Van Zeeland's regeeringsverklaring. Italië. Frankrijk. Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom TANDHEELKUNDIGE INRICHTING GEHEEL GEBIT DONDERDAG 25 JU X I 1936 Sociale hervorming aangekondigd. Beter georgani seerde arbeid van het parlement verlangd. Stichting van een Economischen Raad. - Verlaging van douanerechten. Vlaamsch-Nationalen en Rexisten roeren zich. BELGIë. In de regeeringsverklaring, die Woensdag middag in de Kamer door minister-president Van Zeeland is voorgelezen, wordt een uiteen zetting gegeven van de middelen, die de re geering zal bezigen op het gebied der sociale hervorming, t.w. minimum loonen, betaalde vacanties en een 40-urige werkweek in de z.g. ongezonde bedrijven, terwijl maatregelen wor den aangekondigd ten behoeve van den mid denstand, mits de economische toestand gun- - st-ig en de begrooting in evenwicht blijft. De regeering wenscht de verlaging der douanerechten, vergrooting van den bloei dei- industrie, staatscontrole op de credietinstellin- gen, en de instelling van een landbouw-crediet organisatie. In de verklaring wordt voorts de herziening van de wet op de naamlooze en andere ven nootschappen aangekondigd. De regeering is vastbesloten de in de grondwet neergelegde vrijheden te verdedigen. Het parienent zal zijn werkzaamheden be ter moeten organiseeren. De begrootingen moe ten voor Februari zijn afgehandeld, zoo niet, dan zouden de voorgaande begrootingen krachtens een wet van toepassing moeten worden. De regeering stelt vermindering van het aantal afgevaardigden en senatoren, als- mede de instelling van een staatsraad voor. Af treden der regeering zal slechts onder be paalde omstandigheden mogelijk zijn. Invoering zal worden gevraagd van het in stituut der volksstemming. Een Economische Raad zal het onderwerp van een wetsvoorstel vormen, alsmede de kwestie van de onvereenigbaarheid van open bare ambten. Degenen, die zich schuldig maken aan mis bruiken op financieel gebied, zullen gestraft worden. Koninklijke commissarissen zullen zich be zig houden met de regeling der financieele, industrieele en commercieele vraagstukken. De regeering zal de buitehlandsche politiek harer voorgangers blijven volgen. Aan het Alg. Handelsblad ontleenen wij nog het volgende: Stampvolle publieke- en perstribunes, een stampvolle diplomatenloge en een stampvolle Kamer vormden Woensdagmiddag het kader van de met spanning verwachte regeeringsver klaring. Nadat de heer Huysmans als Kamervoor zitter was geinstalleerd, lokte hij al dadelijk een incident uit door zijn maidenspeech eerst in het Fransch te houden, wat den leider der Vlaamsch-Nationalisten, Staf de Clercq ver ontwaardigd deed uitroepen: „De. meerder heid in deze Kamer is Vlaamsch en wij eischen derhalve, dat ge uw rede eerst in het Nederlandsch zult houden!" Toen de voorzitter niettemin in het Fransch verder ging, verliet de 16 man sterke Vlaamsch-Nationale fractie de zaal om .eerst terug te keeren toen de heer Van Zeeland, - met een dikken bundel papieren in de hand, het spreekgestoelte betrad om de regeerings verklaring af te leggen. De heer Van Zee land begon zijn verklaring eveneens in het Fransch voor te lezen. Weer- waren het--de ^'Vlaamsch-Nationalisten, dier err- tegen protes- têéfden, dat het Nederlandsch' niet den voor rang kreeg, waarop de minister-president verklaarde, dat zijn omgangstaal het Fransch is', en dat de regeeringsverklaring in den Se- iikat 'het eerst in het Nederlandsch zou wor den voorgelezen. Mokkend bleven de Vlaamsch-Nationalisten zitten en pas toen minister De Man met' de voorlezing van de Nederlandsche vertaling der regeeringsverklaring begon, ontstond er- een nieuw incident. Staf de Clercq riepden minister toe: „Vlaanderen eischt een Neder landsche regeeringsverklaring. Het neemti geen genoegen meer met vertalingen!" waar op de Vlaamsch-Nationalistische afgevaardig den andermaal als één man de zaal verlieten. Minister-president Van Zeeland werd ge durende zijn rede bij herhaling zoowel dooi de Vlaamsch Nationalisten en de Rexisten als door de communisten onderbroken. Abessynische krijgsgevangenen vrijgelaten. De Italiaansche autoriteiten te Addis Abeba hebben 250 Abessynische krijgsgevan genen uit de streek van Harrar vrijgelaten en haar hun dorpen teruggezonden. Binnenkort zullen nog duizend gevangenen in vrijheid ge steld worden. Voldoening over de houding van Londen en Parijs. In gezaghebbende kringen te Rome is men voldaan over de overwinningen, die de regeeringen te Londen en Parijs hebben be haald bij de kwestie van de opheffing dei- sancties, meldt Reuter Men beschouwt déze ontwikkeling als den eersten stap naar het herstel der normale betrekkingen, maar wacht af, tot andere feiten van denzelfden aard zullen hebben plaats gehad. De Italiaansche pérs, aldus het agentschap Stefani, vestigt er de aandacht op, dat de indrukwekkende un-"--'-.-•n tegen de sancties in het Fransche en het Engelsche parlement, een gevolg zijn van de „geweldige en volko men overwinning van Italië over Abessynië, die door een nieuwe overwinning te Genêve 1 gevolgd zal worden, waar de sancties hun einde zullen vinden." „Doch Italië bereidt zich reeds voor op zijn derde overwinning, die van de bevrijding der Abessyniërs die het van barbarisme en slavernij heeft gered." gaat Stefani voort. Het „Giornale d'Italia" zegt, dat Italië zich bewust var, zijn kracht, zich opmaakt om opnieuw mede te werken aan de regeling der internationale problemen Deze medewerking zal op nieuwe bases moeten aanvangen, „daar rekening gehou den moet worden met nieuwe waarden, die zich gevormd hebben naast die, welke dooi de sancties verwoest zijn." De economische opbouw van Abessynië Over den economischen opbouw van Abes synië wordt uit Addis Abeba gemeld, dat de vice-koning van Abessynië maarschalk Gra- ziani besloten heeft, alvorens tot exploitatie der bodemschatten over te gaan,_ een volledige juridische en economische ordening in.te voe- ren, teneinde de exploitatie in bepaalde banen te leiden. De bevolking van Addis Abeba is bij pro clamatie opgeroepen, binnen 14 dagen weer aan hun werkzaamheden te gaan en zich on middellijk bij de autoriteiten aan te melden. Eigendomsrechten en ieder bezit aan onroe- Maarschalk Graziani, de onderkoning van Abessynië. rend goed moet bij de autoriteiten worden aangegeven. Indien hieraan geen gevolg wordt gegeven, volgt inbeslagneming, zoowel van roe rende als onroerende goederen. Zooals bekend werd de koers van den Maria-Theresia-thaler vastgestled op vijf lires. wisselen van thalers tegen een ande- ^s dan den wet telijk vastgestelden kc worden gestraft met boeten varieerend 10 tot 5000 lires. Met bijzondere' zorg z± c levensmiddelen voorziening worden ter hand genomen. De regeering heeft het recht de voorraden te con troleeren, tevens is een verplichte opgave der voorraden ingevoerd.. Ook de particuliere voorraden zullen kun nen worden onderzocht, teneinde het hamste ren en hierdoor prijsstijging tegen te gaan. De regeering zal met strenge maatregelen iedere speculatie tegengaan. Wie in Abessynië een beroep, hetzij in den handel, hetzij in de industrie, wil uitoefenen, heeft een'speciale vergunning noodig. Tevens zal de verplichte indiening van financieele plannen der in Abessynië werkende buiten landsche maatschappijen worden ingevoerd, opdat de regeering een juist beeld kan krijgen van den toestand op de arbeidsmarkt. Verder zal de regeering het vestigen van handels firma's bestudeerén. Kolonel De la Roque sticht een nieuwe partij. Kolonel de la Rocque heeft nadat het ont- bindihgsbesluit van de Croix de Feu officieel te zijner kennis was gebracht, verklaard, dat binnen drie "dagen in Frankrijk een nieuwe partij hét levenslicht zou aanschouwen. Deze partij zou den naam dragen van Fransche So ciale Partij." - Reuter voegt hieraan toe, dat een derge lijke"1 "partij" ih "elk opzicht'"wettig geacht zóu worden, daar het nimmer in de bedoeling van de regeering heeft gelegen ook politieke par tijen in het ontbindingsbesluit te betrekken. China. Botsing tusschen de Zuidelij ken en Nanking niet meer te vermijden Het Japansche agentschap Domei meldt, dat een botsing zou dreigen in Hoenan tus schen de Kwangsi-tröepen die te Ling Ling, in het zuiden der provincie gestationneerd zijn, en de regeeringstroepen, die in zuidelijke richting opmarcheeren. -Verder zou de Chineesche generaal Tsjen Tsji Tang in allerijl versterkingen zenden naar de grenzert van Kwantoeng en Foekien Nanking zou in het zuiden van Foekien de be schikking hebben over 50.000 man. NOODLOTTIGE EXPLOSIE IN EEN FRANSCHE MUNITIEFABRIEK. Uit Parijs:.. Woensdagmiddag heeft in de munitiefabriek Brandt t.e Verconnet nabij Vernon een he vige ontploffing plaats gehad. Een van de fabrieksgebouwen vloog in de lucht. Twee arbeiders werden op slag gedood, vier arbeiders, waaronder een vrouw, werden ern stig en 7 anderen werden licht gekwetst. Belgische mijnwerkers gaan Vrijdag weer aan den arbeid. De stand in dc overige bedrijven. Reuter geeft,, de volgende berichten over de stakingen in België: In sommige plaatsen van het land is het werk hervat, in andere daarentegen zijn nieuwe stakingen uitgebroken. Het te Brussel vergaderende nationale mijn werkerscongres heeft besloten, dat het werk in de mijnen Vrijdag zal worden hervat. Te Gent is het werk in de metaalnijverheid hervat. In de textielnijverheid duurt de sta king evenwel voort, evenals bij het trambe drijf. De taxichauffeurs staken nog gedeeltelijk. Ook in de haven is de werkhervatting nog betrekkelijk beperkt. Te Luik duurt de staking bij de buurttrams voort. Het werk in de textielnijverheid bij Verviers ligt nog steeds stil. Te Rousselaere groeit het aantal stakers In de textielnijverheid aanzienlijk. De stakingen te Brussel blijven voortduren. Er zijn o.m. 200 naaisters van een groot wa renhuis bij betrokken, en meer dan 1000 bank bedienden. Het verkeer is echter normaal. Het tram personeel is gisteren weder aan het werk ge gaan. Te Charleroi valt een algemeene werkher vatting te constateeren. Echter slechts gedeel telijk voor wat de mijnen betreft. In Limburg heeft tweederde der mijnwer kers het werk hervat in de provincie Antwer pen is een streven merkbaar, het werk te hervatten. In het bankbedrijf breidt de staking te Antwerpen zich echter uit. De levensmiddelen voorziening van het land wordt verzekerd via de Antwerpsche haven en gedeeltelijk ook via Gent. Te Gent-Brugge ligt het verkeer nog steeds stil. Er wachten 300 schepen om door te kun nen varen. De staking in de binnenscheepvaart en in het sleepbootbedrijf duurt voort. Op de Maas is de scheepvaart echter weer normaal. DRIE EILANDJES IN DEN STILLEN OCEAAN DOOR AMERIKA GEKOLONISEERD. Drie kleine eilandjes in den Stillen Oceaan, Baker Island, Jarvis Island en Nowland, zul len officieel door de Vereenigde Staten wor den gekoloniseerd. De. eilandjes liggen tus schen Nieuw Zeeland.'en Honoloeloe en wor den beschouwd als voorposten van den lucht vaartdienst. De kustwacht heeft op dé drie eilandjes de Amerikaansche vlag geheschen. Men is van meening, dat het doel der Ame rikanen is de Engelschen voor te zijn met de bezetting. INTERNATIONALE ARBEIDSCONFERENTIE AANVAARDT DE ONTWERP-CONVENTIE INZAKE BETAALDE VACANTIE. De Internationale Arbeidsconferentie heeft met 99 tegen 15 stemmen de on twerp-con ven tre en het ontwerp van aanbeveling betref fende betaalde vacantie definitief goedge keurd. EDEN DOCTOR HONORIS CAUSA. De universiteit van Oxford heeft den mi nister van buitenlandsche zaken, Anthony Eden, de waardigheid van doctor honoris causa in de rechtsgeleerdheid verleend. Fransche militaire vliegtuigen in botsing- Ongeluk, dat vijf dooden eischte. Reuter meldt uit Cherbourg, 24 Juni: Tijdens een oefenvlucht van een groep van vier militaire watervliegtuigen zijn twee dei- toestellen met elkaar in botsing gekomen en neergestort. Vijf inzittenden, onder wie eèn zee-officier, werden gedood. DE PRINSES GAAT FRIESLAND BEZOEKEN. Naar wij vernemen is Prinses Juliana voor nemens de volgende week een bezoek aan Friesland te brengen. Mooi gebruinde Huid van gelaat, hals en armen, óók bij geen zon, door AMILDA-zonnebruincrême. Voorkomt tevens zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs en Paddekwist hebben zich achter een steen verborgen, om zoo min mogelijk iets van hun aanwezigheid te laten merken. Langzaam valt de nacht over het landschap. Een heelen tijd merkt ons tweetal niets bijzonders, maar dan worden ze ineens door een vreemd geluid opgeschrikt. Op hetzelfde oogenblik zien ze een griezelig wezen door de lucht komen aanzweven. Het is een heks op een bezemsteel! In groote kringen vliegt zij om de groep kereltjes heen ,om vervolgens op den grond neer te komen. Met verbazing zien Thijs en Paddekwist dat vreemde schouw spel aan. Het Rykswegenplan in herziening. Een onderhoud met den Minister van Waterstaat. Voorloopig geen spoorweg over den afsluitdijk. EVANGELINE BOOTH NAAR JAVA. BANDOENG. 24 Juni (Aneta) Evangeline Booth, generaal-commandante van het Leger des Heils, zal van 21 Jan.3 Feb. 1937 een bezoek aan Java brengen. Zij is voornemens op Java openbare officiers-samenkomsten en lezingen te houden. Met het oog op de steeds toenemende be hoefte aan nieuwe en veilige wegen voor het autoverkeer heeft een redacteur van het Al gemeen Nederlandsch Persbureau een onder houd gehad met den Minister van Water staat, jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude. In de eerste plaats herinnerde de journa list onzen verkeersminister aan een rede, die hij, voordat hij zijn ambt aanvaardde, in 1932 hield voor een gecombineerde bijeen- kost van het Internationaal Comité voor den bouw van speciale autowegen (icobosa) en de Nederlandsche Vereeniging voor speciale autowegen over de urgentie van dit type van verkeersweg, dat toen door ir. van Lidth de Jeude economischer werd geacht dan de auto wegen met nevenbanen voor niet-motorisch verkeer. „Is", zoo werd de vraag tot den minister gericht, ..uw opvatting ten deze onveranderd gebleven?" „Dat is inderdaad het geval, wanneer men althans te maken heeft met intensief snel verkeer. Voor speciale autowegen heeft men echter minstens vier rijbanen noodig, met een scheidingsstrook in het midden, terwijl kruisingen a niveau niet. of althans zoo min mogelijk aanwezig mogen zijn. Het is de bedoeling, onze nieuwe primaire wegen, voor zoover daarop intensief snelver keer te verwachten is, reeds dadelijk of in de toekomst als autosnelwegen aan te leggen. Dat zullen dan in de eerste plaats zijn de groote verbindingen Noord-Zuid en Oost- West. In voorbereiding is thans een nieuw over zicht van de wegen, welke in de naaste toe komst moeten worden aangelegd of ver beterd. Het ligt n.l. in de bedoeling, het rijks- wegenplan-1932, dat evenals het vorige (1927) voor een werkperiode van 5 jaren was opge- zet;"een jaar langer te doen gelden,, om zoo doende tijd te winnen voor een geheel her zien wëgenplan, dat dan in 1938 kan worden vastgesteld. Daarbij zal dan tevens rekening worden ge houden met de behoefte aan wegenverbete ring ten plattelande. Voor verscheidene niet-intensief bereden primaire wegen kan m.i. vooloopig met min der dan vier banen worden volstaan, ook zonder dat de veiligheid in het gedrang komt. De interviewer vroeg vervolgens naar de indrukken van den minister betreffende den specialen autoweg KeulenDusseldorp, waarvan genoemde bewindsman de opening op Hemelsvaartdag heeft bijgewoond. „Mijn eindindruk is", zoo antwoordde de minister, „dat het mooie wegen zijn, maar tevCns. dat wij met onze nieuwe wegen in vergelijking met Duitschland geen slecht figuur slaan". Tenslotte vestigde de interviewer de aan dacht op den afsluitdijk, waarvan totnutoe alleen de Zuidelijke helft van het dwarspro fiel voor het autoverkeer is ingericht, terwijl nqg. Eiltijd-.de Noordelijke -helft, .braak-. ligt, omdat men bij den aanleg van dén dijk de meening was toegedaan,- dat daar een spoor weg behoorde te worden geconstrueerd. Is - zoo vroeg hij uw excellentie van meening dat men daar ooit nog tot spoorwegaanleg zal besluiten?". „Voorloopig zal daar zeker niets van komen" antwoordde de minister. „Zou dan niet overwogen kunnen worden, op dat noordelijke gedeelte een autoweg aan te leggen voor het verkeer van Friesland naar Noord-Holland om den-thans bestaanden weg uitsluitend voor het autoverkeer in de richting naar Friesland te kunnen bestem men? Thans is er meermalen opstopping van het autoverkeer, vooral bij het monument op den dijk". „Inderdaad wordt de dijk daar ter plaatse vaak als parkeerterrein gebruikt door auto mobilisten, die het monument gaan bezichti gen. Overigens is het autoverkeer op den af sluitdijk nog niet zoo intensief, dat bijzondere maatregelen noodig zijn". „Bij vermindering van de drukkende be lastingen, waaraan het automobilisme is onderworpen, zal dit in het algemeen en zeker ook op den afsluitdijk stellig inten sief worden". „Dan zullen we verder zien, wat ons te doen staat", besloot te minister. SCHENKING VAN „HET UTRECHTSCH LANDSCHAP". Men schrijft aan het Handelsblad: Er is een verblijdende tijding voor alle na tuurvrienden! De heer en mevrouw Lugt—Kle ver te Parijs hebben aan de provinciale stich ting „Het Utrechtsch Landschap" alle bosch terreinen behoorende tot het landgoed „Rus- tenhoven" te Maartensdijk, geschonken. Dit prachtig, uitnemend onderhouden bosch complex ter grootte van ongeveer 85 h.a., grenst ten oosten over zijn volle lengte aan het bekende landgoed „Eyckenstein" der fa milie Van Boetzelaer, van welk landgoed, zoo als bekend, een belangrijk boschgedeelte reeds eerder eigendom der stichting werd. Ten noorden belandt deze schenking de Hil- versumsehe golfbaan, ten westen de pas ge veilde boschbezitting van wijlen mevrouw Stratenus van Voshol, terwijl ten zuiden de eigenlijke buitenplaats „Rustenhoven" van de familie Lugt ligt, doch welk bezit in beheer aan voornoemde stichting wordt toever trouwd. „BALLADE VAN DEN HOOGEN HOED". De Visiefilm „Ballade van den hoogen hoed" is thans gereed gekomen. De eerste vertooning zal in het begin van het nieuwe filmseizoen plaats vinden. „Ballade van den hoogen hoed" is de eerste in Nederland vervaai'digde twee-acter en de eerste Nederlandsche film, welke geheel zonder buitenlandsche medewerking tot stand is gekomen. KON. NED. BRANDWEERVEREENIGING. Na afloop der goedgeslaagde demonstraties van de brandweer in en om de kazerne aan de N. Achtergracht te A'dam begaven de leden van de Kon. Ned. Brandweervereniging zich naar het Stadhuis, waar zij door het gemeen tebestuur officieel werden ontvangen in de raadszaal. Daar waren ter ontvangst aan wezig wethouder Mr. Kropman, als waar nemend burgemeester, omdat dr. de Vlugt uitstedig was, de wethouder van de brand weer de heer Jac. Rustige, zoomede de wet houder Baas en de gemeentesecretaris Mr. van Lier. De wae^rnemend burgemeester hield een toespraa^ Hierna begaven de leden der Kon. Ned. Brandweervereniging zich naar Krasnapolsky waar zij zich vereenigden aan een maaltijd. Aan het begin van dezen maaltijd stelde de voorzitter jhr. van Beyma een dronk in op de Koningin en ter eere van de Belgische gasten op den Koning der Belgen. Het brandweermuziekcorps, dat onder leiding van Frans van Diepenbeek den maal tijd opluisterde, speelde de beide volksliede ren. De heer C. Gordijn Jr. bracht een dronk uit op de broederschap der brandweeren in Nederland. Jhr. van Doorn, voorzitter van den Noord- Holl. Bond verheugde zich dat deze vergade ring is gehouden in Noord-Holland en dat Amsterdam als gastheer is opgetreden. Hij prees den Noord-Hoil. Bond gelukkig dat hij den heer Gordijn, commandant der Amster- damsche brandweer mag hebben als advi seur. Mr. Dr. C. J. H. SCHEPEL. Bij Kon. besluit is aan Mr. Dr C. J. H. Schepel op zijn verzoek met ingang van 1 Juli 1936 eervol ontslag verleend uit zijn be trekking van Raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, tevens aangewezen als President van het Hoog Militair Gerechtshof onder dankbetuiging voor de vele en belang rijke door hem in verschillende rechterlijke betrekkingen aan den lande bewezen dien sten. Mr. Schepel is een zeer scherpzinnig ju rist. die steeds een grooten ijver ontplooid heeft bij het bestudeeren der stukken die aan zijn competentie waren onderworpen. Op het gebied der Waterstaatswetgeving is hij uitermate deskundig. Hij publiceerde in 1906 een werk over Wa terstaatswetgeving. waarvan in 1927 een tweede druk verscheen. Mr. Schepel is ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. VOOR DEN MIDDENSTAND Rijksstraatweg 25, Haarlem-N. Tegenover het oude Raadhuis Minimum tarief met inbegrip van trekken f y met garantie. T Spreekuren alle werkdagen van 94 uur. Avondspreekuren Maandags, Dinsdags. Donderdags van 7—9 uur. (Adv. Ingez. Med.) PRUERAMMA VRIJDAG 26 JUNI 1936 HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 3.30 Orgelconcert. 4.30 Gram.pl. 5.30 KRO-Melodisten (Om 6.00 Land- en tu'n- bouwhalfuur). 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over Landelijke ruitersport. 7.35 Gracn.pl. 7.45 Causerie over het ontstaan der postzegels. 8.00 Berichten ANP. 8.10 KRO-symphonie- orkest. 8.45 Reportage. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Mooi Nederland. 10.15 Gram.pl. 10.30 Be richten ANP. 10.35 Paul Godwin's orkest. 11.30 —12.00 Gram.pl. HILVERSUM II. 301 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht. 10.35 Gram.pl. 11.15 Voor dracht. 11.30 Gram.pl. 12.00 Kovacs Lajos' or kest en Gram.pl. 2.00 Knipcursus. 2.30 Om roeporkest en Gram.pl. 4.00 De Notenkrakers. 5.00 Kinderuur. 5.30 Eddy Walis' orkest en Gram.pl. 7.00 Causerie „Vóór honderd jaar". 7.20 Gram.pl. 7.50 Berichten ANP, SOS-Berich- ten. 8.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 8.05 Lezing „De waarheid der religie". 8.30 Cello en piano. 9.00 Lezing „Kinderen thuis". 9.30 Vervolg con cert. 10.00 De kerken en de theologie in Ame rika. 10.30.Gram.pl, 10.40 Avondwijding. 11.00 Berichten ANP. 11.05 Jazz-muziek. 11.3512.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.20 Gram. pl. 12.35 Dansmuziek. 1.20 Sport-reportage. 1.35—2.20 Solistenconcert. 2.50 Strijkkwartet en solisten. 3.35—3.50 Causerie. 4.10 Sport-reportage. 4.20 E. Colombo's orkest. 5.05 Gram. pl. 5.35 Het Parkington-kwintet. 6.20 Berichten. 6.50 Fluit- recital. 7.10 Voor tuinliefhebbers. 7.30 Muzikale dialoog. 7.50 Het Raymond-orkest. 8.35 Film muziek. 9.05 BBC-orkest en solist. 9.50 Berich ten. 10.20 Causerie over Kano-Toerisme. 10.40 Sopraan en orgel. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram. pl. 4.20 Kwartetconcert. 5.50 Orkest muziek. 9.05 Literaïr-muzikaal programma- li.051.05 Orkestconcert. KEULEN. 456 M, 6.50 Populair concert. 12.20 Omroepklein- orkest. 2.35 Gevar. concert. 4 20 Literair-muzi- kaal programma. 6.20 Weragkamerorkest. .8.30 Voor soldaten. 10.40 Operette-uitzending. 11.35 12.20 Orkestconcert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. 12.50 Salon-Orkest. 1.50—2.20 Gram. pl. 5.20 Omroeporkest. 6.20 Gram. pl. G.35 Dansmuziek. 7.35 Gram. pl. 8.20 dito. 8.35 Hoorspel. 9.20 Klein orkest. 10.3011.20 Dans muziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram, pl, 12.50 Dansmuziek. 1.40 Zang. 1.50—2.20 Gram. pl. 5 20 Fransche liederen. 5.40, 6.10 er^.6.35 Gram. pl. 6.50 Piano,recital. 7.35 Zang. 8.20 Voor oud-strijders. 9.20 Radio- tooneel. 9.50 Zang. 10.05 en 10.30 Gram pl. 10.4511.20 Accordeonmuziek. *>FTTTSCm.4NnSF.NDFR 1571 M. 8.30 Het Omroeporkest. 9.55 Radio-tooneel. 10.20 Berichten. 10.50 Viool en piano. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3