Genève vóór de zitting der Assemblée. België. Tandheelkundig Instituut Oostenrijk aan den vooravond der restauratie: Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom DINSDAG 30 JUNI 1936 Optimisme in de Volkenbondsstad. Een verzoenings gezinde nota van Mussolini? Zal de negus naar Abessynië terugkeeren? GENeVE. Havas meldt uit Genève; De diplomatieke atmosfeer schijnt aan den vooravond van de Volkenbonds-vergadering op gelukkige wijze te zijn opgehelderd en men ziet thans zonder bezorgdheid het resultaat van het buitenge wone debat, dat eerst zoo dreigend voor de toekomst van den Volkenbond uitzag, tege moet. Van Zeeland, die verzocht zal worden de zitting te presideeren, zal waarschijnlijk direct de vergadering in kennis stellen van de nota, waarin de Italiaansche regeering aan den Volkenbond de redenen zal uiteenzetten, waarom Italië niet aan de zitting zal deelne men en zal protesteeren tegen het deelnemen van den negus. Volgens mededeelingen uit Italiaansche kringen afkomstig, zal de toon van het stuk echter zeer verzoeningsgezind zijn. Mussolini zal daarin uiteenzetten, dat het Italiaansche volk van meening is geantwoord te hebben op een lang voorbereide Abessyni- sche agressie. Bovendien zal er met nadruk op gewezen worden, dat de verovering van Abessynië „met een minimum aantal slachtoffers" tot stand kwam. en worden verklaard, dat Mussolini bereid is alle inlichtingen te verstrekken om trent zijn voornemens met betrekking tot de administratieve hervorming van het bezette land. Met de bezetting van Abessynië heeft Italië gehandeld zoo zal worden verklaard „evenals andere groote mogendheden ten op zichte van achterlijke landen". De bezetting is een soort „vrijwillig mandaat", waarmede het land zich belast „in het belang van de be schaving". Verder zal de regeering van Rome een tweetal verzekeringen geven: le. Geen in boorlingen-leger in het geannexeerde gebied te zullen instellen, doch er slechts een beperkte politiemacht te zullen organiseeren, en 2e. Op economisch gebied alle noodzakelijke conces sies te zullen doen tot de handhaving van het principe van de open deur, door met name het binnenkomen van vreemd kapitaal in het land te begunstigen. Als eerste spreker op de vergadering is in geschreven Cantilo, de Argentijnsche ambas sadeur te Rome, die het verzoek tot bijeenroe ping der buitengewone Volkenbondsvergade ring zal rechtvaardigen. Ook de negus zal het woord nemen om mede te deelen het voornemen te hebben naar het gebied van Goreh terug te keeren, indien de Volkenbond hem de noodige middelen tot voortzetting van den strijd tegen den in dringer zal verschaffen. Met belangstelling worden de redevoeringen van Blum en Eden tegemoetgezien, die deze waarschijnlijk Woensdag zullen uitspreken en in gemeenschappelijk overleg Dinsdagavond zullen opstellen. Genève. Haile Selassie hoofd der Abessynische delegatie. Reuter verneemt van het Abessyni sche gezantschap dat Haile Selassie voornemens is, de zittingen van de Volkenbondsvergadering bij te wonen als hoofd der Abessjmische delegatie. Hij heeft aan dit voornemen uiting gegeven in een nota aan den secreta-r ris-generaal van den Volkenbond. Benesj legt het voorzitterschap der Assemblée neer. De Tsjecho Slowaaksche president dr. Benesj heeft in verband met de aanstaande zitoing van de Volkenbondsvergadering aan den se cretaris-generaal van den Volkenbond een schrijven gezonden, waarin hij zijn functie van president der Assemblée, die hij tot dusver nog formeel bekleed heeft, neerlegt. Hij ver klaarde bij deze gelegenheid, er vast van over tuigd te zijn, dat in het belang van den vrede een organisme noodzakelijk is, dat stelselmatig en voortdurend de belangen der verschillende landen, zoowel onderling alsmede in de ver houding tot zijn algemeene belangen met el kaar in overeenstemming brengt. De moeilijkheden, waarin het Geneefsche instituut zich op het oogenblik bevindt, had den naar zijn overtuiging den Volkenbond en zijn toekomst op geen andere wijze verzwakt. Spanje. Regeering voor opheffing der sancties. Tijdens den ministerraad heeft Casares Quiroga den leden van het kabinet op de hoogte gesteld van zijn telefoongesprekken met Barcia, den minister van buienlandsche zaken, die thans te Genève vertoeft. Men ineent te weten, dat Spanje, evenals Frankrijk en Engeland de sancties tegenover Italië zal opheffen en dat Barcia dit besluit zal toelich ten m de heden te houden zitting van den Volkenbond. Kamer spreekt haar vertrouwen in de regeering uit. Met 119 tegen 51 stemmen en negen onthou dingen heeft de Kamer haar vertrouwen in de regeering uitgesproken, meldt het D.N.B. Voor de stemming heeft minister-president Van Zeeland een korte rede gehouden, waarin hij zeide, dat de regeering op internationaal en binnenlandsch-politiek gebied voor een zware taak staat, Engeland. Japan treedt niet toe tot het Verdrag van Londen. Op het Foreign Office is een Japansche nota overhandigd, waarin de regeering te Tokio mededeelt, dat zij in de gegeven omstan digheden niet voornemens is, toe te treden tot het vlootverdrag van Londen. Simon over Duff Cooper's Parysche rede. Sir John Simon, sprekende namens de re- geering, zeide gisteren in het Lagerhuis, dat de indruk, dat Duff Cooper naar Parijs is ge gaan en er een Engelsch-Fransch militair verdrag heeft bepleit, geheel ongegrond is, hij deed niets van dien aard. Spreker verklaarde, dat niemand, die de rede gelezen heeft, hem dat zou kunnen tegenspreken. Het schijnt, aldus vervolgde Sir John, dat het verschil van meening voor een belangrijk deel is toe te schrijven aan het feit. dat weinig afgevaardigden de rede van Duff Cooper heb ben gelezen. Wie kan oprecht verklaren haar te hebben gelezen? Churchill antwoordde: „Ik". Het schijnt, dat hij de eenige is, die kan zeggen haar in extenso te hebben gelezen. Sir John vervoglde, dat de critiëken gebaseerd zijn op de verkeerde ver onderstelling, dat Duff Cooper op hartelijke wijze een Franseh-Engelsch bondgenootschap zou hebben bepleit, maar het is zeer zeker niet waar, dat hij dit ten koste van Duitschland heeft gedaan. Hij heeft nimmer eenig militair bondgenootschap bepleit. Simon voegde hieraan toe, dat het wensche- lijk is, dat Groot Brittannië goede betrekkin gen onderhoudt met Frankrijk en dat deze onder alle omstandigheden moeten worden voortgezet. Tenslotte zeide Sir John, dat de deur niet is gesloten voor een mogelijke vreed zame overeenkomst met Duitschland. Simon zei nog, dat Duff Cooper het concept zijner redevoering aan hèt ministerie van bui- tenlandsche zaken had voorgelegd. Hier waren er enkele wijzigingen in aangebracht. De vorm, waarin de redevoering werd uitge sproken, was evenwel niet tevoren door minis ter Eden ingezien. Deze had het te druk. Dat Eden den tekst niet heeft gezien, moet niet aan opzet worden toegeschreven. De leider der Labour-oppositie, majoor Attlee, vond dit antwoord niet bevredigend. Hij vroeg een directe interpellatie aan over de buitenlandsche politiek der regeering. Labourmotie verworpen. Nader meldt Reuter: Het Lagerhuis heeft de motie welke door de Labour-partij was ingediend, met 284 te gen 136 stemmen verworpen. WUPPERTAL-COMITé PROTESTEERT TEGEN DOODVONNIS TE HAMBURG. Het Wuppertal-Comité te Amsterdam ver zond als protest tegen de door het Volksge recht te Hamburg geëischte doodstraf tegen Edgar André een telegram, waarin in naam der menschelijkheid en van het recht en in de overtuiging, dat het gerecht geen mensch zal dooden om zijn opvatting, clementie voor André wordt verlangd. Heidelberg in feeststemming. Het 550-jarig bestaan der Universiteit. HEIDELBERG, 28 Juni. (Van onzen correspondent). aarne hebben we de uitnoodiging van den rector magnificus aangenomen, ]j als gast van de Heidelbergsche uni- versiteit de feestelijkheden bij haar 550-jarig bestaan 27—30 Juni bij te wo nen. Ook op dit universiteitsfeest werpen politiek en levensbeschouwing haar schaduwen, hoe zeer het ook schittert door blijde stemming en de entourage van een heerlijk schoon land schap. Wel is waar nemen vertegenwoordigers der wetenschap uit „vele" landen er aan deel, de internationale deelneming officieel is echter niet algemeen, zooals een halve eeuw geleden bij het 500-jarig jubilé. Hoevelen ook in Holland, die in Heidelberg gestudeerd hebben, zullen zich met groote sympathie de oude stad in het mooie Neckar- dal herinneren. Reeds bij het naderen der stad in de z.g. „Bergstraat" komen de reizigers onder den in druk van de bekoorlijkheid, de haast ontroe rende liefelijkheid van het landschap met de hooge heuvelen, levendig gekleurd door weel derig groen en de witte villa's met haar roode daken, die tegen de hellingen liggen nevens ruïnes van duizendjarige burchten, hoog op de rotsen. De hoofdstraat der feestelijk versierde stad lijkt de Barteijorisstraat of de Groote Houtstraat op Koninginnedag. De gelijkenis is opvallend. Alleen de vlaggen zijn anders, de mensehen zijn net zoo, hier bovendien van een bijzondere gemoedelijkheid, terwijl allen zich klaarblijkelijk persoonlijk als gastheer en gastvrouw voelen van de bezoekers., vooral die van over de rijksgrenzen. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF 16 7 2 6 GEHEEL 'anaf GEBIT oc met garantie, pijn- loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zaterd. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. ingez. Me dj Bij het hijschen der vlaggen van de naties, die in Heidelberg officieel of niet-officieel ver tegenwoordigd zijn. waaronder ook ons rood- wit-blauw, wordt de „presenteermarsch" ge blazen en presenteeren de militairen het ge weer. Na de begroeting door den rector, hoo- ren we de geschiedenis der universiteit. In de 13e eeuw, toen nog vele Duitsche studenten de universiteiten van Parijs en Bologna bezoch ten, werden in Duitschland plannen beraamd tot stichting van een eigen universiteit. 8 April 1348 riep keizer Karei IV in Praag de eerste universiteit in 't leven, zijn schoon zoon Hertog Rudolf IV stichtte in 1365 in Wee- nen een universiteit. In 1368 volgde Keurvorst Ruprecht I met de stichting der nu jubilee' rende Heidelbergsche universiteit. Deze had eerst drie faculteiten: theologie, filosofie en kanoniek en burgerlijk recht en sedert 1390 de medische faculteit. Aan het hoofd der Uni versiteit stond als rector, de magister der „Ar- tisten"-filosofen. Het corps der hoogleeraren werd in 1387 uitgebreid van 3 tot 16 professoren. In de eerste jaren studeerden er ongeveer 500 stu denten. daarna lieten zich jaarlijks gemid deld 130 inschrijven. Na de verwoesting van Heidelberg door Tilly in 1622 ging de univer siteit bijna ten gronde, zij voerde een kwij nend toestaan en na haar 300-jarig jubilé kwam nieuwe ellende door den inval der Franschen, die op bevel van Lodewijk XIV Heidelberg en zijn universiteit vernietigden. De geheel gerestaureerde ruïne van het slot op den hoogen rots aan de Neckar is er een treurige, doch schilderachtige herinnering aan. In 1700 keerden de 'professoren, die naar Frankfort waren gevlucht, terug In 1702 werden nieuwe gebouwen opgericht, maar een nieuwe opbloei der universiteit begon pas in 1803. De laatste honderd jaren waren voor haar een rijke gelukkige periode. De nieuwe beweging weipt een nieuw licht op de Alma Mater en tegelijkertijd de scha duw van een internationalen tegenzin, dien men hier met alle middelen tracht te be strijden Toch bewoog zich gisterenavond een groot gezelschap vooraanstaande persoonlijkheden uit alle landen en werelddeelen in den groo- ten hof van het nieuwe universiteitsgebouw een geschenk der Amerikanen, die hier gestudeerd hebben en waartoe de vroegere gezant van Amerika in Berlijn Mr. Schur- raan het initiatief had genomen. Dames-stu denten boden Sandwiches en Moezelwijn aan en van velen hoorden we aardige kwinksla gen in vermakelijk gebroken Hollandsch. „Ach, sie mochten so gern mal wieder im sohönen Holland ein bischen logieren gehen!" Met interessante persoonlijkheden uit Amerika, Bulgarije, Frankrijk, Engeland, hebben we ons onderhouden in de vriend schappelijke stemming, die door de feeste lijke sfeer kameraadschappelijk werd en leerrijk tevens. De aangenaamste herinne ring echter heb ik van mijn onderhoud met den sympathieken dr. Eckener den genialèn bouwer van de groote luchtschepen. Hij hoopt altijd nog, dat de verbinding Holland- Batavia door het luchtschip van Marseille uit, tot stand zal komen. Vier, vijf dagen zal het over de reis doen. Maar ach! de kwestie der contanten Door een spalier van brandende fakkels trokken we naar de overzijde van de Neckar en zagen het oxide slot en de ruïne in gloeiend rood licht, sprookjesachtig. Spon taan braken de Heidelbergers uit in hun lied „O, Heidelberg du, feine!" De plechtig heden en festiviteiten worden voortgezet. Het is allemaal interessant en mooi, ook het weer is prachtig en de zon zet alles in gloed en blakert ons onbarmhartig. H. L. Hoe word ik snel bruin? Door AMILDA-zonnebruincrême krijgt Uw gelaat, armen en hals, direct een gezond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Den volgenden dag begeven Thijs en Paddekwist zich tegen het vallen van den avond opnieuw naar den heuveltop. Een geheimzinnig voorwerp voeren zij met zich mee. Als ze bij den hollen boom aan gekomen zijn, wordt het daar met veel beleid opgesteld. Het is. een reuzengroote ratten klem, die bijzonder sterk is en heel geschikt lijkt voor het plan van den slimmen kabouter. Thijs en Paddekwist maken de val zoo spoedig mogelijk in ge reedheid, want het is al laat en het uur van de nachtelijke bijeen komst nadert reeds. Nu maar afgewacht of ze succes zullen hebben. Monarchistische beweging wint snel terrein. Herstel der Habsburgers zal volgens den legitimistenleider Von Wiesner geen jaar meer uitblijven De Weensche Hofburg is al opgeschilderd! (Van onzen Weenschen correspondent). De kwestie van de restauratie der Habs burgers in Oostenrijk schijnt voortdurend in een meer acuut stadium te komen en het heeft er veel van weg, dat het heusch niet meer zoo lang zal duren, of de thans drie- en twintig jaren tellende kroonpretendent Otto, over wien de Oostenrijksche legitimis ten al als over „Kaiser Otto" en „Seine Ma- jestat" spreken, zal op den troon van zijn voorvaderen zitten! Het reusachtige gebou wencomplex van den Hofburg. het voorma lige keizerlijke paleis in het hartje van de binnenstad, is reeds geheel en al netjes in de verf gezet, iets wat sedert de omwenteling van 1918, dat is dus gedurende volle acht tien jaren, nog niet geschied is, hetgeen dan dus wel wil zeggen, dat er iets heel bijzon ders gaande is. Hooge stellages hebben ge durende geruimen tijd voor den gebogen gevel bij den hoofdingang met zijn fraaien koepel aan den Michaelerplatz gestaan en de autobussen, die gewoonlijk onder de pa leispoorten doorreden, moesten gedurende eenigen tijd een omweg maken. Otto von Habsburg. Het aantal prentbriefkaarten met de af beeldingen van aartshertog Otto en van zijn moeder, ex-keizerin Zita, alsmede van de overige leden van het in België wonende keizerlijke gezin, welke in de uitstalkasten van boek- en papierwinkels hangen, wordt steeds groot-er. Men ziet nu behalve de foto's van Otto in Oostenrijksch militair uniform en in Neder-Oostenrijksch en in Tiroolsch costuum ook al reproducties van schilderijen waarop hij met de Gloriètte uit het park van Schönbrunne en waarop hij met een gedeelte van het uitzicht uit een der ven sters van den Weenschen Hofburg op den achtergrond afgebeeld is. Kort en goed: men ziet Otto reeds in een Weensch milieu. Otto's oudste zuster, aartshertogin Adel- heia, die twee jaar jonger is dan hij en juist een paar maanden vóór het uitbreken van den verschrikkelijken wereldoorlog geboren werd, houdt zich reeds sedert enkele weken te Weenen op. Zij heeft reeds verschillende reizen met den grijzen aartshertog Eugen gemaakt, dien ik eigenlijk wel graag haar „oom" had willen noemen, omdat hij zoo goed voor haar en voor de belangen van haar broer Otto hier te lande zorgt, maar die eigenlijk een vrij ver familielid van haar is. Aartshertog Eugen reist veel in Oostenrijk rond om in de diverse gemeentes de oorkon den in ontvangst te nemen, welke den jeug digen aartshertog Otto tot eere-burger van die gemeenten hebben uitgeroepen dat zijn nu al meer dan dertienhonderd gemeen ten in alle deelen van heel Oostenrijk! en bij die gelegenheid leest hij veelal brie ven voor, die de nog steeds in den vreemde wonende Otto van Habsburg aan zijn „on derdanen" gericht heeft. Eugen, die in zijn oude keizerlijke uniformkleedij met één groene pluim op het hoofd en een veldmaar schalkstaf in de hand verschijnt, wordt steeds uitbundig toegejubeld. Men speelt het volkslied ter zijner eere, waarbij de aanhan gers van de restauratie-idee de oude woor den van uit den vroegeren tijd van het kei zerrijk zingenGott erhalte, Gott be- schützefeestelijk uitgedoste kinderen zeggen gedichten voor hem op en men biedt hem bloemen aan. Behalve de of.ficieele rood-wit-roode Oostenrijksche vlaggen ziet men ook de zwart-gele Habsburgsche kleu ren wapperen. Zulke zwart-gele vlaggen en vaandels heeft men kort geleden ook in grooten ge tale op de treden voor het groote Weensche Rathaus kunnen opmerken, toen daar op een avond een openlucht-meeting van het Va- derlandsche Front plaats vond, waarop Schuschnigg (die zelf ook monarchist legitimist is) gesproken heeft. Het hoofd van de legitimistische beweging in Oostenrijk, dr. Friedrich ridder von Wies ner, die van zichzelf gerust en zonder eenige overdrijving mag zeggen, dat hij het offi- cieele opperhoofd der monarchisten en de legitieme vertegenwoordiger van Otto's poli tieke belangen en aspiraties is, daar hij voort durend in contact met hem is en geen schre de durft te ondernemen alvorens er eerst met den kroonpretendent over geconfereerd te hebben, vertelde mij persoonlijk, dat hij er van overtuigd is en dat hij er absoluut zeker van is, dat het geen jaar meer zal duren voordat Otto terug is en op den troon zal zitten. Hij verzekerde mij ook. dat alles zon der Putsch en zonder geweld in zijn werk zou gaan. Ridder von Wiesner, die vroeger onder het keizerrijk aan het hoofd van de persafdee- ling van het minister-presidium aan den Ballhausplatz gestaan heeft en als zoodanig den titel van buitengewoon gezant en gevol machtigd minister voerde, heeft overigens thans ook voor de leden van de „Union der Korrespondenten der auswartigen Presse in Wien" gesproken. Wij hebben het aan het initiatief van den energieken voorzitter van onze buitenlandsche journalistenvereeniging, onzen landgenoot Nypels, te danken, dat er tegenwoordig elke week bijeenkomsten plaats vinden, waarop telkens een buitengewoon belangwekkende persoonlijkheid, die daartoe uitgenoodigd is, het woord voert, Kort gele den hadden we den huidigen vice-kanselier en minister van buitenlandsceh zaken Baar- Barenfels, een ander maal staatssecretaris Guido Zernatto en nog verschillende ande ren als sprekers te gast. Ridder von Wiesner heeft ons verteld, dat de aangelegenheid van de restauratie van het Habsburgsche Huis enkel en alleen een interne Oostenrijksche aangelegenheid is. Enkel en alleen Oostenrijk zelf heeft er over te beslissen wat voor een staatsvorm het wil hebben. Nergens wordt Oostenrijk een her stel van het keizerrijk verboden. Men vindt daaromtrent niets in de clausules van het vredesverdrag van St. Germain en ook op de Gezanten conferentie te Parijs werd Oosten rijk niet het recht ontzegd weer een monar chie te worden, Anders staat het er. aldus Von Wiesner, met Hongarije voor. Hongarije is wel dege lijk gebonden. Dit buurland zou eerst verlof aan de groote mogendheden moeten vragen. De Oostenrijksche legitimisten echter beper ken hun actie tot hun eigen Oostenrijksche vaderland, en wel binnen de grenzen, welke het na afloop van den oorlog gekregen heeft. Otto von Habsburg zal, wanneer hij terug komt, den titel van keizer voeren. Dit is een „Huistitel", welke sedert 1804 (toen keizer Frans II van het Heilige Roomsche Duitsche Rijk. den. titel van keizer van Oostenrijk had aangenomen) steeds'door liet hoofd van de Habsburgsche familie gedragen wordt. Von Wiesner zegt, dat er thans twee mil- lioen legitimisten in Oostenrijk zijn. Het ge- heele land heeft, zooals bekend, zes millioen inwoners. Het aantal voorstanders van de restauratie zal echter nog wel groot-er wor den. Voor de keus gesteld, aldus Von Wiesner zou wel de meerderheid van de bevolking vóór het herstel der monarchie zijn. De bin- nenlandsche toestanden in Oostenrijk acht hij, Otto's vertegenwoordiger hier, reeds thans absoluut rijp voor de restauratie. Van buitenaf verwacht men ook geen groo te tegenkanting meer. Men kan op den steun van de westelijke machten en van Italië re kenen en ook van den kant van de Kleine Entente zullen wel geen al te groote moei lijkheden meer gemaakt worden. Dus nu maar afwachten. Wanneer zal Otto von Habsburg zijn -intrede doen? W. M. BEKAAR. PROGRAMMA WOENSDAG 1 JULI 1936. HILVERSUM I 1875 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram. platen. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 „Orvïtropia", voordracht, causerie over de arbeidersbewe ging in Engeland, en gram.platen. 12.001.45 De Flierefluiters, en gram. platen. 2.00 Gram. platen. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kin deren. 5.30 „De Notenkrakers", 6.00 Dansmu ziek. 6.30 Vervolg „De Notenkrakers".. 7.00 Sportuitzending. 7.15 „De Krekeltjes". 7.40 Het brandgevaar in bosch en hei. 8.03 Herh. SOS-Ber., 8.05 Nieuwsberichten A. N. P. en Vara-Varia. Gram. pl. 8.15 VARA-orkest en zang. 9.00 Gram. platen. 9.30 Vervolg con cert. 11.00—12.00 Gram. platen. HILVERSUM II 301 M- NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.15—9.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst. 11.00—12.00 Orgelconcert. 12,15 Gram. platen. 12.30 Vocaal-instrumen taal concert. 2.00 Gram. platen. 2.30 Postze- gelpraatpe. 3.3.45 Pianorecital. 4.00 Viool en zang. 5.00 Kinderuur. 6.00—6.30 Boekbespre king. 8.15 Bidstond voor de Vrije Universi teit-. 9.15 Zangconcours. 10.45 Berichten A.N.P. 10.50—11.30 Gram. platen. DROITWICH 1500 M. 11.20 Gram. platen. 11.45 Kerkdienst. 12,50 Orgelspel. 1.20 BBC-Empire-orkest en soliste. 2.20 Geiger en zijn orkest. 3.05 Pianorecital. 3.35 Het Carlton Hotel Orkest. 4.20 Sted. Har monie-orkest van Cheltenham, 5.05 Het Mac- Arthur-kwlntet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berich ten. 6.50 Het Bentley Colliery Silver Orkest. 7.35 Dansmuziek. 8.20 Het St.-Romboutskoor, en orgel. 9.25 Pianorecital. 9.50 Berichten. 10.20 Fred. Hartley's Novelty Kwintet en zang. 11.05 Het New Georgian Trio. 11,35—12,20 Dans muziek. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 11.20 Orkestcon cert. 2.50 Concert. 4.20 Gram. platen. 5.50 Or kestconcert. 8.20 Pianorecital. 9.05 Radiotoo- neel. 11.05—1.05 Dansmuziek en populate con cert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12,20 Orkestconcert. 1,35 Symphonie- concert. 2.35 Gram. platen. 4.50 Sted. Orkest. G.20 Omroeporkest. 9.05 Weragorkest en so listen. 10.5012,20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Omroeporkest. 1.30—2.20 Dans muziek. 5.20 Gram.pl. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Gram. platen. 8.20 Operette-uitzending. In de pauze en van 10.30—11,20 Gram. platen. 484 M.: 12,20 Gram. platen. 1.30—2.20 Om roeporkest. 5.25 dito. 6.35 Gram, platen. 8.20 Het St. Romboutskoor. 9.35 Symphoniecon- cert. 10.30—11,20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Gram. platen. 9.05 Gemeenschapszen ding „HJ-SS". 9.35 Blaasconcert. 10.20 Be richten. 10.35 Olympia-nieuws. 10.50 Hobo en piano. 11.05 Weerbericht. 11,20—12,20 Karl Huschke's orkest.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3