Léon Blum voor de Assemblée Moeilijke dagen voor Engeland's Premier. Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT PRUERAMMA DONDERDAG 2 JU O 1936 BUITENLAND Frankrijk en de Europeesche vraagstukken Eden over de opheffing der sancties. Terreur duurt voort in Palestina. K. L. M. vliegt naar Helsingfors. De Indiscrete Minister, het nieuwe verschijnsel in de Britsche politiek. RIJKSSTRAATWEG 16 De zitting der Volkenbondsvergadering werd Woensdagmorgen ondêr voorzitter schap van Van Zeeland voortgezet. De be langstelling was even groot als den dag te voren. In zijn openingsrede verklaarde Van Zeeland ten aanzien van de in cidenten die zich Maandag hebben afgespeeld, dat er geen lid in de ver gadering is, die ze niet betreurd en ze niet veroordeeld heeft. Dergelijke gebeurtenissen kunnen trouwens de Assemblée niet treffen. De elemen taire orde moet worden geëerbie digd. Geen enkele betooging zal wor den geduld. Nadat de Columbiaansche gedelegeerde de algemeene besprekingen had geopend met de verklaring dat zijn land een trouw aanhan ger blijft van de beginselen van het Volken bondshandvest, las Léon Blurn uit naam van de Fransche regeering een verklaring voor, waarin hij zeide, zonder omwegen te willen spreken. Frankrijk en Europa Allereerst r— aldus Blum moeten eenige ernstige misverstanden uit den weg worden geruimd. Men heeft gezegd, dat de invloed van Frankrijk in Europa en zijn vermogen de Europeesche zaken mede te bepalen ach teruit zijn gegaan en dat zijn macht van nu af aan niet meer in staat is zich doelmatig te verzetten tegen schendingen van het in ternationale recht of doelmatige hulp te brengen bij de uitvoering van internationale overeenkomsten. Frankrijk zou door zijn binnenlandsehe moeilijkheden naar buiten machteloos zijn gemaakt en geworden zijn tot een tweederangs-mogendheid. Er bestaat geen rangorde tusschen de mogendheden, die deel uitmaken van de internationale ge meenschap. Van den dag af, waarop binnen den Volkenbond een hiërarchie zou ontstaan of buiten den bond een leidende groep zou opkomen zou de Volkenbond moreel en ma terieel geruineerd zijn door omverwerping van zijn eigen beginselen. Met klem ontkende Blum, dat de arbeidersbeweging in Frankrijk en de bezetting van het Rijngebied het land naar buiten in een passieve houding zouden hebben gebracht. Is het een bewijs van zwakheid, dat Frankrijk na de bezetting van Rijnland niet zijn toevlucht tot de wapens heeft ge nomen? Is het zwakheid zich liever op het recht dan op de wapens te beroepen? Wan neer ihet gebied van Frankrijk zelf zou zijn aangetast, zou anders zijn opgetreden. Wat de arbeidersbeweging betreft wilde Blum Slechts zeggen, dat vurige volken geen laffe of egoïstische volken zijn, en dat het. volk te meer gehecht is aan zijn onafhankelijkheid, wanneer het meer redenen heeft, deze te verdedigen, en vrijer leeft in een rechtvaar diger maatschappij. De wil van het Fransehe volk is duidelijk, het wil den vrede voor alle volken en met alle volken, wat ook hun staatsbestel en welke ook hun regeeringsbeginselen mogen zijn. Zijn vredeswil is echter noch overge geven zwakheid noch een egoïstisch terug trekken op zichzelf, noch een berustend aan vaarden van het voldongen feit. Dit zou te genwoordig trouwens volstrekt onmogelijk zijn. Daarom wil Frankrijk niet alleen den vrede voor zichzelf, maar den ondeelbaren vrede in Europa en de geheele wereld. Het tegenwoordige Europa is geen Europa des vredes, de tegenwoordige wereld is geen we reld des vredes. Voor de eerste maal sedert 18 jaar ziet men een Europeeschen oorlog als mogelijk. Van alle oorlogsgevaren nu is het ernstigste misschien wel het collectieve ge voel, dat de oorlog mogelijk is geworden, zoodra hij opgevat wordt als onafwendbaar. De hervorming van den Volkenbond. Ernstiger nog achtte Blum het feit, dat de staten, die bereid zijn den oorlog te ontkete nen, zich daarmede een voorsprong verschaf fen op de aan hun verplichtingen trouwe sta ten. Het gevaar ligt in het feit, dat het Europa van voor 1914 niet alleen in zijn materieele, maar ook in zijn moreele elementen hersteld wordt. De catastrofe wordt tenslotte verkozen boven den angst. Frankrijk wil dit gevaar vastberaden den weg versperren. Daarom is internationale organisatie in de richting van een internationale gemeenschap noodzakelijk. De oorzaak van het échec van den Volkenbond ligt niet in het handvest, maar in de trage, on zekere en dubbelzinnige toepassing. De Fran sehe regeering zou zich derhalve bij geen en kele herzieningsformule kunnen aansluiten, die den Volkenbond zou terugbrengen tot een rol van academische raadgeving. Frankrijk is bereid voor te stellen of te aanvaarden alle wijzen van regeling of uitlegging, die de prac- tische doelmatigheid van het handvest zouden doen toenemen en het nauwkeuriger en snel ler aan zijn doeleinden zouden aanpassen. Frankrijk geeft zijn woord, dat het zijn woord gestand zal doen en met alle kracht zal bij dragen tot de herleving' van den Volkenbond. Geen collectieve veiligheicl gebaseerd op een coalitie. Blum prees zich gelukkig, dat bij de recente besprekingen nauwkeurige overeenstemming van inzicht geconstateerd was met de meeste vertegenwoordigende mogendheden. Het is het instinct tot zelfbehoud, dat de landen drijft tot versnelde bewapening. Maar collectieve veiligheid, gebaseerd op een coalitie, d.w.z. op een voortdurende toeneming van bewapening, kan geen instrument zijn van duurzamen sta- bielen vrede. De bewapeningen zouden de we reld naar den oorlog medesleuren. Daar staat tegenover, dat 't Abessynische drama geleerd heeft, dat de internationale overeenkomsten falen, wanneer de mogendheden, die ze on derteekend hebben, niet tot het uiterste willen gaan, d.w.z. het risico willen aanvaarden van den oorlog. De eventualiteit van den oorlog moet dus aanvaard worden ter redding van den vrede. Dit alternatief wordt gesteld aan alle mogendheden zonder onderscheid. Onze voorstellen tot regeling beperken het tot de mogendheden, die in geografisch of politiek opzicht het dichtst bij de aangevallen mogend heid liggen. Toch blijft min of meer algemeen het oorlogsrisico bestaan. Volledig bewust en vol moed, aldus verklaarde Blum, moet men in den tegenwoordigen stand van zaken dit rr sico onder de oogen zien. Hoe moediger dit ge vaar aanvaard wordt, des te zwakker het zal blijken. De collectieve veiligheid moet echter geen enkel oorlogsgevaar met zich medebren gen, d.w.z. dat. om volledig te zijn, de eollee tieve veiligheid met algemeene ontwapening moet samengaan. Wat Abessynië en het Rijn land aangaat: Frankrijk wil geen oorlog tot herstel van het recht. Een zeker middel het verleden te liquideeren is een nieuwe toekomst te scheppen. Zijn de staten, die de inbreuk hebben gepleegd, be reid deze toekomst voor te bereiden? Het Ita- liaansche memorandum levert in dit opzicht een bijdrage en spreker hoopt, dat het Duit- sche antwoord op de Britsche vragen eveneens daartoe zal bijdragen. De gedelegeerde der Unie van Zuid-Afrika De .Water, kwam het eerst aan het woord. Hij bevestigde de gehechtheid zijner regeering aan de beginselen van den Volkenbond en verklaarde, dat de Unie van Zuid-Afrika steeds bereid zal zijn de collectieve actie te handhaven. Eden aan het woord. De Britsche minister van buitenlandsche zaken Eden, die vervolgens aan het woord komt, verklaart: Wij hebben gisteren geluis terd naar het beroep van den keizer van Abessynië. De waardigheid, waarmede hij zich tot ons richtte moet bij ieder onzer sympa thie hebben gewekt. De omstandigheden wa ren voor allen pijnlijk. Toch zijn wij er ens 'allen van bewust, dat de economische maat regelen. welke wij hebben genomen, hun doel hebben gemist. Indien de Britsche regeering eenige reden zou hebben gehad te gelooven. dat het handhaven der bestaande sancties of de uitbreiding met nieuwe sancties de posi tie van Abessynië zou hebben hersteld, zou zij een dergelijke politiek hebben bepleit. Maar onder de tegenwoordige om standigheden zou slechts militaire actie resultaat kunnen hebben en ik kan niet gelooven, dat een dergelijke actie in overweging zou kunnen wor den genomen. De Britsche regeering gelooft niet, dat de Volkenbond de verovering van Abessynië zal kunnen erkennen. Namens de Britsche regeering kon Eden Blum de verzekering geven, van volledige medewerking. Het ideaal der collectieve vei ligheid brengt de idee van militaire maat regelen mede. Indien een dergelijk ideaal thans niet kan worden bereikt, ben ik het eens met Blum, dat in een zwaar bewapende wereld de moeilijk heden om een dergelijk ideaal te bereiken, zullen toenemen. Spr. acht het noodig, dat eenige voorbereidende besprekingen plaats vinden over de toekomst vgn den Volkenbond, en hij stelde derhalve voor, dat deze kwestie pas in de September-vergadering ter. sprake zal worden gebracht. Eden besloot met zijn trouw te bevestigen aan de Volkenbondsbe ginselen. Litwinof bepleit versterking van het pact. Litwinof zeide, dat de houding van zijn re geering in het Italiaansch-Abessynische con flict slechts werd ingegeven door de eerbie diging van de bij het pact aangegane ver plichtingen. Het is in dezen geest, dat zijn regeering zal samenwerken bij den arbeid der coördinatiecommissie. Men zou ernstiger maatregelen onder oogen hebben moeten zien, indien zekere staten be reid zouden zijn geweest een militaire poging te ondernemen. Aangezien zulks niet het ge val is geweest, aldus Litwinof, was het nutte loos verder de sancties toe te passen. De Vol kenbond is dus niet in staat geweest de ter ritoriale integriteit en politieke onafhanke lijkheid van een zijner leden te verzekeren, doch artikel 16 geeft den bond machtige wa penen, welke hij niet gebruikte. In een idealen Volkenbond zouden, volgens Litwinof militaire sancties eveneens ver plicht moeten zijn. Indien wij dit ideaal van internationale solidariteit niet kunnen be reiken, moeten wij ieder continent verster ken, hetzij door een net van regionale pac ten, waarvoor bijzondere groepen staten be paalde gebierden tegen iederen aanvaller zou den moeten verdedigen, In dezen geest zou ik, aldus Litwinof, een versterking van het pact onder oogen willen zien. Hij juichte het dooi den eersten gedelegeerde van Frankrijk uit eengezette program toe, dat in zeer ruime mate met zijn eigen waarnemingen in over eenstemming is. Patrouille nabij Nazareth overvallen. JERUZALEM, 1 Juli (Reuter). in de af- geloopen 24 uur hebben wederom enkele aan slagen plaatsgevonden. Zoo werd in de heuvels ,n Nazareth een patrouille aangevallen. Er werd echter geen enkele soldaat, noch politie agent getroffen. Men gelooft echter dat de aanvallers verliezen hebben geleden. HET HUWELIJK VAN GRAAF CAVADONGA ONGELDIG? Uit New York. Graaf Cavadonga heeft door middel van zijn advocaten doen verkla ren, dat de gravin blijkbaar tracht vooruit te loopen op het verzoek tot ongeldigverkla- ring van zijn huwelijk, dat hij op het punt, stond in te diénen, zonder hieromtrent te voren zijn familie te hebben geraadpleegd. De graaf zal zich met kracht tegen het verzoek tot echtscheiding van de gravin ver zetten TRIUMF DER WETENSCHAP. De beroemde Professor Skryzowski in War schau heeft ten aanschouwe van de studenten en toehoorders van zijn college een groote hoeveelheid arsenicum ingenomen, die voor ieder levend wezen voldoende zou zijn om den dood te veroorzaken. Enkele oogenblikken la ter nuttigde de professor een nieuw soort te gengif dat hij zelf had uitgevonden, waaruit bleek dat hij van de uitwerking van het vergif niet de minste nadeelige gevolgen had onder vonden. Dit nieuwe geneesmiddel zal in de toekomst bij arsenicum vergiftigingen een be langrijke rol spelen. TWEE DOODEN BIJ VLIEGONGELUK IN BELGIë. Uit Brussel, 1 Juli. Twee officieren van het tweede luchtvaart regiment te Bierset, die met een bombardementsvliegtuig waren opgestegen, zijn met hun toestel neergestort en om het leven gekomen. Het toestel bevond zich op een hoogte van 400 meter boven de vlakte van Fooz, dicht bij het vliegveld Bierset, toen het plotseling omlaag stortte. Luitenant Delraye, die het vliegtuig be stuurde, was op slag dood, de waarnemer luitenant Frederick, werd zwaar gewond uit de wrakstukken van de machine geborgen. Hij bezweek echter tijdens de overbrenging naar het militaire hospitaal. Dank zij de nieuwe verbinding der K.L.M. met Stockholm, die Woensdag is geopend, is het mogelijk in één dag van Amsterdam naar Helsingfors te vliegen. Om halftien Woensdagochtend is de „Toe kan", als eerste vliegtuig in den nieuwen dienst op Stockholm, van Schiphol vertrok ken. Behalve te Hamburg, Kopenhagen en Malmö werd ook een tusschenlanding ge maakt te Nörrköping, waar het vliegveld werd geopend en de „Toekan" als eerste verkeers vliegtuig neerstreek. Na aankomst van de „Toekan" te Helsing fors, even later gevolgd door een Sabena- vliegtuig had een kleine plechtigheid plaats. (Van onzen Londenschen correspondent.) Londen, 30 Juni. De Premier was in het begin van deze week niet in het Lagerhuis, hoewel zijn aanwezig heid zeer gewenscht was in verband met de verwachte pogingen van de Oppositie meer politieke munt te slaan uit een tweede ministerieele indiscretie, zoo genoemd, ge pleegd door den minister Duff Cooper in Pa rijs. Er was geen oprechte verontwaardiging over en afkeuring van deze „de Fransehe Stanley Baldwin. grens is onze grens"-speech bij de Oppositie, die uiteraard en vooral na de verkiezing daar veel meer houdt van Frankrijk dan van Duitschland. Maar zij wilde een nieuwe gele genheid om te wijzen op, Baldwin's gebrek aan tucht in zijn troep en dientengevolge op zijn ongeschiktheid voor zijn post niet ongebruikt laten voorbijgaan. Baldwin was er niet omdat hij rust noodig had. De kalmte van Chequers moest hem nieuwe kracht geven en moest hem opfris- schen. Hij had daarom uitgemaakt, dat het goed voor hem zou zijn de week-end-vacantie op dat landgoed-voor-Premiers eenige dagen të verlengen. De semi-ófficieele 'verklaring is geweest, dat Baldwin, te moe was om voor zijn critici in het Lagerhuis te verschijnen; en de onaandoenlijke juridische Sir John Simon zou de zaak wel voor hem opknappen. De waarheid is, dat Baldwin veel meer dan moe is. Zijn gezondheid laat het een en ander te wenschen over. Hij lijdt aan slapeloosheid. Hij kan slecht tegen de warmte en warm is het de laatste weken geweest. En de warmte is vergezeld gegaan van een reeks sarrende politieke moeilijkheden. Baldwin heeft een sterk gestel maar hij heeft blijkbaar niet die ondoordringbare huid. die een Premier van Groot Brittannië voor zijn persoonlijke be scherming even hard noodig heeft als het sterke gestel. Baldwin is geneigd zijn wijs- geerigheid en lankmoedigheid te verliezen, wanneer het politiek erg gaat spannen. Ten tijde van de Höare-Lavalcrisis werd al rondge fluisterd, dat de Premier alle nachten wak ker lag. De episode van het begrootingslek verstoorde zijn gemoedskalmte. De misluk king van de sanctie-politiek en het feit, dat zijn regeering de eerste moest zijn de mis lukking vast te stellen hebben hem hevig aangepakt. De lasten van zijn verantwoorde lijkheid zijn zwaarder dan die, welke ooit door zijn voorgangers zijn gedragen. De juist gegeven opsomming van netelige politieke verwikkelingen is niet volledig. Baldwin ver keert in de gemoedsstemming, die het onbe- nijdbaar deel is van chronisch zwaarmoedi- gen, die niet alleen geen licht kunnen zien, maar die tegenslag en moeilijkheden zwaar der oordeelen dan ze zijn. In die stemming moet hij geneigd zijn de zwartste uitlegging te geven aan het uitstel dat afstel dreigt te worden van het Duitsche antwoord op de Britsche vragenlijst. In binnenlandsehe poli tiek dreigt een storm in het Lagerhuis over de zeer verlate indiening van de nieuwe werk loosheidsregeling. Baldwin is klaarblijkelijk op het oogenblik niet in staat voldoende geestkracht te hulp te roepen om aan al deze moeilijkheden het hoofd te bieden, ze in haar ware proporties te zien en ze rationeel aan te pakken in het La gerhuis. Men zal moeten afwachten of rust die zeker in staat is een tobbend hoofd te genezen ook in dit geval haar heilzaam werk zal doen. Men verwacht het, want licha melijk is de Premier in goede conditie. Aanvankelijk is verklaard, dat Baldwin a.s. Donderdag weer in Westminster zou zijn. Dat schijnt echter niet zeker. De Oppositie wil een persoonlijke verklaring hebben van den Premier over Lord Londonderry's ontken ning van „misleiding" over de Duitsche lucht- bewapening. Daarom heeft ze deze zaak laten rusten totdat de Premier in het Lagerhuis te rug kan zijn. Londonderry's bewering moet den Premier ook hevig hebben gehinderd. Maar het kan hem niet moeilijk vallen ze te weerleggen. En de schrandere openbare mee ning, die gauw in de uitlatingen van dezen Lord persoonlijke motieven ontdekt, is al bij voorbaat op de hand van den Premier. Lord Londonderry komt wat laat met zijn uit spraak. En de uitspraak (dat hij den Premier steeds volledig op de hoogte heeft gehouden van den omvang en de snelheid der Duitsche iuchtbewapening, zoodat Hitler's onthulling van de sterkte van zijn lucht wapen geen ver rassing voor den Premier lean zijn) klopt slecht met mededeelingen van Sir Philip Sas- soon, die wel degelijk de voorstellingen van den Premier, dat de Engelsche luchtmacht superieur bleef aan de Duitsche, bevestigden. Dat was in het voorjaar van 1935. En iedereen vraagt zich af, waarom Lord Londonderry reeds toen niet de verklaringen van Sassoon heeft tegengesproken. Intusschen maakt niet alleen een afgezette minister als Lord Londonderry den Premier 't leven zuur. Zulke „indiscreties" als die van Chamberlain en Duff Cooper doen het even zeer. Bij interpellaties er over in het Lager huis schrijft het beginsel van ministerieele solidariteit het karakter van het regeerings- antwoord voor. De indiscrete Minister kan niet worden verloochend. Maar evenmin kan worden verklaard, dat hij als spreekbuis heeft gefungeerd voor den Premier of den Fo reign Secretary. Want plaats en persoon voor officieele politieke verklaringen zijn het par lement en de verantwoordelijke minister. In het geval van Chamberlain zeide Baldwin dat hij geen bezwaar maakte tegen de persoon lijke opmerkingen van zijn collega over de sanctie-kwestie. In het geval van Du'ff Coo per merkte Baldwin's plaatsvervanger op dat de rede niet „opgesteld was om strijdig te zijn met" politieke verklaringen van recenten da tum, afgelegd op het aangewezen forum van het Lagerhuis. In beide gevallen waren de woorden, kan men zeggen, als uit het collec tieve hart van het Kabinet gegrepen. Maar in beide gevallen ook waren de woorden voorba rig en overnadrukkelijk in het aangeven van een politieken draai, met het onvermijdelijk gevolg, dat de pers van de wereld stof kreeg voor opzienbarend commentaar, dat ministers ie onafhankelijk naar voren traden en dat Baldwin's Oppositie rechtvaardiging kreeg voor haar opschuddende interpellaties. De indiscrete minister is een nieuw verschijn sel hier. De Times vindt het een veront rustend verschijnsel en vindt, dat het duidt op gebrek aan samenhang in het kabinet. Het ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Pang! een knal schalt door de lucht. De heks zit in den val ge vangen. Ze kon maar op één plaats landen en daar stond de klem opgesteld. Zij raakte het toestel aan en nu zitten haar beide voeten zoo vast als een huis! De list is prachtig gelukt. Al haar geschreeuw en gescheld helpt haar niets. Zij kan niets beginnen, zelfs de bezem is haar uit de handen gevallen. De mannetjes hebben het schouw spel eerst met verbazing aangezien, dan barsten ze in lachen uit en beginnen een vreugdedans om de machtelooze heks. „Ziezoo," zegt Thijs, „nu is onze beurt gekomen. We zullen eerst maar eens een praatje met haar gaan maken!" yordt U °k els d°Or P^%^onSnl^0nne Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) blad geeft een scherpe terechtwijzing aan Neville Chamberlain, die Zaterdag in een rede in Manchester indiscretie als een fann- iiedeugd heeft verheerlijkt. „Men kan niet zeggen dat het een van de erkende deugden van een behoorlijk landsbestuur is", merkt het blad op. Mr. Baldwin is het hoofd van dit landsbe stuur. De vrijmoedigheid, waarmede zijn medewerkers onafhankelijk op hun persoon lijke wijze de belangrijkste politieke onder werpen behandelen, doet veronderstellen, dat de Premier op het oogenblik de vaste hand mist, die noodig is om zijn span in toom te houden A. K. VAN R. Een heden door ons ontvangen Reuterbe- riclit meldt, dat Baldwin vandaag van Chequers naar Londen zal terugkeeren. Red. HAARLEM-N TELEF <6 7 2 6 f "35 - garantie pijn- v"nar loos trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd, v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) VRIJDAG 3 JULI HILVERSUM I, 1875 M. 8.— VARA 12.— AVRO 4.— VPRO 5.— VARA 8.00 VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding V'PRO. 10.15 Gram.pl. 10.45 Voordracht 11.Gramo- foonplaten 11.30 Vervolg' voordracht. 11.50 Gram.pl. 12.— Kovacs Lajos' orkest en gra- mofoonpl. 2.Voordracht 2.30 Ensemble Jetty Cantor en gramofoonplaten. 4.Slotgods- dienstoefening v. h. Intern. Doopsgez. Con gres, Witmarsum. 5.Gram.pl. 7.Causerie over de arbeidersbeweging in Frankrijk. 7.20 Gram.pl. 7.50 Nieuwsberichten ANP. 7.57 Herh. SOS-ber. 8.Berichten, 8.05 Causerie. 8.30 Concert 9.Paedagogische causerie 9.30 Concert 10.Filmpraatje 10 30 Gram.pl. 10.40 Avondwijding 11.— Nieuwsberichten ANP 11.05 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.3512.Gramo foonplaten. HILVERSUM II, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.Zang en piano 12.15 Gram.p*l. 12.30 Orgelspel 1.30 Gram.pl. 1.45 Ensemble Van der Horst 2 30 Chr. Lectuur 3.00—3.45 Vervolg' concert 4.Sopraan, piano en cello. 5.30 Gram.pl. 6.30 Voor tuinliefheb- bers 7.Berichten 7.iö Literair halfuur 7.45 Reportage 8.Berichten ANP 9.15 Kon Mili taire Kapel. 9.05 Het leven der Bevolking' in Noord-Afrika 9.35 Vervolg' concert (Om 10.05 Berichten ANP) 10.3011.30 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11,20 Orgelspel 11.50 Het St. Hilda's orkest. 12.50 Dansmuziek 1.35 Piano-recital 2.20 Toni en het North Pier orkest. 3.20 Het BBC-Schot- sche orkest en solist. 4 20 E. Colombo's orkest 5.05 Gram.pl. 5.35 Het Serge Krish Septet. 6.20 Berichten 6.50 Orgelspel 7.20 Reportage 7.55 Het Alfredo Campoli Trio. 8 20 De BB'C-Zan- gers 8.55 Komische dialoog 9.05 Dansmuziek. 9.50 Berichten 10.20 Sportpraatje 10.40 Het BBC-Midland orkest 11.3512.20 Dansmu ziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert 2.50 Gram.pl. 4.20 Kamermuziek. 5.50 Orkest concert'8.20 Zang en piano 9.05 Operette-uit zending. 11.051 05 Orkestconcert KEULEN, 456 M, 6.50 Orkestconcert 12.20 Dito. 1.35 Omroep- kleinorkest 2.35 Omroepkwintet 4.20 Literair muzikaal programma 6 20 Omroeporkest 7.20 Gram.pl. 8.30 Voor oud-strijders 10.45 Con cert 11.2012.20 Omroeporkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest 1.30 Klein- orkest 1.502.20 Gram pl. 5.20 Omroeporkest 6.20 en 6.50 Gram.pl. 7.20 Trioconcert 8.20 Sa lon-orkest 9.05 Radio-tooneel 9.20 Kamermu ziek 10.30—11.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Klein-orkest 1.30 Sa lon-orkest 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Accordeon- muziek. 5.40 Klein-orkest 6.35 Gram.pl. 6.50 Piano-recital 7.35 Zang. 8.20 Omroeporkest en zang. 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSUHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Opera-uitzending (gr.pl.) 10.20 Berich ten. 10.50 Viool en piano 11.05 Weerbericht. 11.2012.20 Concert.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3