.WEERBERICHT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMUIDEN Jaarfeest van „Eenheid door Democratie". Drukbezochte vergadering: op „Frankendaei". De Nederlandsche Beweging voor Eenheid door Democratie heeft Zaterdagavond een zeer druk bezochte bijeenkomst gehouden in het openluchttheater van Frankendaei te Amster dam, ter viering van het feit, dat zij een jaar geleden werd opgericht. De algemeene voorzitter der beweging Dr. H. Faber, memoreerde in zijn openingswoord, dat de beweging,, die een jaar geleden werd in het leven geroepen door 71 Nederlanders thans reeds 3600 leden telt. Hieruit blijkt, dat ons volk zich de gevaren, die ons land bedreigen, bewust begint te worden. Personen uit velerlei milieu en van allerlei gezindheid hebben zich bij E. D. D. aangesloten en het aantal leden neemt thans regelmatig toe met gemiddeld ruim 25 per dag. In een uiteenzetting van streven en doel der E. D. D.-beweging bracht dr. Faber in herin nering dat deze. strijdende voor de democra tie en tegen dictatuur, zich daarbij niet be geeft op het terrein van de practische politiek. Zij heeft geen economisch programma, doch wenscht de. democratische gedachte te ver sterken door voorlichting te brengen over de waarde en beteekenis der democratie, den geest van vitten en haat zaaien te bestrijden en een Nederlandsch eenheidsbesef te bevor deren, dat de vrijheid van gedachte op ieder gebied insluit. Spr. eindigde met de woorden „Als het in de naaste toekomst voor Neder- land's vrijheid erop of eronder gaat. dan zul len wij zorgen dat zij erop komt!" (Luid en langdurig applaus). Dr. A. J. van Leusen te Velsen zette uiteen, dat de beweging E. D. D. strijdt op twee fronten, in de eerste plaats tegen de machten, die de geestelijke vrijheid willen knotten en allen willen onderwerpen aan den wil van den leider, in de tweede plaats tegen alles in eigen gelederen wat de democratie ontheiligt. Het doel der beweging is niet te kortkomingen en fouten te verdoezelen, maar deze aan het licht te brengen en te verbeteren. „De dag zal komen", zoo ging spr. voort, „waarop duizenden met grooter snelheid dan zij gekomen zijn, de N. S. B.-gelederen zullen verlaten, als de schellen hun van de oogen vallen. Zij zullen zeggen: wij walgen van de verdachtmakingen, van het on-Nederlandsche gedoe, van de beloften, die in de lucht hangen, van de persoonsverheerlijking en onwaarach tigheid". Het „Mussert wint" is de Coué-me- thode waarmede de wankelmoedigen op de been worden gehouden, maar Mussert zal niet winnen. (Applaus). Mussert zal geen volks eenheid kunnen bevestigen, want wij, straks gegroeid tot een leger van honderdduizenden wij zullen blijven weigeren aan zoo'n soort eenheid deel te nemen. Ons Nederlandsch hart buigt zich niet voor een dictator! (Daverende toejuichingen). Na de pauze werd het woord gevoerd door den heer M. G. Weisz, voorzitter van de afdee- ling Den Haag, die er in korte woorden de aandacht op vestigde, dat de saamhoorigheid, welke de N. S. B. propageert, geheel iets an ders is dan de saamhoorigheid, die berust op vrijheid, zooals E. D. D. die wil en waarmee het gedaan zou zijn als de N. S. B. aan het bewind zou komen, (applaus). Tenslotte sprak de heer M. M. Duykers, voor zitter der af deeding Amsterdam, die de bewe ging karakteriseerde als de bewustwording der ontzaglijke beteekenis van onzen tijd als scha kel tusschen verleden en toekomst en als een bewijs van de bereidheid gemeenschappelijk de taak tot bewustmaking te aanvaarden. BEVERWIJK CHR. DEMOCRATISCHE UNIE. algem. adjunct de heer J. Hülsman. M. ger, actie zoo vroeg mogelijk in het najaar te be ginnen en de weekbladactie van het hoofdbe stuur zoo krachtig mogelijk te steunen. AGENT VAN POLITIE BENOEMD. Tot agent van politie le klas is benoemd de heer C. N. v. d. Voort, agent bij den mo- tcrdienst te Utrecht. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. Donderdagavond 2 Juli a.s. opent de Haar- lemsche Orkest Vereeniging de serie zomer concerten in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem. Solist is Eduard Biele (cello)diri gent Marinus Adam. Het programma bevat o.m. werken van Bi- zet (Jeux d'Enfants) en Wagner (Tannhauser- ouverture)de solist zal het Cello-concert van Saint-Saëns uitvoeren. Houtaanvoer. Het Letlandsche stoomschip „Spidola" ar riveerde, komende van Riga. met een lading papierhout aan de papierfabriek te Velsen. Het Visscherijconflict. ONGEKEURD VLEESCII IN VOORRAAD. De Rijksveldwacht heeft bij een slager een hoeveelheid ongekeurd varkensvleesch aan getroffen. Tegen den slager is proces-verbaal opgemaakt en het vleesch werd in beslag ge nomen. Tevens constateerde de Rij ksveld wacht een overtreding van de Arbeidswet; ook daarvan werd proces verbaal opgemaakt. DIEFSTAL VAN AARDAPPELEN. Een landbouwer heeft bij de politie aangifte gedaan, dat van zijn land aan den Wijker- meerweg, een hoeveelheid van 35 K.G. aard appelen is ontvreemd. De politie heeft een onderzoek ingesteld. VERLOTING VOOR HET TRAININGSFONDS. Maandagavond werd in hotel Oud-Meeren- stein ten overstaan van een inspecteur van politie de trekking gehouden van de verloting welke was georganiseerd ten bate van het Trainingsfonds van de V.V. „Kennemers". De voornaamste prijzen vielen op de volgende nummers: le pi'ijs: 1935, 2e prijs 1283, 3e prijs 1150, 4e prijs 1308 en 5e prijs 517. Bovendien werden nog 10 extra-prijzen ver loot, die waren aangeboden door den heer H. Groot, den middenvoor van het eerste elftal. AARDBEIENAANVOER. Maandag werden aan de Vereenigde Vei lingen 113.030 K.G. aardbeien geveild. De ge middelde prijs was 15.87 per 100 K.G. Aan de B.E.T.-veiling was de aanvoer 88.000 K.G.. tetren een gemiddelden prijs van f 15.85 per 100 K.G. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 29 Juni 1936. Spinazie per kist 1630 cent. Postelein per kist 1018 cent. Andijvie, 100 str. 2250 cent. Wortelen per zak f 4f 9. Komkommers per 100 f 1f 4.50. Aardappelen, klei per H.L. f 3.50f 4.50. Peulen per kilo 1624 cent. Doppers per kilo 10—14 cent. Capucijners per kilo 12—16 cent. Tuinboonen per K.G. 46 cent. Snijboonen per K.G. 28 cent. Heerenboonen per K.G. 32 cent. Bloemkool per 100 f 2f 7. Sla per 100 krop 1322 cent. Rabarber per 10 bos f 4.50f 6.50. Pieterselie per bos 3 cent. Selderie per bos 2 cent. Aardbeien per slof 2844 cent. Frambozen per doosje 3'/28 cent. De Bilt voorspelt/ Zwakken tot matigen Zuidwestelijken tot Zuidelijken of Zuidoostelijken wind. Half tot zwaarbewolkt. Tijdelijk opkla rend. Waarschijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer. Iets warmer over dag. BAROMETERSTAND Hoogste 764.2 m.M. te Nordöyan. Laagste 751.6 m.M. te Shields. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 75 F. Laagste hedennacht 60 F. Hoogste heden 64 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 756 Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLEN HUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Woensdag v.m. 0.18 uur; n.m. 12.30 uur. Donderdag v.m. 1.09 uur; n.m. 1.38 uur. Vrijdag v.m. 1.54 uur; n.m. 2.22 uur. V ELS ER ZWEMINRICHTING: Temperatuur lucht 64 F. Temperatuur water 68 F. DRIEHUIS. VOETBAL. De wedstrijd, dien de V.V. Driehuis tegen een elftal van de Papierfabriek speelde ein digde in een 73 overwinning voor de pa piermakers Ooheffing der Nutskweek- school voor Meisjes. Besluit van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. HAARLEM Dinsdag. Gisteravond heeft een algemeene leden vergadering plats gehad van het departement Haarlem van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Op deze vergadering is het ingekomen ministerieel schrijven behandeld, waarbij de rijkssubsidie voor de Nutskweekschool voor Meisjes met 1 September a.s. wordt ingetrok ken. Naar aanleiding van dit ministerieel be sluit meende het bestuur van het departe ment te moeten adviseeren de Nutskweek school met 1 Sept. a.s. op te heffen, aange zien het onmogelijk is zonder de Rijkssubsidie Na uitvoerige besprekingen en nadat ver- de exploitatie van de school voort te zetten, schillende vragen dor den voorzitter en door den directeur van de Nutskweekschool, den heer Korenstra waren beantwoord, werd met algemeene stemmen tot opheffing der school besloten. Aldus zal de Nutskweekschool die met 1 September a.s. 66 jaar zou hebben bestaan, en waarvan het onderwijs steeds op een bij zonder hoog peil heeft gestaan, ophouden te bestaan. Ook de O. K. steunt de stakers. Naar wij vernemen is nadat de Centrale Bond besloten heeft de bij het conflict be trokkenen geldelijk te steunen, ook door het bestuur van O. K. Verbond van Vakvereenï- gingen besloten den leden een steunuitkee- ring te verstrekken. Ook deze, die morgen zal worden uitbetaald geschiedt in den vorm van een leening. MARKTPRIJZEN van Dinsdag 30 Juni. Tarbot per K.G. f 0.59—f 0.52 Griet per 50 K.G f 22—f 14 Tongen per K.G. f 0.90f 0.62 Zetschol per 50 K.G. f 17.50—f 15 Kleine schol per 50 K.G. f 14f 4.90 Bot per 50 K.G. f 11.50 Schar per 50 K.G. f 4.30 Kleine poon per 50 K.G. f 2.70 Pieterman en Poon per 50 KG. f 10 Kleine gullen 'per 50 K.G. f 7.50 Wijting per 50 K.G. f 3.90—f 2.80 BESOMMINGEN. Loggers: SCH 412 f 450; SCH 25 f 4.20; KW 51 f 630; KW 64 f 410; KW 89 f 450; SCH 266 f 280 Pekelharing: Gorredijk IJM 490 eigen vangst f 2242, aangebracht van de Vaartens- ihoek IJM 283 f 1137. SANTPOORT GUNNING. Schip van verm. aankomst Laatste bericht Chili. 27 Juni van Fastnet. Batavia 7 Juli 22 Juni van Port Said. Japan 26 Juni van Manilla. Agamemnon (Ned.) Midd. Zee 4 Juli 28 Juni te Malaga. Chili 25 Juni te Hamburg. Chili 20 Juni te Balboa. Boschfontein x) Zuid Afrika 27 Juni te Antwerpen. Bodegraven Chili 28 Juni van Tocopilla. British Energy x) Abadan 25 Juni van Pt. Said. Bennekom Chili 27 Juni van Callao. Chr. Huygens x) Batavia 15 Juli 24 Juni van Colombo. Caribia x) Pto Barrios 10 Juli 29 Juni van Barbados. Deucalion (Ned.) Midd. Zee 20 Juli 29 Juni te Catania Lulea (v. IJm.) 2 Juli 27 Jun vertrokken. Buenos Aires 12 Juli 23 Juni van Bahia. Euterpe Bordeaux 1 Juli 26 Juni vertrokken. Fauna (Ned.) Danzig 5 Juli 29 Juni vertrokken. Ganymedes (Ned.). Alexandrië 29 Juni van Sicilië. Santé Fé in lading. Bourgas 14 Juli 29 Juni van Patras. Hercules Midd. Zee 26 Juli 22 Juni van Stamboul. Jagersfontein x) Z. Afrika 24 Juni van Beira. J. v. Oldenbarnevelt x) Batavia 5 Aug. vertrekt 8 Juli. Kurmark x) Ned. Indië 10 Juli 24 Juni van Port-Said. Batavia 18 Juli 22 Juni van Colombo. Luneburg Ned. Indië 12 Aug. 24 Juni van Batavia. Lincoln Ellsworth Constantza 6 Juli 22 Juni van Stamboul. Lulea (v. IJm.) 2 Juli 27 Jun vertrokken. Japan 24 Juni van Pen an g. Ned. Indië 25 Juli 24 Juni van Colombo. Melampus Batavia 31 Juli 27 Juni vertrokken. Hernösand 1 Juli 25 Juni vertrokken. Zarate 3 Aug. vertrekt 2 Juli. West Indië 20 Juni van Guantanamo. Midd. Zee - 28 Juni van Montfalcone. Onega 2 Juli 22 Juni vertrokken. Batavia 26 Juli 23 Juni van Padang. Orestes (Ned.) Constantza 1 Juli 27 Juni van Lissabon. Oberon Alexandrië 25 Juni te Danzig. Orion (Gr.) Rosario 10 Juli 6 Juni vertrokken. Stettin 30 Juni 27 Juni vertrokken. 01 jaren - Batoum 21 Juni vertrokken. Batavia 11 Juli 29 Juni van Pt.. Said. Phrygia West Indië 3 Juli 21 Juni van Trinidad. Palatia Tampico 28 Juni van Colon. Poelau Tello x) Batavia In lading. Pan Gothia x) Aruba 3 Juli 15 Juni vertrokken. Polydorus Hamburg 9 Juli vertrekt 4 Juli. Randfontein x) Z. Afrika 25 Juni van Port Natal. Salawati Batavia 13 Juli 29 Juni van Pt. Said. Stella (Ned.) Alexandrië 26 Juni vaai Gibraltar. Salabangka x) Batavia In lading. Salland x) Buenos Aires 24 Juli 26 Juni vertrokken. Saturn us Santa Cruz 20 Juni vertrokken. Serooskerk x) Japan 25 Juni te Yokohama. Sint Annaland Leningrad in lading. Sembilan x) Ned. Indië 26 Juni van Batavia. Tarakan x) Hamburg in lading. Uckermark x) Ned. Indië 12 Aug. 25 Juni van Soerabaya. Venezuela x) Hamburg 5 Juli vertrekt 4 Juli. Wisla Buenos Aires 1 Juli 22 Juni van Kan. Eilanden. x) Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. ScHeepsherstelIers te Ant werpen in staking. Het A.N.P. meldt uit Antwerpen, 29 Juni: Na mislukte onderhandelingen met de werk gevers zijn de scheepsherstellers-metaalbewer kers in de haven van Antwerpen heden in sta king gegaan. Al het werk is stilgelegd, alhoe wel er voor de scheepsherstellers vee! arbeid te doen is. Het gaat hier om loonsverhooging en verkorting van arbeidstijd. Het personeel van de Agence Maritime in ternationale, heeft vanmorgen, na volledige voldoening te hebben verkregen, het werk hervat. Daarentegen zijn de bedienden van de Credietbank thans in staking gegaan. Met het lichter- en sleepbootpersoneel in de binnen vaart is overeenstemming bereikt, zoodat het conflict thans geëindigd is. Uit Brussel: Tusschen de afgevaardigden der vakvereenigingen en werkgevers in de textielindustrie te Verviers is een overeen komst tot stand gekomen, waarbij met ingang van den dag van de hervatting van het werk een loonsverhooging van 9% zal worden ver leend. Loonen van werklieden van 23 jaar, die hier door nog niet tot 30 francs per 8 uur zouden stijgen, zullen door een bijzondere verhooging op dat bedrag gebracht worden. Verder werd toegestemd in vrijheid van organisatie en be taalde vacanties. Het werk zal Vrijdag worden hervat. Toestand in Palestina weinig verbeterd. Uit Jeruzalem: In den toestand is weinig verbetering gekomen. In de steden heerscht betrekkelijke kalmte, doch op het platteland en op de wegen komen nog aanvallen voor. Sedert de jongste sabotages worden de spoor wegen streng bewaakt. De autoriteiten ver sterken afgelegen centra, doch de Joden drin gen aan op het recht zichzelf te verdedi gen. De leiders der Arabische beweging hebben tot hun vijf Mohammedaansche vorsten tele grammen gericht, waarin zij hun uitnoodi gen te hunnen gunste tusschenbeide te komen ,om de heilige Mohammedaansche plaa te redden van Verjoodsching' Een der bladen schrijft, dat de Arabieren steeds zullen weigeren het Britsche mandaat in Palestina te erkennen. (Reuter). Vonnis tegen dronken sport vlieger gehandhaafd. Op 19 Mei 1935 had een sportvlieger op Schiphol tijdens een vlootschouw van de K. L. M. als bestuurder van zijn sportvliegtuig onder den invloed van het gebruik van ster kedrank, zijn vliegtuig met draaienden motor en schroef op eigen kracht met groote snel heid over het platform van het landingster rein van Schiphol in de richting van het restaurant van Schiphol gereden en op een afstand van twee meter van het scheidings muurtje tot stilstand gebracht om met den kellner af te rekenen Hij werd door de Haarlemsche rechtbank veroordeeld tot 3 weken hechtenis, met ont zegging van bevoegdheid de luchtvaart uit te oefenen voor den tijd van zes maanden. De Hooge Raad heeft thans het beroep tegen dit vonnis verworpen. MOTORWIELRIJDEN. DE T. T.-RAOE TE ASSEN. Nu de officieele inschijving gesloten is kan de K.N.M.V. melden, dat het enorme aantal van 90 rijders aan de motorraces om den „Grooten prijs van Nederland der K.N.M.V.' (T.T.-races) zal deelnemen. Niet minder dan 14 nationaliteiten zullen elkander bekampen, een record-aantal. Men kan dus een strijd verwachten, die alles overteft, wat tot dusver te Assen is te zien gegeven. Aan de firma D. Koomen, op één na de laagste inschrijf ster is opgedragen het bou wen van een villa aan de Hoofdstraat voor tokening van Dr. Mak* alhier. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Britsch s.s. Marsden Newcastle kolen Het N. O. C. vergadert met de technische leiders. Maandagavond had in „Krasnapolsky" te Amsterdam een bijeenkomst plaats van het Nederlandsch Olympisch Comité, waarop de verschillende technische leiders der sportbon den, die te Berlijn zullen zijn vertegenwoor digd, waren uitgenoodigd, teneinde geza menlijk verschillende aangelegenheden met betrekking tot de uitzending van de Neder landsche ploeg naar Berlijn en Kiel te bespre ken. Voor het Nederlandsch Olympisch Comité waren aanwezig de voorzitter en secretaris, resp. mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye, en G. van Rossem. Verder de bestuurs leden jhr. Quarles van Ufford en K. J. J. Lot- sy, de laatste tevens als chef de mission. Aanwezig waren vertegenwoordigers van de Kon. Ned. Athletiek Unie, den Kon. Ned. Zwembond, den Ned. Hockeybond, den Ned. Roeibond, den Ned. Kanobond, den Ned. Boksbond, de Kon. Verb. Ned. Watersportver- eenigingen. den Kon. Ned. Amateurs Scherm- bond, de Kon. Vereeniging van Ned. Scherp schutters en de vijf kampcommissie. De heer Lotsy deelde enkele technische bij zonderheden over de uitzending mede. De le den der Nederlandsche ploeg zullen allen ge kleed zijn in licht grijze broek met blauw col bertjasje, grijze pet, wit shirt, grijze das, dit voor wat de heeren betreft. De dames wit ja ponnetje, witte sokjes, wit hoedje, witte schoenen en een blauw jasje. Er zal gezorgd worden voor Hollandsch eten. In het Olympische dorp zijn voor de Neder landsche heerenathleten, naar men weet vier huisjes beschikbaar; bij zijn jongste reis naar Berlijn heeft de heer Van Rossem zich in de hitte kunnen overtuigen, dat het in de scha duw der huisjes heerlijk wonen is. De vertrekdatum voor de verschillende tak ken van sport is verschillend en vaak zeer uiteenloopend, evenals de dag van terugkeer. Dit hangt geheel af van het tijdstip, waarop de betrokken tak van sport te Berlijn aan de beurt is. De heer Lotsy wees er op, dat het gewenscht dat men zoo laat mogelijk komt, liefst twee of drie dagen, voordat de betrok ken athleten moeten uitkomen. Te vroeg ko men schaadt den vorm. Met nadruk stelde de heer Lotsy vast, dat het Nederlandsch Olympisch Comité in overr leg met de sportbonden alleen de athleten zal uitzenden, die werkelijk een goed figuur in internationaal milieu kunnen slaan. Men be hoeft niet den eisch te stellen aan den athleet, dat hij een zekere prijswinnaar zal zijn. Dit is niet noodig. Maar ook de finan- iën dwingen tot beperking. Hij herinnerde n dit verband aan de wijze, waarop het geld voor de uitzending is bijeengekomen. Hij drong er met klem op aan, dat men zoo spoe dig mogelijk zou overgaan tot aanwijzing j door de sportbonden van de athleten, die voor uitzending in aanmerking komen. Het is DINSDAG 30 JUNI 1936 niet bevorderlijk voor den vorm en de men taliteit van een athleet, dat men hem of haar nog langer in spanning laat. Op 14 Juli zal te Amsterdam een bijeen komst worden gehouden, waarop alle athle ten, die naar Berlijn zullen gaan, met hun leiders en het bestuur van het N.O.C. teza men komen voor nadere kennismaking. Op Vrijdag 31 Juli zal de Nederlandsche gezant te Berlijn een receptie voor leiders en athleten in het gezantschapsgebouw houden. OLYMPISCHE SPELEN. HET VOETBALTOURNOOI. Naar wij vernemen zal de commissie, welke de organisatie van het Olympisch Voetbal- tournooi in handen heeft, bestaande uit de heeren Bauwens (Duitschland), Fischer (Hongarije) en Lotsy (Nederland) op 19 Juli a.s. te Berlijn bijeenkomen om de ingeschre ven landen in twee groepen te verdeelen en de nadere afwerking van het tournooi te be spreken. Er zijn thans 18 landen ingeschre ven, waaronder Engeland, welk land echter nog niet definitief besloten heeft een team te zenden. HONKBAL WESTRIJDEN VOOR SCHOOLNEGENTALLEN Woensdagmiddag wordt op het terrein aan de Kleverlaan de laatste serie der wedstrij den voor schoolnegentallen gehouden. De winnaars der vorige middagen spelen een halve competitie. Geplaatst hebben zich R. H. B. S. Velsen I en II en le H.B.S. B I De eerste wedstrijd gaat tusschen R.H.B.S. Velsen I en II en vangt aan om half twee. Daarna speelt de le H.B.S. B twee wedstrijden resp. tegen den verliezer en den winnaar van den eerstgenoemden wedstrijd. HOCKEY. WIJZIGING IN DE OLYMPISCHE HOCKEY- PLOEG. Naar wij vernemen is A. Tresling niet be schikbaar voor de Nederlandsche ploeg, die afgevaardigd wordt naar Berlijn. Aan de ploeg is alsnog toegevoegd de Bloemendaalspeler A. de Roos. aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Moeten de tuinders rustig blijven? In een verkiezingsbiljet wordt gezegd, dat ik de tuinders op het hart heb gedrukt „om rustig te blijven" als de aardbeienprijzen zou den dalen op den minimumprijs van 4 ct. per K.G. Wie de vergadering heeft bezocht weet wel, dat het zóó niet gezegd is. Wat ik gezegd heb is, als onverhoopt de prijs op 4 ct. (of daaromtrent) zou afzakken, de tuinders rustig moesten blijven doorplukken, omdat bij een prijs van 4 ct. natuurlijk een zeer belangrijke steun zou moeten volgen (vorige jaar b.v. 10 ct. per K.G. op druiven, 8 ct. per K.G. op frambozen, etc.). Plukt men niet, of brengt men een overrijp product, zoodat het wordt afgekeurd, dan mist men niet alleen de luttele opbrengst van 4 ct., doch ook de later uit te keeren steun, die alsdan, volgens de bestaande regeling, zeker zéér belangrijk zou moeten zijn. Daarop was mijn advies gericht. De minimumprijsnoteering van 4 ct. perK.G. dateert overigens reeds van 1932 af en is dus vijf jaar oud, zoodat de vereenigingen reeds lang gelegenheid hebben gehad om daartegen te protesteeren en de vereenigingen dat ook reeds vanaf 1932 hebben gedaan met protesten en moties. Wellicht heeft niemand daartegen harder geprotesteerd dan ik, doch daarover heeft alleen de Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale te commandeeren, die zich van deze protesten weinig aantrekt. De bezwaren tegen den minimumprijs van 4 ct., zijn dus niet nieuw en werden steeds volkomen door mij onderschreven. Ik herhaal, niemand heeft daartegen meer geprotesteerd dan juist ik, al wordt dat niet altijd met de groote trom gedaan. J. P. NIJSSEN, Voorzitter Vereenigde Veilingen. VELSEN, 29 Juni 1936. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAC 30 JUNI Gemeentehuis: Vergadering van den Ge meenteraad. 7 uur. Bioscoop de Pont: „Is mijn man niet ge weldig?" en „De Koerier van den Tsaar" 8 uur. WOENSDAG 1 JULI Bioscoop de Pont; „Is mijn man niet ge weldig?" en „De Koerier van den Tsaar" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: DINSDAG 30 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling door den heer George Robert. 8.15—9.15 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Paul Muni in „Het Le ven van Louis Pasteur". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het Spookkasteel" met Bela Lugori en Stan Laurel en Oli ver Hardy in „Hollywood Party". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „La Vie Parisienne", regie Robert Siodmak. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Anny Ondra in „Anny en Max". 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. en: Raadhuis. Raadsvergadering. Veis uur. WOENSDAG 1 JULI Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6