HONKBAL 1 li 1 HANDBAL M A A N D A G 29 JUNI 1936 De Nederlandsche Kampioen schappen. Drie Nederlandsche records op den f eersten dag. De eerste dag der Nederlandsche kampioen schappen is Zaterdag ingezet met een éclatant succes, want niet minder dan drie nieuwe Ne derlandsche records vielen te noteeren. In de eerste plaats verbeterde de Limburger Petit het te zijnen name staande ree. 1500 M. v. 4 m. 7 sec. op 4 min. 6 sec.; even later slaagde En gelman er in, een nieuw record te vestigen op de l' Eng. Mijl snelwandelen, door 6 min. 29.3 sec. te gebruiken voor den afstand, waarmede hij 7.3 beneden zijn vroegeren recordtijd bleef en tenslotte slaagde de estafetteploeg van ADA met de dames ten Braacke, Koen, Doorgeest en De Vries er in haar recordtijd van 51 sec., ge noteerd tijdens de Te Wervewedstrijden, te brengen op 50.3 sec. Het weer werkte op dezen eersten dag bui tengewoon mede; met animo werd gekampt. Niet alleen om de titels, maar ook om plaat sing in de finales op Zondag werd heftige strijd gevoerd. Voor de 100 M. verzekerden Osendarp en Van Beveren zich op gemakkelijke wijze van een finale-plaats zoowel op 100 als 200 M., terwijl Berger, die alleen op 100 M. uitkwam, er alles opzette, om een zoo goed mogelijken indruk achter te laten en met Geul een heftigen strijd voerde om de eerste plaats. Bij 60 M. had hij den Hagenaar te pakken en won met ruimen voorsprong. De Haarlemmers werden in de series geëlimineerd. Bij de 100 M. voor dames kwamen alle fa vorieten uit de series, n.l. Mej. Koen, ten Braecke en Messman uit de eerste serie en Mej. Koning, Doorgeest en De Vries uit de tweede serie. Wederom imponeerde Mej. Koning door haar ongekende rapheid en zij is nog steeds de groote favoriete. De Haarlemmer v. d. Booren, die het vorig jaar kampioen werd, lootte in zijn serie de buitenbaan en had daardoor geen kans tegen Baumgarten en Eikema. De Haarlemmer Tackema moest verstek la ten gaan wegens plotselinge ziekte. „Haarlem" dat zich den laatsten tijd weder moeizaam omhoog gewerkt had, heeft wel pech, vooral, omdat zij ook Dop door ziekte moet missen. Niettemin was het Haarlemsche succes toch nog voldoende, doordat uit de series niet min der dan drie stadgenooten zich kwalificeerden, n.l. Mans, Figee en Buis. De middenafstand is wel sterk bij „Haarlem". De recordverbetering van Petit geschiedde op eenigszins wilde wijze, want de Rotterdam mer Kalkman ging er direct in flink tempo van door en Petit ging hem zeer ontactisch in dezelfde vaart achterna. Dit was beslissend voor den geheelen loop, want naarmate het einde naderde, zakte de Limburger steeds meer af. Gelukkig had hij in de laatste meters voor al, doordat Kalkman maar aan bleef vallen, nog iets over voor een eindspurt, waardoor de verbetering tot stand kwam. Wat niet weg neemt, dat bij een betere verdeeling van krachten de prestatie veel beter had kunnen zijn. Osendarp. Het wandelnummer deed wat eenzaam aan, doordat Engelman een klasse apart was en eerst op geruimen afstand gevolgd werd door den Haarlemmer Gaarthuis die op zijn beurt weder met kop en schouders boven de ande ren uitstak. Alleen Engelman liep door tot de mijl met het gemelde resultaat. Schoêmaker blijkt zich op hoogspringen dan toch verbeterd te hebben en bewees door we derom 1.75 M. te springen, dat zijn prestatie te Arnhem maar geen toevalligheid geweest is. Wel belandde hij op de vierde plaats, doch dit kwam doordat hij in de loting minder for tuinlijk was, dan de kampioen van het vorig jaar Roelofs. Brasser werd kampioen met 1.85 M. als gevolg van de slechte afzetplaats. Zooals gemeld verbeterde ADA de 4 maal 100 M. estafette en legde zij tevens beslag op het kampioenschap. Zij ondervond geen tegen stand, doordat de eerste dames van Gita tegen het befaamde trio Ter Braacke, Koen en Door geest niet opkunnen, doch toen Mej. Koning in de baan kwam tegen Mej. De Vries, was er toch maar één loopster en dat was de Haar- lemsche. Op flinke wijze liep zij meter op me ter in en al slaagde zij er dan ook door den grooten achterstand niet in, nog de eerste plaats te bereiken, zij werd toch de aanlei ding van Gita's goede verrichting van 51.4 sec. Deze tijd is 0.3 sec. beter dan het Nederland sche record van drie weken geleden. In ieder geval een verrichting, waarop behalve ADA geen enkele vereeniging in den lande kan bogen. „Haarlem" plaatste zich op het nippertje in de finale. De wissels met v Lier—Rinkel en Rinkel—Van Geenhuizen mislukten, terwijl laatstgenoemde de wedstrijden, die hi.i Vrij dagavond voor de K.T.K. medemaakte nog danig in de beenen bleek te hebben. Hiermede bewees Van Geenhuizen zijn clubgenooten dan ook allerminst een dienst. ZONDAG. Prachtige 200 M. van Osendarp. Drie titels naar Haarlem. De tweede dag der Nederlandsche kam pioenschappen was het weer nog fraaier dan den vorigen dag. Wel stond het begin van den middag de wind pal tegen op de 100 M.- baan, doch in den loop van den middag draaide hij geheel, terwijl ook de sterkte af nam. Het was dan ook een fraaie athletiekdag. waarvan het publiek volop heeft genoten Jammer was het, dat het hordennummer in duigen viel, doordat in de finale eenige hin dernissen verkeerd geplaatst bleken. Dit gaf eenige stagnatie, doordat het nummer later moest worden overgeloopen. Wim Kaan moest daardoor drie maal starten, waartegen de Haarlemmer geenszins bezwaar bleek te hebben. In de ongeldige finale was hij reeds als eerste door de finish gegaan en ook in den overgeloopen race ge lukte hem dit, hoewel viel op te merken, dat hij wat vermoeid geraakt was. Na den start had Mesman Schulz de leiding en eerst bij de vierde horde was de Haarlem mer op zij Toen maakte hij korte metten en liep onbedreigd naar de finish toe. Brasser kwam goed opzetten na de 6e horde en toon de een voor den tienkamp fraaie prestatie. Om Kaan te slaan zal hij echter nog eenige jaren speciale training behoeven. Mej. Koning van het Haarlemsche Gita won zooals zij wilde de 100 M voor dames. Hoewel zij direct achter was, had zij slechts 30 M. noodig om haar achterstand in te loopen. Toen regeerde zij het veld, steeds grooter werd haar voorsprong, die op het einde zeker 3 M. bedroeg. Op den 2en Pinksterdag nog nieuwelinge, is mej. Koning derhalve binnen 4 weken kampioen van Nederland. Een onge ëvenaarde prestatie. Dat Van der Zee onttroond zou worden door Lameree, zijn leerling, hebben wij zien aan komen. Het is tenslotte geen schande voor dezen veteraan, die alvorens te sneuvelen, de Nederlandsche athletiek aan eenige op volgers hielp Ook al zal v. d. Zee in de toe komst niet meer aan wedstrijden deelnemen, zijn geest zal blijven rondwaren over de athle- tiekvelden in den persoon van zijn clubgenoot Lamoree, die nog wel niet op maximum hoogte kwam, doch alles in zich heeft om in hem een goede kampioen te zien Natuurlijk ging de grootste belangstelling uit naar de sprintnummers. Osendarp won zoowel de 100 als de 200 M., waarbij zijn tijd over 200 M. buitengewoon was. Het pheno- menale record van Berger met 21.1 sec. evenaarde hij en daar ook zijn 100 M. buiten gewoon constant is, bezit Nederland op het moment in hem een sprinter, zooalsc het nog nimmer gehad heeft. Osendarp ging er direct heel snel van door en boekte op zijn eerste 100 M. 10.6 sec., zoodat zijn laatste 100 M. in 10.5 sec. werd afgelegd. Van Beveren werd tweede in 21.8 sec. De anderen waren bij hem beduidend achter. De Haarlemmer Van Lier, die vierde werd, boekte evenwel een voor hem goede prestatie. Op de 100 M. maakten Berger en Osendarp een valschen start, doch toen gelukte het vertrek zóó goed, dat alle 7 loopers tegelijk uit hun holes schoten. Geul nam aanvanke lijk de leiding, doch op 30 M. had Osendarp den achterstand reeds ingeloopen om onbe dreigd te winnen. Op 60 M. gingen Berger en Van Beveren den Hagenaar voorbij. Eerst na harden strijd wist Van Beveren te winnen. Alle loopers zaten op het eind zoo dicht bijeen, dat het verwondert, dat de jury er tenslotte uit wijs worden kon. De vierde en vijfde plaats eindigde in een dead heat tusschen Geul en Boersma. Bij het snelwandelen werd Engelman op overtuigende wijze winnaar, terwijl de Haar lemmer Gaarthuis met Toscani langen tijd een vertwijfelden strijd leverde,, die de Am sterdammer in zijn voordeel besliste. De Haar lemmer gaf zich in het begin te veel, doch zijn stijl was de beste van allen. Herfst lootte zeer onfortuinlijk de buiten baan op 400 M., waardoor hij reeds tevoren uitgeschakeld was. Niettemin liep hij een uiterst moedige race, waardoor hij bij het in gaan van het rechte einde slechts Baumgar ten voor zich had. Toen echter gingen de anderen profiteeren van zijn gangmaking en moest hij met de zesde plaats genoegen nemen. Baumgarten kwam niet in aanmer king voor den titel, doordat hij Duitseher is, waardoor de A.A.C.'er Mieghout met de eer ging strijken. Op de 800 M. werd Bouman winnaar na gedurende den geheelen wedstrijd achter den om de leiding vechtenden P. P.'er Wolf en den Haarlemmer Mans te hebben geloopen. Mans vooral matte zich te veel af in de bocht, door steeds buitenom te gaan. In den eindspurt ging Wernink den Haar lemmer gemakkelijk voorbij en toen deze af stopte, kwam juist Zaal opzetten. Dit kostte den Haarlemmer nog de derde plaats, want op het beslissende moment kon hij niet meer aanzetten. Ovevispris had hem dit toch weinig gebaat, want tegelijk met Wernink werd de Haarlemmer gediskwalificeerd wegens hinde ren in de bocht. Deze beslissing werd nader hand fel bestreden, doch de jury handhaafde het besluit. Op de 4 maal 100 M. liet A. V. '23 bij den eersten wissel den stok vallen, waardoor de race niet verder werd geloopen. A.A.C. won hier en „Haarlem" bezette de eervolle derde plaats, nadat zij aan het eind van den midda; nu eens eindelijk niet onfortuinlijk geloot had. Ned. deelnemers aan de Engelsche kampioenschappen. Na afloop van de Nederlandsche kampioen schappen zijn de navolgende athleten aange wezen voor deelname aan de Engelsche kam pioenschappen op 10 en 11 Juli a.s. te Londen. 100 en 220 yards M. B. Osendarp. 100 yards Tj. Boersma, J. J. Geul, B. Mes man Schultz. Tezamen vormend estafette-ploeg op 4 x 110 yards. 4440 yards K. Baumgarten. Verspringen en hink-stap-sprong M. Kla- sema. Tienkamp R. J. Brasser. Speerwerpen J. F. v. d. Polt. 120 yards horden W. Kaan. Kogelstooten en discuswerpen A. J. G. de Bruyn. 2 Eng. mijl wandelen P. Engelman. Als masseur vergezeld de heer Ouwerkerk de ploeg, terwijl als leiders de heeren Mulder en Kor ver zijn toegevoegd. Klasema is reserve voor de estafetteploeg, evenals Eikema, die voor eigen rekening te Londen aanwezig is en aan de 220 yards hard- loopen deelneemt. Het is nog niet zeker of Brasser van den Engelschen Bond toestem ming krijgt aan den tienkamp deel te nemen. Is dit niet zoo, dan neemt hij deel aan hoog springen en polsstokhoogspringen. Competitie K.T.K. Aan de door den Kennemer Turnkring in gestelde athletiekcompetitie, welke onder leiding staat van den heer W. Verkes, namen 37 ploegen deel. Zoowel bij de dames als bij de heeren werden prestaties boven de mid delmaat geleverd. In den uitslag bleven ver rassingen niet uit. De dames-wedstrijd. Voor de eerste verrassing zorgde de le klasse-damesploeg van de Bloemendaalsche Gymn. Ver. Deze werd niet alleen no. 1 (zoo als trouwens te verwachten was), maar de overweldigende meerderheid in haar over winning toonde bovendien, dat zij op zich zelf een klasse vormt. De ploeg behaalde nl. 5137 p. tegen 3900 p. voor no. 2, Concordia. De 3e en 4e plaats waren resp. voor Turn- lust B. met 3319 p. en voor O.S.S. met 280r punten. Persoonlijk was mej. R. v. Asselt van de B.G.V. de beste. De beste afzonderlijke pres taties in de le klasse werden geleverd door de B.G.V.-leden T. Berendes (100 M. hard- loopen 13.5 sec., vèrspringen 4.98 M.), R. van Asselt <R. van Asselt (kogelstooten 8.43 M.) B. v. Twisk (hoogspringen 1.35 M.); R. Bak ker (discuswerpen 25.31 M.) De 2e klasse bracht 3 ploegen aan den kop. die zonder bezwaar in de le klasse had den kunnen deelnemen. Deze ploegen zijn van Concordia (2848 p.), B.G.V. (2759 p.) en Bato (2744 p.) Verder was de volgorde: 4 T.V.IJ., 5 Olym pia, 6 S.S.H., 7 Turnlust H., 8 Turnlust B., 9 Gratia-Plato, 10 O.SS., 11 Concordia, 12 Bato, 13 B.G.V.. 14 Turnlust B.. 15 Turnlust B. en Olympia, 16 S.S.H., 17 T.V.IJ. De beste prestaties in de 2e klasse waren 100 Meter hardloopen 13.5 sec., vèrspringen 4.50 M,, kogelstooten 9.05 M., discuswerpen 28.25 M. Het hoogste aantal punten werd be haald door mej. L. Klinge van Gratia-Plato. De heeren-wedstrijd. Concordia bereikte in de le klasse voor heeren de eerste plaats met 10809 p. De ver rassing was hier 't optreden van Turnlust B. dat voor 't eerst in de le klasse uitkwam en hoewel nog een invaller tellend, vlak achter Concordia wist te eindigen met 10301 p. Hier na volgen B.G.V. met 9336 p. en Concordia n met 8289 p. P. Spoor van Concordia was hier de beste. Hij behaalde tevens 't hoogste aantal puntn in vèr- en hoogspringen, resp. met 6.01 M. en 1.68 M. Voor A. v. Thoolen van Turnlust B. waren de 100 M. in 11 2 sec. en de 400 M. in 54.2 sec. Het verst in kogelstooten (10.63 M.) en speerwerpen (40.86 M.) kwamen resp. N. Kluft van Turnlust B. en J. Duyff van Concordia. O.S.S., dat als no. 1 in de 2e klasse ein digde, zou zelfs in de le klasse geen slecht figuur hebben gemaakt. Het resultaat in de 2e klasse was: 1 O.S.S. 7935 p., 2 S.S.H. 7137 p., 3 B.G.V. 7103 p., 4 Olympia, 6568 p., 5 Turnlust B. 6441 p., 6 T.V.IJ. 4390 p J. v. d. Bos van O.S.S. werd hier 't hoogst geplaatst. De beste ver richtingen in de 2e klasse waren: 100 M. 12 sec., hoogspringen 1.65 M,, vèrspringen 5.f" M., kogelstooten 9.60 M., discuswerpen 28.33 Meter. De uitslag in de 3e klasse werd: 1 Turn lust H. 4648 p., 2 Bato 4404 p., 3 Concordia 3696 p., 4 O.S.S., 5 Turnlust H,. 6 Olympia, Het hoogst aantal punten werd behaald door J. v. Looij van Turnlust H, Hier waren de beste prestaties: 100 M. 13 sec., vèrspringen 5.21 M., kogelstooten 9.01 M. discuswerpen 24.12 M. R. C. H.—S.h.e.1.1. (34—10) In een paar innings heeft R. C. H. het Za terdagmiddag niet gemakkelijk gehad. In de eerste beurt bijv. kwamen maar drie men- schen aan slag en toen was de beurt al weer, om. Twee goede aangooien naar het eerste honk en een vang van den korten stop en 't was wisselen. Ook in de derde beurt was het punten-aantai schraal. Van Geloven gaf wel een honkslag. maar sneuvelde later op het derde. Korst sloeg vlak langs het eerste en Van Eek kreeg drieslag. Dank zij een gemiste vang was alleen Meijer thuisgekomen. Latei- ging het echter vlotter. De honkslagen kwa men los en daarmee de fouten in het veld werk van Shell. Ook begon de Shell-werper, Alders steeds meer wijdt te werpen. Na de zesde beurt werd hij vervangen door Verko ren. Dit hielp Shell echter bitter weinig. Al leen in de zevende innings werden door de R. C. H.'ers drie home runs geslagen, nl. door Meijer, Van Thiel en Van Eek. Hoogendoorn was zoo gelukkig niet. die werd in deze beurt liefst tweemaal uitgevangen. De Shell-spelers daarentegen beleefden maar één voor hen prettige inning. In de vier de beurt' was Van Thiel de richting kwijt. Liefst drie maal raakte hij een speler met den bal, en daarboven gaf hij nog driemaal vier wijd. Van Eek moest er nog aan te pas komen om na nog éénmaal vier wijd met drie slag een eind te maken aan deze beurt. Die beurt bracht Shell vijf runs op. Overigens kreeg Shell geen kans. Op het bowlen van Van Thiel werd geen honkslag gegeven en heel wat spelers sneuvelden op drieslag. Tijdens het werpen van Van Eek kwamen een paar loopers op de honken door vier wijd. en er vielen ook een paar slagen Echter ging de kans op een punt eenige kee- ren door een gedwongen loop weer te niet. In de laatste beurt forceerde R. C. H. een keurige dubbelspel. De cijfers der innings zijn: Shell I: 0, 1, 1, 5, 1, 1, 1, 10. R. C. H. I: 0, 3, 1, 2, 6, 14, 8 34. E. D. O.—Ajax (20—6) Zondagmorgen werd in het Noorder Sport park de ontmoeting E.D.O. IAjax I ge speeld. Zonder de voor Ajax fatale derde slag beurt van E.D.O. wogen de partijen aardig tegen elkaar op, hoewel ook zonder die beurt E.D.O. een ietsje in de meerderheid zou zijn geweest. Voor E.D.O. wierp gedurende negen innings Van der Born. Onberispelijk deed hij dat niet want tien Ajaxieden kregen van hem een vrije wandeling naar het eerste honk door vier wijd. Echter deed hij er ook nog dertien sneuvelen op drieslag. Ajax begon met Koenen op de werkplaat en twee innings hield deze E.D.O. goed in be dwang. In de derde beurt was hij er echter geheel uit. Zeventien menschen kwamen aan slag en twaalf ook over de thuisplaat. Door vier wijd waren telkens de honken bezet en alleen door opschuiven kwamen al punten binnen. Honkslagen van Van der Putten, Van der Kuyl en Schijvenaar deden telkens twee spelers over de plaat komen. Nu werd Koe nen zoowel door zijn binnen als zijn bui- tenvelders slechts gestemd. Misgrepen kwa men herhaaldelijk voor en zelfs ervaren spe lers als Stam misten wel eens een vangkans Van den Heuvel, de vroeger zoo gevreesde werper, thans met verlog uit Indië over, moest nog op de werpplaat komen om aan deze beurt een einde te maken. Ook op het eerste honk stond een verlof ganger nl. Harinck, éénmaal de beste eerste honkman in den N. H. B. Hij heeft echter heel veel van zijn capaciteiten verloren en was niet erg safe. Verschillende fouten ko men op zijn rekening. Van den Heuvel slaagde er in de E.D.O. score weder tot normale proporties terug te brengen. Hoewel hij eenige keeren geslagen werd, werden de puntjes verder moeilijk be haald. voornamelijk doordat het veldwerk van Ajax beter werd. Alleen in de zevende beurt kwamen weer drie zwartrooden thuis, op een tweehonkslag van Van der Putten één en door fouten in het veldwerk nog twee. Dit alles na dat al twee nullen gevallen waren. Pas in de negende beurt probeerde Ajax door wat meer het hout te gebruiken den achterstand in te halen. Harinck en Van den Heuvel gaven inderdaad éénhonkslagen, maar toen vielen drie nullen achtereen, twee door drieslag en nog een door een goeden vang van Van der Kuyl. Toen probeerde Ajax nog eens Nottrot op de werpplaat. Hij had in derdaad twee maal succes met drie slag. maar een drie honkslag van Der Kinderen zorgde dat er tenminste nog één punt behaald werd. In totaal bracht E. D. O. het tot negen honk slagen, waaronder één van twee en één van drie honken en Ajax tot slechts vier. Daarbij maakte E.D.O. slechts vier fouten tegen Ajax liefst achttien. E. D. O. heeft dan ook alleszins verdiend gewonnen. De cijfers der innings zijn: Ajax: 0, 0, 2, 0. 0, 1, 1, 0, 2 6. E. D. O.: 1, 0, 12, 0, 2, 1, 3, 1. 20. DuvianenCatchers (817) Hoewel de Duvianen op hun nieuwe terrein van de voetbalvereeniging De Kemphaan langs den druk gebruikten Duin- en Kruid- bergerweg nabij Westerveld een prachtige propaganda voor honkbal kunnen maken, hebben zij dit dezen keer niet gedaan. Niet alleen door de warmte was het spel der Velsenaren wat mat. Ook de stemming onder hen deugt niet. Vroeger waren zij in staat te „vechten" om een achterstand in te halen, tegenwoordig leggen zij zich er nog al ge makkelijk bij neer. Daar Buys niet meer voor Duvianen zal uitkomen, 'begon Woudenberg met werpen, Twee innings wist hij de Catchers te be dwingen, maar in de derde werd hij herhaal delijk geslagen. Van Dijk kwam hem aflos sen. Hij kreeg echter ook eenige honkslagen tegen zich, o.a. twee honkslagen van C. en P. Holewijn. In de achtste beurt der Catchers bleek goed dat zoowel de opstelling als de activiteit der Velsenaren gebrekkig waren. De honkslagen der Catchers vielen als appels van een appel boom in September, C. Holewijn sloeg zelfs een home run. Stam wierp een beurt, daarna Woudenberg, daarna De Weers en toen Van Dijk maar weer. Er was echter geen redden aan. De Catchers scoorden toen runs en kre gen daarmee een voorsprong, die in den kor ten resteerenden tijd niet meer in te halen was. Bij Duvianen was Mantje de beste slagman, drie honkslagen in vijf beurten. Woudenberg, Van Nieuwenhuizen en Stol brachten het elk tot twee. De cijfers der innings zijn: Catchers: 0, 0, 2. 0,1, 2, 0, 10 2 17. De Duvianen: 0,1, 0, 0, 2, 0, 4, 0,1 8. H. H. C. II—A. M. V. J. (12—28) Hoewel de H. H. C.-reserves den halven wedstrijd vóór hebben gestaan op het- laatst» zelfs met 9—5, is het toch niet tot een over winning gekomen. De A. M. V. J.-werper Van Driel was er eigenlijk den geheelen wedstrijd slecht in. Hij heeft vele malen vier wijd geworpen en dat heeft H. H. C. meerdere puntjes opgele verd. De fout was echter dat bij H. H. C. alle slagprestatie ontbrak. Dat de bal geraakt werd als uitzondering en als hij geraakt werd, ging hij vaak naar den korten stop. die met een flinken worp voor een nul zorgde. In de tweede helft was ook de H. H. C.-werper Kleve de richting kwijt. Daar kwam nog bij dat fouten in het veldwerk gemaakt werden en dat de Amsterdamsche Jongemannen vaak wel raak sloegen. Zoo gelukte het hun door een inning van zeven runs den achtei\stand te niet te doen, en een voorsprong te behalen, die door de. volgende beurten nog steeds groo ter werd. Doordat Van Driel er langzamerhand beter in kwam werd de score van I-I. H. C. steeds moeilijker. In de laatste twee beurten gaf Van Driel nog eenige keeren vier slag en mede daardoor eindigde II. H. C. twee maal met nu. Na acht innings was de tijd verstreken. Toen was de stand 2812 voor A. M. V. J. De cijfers der innings zijn: A. M. V. J. I: 1, 1, 2, 1, 7, 8, 5, 3 28. H. H. C. II: 2. 2, 2, 3, 1, 2, 0, 0 12 De overige uitslagen. Haarlem EU: 1. 2. 3, 11, 8, 3, 28. Schoten I: 0, 2, 7. 1, 7, 2, 2 21. D. E. V. II: 3, 3, 0, 0, 0, 0. 0, 2. 1 9. Duvianen II: 0, 1, 1, 4. 1, 2, 1. 1, 7 18. E. D. O. Hl: 4, 0. 4, 0. 1. 1, 5, 4. 19. I. V. O.: 6, 0, 2. 1, 0, 2, 0. 1, 1, 13. Swastika: 0. 2. 0, 2, 7, 0 11. R. C. H. H: 0 5, 7, 8. 2, 8 30. Promotiewedstrijd H. S. G. Zaterdagavond vond te Bussurn de eerste promotiewedstrijd plaats tusschen het Bus- sumsch Schaak Genootschap en het Haar- lemsch Schaak Gezelschap, welke wedstrijd is geëindigd in een nederlaag voor de Haar lemmers. Het zal thans voor het H. S. G. een zware taak zijn, dit jaar in de eerste klas van den Kon. Ned. Schaakbond te komen, daar dan niet alleen de returnmatch gewonnen moet worden, maar tevens de eventueele be slissingswedstrijd. Te half zeven opende de heer Smit, voor zitter van het Bussumsch Schaak Genootschap den wedstrijd met een welkomstwoord, waarin hij vooral den nadruk legde op het feit, dat het voor beide vereenigingen een jubileumjaar is, waardoor deze wedstrijd extra belangrijk is. Hij las hierop de volgorde der spelers voor, daarbij mededeelende, dat door loting was uit gemaakt dat aan de oneven borden van het B. S. G. met wit gespeeld werd. Begrijpelijkerwijze was voor dezen wedstrijd veel belangstelling. Het was al vrij spoedig te zien, dat voor de Haarlemmers de kans op een overwinning niet groot was. Aan het eerste bord speelde Kroone tegen Felderhof. Hoewel langen tijd een remise stel ling werd behouden, wist Kroone tenslotte 3 pionnen voor een looper te krijgen, hetgeen tot winst leidde. Davidson bracht het er minder gunstig af. Zijn tegenstander wist hem in een listig op gezet valletje te lokken en dit werd hem nood lottig. Van der Veklen had het hard te ver antwoorden, maar heeft met veel inspanning de partij remise weten te houden. Bollebakker nam een paardoffer aan. Door later het stuk terug te geven bleef hij een pion achter, terwijl zijn stelling zeer slecht was ge worden, waardoor hij, ondanks hardnekkigen weerstand, verloor. De Bruin wist zich geruimen tijd te hand haven, maar moest tenslotte in Dr. Meyering zijn meerdere erkennen. Ook Veurman verloor, daar hij niet de juiste voortzetting koos, terwijl hij bovendien net eindspel door tijdnood niet zoo sterk mogelijk speelde. De Groot wist ondanks een vrij goede stel ling geen winst te forceeren. Hij liep tenslotte in een valletje, dat hem de dame kostte, waar na hij natuurlijk opgaf. Stol kwam al spoedig een pion voor. Hij kon echter niet meer dan remise bereiken. Stevenhagen speelde een zeer goede partij. De winnende zet zag hij echter even te laat, maar hij kon de partij toch remise houden. Marwitz kwam al heel gauw een stuk voor, waardoor hij zich van winst verzekerde. Den volledigen uitslag laten wij hieronder volgen: B. S. G. I H. S. G. I H. W. Felderhof—G. Kroone 01 C. L. C. Dekker—R. A. G. Davidson 10 Jhr. dr. D. v. Foreest—B. v. d. Velden V2Vz G. A. D. v. DoesburghG. Bollebakker Dr. J. L. Meyering—G. de Bruin Dr. J. C. A. FischerJ. K. Veurman P. Brandes—A. C. de Groot E. H. J. Bromberg—Ph. Th. Stol N. M. Boekdrukker—A. Stevenhagen S. H. v. Groningen—J. H. Marwitz Totaal QVz-V/z De returnwedstrijd heeft plaats te Haarlem, Jansweg 49, op Zaterdag 11 Juli te half zeven. LijndenAmst. elftal (75) (Heeren) Het A. T. B. elftal is er al direct goed in; het Lijnden-doel is spoedig in gevaar. Na 5 minu ten scoort de snelle linksbuiten voor Amster dam het eerste doelpunt, Hierna maakt Lijn den door E. Witniers gelijk (11). Nadat kee per Broertjes eenige malen gered heeft, weten de Amsterdammers den stand tot 31 op te voeren. Voor rust verkleint Van Santen met een hard schot den achterstand (3—2). Na de rust is Lijnden er veel beter in. Spoe dig scoort Van Bladeren den gelijkmaker. Eenige min. later scoort Witniers het 4de doel punt. Hierna maakt Amsterdam na een snel len aanval weer gelijk (44). Weer herneemt Lijnden de leiding, doch ook dit is van korten duur, daar de A. T. B. mid- voor spoedig gelijkmaakt (5—5). Met dezen stand komt het einde, zoodat verlengd moet worden. Nu zet Lijnden er nog eens alles op en in de 2de helft der verlenging lukt het haar door v. Bladeren en v. Santen nog twee goals te maken, zoodat Lijnden door een 7—5 over winning in het bezit komt van de fraaie me daille, welke door de jubileerende vereeniging „Corcordia" was uitgeloofd.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7