HET NIEUWE AVONDBLAD BERICHT IJMUIDEN 4e JAARGANG No. 71 DONDERDAC 25 JUNI 193A NMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTENTIeN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTENTIeN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 3 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden: 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz, 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Nog eens: Belangstelling voor Indië. Op 9 Juni schreef ik in deze rubriek over de moeilijkheden die voor Nederlanders, die Indië niet uit eigen aanschouwing kennen, ten aanzien van het koesteren van een wer kelijk diepe belangstelling voor ons prachtige overzeesche gebied bestaan. Ik schreef die moeilijkheden toe aan het feit dat wij de sfeer van het verre land, waar onze landgenooten in een gansch ander klimaat dan het onze, temidden van een gansch andere natuur en temidden van een groote inlandsche bevol king leven, niet kunnen aanvoelen. Ons voor stellingsvermogen schiet tekort, en litteratuur en journalistiek zijn tot dusver niet in staat gebleken dat tekort in voldoende mate weg te nemen. Ook de correspondentie met vriendén, soms familieleden, kan daar niet in slagen. Van mijn opmerkingen, die Aneta in excerpt heeft overgeseind, heeft de Indische dagblad pers uitvoerig nota genomen en er haar in stemming mee betuigd, waaruit blijkt dat wij het over de diagnose eens zijn, hetgeen mij verheugt. Een landgenoot in Jogjakarta rea geert met een artikel, pér luchtmail gezonden, dat wij vandaag plaatsen en waarin hij zeer terecht opmerkt dat Indische correspondenten van Nederlandsche dagbladen op den duur zelf zoo vertrouwd zijn met de sfeer waarin zij leven, dat zij juist de détails, die voor den Hollandschen lezer typeerend zijn, vaak ach terwege laten, omdat die voor hen zelf niets belangwekkends meer hebben. De 'schrijver gaat evenwel verder dan de diagnose. Hij komt met een nieuw geneesmid del aandragen en begeeft zich derhalve in de therapie. Hij stelt voor dat Indische en Ne derlandsche dagbladen voor een korte periode, b.v. voor een jaar, jonge journalisten zouden uitwisselen en meent dat op het financieele bezwaar (de reiskosten) wel wat te vinden zou zijn, in ieder geval reeds gedeeltelijk door dat vol salaris tijdens den reisduur niet noodig zou zijn. Het is een verdienstelijk denkbeeld, schoon het mij niet eenvoudig lijkt in zijn uitvoering. Behalve het financieele bezwaar, dat voor het leeuwendeel blijft gelden, is er de onmisken bare moeilijkheid (voor de hoofdredacties en directies aan beide zijden) om een gerouti neerde kracht te vervangen door iemand die „er plotseling in komt vallen". Maar dat de wederzij dsche voorlichting er mee gediend zou kunnen worden is zeker, èn in ieder geval heeft dit denkbeeld de waarde, dat het duidelijk belicht in welke richting men naar oplossingen zou moeten zoeken. Wellicht ware het ook denkbaar regelingen te maken, waarbij jonge Hollandsche journalis ten het tweede deel van hun opleiding in Indië zouden doormaken, daarbij verzekerd zijnde van een post in Nederland na eenige Indische jaren. Sporadisch zijn zulke gevallen trouwens wel voorgekomen. De brief uit Jogjakarta spreekt er van hoe gelukkig men in Indië is, als er uit het moe derland echte belangstelling wordt getoond. „Wij zijn als groote kinderen" zegt de schrij ver en dit woord zal zeker in ons midden verstaan worden en niet nalaten eenige ont roering te wekken. Want de Indische Hol landers, van wie wij wèl allen beseffen dat zij hard moeten, werken in een voor velen hunner kwellend klimaat, missen hun ge boorteland voortdurend, verlangen natuur lijk vaak naar een Hollandsche weide, naar de kanalen en de meren en de vergezichten over het vlakke polderland, en hebben er recht óp dat wij begrijpen wat zij missen en met hen meevoelen. De meesten onzer zouden den moed, dien zij getoond hebben toen zij naar Indië trokken en voor lange, lange jaren afscheid namen, niet kunnen vergaren. En hun werk daar is voor land en volk, voor ons allen dus, van groote waarde. Ik hoop dat men pogingen zal blijven doen tot versterking van het contact. Versneld ver keer alleen is niet genoeg. R. P. JAARVERGADERING VISCHHANDEL- VEREENIGING. De IJmuider Vischhandelvereeniging houdt haar jaarvergadering Vrijdagmorgen in Ho tel Willem B'arendsz. De agenda vermeldt het jaarverslag van den secretaris, het rapport der financieele commissie, bestuursverkiezing enz. Van het bestuur treden af, doch zijn herkiesbaar de heeren J. L. Uitzinger, E. J. Keyzer en H. Medik Kok. IJMUIDER REDDINGSBRIGADE. Het bestuur verzoekt ons te melden, dat de strandoefeningen niet beginnen a.s. Vrijdag avond 3 uur, maar 7 uur. De staking in het Visscherij- bedrijf. Vergadering; van van steun uitgesloten zeevisschers. Gistermiddag heeft in Thalia een verga dering plaats gehad van zeelieden, die van steun zijn uitgesloten. De vergadering die geheel los stond van het Comité van Actie stond onder leiding van den heer A. v. d Steen. Deze begon er op te wijzen, dat er een comité was gevormd uit zeevisschers. die ten gevolge van het conflict van steun zijn uitgesloten. Dit- comité, dat niets heeft uit te staan met het comité van actie, wil trach ten, waar ten gevolge van de ministe- rieele beschikking gezinnen aan den honger worden overgeleverd hiertegen iets te doen. Een inzameling van gelden hier voor te houden mag niet. Woensdag middag heeft men hierover een bespre king gehad met den directeur van Maat schappelijk Hulpbetoon. Alvorens hier heen te gaan had de heer v. d. Steen eerst een on derhoud met den directeur der Gemeente lijke Arbeidsbeurs aangevraagd, Deze was echter niet te spreken. Het onderhoud met den directeur van Maatschappelijk Hulpbe toon had tot resultaat dat deze verwees naar het Comité van Actie. Daar vindt men, zeide spreker, geen gehoor. Een onderhoud met den wethouder van Sociale Zaken, den heer Visser, leverde evenmin het gewensehte re sultaat. Op de vraag aan den wethouder of dan in natura niets kon worden uitgekeerd, antwoordde deze: de gemeente kan in deze niets doen. Ter bevestiging hiervan las hij hierop een schrijven voor van den minister. Vervolgens sprak de heer v. d. Steen over een persoon lijk onderhoud met den burgemeester. Hier in heeft hij gewezen op de slechte verdien sten die de visscherman had onder het oude contract, waardoor het onmogelijk op de nieuwe voorwaarden, volgens welke het loon nog minder wordt te varen. Op de vraag, of er voor het werken met steunlijsten verlof kon worden gekregen, antwoordde de burgemeester dat hiertoe een verzoek aan het college van B. en W. moet worden gericht. Wat de inhouding van den steun betreft, hierover wilde spreker het ge meentebestuur geen verwijt maken. Men regelt alles in Den Haag. Vervolgens wekte spr. de bij het conflict betrokkenen op om in deze dagen vooral kalm te blijven. Van 1914 tot'nu toe hebben de reeders steeds getoond, hoe het niet moet, laten wij, zeide de heer v. d. Steen, de reeders nu eens toonen hoe het wel moet. Wij staan, en hier mee eindigt de spreker, voor een groot we reld gebeuren en dat wij dezen strijd met kalmte en beleid zullen voeren zal van uit IJmuiden getoond worden. Hierna was het woord aan den heer Adriaan v. d. Steen, die sprak over de hoog geroemde Nederlandsche vrijheid, waarbij de werkgever de vrijheid heeft, loonsverlaging te geven maar waarbij de arbeider het recht van staken mist. Het recht, en dit blijkt op nieuw is aan de zijde van den sterkste. Spre ker wil geen critiek uitoefenen op de regee ring. maar betreurt het ministerieel besulit, waarbij zoovelen van steun worden uitgeslo- ten. Vervolgens besprak hij den loontoe- stand waarbij hij naar voren bracht, dat de mijnwerker en visscherman het slechtst be zoldigd worden maar dat hij toch niet ge looft dat een mijnwerker voor 20 cent per uur werkt, hetgeen een visscherman, goed gerekend, lang niet verdient. Eveneens stelde hij de vraag, of een mijnwerker zijn houweel moet betalen, de visscherman wel echolood, keuringspapieren enz. Met een opwekking, om eensgezind den aangevangen strijd voort te zetten eindigde spreker onder luid ap plaus zijn korte rde. Hierna kwam de heer T. Veenboer naar voren die het bericht overbracht, dat het Comité van Actie, na de discussies op het te Rotterdam gehouden congres van den C.T.B. geliquideerd was. Naar aanleiding hier van werd de vraag gesteld: Wat nu? Wat moeten nu de uitgesloten en. Een stem uit de vergadering, die intusschen door velen ver laten was riep, dat het Comité van Actie de ingekomen gelden maar moet stellen ten dienste der uitgestotenen. De heer A. v. d. Steen stelde de vraag aan de orde wat er gedaan moet worden. Waar voor is deze vergadering? is zijn vraag. Er ontstond thans eenig rumoer en zonder dat men tot eenig besluit was gekomen, sloot de heer v. d. Steen de vergadering. z z Het Comité van Actie op geheven. Spoedig einde van het conflict? Naar aanleiding van het besluit van het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders, de stakende leden met een leening te steunen, vond gisteravond in het gebouw der IJmuider Federatie een be spreking plaats tusschen 't Centraal bestuur der IJ. F. en de modern georganiseerde leden van eht comité van actie. Het resultaat van deze besprekingen was, dat deze leden zich bereid verklaarden uit het comité te treden. Besloten werd het telegram, dat reeds gis termiddag aan het hoofdbestuur van den C. B. verzonden werd en waarin het plan tot opheffing werd medegedeeld, hedenmorgen te bevestigen. Van betrouwbare zijde werd ons nog me degedeeld, dat de kans op een spoedig einde van het conflict groot is. Reeds gisteren is door den Centralen Bond aan de leden, die crisissteun ontvangen, een uitkeering gedaan. Heden zouden de stakers en zij die uit de W K. trekken een uitkeering ontvangen. JAN VAN DRIMMELEN ZEVENTLG JAAR. Onze vroegere plaatsgenoot de heer Jan van Drimmelen, voorheen als duiker in dienst bij Bureau Wijsmuller, thans woon achtig bij zijn zoon in Rotterdam, vierde gis teren zijn 70sten geboortedag. De vischdistributie in nieuwe banen? De plannen van de V. K. O. De V.K.O. Alweer wat nieuws! Wat is de V.K.O.? Laten we eerst eens vertellen, wat deze drie letters beteekenen: Visscherij Kern Organisa tie. Het bestuur bestaat uit de heeren J. M. C. E. Le Rütte, T. H. Meijering, N. Rienstra en J. Schiidmeijer. Wat wii de V.K.O.? Dit heeft het bestuur gistermiddag in Res taurant Salr te Amsterdam uiteengezet ten overstaan van vertegenwoordigers van Hore- caf, bestuursleden van de Afdeeling Amster dam van de Nederl. Ver. van Huisvrouwen, van de Reedersvereeniging De Vuurbaak te Katwijk aan Zee, de Reedersvereeniging van Nederl. Haringvisschers, de Reedersvereeniging te IJmuiden, waarvoor aanwezig was de heer F. P. Vermeulen, een vertegenwoordiger van de Nederl. Heide Maatschappij, den heer dr. A. v. d.' Laan, directeur van het Marktwezen te Amsterdam en de pers. De heer le Rütte zeide, dat men de V.K.O. moet zien als een gestoten groep personen, die werkt met de gezamenlijke mogelijkheden, die bestaan uit aanvoer, aanvulling van den aanvoer, distributie-mogelijkheden en service. Degenen, die tot aansluiting bij de V.K.O. zul len worden uitgenoodigd, geven hun vrijheid geenszins prijs, maar van hen wordt verlangd, dat zij hun medewerking zullen verleenen en zich daarvoor opofferingen zullen getroosten. Een artikel, dat in Maart 1936 verscheen in het maandblad „De Toekomst" van de Trust Maatschappij Holland getiteld „Distibutie van visch als volksvoedsel" was aanleiding tot de oprichting van de V.K.O. De bedoeling is, een blijvend orgaan te stichten zonder medewer king van de regeering of van het bankwezen. Het zwaartepunt berust bij de vakmenschen. die men hun ervaring het vischgebruik moeten bevorderen. Als allen medewerken moet het plan slagen. Men zal trachten het doel te bereiken door a. de vischvangst, het vervoer en de distribu tie in één verband te brengen door het vrij willig toetreden van kernkrachten, b. door het verstrekken van goedkoope' visch als volks voedsel en c. het bevorderen van een geregel- den aanvoer, stabilisatie van de prijzen en or ganisatie van de markt. De heer Rienstra, voorzitter van de vereeni- ging van Amsterdamsche Vischwinkeliers zeide nog, dat het niet de bedoeling is, de venters uit te sluiten. De venter is in den handel on misbaar en zal daarom ingeschakeld moeten worden. Om te bevorderen, dat de venter steeds versche visch op zijn wagen heeft is gedacht aan de mogelijkheid, de venters door tusschen- komst van de winkeliers te voorzien. Men zal eerst probeeren in Amsterdam. De heer Meijering, voorzitter van de propa- ganda-commissie wees er nog op, dat de V.K.O. ontstaan is door den gewijzigden economi- sc-hen toestand, die een daling van den uitvoer tengevolge had. zoodat men zelfs met een beperkte vloot het bedrijf niet gaande kan houden. Om het vischverbruik in ons land te bevorderen wil men de distributie thans orga nisatorisch regelen. Slechts op enkele plaatsen in ons land kan men geregeld visch bekomen. Van een behoorlijk distributiesysteem is dan ook geen sprake. De V.K.O. is een zwakke po ging, aldus -cle heer Meijering om handel en producent te verbinden, om zoodoende het ge bruik te bevorderen. De juiste lijn van werken Zij, die zich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. HET DARDANELLENPROBLEEM. De con ferentie te Montreux heeft de kwestie der Dar- danellen thans in onderzoek. Hierboven de Turksche gezant Fethi Okyar (links) en de Turksche minister van buitenlandsche zaken Roetsji Aras (rechts) voor hun hotel in Montreux. is nog niet uitgestippeld. Natuurlijk is het voe ren van propaganda een deel van het werk en verder het organiseeren van vischdagen voor bepaalde goedkoope soorten visch. Het zakelijk contact tusschen reederij en winkelier is heel moeilijk, maar ten slotte zal ook dit komen, meende spreker. Het eerste werk is. de ver schillende belanghebbenden te vereenigen. Deze uiteenzettingen gaven aanleiding tot eenige opmerkingen. De heer Vermeulen wees er op. dat het in de eerste plaats noodig is, den vischhandel zelf van het nut en de noodzake lijkheid van het maken van propaganda te overtuigen. Het propaganda-boekje en de vischrecepten werden ter kennismaking aan 200 vischhandelaren in den lande verzonden Slechts vier hebben hierop gereflecteerd. Op de tentoonstellingen kreeg men van alle kan ten medewerking, behalve van den vischhan del. Men moet dus eerst trachten den visch handel in allerlei plaatsen op een hooger niveau te brengen. Na afloop der besprekingen werd den aan wezigen een „smakelijk vischgerecht" aange boden, bestaande uit gebakken filets van tong. Wederom een bijzondere film in „De Pont". „Michael Strogoff", de koerier van den tsaar. Ook thans bevat het nieuwe programma van „De Pont" wederom een bijzondere film: „Michael Strogoff, de koerier van den Tsaar", naar den beroemden roman van Jules Verne: Hieronder volgt het verhaal: Ten tijde van Alexander II van Rusland, breekt een Tartaren-opstand uit onder aan- vièring van Emir Feofar Khan; woeste horden trekken verwoestend op naar Omsk, dat zij weldra veroveren. Telegraafpalen worden om gehakt, dorpen platgebrand, waardoor ook Irkoetsk geïsoleerd wordt. Het is echter nood zakelijk, dat de broeder van den Tsaar in Ir koetsk op de hoogte gesteld wordt van de opmarschplannen van de Russische reserves. Michaël Strogoff, kozakken-ritmeester, ge detacheerd bij den koeriersdienst, zal den uiterst gevaarlijken tocht door het bezette gebied maken. Hij reist als eenvoudig koopman met bestemming Irkoetsk onder den naam van Nicolai Korpanoff, ten sterkste op het hart gedrukt,dat niemand van zijn missie op de hoogte mag komen en hij zelfs zijn moeder in Omsk, die hij in drie jaar niet zag, niet mag opzoeken; het gevaar voor herkenning door spionnen is te groot! Aan de Tartaren is het bekend geworden, dat een koerier van den Tsaar onderweg is naar Irkoetsk. Ogareff, een gedegradeerd oud-Russisch officier, nu de rechterhand van den Emir, belooft de Russische opmarsch plannen in diens handen te spelen, waarvoor hij als dank met zijn dochter zal trouwen. Ogareffs vriendin, de zigeunerin Zangara laat hij door zijn spionnen weten, dat zij den koerier moet volgen. In den trein maakt Michaël Strogoff kennis met Nadja, die, als haar in NisjniNowgorod bekend gemaakt wordt, dat niemand zonder speciale vergun ning het Siberische oorlogsterrein mag be treden, hem haar nood klaagt, omdat zij, na dat het maanden geduurd heeft, voor zij toe stemming tot die reis kon krijgen, haar vader in Irkoetsk moet bezoeken. Onder het voor wendsel, dat het hem als Tsaristisch koerier van het grootste belang is met een zuster te reizen, weet hij den beambte te bewegen, ook haar visum af te teekenen en ze vertrekken per schip naar Omsk. Met ditzelfde schip reizen behalve Zangara, ook twee oorlogscor respondenten, een zeer beweeglijke Fransch- man Jolivet en een in alle omstandigheden flegmatieke Engelschman Mr. Blount, de twee typen, die door hun kostelijke humoristische belevenissen steeds op het juiste oogenblik, ongewild ln het verhaal komen en daardoor zorgen, dat de reeks hoogspanningen, die de geschiedenis uit den aard van het gegeven be zit, behoorlijk afgewisseld worden door tafe reeltjes, waarom heerlijk gelachen kan wor den. De moeilijkheden voor den koerier beginnen pas goed als hem duidelijk wordt dat Zangara weet. wie hij is. Na een aaneenschakeling van emotioneele wederwaardigheden bereikt hij allf jen Nadja is door de Tartaren gevangen genomen Omsk. Meer dood dan levend rust hij uit in een herberg. Terwijl hij wacht op het paard, dat de waard "voor hem laat zade len, waarmede hij zijn tocht naar Irkoets zal volgen, wordt hij opgemerkt door zijn moeder. In haar overgroote blijdschap, haar zoon na een zoo lange scheiding weer te zien, roept zij z'n naam. Strogoff schrikt; tofc geen "Grijs mag het hier. waar het wemelt van Tartaren, bekend worden, dat hij Michaël Strogoff, de koerier van den Tsaar is. Na een enorme zelf overwinning verloochent hij zijn moeder. Het zelfde oogenblik dringen nieuwe Tartaren de herberg binnen, om op bevel van Ogareff, die van Zangara hoorde, dat de koerier reeds in Omsk moet zijn. iedereen gevangen te nemen. Op het laatste nippertje ontsnapt Strogoff. De spannende achtervolging door de Tar taren. z'n ontsnapping, eindelijk toch z'n ge vangenneming, de aangrijpende scène, als hem op bevel van den Emir de oogen uitge brand zullen worden, de sfeer in het Tartaren- kamp met het prachtige Russische ballet, het gevecht tusschen de Russen en de Tartaren, kunnen niet in een kort bestek beschreven worden en moet men zien, wil men vol komen onder den ban van Jules Verne's ge zond sensationeel gegeven komen. De tweede hoofdfilm „Is mijn man niet ge weldig?" met Georg Alexander, Lien Deijers, Paul Heidemann enz. is van een vroolijker genre. Marcel Wittrisch zong den Schlager „Ich trage dein Bild stets im Herzen". EXCURSIE NAAR HÉT CREMATORIUM. Voor de excursies, welke de afdeeling Vel= sen der Vereeniging voor Facultatieve Lijk verbranding naar het crematorium organi seert. bestaat altijd een groote belangstelling. Ook Woensdagavond waren wederom vele leden en andere belangstellenden bij het hek der begraafplaats Westerveld bijeengekomen teneinde deze avond-excursie, welke onder lei ding van den voorzitter der afdeeling, den heer P. J. Klok, stond bij te wonen. Onder orgelspel betrad het gezelschap de aula, waar de leider met enkele woorden de excursisten verwelkomde en in een korte rede de lijkverbrandingsgedachte uiteenzette. Dat hij dit kon doen voor meer dan 300 bezoekers deed hem ongemeen veel genoegen. Spr. memoreerde de stichting van het cre matorium in 1912 en de geschiedenis der eerste crematie, die van het stoffelijk overschot van dr. Vaillant uit Schiedam, een der stichters van het crematorium. In de leemte in de Begrafeniswet is nog steeds niet voorzien. Jarenlang tracht de ver eeniging een wettelijke erkenning van het recht der crematie van de regeering te ver krijgen. Want een toestand als op het oogenblik is toch een beschamende: een Nederlander kan en mag met de Wet in handen nog steeds niet vrijelijk over zijn stoffelijk overschot en de vernietiging ervan beschikken. Met den wensch, dat in dezen toestand spoedig een gunstige wending zal komen besloot spr. zijn inleiding. De lieer Blaauw, directeur van het cremato rium, zette daarna de technische zijde van de crematie-handeling uiteen. Na deze explicatie bezichtigde het gezelschap in groepen gesplitst de ovenruimten, de co lumbaria en de urnentuinen waarvan de laatste aangelegde pas gereedgekomen is en door den aanleg en ligging temidden van het prachtige duinlandschap niet naliet diepen in druk te maken. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van de vereeniging voor Jong Hervormden werd het zomerprogramma als volgt vast gesteld: Woensdag 15 Juli Landavond in het Hee renduin te IJmuiden, waarvoor enkele pre dikanten uit de omgeving uitgenoodigd zul len worden om een kort woord te spreken. Deze avond wordt gehouden in samenwerking met de afdeelingen Beverwijk, IJmuiden en IJmuiden Oost. Woensdag 12 Augustus, strandwandeling. Op Zaterdag 5 September wordt de land dag van het geweest Noord-Holland te Velsen, zeer waarschijnlijk op Rooswijk, gehouden. Tenslotte zal op Woensdag 16 September de jaaravond plaats vinden. RIJWIELPLAATJES CONTRÓLE. Woensdagavond zeven uur hebben eenige belastingambtenaren nabij de Julianalaan do rijwielplaatjes gecontroleerd. Acht fietsen, die geen plaatje hadden, werden in beslag geno men. CONSIGNATIE VISCH. Thans begint de eerste belemmering van vischaanvoer door de staking zich te doen ge voelen. Importeurs hebben voor de Woensdag- markt nog gezorgd voor consignatievisch. in kistjes verpakt, zooals: makreel, schelvisch, roode poon en versche zalm. De prijzen waren over het algemeen niet hoog. SLECHTE REIS VAN DE WESTKUST. De „Dirkje'", die na een reis van circa drie weken van de Westkust-visscherij terug 'keer de, had kwalitatief zeen slechte visch. Het •schip besomde voor deze lange reis slechts f 2300. DAMMEN. Evenals de eerste partij wist Dukel wel sterk in het voordeel te komen, doch Laros wist- óf door een fraaie combinatie, óf door slagspel steeds in zijn nadeelige stelling toch remise te forceeren. Laros' spel is den laatsten tijd met groote sprongen vooruitgegaan. Dukel zal zich dan ook ten volle moeten geven, wil deze trachten in de drie nog te spelen partijen een beslissing te forceeren. De derde partij wórdt Vrijdagavond half acht in Hotel „Kennemer- hof" gespeeld. Voor de tweede klas werd deze week de be langrijke partij GroenVisser gespeeld, doch doordat deze in remise eindigde, zullen tus schen drie spelers beslissingspartijen worden gespeeld, zoodat nog geen kampioen van de twede klas bekend is. De eindstand der finale luidt: Groen, Visser en Klinge, 3 gesp. 4 pnt, Schager 3 gesp. 2 pnt. j

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1