WEEKABONNEMENTEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BEVERWIJK Verkiezingsvergadering van de R.-K. Staatspartij. Pater H. de Greeve en H. Maas spreken. Zondagavond werd in de groote veilinghal van het veilingsgebouw „Kennemerland" een verkiezingsvergadering gehouden van de R.K. Staatspartij. De belangstelling van de zijde der R.K, kiezers voor deze bijeenkomst was enorm groot. De voorzitter, de heer J. Poncin sprak in zijn openingswoord de verwachting uit, dat allen de R.K. Staatspartij krachtig zouden steunen. De heer I-I. A. Maas, gemeenteraadslid van Velsen hield een rede over het onderwerp „Ver trouwen", Spr. wees in de eerste plaats op de verwach tingen, die in allerlei verkiezingspamfletten talrijke schoone beloften van belastingverla gingen enz. wekken. Dat zijn holle phrasen: vooral in deze streek, waar de tuinbouwpro ducten, resultaat van zwaren arbeid, dikwijls hun geld niet kunnen opbrengen. In de sociale organisaties blijft men bijeen, omdat men weet, dat in éénheid de kracht schuilt. In de politieke beweging is dat anders. Men redeneert over contingenteering, deva luatie. zonder te weten, waarover men spreekt. Ook de R.K. Staatspartij ontkomt niet aan critiek. De crisis doet ook talrijke heelmeesters opstaan, die het middel om die crisis op de juiste manier te bestrijden niet kunnen aan geven. Zij kunnen slechts critiek oefenen. De gemeenteraad, aldus spr., heeft nog altijd een belangrijke taak te vervullen, ondanks het in grijpen van het Rijk in het gemeentelijk be stel. Priester en leeken hebben leiding gegeven in de gemeentepolitiek door het organiseeren van sociale weken en sociale studiedagen. Daardoor konden de richtlijnen worden aan gegeven voor de practische gemeentepolitiek. Onderwijs, volkshuisvesting en volksgezond heid eischen groote aandacht en maatregelen op dit gebied blijven voortdurend de zorg van de R.K. Staatspartij uitmaken. Over de maatregelen sprekend, die de nieuwe raad straks voor Groot-Beverwijk zal moeten nemen, merkte de heer Maas op, dat de zorg van de R.K. raadsleden zich ook zal moeten uitstrekken tot de badplaats. Ook daarbij zullen zij zich moeten laten leiden door de Katholieke beginselen. Voor alles is het echter noodzakelijk, dat er een hechte eenheid is. Godsdienst en politiek gaan wel degelijk sa men, aldus spr., want de eeuwenlange ervaring heeft wel geleerd, dat het gaat voor of tegen Christus. Als spr. de vraag moet beantwoorden „Waarheen", dan zegt hij: „Naar den Chris tus", de ware vrijheid, niet naar de bandeloos heid en de dictatuur. Spr. vroeg vertrouwen in de leiding en de gekozenen, omdat het gaat om de groote be ginselen van de Kerk van Christus. Alle din gen op aarde hebben een levensstrijd te voe ren. Zij zullen éénmaal ten ondergaan. Alleen de Kerk van Christus blijft onder bestuur van den Paus van Rome de eeuwen trotseeren. De heer Maas hoopte, dat dit vooral in deze dagen door de Katholieke stemmers overwogen zou worden en dat zij a.s. Woensdag een voorbeeld zouden zijn voor geheel Katholiek Nederland. (Applaus). Rede Pater De Greeve. De tweede spreker, Pater H. de Greeve ging allereerst in op de vraag, die zoo vaak geop perd wordt, waarom de Kerk zich met de poli tiek bemoeit. Dat doet zij echter niet, aldus spr., met de practische politiek. Spr. behandelde achtereenvolgens vier stel lingen, namelijk vertrouwen in het beginsel; de eenheid: de uitspraken en de wenschen over die eenheid en tenslotte het politiek ad vies. De Katholieke kiezer ziet zich geplaatst voor de vraag, hoe hij zijn keuze zal bepalen. Hij moet daarbij vertrouwen in het beginsel. Wat de gevolgen van beginselloosheid of van een godloos beginsel zijn, schetste spr. aan de hand van het voorbeeld van Duitschland en Rusland. Het nationaal-socialisme. ook het Nederlandsche, is beginsel noch vertrouwen. Een typisch voorbeeld daarvan noemde spr. Duitschland, waar het organiseeren wan orde inplaats van orde heeft gebracht. Over de eenheid mag, aldus vervolgde pater De Greeve, onder ons geen verschil van niee- ning bestaan. Spr. staat hier voor het onop losbare probleem, dat Katholieken de eenheid verbreken. Wat gaat er om bij den man, die de eenheid verbreekt en ingaat tegen den wil van zijn bisschop,.tegen zijn verstand en toch zijn stem anders uitbrengt? Wanneer hij leest of hoort, dat in Mexico tachtig pet. van de bevolking, namelijk de Ka tholieken, onderdrukt'worden, omdat zij geen eenheid vormen, en dat zij in Frankrijk door het gemis van die eenheid niets kunnen be reiken, wat bezielt dan toch den dissident? Spr. heeft urenlang gesproken met Katholieke N.S.B.-ers. maar hij kreeg geen enkel bevre digend antwoord. Veelal wil men uit kortzichtigheid forceeren, wat nu eenmaal niet geforceerd kan worden. Er zi.jn er, die den wensch van de bisschop pen inzake het lidmaatschap van de N.S.B. voorbijzien. Voor spr. was het een verkapt be vel. De bisschoppen bemoeien zich niet met deze zaak voor hun plezier. Er staat iets op het spel, dat van belang is voor de geestelijke goederen, het terrein dus bij uitstek van de bisschoppen. Zij hebben het recht zich daar mede te bemoeien en de Katholieken hebben den plicht op dit simpele woord van de bis schoppen: „Ik wensch, dat gij die beweging niet steunt!" onvoorwaardelijk te gehoorza men, zonder meer. (Applaus). Pater De Greeve herhaalt dus zijn vraag, wat er met den dissident is gebeurd. Het moet toch een groote geruststelling zijn voor den Katholiek, profeten boven zich te weten, ge zonden door God en voorgelicht door den H. Geest. Sprekend over het politiek advies merkte hij voorts op, dat de groote massa nooit de groote, belangrijke vraagstukken in hun geheel kan overzien. De gemiddelde kiezer moet volgens het politiek advies stemmen, omdat hij zich over tallooze zaken geen oordeel kan vormen. Politiek eischt een nauwkeurige kennis van de feiten. De dissident alleen is zijn eigen advo caat, zijn eigen rechter, maar per slot van rekening begraaft hij zichzelf en anderen er bij. (Applaus). Wanneer zij hun stem uitbren gen op andere lijsten, dan maken zij den toe stand erger. Geen eenheid beteekent ook tijd verlies. Ook de K.D.P. bereikte niets. Het kostte geld, tijd en energie. Pater de Greeve hoopte de overtuiging gevestigd te hebben, dat er geen enkele reden is, om van de eenheid af te wijken. (Langdurig applaus). Nadat de voorzitter nog een opwekkend woord tot de R.K. kiezers had gesproken, sloot hij de vergadering. MEETING VAN DE COMMUNISTISCHE PARTIJ. Op het land van Pruys werd Zondagmiddag we tweede openbare meeting van de commu nistische partij „Holland" gehouden. De be langstelling voor deze bijeenkomst was slechts matig. i De heer Rosendaal, voorzitter, dankte den heer Pruys, die de toezegging gedaan heeft, dat, nu het den Communisten nergens toe gestaan wordt te vergaderen, zij zijn terrein gratis en ten allen tijde kunnen gebruiken. 'Verder gaande hekelde 'de heer Roosendaal fel de politieke af deelingen, die hier ter plaat se niets dan verdeeldheid brengen. Speciaal bedoelde hij hiermede de S.D.A.P. Het beste voorbeeld noemde spreker, dat toen door de communisten een voorstel bij B. en W. werd ingediend, om op zeer voordeelige voorwaar den woningen te bouwen, die den arbeiders dan ongeveer f 3.50 huur zouden kosten, en wat volgens spreker een prachtig onderdeel van het Plan zou zijn, de sociaal-democrati sche wethouder zich hier niet heeft voorge spannen. De heer R. Stenhuis, Oud-voorzitter van het N. V. V., hierna het woord verkrijgende, zei dat het een tijdlang scheen dat het fascis tisch regime, in zijn zegetocht heel West- Europa zou overwinnen. De arbeidersklasse dit rustig aan en droeg zonder verzet de slagen die het kapitalisme haar toebracht.De verandering kwam pas na het zevende natio nale congres, dat zich tot de wereld richtte met de uitroep „Voert het eenheidsfront en voert den strijd". I-Iet communisme vraagt, aldus spreker, geen sentimenteel „gesabbel", maar het leert de arbeidersklasse, dat de eenheid waard is om een strijd voor te voeren. De heer Stenhuis kantte zich fel tegen de z.g. voorzichtige politiek, die de S.D.A.P. voert en die ook op de laatst gehouden propaganda- vergadering van de plaatselijke afdeeiing van deze partij besproken is. De heer van Dok heeft hier volgens spreker beweerd, dat, wanneer men niet voorzichtig is dit koren op den molen van het fascisme zal zijn. Spreker meende echter, dat in België hiervan wel het tegendeel is gebleken. Nu heeft vervolgde spreker Koos Vorrink hier ook een duit in het zakje gedaan. Hij noemde de S. D. A. P. de stralende zon, het is echter volgens de heer Stenhuis nog maar nooit zoover gekomen, dat de „stralende S. D. A.P.-zon" den „regen", dien de regeering-Colijn op de arbeidersbevolking doet neerkomen, in den vorm van steeds zwaarder wordende las ten, heeft kunnen doen ophouden. Een be tere aanblik geeft Rusland. Hier zijn door levende democratie behoorlijke sociale toe standen geschapen. De heer Stenhuis ein digde met de opwekking, om bij de aan staande verkiezingen te stemmen op de C.P.H. Hierna sprak de heer K. Beusemaker, voor zitter van de C. P. H. Spr. zette uiteen dat nergens in Europa een land is. dat zoo gunstig gelegen is voor den wereldhandel. Nergens is de bevolking zoo dicht, de bodem zoo rijk gecultiveerd. Des te schrijnender is daarom de tegenstelling, met de ontzaggelijke armoe de. De arbeider wil werken, maar in ruil daar voor een menschwaardig bestaan voor hem en zijn gezin. De stap van producent tot con sument van mensch tot mensch is eenvoudig. En toch is hij versperd, een gevolg der kapi talistische grondslagen dezer maatschappij. Het communisme alleen kan volgens spr. deze wanverhouding veranderen, zoodat de vruch ten van den arbeid allen ten goede komen. Spreker wees hierbij op de Sovjet Unie. waar dit ideaal verwezenlijkt zou zijn. Het grootste gevaar bij de komende, verkiezingen is de N. S. B. Mocht deze de macht in Neder land krijgen dan zullen allen, die niet fascis tisch denken naar de concentratiekampen korden geschopt. Het gevaar is des te grooter, door de po litiek der huidige regeering, die de N.S.B. met- zijn valsche beloften, de hand boven het hoofd houdt. Tegenover het fascisme en oorlog kan men slechts optreden met goed resultaat, wan neer de arbeidersklasse en met haar alle voor uitstrevende democratische partijen zich eensgezind vereenigen. Deze verkiezingen zul len een uitspraak moeten zijn tegen het fas cisme en de Colijnregeering. Laat, zoo eindig de spreker, al wat rood is zich daarom in het eenheidsfront vereenigenè Stedenwedstrijd in Oud- Meerenstein. D. O. K. ontving K. D. O., Deventer. Zaterdagavond werd in de bovenzaal van Hotel „Oud-Meerenstein" een stedenwedstrijd gehouden, waarbij onze plaatselijke kracht- sportvereeniging D. O. K. als gastvrouwe fungeerde voor het ontvangen van haar zus- tervereeniging K. D. O. uit Deventer. Des middags arriveerden de athleten uit de koekstad in Oud Meerenstein waar zij door den voorzitter van D. O. K„ den heer P. Schel vis verwelkomd werden. Daarna vonden de gasten in de kleine zaal een tafel aangericht die prijkte met het heerlijke product, waarop Beverwijk minstens even trotsch is, als De venter op haar gerenommeerde koek. De V. V. V. had namelijk de vriendelijke attentie, de Deventer krachtsportmenschen te onthalen op aardbeien. Dot deze zich na de lange autobusreis niet land lieten nooden, behoeft wel nauwelijks te worden gezegd. Zij werden des te gretiger geconsumeerd, omdat de secretaris van de V. V. V. in een vlot. speech je de roem van het Kennemerlandsch product bij uitnemend heid had verkondigd. In een record tijd was de niet geringe voorraad opgesoupeerd. De voorzitter van K. D. O., Deventer heeft voor dit vriendelijke onthaal een kort dank woord gesproken. Des avonds werden de worstelwedstrijden tusschen de beide vereenigingen gehouden. Ook nu weer sprak de heer Schelvi een wel komstwoord, dat door den voorzitter van De venter onder het aanbieden van een bloe menmand, met een dankwoord voor de har telijke ontvangst werd beantwoord. De partijen hadden den volgendenuitslag. Worstelen. Eentra vedergewicht: Kartman—-De Vries 03; Kartman Albach 13. Vedergewicht: UiemanAlbach 13. Lichtgewicht: H. -GroeneveldZantschoten 13; W. BrantjesStrookapper 13; H. GroeneveldStrookapper 03; W. Brantjes Zantschoten 03. Midden A gewicht: C. GroeneveldB. Gal- man 13, 1—3. Schip van verm, aankomst Laatste bericht Chili. 7 Juli 15 Juni van Curacao. Batavia 22 Juni van Port Said. Japan 4 Juli 26 Juni van Manilla. Agamemnon (Ned.) Midd. Zee 26 Juni van Carthagena. Chill 25 Juni te Hamburg. Chili 20 Juni te Balboa. Boschfontein x) Zuid Afrika 27 Juni te Antwerpen. Bodegraven Chili 24 Juni van Valparaiso. British Energy x) Abadan 25 Juni van Pt. Said. Chili 26 Juni te Callao. Chr. Huygens x) Batavia 15 Juli 24 Juni van Colombo. Caribia x) Pto Barrios 10 Juli 29 Juni van Barbados. Deucalion (Ned.) Midd. Zee 20 Juli 26 Juni van Susak. Lulea (v. IJm.) 2 Juli 27 Jun vertrokken. Buenos Aires 12 Juli 23 Juni van Bahia. Bordeaux 26 Juni vertrokken. Söderhemn 26 Juni van Elseneur. Fauna (Ned.) Danzig 5 Juli 29 Juni vertrokken. Ganymedes (Ned.) Alexandrië 25 Juni van Beyrouth. Santé Fé in lading. Bourgas 14 Juli 27 Juni te Candia. Midd. Zee 26 Juli 22 Juni van Stamboul. Jagersfontein x) Z. Afrika 24 Juni van Beira. j. v. Oldenbarnevelt x) Batavia 5 Aug. vertrekt 8 Juli. Kurmark x) Ned. Indië 10 Juli 24 Juni van Port-Said. Batavia 18 Juli 22 Juni van Colombo. Ned. Indië 12 Aug. 24 Juni van Batavia. Lincoln Ellsworth Constantza 6 Juli 22 Juni van Stamboul. Lulea (v. IJm.) 2 Juli 27 Jun vertrokken. Japan 24 Juni van Penang. Ned. Indië 25 Juli 24 Juni van Colombo. Batavia 31 Juli 27 Juni vertrokken. Hernösand 1 Juli 25 Juni vertrokken. Z ar ate 3 Aug. vertrekt 2 Juli. West Indië 20 Juni van Guantanamo. Midd. Zee 26 Juni te Triëst. Onega 2 Juli 22 Juni vertrokken. Batavia 26 Juli 23 Juni van Padang. Gothenburg 29 Juni 26 Juni vertrokken. Orestes (Ned.) Constantza 26 Juni te Lissabon. Alexandrië 30 Juni 25 Juni te Danzig. Orion (Gr.) Rosario 10 Juli 6 Juni vertrokken. OrDheus (Ned.) Stettin 30 Juni 27 Juni vertrokken. Batoum in lading. Poelau Bras x) Batavia 11 Juli 25 Jupi van Perim. Phrygia West Indië 3 Juli 21 Juni van Trinidad. Tampico 21 Juli 28 Juni van Colon. Poelau Tello x) Batavia in lading. Pan Gothia x) Aruba 3 Juli 15 Juni vertrokken. Polydorus Hamburg 9 Juli vertrekt 4 Juli. Randfontein x) Z. Afrika 25 Juni van Port Natal. Salawati Batavia 10 Juli 24 Juni van Perim. Stella (Ned.) Alexandrië 24 Juni van Algiers. Salabangka x) Batavia in lading. Salland x) Buenos Aires 24 Juli 26 Juni vertrokken. Saturnus Santa Cruz 20 Juni vertrokken. Serooskerk x) Japan 25 Juni te Yokohama. Sint Annaland Leningrad in lading. Sembilan x) Ned. Indië 26 Juni van Batavia. Tarakan x) Hamburg in lading. Uckermark x) Ned. Indië 12 Aug. 22 Juni van Macassar. Venezuela x) Hamburg 5 Juli vertrekt 4 Juli. Wisla Buenos Aires 1 Juli 22 Juni van Kan. Eilanden. Waterland x) Hamburg 28 Juni 27 Juni vertrokken. x) Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Fransch s.s. P. L. M. 25 Melilla erts Hoogovens Grieksch s.s. Pagasitikos Rouaan laden Hoogovens Duitsch s.s. Lumme Rotterdam laden Hoogovens Zweedsch S.S. Grim Rouaan laden Hoogovens Noorsch S.S. Akershus Amsterdam laden Visschersh. Noorsch m.s. Rim Kragerö ijs Buitenhaven Nederl. s.s. Prinses Juliana H. v. Holland toeristen Papierfabriek Letl. S.S. Spidola Riga hout Midden B-gëwicht:' H. Duin—Joh. Zant schoten 3—0, 3—0. Zwaar gewicht: G. van SoestB. Berents 0—3, 3—0. Tweede afdeeiing lichtgewicht: W. Monné Salari 03; J. v. d. BoschG. Mulder 03, Het resultaat van de ontmoeting was, dat D. O. K. in de meerderheid bleef met 14 straf- punten. K. D. O. Deventer kreeg 36 strafpun- tcn op haar rekening. De voor dezen wedstrijd uitgeloofde beker bleef derhalve in Bever wijk. De krachtsportvereeniging „Hercules"' uit IJmuiden-Oost- gaf D. O. K. partij in gewicht heffen. De resultaten waren: Hercules: J. Raspoort 247lo punten; A. Wij- ker 272y2 pnt.; J. Kossen 257V2 p.; W. St-ruys 272Vz p. totaal 732Vz p. D. O. K.: C. G. Tabak 300 p.; A. J. Burger 305 p.; J. Rooymans 240 p.; C. Gaarthuis 247^ p. totaal 785.3 punten. Ook de beker voor het gewichtheffen viel aan D. O. K, ten deel. Na afloop van de wedstrijden, die een zeer spannend verloop hadden, sprak de heer Schelvis een slotwoord, waarin hij zijn vol doening uitsprak over deze ontmoeting, die de vriendschapsbanden tusschen D. O. K. en K. D. O., Deventer weer had bevestigd en ver sterkt. Een gezellig bal hield de bezoekers van den stedenwedstrijd nog lang bijeen. IJMUIDEN Wijziging der verordening op de heffing van leges. Verhooging voor paspoorten en bewijzen van Nederlanderschap. In verband met de nieuwe voorschriften voor het geven van inlichtingen en het doen van opgaven uit het bevolkingsregister, waar bij ook de legesheffing is betrokken, geregeld bij Koninklijk besluit van 31 Maart 1936 is het noodzakelijk, de verordening op de hef fing van leges aan een wijziging te onderwer pen, aldus schrijven B. en W. aan den Raad. Van deze gelegenheid wenschen B. en W. gebruik te maken in de verordening op te nemen, dat voor af gifte of verlenging van een buiten- landsch paspoort aan de gemeente, ongeacht het recht dat door het Rijk wordt geheven, verschuldigd is f 2. Thans wordt op grond van het bepaalde in art 1 f der legesverordening bij afgifte of verlenging van een buitenlandsch paspoort f 1 ten bate van de gemeente in rekening ge bracht. Het komt B. en W. voor dat dit bedrag- te laag is en gevoegelijk op f 2 kan worden gebracht. Ook het recht (1) dat bij afgifte van een bewijs van Nederlanderschap volgens de verordening moet worden geheven is naar onze meening te laag. Gelet op den geldigheidsduur (5 jaar) van een bewijs van Nederlanderschap en het recht dat in andere gemeenten bij afgifte van dit stuk wordt gevraagd, achten B. en W. verhoo ging van dit recht tot f 2.50 niet ongemoti veerd. Hiernaast achten B. en W. het noodig, op te nemen dat voor een z.g. collectieve lijst ter vervanging van paspoorten f 5 aan leges is verschuldigd. Bij de wet van den 29sten December 1933 (Stbl. no. 781) zijn de rechten, die bij af gifte van een uittreksel uit of een afschrift van een akte van den burgerlijken stand ver schuldigd zijn, ten bate der gemeente-finan- ciën verhoogd. Het doel van deze wetswijziging zal in mindere mate worden bereikt, wanneer de legesverordening nog steeds de gelegen heid schenkt niet onderteekende bewijzen van inschrijving in de registers van den burger lijken stand .tegen betaling van f 0.25 af te geven. Daarom komt het ons gewenscht voor het gestelde in artikel 1 h sub 1 der legesver ordening te schrappen. Tegelijkertijd kunnen ook eenige wijzigin gen van meer redactioneelen aard, die de duidelijkheid van de verordening ten goede komen, worden aangebracht. B. en W. stellen o.a. voor de volgende leges te heffen voor: dansen, geldend voor één dag f 0.60, langer dan één dag doch niet langer dan drie ach tereenvolgende dagen f 0.90, voor 37 ach tereenvolgende dagen f 1.50, voor langer dan 7 achtereenvolgende dagen tot een kalender maand f 2, langer dan een kalendermaand tot een kalenderjaar f 3; hebben van een standplaats met een rij- of voertuig, bestemd voor personenvervoer met ten hoogste vijf zitplaatsen, per kalen dermaand of gedeelte daarvan f 2.50, met meer dan vijf zitplaatsen f 5; voor een auto bus, waarmede een geregelde dienst wordt onderhouden, per kalendermaand of gedeelte daarvan f 2.50. voor een buitenlandsch paspoort of voor verlenging daarvan f 2, voor een bewijs van Nederlanderschap f 2.50, voor „collectieve lijst" ter vervanging van paspoorten f 5; voor een verklaring van gegoedheid, een gezond heidspas, een certificaat van oorsprong enz. f 1, voor een bewijs van goed gedrag f 0.60, voor een uittreksel uit het bevolkingsregister f 0.30, voor een nasporing uit het bevolkings register f 0.30, voor een geldig blijvend abon nement, waarvoor worden gedaan hoogstens 400 nasporingen f 60. AANGEKOMEN. 26 Juni: Niobe s.s. Wyborg Frank M. m.s. Thameshaven Anna m.s. Fowey P. L. M. 25 s.s. Melilla Pagasitikos s.s. Rouaan Lumme s-s. Rotterdam 27 Juni: Flandria s.s. Rotterdam Astarte s.s. Bremen Grim s.s. Rouaan Deni m.s. Fowey Rim m.s. Kragerö Tonis Chandris s.s. Onega Express m.s. Londen Gaastei'kerk s.s. Japan 28 Juni: Venus m.s. Londen Harriet s.s. Mantulyoto Ajax s.s. Vigo Glanrhyd s.s. Llanelly Breda s.s. Hamburg Henca m.s. Mistley Vliestroom s.s. Huil Prinses Juliana s.s. H. v. Holland Poelau Laut m.s. Hamburg Pluto s.s. Bremen Starling s.s. Londen Waterland s.s. Hamburg Spidola s.s. Riga Brunla s.s. Oslo Maaskerk s.s. West-Afrika Berenice s.s. Danzig. VERTROKKEN. 26 Juni: Broudertrouw m.s. Rochester Inger s.s. Barcelona Tovelil s.s. Leningrad Monte Santo s.s. Rotterdam Colombia m.s. West Indië MAANDAG 29 JUNI 1936 Gertrud s.s. Methil Perseus s.s. Rotterdam Polyphemus s.s. Swansea Rhea m.s. Midd. Zee Anna W. m.s. Aberdeen 27 Juni: Akershus s.s. Aren dal Niobe s.s. Valencia Frank M. m.s. Thameshaven Martha Halm s.s. Rotterdam Trompenberg s.s. Kemi Eurybates m.s. Hamburg Gateshead s.s. New Castle Borthwick s.s. Leith Irene s.s. Kopenhagen Surreybroek s.s. Goole Tarakan m.s. Hamburg Venezuela s.s. Hamburg Eben Haezer m.s. Londen Flandria s.s. Gothenburg Astarte s.s. Bremen Gudur s.s. Stockholm Mado m.s. Londen Margaret a s.s. Koivisto Lumme s.s. Kotka Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil 28 Juni: Harriet s.s. Marseille Prinses Juliana s.s. H. v. Holland IJMUIDER STAKING. Door de moderne Heiersorganisatie „Broe dertrouw" te Haarlem is een bedrag van f 25 gegeven voor de IJmuider visschers, zoo deelt het solidariteitscomité te Haarlem ons mede. NAAR HET CONCOURS. Concordia en Euphonie gelauwerd. Op het ICA-concours in Artis te Amsterdam dongen wederom twee IJmuidensche vereeni gingen naar een bekroning. De harmonie-vereeniging „Concordia", di recteur Philip S. Vlessing, welke in 12 jaren niet aan een concours had deelgenomen, kwam Zondagavond uit in de eere-afdeeling met als twee vrije werken: Finlandia van Jean Sibelius en Souvenir de l'Arlésienne, beide gearran geerd voor harmonie-orkest door Sam Vles sing. De jury, die bestond uit de heeren M. C. v. d. Roovaart, B. D. Peters en Theo van der Bijl, beloonde Concordia met een eersten prijs met 342 punten, een succes waarover men te vreden kan zijn. Voor opvatting en stemming vermeldde het puntenlijstje der jury beide 9. Het symphonie-orkest Euphonie, dirigent Marinus Adam, voerde als vrije werken uit: Ouverture Iphigenie in Aulus van v. Glück en twee deelen uit Haydn's Militar Symphonie. Euphonie kwam uit in de afdeeiing Uitmun tendheid en zag zich met 360 punten een eer sten prijs toegekend. Ondanks het hooge pun tental werd Euphonie niet de hoogste in haar afdeeiing; er bleven nog vier andere orkesten boven onze plaatsgenooten; wel een bewijs, dat er door de deelnemende symphonie-orkesten uitstekend gemusiceerd is! SANTPOORT SPORTFEEST. Tal van afdeelingen uit het district Noord- Holland van den Ned. Arbeiders Sportbond waren gisteren op het mooie sportterrein nabij 't Huis te Velsen samengekomen, teneinde daar een echt gezelligen sportdag door te brengen. Mede en vooral dank zij de volledige medewerking van het weer, mag dit sportfes tijn in alle opzichten geslaagd heeten, zoodat toen tegen half vijf de afmarsch geblazen werd, slechts opgewekte engebruinde ge zichten vielen te aanschouwen. DRIEHUIS. VOETBALWEDSTRIJD. Hedenavond speelt de V.V. Driehuis een vriendschappelijke ontmoeting tegen V.G.Z., een elftal van de papierfabriek. Woensdagavond speelt het adspiranten-elf- tal tegen hun „Brederode"-collega's. HEEMSKERK TER AARDE BESTELD. Zaterdagmorgen werd op de R.K. Begraaf plaats te Heemskerk ter aarde besteld de 18- jarige H. Geldhof uit Amsterdam welke op Zondag 21 Juni aan het Heemskersche strand jammerlijk verdronk. De beaarding werd verricht door Kapelaan Perquin. De familie van den omgekomene en eenige vrienden waren tegenwoordig. Aan de groeve werd niet gesproken. dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN MAANDAG 29 JUNI Bioscoop de Pont: „Is mijn man niet ge weldig?" en „De Koerier van den Tsaar" 8 uur. DINSDAG 30 JUNI Gemeentehuis: Vergadering van den Ge meenteraad. 7 uur. Bioscoop de Pont: „Is mijn man niet ge weldig?" en „De Koerier van den Tsaar" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: MAANDAG 29 JUNI Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Paul Muni in „Het Le ven van Louis Pasteur", 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: ..Het Spookkasteel" met Bela Lugori en Stan Laurel en Oli ver Hardy in „Hollywood Party". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „La Vie Parisienne", regie Robert Siodmak. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Anny Ondra in „Anny en Max". 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. DINSDAG 30 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling door den heer George Robert. 8.15—9.15 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6