BEVERWIJK BERICHT WIJK AAN ZEE HEEMSKERK CASTRICUM SANTPOORT De autobusdienst naar de badplaats. Vergunning van Ged. Stalen thans overbodig geworden. De vereeniging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin heeft tot gevolg gehad, dat de autobusdienst naar Wijk aan Zee niet langer als een intercommunale ver binding kon worden aangemerkt, maar on der het locale verkeer moest worden gerang schikt. Deze autobuslijn was vanaf 1 Mei niet meer afhankelijk van de vergunning en het toezicht van Ged. Staten, maar van het ge meentebestuur, dat ten aanzien van de locale lijn goedkeuring moet verleenen aan dienst regeling, tarieven enz. Het gemeentebestuur heeft aan de N.V. Autobusonderneming v.h. Waterdrinker ver gunning verleend tot het inwerking brengen en houden van een autobusdienst naar Wijk aan Zee. Deze vergunning werd verleend on der verschillende voorwaarden, terwijl de dienstregeling en de tarieven aan de goed keuring van B. en W. werden onderworpen. Naar wij vernemen is van de besprekingen tusschen den ondernemer en het college de onlangs ingevoerde tariefsverlaging het ge volg geweest. De vergunning van Gedeputeerde Staten blijft noodzakelijk voor den zomerdienst, die door deze firma naar de gemeente Velsen gereden wordt. Hiervoor is de vroegere vergunning thans door Ged. Staten gecontinueerd. UITSTAPJE CHK. MEISJESVEREENIGING. De Christelijke Meisjesvereeniging „Ora et Labora" heeft per autobus een uitstekend ge slaagd uitstapje gemaakt rondom het IJssel- meer. Van Beverwijk uit werd gereden over den afsluitdijk naar Bolsward, waar het raad huis en de kerk werden bezichtigd. Daama werd de tocht voortgezet langs Sneek Heerenveen naar Giethoorn, waar op de Giet- hoornsche plassen een puntertocht werd ge maakt. De terugreis naar Beverwijk ging over de Veluwe en over Amersfoort. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR NATUURGENEESWIJZE. Uü VAART VAN ZAGLOEL PASCHA. De grondlegger van de nationalistische Wafd-partij in Egypte, Zagloel Pascha, is thans bijgezet in het mausoleum, dat reeds tijdens zijn leven werd gebouwd. Talloos velen bewezen hem de laatste eer. Zij, die zich met ingang van 1 3uli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in 3 u n i nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Dezer dagen is alhier een comité gevormd, dat zich zal bezighouden met de oprichting van een afdeeling van de Nederlandsche ver eeniging voor natuurgeneeswijze. De perspectieven daarvoor worden buiten gewoon gunstig geacht, omdat zich na de onlangs gehouden propagandavergadering reeds 35 personen bij voorbaat voor het lid maatschap aanmeldden. In het comité namen zitting de heeren J. P. Rijken, voorzitter, J. A. Vis, penningmees ter, mevr. P. J. Rijken—Wemik secretaresse en mevr. K. Steyn. Mevr. N. Schipper—van Ierland zal als pro pagandiste optreden. Het comité zal zich belasten met het sa menstellen van een ontwerp voor het huis houdelijk reglement, het voeren van de propa ganda, het voorbereiden van een openbare lezing bij den aanvan van het seizoen en het voorbereiden van de oprichtingsvergade ring. VER. VAN JONG HERVORMDEN. De vereeniging voor Jong Hervormden zal op Donderdag 2 Juli een fietstocht naar Bak- kum maken. Tevens zal langs het strand een wandeling gemaakt worden. De Kringwedstryden in het zwembad „Adrichem". KENNE.MERS—OLYMPIA. In dezen belangrijken promotiewedstrijd zullen de Kennemers a.s. Zondag het volgen de elftal in het veld brengen: Doel: J. van Urk. Achter: Duivemans, v. d. Bos. Midden: Effern, Dinkla, v. d. Wal. Vóór: Veenstra, Horeman, Groot, Steeman, Brethouwer. WINKELIERSVEREENIGING „EENDRACHT MAAKT MACHT". Een aantrekkelijk programma. Zondag a.s. zullen in het zwembad „Adri chem" de jaarlijksche zwemwedstrijden wor den gehouden van alle bij den kring Haarlem I aangesloten vereenigingen. Als gewoonlijk be- algemeene winkelweek. Hierop meende het be- Gisteravond hield de vereeniging van win keliers en neringdoenden „Eendracht maakt Macht" een ledenvergadering in de boven zaal van hotel Ter Burg. In zijn openingswoord zeide de voorzitter, de heer G. W. P. Stoutenbeek, dat tegen den regel in ditmaal ook een vergadering in het zomerseizoen gehouden werd, hetgeen in ver band staat met de aanstaande winkelweek tijdens de V.V.V.-feestweek. Spreker heette verder de aanwezigen welkom, zich hierbij speciaal richtende tot het eerelid, den heer Botterop, die na langdurige ziekte voor het eerst weer een vergadering bijwoonde. Verder bracht de heer Stoutenbeek namens het bestuur een woord van dank aan den heer L. Prijs, die door zijn actief werken ver scheidene leden voor de vereeniging heeft we ten te vinden. Spreker hoopte dat dit voor beeld onder de leden veel ingang zou vin-den. Naar aanleiding van de notulen, die door den heer Dingier gelezen werden, en waarin ge sproken werd over de onlangs gehouden actie van werkverruiming informeerde de heer Stoutenbeek bij de aanwezigen, hoe volgens hen de resultaten van deze actie geweest zijn. Uit de vergadering kwam het algemeen oor deel, dat hiermede zoo goed als niets bereikt is hetgeen hoofdzakelijk geweten moest worden lan te kort propaganda. Het oordeel van de leden over de resulta ten van in de plaatselijke bladen geplaatste advertenties „Koopt in Beverwijk" was on verdeeld gunstig. Hierna kwam ter sprake de actie tijdens de aanstaande feestweek. Van de V.V.V. was een voorstel ingekomen om deel te nemen aan een Verkiezingsvergadering van de S. D. A. P. Koos Vorrink en W. van Dok als sprekers. rust de organisatie van deze kringwedstrijden bij het bestuur van de Kennemer Zwemclub. Het programma vermeldt de volgende num mers Adspiranten tot 13 jaar: I. 25 M. schoolslag, jongens, la. 25 M. school slag, meisjes. Uitsluitend voor K.Z.-leden. Propaganda-nummer adspiranten tot 13 jaar: 2. 25 M. schoolslag, jongens. 2a. 25 M. Schoolslag, meisjes. Voor niet bij den kring aangesloten leden, o.a. voor bezoe kers van het zwembad „Adrichem". Adspiranten van 13 tot en met met 16 jaar: 3. 50 M. schoolslag meisjes; 3a. 50 M. school slag, jongens. Adspiranten kampioenschap van den kring: 4. 50 M. rugslag meisjes. 5. 50 M. rugslag jongens. 6. 5 x 50 M. vrije slag estafette meisjes. 7. 50 M. vrije slag, jongens. Juniores-kampioenschappen: 8. 100 M. schoolslag, heeren. 9. 100 M. schoolslag dames. 10. 3 x 50 M. wisselslag, heeren- II. 50 M. vrije slag dames. 50 M. vrije slag heeren. Juniores kampioenschappen: 13. 10 x 50 M. vrije slag estafette dames 14. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren. Dit programma zal worden besloten met :en polowedstrijd. stuur niet te moeten .ingaan. Inplaats daarvan was door E. M. M. voor- loopig voorgesteld om in samenwerking met de Hanze weer bonnen uit te geven, waarme de aan een attractie deelgenomen kan wor den. Uit de vergadering werd voorgesteld om ditmaal eens een etalagewedstrijd met geldprijzen te organiseeren. Na langdurige discussies werd dit voorstel aangenomen. Vervolgens kwam het voorstel van het be stuur aan de orde om deel te nemen aan de Mica-winkelweek die nationaal van 1017 October gehouden zal worden. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Hierna werd door het bestuur in overweging gegeven om voor de verlichting van de stra ten tijdens de feestweek f 150 uit te trekken, dit bedrag door de V.V.V. te doen verdeelen over de verschillende straten in verhouding tot het aantal leden. Dit punt leverde echter zooveel bezwaren op. dat na langdurige dis cussie het voorstel ingetrokken werd. Tenslotte volgden besprekingen over de mogelijkheid tot stichting van een borgstel lingsfonds. Op deze zaak zal in een volgende vergade ring nader teruggekomen worden. De rondvraag leverde niets bijzonders op. waarna de heer Stoutenbeek, de vergadering sloot. Gisteravond werd in het Luxor Theater de tweede verkiezingsvergadering gehouden van de S. D. A. P. De zaal was flink bezet. De heer Gabel sprak een openingswoord, waar bij hij in het bijzonder de sprekers, de heeren Koos Vorrink en W. van Dok verwelkomde. De heer W. van Dok, de lijstaanvoerder, die als eerste spreker zijn rede hield, vestigde er in de eerste plaats de aandacht op, dat de beteekenis van de verkiezing van 1 Juli zich uitstrekt buiten de gemeentelijke grenzen, omdat de kiezers gelegenheid krijgen zich uit te spreken over de door de regeering ge volgde aanpassingspolitiek Het feit, dat er 10 lijsten zijn met 88 candidaten voor 17 ze tels, toont reeds aan, dat het moeilijk zal zijn tot uiting te brengen, wat in het volk leeft. Deze 10 lijsten nader beschouwend merkte spr. op, dat de regeering bij déze verdeeld heid zou kunnen vragen, wat zullen jullie er van terecht brengen? De R.-K. Staatspartij, die wellicht op 8 ze tels beslag zal leggen, telt gelukkig thans ook democratische elementen en het zal goed zijn, dat zij zullen medehelpen, om de sociaal-de mocratie zoo mogelijk naar voren te brengen. De Neutrale groep „Gemeentebelangen" doet, zegt spr., wel heel onschuldig aan, maar m wezen is haar lijst heelemaal niet neu traal. Zij kreeg een aanbeveling van de N. S. B., waaruit duidelijk spreekt, dat de fas cistische adder schuilt onder de middenstands klasse. Daarvoor wilde de heer Van Dok den middenstand waarschuwen. De middenstand voelt zich bedreigd door het kapitalistische regiem, waaronder wij leven. Het fascisme werpt zich op den middenstand, die nog al tijd niet begrijpt, dat hij bij het proletariaat behoort. De Vrijzinnig Democraten zijn uitgekomen met een „prentenboek", waarvan de titel is „Beverwijk voorheen en thans". Deze titel zou echter moeten zijn „De Vrijzinnig Demo craten voorheen en thans". Spr. vraagt zich af, wat de V. D. het recht geeft zich te bemoeien met de samenstelling van de lijst der S. D. A. P. Zij beschuldigde de S. D. A. P. er van, dat zij den moed miste haar wet houder nummer een op de lijst te zetten. Spr. ontzegt de V. D. het recht zich daarmee te bemoeien. De man, dien men thans nummer één heeft gezet is ook door de twee V. D. ers in Wijk aan Zee en Duin destijds aangewezen als de wethouder. De heer Van Dok spreekt vervolgens over de Communistische Partij. In haar laatste verkiezingsmanifest is het spr. opgevallen, dat zij het toejuicht, dat de s. d.-wethouder wat teruggedrongen is, omdat de Reinalda's en Albarda's precies dezelfde politiek voeren. Al heeft men ten opzichte van den lijstaan voerder een vriendelijkheid betoond, spr. wil met nadruk verklaren, dat hij zich niet laat scheiden van de Reinalda's en de Albarda's. In de overige groepen als C. D. U., groep- Visser en neutrale arbeiders leeft natuurlijk het verzet tegen de regeeringspolitiek, maar, herinnerend aan „Bereisde Roel", wilde spr. er de kiezers, die op de snipper-partijen stem men, op wijzen, dat „Mussert voor het ven ster zit." De kiezers zullen zich moeten uitspreken voor de constructieve welvaartspolitiek van de S. D. A. P. en voor het Plan van den Arbeid waaraan de heer Van Dok voorts een bespre king wijdde. Bij het voeren van de politiek in Bever wijk moet de arbeid vooropgaan en daarom zal men de leiding niet beter kunnen toever trouwen dan aan de sociaal-democratie. Van groot belang voor Beverwijk noemde de heer Van Dok het bezit van een goed-geoutil- leerd veilingwezen, van koelhuizen en van conservenfabrieken. Op verbetering van deze dingen en van de industrie zullen de groote lijnen der politiek gericht moeten zijn. Onder luid applaus bevestigde de spr. ons bericht, dat de sigarenindüstrie voor Beverwijk be houden zal blijven. Daaruit kan men leeren, dat het mogelijk is alle fabriekspoorten te openen en alle werkloozen van de straat te krijgen, wanneer de koers van de gevolgde politiek verlegd wordt. Dat kan, wanneer men op 1 Juli zijn vertrouwen uitspreekt in de constructieve welvaartspolitiek van de S. D. A. P. (applaus). Rede Koos Vorrink. Daarna heeft de partijvoorzitter, de heer Koos Vorrink een rede gehouden. Spr. begon met er op te wijzen, dat er politieke saboteurs zijn gekomen, die te vuur en te zwaard het demo-liberale stelsel willen vernietigen. Hun politiek gaat uit van de gedachte, dat de „ware deskundigheid slechts bij weinig lieden gevonden wordt." Hun leiders-beginsel gaat uit van het geloof in een of anderen meneer, die uitmunt in ware deskundigheid. Boven de straten van het Italiaansche fascisme staat geschreven niet het woord „Vrijheid", maar „De Duce heeft altijd gelijk". Hoe diep moet een volk gezonken zijn. vraagt spr. zich af, dat niet meer kan voldoen aan den godde- lijken plicht te leven naar eigen inzicht. De S. D. A. P. komt niet alleen in actie bij verkiezingen. Behalve deze actie bestaat de noodzakelijkheid van inlichting en voorlich ting. De verkiezingen zijn een middel tot po litieke machtsvorming en tot het voeren van een constructieve politiek. De heer Vorrink schetste daarna het be lang van de gemeentepolitiek, waarin het groote opvoedingsmiddel ligt voor de breede massa. Lotsverbetering nu en in de toekomst is de kerngedachte van de soc.-dem. en van de moderne vakbeweging. De kracht der de mocratie steunt op den plichtsgetrouwen en toe gewijden arbeid van tienduizenden roode wet houders en burgemeesters. Helaas heeft de S. D. A. P. den strijd voor de gemeentelijke autonomie vrijwel alleen moeten voeren. Maar toch is men zich ook in anti-rev. kringen be wust, tot welke noodlottige gevolgen het op heffen of inkrimpen van de gemeentelijke autonomie moet leidep. Een toestand van veertig jaren geleden was ideaal voor Mussert, maar de S. D. A. P. ver langt naar dien tijd niet terug. Toen waren er eerste klas burgers om te bevelen en tweede klas burgers alleen om te gehoorzamen. Dat was de gelukkige tijd zonder koningen koninginnen kiezers. De sociaal-democratie heeft de menschen het besef van eigenwaar de en verantwoordelijkheid bijgebracht. Spr. vervolgde zijn betoog met te wijzen op de beteekenis van de gemeentepolitiek, o.a. tot uiting komend in de volkshuisvesting. „In de fascistische landen," aldus spr.. ..wordt men door de leiders rondgeleid door arbei derswijken, die door de sociaal-democratie zijn gebouwd." Gemeentepolitiek is ook ge weest de zorg voor het onderwijs, waardoor de mogelijkheid werd geschapen, dat ook de arbeidersklasse zich kennis kon eigen ma ken. „Hoe waanzinnig de wereld is, waarin wij leven," zei spr. „blijkt hieruit, dat de landarbeiders in sommige deelen van ons land het koren zaaien, wieden en oosten, maar geen brood kunnen koopen." De verkiezing in Beverwijk noemde spr. een uitspraak over de regeeringspolitiek-Colijn, die niets anders gebracht heeft, dan een stij ging van de werkloosheid Tegenover de in ons land gevoerde af- braakpolitiek stelde spr. de opbouwende poli tiek in landen als Zweden Denemarken en België. Het Plan van den Arbeid brengt ar beid en ordening, waarmede de grondslagen voor een menschwaardig bestaan worden ge legd. Tenslotte wekte spr. zijn gehoor op bij de komende verkiezingen de S. D. A. P. te steu nen teneinde den weg te vinden naar een be tere en gelukkiger maatschappij. Van de gelegenheid tot debat werd ruim gebruik gemaakt door de heeren Noordewier (Communist) en Put. Zij werden uitvoerig door den heer Vorrink beantwoord, die daar bij inging op de principieele verschillen tus schen communisten en sociaal-democraten, waartusschen ten eenenmale een diepe af grond gaapt SAMENKOMST IN DE GER. BADGASTEN- KERK. In de Gereformeerde Badgastenkerk had Donderdagavond een samenkomst plaa.ts om de belangen der stichting te bespreken. Ds. T. J. Hagen heette de aanwezigen welkom en rtelde' hen een en ander van de geschie denis der oprichting van de badgastenkerk. Vervolgens werden mej. Van den Dood en de directrice van Huize Henriëtte, mej. Ludik- huizen, respectievelijk door Ds. Hagen en Ds. C. A. van Loon toegesproken. Beiden dames werd dank gebracht voor het vele werk dat zij aan het kerkgebouw hebben verricht. Na de pauze werden eenige voordrachten ge houden, afgewisseld met 't zingen van verzen. Ds. Hagen sloot den avond. PERSONALIA Onze plaatsgenoot H. Witteveld is bevor derd tot de 4e klasse van de leerschool voor instrumentmakers, Mathesis Scientarium Ge nesis te Leiden. KRUISVAART. Het kruisvaartcohorte Sint Lodewijk onder leiding van baljuw Schoots heeft Donderdag avond op het terrein nabij de R.K. bijzondere i school haar Dankvuuravond gehouden. Onder de vele. aanwezigen waren ook de Eerw. heer L. Th. M. Snelders en rector Van Zon, directeur van het Kruisvaartdistrict Haarlem. V R IJ D A G 26 JUNI 1936 Het cohorte heeft van deze gelegenheid ge bruik gemaakt om zijn directeur in verband met zijn 12j4-jarig priesterschap op eenvou dige doch indrukwekkende wijze te huldigen. Pastoor Snelders sprak in hartelijke bewoor dingen den jubilaris toe Namens het cohorte bood een der kruis vaarders de complete werken van Gezelle aan, waarvoor de rector hartelijk dank bracht. Op vlotte wijze werd vervolgens een aardig programma van dans zang en spel afgewerkt. OPENLUCHTSPEL. Gezien het succes van het vorig jaar zal ook dezen zomer in het wandelpark Mar quette een openluchtspel worden gegeven. Opgevoerd zal worden „Verlaten?" een bij- belleekenspel van Ds. v. Calcar. HEEMSKERKSCHE ZWEMCLUB. Op 23 Augustus zal door de Heemskerksche Zwemclub een autotocht worden georgani seerd. Een bezoek zal worden gebracht aan Arnhem, Amersfoort en omstreken. R.-K. DRANKBESTRIJDING. Aan den landdag welke Zondag 28 Juni door den Nederlandschen R.-K. Bond van drankbestrijders in Beverwijk wordt gehou den zal ook deelnemen de Maria-vereeniging van hier. PERSONALIA. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor gemeente-administratie der Ned. Vereen, voor Gementebelangen is geslaagd de heër A. P. de Nijss, te Castricum. DE PREDIKANTSVACATURE. Wij hebben eens geïnformeerd, hoe het stond met de vervulling van de predikantsvacature. Van bevoegde zijde vernamen we daaromtrent, dat reeds geruimen tijd geleden een groslijst is opgemaakt, waarna door een uit 5 leden be staande „hoorcommissie" een paar predikan ten in hun standplaats bezocht zijn. Zondagavond om half acht vervult één der op de groslijst voorkomende predikanten, nl. Ds. Oldeman uit Varsseveld, hier- ter plaatse in de Ned. Herv. Kerk een predikbeurt. Zooals mogelijk velen bekend zal zijn, is het een predikant niet toegestaan zoogenaamd ,op beroep" te komen prediken in de plaats, waar een vacature bestaat. Daarom heeft de hierboven genoemde „hoorcommissie" de an dere predikanten in hun standplaats bezocht. Met Ds. Oldeman staat de zaak echter an ders, want predikanten, die geen eigen ge meente hebben, is „op beroep" prediken wel toegestaan en in deze situatie verkeert Ds. Ol deman. Hij is n.l. voorganger bij den Ned. Pro testantenbond te Varsseveld. HONKBAL HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Het programma voor Zaterdag vermeldt o.aa de volgende wedstrijden: 3e klasse. E. D. O. Ill—I. V. O. SwastikaR. C. H. II D. E. V. IIDe Duvianen II WIELRIJDEN. De Olympische wegwedstrijden Een voorloopige Nederlandsche ploeg samen gesteld. Naar wij vernemen is een voorloopige Ne derlandsche ploeg, bestaande uit dertien weg renners, samengesteld, waarmede de training in verband met de a.s. Olympische wegwed strijden te Berlijn zal worden voortgezet. In deze training zijn opgenomen Gommans (Reuver, Limburg), Schul-te (Amsterdam), Vethaak (Vlaardingen), Strobbe (Hulst), Reuter (Amsterdam), Roes (Amsterdam), Schipper (Nieuwer Amstel), Duyvenbode (Rot terdam), Gageldonk (Breda), Saarloos (Rot terdam), Groenewegen (Amsterdam), Dem- menie (Rotterdam) en Leenknegt (Honte- nisse) invaller. De Olympische ploeg mag bestaan uit vier renners plus twee reserves, zoodat van boven genoemde renners dus de helft nog moet af vallen. DISTRICT NOORD-HOLLAND VAN DE K. N. A. U. Op Zondag 5 Juli a.s. zal in de gemeente Bloemendaal een 50 K.M. snel wan delwed strijd worden gehouden (selectiewedstrijd voor de O. S. te Berlijn) en een 35 K.M. wed strijd hardloopen (ten gerieve van de lange afstandloopers in Nederland). De organisatie is m handen van het district Noord-Holland van de K. N. A. U HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, Rott. n. New-Orleans, 25 te Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, (thuisreis) 24 te Penang. Boschfontein (thuisreis) 24 van Lissabon. Grootekerk 24 van Vlissingen naar Ham burg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisreis) 25 van Port Natal. Jagersfontein 24 van Beira naar Rotter dam. Meliskerk (uitreis) 24 van Marseille. KON. NED. STOOMBOOT MIJ Ajax 24 van Vigo naar Amsterdam. Alkmaar Chili naar Amsterdam via Liver pool, 24 (2 nam.) 350 mijl N.W. van Terceira. Atlas 19 van Ciudad Trujillo te Curacao. Baralt 20 van Curacao n. Bovenwindsche eilanden. Breda .24 van Hamburg naar Antwer pen. Ganymedes 24 van Alexandria te Haifa. Hermes, 24 van Samos naar Piraeus. Iris 20 van Curasao naar N.-Columbia. Midas 17 van Curacao naar Ciudad Tru jillo. Poseidon 24 van Hamburg naar Amster dam. Titus 24 van Genua te Savona. Venezuela 25 van Barbados te Amsterdam. Vulcanus 24 van Piraues naar Volo. Pluto 24 van Amsterdam naar Kopen hagen. Theseus 24 van Amsterdam naar Ham burg. Triton 24 van Amsterdam naar.Rotterdam. Boskoop, Chili n. Amsterdam, via Hamburg 24 van Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono 25 van Batavia te Rotterdam. Baloeran (thuisreis) 24 van Cannes. Paleni'oang (uitr.) 25 te Londen. Kot-a Nopan (thuisreis) 25 van Belawan. Djambi (uitr.) 25 van Suez. Indrapoera 24 van Rotterdam n. Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisreis) 24 van Montevideo. Alphacca 24 van Rotterdam te B.-Ayres. Alcyone 25 van Hamburg te Rotterdam. KON NEDERL STOOMBOOT MIJ Telamon 22 van Christobal n. Iquitos. Agamemnon 24 van Valencia te Alicante. STOOMVAAR! MIJ. OCEAAN. City of Singapore Hankow naar Rotterdam via Havre 23 (9.22 n.m.) 170 mijl Z. W. van Niton. Eurybates 25 van Batavia te Amsterdam. City of Eastbourne, Japan naar Rotterdam 24 van Woosung Radnorshire. Dairen n. Rotterdam, 22 te Honkong. Glenfinlas, Dairen n. Rotterdam, 25 van Port Said. Eurylochus, Liverpool naar Java 25 van Suez. Orestes, Hankow n. Rotterdam 23 van Co lombo. Sarpedon, Japan n. Rotterdam p. 24 Perim. Glenogle, Taku Bar n. Rotterdam, pass. 24 Prawle Point. Patroclus 23 van Kobet n. Rotterdam. Bengloe, Kohsichang n. Rotterdam 24 van Aden. Agamemnon Japan n. Rotterdam pass. 24 Wight. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan van Oldenbarnevelt 25 van Amster dam te Batavia. Marnix van Sint Aldegonde 25 van Batavia te Amsterdam. Poelau Laut 25 van Hamburg naar Bre men. Poelau Roebiah (uitreis) 25 van Suez. Salawati .(thuisreis), pass. 24 Perim, J. P. Coen (uitreis) 24 v. Algiers. Chr. Huygens (thuisreis) 24 van Co lombo. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Amstelland (uitreis) 23 van Las Palmas. Mont.ferland (uitreis) 24 te Santos. Ter reparatie. De Fransche trawler Henri Guegan is bij de werf der firma P. Smit Zoon te Rotterdam aangekomen om eenige reparaties te onder gaan. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche s.s. „Elsa" is bij de papier fabriek te Velsen aangekomen met een lading cellulose van Gefle. laatst van Huil. Een schip in een museum. Het internationaal bekende Noorsche expe ditieschip Fr am is te Oslo in een museum ge plaatst. Dat wil zeggen, men heeft het schip met veel moeite op het droge gewerkt en toen daaromheen een museum gebouwd. Om te dokken. Het Russische motorschip A. Andreew is van Londen te Amsterdam aangekomen om bij de Nederlandsche Scheepsbouw Mij eenige her stellingen te ondergaan. AANGEKOMEN. 24 Juni: Dolfijn m.s. Queensboro Wallonia s.s. Gothenburg A. Andreew m.s. Londen 25 Juni: Cassel s.s. Macassar Borthwick s.s. Leith Anna W. m.s. Rotterdam Soesterberg s.s. Uleaborg Eurybates m.s. Batavia Venezuela s.s. West Indië Gateshead s.s. Newcastle Martha Halm s.s. Danzig M. v. St. Aldegonde m.s. Batavia Elsa s.s. Gefle Gudur s.s. Londen Hontestroom s.s. Londen Poseidon s.s. Hamburg Agnita m.s. Brugge Zaanland s.s. Buenos Aires VERTROKKEN. 24 Juni: Marina s.s. Sunderland Farndale s.s. Lorenzo Marques Henca m.s. Mistley Corona m.s. Londen Fredavore s.s. Blyth Rhein s.s. Hamburg Joma m.s. Exmouth Pluto s.s. Kopenhagen Theseus s.s. Hamburg Trito s.s. Rotterdam,. -

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6