijn en die de wereld door evolutie wil len hervormen volgens rechtvaardigheid en moraliteit als beste waarborg voor de natio nale veiligheid. De Staat en de Bank van Frankrijk. De Fransche senaat heeft met 184 tegen 90 stemmen, het wetsontwerp goedgekeurd betreffende de nieuwe conventie tusschen den staat en de Banque de France. De verlangde remilitarisatie van de Dardanellen. Mogendheden maken haar wenschen kenbaar. In de zitting van Dinsdag der Dardanellen- conferentie te Montreux is allereerst kennis genomen van het Maandag ontvangen telegram der Italiaansehè regeering, meldt het A.N.P. De Turksche minister van buitenlandsche za ken sprak er zijn voldoening ovèr uit, dat Italië bereid is. voorloopig aan de conferentie deel te nemen. Na het exposé van den tweeden gedelegeer de over den opbouw en de motieven van het Turksche ontwerp, sprak als eerste spreker in het algemeen debat de Engelsche gedelegeer de Lord Stanhope, die zich accoord verklaarde met het principe der remilitarisatie der Dar danellen, onder voorwaarde, dat een in ""alle andere opzichten bevredigend accoord tot stand komt. Hij behield zich voor, de wijziging van verschillende artikelen van het Turksche ontwerp voor te stellen. De Japansche gedelegeerde Sato aanvaard de het Turksche ontwerp als een basis voor onderhandeling. Litwinof verlangde, dat reke ning zou worden gehouden met het bijzondere karakter van de Zwarte Zee en met de belan gen van zijn oe versta ten. Rusland dient het recht te krijgen, zijn zeéstrijdkrachten van de eene zee naar de andere te dirigeeren. Ook moet vrije doortocht voor oorlogsschepen wor den toegestaan voor het geval dit ter uitvoe ring van een Volkenbondsbesluit noodig is. Ook Paul Boncour nam met het noodige voor behoud het Turksche ontwerp als basis voor onderhandelingen aan, evenals de gedelegeer den van Griekenland en Joegoslavië. De Bulgaarsche delegatie aanvaardde welis waar in principe het ontwerp als basis voor onderhandeling, doch zij verklaarde, dat voor haar medewerking aan de conferentie voor alles de zorg voor de veiligheid van Bulgarije toonaangevend is. De conferentie besloot daarop tot instelling van een technische en een redactiecommissie. Bij korte mouwen en lage halsbehoort een mooie bruine huid, want een blanke huid verbrandt door de zon. Uw gelaat, hals en armen worden snel natuurlijk bruin, indien U deze bij fiets tochten en bij verblijf in de zon inwrijft met AMILDA-zonnebruincrême. Flacon 90 cent. Tube 60 cent. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) Het Entomologisch Instituut te Dahlem. De vraagbaak der wereld. (Van onzen correspondent). BERLIJN. Juni. In het zuidwesten van Berlijn, waar de mooie villawijken Lichterfelde. Dahlem, Zehlendorf zich aaneenrijen, heeft de geleer de „Kaiser Wilhelm-Gesellschaft" haar in stituten voor verschillende takken der we tenschap in architectonisch prachtige ge bouwen, en haar uitgebreide „Botanische Garten", waar in glazen paleizen bananen rijpen en exotische planten' gedijen als in haar tropisch vaderland. Zij heeft er haar proefvelden aangelegd, die niet alleen de wetenschap dienen, maar de streek er ook voor behoeden, door den heerschenden trek naar buiten, te worden dichtgebouwd. Hier werkte ook onze beroemde landge noot professor Van 't Hof uit Amsterdam. Een der straten in Park-Dahlem draagt zijn naam. „Van t' Hoff-Strasse" staat er op het schildje, verkeerd gespeld en met de apos trophe achter in plaats van vóór de t, waar op we den burgemeester van Dahlem „met verschuldigden eerbied" hebben attent ge maakt. Een der instituten, dat voor entomo- logie-insectenkunde werd 50 jaar ge leden door de „Kaiser Wilhelm-Gesellschaft" opgericht. Wat dit instituut te beteekenen heeft, mogen we aan de hand van dr. Reiss- mann verder vertellen. Het is ook voor ons leeken interessant iets te vernemen over het vorsohen in het rijk der insecten met hun „200 millioen soorten en 200 millioen ras sen". Het is hier geen Zoölogisch Museum als in Berlijn Noord, waar men inlichtingen kan krijgen over elk vreemdsoortig insect, dat ge het geluk of het ongeluk hadt, te vangen. Dahlem werkt internationaal. Het krijgt inlichtingen, uit het buitenland en geeft ze wederkeerig terug. Een entomoloog in Ma drid schrijft, dat hij gehoord heeft, dat in Joego-Slavië een werk verschenen is over bladluizen. Hij kan het in Spanje niet krij gen en vraagt nu, of Dahlem hem even wil meedeelen, welke soort bladluizen er in be handeld worden. Insecten-kundigen, die meestal ook harts tochtelijke insecten-vangers zijn, moeten een fantastisch volkje zijn, in de geleerden wereld. zoowel als in die der leeken. Het Dahlemsch instituut kent ze allen. Het weet naam en adres van den specialist voor Züid-Amerikaansche watervlooien, het kent den, voor zoover het weet. eenigen mensch in de wereld, die alle soorten sprinkhanen uit elkaar kan houden. Dahlem heeft de grootste vak-bibliotheek. In de laatste 50 jaren verschenen meer dan 300.000 werken en jaarlijks worden nog twin tig duizend dikke boeken geschreven over bijzonderheden in de insectenwereld. Al die lectuur stroomt onophoudelijk uit alle we- relddeelen naar Dahlem,,terwijl er ook nog geregeld zes honderd weëk- en maandbladen voor entomologie inkomen. Of al die geleer de werken gelezen worden?! Wel worden ze alle zorgvuldig naar de soort van* insect en schrijver gecatalogiseerd en genummerd keurig in de rij gezet. De belangrijkste er van worden opgeslagen als correspondentie er aanleiding toe geeft. Een boer vindt' op zijn roggeveld aan aren en halmen een vreemd ongedierte. Hij zendt •het naar het Biologisch Rijksinstituut ei waagt, of het schadelijk is en wat hij er te gen moet doen. Het Rijksinstituut kent het insect niet en stuurt het naar het Entomolo gisch Instituut in Dahlem, dat met zijn half millioen geleerde werken, altijd redding uitkomst geeft. Een houtvester zendt een stuk boomschors op, waaraan insectenlarven hebben geknaagd, Hij vraagt, wat voor larven het zijn. Dahlem heeft in zijn kasten duizenden stukken aan gevreten boomschors, bladeren en stukjes hout liggen, alle met opgave van de larven- soort, die er aan geknaagd heeft. Elke soort heeft haar eigen typische wijze van knagen die op het aangevreten stukje schors of hout door den deskundige direct herkend wordt. En voor elke soort geeft het instituut het middel aan, om ze met kans op succes te bestrijden. Eén entomologisch Chinees zond het insti tuut een aardig valletje, waarop het werkelijk trotsch is, omdat het in zijn soort een meester stukje is: een met geurige lijm bestreken ivoren staafje, waaromheen een hekje van kunstig bewerkte andere staafjes, alles op een paarlemoeren voetstukje. Men kan het in de plooien van een kleed leggen, of ook wel in bed, zonder dat iets met de lijm in aanraking- kan komen dan het lastige diertje, dat men wil vangen en dat gretig op den geur dei- lijm afkomt en aan het staafje blijft kleven zooals de arme pechvogel aan den tak, dien de vogelvanger met pek besmeerde. Wat 'n pech voor zoo'n vloo! In de eutomologie is zoo'n val een ding van belang, niet minder dan een goed werkend chemisch preparaat. Bij de verzameling .uriositeiten trekken ook snuifdoozen van een Afrikaansch negerhoofd de aandacht. Het zijn kevers, als eieren zoo groot waarvan de kop is afgebroken en de ingewanden zijn uitgehaald. Het pantser is hard als staal. Dat zijn echter dingen, die voor het insti tuut even weinig beteekenis hebben, als cor- respondeerende entomologen, die alleen maar hartstochtelijke kapellenvangers zijn zoo als Prikkebeen bijvoorbeeld „liebenswür- dige" lastige klanten voor het instituut, die echter toevallig ook wel eens een ontdekking kunnen doen, die van belang is. Door zijn ernstig wetenschappelijk vorschen, door het verzamelen van alles wat een blik geeft of ook maar kan geven in het le ven der myriaden insecten, door zijn onder zoek naar het nut of gevaar, dat zij voor ons kunnen hebben en het zoeken naar de midde len, om die gevaren te bestrijden, verricht het Duitsche entomologische instituut een werk van niet te overschatten beteekenis voor het algemeen niet minder dan voor het eigen landsbelang. H. L. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC De weg naar boven is wel zwaar, maar Thijs en Paddekwist geven het niet op. Eindelijk ontdekken ze in de duisternis een opening. Daar gaat ons tweetal op af en als ze op die plek aangekomen zijn, ont dekken ze, dat zij zich weer in de open lucht bevinden. Want het gat is niets anders dan een tweede holle boomstam! Als Thijs en Paddekwist om zich heen kijken .ontdekken ze opeens de mannétjes weer. Zij staan zwijgend in een kring en schijnen op iemand te wachten, Vol verwachting blijven de twee. avonturiers op hun post. Spanning duurt voort in Palestina. Nieuwe incidenten. Reuter meldt uit Jeruzalem. 23 Juni: Britsche troepenafdeelingen hebben voor bijgangers, die zij er van verdachten wapens in hun bezit te hebben in de belangrijkste buurten en in de hoofdstraten der hoofd stad gefouilleerd. Volgens een bericht in een Arabisch blad zou een vliegtuig een traangasbom hebben geworpen op een groote menigte dorpelin gen. die in een plaatsje bij Jenin een betoo ging hielden. De menigte stoof uiteen. Nach telijke overvallen hebben nog steeds plaats. Door het opblazen van een brug langs den grooten weg Jeruzalem-Jericho is het ver keer met de Doode Zee verbroken. Een Jood werd gedood en drie andereri ge wond bij een aanval op een bus van een Joodsche onderneming .welke den dienst on derhoudt tusschen Haifa en Safad (Noord- Palestina) De door de Joden geleden schade wordt geraamd op 180 millioen pond. Tot 19 dezer zijn 1823 Arabieren en 418 Joden voor de rechters verschenen. VERKEERSSTAKING TE BRUSSEL MISLUKT. BRUSSEL, 23 Juni (Reuter). Hoewel voor de verkeersmiddelen dc staking is afgekon digd, rijden te Brussel 80 procent der trams en de helft der autobussen. PARTIEELE STAKING BIJ DE GROOTE BANKEN. BRUSSEL. 23 Juni. (Reuter) Een partieele staking is uitgebroken bij de twee grootste banken te Brussel. De loketten zijn niette min geopend. VERMIST VLIEGTUIG TERUGGEVONDEN. Uit Santiago de .Chili, 24 Juni. Het drie- motorige Chileensche verkeersvliegtuig, dat sedert Zondag vermist werd, is teruggevonden tusschen Antafagasta en Iquique. Het toestel moest wegens motorschade een noodlanding maken. De piloot en de 10 passagiers zijn on gedeerd (A. N. P.) RADII), PRUERAMMA DONDERDAG 25 JUNI HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO, 10.— NCRV. 11.— KRO 2.— NCRV. 8.00—9.15 en 10— Gramofoonmuziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gramofoonmuziek 11.30 12.— Godsd.halfuur 12.15 Gramofoonmuziek en KRO-orkest 2.— Orgelconcert 3.00—3.45 Gramofoonpl. 4.— Bijbellezing 5.— Voor de jeugd 5.30 Stichtsch Salon-orkest 6.30 Cau serie: Zalt-Bommel. 6.45 CNV-kwartiertje 7.— Nieuwsberichten 7.15 Cursus psychologie. 7.45 Reportage 8.Nieuwsberichten ANP 8.15 Le ger des Heils-uitzending 9.15 NCRV-orkest en solist 9.50 Causerie; Zomer postzegels. 10. Vervolg concert 11.00—12.Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.— Gramofoonpl. 10.— Morgenwijding. Gramofoonpl. 10.30 Pianorecital 11.— Knip cursus 11.30 Lyra-trio 12.15 Kovacs Lajos' or kest. 1.— Gramofoonpl 1.30 Omroeporkest 3.— Muzikale causerie 4.— Voor de zieken 4.30 Gramofoonpl. 4.45 Voor de kinderen 5,30 Het Omroeporkest 6.30 Sportpraatje 7.— Viool recital 7.30 Reportage uit Utrecht. 8.Be richten ANP 8.10 Kovacs Lajos' orkest en solisten 9.30 Pianorecital 10— Gramofoonpl. cabaret 11.— Berichten ANP 11.1012.00 Ko vacs Lajos* orkest. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 Orgelspel 12.10 Het Trocadero- Cinema orkest 1.10 Gramofoonpl. 1.352.20 Falkman en zijn Apachen-orkest 3.20 Vesper 4.10 Causerie 430 Gramofoonpl. 5,05 Het Harp-trio 5.35 Sydney Chasid en zijn band 6.20 Berichten 6.50 Fluit-recital 7.15 Spaan- sche les 7.50 Causerie 3.20 Koor- en orkestcon- concert. 9.20 Zang 9.50 Berichten 10.20 Kerk dienst 10.40 Revueprogramma. 11.35 Bram Martin en zijn Band 11.5012.20 Gramofoon muziek RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 9.50 Orgelconcert 11.20 Omroeporkest 2.50 Gramofoonpl. 5.20 Radiotooneel 7.30 Gramofoonpl. 8.20 Viool en Zang 9.05 Radiotooneel 10.05 Nationaal OTkest en Rau el-koor. 11.5012.35 Pascal-orkest. KEULEN. 456 M. 6.50 Orkestconcert 12.20 Omroepkleinorkest. 1.35 Omroep-Amusementsorkest. 2.35 Omraep- schrammelensemble 4.20 Gramofoonpl. 5.20 Solistenconcert 7.05 Omroeporkest 8 30 Om roeporkest, koor en solisten 10.5512.20 Dans muziek BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Omroeporkest 1.502.20 Gramofoonpl. 5.20 Dansmuziek 6.50 en 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Symphonie con cert. 10.3011.20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonpl, 12.50 Dansmuziek 1.50— 2.20 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest 6 35 en 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Kleinorkest, zang en cabaretprogramma 10.3011.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 „Spielballe der Fröhlichkeit", gevarieerd programma. 10.20 Berichten 10.50 „Ein antikes Olympia-Fest" 11.05 Weerbericht 11.2012.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3