BEVERWIJK Lokmiddel. De standi der werkloosheid. Gymnastielcwedstrijden en 'ZATERDAG 4 JU EI 1936 demonstraties. Verzend Uw goederen per Stee man's Vrachtdienst (sin<i.i89o) 2 x per dag ALKMAAR-AMSTERDAM VaardigKeidsproeven in Lichamelijke Oefening. De twee Nederlanders in Abessynië. Spoorwegontvangsten steeds dalende. nog Stakende artisten der Opéra Comique. i o Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering' en arbeidsbemiddeling ston den heden, Zaterdagmorgen in totaal 942 werkloozen ingeschreven tegen 928 aan het einde der vorige week. Beverwijk telde 857 ingeschreven werkloo zen tegen 844 in de vorige week en de even eens bij den dienst aangesloten gemeente Heemskerk 85 (841. EEN HINDERLIJKE STOFPLAAG. De bewoners van de perceelen in de Zee straat, genummerd 88—126, hebben een adres gezonden aan B. en W., waarin zij verzoeken het voor hun woningen gelegen grintpad te doen bestraten, omdat bij druk verkeer dit grintpad oorzaak is van een hinderlijke stof- plaag. Ook passeerende auto's maken van dit pad gebruik en bij droog weer vliegen de stofwolken huizenhoog, zoodat het voor de bewoners onmogelijk is de ramen te openen. Deze Zeestraatbewoners dringen er bij B. en W. op aan door bestrating van dit pad aan dezen onhoudbaren toestand een eind te maken VERSIERING VAN DE BREESTRAAT. Maandagavond te half negen worden in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" de bewoners van de Breestraat verwacht, teneinde een be spreking te houden over de versiering en de verlichting van de hoofdstraat tijdens de V.V.V.-feestweek. Het is de bedoeling van de commissie om de Breestraat op eenvoudige en smaakvolle wijze te versieren en hoewel daarvoor reeds een plan is ontworpen, zal het toch op prijs worden gesteld, indien ook anderen een uit voerbaar plan kunnen aanbieden. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Fl. Kleijn, werkster, van Zaandam, Gr. Houtweg 4. Fr. Schmidt, dienstbode, van Bloemendaal, Alkm. weg 12. C. R. van Wilgenburg, van Velsen. Zee weg 244. P. Hilbers geb. van Wetering, van Velsen, Tulpenlaan 4. J. J. H. Verhagen, kleermaker, van Den Bosch, Arendsweg 52. A. Metzelaar en gezin, zonder ber., van Velsen, Jan Vermeijenstraat 39. H. J. DoornbosBroek, van Velsen, Deken Weerestraat 2. O. Wassenaar en gezin, groentenhandel van Velsen, Groeneweg 78. K. Driessen, dienstbode, van Heemstede, Breestraat 122. J. M. Orij, leerl. naaister, van Jutphaas, Stumphiusstraat 43. M. Velleman, van Leeuwarden, Jozeboko. J. C. Beentjes, van Tilburg, Meerstr. 84. P. Majoor, coiffeur, van St. Pancras, Ko ningstraat 79. P. Kroon, van Assendelft, Meerstraat 100. P. M. v. d. Pas, van Assendelft, Emma Huis. J. Fr. P. v. Koekenberg, kloosterzuster van Maastricht, Sanatorium „Heliomare". R. Mullens, van Amsterdam, Beecksangh- laan 1. A. Brouwer, off L. d. H., van Amsterdam, Zeestraat 26. G. R. S. Jochems, van Amsterdam, Rel- weg 59. W. C. Korts, off. L. d. H., van Amsterdam, Zeestraat 26. H. Bos, onderwijzer, van Amsterdam, Creutzberglaan 123. D. H. Kröger, onderwijzeres, van Rotter dam, Rijksstraatweg 103b. KI. Brandjes, constr. schilder, van Amster dam, Wijkermeerweg 53. A. Kluck en gezin, monteur, van Bergen op Zoom, N. Scholtestraat 6. W. G. Koghee en gezin, expediteur, van Zaandam, Gladiolenlaan 51. C. C. J. Meesters, hulp in de huish., van Velsen, Julianaweg 67. J. G. Muller, boekhouder, van Velsen, Bree straat 87. A. M. Neven, geleidster, van Egmond aan Zee, Relweg, Emmahuis. W. J. Hemels, van Alkmaar, Heemkerker- weg 132. A. Maan en gezin, zonder ber., van Schip luiden, Alkm. weg 60. P. D. Engelaar, schilder, van Nijmegen, Grensstraat 3. N. Peek, dienstbode, van Haarlem, Kloos terstraat 22. J. E. de Kruijf, van Heiloo, Tulpenlaan 15. J. Blom, dienstbode, van Bloemendaal, Baanstraat 105. L. C. Stuifbergen, kapper, van Heiloo, Pe perstraat 13. B. J. Maas, bloemistarb., van Velsen, Kloos terstraat 22. J. Buis, stoker, van Zaandam, Hoflander- weg 107a. J. H. Lucassen, bouwvakarbeider, van Wes tervoort, Heemskerkerweg 64. F. Wiersma, huishoudster, van Zaandam, Stumphiusstraat 37. W. Vreenegoor en gezin, letterzetter, van Haarlem, Gr. Houtweg 82. M. Zwankhuizen, geb. Snoek, van den Haag, Kanaal weg 81. Vertrokken: C. van Dijk, bloemist, naar Velsen, Ceder straat 52. H. N. Tervoort, los arbeider, naar Velsen, P. Heinstraat 38. Marschwedstrijd met muziek. Zondag zullen hier ter plaatse gymnastiek- wedstrijden en demonstraties worden gehou den van den Diocessanen Haarlemschen Gymnastiekbond. De organisatie daarvan be rust bij de R.K. Gymnastiekvereeniging „S. S. S." in samenwerking met de R.-K. Sport- beweging te Beverwijk ter gelegenheid van haar tien-jarig bestaan. Deelnemende vereenigingen zijn: Winfried, Haarlem; Wilskracht, Amsterdam; Wilskracht Alphen aan den Rijn; St. Raphael, den Haag; Jong Leven, Amsterdam; K. G. C., Wervers- hoof; S. S. S., Beverwijk, Spartaan, Rotter dam; Pelops, Lijnden; St. Christoforus, Rot terdam; D. O. K., Heemskerk; St. Mauritius, Rotterdam; K. F. D., Dordrecht, Sparta, Lisse; K. D. O. Amsterdam en Graaf Floris V, Den Haag. Na de turners-Mis in de St. Agathakerk stellen de deelnemende vereenigingen voor den marschwedstrijd zich op op den Nieuwen Weg. Te 1 uur neemt de marschwedstrijd een aanvang. Bege.leid door de St. Jozef Harmonie wordt een marsch gemaakt door Beverwijk naar het sportterrein „Adrichan". Op dit ter rein worden van 2 uur af de wedstrijden en demonstraties gehouden. Na den algemeenen opmarsch volgt het vaandeldefilé en overdracht van de Bonds- vlag aan de organiseerende vereeniging. Het programma vermeldt o.m. een handbal wedstrijd tusschen twee groepen van den Am sterdamsehen Turnkring. De wedstrijden staan onder leiding van de Technische Commissie van den Dioc. Haar lemschen Gymnastiekbond. In de jury heb ben zitting de heeren W. Jaspers, J. Kroese, L. de Vreede, L. Pieters, E. Seebregts, C. de Goede, J. Robert, C. Arnaud de Calavou, P. Rippe, J. van Hamersveld, allen te Amster dam; L. Simons en P. van Dijk te Rotterdam en S. Hooy en P. v. d. Vlugt te Haarlem. LAAGSTE KLASSEN VAN SCHOOL 3 MAAKTEN EEN UITSTAPJE. De eerste en tweede klasse van de openbare school 3 hebben hun jaarlijksche uitstapje gemaakt, onder leiding van de dames Scholtz, Beth en Kos. 's Middags om een uur vertrok ken de 145 leerlingen in drie bussen. Ditmaal ging het reisje naar Bergen, waar de jongens en meisjes zich uitstekend vermaakt hebben in den speeltuin en het duin. Om zeven uur kwam men, hoogst voldaan over het prettige uitstapje weer in Beverwijk aan. De hoogste klassen van school 3 zullen op Vrijdag 17' Juli per boot naar Amsterdam gaan, waar een bezoek gebracht wordt aan Artis. Zeer waarschijnlijk zullen de derde en de •vierde klassen naar den speeltuin Schinkel haven gaan, terwijl de vijfde en zesde klassen een uitstapje naar Schiphol maken. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN EN DOCTOREN. Voor spoedgevallen kan men zich Zondag wenden tot Dr. W. Muys v. d. Moer, Zee straat 96, telef. 2138. Van de apotheken is de Duinwijk Apotheek Populierenlaan 44, telef. 2514 in de week van 5—11 Juli belast met den Zondags- en nacht dienst UITSTAPJE VOOR KINDEREN VAN WERKLOOZEN. Vertegenwoordigers van de vier plaatse lijke vakcentralen hebben in het Witte Kruis- gebouw op initiatief van den heer Th. W. Reynders besprekingen gevoerd over de mo gelijkheid om kinderen van werkloozen een prettigen dag te bezorgen. De heer Reynders zei, dat dergelijke uit stapjes in de Zaanstreek reeds vele malen met succes zijn georganiseerd en hij was van meening, dat dit met aller medewerking ook in Beverwijk mogelijk moet zijn. De vertegenwoordigers hebben over het plan van den heer Reijnders uitvoerig van gedachten gewisseld. Zij waren het er over eens, dat in deze richting zeker iets voor deze kinderen, die zooveel moeten ontberen, kan worden gedaan. Besloten werd deze aangelegenheid in de bestuursvergaderingen te bespreken en in den loop der volgende week opnieuw te vergade ren. Zoo mogelijk zal dan tot oprichting van een comité worden overgegaan. MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Spinazie per kist 3542 cent. Sla per kist 15—30 cent. Postelein per kist 1022 cent. Andijvie per kist 2025 cent. Wortelen per bos 5—6V2 cent. Rabarber per bos 2V2—5 cent. Peterselie per bos 22V2 cent. Selderie per bos 23 cent. Bloemkool le soort per stuk 1015 cent. id. 2e soort per stuk 57 cent. Tomaten per K.G. 512 cent. Peulen per K.G. 1018 cent. Doppers per K.G. 914 cent. Capucijnders W. per K.G. 1015 cent. id. B. per K.G. 810 cent. Raspers per K.G. 718 cent. Snijboonen per K.G. 2528 cent. Dikke boonen per K.G. 3238 cent. Tuinboonen per K.Ga 45V2 cent. Komkommers per stuk 23% cent. Aardbeien per slof 3048 cent. Frambozen per doosje 2730 cent. Druiven per K.G. 4248 cent. Perziken per stuk 4IV2 cent. (De A.N.W.B. heeft de regeering voorgesteld aan vreemdelingen, die ons land bezoeken, de benzine te doen leveren voor 5 cent per Liter, waarvan niemand schade zou hebben, omdat de prijs zonder belasting nog iets lager is.) Weest welkom, welkom, vreemdeling Wij hebben nu een prachtig ding Bedacht om u te lokken; Voor u is bij een autoreis De brandstof extra laag in prijs, Niet half wat wij hier dokken. Komt dus in uw vacantie hier En reist goedkoop voor uw plezier Langs onze mooie wegen; Benzine kost een stuiver nu, Zij 't niet voor ons, alleen voor u Is deze prijs verkregen. Als gij dan vier uur hebt getuft, Zijt gij zoo moe en zoo versuft, Dat g' een gevaar gaat worden; Dan is, naar een ontwerp van wet, Dat ook op stapel is gezet, Gedwongen rust aan d' orde. Op welke plek gij dan ook zijt, Er is vast een gelegenheid, Waar 't goed is om te toeven; Hoewel die dan wat duurder is. Vindt gij daar alle lafenis, Welke gij mocht behoevep. Komt aan den rol in Nederland, Wij reiken graag de broederhand Aan buitenlandsche gasten; De lusten zijn, in 't kort gezegd, Volledig voor u weggelegd, Wij dragen wel de lasten. P. GASUS. IJMUIDEN Broekhuizen, WiUemsplein 7, Tel. 4121 KANTOREN IJMUIDEN-Oost Van Pinxteren, Zeeweg E. 94 BEVERWIJK Tieleman, Zeeweg, Telefoon 2462 (Adv. Ingez. Med.) HULDIGING VAN DE KENNEMERS. Tijdes de voorstelling van Vrijdagavond heeft de directie van het Luxor Theater het eerste elftal van de Kennemers, naar aanlei ding van de promotie naar de tweede klasse, een huldiging bereid. Na de pauze verschenen de elf spelers be nevens de voorzitter de heer Max Lindner ten tooneele, waar de heer Leo Peelen hen namens de directie gelukwenschte met het behaalde succes, daaraan den wensch toevoegend, dat de Kennemers naar „steeds hooger" zullen blijven streven. De directeur van het theater, de heer Van Franck bood aanvoerder Horeman een bloem stuk en alle spelers een geschenk aan, waar voor de heer Lindner dankte. Hij verheugde zich er over, dat deze huldiging geschiedde namens de beide heeren Van Franck, die trouwe leden zijn van de Kennemers. Ook aanvoerder Horeman heeft namens zijn elftal voor de huldiging dank gezegd. Aan het slot van de voorstelling werd nog een speciaal voetbalfilmpje vertoond. ONVERKOOPBARE GROENTEN. Blijkens opgave van de Vereenigde Veilin gen zijn in de maand Juni groote hoeveelhe den groenten onverkocht gebleven, die den minimumprijs niet konden opbrengen, o.a. 12,000 kisten sla «'SOO.OO krop), 500 kisten of ongeveer 2700 K.G. postelein. 500 kisten of 4000 K.G. spinazie, 2250 bloemkoolen en klei nere hoeveelheden komkommers, asperges, andijvie en bospeen. 148 diploma's uitgereikt. Hoewel het weer Vrijdag in de morgenuren beter had kunnen zijn, hadden de vaardig- heidsproeven in lichamelijke oefening voor de leerlingen van de hoogste klassen der open bare en bijzondere lagere scholen toch een vlot verloop. De meisjes moesten haar „examen" in den namiddag afleggen, waarbij ons eenige vrouwelijke raadslid mevrouw KempHaan m de zaal en op het terrein van haar belang stelling blijk gaf. Uit het enthousiaste mede leven met elkanders prestaties bleek wel het opvoedkundige nut van dergelijke proeven. In het algemeen sloegen de meisjes een beter fi guur dan de jongens. Van de 66 meisjes slaag den er 62 en van de 105 jongens kregen er 86 het diploma. De jury bestond uit eenige leden van de gemeentelijke commissie voor de licha melijke opvoeding, hoofden van scholen en uit leden van de verschillende sportvereeni- g'ingen hier ter plaatse. De secretaris van de commissie voor de lichamelijke opvoeding, de heer W. M. Ragut, sloot met een toepasselijk woord dezen uitstekend geslaagden sportdag, waarin hij de juryleden dankte voor hurkbe- langlooze medewerking, de leerlingen opwekte bij het van school gaan lid te worden van een sportvereeniging en hulde bracht aan den heer H. J. Blaauw, leeraar in lichamelijke oefening- voor het naar verhouding groote aantal ge slaagden. De leerlingen, die het diploma verwierven zijn: O.L.S. No. 1 (jongens)Joop Traa, Dik Post, Dick Pletting, Jan Blauw, Antoon v. d. Bos, Marinus Kater, Jan Schoehuis, Andre v. d. Mey, Jan Klomp, Roelof Pekelharing, Andre Sluis. O.L.S. No. 2. (jongens): Renger Zoet, Henk van Someren, Jan Deiman, Kees van Vliet, Evert Karssen, Jaap v. d. Oord, Wim Keiler, Rien Hout, Arnold Weys, Herman Huisman, Tonny Koolman, Dick Hofland, Dirk Docter, Lo Vecht, Heimig Schierbeek, Jan Fortuin, Peter Reynders, Piet Visser, Jan de Wijn. O.L.S. No. 3. (jongens); Bram Tol, Henk Schaap, Jan Walgien, Henk Doeven, Antoon v. d. Winden, Dick v. d. Bend, Jan Zijp, Piet Tromp, Lucas v. d. Veen, Krijn de Graaf, Siem Millenaar, Piet de Beer, Jaap Edel, Arie Kom mer, Aart Struve, Kees Klaver, Ben van Galen. Chr. School (jongens): Cornelis Bloemen daal, Karei Bruins, Nicolaas van Dam, Jaco bus van Gameren, Gerrit Hordijk, Willem Steenkamp, Jan Stalknecht, Dirk v. d. Wal, Jan v. d. Wal, Maarten Veerbeek, Berend de Vries. R.K. Jongensschool: Alfons v. Bastelaar, Cor Bleeker, Nico Bos, Piet Bijman, Joost Crombeen, Joop Duin, Jaap Koedijk, Gerard de Nijs, Oor Nijssen, Wim v. Opzeeland, Jan Roozen, Henk Schoone, Henk Schram, Henk Spanjaard, Aat de Swart, Stef Terbraak, Wim Tromp, Karei van Veen, Leo Zonneveld. School voor Buitengewoon lager onderwijs (jongens)St. de Prijcker, Herman Grapen- daal, Adriaan Duiveman, Kees de Prijcker, Leo Sprangers, Kees Bakker, C. de Prijcker. O.L.S. 1. (meisjes): Greé Sweitser, Leni Was senaar, Dolly Melgei'd, An Brood, Nel Kup, Zwaantje Mulder, Ali Muusse, Willy v. d. Wil ligen, Willy Verbeek, Gré van Velthuizen, Cor Kaayk, An Gerritse, Bertha van Waveren, Agatha Wortman, Jans de Ruiter, Truus Krab. O.L.S. No. 3. (meisjes)Rie Davidson, Rie van Groningen, Greet Brandenburg, Truus v. d. Berkt, Jet Mesnik, An Koorn, Cor Pleeging, Jaantje Duiveman, Nel Kommer, Coba Draayer Co van Weelderen, Annie Onstenk, Lena v. d. Kommer, Rie Klein, Jans Stellingwerf, Joop Mol, Tini Berghuis. Chr. School: (meisjes): Cornelia Bax, Hen- drika de Gram, Iida Kuiper, Jannigje Gruteke, Antje Schoenmaker, Jansje Steenbeek, Dina Withaar, Trijntje van Zwalinge. O.L.S. No. 2. (meisjes)Willy Boogaard, Ma rie Los, Annie Smit, Ada v. d. Werf, Nel Bret- houwer, Jopie Meyran, Tini van Essen, Thea Schoos, Nel v. d. Kam, Tini v. d. Meulen, Hetty Pare, Jopie Starkenburg, Henny de Koter, Hettie Haak, Paula Romunde, Magda Kneg- jes, Riek Vester, Janny van Buitenen, Willy Hopman, Annie Janssen, Truus van Essen. Een ware wolkbreuk barstte dezer dagen boven Berlijn los, waardoor het verkeer op tal van punten in de stad vrijwel volkomen stilgelegd werd. R.K. MULO-EXAMEN. Geslaagd te Amsterdam voor diploma A de heeren T. de Groot, Beverwijk; W. Laurent, Velsen (N.); N. Out, Beverwijk. JAARVERGADERING R. K. BOND VAN TECHNICI. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van den R.K. Bond van Technici St. Bernul- phus haar jaarvergadering in de benedenzaal van Hotel ter Burg. Na een kort openings woord van den voorzitter, den heer P. Kee, waarin hij de aanwezigen welkom heette, las de secretaris, de heer Witlox de notulen der vorige vergadering, die onder dank onver anderd werden goedgekeurd. Vervolgens bracht de heer Witlox zijn jaarverslag uit. Hierin werden de leden aangespoord om door meerdere medewerking de moeilijkheden, waar ook de Bond tengevolge van de heersehen- de crisis mee te kampen heeft, te bestrijden. De heer C. J. Verzijlbergh hield een interes sante causerie over Texel, verduidelijkt door schitterende fotoprojecties. Op boeiende wijze verhaalde spreker van het Texelsche natuur schoon, de mooie duinen en het rustige strand waar talrijke vogelsoorten hun broedplaats hebben. De lezing van den heer Verzijlbergh viel bij de aanwezigen uitermate in den smaak, het geen wel bleek uit het hartelijk applaus en het warme woord van waardeering van den voorzitter, die niet naliet er de aandacht op te vestigen, dat Texel ook voor technici een prachtig vacantieoord moet zijn. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer Van Doom sloot met een batig saldo. Bij monde van den heer Kee werd verslag uit gebracht namens de kascontrolecommissie waarin medegedeeld werd dat de boeken en bescheiden in uitstekende orde bevonden wa ren. zoodat den penningmeester décharge werd verleend. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing, wegens periodieke aftreding van den heer Van Doorn als penningmeester, werd deze bij enkele candidaatstelling herkozen. Besloten werd om de bijdrage voor het pa rochieblad over 1936 te stellen op f 5. De heer J. van Doorn bracht vervolgens een verslag uit over de te Nijmegen gehouden bondsver gadering, waarna kapelaan Ligthart een kort propagandawoord sprak. Spreker merkte op, dat de principieele kant bij de organisatie ten gevolge van de tijdsomstandigheden een wei nig uit het oog verloren wordt, en dat men begint over te hellen naar de economische zijde. Spreker achtte deze drang in zuiver materieele economische richting, die zich he den ten dage bij alle organisaties voordoet, funest voor het zieleleven, daar volgens ka pelaan Ligthart een vaste richting alleen te vinden is in een zuiver principieel streven. De eerw. spreker haalde een voorbeeld aan uit de onmiddellijke omgeving, waaruit bleek, dat nog grooter werken zijn te verrichten door de Katholieke organisaties, die wel zuiver naar hun principe te werk gaan. Naar aan leiding van het gesprokene werden verschil lende vragen gesteld, die na langdurige en ge animeerde discussies naar genoegen beant woord werden. De heer Van der Heyden, oud-Bondsvoor zitter dankte het bestuur van de afdeeling Beverwijk voor de uitstekende samenwerking tusschen de plaatselijke afdeeling en Haar lem. Spreker wekte de aanwezigen op om zich als georganiseerde technici aan te sluiten bij de aangewezen stadsorganisatie, omdat hierdoor in een vaste lijn in de principieele richting gewerkt kan worden. De voorzitter sloot met een woord van dank aan de sprekers de vergadering. Zij blijven op hun plantage. Zooals men weet, heeft de Italiaansche be velvoering in Abessynië de bedoeling, eenhe den van de Sabauda-divisie te zenden naar de gebieden der Aroussis. Uit op het departement van buitenlandsche zaken ontvangen tele grammen met betrekking tot de Nederland- sche onderdanen Leenaers blijkt, dat deze een heden nog niet vertrokken zijn. Toch is er een regelmatige verbinding tot stand gebracht kunnen worden met de heeren Leenaers. Men is |n staat, hen, zoo noodig, hulp te bieden bij het eerste alarm. De heeren Leenaers verkeeren nog steeds in welstand en zijn voornemens op hun plantage te blijven ten einde plundering daarvan te voorkomen. Zij verzekeren zich de bescher ming van hun terreinen met de hulp van in- landsche hoofden, die hun trouw gebleven zijn. De definitieve ontvangsten der Nederland- sche Spoorwegen van de maand Maart 1936, incl. die der geëxploiteerde spoor- en tram wegen, bedragen: reizigers f 3.756.286.27, bagage f 47.277.10, brief- en pakketpost f 235.000, goederen f 3.116.194.28, levende dieren en lijken f 29.919.65, diversen f 139.438.56 Totaal f 7.324.115.86 tegen f 7.867.925.62 in 1935. Totale ontvangsten van 1 Januari al 1936: f 22.282.1211.24 (1935: f 24.169.119.80). Gemiddeld aantal kilometers in explotatie van 1 Januari af 1936: 3431 (1935 3575), dus ontvangst per dagkilometer f 71.37 (1935: f 75.12). HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 30 te Kobe. Almkerk (thuisreis) 3 v. Saigon. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht Almeria n. Rott. p. 2. Gibr. Stad Amsterdam 1 v. Lulea n. Rott./Vlaard. Stad Zaandam 2 v. Lulea n. Rott./Vlaard. Stad Haarlem 3 v. Vlaardingen n. Oran en Melilla. Vredenburg 3 van Lulea te Vlaardingen. Stad Arnhem 3 van Melilla te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN., Meliskerk (uitr.) 3 van Port Sudan. Jagersfontein (uitr.) 1. v. Zanzibar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk New-Orleans naar Rotterdam 3 Je Antwerpen. Drechtdijk Rott. n. Vanc. 2 te Willemstad. Blommersdijk 2 v. Rott. te New-York. Maasdam 2 v. Rott. te Philadelphia. Volendam N.-York n. Rott. 2 v. Plymouth Nebraska Vancouver n. Rott. 1 te San Franc. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. i Maaskerk (uitreis) p. 2 Ouessant. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon Venetië n. Amst. 2 (7 n.m.) W. v. Finisterre. Barneveld Amst. n. Chili 1 v. Curacao. Breda 3 v. Amst. n. La Guayra. Calypso 3 v. Amst. te Vlaardingen. Costa Rica Barbados n. Amst. vertr. 4 (9 n.m.) v. Havre 5 verwacht. Crijnssen 2 v. Curasao n. Santa Marta. Nereus Amst. n. Kopenhagen p. 3 Holtenau. Orion 2 v. Rott. te Alexandrië. Rhea 2 v. Vigo n. Barcelona. Theseus 3 v. Hamburg te Amsterdam. Vulcanus 2 v. Bourgas n. Varna. Sisiyvesant 3 v. N.-York n. Port au Prince. Amazone 3 v. N.-York n. Haiti. Orpheus, Amst. n. Gothenburg 3 te Velsen. Ujysses 3 v. Amsterdam n. Rotterdam. Trajanus 3 v. Rotterdam n. Barcelona. Van Rensselaer 3 van Amst. n. W. Indië. Juno 3 van Napels naar Barcelona. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland 2 van Amsterdam te Hamburg. Waterland (uitreis) p. 2 Dungeness. NED.-INDISCHE TANKSTOOMBOOT-MIJ. Agatha 2 Juli te Singapore. Mirza, 29 te Rotterdam voor lossen en dok ken, pl.m. 8 Juli gereed. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono 3 van Hamburg te Rotterdam. Soekaboemi (thuisreis) 3 te Londen. Garoet (thuisr.) 3 te Londen vertr. 5 (8 n.m.) Slamat (thuisreis) 3 v. Singapore. Biitar (uitreis) p. 3 Ouessant. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisreis) 2 v. Rio Janeiro. Alwaki (thuisreis) p. 2 Las Palmas. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Spaarndam Rott. n. Philadelphia p. 2 Wight. Tabian 3 v. Calcutta n. Batavia. Poelau Laut 3 van Amsterdam n. Batavia. Marnix van St. Aldegonde 3 van Amster dam te Kopenhagen. Chr. Huygens (thuisr.) 3 van Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Sarpedon, Japan n. Rott. 3 van Marseille. City of Brisbane, Saigon n. Rott. 2 van Singapore. Bengloe, Kohsichang n. Rott. 3 v. Pt. Said. Phrontis, Amst. n. Batavia 2 van Belawan. Melampus, Batavia n. Amst. 2 van Penang. City of Bath, Rott. n. Japan 1 v. Hongkong. City of Eastbourne Japan n. Rott. 2 v. Hankow. Verhoogde passageprijzen. De Hamburg-Amerika Lijn, welke hare boo ten naar West-Indië hier laat binnenloopen tot inscheping der passagiers, heeft de pas sageprijzen verhoogd. Deze verhooging betreft alleen de eerste klasse en treedt 1 November a.s. in werking. Opleving in den scheepsbouw. Voor de eerste maal in twintig jaren is van den Greiffen Werf te Stettin, welke speciaal is ingericht voor het bouwen van binnenschepen, weer een vaartuig te water gelaten. AANGEKOMEN. 2 Juli: Hontestroom s.s. Londen 3 Juli: Theseus s.s. Hamburg Pandias s.s. Antwerpen Turaida s.s. Leningrad Dalarö s.s. Lulea Lappland s.s. Lulea Schokland s.s. Goola VERTROKKEN. 2 Juli: Rim m.s. Kragerö Breda s.s. West-Indië Ostmark m.s. Bremen Trajanus s.s. Middell. Zee Calypso s.s. Middell. Zee Ousel s.s. Liverpool Volodarsky' s.s Archangel 3 Juli: Authority s.s. Londen Trio m.s. King's Lynn Torun s.s. Nordenham Poelau Laut m.s. Batavia Ertsaanvoer. De Zweedsche stoomschepen „Dalarö" en „Lappland" arriveerden beide aan het Hoog- ovenbedrijf, komende van Lulea, met erts ladingen. Vlootuitbreiding. De N.V. „Houtvaart" te Rotterdam heeft aan de firma Vuyk Zonen te Capelle a. d. IJsel den bouw opgedragen van een motor vrachtschip met een draagvermogen van 3500 ton. Een opvoering op het balkon. Teneinde den minister van nationale op voeding in staat te stellen, gemakkelijker tot een oplossing te komen, hebben de stakende artisten en verder personeel van de Opera Comique het gebouw verlaten, dat zij sedert twee dagen bezet hielden. Alvorens het gebouw te verlaten, vertoon den zij op het balkon voor het buiten ver zamelde publiek enkele tooneelen van hun repertoire. De stakers verklaarden vertrouwen te hebben in den minister en de regeering, (Reuter), j

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5