Binnen twaalf uur... Na zijn Bisschopswijding verlaat Z. H. Exc. Mgr, N. Stam, Apostolisch Vicaris van Kisumu, voor afgegaan door Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, de kathedrale kerk te Haarlem 'tn gezelschap van Z. H. Exc. Mgr. P. Hopmans en Z. H. Exc. Mgr. H. J, van Valenberg practisch verkeersexamen, waaraan ongeveer 300 kinderen deelnamen, werd Maandag te Heemstede afgenomen. Een der examinandi m actie De massa-start voor de wedstrijden, welke de .Junior Car dub" op de Brookfand- baan organiseerde Sir John Simon bij het goH- spel tijdens den traditio- neeien wedstrijd tegen Sandy Lodge Het kruis op de plaats, waar wijlen H. M. Koningin Astrid van België te Küssnacht het vorig jaar om het leven kwam, is plechtig ingewijd. Een snap shot tijdens de wijding In de St. Trudokerk te Strijp-Eindhoven brak Maandag een brand uit, die kerk bijna geheel verwoestte. Druiven, die niet zuur waren tijdens het jaarlijksche druivenfeest in de Tuilerieën te Parijs De Hertog en de Hertogin van Kent met hun acht maanden oud zoontje woning te Coppins in Buckinghamshire (Eng.) den tuin van hun nieuwe FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUTS. (Nadruk verboden). 9) „Natuurlijk ben je een idioot, Freddy", ont snapte hem halfluid. „Hoe kon je in vredes naam denken Freddy had een gevoel of iemand hem plot seling het hart uit haat uit het lichaam had gerukt, en om de maat zijner spotzieke wreedheid vol te maken, een steen in de plaats had gedeponeerd. Maar hij was niet van plan kinderachtig en sentimenteel te doen en zichzelf te gaan beklagen. Als hij niet langer het recht had haar lief te heb- bij, niemand kon hem het recht ontzeggen, haar toegewijde dienaar te zijn! „Nu eens rustig nadenken", dwong Freddy Reeve zijn in verwarring geraakten geest tot zakelijkheid. „Een man een man in een bruin pak. Daarvoor ben ik hier. Een man in een bruin pak" Op deze gedachte borduurde hij door. Zij bracht hem terug in de wereld der activiteit en actief-ztjn was een levensbehoefte voor hem in deze omstandigheden. Dus: de man m het bruine pak was niet hier en hjj was ook niet in Ipswich uitgestapt. Ipswich, een plaats, die Freddy millioenen jaren geleder gepasseerd was. toen zijn hart nog niet door een steen was vervangen. En ofschoon de man in het bruin hier niet was. zijn koffer was wèl hier. En dus lag het voor de hand, dat hij naar het restauratierijtuig gegaan was. Ja, Freddy herinnerde |ich nu weer alles. Dat was de slotsom waartoe hij was gekomen, op het oogenblik dat hij het portretNeen, nu niet meer over dat portret het restau ratierijtuig was nu aan de orde. Mooi! Prach tig! Hij zou naar het restauratierijtuig gaan, zich vergewissen dat de man rustig smakelijk zat te eten en vervolgens zijn eigen plaats innemen. Dat was het goede, oude plan. Haastig verliet hij het leege compartiment, en toen hij op zijn terugweg was zag hij in zijn eigen coupé iets, wat niet strekte tot vermeerdering van zijn innerlijke rust. Hij arriveerde namelijk juist op het gedenkwaar dige moment, dat de dikke mijnheer zijn sigarettenkoker aanboodaan het meisje! „Allemachtig!" kwam het over Freddy's lip pen. Hij liep door, in versnelden pas en bereik te den restauratiewagen. Een glimlachende en buigende oberkellner ontving hem. „Dit is uw tafeltje, mijheer", wees hij ge dienstig aan. „Dank je," betuigde Freddy. Hij ging met het gezicht in de richting van de locomotief zitten. Freddy worstelde tegen een onplezierige be zorgdheid, die zich van hem begon meester te maken. Hij haalde zich het derde-klas-com partiment voor den geest, waar hij het por tret van Miss Leveridge gevonden had, en vroeg zich af of die coupé nog leeg zou zijn. En verder: lag op dit oogenblik de krant nog op de plaats waar hij haar had aangetrof fen en bevond de bruine handtasch zich nog in het bagagenet? Maar met méér beklem ming nog stelde hij zich de vraag wat er in zijn eigen compartiment gaande was. Miss Leveridge had hem beloofd met hen te di- neeren als het met haar bedoelingen strookte. Wat waren die bedoelingen? En welk inci dent voorzag zij. dat haar zou kunnen weer houden bij hem te voegen0 Was de groote. indrukwekkende mijnheer in dat incident be trokken? „Aha! Een leege plaats!" Freddy keek snel toen een teaggrige passagier een aanslag pleegde op den onbe zetten stoel. „Pardon, die is gereserveerd", verklaarde Freddy snel. „Ja, dat weet ik", was het koele bescheid. De passagier ging blijkbaar van het principe uit, dat brutale menschen, zooal niet de halve wereld, dan toch in elk geval een leegen stoel in een dichtbezetten restauratiewagen heb ben. „Ik heb hem nu voor mij gereserveerd!" Freddy was op het punt den indringer duch tig van repliek te dienen, maar hij hield zich in en requireerde officieele hulp. Het was al tijd verkeerd een scène te maken. „Ober." riep hij, „wilt u zoo goed zijn mijnheer hier te zeggen, dat deze plaats be sproken is?" De oberkellner schoot toe. „Die plaats is gereserveerd, mijnheer!" „En hoe lang blijft die gereserveerd?" klonk het sarcastisch. „Een week?" „Neen nog maar enkele seconden, als u er niets tegen hebt." De woorden kwamen van een kalme stem achter hem. De onbeleefde mijnheer draaide het hoofd om, kreeg een kleur als een pioen en veerde overeind. Hij ging door het leven zonder iemand of iets te ontzien. Maar er zijn nu eenmaal van die uitverkorenen, die men een voudig ontzien moet. Lydia Leveridge was een van hen. VAN DE SOEP TOT DE VISCH. „Waar denkt u aan?" vroeg Miss Leveridge onder de Crème Portugaise. „Dat is een heel riskante vraag", antwoord de Freddy. ,Als dat zoo is" verklaarde zij na een oogen blik van nadenken neem ik het resico". „Juist!" klonk Freddy's bescheid. „Maar hoe 2it het met m ij n risico?" Zij wachtte op een nadere explicatie. „Als ik serieus antwoord kan het zijn dat u een lichtzinnig antwoord verwacht had. a» ais ik een lichtzinnig ant woord geef, was het u misschien om een ernstig te doen. Geeft u me een wenk in welke richtingen uw bedoelingen gaan." Zij glimlachte. „Dat is verschrikkelijk voorzichtig, Mr.. Ree ve. Probeer me oprecht te antwoorden, dat ik een idee krijg van wat er in u omgaat? MaaT u hebt het eerst gevraagd, dus is het niet meer dan billijk dat i k begin. Ik vroeg me af, of we eerst gebakken tarbot zouden nemen, of direct overgaan tot gebraden piepkuiken." Haar glimlach vervaagde. ,.Nu weet ik het", zei ze. „Wilt u me even de peper geven?" „Neen. u weet het niet" verbeterde Freddy. „Natuurlijk was het dat niet, waaraan ik dacht, en ik zal van wal steken. Ik vermoed, dat u al eenig idee heeft". „Dat geloof ik ook" stemde ze toe, „en dat was juist de reden dat ik er naar vroeg. Ik wil weten, heel graag weten, wat er precies in uw hoofd omgaat. Is de vraag zóó goed ge steld?" „Uitstekend, luistert u dan maar. Er gaat een heeleboel in mijn hoofd om." Hij wierp een blik naar den ingang van het restauratie rijtuig. Het onderzoek scheen bevredigend uit te vallen. ..Het zal een poosje duren, om het allemaal te reproduceeren". „Het diner geeft verschillende gangen" her innerde zij hem. „We kunnen tijd winnen door de gebakken tarbot niet over te slaan." Freddy voelde iets warms in zijn hart. Ze kon ook frivool zijn! Een plotselinge begeerte overviel hem. om allen ernst uit zijn geest te bannen en zich te verblijden in dit oogen blik van avontuur, zooals hij het zich had voorgesteld bij zijn vertrek. Een ideaal tête-a-tête-diner met het heerlijkste meisje op aarde! Zoo'n gouden uur kwam misschien geen. tweede maal in zijn leven terug Maar een blik op haar ringvinger, waaraan de robijn fonkelde, vaagde zijn lichtzinnige verlangens weg. „Welnuik dacht aan verscheidene din gen" hij. ..en als u het goed vindt zou ik ii lie ira-as alleïs-aai. stak yocr sivi5 voorleggen. Intusschen ben ik niet zeker, dat de term „verscheidene dingen" inderdaad juist isof ze niet alle deel uitmaken van één geheel. Misschien kunt u me helpen?" „Misschien kan ik het", knikte ze. „Ik wil graag alles hooren. U hoeft niet bang te zijn dat u me verveelt." „Om te beginnener is iets allemach tig zonderlings met dezen trein aan de hand. Miss Leverigde", ging" Freddy door, „of ik ben de grootste idioot ter wereld". ,Als er werkelijk iets niet heelemaal in den haak is," vermaande ze, „zou het verstandiger zijn om niet te luid te spreken". Zelf had ze haar stem gedempt. Freddy keek een beetje schuldig en ging op zach ter toon verder. „Ik geloof dat ik dit als uw antwoord mag beschouwen", stelde hij vast. Hij wachtte even toen de kellner hun borden wegnam en vervolgde: „Ik neem aan, dat u gezien heeft dat ik den verkeerden kant opging, toen ik ons compartiment verliet om naar het res tauratie rijtuig te gaan?" „Ja", bevestigde Miss Leveridge. „en ik ver moedde ook wél waarom". ..Ik wilde nog eens even naar onzen vriend kijken.... den zieken man. Het meisje knikte. „Hoe trof u hem aan?" „Ik trof hem heelemaal niet aan! Hij was er niet." Zij zei niets, maar haar gelaatsuitdrukking verstrakte haast onmerkbaar. Toen zij geen antwoord gaf. sprak hij verder: ..Neen. hij was er niet. Miss Leveridge. Onder normale omstandigheden zou dat niet bijster gewichtig zijn. Maar het komt me voor, dat dit géén normale omstandigheden zijn! Natuurlijk is het mogelijk dat hij in Ipswich is uitgestapt. Maar in dat geval had ik hem uit den trein moeten zien komen; ik heb goed opgelet. Ik heb hem op het perron niet gezien En daarbij, zijn tasch was niet weg. Die stond in het bagagenet". (Wordt vtrwfcö.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 8