HET NIEUWE AVONDBLAD De buizengieterij van de Hoogovens. 4e JAARGANG No. 72 VRIJDAG 26 JUNI 1936 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIéN: 1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ck, elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIéN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNFMF.R COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2900.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vfjf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Van een eenvoudige proeffabriek tot een modern fabrieksgebouw. DE NIEUWE BUIZENGIETERIJ. In het midden de vormzandtoren. waar het vormzand rechtstandig in den pijpvorm gestort en gestampt wordt. Over de nieuwe industrie-in-wording op het terreinencomplex der Kon. Ned. Hoog ovens en Staalfabrieken, de in aanbouw zijnde Buizenfabriek schreven wij reeds eerder. Toen viel nog slechts aan de terreinafgraving en de rudimentaire ijzerconstructies te bespeuren welk een belangrijke tak van industrie op dit eens aan natuurschoon zoo rijke gedeelte van de voormalige Breesaap te verrijzen stond. Thans, nu het werk zijn voltooiing nadert, achtte de directie der K. N. H. S. den tijd gekomen in een persconferentie de belangrijk held van deze buizengieterij, de eerste in Ne derland, nader toe te lichten. De directeur, ir. A. H. Ingen Housz, heeft in het Casino in een korte causerie verteld, hoe de K. N. H. S. in den loop van het jaar met dit nieuwe be drijf hoopt klaar te komen. Van de leiding waren aanwezig de heeren ir. A. H. Ingen Housz, directeur, P. R. Bentz van den Berg, procuratiehouder, ir. L. F. Otto, bedrijfsleider der buizenfabriek en A. W. Kalff, leider der commercieele afdeeling. Het productieprogramma, dat bij de op richting van het bedrijf der K. N. H. S. in 1919 werd opgesteld, omvatte meer dan de vervaardiging van ruw ijzer alleen. Een ge deelte van het te produceeren ruw ijzer zou afzet kunnen vinden bij de Nederlandsche ijzergieterijen en in het buitenland. Doch te vens lag in de bedoeling, een belangrijk quan tum van het nieuwe product in het bedrijf zelf verder te verwerken. Hiervan moest ech ter als gevolg van de ongunstige ontwikkeling der economische omstandigheden na den we reldoorlog voorloopig worden afgezien. Niets gaat bij dit bedrijf verloren. Na het stichten der hoogovens in 1924 hield men zich alleen bezig met het winnen van ruw ijzer als eindproduct. Later werden de vrijkomende hoogovengassen verwerkt door de vroegere P. E. G. E M., die deze gassen transformeerde in electriciteit en deze aan de provincie verkocht. Nu de P. E. N.-centrale nabij het hoogovenbedrijf verrezen is. wordt dit gas in deze centrale verwerkt. Ook sloot men met omliggende gemeenten contracten voor de levering van cokes-ovengas. Dit alles was echter nog slechts een gedeel te van de productie. In samenwerking met de Bataafsche Petroleum Mij. stichtte men de M. E. K. O. G., waar de residuen van de hoog ovens verwerkt worden, tot de bekende pro ducten. Niets wordt onbenut gelaten en elk „afvalproduct" wordt rendabel gemaakt. De slakken worden in de C. E. M. IJ.-fabriek tot cement omgevormd; in den „slakkenberg" werd een nieuwe bron in den vorm van ma teriaal voor wegenbouw aangeboord. Dit laat ste zoowel figuurlijk als letterlijk. In de gelieele wereld is de productie van ruw ijzer ingekrompen, Hoogovens daaren tegen vergrootte steeds haar productie en werkt nu op 85 pet. van haar top-capaciteit! In soortgelijke bedrijven is 50 pet.35 pet. aan de orde van den dag. Deze productie omvat 260.000 ton ruw ijzer per jaar en dit is te veel voor de ijzerbehoefte van ons land; dus was men op den export aangewezen. De plannen tot verwerking van het ruw- ijzer in eigen bedrijf werden echter nooit uit het oog verloren en bleven vrijwel doorloo- pend in studie. De uitvoering daarvan ver kreeg in de laatste jaren een bijzondere ur gentie door de ernstige belemmeringen, die onze ruwijzer-export door hooge invoerrech ten. contingenteeringen en stagnatie van het normale betalingsverkeer ondervond. Een eerste verwezenlijking der oorspronke lijke gedachte, om hier niet alleen te ves tigen een hoogovenbedrijf, maar ook een staalfabriek is deze Nieuwe buizenfabriek. In deze fabriek zullen gegoten ijzeren pij pen worden vervaardigd, voorloopig bedoeld voor den afzet in het binnenland en ten be hoeve van gas- en waterleidingbedrijven. Het jaarlijksche verbruik daarvan in ons land is pl.m. 60.000 ton, Wanneer deze buizengieterij voor het voet licht van het Nederlandsche bedrijfsleven komt, wordt hiermede een nog onontgonnen gebied van industrieele werkzaamheid hier te lande betreden. Geen buitenlandsche patenten. doch eigen systeem. Met behulp van den eigen staf is een eigen fabricagesysteem, dat niet door buitenland sche patentrechten belemmerd worden kan, ontworpen. Een nieuwe methode wordt daar bij gevolgd. De K. N. H. S. kan nu 100 pet van haar ruw ijzer in buizen omzetten, voor loopig echter zal men 30.000 ton pijpen per jaar produceeren en een product op de markt brengen, dat de concurrentie der geheele we reld zal kunnen weerstaan. Daartoe werden uitgebreide proeven, over vele jaren verdeeld, gedaan in het laborato rium van een daartoe gebouwde proeffabriek, die hierna door het gezelschap bezichtigd werd onder de deskundige leiding van de hee ren Otto en Kalff. In de proeffabriek. Dit is een bedrijf van een zeer geringen omvang vergeleken bij den opzet der defini tieve fabriek. Toch moet men er niet gering schattend over denken, want er is reeds meer dan 15 K.M. proefbuis vervaardigd. Wij za gen er buis nr. 3611 den vorm verlaten en in aanmerking nemende, dat elke buis 5% M. lang is, is die lengte reeds overschreden. De beschikking over zulk een proeffabriek heeft de technici in staat gesteld het eigen procédé aan de practijk te toetsen en lang zaam maar zeker te volmaken Voor een deugdelijke en goedkoope produc tie van de pijpen wordt het vloeibare ijzer in een snel om zijn lengte-as roteerenden vorm gegoten. Er hadden zich ongeveer gelijktijdig twee systemen op dezen grondslag ontwikkeld n.l. het z.g.n. De Lavaud en het Sand-Spun- systeem. Bij dit laatste wordt de vorm aan de binnenzijde van een vormzandbekleeding voorzien. Dit Sand-Spun is door den techni- schen staf der hoogovens tot uitgangspunt van zijn proeven genomen. Het kon belang rijk worden verbeterd en men kon zich ook onafhankelijk van de patenten, die het be schermen, maken. Na de verschillende fasen van gieting, draaiing (op een toerental van meer dan 700 per minuut) en koeling doorloopen te heb ben, worden de buizen uit- en inwendig ge asfalteerd. Om er zeker van te zijn steeds de best mo gelijke vastheidseigenschappen te verkrijgen is het noodig een nauwkeurige chemische con trole te houden op de grondstoffen voor den smeltoven. Ook het probleem der corrosie heeft bijzondere aandacht genoten, wat geleid heeft tot een zorgvuldig „uitgekiende" buisbedek king. Immers met het oog op de agressiviteit van den Hollandschen bodem, speelt naast de kwaliteit van het ijzer, de kwaliteit van de be scherming der pijpen een zeer belangrijke rol. Het procédé, dat hier gevolgd wordt, de proeven die er mede genomen zijn, de in dit proefstadium van elke pijp bijgehouden „burgerlijke stand" kunnen de leiding terecht doen concludeeren, dat de beste kwaliteit buis, die tot nu toe in ons land werd gebruikt, door de B G-buis (zoo is het nieuwe product gedoopt) wordt overtroffen. Pers- en buigproef. Een interessant experiment, dat voor ons gedemonstreerd werd, was de pers- en buig proef. De algemeene eisch, die men aan deze pijpen stelt is dat zij aan een druk van 2530 atmosferen weerstand kunnen bieden. De stalen koolzuurcylinders gaan tot 150 atmosferen. Hoewel gietijzer verondersteld wordt zwakker dan staal te zijn, werd ons door de persproef duidelijk gemaakt, dat hierop uitzonderingen zijn. Op bevel van ir. Otto werd een pijp. die aan beide zijden door verzwaarde opsluitplaten en zachtleeren pakkingen was afgesloten door middel van waterdruk stuik geperst. Het was een spannend moment den wijzer van, den manometer te zien rijzen 180 200 2i0 220 225 atmosferen. Tot plotseling bij 230 atmosferen de pijp met een knal als van een revolverschot in twee deelen uiteensprong, die overlangs gescheurd waren. Voor den dikwijls „werkenden" bodem van ons land is de doorbuigingsproef van groot belang. Ook deze proef werd met een wille keurige pijp genomen en het bleek dat bij een 150 m.M. pijp en een opleglengste van 5 M. nog een buiging van 89 c.M. in het midden gegeven kan worden, voor dat een breuk op treedt. Wel een bewijs voor de superieure kwaliteit der B. G. pijpen. Een nieuwe industrie: meer werk. Toen in 1935 tot den bouw der buizenfabriek besloten was, werd aan ir. A. H. van Rood als architect de uitwerking van de plannen opge dragen, terwijl ir. J. H. Ledeboer met het technische gedeelte het installeeren der machines, werd belast. Op het afgegraven en geëgaliseerde terrein tusschen de P.E.N.-cen- trale en de CEMY is thans het omhulsel dei- nieuwe fabriek verrezen, een massaal bouw werk, welks ijzerconstructie geheel dienst baar wordt. Het ijzeren skelet n.l. is tevens steun- en ophangpunt van de machine-onder- deelen. Wordt- voorloopig gewerkt met een 2-tal giet. en vormmachines, er is ruimschoots op uitbreiding gerekend en dit aantal kan tot 6 vergroot worden. Alle machines zullen zooveel mogelijk uit eigen land betrekken worden, want er is in 't buitenland maar weinig gezocht. Zoo hebben vele Nederlandsche fabrieken werk gevonden. Het fabrieksgebouw maakt een luchtigen en vooral lichten indruk. Het ventileerings- systeem is trouwens een aparte bron van studie voor de laboranten geweest en een mo del van de buizenfabriek is in een windtunnel beproefd op de meest bevredigende ventilatie. Voorloopig zal, tot de kinderziekten geheel achter den rug zijn, met 1 ploeg gewerkt worden. Dan wordt in 3 ploegen vol continu gewerkt en zal zeker een 150-tal arbeiders hier tewerk gesteld kunnen worden. De bezet ting zal natuurlijk geheel afhankelijk zijn van den omvang der productie. Wat secundair noodig zal zijn aan transport arbeiders, enz. is nog niet te zeggen. De guns tige ligging der fabriek en de outillage daar van zal van dien aard zijn, dat de verzending van het materiaal zoowel per schip als per spoor alsook per vrachtauto kan geschieden. Zonder eenige overlading zullen de pijpen, per auto vervoerd, bij den verbruiker langs de sleuf kunnen worden uitgelegd* waardoor de kans op beschadiging van de beschermende laag tot een minimum beperkt kan worden. Gebouwd op 2V2 M. A. P. is de hooge kant der fabriek, waar de normale terreinhoogte 7y2 M. -f A. P. bedraagt, zeer practisch voor den aanvoer van het ruwe ijzer. Het komt dank zij het hooge niveau horinzontaal aan, wordt gesmolten en verwerkt, het daalt inmid dels en zoo geschiedt het transport naar de haven op het lage niveau. Op handige naar de is zoodoende hier van het niveau-verschil van het terrein gebruik gemaakt. Plannen in portefeuille. Op het productieprogramma der K. N. H. S. staan nog meer punten, n.l. de oprichting van een eigen staalfabriek op het noordelijke fa brieksterrein. De thans tot aan de buizenfa briek uit te graven binnenhaven zal dan na tuurlijk moeten worden doorgetrokken to-t ver in het terreinencomplex. Dit zal dan den aanleg van nieuwe spoorwegwerken en den bouw van een brug over deze binnenhaven noodzakelijk maken. Doch dit wordt nog ge reserveerd voor; Later. Zoo wordt door syste matische uitbreiding van het bedrijf regelma tig aan de vergrooting en den afzet der pro ductie gewerkt en zal het tevens mogelijk zijn, weer aan meer handen arbeid te ver schaffen. Het aan de markt brengen der B. G. pijpen (de naam ontstond om het proefbedrijf der buizengieterij zoo te noemen) is daartoe we derom een stap in die richting. Dank zij een grondige voorbereiding zal binnen enkele maanden een nieuw Nederlandsch product zijn intrede en masse doen, dat aan de hoogste eischen kan voldoen en dat als het beste mag wórden beschouwd, wat de industrie momen teel leveren kan: ,,B. G. pijpen van Hoogovens IJmuiden Blijvend Goede pijpen". W. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeen te-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van W. C. C. Duller te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van zijn stoom- wasscherij en strijkinrichting in het perceel Huijgensstraat no. 71. Op Donderdag 9 Juli 1936, des voormiddags te elf uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en mondeling en schriftelijk toe te lichten. INWISSELEN VACANTIEBONNEN. De R. K. Bouwvak arbeidersbond St. Joseph geeft a.s. Maandag 29 Juni gelegenheid tot het inwisselen van vacantiebonnen van het op 27 Juni eindigende bonnenjaar. Het inwisselen geschiedt voor leden en on georganiseerden van 7 tot 8.30 uur in het Pa tronaatsgebouw Zeeweg. IJmuiden-Oost. Na dien worden geen bonnen meer in ont vangst genomen Zomerpostzegels. Hulp in nood- Verkoop door het plaatselijk Comité. A.s. Zaterdagmiddag, 27 Juni, zal de verkoop der zegels door het Comité te Driehuis en te Velsen plaats vinden. De verkoop te Driehuis zal ongeveer 3 uur beginnen. Meisjes en jongens, leden van „De Graal" te Driehuis, zullen, onder leiding van de Graalleidster en den Graalleider aldaar en Mevrouw M. M. StegerhoekRosenland, de postzegels te koop aanbieden. Tusschen 3 en 5 uur kan men ten huize van laatstgenoemde, P. C. Hooftlaan 25. eveneens postzegels koopen. De verkoop te Velsen zal hoofdzakelijk op de ponten plaats vinden en om 3 uur aanvan gen. Meisjes van De Graal" te IJmuiden-West en eenige andere jongedames zullen de zegels to koop aanbieden. De leiding berust bij de dames E. Krijgervan den Broek, A. Fierstra Hundt, H. A. A. v. d. DoesFikke en E. Vijl- brief. De dames zullen tusschen 3 en 5 uur zitting houden in'Hotel „De Prins", zoodat men al daar dan eveneens Zomerpostzegels kan koo pen. Koopt Zomerpostzegels en steunt daardoor een bij uitstek cultureel en sociaal doel n.l. het verschaffen van hulp aan noodlijdende beel dende en sier- en nijverheidskunstenaars en de verpleging van t-.b.e. patiënten. De gelden komen ten goede aan alle gezindten. BEZOLDIGING COMMISSARIS VAN POLITIE. De Minister van Justitie heeft het advies van den gemeenteraad gevraagd over het toe kennen van periodieke verhoogingen aan den nieuw benoemden commissaris van politie. In de verordening tot regeling der bezoldi ging van de ambtenaren der gemeente komt een bepaling voor, dat burgemeester en wet houders bevoegd zijn, in bijzondere gevallen te beslissen, dat de dienstjaren in deze ge meente of elders in een vorige, naar het oor deel van burgemeester en wethouders gelijk waardige betrekking doorgebracht, geheel of gedeeltelijk meetellen bij de berekening dei- periodieke verhoogingen. In de verordening der gemeente-politie is een soortgelijke rege ling opgenomen. B. en W. geven aan zoodanige bepaling de voorkeur boven die, welke de minister voor stelt. omdat eerstgenoemde van algemeene strekking is, terwijl de laatstbedoelde van per soonlijken aard is. B. en W. stellen den raad dan ook voor, den minister te adviseeren, omtrent de jaarwedde van den Commissaris van Politie een regeling te treffen, waarbij de Kroon zich de bevoegd heid voorhoudt, binnen de bestaande salaris- grens één of meer periodieke verhoogingen toe te kennen. VERKOOP VAN GEMEENTEGROND. B. en W. stellen den raad voor, te ver koopen aan B. Boerrigter te Haarlem of zijn nader te noemen meester of lastgever een perceel bouwterrein aan den Terrasweg te Santpoort, ter grootte van ongeveer 1278 M2 tegen den prijs van f 6250 en aan J. F. Philips Jr., te Santpoort tegen den prijs van f 4 per M2. vijf perceelen bouwterrein, liggende aan ae Wijnoldy Daniëlslaan, de Harddraverslaan en de Laurillardlaan ter gezamenlijke grootte van ongeveer 30371 M2. NAAR AMSTERDAM. De Condor is naar Amsterdam gebracht voor reparatie. „DIENT ELKANDER DOOR DE LIEFDE". De Christel. Vrouwenvereeniging „Dient el kander door de Liefde" heeft gisteren onder leiding van mevrouw WildschutHoekendijk, een bezoek gebracht aan de Lever's Zeepfa brieken te Vlaardingen. Hier werd door de di rectie der fabriek aan de bezoeksters een lunch aangeboden. Nadat de dames de ge heele fabriek hadden bezichtigd, werd de tocht voortgezet naar Delft. Hier werd een bezoek gebracht aan de nieuwe kerk. Van Delft ging het naar Den Haag. Hier was het doel een be zoek aan het Vredespaleis en bezichtiging van het pas onthulde monument van wijlen de Koningin-moeder. Na gemeenschappelijken maaltijd in Hotel Aurora werd de terugreis weer aanvaard. Schitterende autotocht voor Ouden van Dagen. Vierhonderd oudjes een dag naar buiteü. In ongeveer 65 auto's en 7 autobussen hebben gisteren ongeveer 400 ouden van dager, uit Velsen, Santpoort en IJmuiden-Oost den tra- ditioneelen autotocht gemaakt. Het is voor alle deelnemers en deelneem sters een overheerlijke dag geworden. Het weer had wel iets warmer mogen zijn, maar geluk kig bleef het den geheelen middag droog. In Valkenveen. het doel van de reis hebben allen eenige prettige uren doorgebracht. In de bekende „uitspanning" was volop gelegenheid tot vermaak en deze gelegenheid hebben de uitgelaten opa's en opoe's niet voorbij laten aan. Omstreeks half negen kwam de karavaan weer Velsen binnenrollen. Zoowel bij het ver trek als bij de terugkomst was er veel belang stelling. Maar nog was het feest niet ton einde. Alle auto's reden de pont over. Bij Hotel de Prins werden de gasten van het Comité voor Ouden van Dagen opgewacht door de Harmonie De Eendracht, die terwijl de oudjes zich van de auto's naar de bioscoopzaal begaven, vroolijke wijsjes speelde. In de groote zaal, die tot de laatste plaats bezet was werden allen nog eens getracteerd en verder werden eenige films vertoond; iets wat zeer op prijs werd gesteld. Toen te half elf ook dit was afgeloopen, be dankte eerst de heer H. H. Meijer allen, die hunne medewerking aan den tocht hadden verleend. De heer van Heijst en de oude Hein Smit bedankten het comité voor den mooien tocht. HET BLIJFT ZOOALS HET IS. We hebben esnigen tijd geleden gewezen op t geen in de politieverordening (art. 202 a) is opgenomen omtrent het baden aan het strand op de verpachte gedeelten. Dit is beperkt tot degenen, die geöi-uik maken van een bad koetsje of van een tent voor het plaatsen waarvan men aan den betrokken pachter een vergoeding schuldig is. Dit heeft tenge volge. dat de kampeerders van het gemeen telijk kampeerterrein, willen zij een bad ne men, dit slechts kunnen doen op het vrije strand, dat ongeveer 1 K.M. van het Jcampeer- terrein verwijderd ligt. Thans is den gemeenteraad verzocht art. 202 a der A. P. V. niet in toepassing te bren gen voor de kampeerders van het gemeen telijk kampeerterrein. Naar aanleiding hiervan wijzen B. en W. er op dat bedoeld artikel eerst den 8en October door den Raad werd vastgesteld en vrijwel nog niet gewerkt heeft, zoodat h.i. overwe- gende bezwaren nog niet naar voren hebben kunnen treden. Er bestaat daarom, zoo meenen B. en W„ geen reden, thans reeds tot wijziging over te gaan. DE KENNEMER JAGERS De deze week door de IJmuider Wandel - sportvereeniging „De Kennemer Jagers" ge houden trainingsmarsch werd door alle deel nemers in goede conditie volbracht. Zooals bekend, neemt de vereeniging deel aan den a.s. Zondag to houden aardbeien- marsch. Vertrek 's morgens half negen van de R.H.B.S., waarna eerst naar Beverwijk geloo- pen wordt. Hedenavond wordt in het gebouw Wille- brordstraat no. 10 een ledenvergadering ge houden. Nieuwe terreinen in exploitatie Aanleg van wegen in den Neethof. Producten van eigen bodem B. G.-pijpen geven 150 man werk. De N.V. Kennemer Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen te Bloemendaal heeft het gemeentebestuur verzocht, haar ver gunning te verleenen tot het aanleggen van wegen over het terrein genaamd „De Neet hof", omsloten door den spoorweg Haarlem Velsen, den Duinweg, den Brederoodscheweg en de Willem de Zwijgerlaan. Dit terrein is dus gelegen ten W. van de spoorbaan. Tegen inwilliging van dit verzoek onder nadere voorwaarden, bestaat bij B. en W. geen bezwaar, om welke reden het college voorstelt, de gevraagde vergunning te ver leenen. Volgens deze voorwaarden zullen de aan te leggen wegen worden aangesloten aan de Wil lem de Zwijgerlaan. den Brederoodscheweg en den Duinweg. Voordat met eenige werkzaam heid ingevolge deze vergunning wordt begon nen, zal de vergunninghoudster, teneinde aan sluiting via het perceel, kadastraal gemeente Velsen sectie F. no. 4294 ten spoedigste tot stand te kunnen brengen, onmiddellijk die maatregelen nemen welke noodig zijn om langs minnelijken weg in het bezit te geraken van het voormelde perceel. Indien het de vergunninghoudster niet mogelijk is, door middel van een redelijke koopsom in minne lijke schikking bedoeld perceel in handen te krijgen zal zij tot dit college het verzoek richten, op haar kosten die maatregelen te willen nemen, welke noodig zijn om langs den weg van onteigening, als bedoeld in art. 34 der Woningwet, daartoe te geraken. Verder is de voorwaarde opgenomen, dat voor de vervaardiging van die rioolbuizen uit fluitend „Hoogoveneement A" zal worden ge bruikt. Wij teekenen hierbij aan, dat het in de voorwaarden genoemde perceel is gelegen aan den Duinweg nabij het station daar waar de ontworpen Willem de Zwijgerlaan aansluit op den Duinweg. Voor het verkrijgen dezer aansluiting is het noodig, dat bedoeld perceel gesloopt wordt.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1