De raadsverkiezingen te De int. kampioenschappen van Wimbledon. Beverwijk. LA WNTENNIS. De laatste Nederlanders uitgeschakeld. Perry en Von Cramm weer in den eindstrijd. BEVERWIJK. Het overzicht van de groentenmarkt DONDERDAG 2 JULI 1936 CASTRICUM ROEIEN. VOETBAL. HONKBAL (Vervolg op de elders opgenomen mede- deelingen.) De nieuwe Raad. Gekozen waren alzoo: R.-K. Staatspartij: N. J. Out, G. Welagen, A. N. Aardenburg, H. B. Vink, B. Schelvis, J. R. N. van Doorn en J. J. Bisschop. De heer J. J. Bisschop, die op de lijst van de R.K. Staatspartij de negende plaats innam bleek met voorkeurstemmen te zijn gekozen Op den heer Bisschop werden 267 stemmen uitgebracht. De helft van den kiesdeeler (252 stemmen) was voldoende voor het bezetten van dezen zetel, die bij normaal verloop voor den heer N. Tervoort bestemd zou zijn, De heer Bisschop kon ons nog niet mededeelen of hij zijn zetel zou aanvaarden. Wij wijzen er op, dat alle candidaten van de R.-K. Staats partij bij het aanvaarden van hun candida- tuur de verklaring hebben onderteekend, dat zij eventueel geen zetel, verkregen door voor keurstemmen zouden aanvaarden. In ieder geval is de heer Bisschop echter officieel als raadslid gekozen. S. D. A. P.: W. van Dok, T. Kemp-Haan, J. W. Gabel en H. Rothe. Comm. Partij Nederland: G. H. Rollen- berg. Lijst Visser: J. Visser. Anti-Rev. en Chr. Hist. Partij: N. Passchier Neutrale Kiesvereeniging' „Gemeentebelan gen": F. R. C. Rij kens. Vrijz. Dem. Bond: K. Steyn en J. P. Muntje- werf. Als nieuwelingen doen hun intrede in den eersten gemeenteraad van het nieuwe Bever wijk de heeren A. N. Aardenburg, H. B. Vink (R.K. Staatspartij), G. Rollenberg (Comm. Partij Nederland), H. Rothe (S. D. A. P.), F. R. C. Rijkens (Neutrale Kiesvereeniging Ge meentebelangen) en J. P. Muntjewerf (Vrijz. Dem. Bond). Van den vroegeren raad van Beverwijk kee- ren niet terug de heeren A. L. van Groningen, J. Meurs, J. L. F. Post, E. de Ruiter, H. Tromp, M. Tromp en C. Versteeg. Van den raad der voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin keeren niet in den nieu wen raad terug de heeren G. Bakkum, H C. van der Colk, J. P. Melchers, W. v. d. Meu- len, A. van Velthoven, A. Wernke en Jac. J. de Wildt. Van de nieuwe leden, die in den raad van Beverwijk zitting zullen nemen, kunnen wij de volgende bijzonderheden mededeelen: G. A. Rollenberg, (Comm. Partij Nederland) geboren 28 Augustus 1896 te Raamsdonk- veer. De heer Rollenberg vestigde zich onge veer drie jaren geleden te Beverwijk. Hij is lid van het N. A. S. (bouwvakarbeiders), tweede voorzitter van het onlangs alhier op gerichte Werkloozen Strijd Comité en lid van Roode Hulp. Reeds in 1935 was hij candidaat voor den gemeenteraad. Zijn partij kon toen echter met 315 stemmen geen zetel verwerven. J. W. Gabel, S. D. A. P., is Amsterdammer van geboorte, waar hij 18 Januari 1905 het le venslicht aanschouwde. In de hoofdstad was hij o.m. bestuurslid van afdeeling VI der S. D. A. P. en bestuurslid van afd. M. van de V. A. R. A. De heer Gabel werd in 1935 ge kozen als lid van den gemeenteraad van Wijk aan Zee en Duin. Hij is o.m. voorzitter van de afdeeling Beverwijk van de S.D.A.P. H. Rothe, S. D. A. P. De heer Rothe is al evenzeer een bekende persoonlijkheid in het openbare leven. Hij vervult in verscheidene organisaties een leidende functie. Onlangs volgde hij den heer K. Steyn op als voorzitter van de Instelling Maatschappelijk Hulpbe toon. N. Passchier, de eenige candidaat, die van de gecombineerde lijst der Anti-Revolution- naire kiesvereeniging en de Chr. Hist. Unie werd gekozen, werd in 1935 lid van den ge meenteraad van Wijk aan Zee en Duin. Hij werd onmiddellijk tot wethouder benoemd. De heer Passchier is voorzitter van de Anti- Re v. Kiesvereeniging en van den Christelijken Boeren- en Tuindersbond. F. R. C. Rijkens, die zitting neemt voor de Neutrale Kiesvereeniging „Gemeentebelan gen" is een zeer bekende, zelfs populaire per soon in Beverwijk. Gedurende een lange reeks van jaren was hij commies ter secretarie al hier, een functie, waaruit hij eerst kort ge leden, wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd afscheid nam. Hij ver wierf zich vooral groote bekendheid als voor zitter van de vereeniging „Koninginnedag", een functie, welke hij vele jaren met groote toewijding heeft vervuld. J. P. Muntjewerf zal als Vrijz. Democraat in den nieuwen gemeenteraad den heer K. Steyn gezelschap houden. De heer Muntjewerf, die op 27 December 1889 geboren werden, is be stuurslid van de Vrijz. Dem. Kiesvereeniging „De Eendracht". A. N. Aardenburg, R.K. Staatspartij, trad in de tuindersorganisatie op den voorgrond. H. B. Vink, eveneens R.K., is een bekende figuur in de R.K. vakorganisatie. Hij is voor zitter van de R.K. Kiesvereeniging', afdeeling parochie O.L. Vrouwe van Goeden Raad. B. Schelvis, vertegenwoordigde reeds vanaf 1928 de R.K. Staatspartij in den gemeenteraad der voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin. Hij is in de badplaats penningmeester van de V.V.V. en leider van den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm. Hij maakte destijds ook deel uit van de Commissie voor de Sociale Zaken in Wijk aan Zee en Duin. J. M. van Doorn, R.K. Staatspartij, maakte reeds in 1935 deel uit van den raad van Wijk aan Zee en Duin. En wat zullen wij nu nog verder van dezen verkiezingsuitslag vermelden. Natuurlijk wa ren er enkele opmerkelijke dingen uit den uit slag af te leiden. In de eerste plaats viel het op, dat de groep van R.K. dissidenten, jaren lang aangevoerd door nu wijlen den heer Eijking, geen vertegenwoordiger meer in den raad zal hebben. In 1936 werden op deze lijst nog 419 stemmen uitgebracht, thans, na de vereeniging der beide gemeenten, slechts 260, een aantal dat nog beneden 3/4 van de kiesdeeler bleef. Met het verscheiden van den heer Eijking blijkt ook de ambitie voor deze groep verloren te zijn gegaan. Opmerkelijk was bij deze verkiezing voorts het groote aantal stemmen, dat verloren ging van kleine groepen en partijen, die met een lijst waren uitgekomen. Dat waren 217 stemmen van de Chr. Demo craten, 260 van de R.K. Democraten (lijst Eijking) en 171 van de Neutrale Groep van werkenden en werkloozen, in totaal 648 stem men. Al cijferende kwamen wij tenslotte nog tot het resultaat, dat van de 9367 ingeschreven kiezers 8849 hun stemplicht vervulden. 518 of 5y2 pCt. verscheen dus niet aan de stem bus. 285 stemmen of 3 pCt. van het totaal waren van onwaarde. In 1935 was dit bijna 5 pCt. Voor een overzicht van het aantal stemmen, dat aan de 10 stembureaux op de lijsten werd uitgebracht, verwijzen wij naar het staatje. Hiermede zijn wij aan het einde van ons overzicht. Wij kunnen met groote voldoening op dezen „verkiezingsavond" terugzien. De Kennemer Courant was haar collega's, die een gecombineerden verkiezingsdienst hadden ge organiseerd, ver voor met het brengen van den juisten uitslag der verkiezingen. De dagen van spanning, van mislukte berekeningen en van afwachten zijn weer voorbij. Aan de hand van den uitslag kunnen onze lezers zich thans reeds bezighouden met de volgende puzzle: „Wie worden de wethouders van het nieuwe Beverwijk?". „Op elke vraag past eén antwoord", luidt het in den volksmond. Wij zullen er als min of meer ingewijden het zwijgen toe doen, anders is de aardigheid er af! Groote aanvoeren beïnvloeden de markt. Tengevolge van het warme weer der laat ste dagen nam de aanvoer van verschillende producten in ruime mate toe en werd het aanbod wel eenigszins geforceerd. Voor de groentenhandel brengt warm weer maar zelden voordeel aan, voornamelijk in den tegenwoordigen tijd, nu de markt zich zoo spoedig gevoelig toont voor toenemend aan bod. Het verloop van den handel was dan ook de afgeloopen week over het algemeen niet zoo gunstig, daar voor de meeste artikelen de prijzen sterk daalden. Sla handhaaft nog steeds lage prijzen en bracht deze week ook geen verandering. De prijzen blijven voor zoo ver dit product wordt afgenomen steeds schommelen naar kwaliteit van 1325 cent per kist. Postelein, welke ook vorige week al zoo goed als waardeloos was, kon zich ook nu nog niet in prijs herstellen en cirkelde van 1015 ct. per kist. Bospeen is lang een gevraag^ artikel geweest met behoorlijke prijzen, doch deze week kwamen de prijzen steeds meer in verdrukking en werden ge- geleidelijke lager, zoodat de noteeringen mid den dezer wek stonden van 46 ct. per bos Bloemkool, waarvoor de prijzen in ons vorig overzicht al heel ongunstig genoemd werden, had ook deze week nog weinig belangstelling en bleef voortdurend op laag prijspeil. De noteeringen wisselden naar kwaliteit onge veer van 27 ct. per stuk. Doppers, peulen en capucijners werden de afgeloopen week al in groote partijen aan gevoerd. Voor dit product gaat het rijpen met warm weer ook in een te snel tempo. Naarmate de aanvoeren grooter werden liepen van sommige soorten de prijzen terug. Doppers werden verhandeld naar soort van 813 ct., witte en bruine capucijners van 12—15 ct. en Raspers van 1628 ct. per kilo. Voor peulen van goede kwaliteit werden ge regeld behoorlijke prijzen betaald, varieerend van 1220 ct. per kilo Tuinboonen beginnen ook wat ruimer los te komen. Hiervoor wis selden de noteeringen van 46 ct. per kilo. Snijboonen en dikke boonen waren ook heel wat ruimer vertegenwoordigd, beide soorten moesten eveneens in prijs een veertje laten. Voor snijboonen waren de noteeringen zoo ongeveer van 2225 en voor dikke boonen van 2632 ct. per kilo. Met de tomatenhandel liep het de laatste dagen ook minder goed, de prijzen gaan ge regeld naar beneden en loopen naar soort uiteen van 612 ct. per kilo. Ofschoon het seizoen van Asperge's weer achter den rug is, worden geregeld nog prijzen besteed van 2228 ct. per bos. Rabarber die nog werd aangeboden had meestal een willige handel en noteerde naar soort van 37 ct. per bos. Eveneens maakte spinazie van goede kwa liteit een uitzondering en werd voor behoor lijke prijzen afgenomen. De aardbeienoogst. Wat de aanvoer van aardbeien betreft, de vroege soorten zijn geruimd en van de late soort (Jecunda) zijn wij wel weer ongeveer in het midden van den oogst. De aanvoer aan de Vereenigde Veilingen van 24 Juni30 Juni bedroeg 591.347 K.G. Aan de veiling „de Molen" bedroeg in hetzelfde tijdvak de aan voer 331.994 kilo. Bovengenoemde cijfers gevoegd bij onze vorige opgave van 325533 kilo geven tot 30 Juni een totaal van 1248.374 kilo. De doorsneeprijzen van 2430 Juni af, wa ren als volgt: 24 Juni f 14.72, 25 Juni f 14.75, 26 Juni f 15.65, 27 Juni f 16, 29 Juni f 15.44, en 30 Juni f 14.88 per 100 kilo. huldiging van de tweede klassers. In het Luxor Theater. Tijdens de voorstelling van a.s. Vrijdag avond zal in het Luxor Theater het eerste elftal van de Kennemers, dat j.l. Zondag naar de tweede klasse promoveerde, namens de Directie van het theater worden gehuldigd. Aan de elf spelers zal daarbij een geschenk worden overhandigd. de s.d.a.p. en de verkiezingen. Na het bekend worden van den verkiezings uitslag heeft de plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. Woensdagavond in de vroegere lunchroom „Suisse" een zeer druk bezochte bijeenkomst gehouden, waarin de gunstige verkiezingsuitslag werd besproken en gevierd. Daarbij was o.m. ook het gewestelijk be stuur tegenwoordig. Allereerst heeft de voor zitter der afdeeling, de heer J. W. Gabel de resultaten besproken en de cijfers van den stembusuitslag aan een beschouwing onder worpen. Daarna voerden achtereenvolgens het woord de heeren W. van Dok, lijstaan voerder, Bouma, geweestelijk bestuurder, Rei- nalda en Thomassen, oudbestuurder van het gewest. Zij allen releveerden de gevoerde ac tie en de daarop gevolgde resultaten. Hun redevoeringen werden herhaaldelijk door lui de toejuichingen onderbroken. Een enorm succes viel den heer Lampink ten deel, die in dichtvorm, telegramstijl Louis Davids, de verkiezingsactie de revue liet pas- seeren. de rijkspostspaarbank in juni. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd ge durende de maand Juni ingelegd 36135.06 en terugbetaald f 47604.79. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 19602. blauwe week-commissie. De heer W. F. Puffers, voorzitter van de jeugdgeheelonthoudersvereenigin „De Scha kel" alhier, is benoemd tot voorzitter van de Blauwe Weekcommissie te Haarlem. postduiven vereeniging „de reisduif". De uitslag van de wedvlucht die de post- duivenvereeniging „De Reisduif" van uit Creil over een afstand van 396 K.M. gehouden heeft luidt als volgt: P. Dekker 1 4 16; Gebrs. Van Roon 1 10 16; M. van 't Hof 3 7; A. Kat 5 6 8 12 13; L. de Vries 9 14; J. Dingerdis 11 20; A. Michel 17; Je Luntz 18 21; P. van der Hout 19; G. van der Winden 22; W. Zout man 23. De kampioensstand van de Vitessevluchten is momenteel le kamp A. Kat; 2e kamp Ge broeders Van Roon; 3e kamp J. Luntz. buitenlandsch bezoek op paaschduin. Dinsdag 14 en Woensdag 15 Juli zal een groep Zwitsersche natuurvrienden, die een reis door Nederland maakt een bezoek bren gen aan het natuurvriendenhuis ,Paasch- duin". Woensdagsmorgens zal een tocht met een zeilboot op de Noordzee gemaakt worden. Het gezelschap vertrekt 's avonds weer per boot naar Amsterdam. vereenigde veilingen. Kennemerland en Vrije Veiling. Spinazie per kist 3575 ct. Sla per kist 1325 ct. Postelein per kist 1014 ct. Andijvie per kist 2025 ct. Wortelen per bos 46 ct. Rabarber, per bos 47 ct. Peterselie per bos 12 ct. Selderie per bos 2—3 ct. Bloemkool, le per stuk 510 ct. Bloemkool, 2e per stuk 24 ct. Tomaten per K.G. 410 ct. Peulen per K.G. 1318 ct. Dopper per K.G. 813 ct. Capucijners W. per K.G. 14—15 ct. Capucijners B per K.G. 714 ct. Raspers per K.G. 14,17 ct. Snijboonen per K.G. 2225 ct. Dikke boonen 2632 ct. Tuinboonen per K.G. 46V2 ct. Asperges, le wit per bos 2226 ct. Asperges le bl. per bos 1416 ct. Komkommers per stuk 24 ct. Aardbeien per slof 3555 ct. benoeming. Met ingang van 1 Augustus a.s. in benoemd tot Stationschef de heer Hoffs van Epe. r.k. sportvereeniging vitesse. Uitslag wedstrijd van Dinsdag 30 Juni: Vi tesseKennemer Boys 24. tuinbouw vereeniging „ons belang". Veiling van Woensdag 1 Juli. Sla per kist 1425 ct. Postelein per kist 21 ct. Aardappelen per 100 K.G. 3.503.80. Idem (kleine) 2.502.80. Meidoppers per K.G. 612 ct. Blauwe capucijners per K.G. 13 ct. Raspers per K.G. 1718 ct. Bliss (Abbodance per K.G. 1011 ct. Krombekken per K.G. 9y2 ct. Eng. Groentjes per K.G. 17 ct. Peulen per K.G. 8—14 ct. Tuinboonen per K.G. 3V25!/2 ct. Snijboonen per K.G. per K.G. 2425 ct. Dubb. Boonen per K.G. 2930 ct. Bloemkool per stuk 25!/2 ct. Aardbeien per slof 3140 ct. Idem per K.G. 1116 ct. feestweeknieuws. Naar wij vernemen heeft de heer P. Lom men, burgemeester, aan V.V.V. een zilveren medaille als prijs beschikbaar gesteld voor den te houden optocht op 2 Augustus a.s. Spontaan werken alle winkeliers mede tot welslagen van de feestweek, meer dan 100 cadeaux en prijzen mocht het bestuur ont vangen. Andere gaven zich op voor deelneming in den optocht. Enkele buurtcommissies hebben zich al ge vormd, zij zullen hun omgeving een feestelijk aanzien geven. 20.000 loten zijn reeds verkocht, alle plaat selijke vereenigingen verleenden hiertoe hun medewerking. Wel een bewijs dat Castricummers en Bak- kummers de handen in een slaan tot wel slagen van deze feestweek. Von Cramm Uit Londen: Von Cramm en Perry staan ook dit jaar dus weer tegenover elkaar in de finale. Von Cramm sloeg vrij regelmatig Austin in vier sets en Perry had er evenveel noodig tegen Budge. De Dultscher en de Engelschman beheer- schen in elk opzicht Wimbledon. Beiden vor men een klasse op zich zelf en daarmede zijn tegelijkertijd de betrekkelijk zonder spanning verloopen ronden verklaard. Het centrecourt was geheel uitverkocht, toen Von Cramm en Austin Woensdagmiddag den eersten halven eindstrijd begonnen. De weers omstandigheden waren fraai; de baan in uit stekende conditie. Reeds in de eerste set ontwikkelde zich een scherpe strijd; elke game werd bevochten en telkens 'bracht eerst een lange rally een be slissing. Von Cramm leidde eerst met 21, later met 5—4 en toen met 6—5. Tenslotte won hij de set met 86. De backhand van Von Cramm was niet al tijd even sterk, doch ook de smashes van Austin kon men niet bewonderen. In de tweede set leidde Von Cramm met 32. Later werd het 53 en ook deze set werd door den Duitscher gewonnen. In de derde set kwam er even een reactie bij Von Cramm. Hij nam het ook wat gemakke lijker op, terwijl Austin bij het net uitblonk. Met 62 won Austin de derde set. In de vierde set leidde Austin met 10; het werd 11 en toen stond Austin weer even machteloos tegenover de fraaie groundstrokes van den Duitscher. Het werd 31 voor Von Cramm, 43, 53; in de negende game kreeg hij tweemaal set- en matchpoint. Met een on houdbare drive maakte Von Cramm er ten slotte een eind aan. De Duitscher had vooral in deze laatste set de match volkomen beheerscht door zijn gaaf spel. Perry was aanvankelijk tegen Budge niet op dreef. Hij verloor de eerste set met 7—5; me nigeen vreesde, dat ook de tweede Engelsche speler de finale niet zou kunnen bereiken. Doch in de tweede set bleek al spoedig, dat de Amerikaan geen kans op een overwinning zou krijgen. Perry werd steeds beter, sneller, juister in zijn plaatsen, dan zijn tegenstander en al mocht het verschil niet zoo heel groot zijn, het was er dan toch en ruim voldoende om drie sets achtereen te doen winnen. Grootsch was de strijd niet en voor de toe schouwers ongetwijfeld minder aantrekkelijk dan de ontmoeting AustinVon Cramm. In het heeren dubbelspel deed zich een eigenaardig geval voor. Allison en Van Rijn speelden tegen Von Cramm en Henkei. De stand was 6—4, 810, 46, 63, 54 en 400 ten gunste van de Diutschers. Met andere woorden: zij hadden een gewonnen wedstrijd, toen zij besloten zich terug te trekken en de ontmoeting gewonnen te geven. Wat was n.l. het geval? Von Cramm speelt Vrijdag den eindstrijd tegen Perry in het hee ren enkelspel en in den nacht van Vrijdag op Zaterdag vertrekt hij uit Londen. Zondag of Maandag n.l. gaat de Duitsche Daviscupploeg gezamenlijk naar Agram voor de ontmoeting tegen Yougo-Slavië. Lund en Henkei verlaten heden Donderdag ook Wimbledon, zoodat hei onmogelijk voor de Duitschers zou zijn, in het dubbelspel uit te komen. Tenslotte onze landgenooten. In het ge mengd dubbelspel werden onze vertegenwoor digers uitgeschakeld. De titelhouders Perry en Dorothy Round moesten overigens in een fraai gevecht tegen Timmer en mej. Rollin Cou- querque al hun krachten inspannen om te winnen. In de eerste set ging het steeds gelijk op en eerst op 97 wonnen de Engelschen Dank zij uitstekend spel van Timmer ging de tweede set naar de Hollandsche combinatie met 64 In de final-set echter bleek, dat het uithoudingsvermogeen er aan te pas kwam. Onze landgenooten hadden niet zooveel con trole meer over hun slagen en met 62 wer den zij uitgeschakeld. De Fransche combinatie mevrouw Henrotin en Martin Legeay was in alle opzichten beter dan het Engelsch-Nederlandsche paar mej. PatersonVan Swol. Met 63, 64 verloor de laatste combinatie in straight sets. De belangrijkste uitslagen luidden: Heerenenkelspel (halve eindstrijden): Von Cramm (Duitschland) sloeg Austin (Engeland) 8—6, 6—3, 2—6, 6—3. Perry (Engeland) sloeg Budge (V. S.) 57, 6—4, 6—3, 6—4. Heerendubbelspel Hughes en Tuckey (Engeland) sloegen Mal- froy en Stedman (Nieuw Zeeland) 61, 61, 3—6, 6—0. Allison en Van Rijn (V. S.) sloegen Von Cramm en Henkei (Duitschland) 4—6, 108, 6—4, 3—6, 4—5 ret. Damesdubbelspel Mevrouw Fabyan en Helen Jacobs (V. S.) sloegen mevrouw Moss en mej. Mavrogordato (Engeland) 62, 62. Mevrouw Andrus en mevrouw Henrotin (V. S.-Frankrijk) sloegen mevrouw Mathieu en mej. Yorke (Frankrijk-Engeland) 75, 62. Gëmengd dubbelspel: Marin Legeay en mevr. Henrotin (Frankrijk) Perry sloegen Van Swol en mej. Paterson (Neder- land-Engeland 63, 64. Perry en Dorothy Round (Engeland) sloe gen Timmer en mej. Rollin Couquerque 97, 4—6, 6—2. Brugnon en mej. Jedrezejowska (Frankrijk- Polen) sloegen Williams en mej. Mowbray- green (Engeland) 62, 64. Kukuljevic en mevrouw De la Valdene (Yougo-Slavië en Frankrijk) sloegen Hunt en mevrouw Law (Engeland) 62, 26, 64. Van Rijn en mevrouw Van Rijn (V. S.) sloe gen Prenn en mej. Dearman (Engeland) 86, 6—3. Petra en mevrouw Mathieu (Frankrijk) sloe gen Tuckey en mej. Scriven (Engeland) 36, 7—5, 7—5. Malfroy en mevrouw Sperling (Nieuw Zee- land-Denemarken) sloegen mej. Jedrezejowska en Brugnon (Polen-Frankrijk) 63, 63. Budge en mevrouw Fabyan (V. S.) sloegen Austin en Kay Stammers (Engeland) 7—9, 6—3, 6—1. henley begonnen. Uit Londen: Woensdag is de Henley-Re- gatta begonnen. Een van de interessantste nummers is de skiff voor de Diamond Sculls. De houder van 1936, de Zwitser Rufli, is weer naar Engeland gekomen en verdedigde in zijn heat tegen den Braziliaan Branco zijn kansen uitstekend. Hij won de race in 9 min. 30 sec. Verder won Tyler (Thames) van Palmer (Cambridge) in 9 min. 28 sec. Ook hier was van eenigen strijd geen sprake. Tenslotte sloeg Warren van Cambridge den Amerikaan Bates in 10 min. De strijd was ook hier vrij spoedig beslist. Voor den Grand Challenge Cup sloegen de houders Pembroke College met driekwart lengte in 7 min. 23 sec. de ploeg van de Thames. Dit was de eerste heat voor dit nummer. amst. comb.—ijmuider comb. Vrijdagavond a.s. te 7.15 uur speelt een sterke Amsterdamsche combinatie, bestaan de uit spelers van de eerste elftallen van D.W.S., Blauw Wit en Zeeburgia tegen een combinatie van V.S.V. en Stormvogelspelers, op het terrein der A.V.V. „De Pioniers" aan de Weesperzijde. WEDSTRIJDEN VOOR SCHOOL- NEGENTALLEN. Van de drie nog te spelen wedstrijden zijn er Woensdagmiddag nog twee gespeeld, hoe wel tijdens den tweeden wedstrijd eenige keeren wegens regen moest worden gestopt. De gespeelde wedstrijden waren eigenlijk geen van beide het aanzien waard. In den eersten stonden tegenover elkaar: R.H.B.S. Velsen I en II. Vier innings lang gaf het tweede negental telkens weer den indruk niet serieus te streven naar een overwinning, terwijl ook het eerste negental zijn taak erg kalm opvatte, zeker als het was toch te zul len winnen. Bij het tweede negental was het werpen zeer zwak, en het veldwerk wemelde van fouten In totaal werden slechts twee honk- slagen gegeven. Vier van de vijf punten wer den behaald, door fouten in het veldwerk van het eerste negental. In de vierde inning van het eerste negen tal was. toen er nog maar twee nullen waren, de tijd verstreken en werd gestopt. De cijfers der innings zijn: R.H.B.S. Velsen II: 2—0—3—0 5. R.H.B.S. Velsen I: 4—3—3—7 17. Ook in den tweeden wedstrijd liet de R.H. B.S. Velsen II zien dat dit negental feitelijk niet in de eindstrijden thuis hoort. Slaan be hoefden de scholieren van de le H.B.S. B eigenlijk niet, zij kwamen toch wel met vier wijd op het eerste honk En naar de volgen de honken konden zij wel wandelen. En als de looper op het derde honk was eearriveerd, wachtte hij op een worp, ver over het eerste, of ver naast het derde, en liep dan over de thuisplaat. Zoo won de le H.B.S. B zonder inspan ning. De cijfers der innings zijn: le H.B.S. B: 5—5—3—3 16. R.H.B. Velsen II: 00—20 2. Wegens den aanhoudenden regen werd be sloten de nog resteerende ontmoeting le H.B.S. BR.H.B.S. Velsen I, uit te stellen tot Woensdag 15 Juli. Lijsten: STEMBUREAUX: Totaal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1. Comm. Partij 29 38 41 62 60 57 31 61 85 6 470 2. Chr. Dem. Unie. 8 28 14 17 16 33 43 38 18 2 217 3. R.K. Dem. (Lijst Eijking) 16 10 12 43 30 40 8 25 50 26 260 4. S. D. A. P. 112 135 81 112 197 159 304 269 245 57 1671 5. Lijst Visser 42 50 92 70 65 40 28 23 28 7 445 6. Anti-Rev. en Chr. Hist. 60 128 26 8 41 67 118 106 66 13 633 7. Neutrale Kiesvereeniging 52 117 20 10 16 21 87 35 29 111 498 8. Vrijzinnig Dem 79 221 45 17 33 21 152 74 35 27 704 9. R.K. Staatspartij 320 213 191 450 290 387 231 494 545 370 3491 10. Lijst Schweitzer. 9 7 25 37 18 19 12 15 25 3 170 De stembureaux waren1 Raadhuis, 2 Villapark, 3 C. H. Moensplein, 4 Romerkerkweg, 5 Ooster wijkstraat, 6 Arendsweg, 7 School No. 3, 8 Populierenlaan, 9 Galgenweg, 10 Wijk aan Zee.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7