VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: .WEERBERICHT IJMUIDEN Het Excelsior-tournooi te Amsterdam. Gevolgen van de staking. HEEMSKERK BEVERWIJK. Vonnis in de zaak-Ambt Hardenberg. DukelStahlberg remise. Woensdagavond werden te Amsterdam enkele partijen van het Excelsior tournooi vooruit gespeeld. Dukel moest tegen Stahlberg spelen. Het was een gecompliceerde partij, waaruit na vier uur spelen tot remise werd besloten. De Amsterdamsche kampioen Westra verloor van Scherpernisse. De stand der deelnemers luid: Dukel 3 p.. 2 gesp.. Rustenburg 2 p., 1 gesp., Stahlberg 2 gesp. 2 pnt. Laros 1 gesp. 1 pnt. Scherpernisse 1 gesp. 2 pnt. Hovingh, Druif en De Boer 1 punt. Zaterdagavond worden de wedstrijden voortgezet. Dukel ontmoet Westra. Laros speelt tegen Hovingh. Zondagmorgen in de derde ronde speelt Laros in hotel Kennemerhof tegen Sopar. Dukel is vrij. Wedstrijdleider is de heer P. Leijte. OPDRACHT. Het, opnieuw maken van een opgeruimden remstoel in het buitentoeleidingskanaal naai de middensluis, behoorende tot de werken van het Noordzeekanaal, is opgedragen aan de N.V. Waterwerken te Amsterdam voor f 3639. UITSLAG VERLOTING SCHOOL H. Dinsdagavond heeft, onder politietoezicht, de verloting plaats gehad, die georganiseerd was ten bate van een vacantie-uitstapje voor de leerlingen van School H. De uitslag hiervan is als volgt: 1908 hoofd prijs een stofzuiger, 1375 een rookfauteuil. Ver der zijn prijzen gevallen op de nos. 1261, 1680, 735, 1466, 1890, 907, 1734, 949, 1975 en 715. De prijzen kunnen worden afgehaald bij Marcelis, Trompstraat 17. De prijzen die op 1 Augustus niet zijn afgehaald vervallen aan het verlotingscomité. SCHOOLREISJE 5e KLAS SCHOOL A. De leerlingen van de 5e klas van de O.L. School A (Kerkstraat) hebben Dinsdag onder leiding van hun onderwijzer en twee onder wijzeressen een schoolreisje gemaakt per auto bus. De tocht ging eerst naar Artis, waar volop genoten werd. Maar het meest genoten ze toch, als jonge IJmuidenaren, van het Aquarium. Daar waar ze scholien, roggen, tongen, tar botten, poontjes, haringen enz. in hun element zagen rondzwemmen, waren ook de kinderen van IJmuiden in hun element. Ook Heiman's Diorama, waar ze het duin landschap zagen met de vogels, die er leven, werd door allen bewonderd. Het kostte moeite, door Artis heen te ko men, want voor elk dier toonden de kinderen belangstelling. Op deze les in natuurkunde volgde een les in geschiedenis. Het volgend punt op het pro gramma was n.l. een bezoek aan het Muider- slot. Ook deze „les" was interessant. En dan.... eindelijk naar den speeituin „Oud-Naarden". Na een half uur waren haast ahe kinderen in het water, in de kano of in de „hobbelende geit". Er werd gespeeld naar hartelust en voor allen ging de tijd veel te snel. De terugreis was heel wat kalmer dan de heenreis. Het zingen werd zwakker, hield op. Maar toen IJmuiden weer in liet zicht kwam, werd het restantje energie gebruikt om een frisch liedje te zingen. Het was een fijne dag en een nuttige dag tevens. VEREEN1GING ZWAKZINNIGENZORG. Gisteravond heeft in café Centraal de jaar lij ksche ledenvergadering plaats gehad van de vereeniging voor Zwakzinnigenzorg. De vergadering stond onder leiding van den voor zitter den heer H. Groeneveld. Na een kort openingswoord van den voorzitter werden jaarverslagen uitgebracht door den secretaris den heer A. ten Broeke, door den leider der werkinrichting, .den heer A. P. Stolk en den penningmeester, den heer E. W. de Boer. Als bestuurslid is afgetreden de heer A. P. Stolk. Deze zal voortaan uitsluitend fungeeren als directeur-leider der werkinrichting en zal als adviseur het bestuur ter zijde staan. De af tredende bestuursleden, Dr. de Weerdt en de heer E. W. de Boer zijn bij acclamatie her kozen. In de vacture A. P. Stolk is om bijzon dere reden niet voorzien geworden. De verkie zing hiervoor is tot gelegener tijd uitgesteld. Voorts is door de vergadering besloten tot 't aanschaffen van nog eenige toestellen voor de vervaardiging' van groote matten, opdat voldaan kan worden aan iedere aanvraag wat betreft de grootte. Wat den verkoop van goederen betreft, deze is beter dan begin 1935, Dit neemt echter niet weg, dat er nog een groote voorraad is en dat het bestuur een beroep doet op de inwoners onzer ge meente, om zooveel het mogelijk is, artike len van de V. V. Z. Z. te koopen. 117 270 413 492 548 565 .240 664 736 950 1039 1096 1099 1311 1388 1423 1603 1796 1981 2071 2163 2296 2368 2381 2582 2583 2635 2824 2862 2909 2957 3009 3017 3094 3097 3247 3250 3205 3426 3535 3658 3672 3724 3962 4001 4120 4149 4219 4748 4764 4808 4843 4952 4953 5000 De prijzen kunnen worden afgehaald ten huize van den heer A. P. Bakker, Cronjé- straat 7 IJmuiden. Walpersoneel ontslagen. Zooals wij reeds eerder berichtten hebben eenige vischhandelaren zich genoodzaakt gezien, personeel te ontslaan. Thans is ook het walpersoneel van eenige reederijen ontslagen en hebben ook de ijsfa- |l Juïi: brieken en eenige smederijen een deel van I Starling s.s. Londen hunne arbeiders ontslag aangezegd. AANGEKOMEN. 3U Juni: Mui Hoek s.s. Rotterdam 1 Juli: Authority s.s. Rotterdam Trio m.s. Shoreham Euterpe s.s. Bordeaux Krossfonn m.s. Rotterdam Orestes s.s. Constantza VERTROKKEN. 30 Juni: Agnita m.s. Curacao A. Andreev m.s. Archangel Henca m.s. Ipswich Maaskerk s.s. Freetown Amstelstroom m.s. Leith Vliestroom s.s. Huil EXAMEN L. O Aan de bisschoppelijke kweekschool slaag den voor de acte L. O. de heeren P. Veltman, Heilo; A. W. de Vroom, Gouda; M. E. Wen- tink, Alkmaar. Invoer van visch. Nu er zoo weinig visch aan den afslag komt, zijn de importeurs van visch wegr ac tief. Gisteren was er veel consignatievisch aan den afslag, voornamelijk makreel, schel- visch en ook roode poon. Voor deze visch werden goede prijzen betaald. Theano s.s. Rotterdam Waterland s.s. Buenos Aires Marsdén s.s. Newcastle De een z'n dood. .enz. Dit oude spreekwoord kon worden toege past op den logger SCH 19, een groote log ger die des zomers dikwijls om de Noord vischt. Vooral met zijn schelvisch en zijn kabeljauw trof deze logger het bijzonder. Een besomming' van f 1800 was het resultaat dezer reis. De Denen. De vreugde voor de Denen zal van korten duur zijn. Het contingent voor Juli bedraagt nog geen 30.000 K.G. of 600 kisten. Aange zien de vijf kotters, die gisteren binnen wa ren, minstens 400 kisten aanvoerden, kan er nog slechts hoogstens een tweetal zijn vangst in IJmuiden lossen. DE SCHEEPVAART VOOR ONZE HAVENS IN JUNI EN IN HET EERSTE HALFJAAR. Voor de Hoogovens zijn in maand Juni aan gekomen 25 zeeschepen, waarvan 10 met erts UITSTAPJE VOOR KINDEREN VAN WERKLOOZEN. Vrijdagavond wordt in het Witte Kruisge- bouw een vergadering' gehouden van afgevaar digden van den Beverwijkschen Bestuurders bond, den Chr. Besturenbond, den'R. K. Volks bond en het P. A. S. ter bespreking van het plan Reynders om kinderen van werkloozen in den loop van dezen zomer een uitstapje te bezorgen. De vergadering zal zich voornamelijk bezig houden met de vraag op welke wijze de daarvoor benoodigde gelden zullen worden bijeengebracht. LEDENVERGADERING VAN A. N. G. O. B. In de gisteravond gehouden ledenvergade- I ring van de plaatselijke af deeling van den Algemeenen Nederlandschen Geheelonthou- dersbond werd besloten een subsidie te ver- leenen aan de Geheelonthouders kinderclub „Kindergeluk". Op 8 en 9 Augustus zal de af- I deeling deel nemen aan een week-end dat in Middenduin bij Santpoort wordt gehouden. De heer Toebes werd aangewezen om de af- I deeling te vertegenwoordigen op de algemeene vergadering in Bentveld. Vervolgens heeft mevrouw Berghuisde I Greef verslag' uitgebracht over de Blauwe WIJZIGING LEGESVERORDENING. De bij raadsbesluit van 8 April j.l. gewijzigde legesverordening betreffende bouwvergun ningen heeft thans de Koninklijke goed keuring verkregen. In de vervolge zullen de leges voor af te geven bouwvergunningen bedragen: per waning of ander gebouw: 1. voor bouwkosten tot een bedrag van f 500, f 1.50. 2. voor iedere f 1000 bouwkosten of ge deelte daarvan, met uitzondering van het be paalde onder 1 f 2. 3 met steenkolen en 12 om ijzer te laden. Er Weekactie. Deze had een nadeelig saldo op- vertrökken 12 schepen met ijzer, waarvan 5 [geleverd GOEDKOOP ZWEMMEN VOOR WERK LOOZEN IN DE VELSER- ZWEMINRICHTING. Jeugdige werkloozen krijgen zwemles. Het bestuur der Velser Zweminrichting heeft besloten, op Dinsdag en Vrijdagmorgen telkens van 9 uur tot 10.30 uur de zwemin richting voor werkloozen open te stellen. Het tarief zal dan 5 ets. zijn, terwijl voor de rijwielstalling 2 ets. per rijwiel gerekend zal worden. Dat de hiervoor genoemde uren gekozen zijn, vindt zijn oorzaak in het feit, dat de tijden voor populaire baden a 10 ets. te druk bezet zijn. Verder is het bestuur der V.Z.I. met de commissie overeengekomen, dat de jeugdige werkloozen der centrale werkplaats aan de Z. Z der Visschershaven, eiken Dinsdag en Vrijdag van 9 uur tot 10 uur in de inrichting kunnen zwemmen. Zij die niet zwemmen kunnen, zullen zwemles ontvangen. De kos ten hieraan verbonden, welke zeer gering zijn, zullen bestreden worden uit het daar voor gevormde ontspanningsfonds. Het bestuur der V.Z.I. hoopt hierdoor het zwemmen onder het bereik te brengen van diegenen, welke om financieele redenen geen gelegenheid hebben de zwemsport te beoefe nen. Het hoopt tevens, dat er een druk ge bruik van gemaakt zal worden. VERLOTING IJMUIDER REDDINGS BRIGADE. De Dinsdagavond in Hotel Kennemerhof onder toezicht van den wnd. Commissaris van Politie, den heer Tuinstra. gehouden verloting had het volgende resultaat: Het Fongers-Rijwiel viel op nr. 1623, de rookfauteuil op nr. 736, de rook- en leestafel op nr. 4062, de schilderij in lijst op 1039, de aquarel in lijst op nr. 3160. De overige prijzen vielen ten deel aan de houders van de loten, genummerd: 17 39 naar Zweden, 2 naar Noorwegen, 3 naar De nemarken, 1naar Finland en 1 naar Mid- dellandsche zeehavens. Voor de papierfabriek kwamen aan schepen, waarvan 4 met hout, 3 met cellu lose en 1 met houtstof. Voor IJmuiden kwamen aan 17 schepen, waarvan 5 met makreel, 2 met ijs, 2 met stuk goed, 1 met toeristen. Gedurende het eerste halfjaar kwamen voor de Hoogovens aan 126 zeeschepen, waarvan 49 met erts, 13 met steenkolen, 2' met an- thraciet en 2 met zwavelzuur, terwijl 66 sche pen aankwamen om te laden. Daarvan ver trokken er 59 met een lading ijzer en 1 met ijzeraarde. Verleden jaar kwamen in de eerste 6 maan den voor de Hoogovens 128 schepen aan, waarvan 48 met erts, 17 met zwavelzuur en 14 met steenkolen en vertrokken toen 40 schepen met ijzer, 4 met zwavelzuur en 1 met creosoot. Voor de papierfabrieken kwamen in 't eer ste halfjaar aan 29 zeeschepen, waarvan 12 met hout, 16 met cellulose en 1 met houtstof, tegen verleden jaar eveneens 29 schepen, waarvan 15 met. hout, 12 met cellulose en 2 met houtstof. Voor IJmuiden kwamen in de eerste 6 maanden aan 71 zeeschepen, waarvan 9 met natuurijs, 8 met makreel, 1 met visch, 1 met haring, 4 met stukgoed, 2 met passagiers, 4 om te bunkeren en 7 om post en passagiers in te nemen. Verleden jaar bedroeg het aantal aangekomen schepen 7'4. In totaal kwamen dus in het eerste half jaar voor onze havens aan 226 zeeschepen, tegen verleden jaar 231 schepen, dus thans 5 schepen minder. DE DUIKTOREN GEARRIVEERD. Van Wienen's duiktoren, die voor het eerst in gebruik zal worden genomen bij de her stelling van den defecten gaszinker in het Noordzeekanaal, is Woensdagmiddag ter plaatse aangekomen. De toren is aan een drijvende kraan bo ven de plaats, waar men het lek vermoedt, opgehangen. Men hoopt zoo spoedig mogelijk met de werkzaamheden te kunnen beginnen. Men is thans nog bezig met het aanleggen der electrische leidingen van den wal af naar de drijvende kraan. Ten slotte werden nog besprekingen gevoerd over een door de afdeeling te houden ver loting. CIRCUS STRASSBURGER. Het circus Strassburger zal hier ter plaatse op Vrijdag 10, Zaterdag 11 en Zondag 12 Juli voorstellingen geven. Het circus zal stand plaats op het weiland van den heer C. Veldt aan den Munnikkenweg, nemen. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot de heer A. P. Langendijk slaagde aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam voor het eerste gedeelte van het arts-examen. DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Nu het aardbeienseizoen zijn hoogtepunt nadert, nemen de aanvoeren dagelijks in om vang toe. In verband daarmee zijn gisteren de prijzen niet onbelangrijk gedaald. Aan de Vereenigde Veilingen was de gemid delde prijs f 13,09 per 100 K.G. De aanvoer was 149. 808 K.G. Aan de B. E. T. veiling werd f 12,79 per 100 K.G. betaald. Aan deze veiling was de aanvoer 96000 K.G. TERAARDEBESTELLING TH. M. KETELAAR. AMSTERDAM, 1 Juli. Op de begraafplaats „Zorgvliet" is hedenmiddag onder buitenge woon groote belangstelling de heer Th. M. Ke telaar, lid der Tweede Kamer en van den Am- sterdamschen Gemeenteraad teraardebe- steld. Onder de zeer velen die in de aula van de begraafplaats bijeengekomen waren om aan den overledene de laatste eer te bewijzen, merkten we op de ministers Oud en Slingen- berg, den commissaris der Koningin in Noord- Holland, mr. dr. A. Röell, benevens leden van Ged. Staten en oud-leden van Ged. Staten, waarvan ook de heer Ketelaar lid is geweest. Voorts waren aanwezig de burgemeester van Amsterdam dr. W. de Vlugt en de wethou ders Kropman, De Miranda en Boekman, zoo mede de gemeentesecretaris mr. Van Lier. Hierbij sloten zich aan de gemeenteraadsleden van alle partijen. Tal van oud-leden van den gemeenteraad waren mede aanwezig. Onder dezen waren de heeren H. J. den Hertog en mr. L. v. d. Bergh en Klaas de Vries. Verte genwoordigd waren verder het hoofdbestuur van den Vrijz. Dem. Bond en de afdeeling Amsterdam van dien bond, tal van hoofdbe stuursleden van den Bond van Nederl. On derwijzers, waarvan de heer Ketelaar vele jaren de secretaris is geweest, zoomede be stuursleden van de afd. Amsterdam van den Bond. Het hoofdbestuur van het Ned. Onder wijzers Genootschap was vertegenwoordigd door zijn voorzitter. Ook was aanwezig het bestuur van het Centraal Gen. van Vacantie- kolonies, van welke instelling de heer Kete laar penningmeester was. Tenslotte merkten we nog op den Consul van Frankrijk. Toen de kist met het stoffelijk overschot in de aula was geplaatst en onder een schat van bloemen was bedolven, trad allereerst naar voren: Mr. Joekes sprak een afscheidswoord na mens de Kamerfractie en het hoofdbestuur van den Vrijz. Dem. Bond. Zijn werk was vol toewijding en ten bate van het algemeen belang. Hij deed vooral veel voor het volks kind. Zijn humor en gevatheid waren een deel van zijn wezen. Onze fractie herdenkt hem met groote dankbaarheid. Vervolgens sprak de heer Schuckink Kool namens het Centraal Genootschap voor Kin- derstellings en Vacantiekolonies. Dertig jaar lang is Ketelaar een penningmeester bij de gratie Gods geweest. Namens hondderdduizend kinderen zeg ik Schip van Alkmaar x) I Alcinous x) I Almkerk Agamemnon (Ned.) BosKoup Baarn Boschfontein x) Bodegraven British Energy x) Bennekom BESOMMINGEN. Heden alleen aanvoer van eenige schuit jes. VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur: lucht 68 Temperatuur: water 68 MARKTPRIJZEN van Donderdag 2 Juli. Tarbot per K.G. f 1.08—f 1 Tongen per K.G. f 1.22f 1 Zetschol per 50 K.G. f 20 Kleine schol per 50 K.G. 18f 7 Bot per 50. K.G. f 14.50—f 5 Schar per 50 K.G. f 3.80—f 3.30 Pieterman per 50 K.G. f 13 Chr. Huygens x) Caribia x) Costa Rica x) J Deucalion (Ned.) Dalarö Eemland Eurypylus j Fauna (Ned.) Ganymedes (Ned.) Granicos Hermes Hercules Irene (Ned.) Jagersfontein x) J. v. Oldenbarnevelt x) Kurmark x) Kronos Laertes Luneburg Lincoln Ellsworth Aan den grond gezeten Het Nederlandsche motorschip „Boschfon tein", op weg van Beira via Antwerpen en I Lapland Rotterdam n,aar Amsterdam, heeft ten einde te Vlissingen te bunkeren, aldaar bij de Meerkerk xj Schoone Waardin aan den grond gezeten. Het series schip is kort daarna door de sleepbooten Meiampus „Rotterdam" en „Engeland" weer vlot ge- P4in?er bracht. ^chiahos I Medea Reparatie ondergaan. Merope Het Russische motorschip „A. Andreev" I Myeonos hetwelk 24 Juni alhier binnenkwam ten einde bij de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschap pij te Amsterdam eenige reparaties te onder gaan, heeft deze herstellingen uitgevoerd en vertrok Dinsdagavond weer naar Archangel. Montferland x) Neleus x) Oberon Orion (Gr.) Oljaren Oranje Nassau Lichtschip Terschellingerbank. Het lichtschip Terschellingerbank is voor ongeveer 4 weken vervangen door een reserve Poelau Bras x) lichtschip met als dagmerk een zwarte bal in Phrygia top. Des nachts wordt normaal groepschitter- Palatia licht gegeven. Poelau Tello x) Pan Gothia x) Rome als zeehaven. I Polydorus In den loop der jaren zijn al vele artikelen Pluto (Ned.) verschenen over de wenschelkijheid Rome tot Patricia zeehaven te maken. Thans verzamelt men al deze plannen, voorstellen en berekeningen I ttanaiontem x> teneinde tot een juist overzicht te komen van I sa.la.wa.ti de vraag of uitvoering dezer plannen mogelijk ste]ia (Ned.) zou zijn. I ff]&3, x) Een vooraanstaand admiraal moet verklaard salland x) hebben, dat door het aanleggen van sluizen saturnus in het kanaal van Fiuminico Rome bereikbaar zou zijn voor schepen van middelgrootte, voor de kleine kustvaart en visschersvaartuigen. De kosten zouden ongeveer 38 millioen Lire be dragen. Opgelegde schepen. Te Amsterdam waren gisteren (Dinsdag) vijf schepen onder Nederlandsche vlag opgelegd. Op dien zelfden dag waren te Rotterdam géén schepen meer opgelegd. Serooskerk x) Sint Annaland I Sembilan x) Uckermark x) Venezuela x) Chili. Batavia Japan Midd. Zee Chili Chili Zuid Afrika Chili Abadan Chili Batavia Pto Barrios West Indië Midd. Zee Lulea (v. IJm.) Buenos Aires Batavia Danzig Alexandrië Santé Fé Bourgas Midd. Zee Danzig Z. Afrika Batavia Ned. Indië Lissabon Batavia Ned. Indië Constantza Lulea (v. IJm.) Japan Ned. Indië Batavia Hernösand Z ar ate West Indië Midd. Zee Onega Buenos Aires Batavia Alexandrië Rosario Batoum West Indië Batavia West Indië Tampico Batavia Aruba Hamburg Stettin West Indië Z. Afrika Batavia Alexandrië Batavia Buenos Aires Santa Cruz Japan Leningrad Ned. Indië Ned. Indië Hamburg verm. aankomst Laatste bericht 7 Juli 4 Juli 10 Juli 15 Juli 10 Juli 20 Juli 2 Juli 12 Juli 12 Aug. 5 Juli 14 Juli 26 Juli 26 Juli 10 Juli 11 Juli 3 Juli 21 Juli 3 Juli 9 Juli 7 Juli 31 Juli 13 Juli 24 Juli 6 Juli 12 Aug. 5 Juli 28 Juni te Liverpool. 29 Juni van Gibraltar. 27 Juni te Saigon. 30 Juni van Cadix. 25 Juni te Hamburg. 20 Juni te Balboa. 2 Juli te Hamburg. 28 Juni van Tocopilla. 25 Juni van Pt. Said. 27 Juni van Callao. 30 Juni van Perim. 29 Juni van Barbados. 29 Juni van Flores. 30 Juni van Catania. 27 Jun vertrokken. 23 Juni van Bahia. vertrekt 4 Juli. 30 Juni vertrokken. 29 Juni van Sicilië, in lading. 29 Juni van Patras. 30 Juni van Pyli. in lading. 30 Juni van Das er Salam. 5 Aug. vertrekt 8 Juli. 12 Juli 24 Juni van Port-Said. 2 Juli 30 Juni te Antwerpen. 18 Juli 22 Juni van Colombo. 8 Aug. 28 Juni te Singapore. 6 Juli 22 Juni van Stamboul. 2 Juli 27 Juni vertrokken. 24 Juni van Penang. 25 Juli 24 Juni van Colombo. 31 Juli 30 Juni te Belawan. 1 Juli 29 Juni van Elseneur 3 Aug. 2 Juli vertrokken. 20 Juni van Guantanamo. 24 Juli 30 Juni van Susak. 2 Juli 22 Juni vertrokken. in lading. 23 Juni van Padang. 25 Juni te Danzig. 6 Juni vertrokken. 30 Juni te Algiers. 29 Juni van Paramaribo. 29 Juni van Pt. Said. 29 Juni v. d. Azoren. 1 Juli van Pto Colombia, in lading. 15 Juni vertrokken, vertrekt 4 Juli. vertrekt 4 Juli. vertrekt 8 Juli v. Colon. 30 Juni van Kaapstad. 29 Juni van Pt. Said. 26 Juni van Gibraltar, in lading. 26 Juni vertrokken. 20 Juni vertrokken. 25 Juni te Yokohama. 30 Juni vertrokken. 29 Juni van Padang. 27 Juni van Batavia, vertrekt 4 Juli. DONDERDAG 2 JUEl 1936 De Bilt ooonpelti Meest matigen Zuidelijken tot Weste lijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waar schijnlijk nog enkele regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 764.4 m.M. te La Coruna. Laagste 750.8 m.M. te Holyhead. THERMOMETERSTAND-. Hoogste gisteren 70 F. Laagste hedennacht 57 F. Hoogste heden 61 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 754 m.M. Neiging stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Vrijdag v.m. 1.54 uur; n.m. 2.22 uur. Zaterdag v.m. 2.34 uur; n.m. 3.03 uur. Zondag v.m. 3.16 uur; n.m. 3.44 uur. hem dank voor zijn hulp en toewijding. Tenslotte sprak minister P. J. Oud als vriend: Ik wensch slechts een kort persoonlijk woord te spreken, omdat ik zoo heel veel aan Ketelaar te danken heb. Alles wat hij voor de openbare zaak en het kind gedaan heeft kwam voort uit zijn groot en goed hart. Na woorden van troost tot de familie werd de baar onder het spelen van orgelmuziek grafwaarts ge dragen. Mr. R. H. Nierstrasz dankte namens de fa milie voor de laatste eer. ARNHEM, 1 Juli. Het gerechtshof te Arnhem heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen H. H. W., oud-burgemeester van Ambt Hardenberg. die door de rechtbank te Almelo wegens verduistering en heling ver oordeeld was tot een jaar en zes maanden ge vangenisstraf. Het hof heeft heden dit vonnis vernietigd en verdachte veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 30 Juni 1936. 1. Johannes Verdegaal, landbouwer, wonen de te Aalsmeer, Zwarteweg 78, „Catharina- hoeve". Curator Mr. H. O. Drilsma te Haarlem. (Afgewezen werd het verzoek tot surseance van betaling van Johannes Verdegaal voor noemd. Bewindvoerder Mr. H. O. Drilsma te Haarlem). 2. Joh. G. Scholier, tandheelkundige, wonen de te Haarlem, Jansweg 6. Curator Mr. J. Deenik te Haarlem. 3. Albert Vos Jr., vischkoopman, wonende te IJmuiden, Kanaalstraat 15. Curator Mr. F. A. Davidson te Haarlem. 4. A. LOmbar Petri, bakker, wonende te IJmuiden, Koekoekstraat 3. Curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 5. J. van Reeuwijk, stucadoor, wonende te Wijk aan Duin, Creutzbergerlaan 20A. Cura tor Mr. P. Tideman te Haarlem. 6. G. A. Döhring, voorheen vliegenier, thans zonder beroep, wonende te Zandvoort, Kost- verlorenstraat 94. Curator Mr. F. van der Goot te Haarlem. 7. M. H. A. Gouwenberg, caféhouder, wonen de te Haarlem, Generaal Cronjéstraat 139. Curator Mr. J. Deenik. te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. A. L. M. van Berckel te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief van; 1. G. S. Sanders, bollenkweeker, wonende te Lisse, Rooversbroekpolder. Curatrice Mej. Mr. D. M. 't Hooft te Aalsmeer. 2. G. IJff, reiziger, wonende te Zaandam, Ooievaarstraat 21. Curator: Mr. H. H. Riepma te Edam. 3. J. Paay, aannemer, wonende te IJmuiden, Meeuwenlaan 18. Curator Mr. L. Ali Cohen te Haarlem. 4. A. J. C. Berg, aannemer, wonende te IJmuiden, Tuinderstraat 63. Curator Mr. L. Ali Cohen te Haarlem. 5. De Handelsvennootschap onder de firma Berg en Paay, gevestigd en kantoorhoudende te Velsen, Gerard Doustraat 63. Curator Mr. L. Ali Cohen te Haarlem. 6. M. Walraven, handelende onder de firma naam M. Walraven Co.'s bloembollenhande laar, wonende te Hillegom, Veenenburgerlaan 45. Curator Mr. F. M. Kagemeijer te Haarlem. 7. A. van Tiggelen, wonende te Haarlem, Friezenstraat 20. Curator Mr. B. E. van Tijn te Haarlem. Geëindigd is het faillissement wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst H. Velleman, koopman in confectiegoederen, wonende te Haarlem. Curator Mr. W. Veniet te Haarlem. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 3 JULI Bioscoop de Pont: „Een aap van een jon gen" en „De verklikker van Scotland Yard" 3 uur. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. AGENDA TE HAARLEM. Heden: DONDERDAG 2 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling. 34 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Paul Muni in „Het Le ven van Louis Pasteur", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: .Het Spookkasteel" met Bela Lugori en Stan Laurel en Oli ver Hardy in „Hollywood Party". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: .La Vie ParisiPnne", regie Robert Siodmak. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Anny Ondra in „Anny en Max". 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 3 JULI Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws, nieuw programma. Bioscopen, nieuw programme

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6