VONDELKWARTIER 99 99 Th. M. Ketelaar t ^weerbericht] LUIDSPREKERS Lessen Personeel gevraagd SWAAP HET OPKLAPBEDDEN PALEIS N.V. BEGRAFENISONDERNEMING KENNEMERLAND. Diefstal en heling van scheepsbenoodigdheden. Zes en twintig arrestaties. Voor ruim f 2000 ontvreemd. De rivierpolitie te Rotterdam heeft lft de laatste veertien dagen in to taal 26 personen gearresteerd in ver band met diefstal en heling van scheepsbenoodigdheden ten nadeele van twee Rotterdamsche firma's. Tien personen zijn in het Huis van Bewaring opgesloten, terwijl tegen zestien anderen proces-verbaal is op gemaakt wegens schuldheling. In totaal werd gedurende de laat ste anderhalf jaar voor ruim een paar duizend gulden aan dekkleeden en andere scheepsbenoodigdheden I ontvreemd. Eenige weken geleden werd aan de rivier politie te Rotterdam mededeeling gedaan dat sedert geruimen tijd touw en staaldraad in Rotterdam werden verhandeld tegen prij zen, waarvoor deze artikelen in werkelijkheid niet kunnen worden geleverd. Daar dit de politie zeer verdacht voor kwam, werd besloten een onderzoek in te stellen. Toen men inmiddels over nadeer in' lichtingen de beschikking had gekregen, be gaf de politie zich in den nacht van 9 op 10 Juni jl. aan boord van het schip van den 48-jarigen beurtschipper A. A. uit St. Phi- lipsland, dat aan de Spaansche kade te Rot terdam lag. De politie vond aan boord van bedoeld schip een partij touw en staaldraad, een waarde vertegenwoordigende van ruim tachtig gulden. De partij werd in beslag ge nomen, terwijl de beurtschipper A. A. in be waring werd gesteld. Op het bureau van de rivierpolitie verklaarde deze aanvankelijk, dit partijtje goederen van een hem onbe kenden man gekocht te hebben op de Spaan sche kade. Na voortgezet verhoor deelde de man mede. een en ander gekocht te hebben In een café aan de Nieuwe Haven, waar de 48-jarige caféhouder A. C. hem in contact had gebracht met den verkooper, die de goederen tevens zou vervoerd hebben. Op 10 Juni d.a.v. werd A. C. aangehouden en als verdacht van heling opgesloten. Op aanwijzing van bovengenoemden caféhou der kon de politie daarna overgaan tot de arrestatie van twee scheepstuigers. nl. den 56-jarigen J. V. en den 40-jarigen H. G.. die beiden gedurende vele jaren in betrekking waren bij een firma in scheepsbenoodigdhe den, welke gevestigd is aan de Boompjes te Rotterdam. Beide mannen hebben bekend, zich sedert geruimen tijd aan diefstal ten nadeele van hun firma te hebben schuldig gemaakt. Het toeval wilde, dat de politie inmiddels ter oore was gekomen, dat op den daarop volgenden dag de 60-jarige beurtschipper A. V. uit Tiel geweigerd had, een partij scheepsbenoodigdheden, die aan zijn wal- huisje aan de Boompjes bezorgd was door J. V. en H. G., ter verzending in ontvangst te nemen. In verband met een en ander rees bij de politie het vermoeden, dat de beurtschip per uit Tiel wel eens bij vorige gelegenheden op dergelijke wijze scheepsbenoodigdheden zou hebben betrokken. Op grond daarvan heeft de politie te Tiel een partij goederen in beslag genoomen. De schipper werd als verdacht van heling in bewaring gesteld. Te vens werd een onderzoek ingesteld in het café van den 45-jarigen C. G. in de omgeving van de Boompjes, waarbij in een kelder van de keuken van dit café een vat olie, eenig gereedschap en een hoeveelheid touw en staaldraad, van misdrijf afkomstig, in be slag werd genomen. De caféhouder C. G. is daarna in bewaring gesteld. Zoowel uit de verklaringen van beide scheepstuigers als van den caféhouder C. G. kwam vast te staan, dat een groot deel van de ontvreemde goederen mede betrokken wérd door den 37-jarigen havenarbeider W. C. B.. die ook wegens heling gearresteerd is. Het bleek, dat de dieven herhaaldelijk aan den havenarbeider W. C. B„ zelfs op bestel ling, goederen hadden geleverd, waarna deze het gestolene bij schippers bezorgde. Hij le verde dus om zoo te zeggen uit voorraad. Na een verder ingesteld onderzoek heeft de politie in Middelburg en Goes bij een aantal beurtschippers groote hoeveelheden touw en staaldraad in beslag genomen, die van diefstal afkomstig waren. Bij deze beurt schippers werd tevens in beslag genomen een aantal dekkleeden, waarvan verklaard werd, dat zij gekocht waren van W. C. B.. die, naar de herkomst van bedoelde dekkleeden ge vraagd. zeide, ze van een chauffeur van een aan de Boompjes gevestigde huurderij van dekkleeden te hebben gekocht. Naar aanleiding hiervan is de 23-jarige chauffeur J. S. aangehouden. Aanvankelijk verklaarde deze, met de geheele zaak niets uitstaande te hebben, maar daarna gaf hij toe, eerst met den 39-jarigen chauffeur J. C. H. S. en toen deze eenigen tijd geleden ont slagen was. met diens collega, den 28-jari- 'gen J. H. A. S., zich de dekkleeden weder rechtelijk te hebben toegeëigend. Alle drie personen zijn gearresteerd. Mede zijn in de laatste dagen aangehou den een zestiental beurtschippers, meeren- deels uit Zeeuwsche plaatsen afkomstig, die echter, na opgemaakt proces-verbaal wegens schuldheling, op vrije voeten zijn gesteld. Een groot gedeelte van het gestolene is door de politie inmiddels opgespoord. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 1 Juli te 12 uur. Op de bergaaf- plaats „Zorgvlied" aan den Amsteldijk te Amsterdam. (Vertrek van de Ned. Herv. Diac. Inrichting, Overtoom 283, te 11.15 uur). De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Staatsspoorwegen en H.IJ.S.M. Dividend 4 In de Zaterdag te Utrecht gehouden jaar- lijksche vergaderingen van aandeelhouders der N. V. Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschap pij, werden de balans en de winst- en ver liesrekeningen over 1935 vastgesteld, nadat beide vergaderingen op voorstel van den Staat als aandeelhouder, tot eenige wijzigin gen in de door de directie voorgelegde en dooi den raad van commissarissen goedgekeurde stukken hadden besloten. Het dividend over 1935 werd zoowel voor S. S. als voor H. S. bepaald op -4 pet. Bijna 40 jaar Kamerlid geweest. Bekend onderwijs-specialiteit. Th. M. Ketelaar (V.D.) Zaterdagmiddag om half vijf is overleden het Tweede-Kamerlid Th. M. Ketelaar. Theodor Matthieu Ke telaar werd 6 Mei 1864 te Amsterdam geboren. Hij koos zich een loop baan bij het onderwijs en liep daartoe de Kweekschool voor On derwijzers af in zijn geboortestad, waar hij van 1882 tot 1897 zich aan de opvoeding van de jeugd wijdde. In dit laatste jaar werd hij voor den Vrijz. Dem. Bond tot lid van de Tweede Kamer der Sta ten Generaal gekozen, waar hij op 21 Dec. 1897 zitting nam. Van deze tak van volksvertegen woordiging is hij tot zijn dood lid gebleven voor den Vrijz. Dem. Bond. Als oud-onderwij zer vond hij zijn taak vooral op onderwijsge bied. Nog tijdens zijn onderwijzersjaren, in 1889, werd hij secretaris van den Bond van Neder- landsche Onderwijzers en redacteur van het orgaan van dien Bond, „De Bode". Hij bleef dit tot 1907 toen hij wex-d benoemd tot school opziener in het Arrondissement Hilversum, terwijl het zelfde jaar zijn verkiezing tot lid van 'den Raad der gemeente Amsterdam bracht. Beide functies gaf de heer Ketelaar op in 1912 toen hij, na een zevenjarig lidmaat schap van de Provinciale Staten van Noord- Holland, werd gekozen tot Gedeputeex-de. Ais lid van het college van Gedeputeerde Statexx heeft hij tot 1923 gearbeid, daarna was hij weder lid van den Gemeenteraad van de hoofdstad, welken hij thans door den dood ontvalt. Van 1925 tot 1927 bekleedde de heer Ketelaar het ambt van Wethouder van onder- wijs en kunstzaken. Belangrijk werk heeft d-e heer Ketelaar ook verricht als penningmeester van het centraal Geixootschap voor Kixiderherstellingsoorden en Vacantiekolonies, welke functie de overle dene sedert 1906 vervulde. Dit genootschap heeft als teeken van rouw de vlag op alle ko loniehuizen en op het kantoor te Amsterdam halfstok geheschen. IJMUIDEN Visscherijconflict. Een bespreking tusschen de besturen van alle organisaties. Op uitnoodiging van de besturen van de confessioxieele bonden is hedenmorgen een bespreking gehouden tusschen alle besturen en het hoofdbestuur van den Centralen Bond. De bespreking vond plaats in hotel Lion d'Or te Haarlem. Omtrent het resultaat is nog niets be kend. N. V. MAREZATEN KOOPT EEN NIEUWEN TRAWLER. Naar wij vernemen heeft de N.V. Scheeps- exploitatie Maatschappij de Max-ezaten in En geland een trawler vaxi het groote type aaxi- gekocht. Deze maatschappij bezat tot nu toe alleen kustbooten. De trawler is voorzien van de nieuwste vin- dingen als richtingzoeker, draadlooze telefo nie en echolood. Voorts bevindt zich aan boord eexx traan koker ij, zoodat de trawler ge heel is uitgerust voor lange reizen. Het schip, dat elf jaar oud is, is 130 voet lang, 24 voet breed en bijna 13 voet diep. MET DE NATUURVRIENDEN NAAR BIRKHOVEN. Op het Zomerfeest der Vara a.s. Zondag zal ook worden deelgenomen door de ledexx der Natuurvriendengroep, afdeeliixg Velsexi- IJmuiden. Voor deelxxeming te melden Brin-io- straat 14, IJmui den-Oost. ST.-ELISABETHSVEREENIGING ORGANI SEERT EEN VERLOTING. Door B. en W. is aan bovexigenoemde ver- eeniging vergunning verleend tot het organi- seex-erx van een verloting, ten bate der zieken te Velsen. Het aantal loten bedraagt 2500 stuks met als hoofdpx-ijzen een stofzuiger, wringer en verdere mooie prijzen. Op 3 September a.s. vindt de trekking plaats in het R. K. Verenigingsgebouw aan den Wijkerstraatweg. NOG EEN GOUDEN JUBILARIS. De heer E. Bierenbroodspot vijftig jaar bij van Gelder Zonen. Op 14 Juli a.s. zal het de dag zijn. waarop de heer E. Bierenbroodspot voor 50 jaar gele den in dienstbetrekking kwam bij de frima Van Gelder Zonen te Warmer. Gelijk als zoovele geschoolde arbeidskrach ten werd hij overgeplaatst naar Velsen bij de nieuwe fabriek welke toen in aanbouw was. Thans bekleedt hij de functie van papierma- ker aan een der grootste papiermachines nl. de veertien". Deze dag zal voor hem zeker niet onopge merkt voorbijgaan. BESOMMINGEN Trawler: Gerberdina Johanna IJm. 38 600 man-den 5160. Loggers: RO 9 f 840, Sch. 6 435, Sch. 285 470, KW 175 f 510, KW 75 385, KW 60 490, KW 169 475. KW 166 f 480, KW 46 375. KW 105 f 465. KW 153 390, KW 44 335, KW 52 3é0, KW 124 f 360, KW 135 350, KW 59 ff 301, KW 24 'f 415, KW 178 425, KW 154 f 415, KW 177 435, KW 28 455, KW 91 455 KW 114 415 TWEE OVERWINNINGEN VAN V. Z. V. Zooals verwacht werd heeft het polo-team van onze plaatselijke Zwemvereeniging het in den Helder tot een tweetal overwinningen kunnen brengen. Beide wedstrijden werden gespeeld in de Zweminrichtingen buiten de „Zeedijk", waardoor in het poloveld nogal een behoorlijke golfslag stond. Niettemin werd vooral in den eersten wedstrijd niet on aardig gespeeld, hetgeen door het in grooten „etale opgekomen Heldersche publiek in xooge mate werd geappreciered. Het polospel is daar n.l. nieuw exi men heeft daar dit jaar voor het eerst wedstrijden in Competitiever band. Het zwemmen der Helderschen is uit stekend, doch balbehandeling en positiespel is zeer zeker nog wel voor verbetering vatbaar. Niettemin zijn wij er van overtuigd dat er, ge zien de goede geest aan-den „Dijk'', het vol gend jaar grootere tegenstand in Den Helder te verwachten is. Over het vexdoop der wedstrijden kan wei nig worden bericht. Uit den aard der zaak was dit nogal eenzijdig en er was in hoofd zaak strijd tusschen de V. Z. V.-voorhoede en haar tegenstanders. De score werd regelmatig opgevoerd, in de eerste wedstrijd tot 09 en de tweede tot 05. De doelpunten werden ge maakt door C. Visman (7), G. Janus (2), J. de Mayer (2), N. Schoone (2) exx Chr. Vis man (1). A.s. Donderdag spelen in de Zweminrich ting over de Noordersluis om 8 uur V. Z. V. iDames) tegen H, P. c. 2 (Dames) en om 8.30 uur V. Z. V. I (Heeren tegen „Frissche Mor gen" KOPERDIEF AANGEHOUDEN. De gemeentepolitie heeft één dezer dagen aan de Zuidzijde een man aangehouden, die een zak op zijn rug dx-oeg, waarin zich koper bevond, door hem ontvreemd van een trawler- liggende in een der havens. De aangehoudene, die verblijf hield op een opgelegden trawler, is Zatex-dag ter beschikking van de Justitie te Haarlem gesteld. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.70—f 0.50. Griet per 50 K.G. f 24—f 12— Tongen per K.G. f 0.80—f 0.54. Zetschol per 50 K.G. f 20.—f 14.—. Kleine schol per 50 K.G. f 17—f5.90. Schar per 50 K.G. f 5—f 2.70. Tongschar per 50 K.G. f 20.f 10.—. Rog per 20 stuks f 4.70f 2.10. Kleine poon per 50 K.G. f 3—f 1.90. KL middelschelv. p. 50 K.G. f 20.f 17.—. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 17.f 5.50. Groote gullen per 50 K.G. f 15.—f 4.60. Kleine gullen per 50 K.G. f 10.—f 3.60. Wijting per 50 K.G. f6—f2.80. Makreel per 50 K.G. f 8.20—f 7.60. Leng per stuk f 0.84f 0.40. Koolvisch per stuk f 0.50f 0.16. Groote hake per 125 K.G. f 60. Middel hake per 125 K.G. f 54.—f 40. Klein middel hake per 50 K.G. f 17.—f 12.50. Kleine hake per 50 K.G. f 8.—. CASTRICUM ONTVANGST VAN DEN NIEUWEN PASTOOR. Vrijdag 3 Juli om 6,30 uur zal de nieuw benoemde pastoor dezer parochie, G. H. J. Goes, plechtig worden ingehaald. Vanaf den Duiker, kruispunt Primaireweg, Zeeweg, Hee- x-eweg en van Oldebarneveldweg zal de pas toor worden afgehaald. Daar zal een woox-d van welkom worden gesproken; vervolgens vertrekt de stoet, voox-afgegaan door ruiters langs de v. d. Mijleweg. Bakkummex-stx-aat, Vinkebaan, Mient, Brug Mooijstraat en Dorp straat naar de kerk. Tot deelname aan den stoet wox-den uitgenoodigd kerkelijke en we reldlijke autoriteiten, alsmede voorzitters en secretarissen der sociale vereenigingen. Zon dag zal de plechtige installatie plaats heb ben. BEVERWIJK Beverwijksche sigarenfabriek hervat het werk. Beslag op machines en voorraden opgeheven. De regeering en een bankinstelling hebben thaxis officieel medegedeeld, bereid te zijn, het beslag op de machixies en vooxTaden van de N. V. Sigarexxfabx-ieken voorheen Gebr. Majoor te Beverwijk te doen opheffen, zoo dat de fabriek geleidelijk weer in bedrijf kan worden gesteld. Machixxes en voorraden zijn in handen overgegaan van de combinatie-Van Dok, die de daartoe strekkende voox-stellen had ingediend. Daarvoor moest aaxx enkele fi- nancieele voorwaarden worden voldaan. Deze combinatie heeft op haar beurt de voori-aden exi de machines ter beschikking gesteld van de dix-ectie en de arbeiders der fabx-iek. Op verzoek van de directie werd hedenmor gen, ten kantore der fabriek, een conferentie gehouden van de fabriekscommissie, waarin de vakbonden vertegenwoox-digd zijn en een van de leden der directie. Naar wij vernemen hebben de besprekingen voornamelijk geloo- pen over de vx-aag, welke georganiseerde ar beiders bij heropening der fabriek het eerst aan het werk zullen gaan. DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Aan de vereenigde veilingen wex-den Zater dag 93087 K.G. aardbeien geveild tegen den gemiddelden prijs van f 16 per 100 K.G. Aan de Beverwijksche Exportveiling was de aanvoer 54185 K.G. Hier was de gemiddelde prijs f 15.96 per 100 K.G. SUCCES OP HET CONCOURS. De St.-Jozef Harmonie heeft Zondag op het muziekconcours te Purmex-end in -dexx marschwedstrijd met 91 punten een tweeden prijs behaald. Ook in den concertwedstrijd werd een tweede prijs vex*overd. De jury kende daarvoor 328 punten toe. Het corps kwam uit in de tweede af deeling Harmonie. VRIJZ. CHR. JONGERENBOND. Zondag heeft het gewest Noord-Holland van de Vrijz. Chr. Jongerenbond alhier een Zomer dag gehouden, waaraan door 70 leden werd deelgenomen. Na de ontvangst in het veilingeboud „Cen trum" werd de kex-kdienst bijgewoond van de Vereen, van Vrijz. Hervormden. Voorganger was ds. v. d. Burg, uit Tiel. Na de koffietafel heeft het gezelschap een wandeling naar de badplaats Wijk aan Zee gemaakt. In Rooswijk heeft ds. van Leusen, uit Velsen, eexx ixxleiding gehouden over het ■onderwerp „Levensverwachting". Tenslote hebben de deelnemers aan den Zo merdag in het Centrum een aardbeienmaaltijd gebruikt. B. R. C. KENNEMERLAND. Zondag hebben renners van de Bev. Ren- xxersclub Kenxxemerland deelgenomen aan de grasbaanwedstrijden te Schagen. Het koppel C. Bakker—Duineveld bezette in den koppelwedstrijd voor amateurs en onaf hankelijke» «ver 100 ronden de eerste plaats. Deze beide renners werden in de 50-ronden- race resp. 2e exi 3e. In den koppelwedstrijd voor nieuwelingen kwam het koppel Neyzing—Heilo als eerste over de eindstreep. In de jachtrace voor nieuwelingen werd Neyzing 2e en Heilo 3e. Deze wedstrijden waren dus voor Kennemer- land een groot succes. MOOI SUCCES VAN HET GEZELLENKOOR Het zangkoor van de St. Jozef Gezellen Ver- eeniging heeft Zondag voor de eerste maal in haar '■•"staan deelgenomen aan een zang concours. Deze wedstrijd werd gehouden in Noord- Sch'arwoude. Dë jeugdige zangers behaalden met 213 punten een len prijs. Bovendien ver wierven zij met 51 punten verschil op hun concurrenten den prijs voor het hoogst aantal punten in hun afdeeling. Zoowel voor het jonge zangkoor als voor den dirigent den heer Lau Tervoort was dit op treden dus zeer succesvol. LANDDAG R.-K. DRANKBESTRIJDING. Uitgaande van de provinciale propaganda- commissie van het Diocesane Kruisverbond en den Mariabond werd Zondag alhier een landdag gehouden van de R.-K. Drankbe strijding. Des morgens celebx-eerde Pater Ernestus uit het Capucijnenklooster te IJmui den-Oostin de St. Agathakei-k voor de deel- nemex-s een H. Mis, waaronder een drank- bestrijdings-predikatie werd gehouden. Des middagswex-dmtvaandels en banieren een optocht door Beverwijk gehouden, begeleid door het fanfarecorps „St. Caecilia" uit Heemskerk. In de bovenzaal van het veilingsgebouw „Kennemerland" vond een pi-opag-andaver- gadring plaats. Pater Gemke uit Nieuwe Niedorp sprak in deze bijeenkomst over het onderwerp „De jeugd en de onthouding". Met klem betoogde spr.. dat een alcoholvrije opvoeding voor de jeugd noodzakelijk is. vooral in dezen tijd van toenemende genot zucht. Hierdoor toch wordt de. ontwikkeling van lichaam en geest ernstig'.geschaad, ter wijl juist alle krachten zoo noodig zijn. Deken P. J. Simon spx-ak een hartelijk woord over den arbeid van de Reddingsbri gade te Amsterdam en riep daarvoor aller hulp en steun in. De heer J. Lammertse uit Amsterdam heeft daarna een referaat gehouden over de vraag: „Wat willen wij in de branding van dezen tijd?" Na een slotwoord van den heer Korthagen uit Amsterdam gingen de deelnemers van den landdag uiteen. HEEMSKERK A. D. O. Uitslagen van Zondag 28 Juni: A.D.O. 3—T. E. V. 2 I. E. V. b—A.D.O. b 0—3 2—1 COMMISSIE VAN WATERVOORZIENING. Naar wij vernemen heeft de Commissie van Watervoorziening aan de duinen, welke haar zetel heeft te Heemskerk, de verschillende land- en tuinbouworganisaties en de vereeni- girxg voor bloembollencultuur een gezamenlijke bespreking verzocht. Al eenige jaren is actie gevoerd tegen de watex-onttrekking door het P. W. B. Deze samenkomst heeft ten doel een massale actie te ontplooien om de verdere uit breiding van het waterleidingnet, voor welke uitbreiding door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een crediet is aaxxgevx*aagd. Ten zeerste wordt gevreesd, dat de gronden, liggende langs de duinstreek, nog meer te lij den zullen krijgen van de w-a-teronttrekking, als dat momenteel reeds het geval is. Met alle ten dienste staande middelen zal door de commissie getracht worden, in samenwerking met de land- en tuinbouworganisaties een ver_ dere uitbreiding tegen te gaan, welke be- schx'ouwd wordt als een ramp voor de streek Kennemerland. RADIO MISSIE. De alhier Zondagmorgen gehouden speldjes verkoop ten bate van de radio missie heeft opgebracht f 46. De Bilt voorspelt t Zwakken tot matigen Zuidoostelijken tot Zuidwestelijken wind. Aanvankelijk zwaar bewolkt tot betrokken, later op klarend. Kans op regen of onweersbuien vooral in het Westen. Aanvankelijk warm. Later koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 767.1 m.M. te Libau. Laagste 755.3 m.M. te Parijs. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 68 F. Laagste hedennacht 60 F. Hoogste heden 68 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 755 m.M. Neiging achteruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefooxi 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Dixisdag v.m. 10.48 uur; xi.m. 11.17 uur, Woensdag v.m. 11.53 uur; n.m. uur. Donderdag v.m. 0.18 uur; n.m. 12.50 uur. VELSER ZWEMINRICHTING: Temperatuur lucht Temperatuxxr water 70 F. 69 F. REISVEREENIGING „ST. CHRISTOFFEL". In het R.-K. Vex-eenigingsgebouw kwam de reisvereeniging „St. Christoffel" in vergade ring bijeen onder voorzitterschap van den heer Nic. Bruin. Na het afwerken van het huishoudelijk gedeelte werd besloten dit jaar een reis te maken naar Utrecht, Apel doorn en omstreken. De reis zal plaats heb ben op 19 Augustus. De regeling hiervan werd opgedragen aan den heer C. v. Veen. Fraude te Smilde? Burgemeester weigert inlichtingen. SMILDE, 27 Juni. Gedurende dexi laatstexi tijd zijn in den ge meenteraad herhaalde malen besprekingen gewijd aaxx het slordige beheer van de admi nistratie van de Vereeniging ingevolge de Landarbeiderswet. Op 1 Januari 1936 is dit beheer onder gebracht op het gemeentehuis, nadat het tot zoolang was beheerd door een der wethouders, F. V., als secretaris-pemxixxgmeester van de vereeniging. De debatten in den raad waren aanleiding tot het ontheffen van den heer V. uit zijn fuxxetie. Het A. N. P. heeft zich gewend tot den bux*- gemeester van Smilde, die weigerde omtrent deze zaak ,die volgens de mededeelingexx welke het A. N. P. ontving, ook zal leiden tot aftre den van dexx heer V. als wethouder en raads lid, inlichtingen te verstrekken. uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 et. (oitsküteod MJ voofuitbetaünff) Luidsprekers, na 9 nor 's och tends aangeboden, kruinen niet op Aenaelfden dag worden geplaatst NET R.K. MEISJE gevr., van 8- 12.30 uur. Julianakade 22, IJmui den. OPL. orkestroutine, samenspel of begeleiding door erv, leeraar. Zeer bill. cond. Br. G 8144 bur. v.d. bl. Voor huishouding Gevraagd NETTE WASCH- VROUW om wasch thuis te be handelen. Br. G 8130 bur. van dit blad In gezin van 2 pers. gevraagd DAGMEISJE van 9—2.30, leeft. 16 j. Aanmelden na 7.30 uur Vre- denhofstraat 17 bij de Leidschev. Gevraagd per 1 Juli flink Holl. of D. MEISJE v. d. en n., zelfst. k. werken. Br. of pers. aanw. Eerel- manstraat 12. Heemstede NET MEISJE gevr., van 93 u. Zondags vrij. Van 't Hoffstraat 94 Wegens ziekte v. tegenw. gevr. NET MEISJE, zelfst. k. werken. Toeset, Schouwtjeslaan 16, Hrl. Gevraagd voor direct net TWEE DE MEISJE, niet ouder dan 18 jaar. Aanmelden na 7 uur Craye- nesterlaan 132 Haarlem DAGMEISJE gevraagd, niet ben. 18 jaar. Jac. van Campenstr. 1, Heemstede NET FLINK MEISJE gevr., in klein gezin, van 8 tot 2.30 uur, zelfst. k. werken, naaien en strij ken. P.G. Loon naar bekwaam heid, met middagkost. Zondags vrij. V. g. g. v. Adres te vern. bur. van dit blad HANDIG DAGMEISJE gevr., van 8.304.30 uur. Loon 4. Meisje v. d. en n. aanwezig. Aanm. 's av. na 7 uur Westerduinweg 2 Bent veld FLINK DAGMEISJE GEVR. v. heele dagen, goed kunn. werken en koken, van zeer goede mondei. get. v. Aanm. 's av. van 89 uur Houtplein 11 zw. NET MEISJE gevr., van 93 u. Aanmelden Harmenjansweg 43, Haarlem Gevr. FLINK MEISJE, ong. 16 j., van 8.30 tot 12.30 uur. Zond. vrij. Aanb. tusschen 6 en 8 uur Kle verparkweg 172 Haarlem Gevr. ZELFST. MEISJE, van 95 Loon 6. Mevr. Huvers, Zandv. Allee 17, Heemstede NETTE DIENSTBODE gevr., v. direct. Adres mevr. van de Stolpe, Rijksstraatweg 380 Hrl. Nrd. Voor bedrijf Gevraagd ter- uitbreiding van ver koopstaf, net bespraakt JONG- MENSCH, leeftijd 1825 j. Aan melden hedenavond 78 uur Sla perdijk 42, H.Nrd. TULPENPELSTERS GEVRAAGD door J. J. Thoolen, Zandvoort- schelaan Heemstede KUNSTTANDEN GEBITTEN Billijke prijzen Informatie kosteloos Haarlem Gr. Houtstraat Orionweg 8, Hrl.NrcL Telef. 23933 Gesloten huis Opklapbedden met massieven ombouw 8.25 2 persoons 14.75 15 jaar garantie. 20 modellen lste klas materiaal Nu bus 3 eindigt in het Vondelkwartier, is dit de ideale woonplaats geworden. Praeht woningen vanaf 7.— p. week, bijna gereed. Een geheel VRIJ HUIS met 6 kamers, zolder, tuin en poort voor3900vrij op naam. Inlicht. Dir. J. BROERTJES, Gysbr. van Aemstel- straat 152, Haarlem-Noord, Telefoon 22008. NET MEISJE gevraagd van 9 tot 5 uur, P.G., met middagmaal en Zondags vrij. Br. G 8147 bur. van dit blad NET DAGMEISJE gevraagd van 85 uur, niet beneden 18 jaar. Sportparklaan 2, Heemstede DAGMEISJE, niet beneden de 17 jaar gevraagd van 95 uur. Aam m. na 8 uur 's avond Prins Hen driklaan 113, Overveen. GEEN ZORGEN MEER! (Koninklijk goedgekeurd.) Eén klas, één uitvoering. Ie klas begrafenis compleet.ƒ127.50 met graf en berekend. Sluit U allen aan. Inschrijfkosten f 1.00 per gezin. Verder geen kosten meer. Zieken, gebrekkigen en ouden van dagen kunnen ook lid worden tegen dezelfde kosten als bovengenoemd. Wacht niet tot het te laat is! OOSTERDUINWEG 22, IJMUIDEN-OOST, TELEF. 4952—4210 Directeur J. FENENGA. Stofzuigerhuis „ELECTRO FORT" GROOTE HOUTSTRAAT 94 TELEFOON 17077 Het sinds jaren bekende STOFZUIGERHUIS, heeft alle bekende merken STOFZUIGERS voorradig, tegen de bekende LAGE PRIJZEN, onder coulante garantie, o.a. Hoover f 40.Hamilton. Beach f 35.— El. Lux f 15.—, Excelsior f 15.— Premier f 12.50, Premier Duplex f 25.—..Regiiia f 7.50 enz. enz. Betaling regelen wij desgewenscht met U.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 4