BEVERWIJK HEEMSKERK CASTRICUM Gaat de sigarenfabriek in bedrijf? Beslissing van de regeering aanstaande. Naar wij vernemen is binnen enkele dagen üe beslissing te wachten van de regeering over liet voorstel W. van Dok c.s. om de machines en de voorraden van de N.V. Siga renfabrieken voorheen Gebr. Majoor op be paalde voorwaarden ter beschikking te stel len van de directie en de arbeiders, zoodat het bedrijf, zij het ook slechts gedeeltelijk, zou kunnen worden hervat. Hoewel de heer W. van Dok ons de juistheid nog niet kon bevestigen, zijn de door ons in gewonnen inlichtingen van dien aard, dat daaruit de instemming der regeering met het voorstel-van Dok kan worden afgeleid. Zooals gezegd, de officieele beschikking kan nu ieder oogenblik worden verwacht. De nieuwe bioscoop programma's. Spannende vliegersfilm in Kennemer Theater. Het Kennemer Theater vertoont in het nieuwe programma de spannende film uit het vliegersleven, „Duivels van het Verkeer' met James Gagney en Pat O' Brien in de hoofdrollen. Jack Lee (Pat O'Brien) staat aan het hoofd van het beroemde vliegveld en luchthaven Newark. Zijn oude krijgskameraad Dizzy Davis, een dappere oorlogsvlieger, heeft een baantje noodig en Lee bezorgt hem onmid dellijk een betrekking bij zijn maatschappij De eerste de beste keer, dat Dizzy zijn intrede op het vliegveld doet, landt hij na een aantal fantastische stunts, boven op de hangars. Een der rijkscontroleurs is toevallig aanwezig en denkt er natuurlijk het zijne van. Op een keer wil hij zijn vliegbrevet vernieuwen en een van z'n eerste ontmoetingen is Tommy Thomas, een aviatrice in den dop. Het feit, dat zij verloofd is, weerhoudt hem niet met haar te flirten. Reeds op zijn eersten werk dag wendt Dizzy ziekte voor, teneinde met Tommy te kunnen uitgaan en haar vlieg lessen te geven. Zijn vriend Tex neemt het werk van hem over. Het onschuldige grapje eindigt in een vreeselijk drama. Door een defect aan de radio stort Tex met zijn toestel neer. Dizzy, die zeer onder den dood van zijn vriend gebukt gaat, ontvangt al spoedig het bericht, dat men zijn brevet zal intrekken. De toekomst ziet er donker voor hem uit, want vliegen is nu eenmaal zijn lust en zijn- leven Wanneer bij zwaar weer Tay Lawson, Tom my's verloofde het postvliegtuig moet vliegen, maakt Dizzy het hem onmogelijk te ver trekken. Hij gaat omhoog, vecht tegen sneeuw en ijs en met donderend geraas stort de groote machine neer. Wederom is een dap pere gevallen, omdat hij zich opofferde voor een goeden kameraad. Deze prachtige film uit het vliegersleven wordt gevolgd door de ontroerende rolprent „Nell Gwyn". Een vroolijk huwelijk in Luxor. In het Luxor Theater draait de zeer vroolijke en gezellige Columbiafilm „Zij trouwt haar baas". Dit buitenkansje over kwam Julia Scott (Claudette Colbert), die reeds zes jaar lang de positie van secreta resse bekleedde bij Richard Barclay (Melvyn Douglas. Zij koestelt voor dezen man zeer teedere gevoelens, maar hij beschouwt zijn secretaresse slechts als een uitstekende kracht en een onmisbaren schakel in zijn organisatie. Voor de eerste maal in zijn leven toont hij eenige persoonlijke belangstelling voor zijn ondergeschikte, wanneer hij ver neemt dat zij elders een positie zal gaan be- kleeden. Julia weet het zoo te arrangeeren. dat de baas haar te dineeren vraagt. Zij treft een huishouding aan, die in een ver gevorderd stadium van verwaarloozing ver keert. Met Barclay's toestemming neemt Julia het heft in handen en haar eerste werk is het toedienen van een gezond pak slaag aan het verwende dochtertje Annabel, die zoo'n behandeling voor de eerste maal in haar leven ondergaat en bij wijze van protest on middellijk een hongerstaking proclameert. De baas zinspeelt al spoedig op "en huwelijk en Julia stemt overgelukkig toe. De desillusie is groot, wanneer zij tot de ontdekking komt, dat slechts eigenbelang Barclay tot de ge wichtige stap heeft gedreven. De manier, waarop Julia tenslotte de aan dacht voor zich opeischt is origineel en echt Amerikaansch. In een der étalages van zijn warenhuis richt zij een bachanaal aan, waar van de foto's prompt in de bladen verschij nen. Even prompt rent Barclay er heen en moet ervaren, dat zijn vrouw geen halve maatregelen neemt. Hij houdt daar evenmin van en samen richten zij een vroolijke keuken aan, zoodat de étalage in een ommezien een ruïne is. Dit vandalisme heeft deze goede goede zijde, dat beiden elkander over de puinhoopen de hand reiken. Een prettige film voor een zomerpro- gramma met prachtig spel van Claudette Colbert. Melvyn Douglas en het filmwonder kind" Edith Fellows. De tweede film behandelt een zeer ernstig onderwerp: „Bedreigde levens" is de titel van deze rolprent, die wordt ingeleid door Dr. Veldhuizen, geneesheer-directeur van het Wi'helminagasthuis te Amsterdam. Het overzicht van de groentenmarkt Overvloed van producten tegen lage prijzen. Het warme zomerweer der laatste dagen heeft er niet weinig toe bijgedragen dat de drukte en levendigheid welke toch al aan de veilingen heerschten, in belangrijke mate zijn toegenomen. Door het snel rijpen groeien der verschillende producten gaan de aanvoeren in stijgende lijn en nemen steeds meer in omvang toe. Dat de handel echter hier niet altijd mee gebaat is, bleek de afge- loopen week dan ook maar weer al te duide lijk. Het prijspeil van de meeste artikelen ging, naarmate het aanbod grooter werd. zeer sterk naar beneden. Sla bleef het oude suk kelgangetje handhaven en trok ondanks het warme weer, nog weinig aan. Voor zoover dit product werd opgenomen, waren de prijzen geregeld van 1525 ets. per kist. Groote voorraden bleven er nog onverkocht. Spinazie die in het laatst der vorige week nog aan behoorlijke prijzen kon komen, zakte geleide lijk meer terug. Postelein bracht't er de laat ste dagen al heel slecht af en was midden de zer week gezakt op een prijs van ongeveer 12 15 ets. per kist. terwijl ook hiervan groote partijen zelfs doordraaiden. Bloemkool heeft zich lang goed gehouden, doch de inzet bij het begin dezer week was opeens heel slecht en de prijzen zakten de laatste dagen zooda nig, dat alleen voor goede kwaliteit nog prij zen gangbaar waren van 4—6 ets. terwijl mindere soorten zoo goed als niets opbrach ten. Ofschoon bospeen ook nog wel eenigs- zins van den druk der aanvoeren te lijden had, toch bleven in verhouding tegenover an dere producten, deze op behoorlijk peil. De noteeringen wisselden naar kwaliteit meestal van 5—10 ct. per bos. Rabarber was ook iets meer gevraagd en werd verhandeld van 47 ct. per bos. Ofschoon het Aspergeseizoen weer teneinde loopt, toch kwamen nog flinke par tijen aan de markt. In het laatst der vorige week werd voor eerste soort nog van 30—36 ct. betaald, doch midden dezer week bewogen zich de prijzen voor eerste soort .pl.m. op 20 ets. per bos, mindere soorten waren buiten gewoon laag. De aanvoeren der verschillende soorten van doppers en peulen breiden zich de laatste dagen steeds meer uit. Ook voor deze producten scheen het aanbod op de prijzen van invloed te zijn. Voor gewone dop pers bewogen zich de prijzen ongeveer van 8—10 ct. Witte en bruine capucijners met be perkten aanvoer, 1518 ct. en Raspers 20 ct. per K.G. Komkommers waren deze week heel wat ruimer vertegenwoordigd, naar kwaliteit werd van 2-5 et. p. stuk betaald. Tomaten wer den naar soort verhandeld voor 1018 ct. p. KG. Snij- en dikke boonen kwamen ook in groote partijen. De prijzen van snijboonen ondergingen een sterke daling. De aardbeien. De aardbeienveilingen omvatten vanaf 11 —23 Juni elf speciale veilingen. Wat de aan voeren betreft, deze gaan nog steeds in stij gende lijn, al beginnen de vroege soorten al weer te verminderen. Van de latere soor ten is de pluk nog in het beginstadium. Het verloop der aanvoeren vanaf 11 Juni tot en met 23 Juni, alsmede de doorsneeprijzen laten wij hieronder volgen: Aan de vereenigde veilingen werd tot 23 Juni in totaal aangevoerd 216842 K.G. en aan de veiling „de Molen" 108691, in totaal dus 325.533 K.G. De doorsneeprijzen waren vanaf 11 Juni op de verschillende data 11 Juni: f 37.23, 12:- f 39.16, 13: f 28.97, 15: f 18.20 16: f 21.73, 17: 21.59. 18: 23.22, 19: f 22.01, 20: f 19.66, 22: f 16.13 en 23 Juni f 15.86. Uit de cijfers blijkt dus wel, dat de noteeringen een belangrijke wijziging ondergaan hebben en een verdere daling zeker niet gewenscht zou zijn. POSTDUIVENVEREENIGING „DE REIS DUIF". De uitslag van de wedvlucht, die de post- duiververeeniging „De Reisduif" van uit Chateauroux over een afstand van 656 K.M. gehouden heeft luidt als volgt: J. de Vries 1, 28, P. Outenaar 2, 3, 30, A. Kat 16, 26, P. van der Hout 5, 9, 11, 12, Mevr. Claus 6, 9, 24; J. Lunz 7, 17, 23, 25, M. van 't Hof, 8, 29; C. Westrate 10, 27; W. Zoutman 13, W. van Roon 14; H. Claus 16, 18, 32; E. Crom- been 20; Gebr. van Roon 21; P. Dekker 22; S. Prijker 31. EXAMENS L. O. Voor de akte 1. o. slaagden aan de Bisschop pelijke Kweekschool alhier de heeren P. But- Wormer, P. van Diepen, Beemster, G. Groot, Hoorn, H. Groskamp, Haarlem en M. Kroone, Schagen. NED. HERV. VROUWENVEREENIGING. De plaatselijke afdeeling van de Ned. Herv. Vrouwenvereeniging heeft gisteren haar jaar lij ksche uitstapje gemaakt. De tocht ging naar den Haag en Rotterdam. Om half acht vertrokken de dames per autobus naar Den Haag waar mevrouw Krijger opgewacht werd om onder haar leiding de verschillende be- 'enswaardigheden, o.a. het Rosarium te be zichtigen. Vervolgens werd een rondrit langs de Boule vard en de Scheveningsche bosschen ge maakt. Hierna vertrok men naar Rotterdam, waar de stad bezichtigd en het diner gebruikt •era. Vandaar leidde de tocht naar Rijs- oord waar o.m. een bezoek aan de Ned. Her vormde kerk gebracht werd. Hoogst voldaan over het prettige uit stapje arriveerden de dames te ongeveer half twaalf in Beverwijk. WINKELIERSVEREENIGING „EENDRACHT MAAKT MACHT". De vereeniging van winkeliers en nering doenden „Eendracht Maakt Macht" houdt he den-, Donderdagavond een ledenvergadering in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg". In deze bijeenkomst zullen besprekingen worden gevoerd over deelneming aan de Mica Winkel week en over de voorstellen van het bestuur tot het organiseeren van een winkelweek tij dens de V. V. V.-feestweek. Ook vermeldt de agenda een bespreking over het Borgstel lingsfonds. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 24 Juni 1936. Spinazie per kist f 0.200.45. Sla per kist f 0.130.25. Postelein per kist f 0.100.16. Andijvie per kist f 0.100.20. Wortelen per bos f 0.05—0.11. Rabarber per bos f 0.040.07. Peterselie per bos f 0.020.03. Selderie per bos f 0.020.03. Uien per bos f 0.010.01 Bloemkool le. per stuk f 0.040.06. Bloemkool 2e per stuk f 0.02—0.03. Tomaten per K.G. f 0.100.11. Aardappelen per K.G. f 0.03yz0.05. Peulen per K.G. f 0.100.15. Doppers per K.G. f 0.060.10. Capucijners W. per K.G. f 0.16. Capucijners B. per K.G. f 0.100.18. Raspers per K.G. f 0.20. Snijboonen per K.G. f 0.200.22. Dikke boonen per K.G. f 0.400.42. Tuinboonen per K.G. f 0.05-0.06%. Asperges, le wit, per bos f 0.180.24. Asperges, 2e wit, per bos f 0.060.10. Asperges, le bl. per bos f Komkommers per stuk f 0.020.05. Aardbeien per slof f 0.350.48. Frambozen per doosje f 0.240.36. Raadsvergadering. Geladen stemming in het college. Woensdagavond vergaderde de voltallige gemeenteraad onder voorzitterschap van bur gemeester W. Vreugde. Na vaststelling der notulen kwam aan de orde een voorstel tot wijziging van de bioscoop verordening in verband met de circulaire van den minister over de te nemen veiligheids maatregelen bij het vertoonen van smalfilms. Besloten wordt de verordening in dien zin te wijzigen. De voorgestelde ambtenaren reglementen werden ongewijzigd vastgesteld. Daarna kwam aan dé orde een voorstel van B. en W. tot vaststelling eener nieuwe regeling voor de loonen der gemeentewerklieden. Ingevolge deze regeling zal het loon van den tweeden gemeentewerkman in groep II bedra gen f 21.08—f 26.84 per week (tegenwoordig loon f 22.— tot f 26.—)van den eersten werk man f25.— tot f29.(thans f23.48f29.24); van den tweeden lijnwerker f 23.48—f 29.24 (f28.— tot f32.—); van den eersten lijnwer ker f27.32 tot f 33.08 (thans f32 tot f33.08). Het loon van den doodgraver werd in de re geling teruggebracht van f 100.— tot f 80. per jaar. De gemeente.is ingedeeld in.de derde klasse, volgens de regeling, geldend voor de Rijks werklieden. De kindertoeslag is f-2.30 van het tweede kind af. De regeling zou op 1 Juli moe ten ingaan. De heer K1 a a s s e is het niet eens met de verlaging van het loon van den doodgraver. Voor dit geringe bedrag kan het kerkhof niet in een behoorlijken staat worden gehouden. Talrijke kostbare zerken gaan schuil onder het gras en het onkruid. Het kerkhof maakt een verwaarloosden indruk. De heeren v. d. Outenaar en Muyen zijn het daarmede geheel eens. De voorzitter zegt, dat aan een ver hooging van het loon niet valt te denken. De eenige mogelijkheid is het loon op het oude bedrag te handhaven. De heer Muyen vindt het voor de gemeente toch wel van beteekenis, dat de begraafplaats gelegen in de kom van het dorp. een behoor lijken aanblik heeft. Misschien is het mogelijk wat heesters en boomen voor geringe kosten van de Sier teelt centrale te krijgen. Het voorstel van B. en W. om het loon van den doodgraver te verlagen werd met 3 tegen 8 stemmen verworpen. Met algemeene stemmen werd besloten het loon te handhaven op f 100.—. De regeling werd daarna in haar geheel vastgesteld. Daarna werden aan de orde ge steld suppletoire begrootingen voor 1935 en 1936. alsmede de door B. en W. voorgestelde wijzigingen van deze begrootingen. Wethouder Henneman heeft in de sup pletoire begrooting een post ontmoet van f 100— voor den ambtenaar van den Burge lijken Stand, hoewel de Raad reeds in Decem ber 1934 besloten had het salaris van f 200. tot f 100.— te verlagen. Dit besluit, aldus ge wethouder, heeft de voorzitter nooit uitge voerd. De beide wethouders hebben daarover een brief geschreven aan den Commissaris der Koningin. De wethouder stelde voor deze be grooting niet goed te keuren. Voor de wegen komt op de begrooting een post voor van f 500.Meer dan eens aldus de heer Henneman, is er voor gewaarschuwd de zen post niet te overschrijden. Spr. verzoekt de motiveering aan Ged. Staten aan den Raad bekend te maken. De wethouders zijn van deze overschrijding volkomen onkundig gebleven en wenschen dan ook de verantwoording niet te dragen. De voorzitter antwoordt, dat de post voor de wegen is overschreden, zonder dat iemand daarvoor de bedoeling had. Het is eigenlijk onbewust gebeurd. Ged. Staten vra gen dan ook slechts een toelichting, hoe deze overschrijding ontstaan is. O.m. was dit een gevolg van het uitbetalen van het pensioen aan den oud-gemeentewerkman op het eind van het jaar. Betreffende het salaris van den ambtenaar van den burgelijken stand merkt spr. op, dat dit administratief niet op de begrooting tot uitdrukking was gekomen. Spr. merkt nog op, dat de overschrijding zeer goed te verklaren is. Overigens wil spr. met alle soorten van genoegen alléén de ver antwoording dragen. Wethouder Henneman heeft tenslotte nog bezwaar tegen een post van f 250.voor den controleur der steunverleening, waarvan volgens spr. de raad niet op de hoogte is. De voorzitter zet uiteen, dat dit bedrag bij suppletoire begrooting geraamd wordt, om dat B. en W. daaruit voor de tweede helft van 1936 het salaris kunnen betalen voor den eventueel aan te stellen controleur, waartoe de gemeente door den minister verplicht werd. De heer KI a as sen betoogt, dat hij gaarne als controleur een ingezetene benoemd ig. De heer Muyen vindt de overschrijding met f 400 voor de wegen niet zóó erg, dat daarover zoo'n ophef moet worden gemaakt. Het geld is toch op een goede manier besteed. Overigens is spr. er van overtuigd, dat beter een niet-ingezetene tot controleur kan wor den aangesteld. Tegenover een vreemde staan de menschen veel vrijer. De heer Zuurbier is tegen de aanstelling van een controleur, die ook in Castricum en Limmen moet werken. De voorzitter zegt, dat een controleur alleen voor de gemeente Heemskerk niet vol doende arbeid zal vinden. Wanneer blijkt, dat één controleur te weinig is, dan kan voor de drie--gemeenten een tweede, zoo noodig zelfs èen derde, controleur worden -aangesteld. Wethouder Henneman is van oordeel, dat eerst de raad moet besluiten de gemeen schappelijke regeling met Castricum en Lim men aan te gaan. Eerst daarna kan een bedrag gevoteerd worden. Langdurige besprekingen worden gevoerd over de wenschelijkheid of met Castricum en Limmen moet worden samengewerkt. Tenslotte wordt een voorstel om een ge meenschappelijke regeling aan te gaan met 2 tegen 9 stemmen verworpen. (Voor de heeren v. d. Outenaar en Muyen). DONDERDAG 23 J U NI 1936 De raad wenscht verder de benoeming van den controleur aan zich te houden. De voorzitter ontkent, dat de raad daartoe de competentie heeft. Deze benoe ming moet- volgens spreker's meening door B. en W. geschieden, omdat deze ambtenaar volgens de bepalingen van een arbeidscontract zal werken. Na een schier eindeloos geredekavel over de post van f 100 geraamd br suppletoire be grooting voor den ambtenaar var. den bur gerlijken stand, is eindelijk de gemeente-secre taris, de heer Van Benthem de man, die de knoop, waarin de raad zich ve.strikt had ontwart. Uit zijn toelichting blijkt, dat Ged. Staten de post toch op de begrooting zullen plaatsen, ook al stemt de raad er tegen. Tenslotte wordt er gestemd of de post al of niet gehandhaafd zal blijven. De raad besluit met 4 tegen 7 stemmen de gewraakte post van de begrooting af te voeren. „Het geeft toch niks!" roept de secretaris vertwijfeld uit. Het kohier van den Vuilnisophaaldienst wordt voor 1936 vastgesteld op f 322, dat voor de hondenbelasting op f 1040,50. De heer A. E. de Wildt werd herbenoemd als lid van het Burgerlijk armbestuur. De kosten voor de regeling van het streek plan waren voor 1935 f74,95. Volgens de be- grooting zullen zij voor 1936 bedragen f 514,14. Deze bedragen worden met algemeene stem men gevoteerd. Een verzoek van de t. b. c.-commissie om het subsidie voor 1936 met f500 te verhoogen wordt met algemeene stemmen ingewilligd. Ingekomen was de thans definitief goedge keurde gemeenterekening over 1934. B. en W. stelden tenslotte nog voor op ad vies van het Burgerlijk Armbestuur, te bepa len, dat werkloozen die volgens de Rijkssteun regeling steun ontvangen, slechts een opper vlakte grond van 100 Roeden mogen betelen en de gekweekte producten voor eigen' ge bruik moeten aanwenden. 50 Roeden móeten echter met aardappelen beplant worden. Dit voorstel werd aangenomen. Besloten werd de nieuwe straat, parallel loopend met den Hoogdorperweg, tot open baren weg te verklaren en over een jaar om niet in eigendom en beheer te aanvaarden. Ingekomen was een verzoek van de plaat selijke afdeeling van Bloembollencultuur en van de V. V. V. om deel te nemen in het garan tiefonds voor de in 1937 alhier te houden bloemententoonstelling tot een bedrag van f 1500. B. en W. stellen voor daartoe te be sluiten. De heer M u ij e n heeft op de begrooting een post gemist voor de binnententoonstelling, die toch wel georganiseerd wordt. Daaraan zijn groote kosten verbonden. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Goedgekeurd wordt een voorstel van B. en W. tot aankoop van en strook grond van het Rijk voor de stichting van een gebouw ten behoeve van de automatiseering van de tele foon. Bij de rondvraag informeerde de heer Ven- de 1 naar de verbetering van de beken. De voorzitter deelde mede, dat het plan tot verbetering van de beken door den mi nister is goedgekeurd De heer v. d. Outenaar vroeg naar de oefeningen van de brandweer. De voorzitter zei, dat het materiaal ver beterd is, maar het wachten is op een brand om het op soliditeit te beproeven. De heer Zuurbier informeerde naar den B-steun. De voorzitter antwoordde, dat de toe zegging is ingekomen dat de B-steun over het eerste half jaar van 1936 verleen! wordt. Wethouder Henneman feliciteert den raad, dat bij Kon. Besluit het besluit van Ged. Staten, waarbij goedgekeuring werd onthou den aan het gemeenschappelijk besluit van Beverwijk en Heemskerk tot wijziging van de overeenkomst inzake de levering van gas, werd vernietigd. Vooral deed spr. dit genoegen, omdat de goede verstandhouding met Beverwijk bevor derd wordt en omdat het destijds genomen be sluit volgens hem beslist in het belang der ingezetenen is te achten. De voorzitter sloot de vergadering. OPENING KASTEEL MARQUETTE. Op Woensdag 1 Juli zal het Kasteel Mar quette wederom ter bezichtiging voor het pu bliek worden opengesteld. Als geleidster is door de V.V.V. aangewezen mej. C. Tromp alhier. Te Kowno hebben ernstige ongeregeldheden plaats gehad bij de begrafenis van een arbéider, die zijn werkgever had neergeschoten en daarna zelfmoord pleegde. Tenslotte brak een aigempene sw-w in de stad uit. DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. De Castricumsche Autotocht voor Ouden van Dagen is Woensdag gehouden naar Katwijk. Voor een dergelijke reis had men geen schoo ner weer kunnen verlangen. Er reden twee touringcars, en tien luxe-auto's mee. 75 oudjes namen deel. De stoet werd verzameld in Bak- kum. Om half één zette zij zich in beweging. Met veel bekijks trok zij door het dorp, via Be verwijk, Haarlem, Hillegom naar Katwijk, waar men om kwart over vier arriveerde. Er werden door het Comité (daartoe weer in staat gesteld door vele milde gevers) aan de oude menschen, en aan de autorijders ververschin- gen en versnaperingen aangeboden. De stoet vertrok om zes uur en om acht uur was men weer in Castricum terug. Op het Stationsplein wachtte de R.K. Patronaatsfanfare welke voor de stoet- naar Café Borst marcheerde. Aange komen in de mooi versierde zaal, werden eeni ge nummers ten gehoore gebracht en de „Po lonaise" gedanst. Mevr. le Clerq bracht dank aan allen voor de medewerking zoowel wat betrof geldelijken steun als steun van winkeliers, autobezitters enz. Een oudje hield een voordracht, eenige anderen bedankten namens alle ouden van dagen het hestmir. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Volendam, 24 van New-York naar Rotter dam. Dinteldljk, Rotterdam naar Vancouver 23 te Cristobal. Burgerdijk, Rotterdam naar N.-Orleans 22 v. Tampico. Nebraska 15 van Rotterdam te Vancouver. Rotterdam 23 van Rotterdam te New- York. Leerdam, Philad. naar Rotterdam 23 (1.27 v.m.) 900 mijl van Land's End. Blommersdijk, Rotterdam naar New-York 22 (5.57 nam.) 115 mijl Z.Z.W. van Valentia. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk 24 van Rotterdam naar Ant werpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisreis) 23 te Port Natal. Boschfontein (thuisreis) 23 van Tanger. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitreis) 23 van Lagos. Reggestróom (uitreis) 22 te Las Palmas. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterland 24 van Dairen te Rotter dam. Serooskerk (thuisreis) 23 van Moji. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisreis) 23 van Vizagapatam. KON. HOLL. LLOYD. Eemland (thuisreis) 23 van Bahia. Zaanland (thuisreis) 25 (10 n.m te IJmui- den verwacht. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 23 van Valencia naar Alicante. Ajax 23 van Lissabon naar Vigo. Berenice 23 van Danzig te Kopenhagen. Deucalion 23 van Triest naar Fiume. Euterpe 23 van Amsterdam te Bordeaux. Fauna 23 van Aarhuus naar Gdynia. Juno, 23 van Melilla naar Carthagena. Merope 23 van Catania naar Triest. Venezuela Barbados naar Amsterdam 24 (n.m.) van Havre 25 (11 v.m.) verwacht. Simon Bolivar 21 van Barbados te Crristo- bal. Breda 23 van Amsterdam te Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat 24 van Buenos-Ayres te Rotter dam. Alcyone 24 van Hamburg naar Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djambi (uitreis) 24 van Port Said. Kota Pinang 24 van Rotterdam te Batavia. Slamat 24 van Rotterdam te Soerabaja. Sibajak 24 van Batavia naar Rottërdam. Kertosono (thuisreis) 24 (5 nam.) van Londen. Kertosono (thuisreis) 24 (5 nam.) van Lon den. Baloeran (thuisreis) 24 te Cannes. Kertosono (thuisreis) 24 te Londen. Palembang (uitreis) 24 van Antwerpen. Kota Inten, New-Orleans naar Macassar, p. 23 Fernando Noronha. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Deucalion, Japan n. Rotterdam 24 van Sin gapore. -Eurymedon, Amsterdam n. Java 24 van Suez. Calchas 22 van Dairen naar Rotterdam. City of Singapore. Hankow naar Rotterdam via Havre 23 (9.22 voorm.) 220 mijl Z.Z.W. van Land's End. Glenogle. Taku Bar naar Rotterdam via Londen 23 (8.14 v.m.) 185 mijl Z. van Land's End. Agamemnon Japan nap- Rotterdam via Londen 21 van Casablanca. Eurybates, Batavia n. Amsterdam, 24 van Londen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (uitreis) 24 van Port Said. J. P. Coen luitreis) p. 23 Gibraltar. City of Wellington, Dairen naar Rotterdam 23 van Port Said. Motorschade. De, de vorige week, binnengesleepte Deen- sche motorkotter „Eja", zal de beloopen rao- torschade alhier herstellen. AANGEKOMEN. 23 Juni: Kortenaer m.s. Harlingen 24 Juni: Farndale s.s. Archangel Rouston s.s. Newcastle Ella s.s. Wyborg 23 Juni: VERTROKKEN. Björn m.s. Smögen Westlaan m.s. Great-Yarmouth Hennie s.s. Düsseldorf Vliestroom s.s. Huil Amstelstroom m.s. Leith Rydal Force s.s. Antwerpen Starling s.s. Londen 24 Juni: Munkfors s.s. Uddeholm Marsden s.s. Newcastle Totaal verloren. Het Fransche stoomschip „Adrar", hetwelk 20 October 1935 op 4 Mijl Noord van het Roten- kliff strandde, is thans als totaal-verlies te beschouwen. De bergers, waarmede contract afgesloten was, hebben nu definitief het ber gingswerk opgegeven. Het schip is dan ook aan de Herverzekeringsmarkt onttrokken, Walvischvaarder ter reparatie. Naar verluidt verwacht men a.s. Vrijdag te Amsterdam het Noorsche stoomschip „Sir James Clark Floss" (14.362 B.R.T.). Dit schip, hetwelk een walvischvaarder is, uitgerust met een traankokerij aan boord, zal voor reparatie worden opgenomen in he>: Amsterdamsche Droogdok. De wereldvloot. Volgens een opgave van Bureau Veritas is de wereldvloot in de mr.an April verminderd met 69 stoomschepen met 115.565 bruto reg. ton; 10 motorschepen met 2.750 ton en 17 zeil schepen met 18.718 ton. Onder de stoomschepen is ook medegere- kend her voor den sloop naar België verkochte Nederlandsche stoomschip Rijnstroom. Bij de motor- en zeilschepen waren geen Nederland sche schepen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6