stemt op Ko. 1 van Lijst 8 K. STEUN DAT is Oud-Wethouder LIJST 7 LIJST 7 F. R. C. RIJKENS LIJST 7 LIJST 7 Bestuur afd. „Beverwijk" De neutrale kiesuer. „GEMEENTEBELANGEN" Binnen twaalf uur... BEVERWIJK De aardbeienmarsch van de Kennemer Wandelclub. Prachtig- geslaagde wandeltocht. De Kennemer Wandelclub heeft Zondag haar reeds tot een traditie geworden aardbeienmarsch over 30 K.M. gehouden De vlotte en tot in de puntjes verzorgde organisatie, als mede het fraaie zomerweer en het zeer groote aantal van meer dan 500 deelnemers hebben dezen marsch ook nu weer tot een groot succes en tot een propaganda voor de wandelsport gemaakt. Onder groote belangstelling van het pu bliek startten de wandelaars Zondagmorgen om tien uur bij „Oud-Meerenstein". Dank zij de vlotte regeling, waarin ook de politie, die het drukke verkeer veilig over de Schans leidde een groot aandeel had, konden de wandelaars prachtig op tijd vertrekken. In hun sportieve uitrusting en met hun vlag gen en banieren wekten zij de belangstelling van de honderden belangstellenden, die zich op de trottoirs hadden opgesteld. Het par cours leidde door het mooiste deel van mid- den-Kennemerland en gaf volop gelegen heid te genieten van de schoone natuur, die op dezen zonnigen, maar toch niet al te war men zomerdag in volle zomerpracht schit terde. De groote rust werd eveneens in hotel „Oud-Meerenstein" gehouden. Tijdens deze rust werden in de eerste plaats voet-euvels en andere mankementen verzorgd door de bekwame handen van de leden der trans portcolonne van het Roode Kruis, die ook nu weer den geheelen tocht volgden. De gebrui kelijke aardbeientractatie liet zich na het eerste deel van de wandeling uitstekend smaken en vond algemeene waardeering. Na een uur werd het tweede deel van de wandeling afgelegd en tegen vier uur mar cheerden de groepen onder veel belangstel ling wederom door de Beverwijksche hoofd straat op weg naar de finish. Zeer veel be langstelling trok de jeugdgroep, gevormd door een elftal kleuters van de gymnastiek vereniging „Uitgeest", die toch maar kra nig hun marsch van 20 K.M. onder leiding van den keer D. de Ridder, volbrachten. De prijsuitreiking. In de bovenzaal van hotel „Oud-Meeren stein" werden de prijzen uitgereikt. Eerst heeft echter de voorzitter van de K.W.C., de heer W. M. Ragut allen dank gebracht, die aan de organisatie van den marsch hun me dewerking-verleenden, in het bijzonder aan de Roode Kruis Transportcolonne onder lei ding van sergeant De Jong, en aan mej. De Jong en den heer Stevens, die hun zorgen meer speciaal aan de jeugdgroep wijdden. Burgemeester H. J. J. Scholtens heeft ver volgens onder de gebruikelijke toejuichin gen de extra prijzen uitgereikt, die de jury, gevormd door de dames Ragut en Scholz en den heer H. J. Blaauw als volgt had toe gekend: W.I.K., Utrecht met 109 punten le prijs (beker); „De Voortrekkers", Beverwijk met 105 punten 2e prijs (beker)Padvinders. Be verwijk met 104 punten 3e prijs (wandelaar op voetstuk; „De Sperwei's" uit Amsterdam met 98 punten 4e prijs (lauwertak) De prijs voor de grootste groep, een lau wertak, was voor „Jan Pastoors," Haarlem, de daarop volgende groote groep, „de Sper wers" uit IJmuiden kwam eveneens in het bezit van een tak. De grootste heerengroep was die van de „Jutter" uit Den Helder, de grootste dames- groep „Door weer en wind" uit Zaandam. Beide vereenigingen ontvingen een lauwer krans. Lauwertakken vielen ten deel aan de verst komende vereenigingen W.I.K., Utrecht en „Zilvermeeuwen" uit Den Helder. De kranige jeugdgroep van Uitgeest kon onder een extra applaus een welverdienden beker in ontvangst nemen. Bovendien wer den de jongste deelnemers van deze groep, de negenjarige Jopie Stammes en de tien jarige Jan van der Caats gelukkig gemaakt met een slof aardbeien. De verst-komende dame en heer ontvingen ook nog een prijs, evenals mevr. Schut, die met haar dochtertje den marsch had geloo- pen. Aan den 100-, 200-, 300-, 400- en 500sten inschrijver werd een slof aardbeien uitge reikt, evenals aan den oudsten deelnemer, den 67-jarigen heer E. Veen uit Haarlem. En toen behoorde deze schitterend ge slaagde aardbeienmarsch tot het verleden. Talrijke deelnemers zullen stellig gevolg geven aan de uitnoodiging van den heer Ra gut, om in Augustus deel te nemen aan den stertocht voor wandelaars, die de V.V.V. tij dens haar feestweek organiseert. VOLKSBAD. Op het terrein van den Relweg af tot aan de grens van het Noorderbad, dat bij de laatste wijziging bestemd is als Volksbad te Wijk aan Zee en door de E. P. U. als zoodanig in exploi tatie wordt gebracht, zullen voorloopig 40 ca bines worden geplaatst. AANVOER VAN AARDBEIEN. Aan de Vereenigde Veilingen werden Vrij dag aangevoerd 90.000 K.G. aardbeien tegen een gemiddelde prijs van f 15.25 per 100 K.G. Aan de Beverwijksche Exportveiling werden 48.866 K.G. aardbeien geveild. Aan deze veiling was de doorsneeprijs f 14.97 per 100 K.G. De Kennemers promoveeren naar de tweede klasse. Geestdriftige feestviering van rood-zwart. Grootsch slot van een bewogen seizoen. De heer M. Lindner, voorzitter van „De Kennemers" De spanning, waarin ons plaatselijk voetbalwereldje gedurende eenige weken en vooral in de laatste dagen, die achter ons liggen, heeft verkeerd is geweken. Kennemers is tweede klasser! Toen Zondagmiddag na een enerveeren den strijd het fluitsignaal van den scheids rechter voor de laatste maal klonk, zochten alle „opgekropte" gevoelens van de duizen den die nu al vier jaren achtereen de Ken nemers volgden in hun pogingen om de zoo fel begeerde promotie tot werkelijkheid te maken, zich een uitweg in een laaiend enthousiasme en in een jubelende feeststem ming, die tot diep in den nacht voortduur de. Vergeten waren de drie vergeefsche po gingen om een plaats in de hoogere klasse te bereiken, vergeten was de spannende strijd met Zandvoort om het afdeelingskampioen- schap. Er was nu alleen de groote gebeurtenis: „Kennemers is tweede klasser". Zeven pun ten uit vier wedstrijden in de promotie competitie doemden het oude Olympia tot derde klasser en bezorgden Groot-Beverwijk een tweede klasser. Was het wonder, dat Beverwijk Zondag avond in feestroes was? Men heeft de sym pathieke rood-zwarten een daverende hulde bereid, die begon onmiddellijk na den wed strijd en die eindigde.... nu ja, toen de nieuwe dag reeds was aangebroken. Wij kunnen ons ontslagen achten van den plicht op dezen dag te verwijlen in de historie der vereeniging, nog eens weer dié talrijke kampioenschappen te memoreeren of te her inneren aan de teleurstellingen. Zij zijn ver geten en het is bovendien nog zoo kort ge leden, dat wij dit alles de revue lieten pas seer en. Dat was, toen nog slechts énkele weken geleden de kampioensvlag werd ge- heschen na den onvergetelijken beslissings wedstrijd tegen Zandvoort op het Haarlem terrein. Beverwijk gaf zich over aan een feest stemming, wij bepalen ons er dus toe een getrouw relaas te doen 'van de huldiging. Deze begon reeds in het kleedlokaal, on middellijk na afloop van den strijd en wij zouden bijna zeggen, natuurlijk was de heer v. d. Aart de eerste, om de jonge tweede klas ser namens den H. V. B. te complimenteeren. Hij werd gevolgd door afgevaardigden van E.D.O., Oosterpark, de scheidsrechtercommis sie van den H.VB., Olympia, de scheidsrech ters De Korte, Paardebek en v. d. Burg. Welwillende supporters stelden hun auto's ter beschikking, spelers en bestuursleden werden „ingeladen", de Beverwijksche Har moniekapel plaatste zich aan het hoofd van den stoet en de zegetocht door Beverwijk kon een aanvang nemen. De geïmproviseerde optocht trok veel be kijks en aan toejuichingen ontbrak het niet. Na den f eestelij ken rondgang warden be stuur en spelers in het clublokaal „Oud Meerenstein" gehuldigd. Al spoedig ging het bestuur schuil achter een schat van bloe men, aangeboden door vereenigingen en sup porters. Mr. A. Moens, voorzitter van de V.V.V. opende de rij der sprekers met zijn voldoe ning uit te spreken over het feit, dat Bever wijk nu dan een tweede klasser bezit. Hij wees er op, dat het met alle energie volhouden toch tenslotte tot het begeerde doel leidt. Spr. hoopte, dat de Kennemers er in zullen slagen, zich in de tweede klasse niet alleen te handhaven, maar daarin ook een fraaie positie in te nemen. De heer Huisman, sprak namens de sup- portersvereeniging „Rood-Zwart" en hoopte op een „excelsior", de heer W. M. Ragut uitte namens de commissie voor de Lichamelijke Opvoeding zijn groote waardeenng voor het werk van de Kennemers; de heer G. W. P. Stoutenbeek. voerde het woord als „de man aan het lijntje" en bood en-passant een nieuwe clubvlag aan. MAANDAG 29 JUNI 1936 Namens de Harddraverijvereeniging „Be verwijk en Omstreken", uitte de voorzitter de heer A. Blom zijn bewondering voor het kranig volhouden van het elftal. De heer Luyken gaf uiting aan de gevoelgens van sympathie van E.D.O. en de Haarlemsche scheidsrechtersvereeniging, vooral omdat E. D. O. al evenzeer als Kennemers door pech achtervolgd is. Hij verbond daaraan den wensch E.D.O. en Kennemers ingedeeld te zien in dezelfde afdeeling. De heer v. d. Pigge, consul van den K. N V. B. was de volgende spreker en hij roemde vooral het clubblad dat door den heer Jansen en zijn medewerkers, zoo uitstekend verzorgd wordt. Tenslotte stak de heer H. J. Blauw, leeraar in Lichamelijke oefening een pluim op den hoed van trainer Hamel en vroeg een extra- applausje voor den links-half Jaap Gordijn, die zoo sportief was geweest zijn plaats in het elftal in den wedstrijd, die zijn club het tweede-klasserschap bracht af te staan, om dat hij niet geheel fit was. Vrijwel alle sprekers lieten hun geluk- wenschen vergezeld gaan van bloemstukken de een al fraaier, dan de ander. De voorzitter van de Kennemers, de heer M. Lindner dankte allen afzonderlijk voor de hulde. Van de zustervereeniging „Beverwijk" was een mooie bloemenmand ingekomen, verge zeld van een sympathiek schrijven. De voor zitter van de Kennemers sprak, na den brief te hebben doen voorlezen, den wensch uit, dat niet alleen in theorie, maar ook metter daad de verstandhouding tusschen de beide plaatselijke voetbalvereenigingen goed zal mogen worden. Het avondfeest. Des avonds is het tweede-klasserschap op klinkende wijze gevierd. Ondanks den warmen zomeravond werd er door de enthousiaste Kennemers-aanhangers (sters) lustig gedanst, terwijl de humorist conferencier Max van Laarhoven met zijn liedjes en moppen de stemming nog verhoogde Ook Roemer s Band liet zich niet onbetuigd. Na de huldiging des middags, werden de Kennemers ook nu nog door enkele plaatse lijke vereenigingen gecomplimenteerd. De heer P. Schelvis feliciteerde het be stuur van de Kennemers namens de kracht- sportvereenigïng „D.O.K.". Hij hoopte dat de Kennemers ook in het volgend seizoen een goede plaats in de tweede klasse zou mogen innemen en liet zijn goede wenschen verge zeld gaan van een bloemhulde. De heer Lindner dankte „D.O.K." voor de attentie en feliciteerde het bestuur van die vereeniging met de door haar behaalde successen, daar bij de wensch uitsprekende dat de uitstekende verstandhouding' tusschen D.O.K. en de Ken nemers, steeds zoo zal blijven. De heer G. van der Winde sprak namens Vrijzinnig Democratische Bond (Adv. Ingez. Med.) KRINGWEDSTRIJDEN IN HET BAD „ADRICHEM". Zondagmiddag zijn in het zwembad „Adri- chem" de jaarlijksche zwemwedstrijden ge houden van den kring Haarlem. De wedstrij den, die veel publiek trokken en die zich ken merkten door een vlot verloop, hadden den volgenden uitslag: 25 M. schoolslag K. Z.-leden tot 13 jaar: jongens: 1. H. Schram. 2. N. Hille, 3. B. Kochx. Idem meisjes: 1. N. Halenbeek, 2. To Duin. 50 M. schoolslag meisjes: 1. R. Lommerse, H. P. C„ 2. M. v. d. Zouwe, H. P. C„ 3. A. Vis ser D. W. R. 50 M. schoolslag jongens 13—16 jaar: 1. J. van Krieken, Haarlem, 2. J. Handgraaf, D. W. R„ 3. A. Bremen, H. V. G. B. 50 M. Rugslag meisjes: 1. H. Zieren, D. W. R„ 2. M. Prent, D. W. R., 3. L. Hendrikx, K. Z. 50 M. rugslag jongens: 1. F. Polak, Haar lem, 2. J. Bais, Haarlem, 3. E. Beien, D. W. R. 5x50 M. vrije slag estafette meisjes: 1. H. P. C. 3 min. 41/5 sec.; 2. D. W. R. 3 min. 22 sec. 50 M. vrije slag jongens: 1. W. Herman, H. V. G. B„ 2. J. Bais, Haarlem, 3. H. van Krieken, Haarlem. 100 M. schoolslag heeren (junioren kam pioenschappen). 1. J. van Hemsbergen, Haar lem 1 min. 26 4/5 sec.; 2. D. van Viersen, D. W. R. 1 min. 28 sec.; 3. A. v. d. Meer, Haarlem 1 VER. „KONINGINNEDAG". Omdat het jaarlijksche Koningin nefeest hier niet op de traditioneele wijze gevierd kan worden, houdt bovengenoemde vereeniging Donderdagavond een ledenvergadering. GEMEENTERAADSVERKIEZING Stemt a.s. Woensdag op LIJST 7 Aanvoerder: Geen partijpolitiek Uitsluitend behartiging Gemeentebelangen CAdv. Ingez. Med.) de Postduivenvereniging de Reisduif. Ook hier gingen de felicitaties vergezeld van een bloemenmand. Namens de vereeniging van tweede-, derde- en vierde-klassers werd het bestuur door den heer van Scherpenhuizen gecomplimenteerd. De heer Minkema sprak namens de ver eeniging „Koninginnedag" en overhandigde een fraaie bloemenmand. Verder deed de heer Minkema de toezegging dat namens deze vereeniging enkele autobezitters verzocht zul len worden de Kennemers-spelers een auto tocht aan te bieden. De heer L. Blauw complimenteerde de vereeni ging namens het mannenkoor „Zanglust". Tenslotte werd een bloemenhulde aange boden door de afdeeling adspiranten. Als slot van deze huldiging werd een schrijven van burgemeester Scholtens voor gelezen. De heer Groeneveld, beter bekend als „Bart" werd als dank voor zijn medewerking een bloemenmand aangeboden. Ook trainer Ha mel ontving een fraai bloemstuk. En toen brak de feestvreugde zich baan en bleef meesteresse van het terrein tot de nieuwe week was begonnen. TE VER IN ZEE GEGAAN. Een der tentbewoners aan het Zuiderstrand te Wijk aan Zee, die zich naar het oordeel van den badman te ver in zee waagde en na her haald signaal van den badman, niet aan diens voorzorgsmaatregelen wenschte te onderwer pen, is daarop door den badman met de vlet uit zee naar den wal gebracht. Te zijner tijd zal deze roekelooze zich voor zijn gedrag nader voor het gerecht kunnen verantwoorden, daar door den controleur der badmaatschappij tegen hem proces-verbaal is opgemaakt. min. 28 2/5 sec.; 4. K. Bongertman, H. V. G. B. 1 min. 28 2/5 sec. 100 M. schoolslag dames (junioren-kam pioenschap): 1. R. Lommerse, H. P. C. 1 min 38 4/5 sec.; 2. S. Paap, Haarlem, 1 min. 39 2/5 sec.; 3. A. Visser, D. W. R. 1 min. 45 3/5 sec. 3x50 M. wisselslag persoonlijk heeren: 1. A. v. d. Meer, Haarlem 2 min. 8 2/5 sec.; 2. J. van Hemsbergen, Haarlem 2 min. 16 1/5 sec. 3. J. Ketelaar, H. V. G. B. 2 min. 17 3/5 sec. 50 M. vrije slag dames: 1. M. Kuiper, D. W. R. 34 1/5 sec.; 2. R. Kloots, H. P. C. 36 sec.; 3. A. Sevensma, H. P. C. 36 2/5 sec. 50 M. vrije slag heeren: 1. J. van Zadel, H. P. C. 28 2/5 sec.; 2. C. Zeeman, Haarlem 28 4/5 sec,; 3. J. van Hemsbergen, Haarlem 291/5 sec. 4. K. Bongertman, H. V. G. B. 29 2/5 sec. 10x50 M. vrije slag dames (junioren-kam pioenschappen): 1. D. W. R. (gedisq.) 6 min. 48.1 sec.; 2. H. P. C. 6 min. 49.1 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren: 1, Haarlem 1 min. 42 4/5 sec.; 2. H. V. G. B. 1 min. 43 2/5 sec.; 3. D. W. R. 1 min. 47 sec. Dames: 1. D. W. R. 2 min. 2.2 sec.; 2. H. P, C. 2 min. 14 sec.; 3. V. Z. V. 2 min. 40. sec. De jury werd gevormd door de heeren An- tonie, voorzitter-kamprechter, J. Rol, secre taris, J. Bongertman, J. W. Schachtschabel en Th. Hölsken, tijdopnemer. HARDDRAVERIJ VEREENIGING. Als datum der te houden Harddraverij ls vastgesteld Dinsdag 25 Augustus op het land van den heer P. de Wild. Men had pogingen in het werk gesteld om van de Dorpstraat ge bruik te maken, doch op dit verzoek is afwij zend beschikt. SANTPOORT Verlaging locaal port. Tarieven van vóór den oorlog ongeveer hersteld. Binnenkort zal worden overgegaan tot een belangrijke verlaging van het port voor brie ven en briefkaarten in locaal verkeer. Het port voor locale brieven met een ge wicht van ten hoogste 20 gram wordt met ingang van 1 Juli a.s. verlaagd van 5 cent tot 3 cent en voor een gewicht van 20-40 gram van 10 cent tot 6 cent. Het tarief boven 40 gram blijft ongewijzigd. Het port voor locale briefkaarten wordt met ingang van 1 Augustus a.s. verlaagd van 3 cent tot 2 cent, dat voor de dubbele briefkaar ten (met betaald antwoord), dienovereen komstig van 6 cent tot 4 cent. Voor den wereldoorlog bedroeg het port voor een localen brief tot en met 20 gram eveneens 3 cent en voor een localen briefkaart IV2 cent plus L/2 cent voor het formulier. Voor het locale port is dus ongeveer het voor-oorlogsche tarief hersteld. Duitschland heft goudclausule voor bepaalde leeningen op. Speciaal voor Amerikaansche industrieele credieten. BERLIJN, 27 Juni. (A. N. P.) Het kabinet heeft een wetsontwerp aangenomen, waarin de goudclausule wordt opgeheven voor alle leeningen, aangegaan in valuta's, die sedert de uitgifte gedevalueerd zijn. Deze leeningen zullen voortaan worden te rugbetaald tegen de nominale waarde van het gedevalueerde geld. De wet is speciaal van toe passing op de leeningen, die-door de Duitsche industrie in de Vereenigde Staten zijn ge plaatst. CASTRICUM TUINBOUW VEREENIGING BELANG". Veiling van Zaterdag 27 Juni: Aardbeien per slof 3052 ets. Aardbeien per K.G. 13V2—17 ets. Aardbeien per doosje 5—6 ets NUTSKWEEKSCHOOL TE HAARLEM Nuttige handwerken. Geëx. 6 candidaten. Geslaagd de dames: C. J. Hartog, J. P. Henzen, P. N. van Heuven, H. J. van Vuure en J. J. van Suylekom. EINDEXAMENS GYMNASIA. Bloemendaal. (Kennemer Lyceum). Ge slaagd zijn: E. van Deth, H. Frater Smid. A. Gallas, L. Gerzon, L. van Nierop, B. Rezelman M. Schilthuis, Ym. v. d. Werff, J. Bas- tiaans, J. Jansonius, P. Lemans P. Les, R. van Maanen, T. v. W. Kühr. FEUILLETON Naar het Engelsch be w er kt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 8) „Nu ik ben van plan mijn tijd te vullen met dineeren", kondigde Freddy aan. eens klaps opstaande. „Ik ben blij dat ik eraan ge dacht heb, mijn plaats te reserveeren. Het was net de laatste." Het stapte den corridor in, terwijl ae dikke heer een beetje bedrukt keek. „De laatste plaats sputterde hij, „Wel dan visch ik achter het net. Ik had gehoopt. Hallo!" viel hij zichzelf in de rede: „Hij is weer den verkeerden kant uitgegaan". „Ja, hij maakt niet den indruk dat hij veel hersens heeft", oordeelde het meisje, met een schamper schouderophalen. -,Ik hoop maar dat ze mij niet aan zijn tafeltje hebben ^Haar buurman keels baar nieuwssierig aan. „Hebt u ook een plaats besproken?" „Ja." „Aha. Hm! Nu, laten we dan hopen dat uw vrees ongegrond is." „Ja, we moeten er maar het beste van ho pen. Hoewel, ik ga toch niet direct." Een oogenblik keek de dikke mijnheer af wezig; voor zich uit. Toen zei hij, op opge wekter toon dan waarop hij zooeven gespro ken had: „Och dat is de krijgskans, zal ik maar denken, wanneer ik het straks zonder diner moet stellen! En ik heb tenminste één kleine troost. Ik kan de plaats van onzen jongen vriend innemen, terwijl hij weg is." Hij ging in den hoek tegenover het meisje zitten en glimlachte: „Daar u de eerste minuten toch nog hier blijft, zooals u zegt, misschien.... eh.wilt u dan wel een lichtstraal in mijn eenzaamheid laten schijnen en wat met een vervelenden ouden man praten?" Hij zweeg even. „Rookt u genist weer, als u zin hebt! Laat ik u een sigaret aanbieden!" Hij haalde een sigarettenkoker voor den dag. „Ja, ja, ik weet wat u denkt! Ik heb beweerd dat ik nooit rookte en niet tegen rook kon.De kwestie is, dat onze jonge vriend me tot die kleine jokkernij prikkelde. Want inderdaad rook ik wel eensmaar hoogst zelden...." Hij knipte den koker open en hield haar dien voor. De inhoud was van hetzelfde merk als de onopgerookte sigaret, die de Londe- qsar onder ait^lAats ggvonden had,... IX. ONTDEKKINGEN. Natuurlijk was Freddy met opzet den ver keerden kant opgegaan. Hij wilde nog eens een kijkje nemen bij den man in het donker bruine pak, alvorens zijn plaats in het res tauratierijtuig in te nemen en hij was vol maakt bereid daarvoor de kans te loopen voor hoogst onintelligent, althans voor iemand zonder oriëntatievermogen te worden gehou den. Het compartiment, waarin hij den man in het bruin gezien had, bevond zich een paar wagons naar voren in den trein. Toen hij de tweede der smalle, schokkende engten, die de wagens onderling verbinden, passeerde, bons de een gestalte tegen hem op- „Ken je niet uitkijken waar je je voeten neerzet?" informeerde de gestalte. „Goeie genade", riep Freddy uit, den ras- Londenaar herkennend. „Ik geloof dat het ditmaal uw beurt is, om verontschuldigingen aan te bieden." „Loop naar degrauwde de Londenaar en drong door. „Schijnt specialiteit in botsingen te zijn," filosofeerde Freddy. Hij zette zijn korten tocht voort. Aha! Hier was de bewuste coupé. Hij keek naar binnen. Het compartiment was leeg. ..Hij is weg!" constateerde Freddy lichtelijk Verbaasd, hoewel hij niet wist waaróm hij eieenlhk verbaasd was. De man kon immees in Ipswich uitgestapt zijn. „Ja, maar ik kan me niet herinneren, dat in hem in Ipswich heb zien uitstappen", flit ste Freddy door het hoofd. „Ik weet dat ik naar zijn wagon heb gekeken, toen de trein stopte. De deur is niet opengegaan. Niemand stapte uit". Neen, hij was niet uitgestapt. Daar was zijn bruine handtasch. Dat was voldoende bewijs, dat de man nog in den trein moest zijn. ,-Ezel, die ik ben!" mompelde Freddy het volgende oogenblik. „Als iemand nu langs ónze coupé kwam om mij te zoeken, zou hij me ook niet vinden! Waarom niet? Omdat ik naar den restauratiewagen ben begaan om te dineeren! Daar is die knaap ook. In den restauratiewagen Evenwel, de man in het bruine pak maakte niet den indruk van iemand die vier shilling sixpence aan zijn middagmaal spendeert. Een pakje boterhammen in een krant lag meer in zijn lijn. Wel alle-menschen! Daar lag een krant, die er uitzag, alsof zij als em ballage voor boterhammen had dienst ge daan Freddy deed een stap naar voren. Ja, de kruimels zaten er nog op. Maar die kruimels waren niet hetgeen Freddy Reeve's aandacht thans geboeid hield. Die krant be vatte iets veel aantrekkelijkers en belang- rijkers: een portret van Miss Lydia Leveridge, de meest-gezegssde onder aJJe Krisjes-, y-at wie hij over luttele minuten zou dineeren! Het portret lachte hem toe uit de bedrukte kolommen der society-rubriek. Hij kwam naderbij en las het onderschrift: „Miss Lydia Leveridge, een van de jonge- meisjes, die dit jaar voor het eerst aan het gezelschapsleven deelnemen, de dochter van Sir Henry Leveridge", die naam kwam hem min of meer bekend voor „reist vandaag naar Sheringham Norfolk". Sheringham! Freddy's reisbiljet was naar Cromer! Of schoon, de beide plaatsen lagen niet zoover van elkaar„waar zij een weekend gaat doorbrengen met Lord en Lady Treadmouth. met wier zoon zij zich onlangs verloora heeft." Een moment had Freddy het gevoel alsof de aarde ophield te draaien. Ze was verloofd! Inderdaad, hij had den verlovingsring gezien, twee verlovingsringen zelfs, maar hij had haar ook gezien zónder verlovingsring. En dat was allemaal zoo zonderling en gecompliceerd ge weest. dat hij in zijn onderbewustzijn was blijven hopen. Meisjes, die niet afkeerig zijn van wat flirtation, verdonkeremanen hun verlovingsring onder bepaalde omstandighe den; meisjes, die principieel niets van flirt moeten hebben, schuiven er soms een aan den vinger, zonder tot het dragen gerechtigd te zijn! Een verlovingsring heeft zonder meer geen bewijskracht. Maar hier had hij het bewijs zwart op wit. in tergende drukletters, (Wordt vervolgd),,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5