Stemt Beverwijkse Statenlid: WILLEM VAN DOK Het Plan van den Arbeid!! Willem D /CUEEP/ 'TJLINCINj BEVERWIJK Aan den vooravond van den grooten dag. Een nieuwe raad voor de nieuwe gemeente. De ingezetenen van de op 1 Mei j.l. ge stichte nieuwe gemeente Beverwijk zullen morgen, Woensdag 1 Juli, hun stemplicht moeten vervullen voor het kiezen van een nieuwen gemeenteraad. De thans zitting heb bende gemeenteraad, die in 1935 werd ge kozen en wien als gevolg van de vereeniging der gemeenten geen lang leven beschoren was, heeft in de nieuwe gemeente de be langen van de burgerij moeten behartigen, totdat hij door een nieuwen raad is vervan gen. En zoo zal Beverwijk dan morgen, als eenigegemeente in ons land, in den stem busstrijd gewikkeld zijn. De nieuwe raad zal 17 leden tellen en de burgerij heeft daarvoor een keuze te doen uit 88 liefhebbers, wier namen op het stembiljet prijken. Ongetwijfeld zal de strijd aan de stem bus ditmaal een ongekend fel karakter dra gen. Het aantal lijsten, dat van vorige jaren bekend is, heeft nog een uitbreiding onder gaan. doordat zich een nieuwe groep gevormd heeft, die onder den naam Neutrale groep van werkende en werkloozen met een af zonderlijke lijst aan de verkiezingen zal deelnemen. De tweede nieuwe lijst is die van de Chr. Dem. Unie; lijstaanvoerder de heer B. Hagen. In het vorig jaar is van deze politieke partij een afdeeling opgericht. Het is ditmaal wel heel moeilijk, zoo niet onmogelijk, ook maar in eenig opzicht een prognose op den uitslag van deze verkiezing te maken. In de eerste plaats mist men daartoe wat de nieuwe lijsten betreft een leiddraad en vervolgens laat zich uit den stembusuitslag van vorig jaar niet afleiden, hoe het deel der bevolking dat toen nog behorode tot Wijk aan Zee en Duin, op den nieuwen toestand bij het uit brengen der stemmen zal reageeren. Op de nieuwe lijsten zullen stemmen wor den uitgebracht, maar ten koste van welke andere partijen? Zullen de kleine partijen en groepen elkander onderling afbreuk doen af zullen de groote zuseters als S.D.A.P. en R.K. Stataspartij die stemmen moeten leve ren? De puzzle wordt nog ingewikkelder nu ook het stemmencijfer van de Neutrale kiesver- eeniging „Gemeentebelangen" naar aller ver wachting een geheel ander beeld zal toonen, omdat de N.S.B, haar volgelingen heeft aan bevolen op deze lijst te stemmen. Van wel ken invloed zal dit weer zijn op de andere lijsten? Op al deze vragen kan Groot-Beverwijk morgenavond het antwoord vinden op de nieuwsborden van het bureau van de Ken- nemer Courant. Als gewoonlijk zullen wij het publiek weer volledig op de hoogte houden van den stand van zaken aan de verschil lende- stembureaux. Op onze borden publi- ceeren wij regelmatig de cijfers van de tien stembureaux. Het publiek zal zich ook kun nen bezighouden met het maken van verge lijkingen aan de hand van de cijfers van den laatsten stembusuitslag. Onze verkiezingsdienst is ook nu weer zoo ingericht, dat wij in den kortst mogelij kan tijd de uitslag zullen kunnen bekend maken De ervaring heeft ons geleerd, dat ons bureau in de drukke Breestraat bij dergelijke ge beurtenissen in het 'brandpunt der belang stelling staat en ook morgenavond zullen zich weer massa's belangstellenden voor onze ramen verdringen. Wij doen een dringend beroep op het publiek het voor ons bureau liggende gazon te ontzien en niet door het perk te loopen, om ons bureau te berei ken. De gemeente getroost zich veel moeiten en kosten om de gazons in onze hoofdstraat in toonbaren staat te houden, zoodat wij van onzen kant er gaarne op aandringen de ga zons te sparen. AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft twee personen aangehouden, die in het Algemeen Poltieblad gesignaleerd stonden voor vonnissen van resp. f 6 of 5 dagen en f 4 boete of 3 dagen hechtenis. Beiden betaalden de boeten en werden daarna op vrije voeten gesteld. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Waschpeen per kist f 0.901,25. Spinazie per kist f 0.25—0.70. Sla per kist f 0.130.25. Postelein per kist f 0.100.15. Andijvie per kist f 0.15—0.30. Wortelen per bos f 0.050.Ó8. Rabarber per bos f 0.040.08. Peterselie per bos f 0.01 Vz0.02. Selderie per bos f 0.020.03. Bloemkool le per stuk f 0.050.07. Bloemkool 2e per stuk f 0.020.03. Tomaten per K.G. f 0.080.13. Peulen per K.G. f 0.12—0.20. Doppers per K.G. f 0.080.13. Capucijners W. per K.G. f 0.12—0.14. Capucijners B. per K.G. f 0.10—0.17. Raspers per K.G. f 0.200.23. Snijboonen per K.G. f 0.22—0.26. Dikke boonen per K.G. f 0.220.30. Tuinboonen per K.G. f 0.04O.O6V2. Asperges le wit, per bos f 0.210.26. Asperges le bl.. per bos f 0.13—0.16. Komkommers per stuk f 0.020.04 /12. Aardbeien per slof f 0.350.50. Frambozen per doosje f 0.30. Kippendiefstal te Uitgeest. In den nacht van Zaterdag op Zondag is aan de Lagendijk onder de gemeente Uitgeest een brutale kippendiefstal gepleegd De daders zijn met een auto bij het hoenderpark, dat aan den heer Nijman te Krommenie behoort, aangekomen en hebben vervolgens de gazen ramen vernield. Daarna hebben zij ongeveer 350 kippen, waarbij vele slachtkippen. buitge maakt en zijn weer vertrokken. Toen de eige naar des morgens zijn kippen kwam verzor gen, vond hij de hokken opengebroken en zijn beste kippen waren verdwenen. De politie van Uitgeest heeft dadelijk een onderzoek ingesteld en tegen den avond is het haar mogen ge lukken in Amsterdam beslag te leggen op een vrachtauto volgeladen met kisten, waarin zich de gestolen kippen bevonden. Echter was al een 100-tal kippen doodgegaan, zoodat de eige naar een groote tegenvaller heeft. De daders, die op aanwijzing van de politie te Uitgeest door de Amsterdamsche recherche spoedig waren gearresteerd, zijn door de Am sterdamsche politie ter beschikking van den Burgemeester van Uitgeest gesteld en later op den avond naar hier overgebracht en ingeslo ten. De daders zijn P. R. en G. M.. beiden wo nende te Amsterdam. Van de eerste was reeds eerder door den Commissaris van politie te Ede. in verband met kippendiefstallen daar ter plaatse aanhouding verzocht. PERSONALIA. Onze plaatsgenoote mej. M. van der Duym slaagde aan de Nutskweekschool te Haarlem voor het examen nuttige handwerken. MEISJE GEWOND. De politie ontmoette in den Relweg een meisje, dat bloedde uit een hoofdwonde. Zij vertelde op het kampeerterrein bij het Noor- derbad door een voorwerp aan het hoofd ge troffen te zijn. Het meisje werd door Dr. Melchior verbonden en kon daarna naar het kampeerterrein terugkeeren. LANDDAG VAN JEUGDVEREENIGINGEN. Op het gemeentelijk speelterrein in de Baanstraat werd Zondag een landdag gehou den van jeugdvereenigingen voor drankbe strijding. Aan dezen landdag werd deelgenomen dooi de afdeelingen Assendelft, Den Haag, Krom menie en Santpoort, die allen de gasten waren van de Geheelonthouderskinderclub „Kin dergeluk". De jeugdige gasten werden des morgens door „Kindergeluk" van den trein gehaald en enthousiast verwelkomd. Daarna volgde een korte wandeling naar het terrein, dat door de goede zorgen van enkele heeren keurig in or de was gemaakt. Namens de afdeeling Beverwijk sprak de voorzitter de heer G. Faber een kort wel komstwoord. De heer G. Berghuis, voorzitter van de com missie voor jeugdlanddagen, herinnerde er aan, dat voor de negende maal deze landdag werd gehouden. Hij heette in het bijzonder de nieuwe afdeelingen Santpoort en Den Haag welkom en hoopte, dat zij uit dezen dag de kracht zouden kunnen putten om de clubs groot en sterk te maken. Spr. dankte vervolgens degenen, die het terrein in orde maakten en het tooneel bouwden. Ook richtte de heer Berghuis woorden van erkentelijk heid tot de Roode Kruis Transportcolonne, die voor eventueele hulpverleening bij onge vallen op het ten-ein aanwezig was. Alle afdeelingen zongen na dit openings woord onder leiding van den heer Schermer uit Krommenie gezamenlijk eenige liederen. De dag werd verder aangenaam doorge bracht met zang en spel, waarbij de afdee lingen om beurten gelegenheid kregen blij ken van bekwaamheid te geven. De afdeeling Beverwijk gaf in den loop van den middag met veel succes een opvoering van het tooneel stukje „Krekeltje weet raad". Tusschen de programmanummers door werd ook gezorgd voor den inwendigen mensch. Na afloop van den landdag trokken de kin deren met de Beverwij ksche Harmoniekapel voorop door de voornaamste straten. Bij het station werd een hartelijk afscheid genomen en gingen de deelnemers 11a een prettigen dag in Beverwijk te hebben doorgebracht, uiteen. DINSDAG 30 JUNI 1936 NOG MEER PROMOTIEVREUGDE. Men schrijft ons: Ook voor de tennissers promotie! Dat is het blijde resultaat van den afgeloopen Zondag, die ongetwijfeld bij de verschillende sportlief hebbers lang in eere gehouden zal worden. Eerst het prachtige succes van de Kenne- mers, die eindelijk hun zoo verdiende tweede kiasserschap wisten te bemachtigen en een paar uur later bericht, dat Beverwijk 1 met liefst 71 gewonnen heeft van A.M.V.J. 1 en dus promoveert naar 2 A. Individueele prestaties bespreken zou nutte loos zijn. Allen hebben gedurende de compe titie op uitnemende wijze gewerkt en de be looning. naar 2 A, is niet uitgebleven. Spelen in een hoogere klasse, het kan niet genoeg gezegd worden, is van belang voor de geheele club. Het uitkomen tegen sterkere tegenstanders, het beter zien spelen, het trai nen met spelers van het eerste team, een dosis gezonde eerzucht, dit zijn allemaal factoren, die het spelpeil omhoog doen gaan en dat is noodig voor het Be verwij ksche tennis. Ook Be verwijk 3 hield zich kranig tegen Advendo. De uitslag was een gelijk spel en hiermede moch ten de Beverwijkers zeer tevreden zijn. De Beverwijkers waren in de meerderheid met 68 games tegen 65; drie meer dus. Twee promoties in het eerste bestaansjaar van de L.T.C. Beverwijk is wel een heel mooi resultaat. EXAMENS. Voor het toelatingsexamen der Nijverheids school te Velsen zijn geslaagd: Andr. Bodewes. B. Gertenbach, KI. Oosterveen, en H. v. d. Wel Jzn.. allen te Wijk aan Zee. DE VERLOTING VAN DE A.N.G.O.B. De trekking van de verloting, ten bate van een eigen A.N.G.O.B.-huis zal op Zaterdag 4 Juli in het gebouw van de B.B.B. aan de Wil- helminastraat gehouden worden. RECLASSEERINGSVER. „HET HOOGELAND". Woensdag 8 Juli wordt alhier ter plaatse de jaarlijksche speldjesdag ten bate van de re- classeeringsvereeniging op christelijken grond slag „Het Hoogeland" gehouden. NATUURVRIENDENGROEP GAAT ROEIEN. De plaatselijke Natuurvriendengroep zal ook dit jaar weer een roeitocht op het Zwet orga- niseeren. De datum is vastgesteld op Zondag 12 Juli. POSTDUIVENVEREENIGING „DE STORM VOGEL". De uitslag van de wedvlucht die de post- duivenvereeniging „De Stormvogel" van uit Creil gehouden heeft, luidt als volgt: J. Tim mer 11 13 17 18, L. Knepper 2 10, T. Loogen 3 4 5 6, L. de Vries 7, A. Eist 8. N. de Wildt 9. F. Braun 12 14, W. Smit 15, L. Pielage 16. Eere- prijzen werden toegekend aan de heeren J. Timmer, L. Kneppers en T. Loogen. Laatstge noemde ontving voor de twee eerstgetoonde duiven nog een tros bananen. VERGADERING VAN DE A.N.G.O.B. Woensdag 1 Juli wordt een ledenvergade ring van de plaatselijke afdeeling van de A.N.G.O.B. gehouden. De agenda vermeldt o.m. voorstel tot nieuwe contributieregeling, benoeming van den afgevaardigde van de „Blauwe Week" en de te voeren propaganda in de feestweek. CASTRICUM TUINBOUW-VEREENIGING „ONS BELANG". Veiling van 29 Juni. Rabarber per bos 2\'26'A ets. Sla per kist 10—30 ets. Postelein per kist 12 ets. Bloemkool per stuk l]/2—5V2' ets. Peulen per Kilo 910 ets. Meidoppers per Kilo 5V2—10 ets. Raspers per Kilo 10—12A ets. Tuinboonen per Kilo 34 ets. Aardbeien per 100 Kilo f3,40—f4 Aardbeien kleine per 100 Kilo f 270—f 2,80 Aardbeien per doosje 6—6A ets. Aardbeien per K.G. 13 V2—17^ ets. Aardbeien per slof 3243 ets. De studenten te Sjanghai hebben dezer dagen geprotesteerd tegen het bevorderen van de smokkelarij in Noord-China door Japan. Hier wordt een der protesteeren den opgebracht. Laatste aansporing aan de kiezers van Groot Beverwijk! Wilt gij PLAATSELIJK het belang dienen van tuinbouw, industrie, vreemdelingenverkeer, verkeerswezen, middenstand, werkende en werkloze arbeiders? Stemt dan op 1 JULI ons Wilt Gij druk uitoefenen op de ALGEMENE LANDSPOLITIEK SPREEKT U DAN uit met een overweldigend aantal vóór de con structieve welvaartsgedachte welke belichaamd is in Steekt via de Beverwijkse Gemeenteraadsverkiezing een hart onder de riem bij al die duizenden in den lande, die gedoemd zijn hun leven in dadeloosheid door te brengen. Werpt een licht op het pad van wie de martelgang hebben te gaan door de depressie van deze donkere tijden. Rukt de Nederlandse jeugd uit de sfeer van wanhoop, door een uitweg te wijzen voor kommer en ellende. Brengt bij duizenden uw stem uit op onze lijstaanvoerder WILLEM VAN DOK, en zorgt ervoor dat in Beverwijk de vict or ie begint!! Eis de vlag van het PLAN VAN DEN ARBEID, HEEl HET NEDERLANDSE VOLK ZAL U VERSTAAN» uan Dnk EEN ROODE STIP voor no. 1 van lijst 4 betoekent: een punt achter de POLITIEK VAN COllJNI! (Adv. Ingez. Med.) V.V.V. „CASTRICUM VOORUIT". Ter bestrijding der kosten verbonden aan de van 28 Juli tot en met 4 Augustus a.s. door bovengenoemde vereeniging georgani seerde feestelijkheden wordt met goedkeu ring van B. en W. een z.g. secunde loterij gehouden. Hiervoor is als prijs beschikbaar gesteld een gouden dames- of heeren horloge. Gedurende de feestweek zijn doze te bezich tigen in de étalage van den heer Th. Lat jes Burg. Mooijstraat alhier. HARDDRAVERIJ-VEREENIGING. Het bestuur der Harddraverij-Vereeniging heeft besloten een prijzen dra ver ij te houden met starten achter de linten. Tevens is de contributie verlaagd. SUCCES OP CONCOURS. De Patronaatsfanfare dirigent P. Kuijs Jzn. alhier behaalde Zondag jl. op het concours van fanfare en harmoniecorpsen gehouden te Purmerend een eersten en een tweeden prijs. De eerste (marsch) met 98 punten de twee de (concertwedstrijd) met 329 punten HEEMSKERK KUNSTKRING HEEMSTEDE. Programma seizoen 1936'37. In het aanstaande seizoen zullen optreden: le. De beroemde Fransche pianiste Jan ine Weill, bekend om haar Debussy-cyclus te Am sterdam. 2e. Het Waleson-kwartet, dat niet alleen in ons land, doch ook in het buitenland met succes heeft gespeeld. 3e. De mezzo-sopraan zangeres Ans Stroink, die verscheidene malen met de H. O. V. heeft gezongen. Bovendien staan nog op het programma buiten het abonnement een Badings-avond met medewerking van Felix en Johan de No bel en anderen en een paedagogisch concert. Verder zijn nog in het abonnement begre pen een of meer lezingen over architectuur van Ir. H. T. Zwiers, architect B. N. A. en een voordracht van Jan Musch. VOOR DEN- -POLITIE RECHTER De vogelaar met zoet gefluit. De jongeling stond in IJmuiden Oost aan den kant van den weg als de vogelaar op het veld; hij spitste de lippen en zond fluittonen uit, maar hij verschilde in zooverre met den vogelaar, dat zijn gefluit niet diende om vo gels te lokken, maar voorbij fietsende meisjes. Helaas waren de dames in IJmuiden Oost van den vogelaar niet gediend, ja zij werden door zijn fluittonen zelfs onaangenaam getroffen, hetgeen een surveilleer end agent opmerkte. Nu staat er in de politieverordening van Vel sen geen artikel, dat luidt: „Het is verboden fietsende dames door fluittonen uit haar koers te lokken" of iets dergelijks; ook missen wij een artikel „grober Unfug", waar in Duitsch- land zoowat alles onder te brengen is en daarom kon de agent niet voor aanfluiting verbaliseeren. Toch wilde hij iets daartegen doen, want hij vond het ongepast wat de jongeling deed en de agent had gelijk. Hij verbood derhalve de aanfluiting, waar op de jongeling, die, zooals reeds bleek, niet een teveel aan beschaving had, dit nog duide lijker toonde door den agent aan te blaffen en toen gelastte deze hem zich te verwijderen. Dit deed de jongeling ook niet en daarop pak te de agent hem beet, waarop weer verzet van den fluitist volgde en nu moest deze voor die weerspannigheid terecht staan. Nu weet men, dat er alleen wederspannig- heid is, als de agent in de rechtmatige uitoefe ning zijner bediening is geweest en de agent had in zijn proces verbaal gezegd, dat hij den jongen wilde overbrengen omdat deze „hin derlijk rumoer" verwekt had; immers er is een artikel in de politieverordening, dat het maken van „hinderlijk rumoer" verbiedt. De agent kwalificeerde dus het lokkend gefluit als „hinderlijk rumoer". De officier van justitie was van meening, dat het schel en onnoodig gefluit wel onder rumoer was te rangschikken en eischte 20 boete voor de wederspannigheid. Mr. Pit, de politierechter, was het echter niet met den of ficier eens. Rumoer is iets anders, zei de poli tierechter, dat wijst op iets sterkers; iets rustverstorends en omdat de politierechter in de aanfluiting geen rumoer zag, was hij van oordeel, dat de agent er niet op grond van dat artikel voor had mogen aanhouden. De agent was dus niet in de rechtmatige uitoefe ning van zijn bediening geweest en het verzet was alzoo niet strafbaar, zoodat de jongeman werd ontslagen van rechtsvervolging. Joyrijders. Joyrijders noemde de officier de parasieten die er met eens anders auto of motorfiets van door gaan om. zooals zij beweren, er een toer tje mee te gaan maken. Niet alleen, dat ze over eens anders goed beschikken als ware het hun eigendom, maar zij vormen een niet te onderschatten gevaar voor het verkeer. We zien het meermalen, hoe de joyrijders in hun onbedrevenheid en brooddronkenheid onge lukken veroorzaken en de door hen eigen machtig gebruikte voertuigen blijven dikwijls beschadigd hier of daar aan den kant van den weg staan. Er moet dus, zei de officier, tegen de joyrijders streng worden opgetreden en bij gebreke van een speciaal artikel (dat, mee- nen we, in de maak is) behelpt men zich met „diefstal van benzine", wat burgerrecht heeft verkregen. Nu waren er weer twee IJmuider jongens, die een motorfiets van een kennis voor een café hadden zien staan en er na eenige vruch- telooze pogingen om het ding op gang te krij gen, tenslotte in geslaagd waren er mee weg te rijden, maar al te best ging het niet; de mo tor botste tegen een hek en een der twee jongens bezeerde zich vrij ernstig aan een pols, terwijl de motor schade opliep. Dat werd natuui*lijk een politiezaak en ze trachtten zoo veel mogelijk goed te maken, maar ze kwamen toch voor den politierechter en de officier was over een der twee al heel slecht te spreken; die had altijd van die buitengewoontjes in den laatsten tijd, wat er op wees, dat hij te veel vrijen tijd had, waarvoor hij geen be hoorlijke plaatsing wist. De officier vond het dan ook maar het beste wat van dien vrijen tijd in beslag te nemen en wou hem 2 maan den in de cel zetten; de kameraad, die wat beter was, zou 6 weken krijgen. Mr. Briët, die als verdediger van den eersten jongen optrad, vond de rijpartijen ook zeer afkeurenswaardig, maar was van meening, dat de jongen toch niet zoo slecht was, als hij er uit zag. De verdediger vond een straf, gelijk aan het voorarrest genoeg; de jongens had den al voldoende plezier van hun motortocht gehad. De politierechter hield het gulden midden en gaf den eerste 6 weken, den tweede een maand; het voorarrest, dat zoowat een maand geduurd heeft, gaat er af, wat de jongen van de 6 weken bewoog bij het verlaten van de zaal tegen belangstellende familieleden achter de balie twee vingers omhoog te steken, wat dus beteekende: Over twee weken ben ik thuis. Handelsbesprekingen te Parijs. Een Nederlandsche delegatie voor economi sche aangelegenheden heeft Maandag onder leiding van dr. ir. A. Sevenster, waarnemend handeisattaché bij de Nederlandsche legatie te Parijs, een bezoek gebracht aan den Fran- schen minister van handel. Er worden onder handelingen gevoerd, welke beoogen de ver nieuwing der contingenten voor het derde kwartaal van dit jaar. ZOMERKAMPEN V. D. J. O. Dit jaar zullen door de Vrijzinnig Democra tische Jongeren Organisatie twee zomerkam pen worden gehouden. Het eerste van Zondag 26 Juli tot en met 2 Augustus in Saxenheim onder Nunspeet, onder leiding van mr. A. M. Joekes en het tweede van 2 tot en met 9 Augustus te Haamstede op het eiland Schou- wen-Duiveland, onder leiding van den heer J. C, Deering, algemeen secretaris der V. D. J. O. 12Va JAAR PENNINGMEESTER. 7 Juli zal de penningmeester van den Haarlemschen Bestuurders Bond, de heer G. Flameling, 12V2 jaar lang deze functie be- kleeden. HOLLAND—AMERIKALIJN. Narenta, Rott. n. Vancr. 27 v. Victoria B. C. Boschdijk 28 v. N.-Orleans te Rotterdam. Veendam. Rott. n. N. York p. 28 Lizard. Statendam 27 van Rotterdam te New York. Beemsterdijk, Philad. n. Rott. 28 te N. York. Nebraska. Vancouver n. Rott. 26 v. Seattle. Burgersdijk Rott n. N.-Orleans 27 v. Galveston. Breedijk Rott. n. N.-Orleans 26 v. Baltimore. Binnendijk Rott. n. N.-Orleans p. 27 Dunge- ness. Bil der dijk, New Orleans n. Rott. via Londen, 26 (6.24 n.m.) 703 mijl W. v. Bishops. HALCYON LIJN. Stad Arnhem, Melilla n. Rott. p. 27 Gibr. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Gaasterkerk 29 v. Amsterdam n .Hamburg. Almkerk (thuisr.) 29 te Saigon. Grootekerk 29 v. Hamburg te Antwerpen. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Maaskerk 28 v. Hamburg te Amsterdam. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) p. 28 Dungeness. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Perseus Rott. n. Pasajes p. 28 Dungeness. R.hea Rott. n. Vigo p. 28 Dungeness. Hebe Rott. n. Lissabon p. 28 Beachy Head. Agamemnon 27 v. Almeria n. Malaga. Ajax 28 v. Lissabon te Amsterdam. Berenice 28 v. Hamburg te Amsterdam. Breda 28 v. Antwerpen te Amsterdam. Ceres 27 v. Algiers n. Bona. Colombia Amst. n. W. Indië p. 28 Ouessant. Cottica 28 v. Amst. te Paramaribo. Crijnssen 27 v. Barbados n. Trinidad. Euterpe, Bordeoux n. Amst. 12 v. La Pallice. Hercules 27 v. Stamboul n. Pyli. Hermes 27 v. Candia n. Patras. Irene Amst. n. Kopenhagen p. 28 Holtenau. Merope 28 v. Monfalcone n. Susak. Orestes 27 v. Lissabon n. Amsterdam. Simon Bolivar 28 v. Cristobal n. Cartagena. Tiberius 28 v. Gibraltar n. Barcelona. Titups 28 v. Savona te Spezia. Vulcanus 27 v. Izmir n. Stamboul. Bennekom Amst. n. Chili 27 v. Callao. Stella Beyrouth n. Middlesbro p. 26 Gibr. Bodegraven Chili n. Amst. 28 v. Tocopilla. Pluto 29 van Kopenhagen te Stettin. Orpheus 29 van Stettin te Amsterdam. Nereus 29 van Aarhuus te Amsterdam. Juno 29 van Palma (Maj.) te Livorno. Alkmaar. Chili n. Amst. 28" te Liverpool. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (uitr.) 29 te Montevideo. Waterland 28 v. Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (uitr.) p. 27 Ouessant. Baloeran (thuisreis) vertr. 30 v. Southampton. 1 (9 v.m.) te Rotterdam verwacht. Dempo (uitreis) 29 te Belawan. Sibajak (thuisreis) 28 van Sabang. Djambi (uitreis) p. 28 Perim. Palembang (uitreis) p. 28 Ouessant. Soekaboemi (thuisr.) p. 29 Sagres. Kertosono 29 van Rott. naar Hamburg. Garoet (thuisr.) p. 29 Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisreis) 27 te Santos. Alcyone (uitreis) p. 28 Dungeness. Alpherat 28 van Rotterdam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Sarpedon, Japan n. Rott. 28 v. Port Said. Benreoch, Otaru n. Rott. 28 te Singapore. Perseus, Japan n. Rott. 28 te Singapore. Eurymedon, Liverpool n. Macassar p. 28 Perim. Glenbeg, Dairen n. Rott. 27 v. Taku Bar. City of Singapore, Hankow n. Rott. 27 te L'den Patroclus, Japan n. Rott. 28 v. Shanghai. Polyphemus, Amst. n. Lpl. en Java 28 te Swansea. City of Brisbane, Saigon n. Rott. 25 te Sin gapore. Dolius, Rott. n. Japan 28 van Suez. Alcinous, Batavia n. Amst. 27 te Marseille. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan 29 van Hamburg n. Amsterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 29 te Kaapstad. Scheepvaarttentoonstelling. Van 22 Augustus tot 6 September zal te Hel singfors een scheepvaarttentoonstelling wor den gehouden, welke ook zal worden dienst baar gemaakt aan de propaganda voor het reisverkeer. Aan deze tentoonstelling kunnen wel buitenlandsche reederijen deelnemen, die een geregelden dienst op Finland onderhouden doch buitenlandsche reisbureaux, enz. zullen van deelname zijn uitgesloten. Opgelegde schepen. Zaterdag was te Rotterdam nog slechts één Nederlandsch schip opgelegd. AANGEKOMEN. 28 Juni: Amstelstroom m.s. Leith 29 Juni: Tower Ensign s.s. Londen Rhein s.s. Hamburg Theano s.s. Fowey Marsden s.s. Newcastle Embla s.s. Söderhamn Bury Hill s.s. Hamburg Roek s.s. Londen Nereus s.s. Uddevalla Auseklis s.s. Leningrad VERTROKKEN. 29 Juni: Grim s.s. Lübeck Kolenaanvoer. Met een lading steenkolen kwam het Brit- sche stoomschip „Marsden" van Newcastle bij het Hoogovenbedrijf. Om te repareeren. Het Engelsche stoomschip Tower Ensign passeerde van Londen naar Amsterdam om bij de Amsterdamsche Droogdok Mij verschillen de herstellingen uit te voeren. Met hetzelfde doel passeerde het Engelsche stoomschip Burry Hill van Hamburg naar Amsterdam, doch dit schip zal later aldaar laden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 29 Juni. Bevallen 24 Juni: F. C. M. Vijn—v. Dril, z.; 25 Juni: C. P. Oudejans—Faase, d.; 26 Juni: H. L. Olij dam—Oudhof f, d.; R. v. LoonZijl stra, z.; 27 Juni: A. J. M. Bruijn—Seuter. z.; K. N. HovingOkkenburg, d.; M. J. v. Bak- kumDerks, z.; A. KaterbergZwiers, z.; A. Janzen—v. Kempen, d.: S. K. van Butselaar— Bauerle, d.; 29 Juni: M. R. PietersHladjk, d. Overleden 27 Juni: G„ 4 j., z. v. A. G. J. Nijveld. Jan Gijzenkade; J. Rudolphus, 76 j., Zuidpolderstraat; B. Burger, 72 j., Vergierde- weg; 28 Juni: G. SchreudersBoesveld, 56 j.. Kamperlaan; H. de GrootKrijnen, 26 j., Ber- keostraat; J, Bol—Keus. 51 j., Hazepaterslaan.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5