HET NIEUWE AVONDBLAD 1 21e JAARGANG No. 206 DINSDAG 7 JULI 1936 Tooneel in Genève. IJMUIDEN De staking in het Visscherij- bedrijf. WANDGEDIERTE. Zuwetwitys-ö-ndetfr. „Jladicaat" De Zeevisscherij in Mei. VOOR DEN- -KANTONRECHTER IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal f 1 20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIéN: 1—5 regels 1 0.15. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIéN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnès van dit blad zijn, zooüra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150,- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden: 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Het is een bijzonder soort Tooneel, dat nu ln Genève tot bloei komt. Het is begonnen met de Italiaansche journalisten, die den verslagen tegenstander hoonden en uitscholden. Het is gevolgd door de tragedie van den Tsjechischen journalist Stefan Lux, die in de Assemblée zelfmoord pleegde om te demonstreeren voor het lijden der Joden. Deze daad wekte ont roering, maar blijvend kon die niét zijn. Greiser, senaats-president van Dantzig, heeft zijn best gedaan den indruk te vervagen door een hoonende rede te houden en die te be sluiten met een langen neus te trekken tegen den Volkenbondsraad. Het Tooneel zakte tot een vierderangs revue De Duitsche pers schijnt dit mooi te achten. Duizenden Duitschers zullen het alleen maar grof en smakeloos vinden. En wie is er nu eigenlijk mee gehoond? Wie voelt er zich door gehoond? Het antwoord op de eerste vraag is eenvoudig. Meneer Greiser, die „dergelijke ideologieën niet begrijpen kan", zooals hij zegt, heeft het begrip internationale samenwerking gehoond. Dat is duidelijk: hij zegt het zelf. Het antwoord op de tweede vraag is moeilijker te geven. Wie voelt zich gehoond? Wie is de Volkenbond? Laat ik het uitbreiden: Wie zijn het? Daar zitten immers alleen vertegenwoor digers van staten, leden van een vereeniging, die allen steeds de belangen van hun eigen staat vóór die van het geheel moeten stellen! Deze pogingen om „het prestige van den Volkenbond te schaden" lijken vrij belache lijk. De Volkenbond heeft geen regeerings- macht, geen permanente ministers of leiders. Het is geen super-staat. Als men van zijn „prestige" spreekt bedoelt men niettemin een staats-prestige. Want de menschen die aldus hoonen kennen geen ander prestige dan dat van den staat, lees: den bewapenden staat. „Ik begrijp deze ideologie niet" heeft Grei ser gezegd. Natuurlijk. Dat was heel oprecht van hem. Hij begrijpt het niet, want er staat geen kanon en geen gif gasbom achter. Nou, wat is het dan eigenlijk? Als ik hier een langen neus trek, heeft-ie terecht gedacht, word ik niet eens gestraft! Nou, dan trek ik 'm lekker! Een moedig man. Men zou kunnen zeggen dat degenen die internationale toenadering voorstaan zich door Greiser's langen neus gehoond zouden kunnen achten. Maar deze vele menschen, waartoe ik ook behoor, meenen het te ern stig met de „onbegrijpelijke ideologie" om zich van dergelijke kwajongensachtigheden ook maar een seconde iets aan te trekken. Wat heeft hij dus gehoond? Een begrip, een gedachte, een ideologie, een streven als men wil. Wonderlijke daad! Zoo zou iemand in een Vriendschapsbond kunnen binnentreden en een langen neus trekken tegen de Vriend- gchap. Of in een vereeniging die naar een dracht streeft, en een langen neus trekken tegen de Eendracht. Er zijn nog veel meer ideologieën van dezen aard, nietwaar? De Liefde, de Trouw, de Onbaatzuchtigheid, de Ridderlijkheid, de Moed.... het Geloof.... men kan tegen alles een langen neus trekken. Maar wiens prestige wordt er eigenlijk door geschaad? Ik zou zeggen: alleen dat van meneer Greiser uit Dantzig. In September a.s. komt de Assemblée weer bijeen. Een mooie gelegenheid om nieuwe fijn gevoeligheden tegen ideologieën te bedenken. Wat krijgen we dan? Stinkbommen? Of prop jes papier? Of een draaiorgel dat voor de deur speelt? Het dadaïsme herleeft blijkbaar in nieuwe vorm. Maar bij deze Geneefsche herleving zal het Tooneel geen baat vinden. Er is op den duur geen publiek voor. En we zijn al zoo lang van school... R. P. DE KENNEMER JAGERS. Dezer dagen hield de IJmuider Wandelsport Vereeniging „De Kennemer Jagers" een be stuursvergadering, waarin de functies ver deeld werden. Het bestuur is thans samenge steld als volgt: G. Krom, voorzitter; K. Krom, secretaris; C. v. d. Zee Sr., penningmeester; H. W. Stol, 2e secretaris en mej. v. d. Braber, 2e penning- meesteresse. De secretaris kon op genoemde vergadering meedeelen, dat het ledental snel toeneemt. Ook werd besloten, in het vervolg vaste trainingsuren te houden n.l. Zon dagsmorgens 9 uur en Dinsdagsavonds om 7 té uur. Zondag j.l. nam de vereeniging met 18 ham leden deel aan den 35 K.M. marsch van „De Wandeltoerist" te Haarlem. Allen volbrachten in frisschen toestand het parcours en verkre gen een fraai plateel wandbordje, terwijl ook een groepsprijs werd verkregen. Christelijk georganiseerde zeelieden naar hun bondsbestuur. Naar wij vernemen is een delegatie van Christelijk georganiseerde zeelieden naar den Haag geweest om het Bondsbestuur te verzoe ken, een vergadering voor de stakende leden te beleggen. Het Bondsbestuur heeft aan dit verzoek niet willen voldoen. CHR. ORANJEVEREENIGING. Gisteravond heeft onder auspiciën van de Chr. Oranjevereeniging IJmuiden-Oost een vergadering plaats gehad met gedelegeerden van een 14-tal vereenigingen ter bespreking van de viering van den Koninginnedag. De bedoeling is, 's morgens een kinderfeest te doen plaats hebben op een terrein naast het sportveld van V. S. V., waar 's middags een turndemonstiatie plaats heeft, 's Avonds zal een lichtstoet, gevormd door diverse vereeni gingen, door de plaats trekken. Aan dezen optocht kunnen ook meedoen niet-leden van de vereenigingen of andere vereenigingen die niet aan de besprekingen hebben deelgenomen Men kan zich voor deelneming opgeven bij den heer F. v. d. Grijn, Wijk aan Zeeërweg 49. De volgende vergadering' die hier over ge houden zal worden heeft plaats in het Her^ vormd Vereenigingsgebouw en is toegankelijk voor allen, die aan het welslagen van deze optocht willen medewerken. WEER EEN FRAAIE REIS VAN EEN NOORD-LOGGER. De laatste reis van den logger KW 74 van de Mij. Kennemerland is zeker de moeite waard om er in het bijzonder de aandacht op te ves tigen. De logger besomde niet minder dan f2210, een besomming, die gelijk staat aan een goede reis van een tusschenboot. De log ger was bijzonder fortuinlijk. Op een plaats, waar eenige andere loggers geen enkele ka beljauw konden vangen, ving de KW 74 niet minder dan 400 stuks van deze thans zoo dure visch. Een slecht land waar het niemand goed gaat. AANMELDING EN AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGSREGISTERS. Burgemeester en Wthouders van Velsen, herinneren de bevolking aan haar verplich tingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van het Bevolkingsboekhouding-be sluit. De voornaamste bepalingen zijn: lo. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in één der bevolkingsre gisters 2o. dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaal- den tijd als regel zijn nachtrust of de daar voor in de plaats tredende rust te genieten; 3o. dat in geval van onzekerheid omtrent het onder 2o. vermelde bijzondere voorschrif ten gelden; 4o. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van de bevol kingsregisters moet worden afgevoerd; 5o. dat bij adresverandering binnen de ge meente de noodige wijzigingen in het bevol kingsregister moeten worden aangebracht. Voorts, in verband met het bovenstaande: a. dat aangifte van vertrek uit of van ver huizing binnen de gemeente, mondeling of schriftelijk moet geschieden op den dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf da gen tevoren) of na de adresverandering, met opgave van het laatste adres en van den naam der gemeente, of van het land en de plaats, waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zoo noodig met opgave van den naam van het hoofd van hel gezin); b. dat aan den aangever van een vertrek, behoudens bijzondere gevallen, onmiddellijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of toege zonden, welke hem dient als bewijs van afmel ding en welke binnen vijf dagen moet wor den ingeleverd bij het bestuur der Nederland sche gemeente, in welker bevolkingsregister de persoon moet worden opgenomen; c. dat ieder, die in de gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust ge niet en die nog niet in een bevolkingsregis ter is opgenomen of die ten onrechte nog in het bevolkingsregister eener andere gemeen te is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in persoon moet aanmelden bij het gemeentebestuur onder overlegging van een paspoort of ander identiteitsbewijs, in dien hij uit een plaats buiten Nederland en van een verhuiskaart of legitimatiebewijzen, indien hij uit een andere gemeente van Ne derland is gekomen, tenzij hij overeenkomstig de desbetreffende bepalingen is vrijgesteld van aanmelding: d. dat bestuurders van instellingen, ge stichten of schepen, waarin personen onder eenig bestuur inwonen, alsmede hotelhouders, pensionhouders en kamerverhuurders uiter lijk vijf dagen na de opneming of huisvesting- of na het vertrek, mededeeling moeten doen van den geslachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veertien dagen in de instelling, het gesticht, schip, hotel, pen sion of huis wordt of is opgenomen of ge huisvest, alsmede van ieder zoodanig persoon, die daaruit vertrekt, tenzij de persoon is vrij gesteld van aanmelding; e dat overtreding van de voorschriften wordt gestraft volgens de wet; f. dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsre gister gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 9 uur v.m. tot 1 uur n m. bij de afdeeling bevolking der gemeente-secreta rie gelegen te Velsen. De datum van aanvang van de haringvis- scherij was van Regeeringswege bepaald op 11 Mei (in 1935 op 13 Mei). Evenals in het vorige jaar mocht ter voorkoming van te grooten aanvoer slechts een gedeelte der vloot op dien datum ter haringvangst uitgaan, terwijl slechts met een beperkte vleetlengte mocht worden gevischt. Aan het einde der maand waren van de Ne derlandsche haringvloot 15 (11) stoomloggers en 57 (50) motorloggers in bedrijf. Van de Poolsche maatschappij te Scheveningen waren bovendien 4 (4) motorloggers ter haringvis- scherij uitgevaren. De Nederlandsche haringschepen brachten in 13 (8) reizen der stoomloggers cn 47 (20) reizen der motorloggers 9234 (2616) kantjes Maatjesharing en 159 kantjes steurharing of 892.335 K.G. (248.520 K.G.) haring' aan, ter waarde van f-166.473 (f88.078). Bovendien voerden de Poolsche motorlog gers in 5 reizen 661 kantjes Maatjesharing en 42 kantjes Steurharing of 66.785 K.G. haring aan ter waarde van f 10.552. De gemiddelde waarde per kantje van de aangevoerde pekel- en steurharing werd be rekend op f 17.53 (f 33.67). De chef-kok van Terminus in Den Haag, zal mee naar Berlijn gaan, om voor de magen van de Nederlandsche deelnemers te zorgen. Osendarp (links) en Baumgarten wierpen zich dezer dagen als critische pottenkijkers op. EEN DRUKKE DAG VOOR VELSERBEEK. Het is heden een drukke dag in Velserbeek en uit het drukke bezoek van heden blijkt dui delijk welk een aantrekkingskracht het fraaie park op de vreemdelingen uitoefent en van welk een belang het voor het vreemdelingen verkeer is. Hedenmorgen zouden vijftig auto's met ouden van dagen van Anna Paulowna komen. Verder vindt héden het traditioneele aard- beienbezoek plaats. Reeds sinds jaren werd op Waterland, als gast van wijlen mevrouw Bo- reel van Hogelanden, later van Jhr. Boreel van Hogelanden een groep ouden van dagen van Amsterdam op aardbeien onthaald. Wa terland is sedert eenige jaren onbewoond maar hiermede werd de traditie niet verbroken want de oudjes worden thans in de theeschen- kerij onthaald. Voorts worden vanmiddag 20 auto's met ouden van dagen uit Amsterdam verwacht. Evenals de bezoekers uit Anna Paulowna zullen ook de oudjes uit Amsterdam in de thee- schénkerij worden onthaald. Binnenkort kan een bezoek van 750 ouden van dagen (mannen) uit Amsterdam tegemoet worden gezien. DUITSCHE TRAWLER GEARRIVEERD. Pieterman schreef in zijn laatste Visscherij - Snufje, dat het gerucht liep, dat Duitsche trawlers aan de markt zouden komen. Inderdaad was er gisteren een Duitsche trawler aan de markt en wel de Graz PG 439 met 280 manden visch. Groot was de vangst van den trawler dus niet. maar door de goede prijzen besomde de Duitscher f 3430. De visch was van zeer goede kwaliteit. In verband met deze goede reis zullen er zeker meer Duitsche booten komen. Den binnenlandschen handel is deze aan voer zeer welkom. AANRIJDING. Maandag werd op den Driehuizerkerkweg een autobus der Stormvogels, welke van Haar lem kwam, aangereden door een luxe auto, welke uit de Feithlaan kwam. Beide voertui gen werden eenigszins beschadigd, persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De be stuurder van den auto werd verbaliseerd. om dat hij aan het van rechts komende verkeer geen voorrang had verleend. ABSOLUTE VERDELGING onder geheimhou ding en schriftelijke garantie. Talrijke tevre denheidsbetuigingen ter inzage. Overal te ontbieden. GEN. CRONJéSTRAAT 135, HAARLEM-N. TELEFOON 11657. (Adv. lngez. Med.) Motorkustvisschers boeken goede resultaten, De Afdeeling Visscherij van het Departe ment van Landbouw en Visscherij deelt het volgende mede omtrent de zeevisscherij in de maand Mei 1936, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand Mei 1935. Aan de zeevisscherij namen 477 (466) Ne derlandsche vaartuigen deel. Door Nederland sche en vreemde vaartuigen werd volgens voorloopige opgaven hier te lande aange voerd 3.601.883 K.G. (3.040.060 K.G.) visch met een waarde van f 557.183 (f506.444). In totaal waren 46 (51) stoomtrawlers in bedrijf. In 87 (97) reizen brachten deze vaar tuigen te IJmuiden 1.090.329 K.G. (1.390.143 K.G.) visch aan ter waarde van f 142.902 (f 193.492) of gemiddeld per reisdag 1091 K.G. (1292 K.G.) en f 143 (f 180). 2 (3) sleepboottrawlers voerden in 12 (12) reizen 56.956 K.G. (62.869 K.G.) Noordzee- visch aan, ter waarde van f4094 (f3495). Een groot deel der vangst bestond uit puf. 5 (3) motortrawlers maakten 8 (5) reizen en besomden voor 88.643 K.G. (61.877 K.G.) visch f 11.513 (f8641) of gemiddeld per reisdag 905 K.G. (924 K.G.) en f117 (f129). Van de motorloggers namen 113 (122) vaar tuigen aan de trawlvisscherij deel. In 327 (301) reizen werd 661.612 K.G. (846.703 K.G.) visch aangebracht, tei waarde van f 122.947 (f 150.791) of gemiddeld per reisdag 255 K.G. (292 K.G.) en f47 (f 52). Te Rotterdam, Scheveningen en Zoutkamp voerden enkele motorkotters in 32 (22) reizen 24.482 K.G. (21.997 K.G.) Noordzeevisch aan ter waarde van f 3752 (f3659) of gemiddeld per reis 765 K.G. (1000 K.G.) en f117 (f166). Aan de trawlvisscherij langs de Nederland sche Noordzeekust namen voorts 198 (194)) kleine motorvaartuigen waaronder ook een aantal motorkotters, en 23 (28) halfgedekte en open zeilvaartuigen deel. De motorkustvis schers maakten 1429 (972) reizen en brachten 514.083 K.G. (309.152 K.G.) Noordzeevisch aan ter waarde van f 73.442 (f43.325) of gemiddeld per reis 360 K.G. (318 K.G.) en f51 (f45). Voor zoover bekend namen 22 (15) Neder landsche vaartuigen aan de visscherij met de zeevischzegen deel. In 89 (41) reizen werd 158.005 K.G. (51.581 K.G.) visch aangebracht ter waarde van f 15.107 (f7908) of gemiddeld per reis 1775 K.G. (1258 K.G.) en f170 (f193). 6 Dêensche motorkotters, die met de zeevisch zegen hadden gevischt, voerden te zamen in 7 reizen 28.010 K.G. visch te IJmuiden aan, waarvoor f 2858 werd besomd. 5 (3) Vlaardingsche stoombeugers brachten in het begin der maand in 5 (3) reizen te IJmuiden 17.655 K.G. (9309 K.G.) beugvisch aan ter waarde van f 3051 (f1691) of gemid deld per reisdag 346 K.G. (358 K.G.) en f 60 (f65). Daarna gingen de stoombeugers over tot de haring visscherij. De eerste Italiaansche troepen zijn van het Oost-Alrikaansche front in het vaderland teruggekeerd. Te Rome defileerden zij langs den Duce. SCHRIFTELIJK EXAMEN MULO. Voor het schriftelijk examen Mulo slaagden te Amsterdam D. Schipper, M. Meyers, Ph. de Korte, P. Hagtingius, N. J. van Garderen, W. Fortuin, M. L. J. v. d. Maesen, S. Visser, G. E. Vink, J. M. D. Ryver en F. van Dijk, allen te Haarlem, V. G. Poots, Zandvoort, D. M. Bos te IJmuiden, C. Koning, Heemstede en F. C. Urbanus, Bloemendaal. GEEN MOTORGONDELS IN DE KANALEN VAN VENETIë. VENETIë, 6 Juli. Reuter-A.N.P.) Dezer da gen verscheen in een der kanalen van Vene tië een motorgondel, hetgeen de algemeene verontwaardiging opwekte. De prefect heeft thans het varen van motorgondels, dat be schouwd wordt als een schennis van de ka rakteristiek der stad, verboden. Rechts gaat voor. Het voorschrift, dat aan het van rechts ko mend verkeer voorrang moet worden gegeven, is niet zoo imperatief meer als het geweest is. Enkele arresten van den Hoogen Raad, waar op M>r. Bijvoet, die ditmaal niet achter de groene tafel zat, maar er als gemachtigde voor stond, zich beriep, hebben het voorschrift wat verzacht. Het betrof hier een geval, waarbij een auto bestuurder onder de gemeente Heemskerk op den Rijksstraatweg in botsing was gekomen met een uit een zijweg komende vrachtauto, welk ongeval veroorzaakt zou zijn, doordat aan de van rechts komende vrachtauto geen voorrang was gegeven. Ontdaan van alle bij komstige omstandigheden was dit juist, maar Mr. Bijvoet was naar de plaats des onheils gegaan en had daar fotografische opnamen gedaan, waarvan hij het resultaat nu mee bracht. Uit die foto's bleek, dat de automobi list op 30 M. en meer afstand van den zijweg dezen niet had kunnen zien, zoodat van hem niet verwacht kon worden, dat hij er rekening mee zou houden, dat er een zijweg was. Voorts had Mr. Bijvoet op den dwarsweg een auto ge plaatst, waar de vrachtauto gestaan of ge reden moest hebben, toen de andere auto den dwarsweg naderde. Van den hoofdweg af was de foto genomen en op de kiek was geen auto te zien, zood.at Mr. Bijvoet sprak van een fop- prent: „zoek de auto". De bewuste vracht auto toch was door een boerderij en een heg aan het oog onttrokken geweest, zoodat de automobilist op den Rijksstraatweg ook niet had kunnen zien, dat van rechts iets den hoofdweg naderde, waaruit hij de conclusie getrokken zou kunnen hebben, dat er een zij weg was. Dat deze er was bemerkte hij eerst, zei Mr. Bijvoet, toen hij tweemaal met zijn auto over den kop was gebuiteld, wat niet be paald de meest aanbevelenswaardige manier is om zijwegen te leeren kennen. Mr. Bijvoet was dus van meening, dat het zijn cliënt niet als een fout kon worden aan gerekend, dat hij op den breeden Rijksstraat weg', die voor hem vrij was, met een 65 K.M.- vaart was voortgesnord, aangezien dat een heel gewoon gangetje is op breede, vrije we gen. Ook mocht men, zei de gemachtigde, van zijn cliënt niet verwachten, dat deze steeds naar rechts zou speuren naar een verborgen weggetje; integendeel, hij moest in de eerste plaats vooruit kijken. Van den anderen bestuurder, die volgens eigen verklaring heel langzaam had gereden, mocht men, zei Mr. Bijvoet, verwachten, dat hij met de grootste omzichtigheid uit den ver scholen weg het kruispunt zou naderen en deze had dan moeten stoppen, toen er van links met de 65 K.M. vaart een auto naderde, want voor deze was het onmogelijk om te stoppen. De Hooge Raad had in een analoog geval uitgemaakt, dat den berijder van den hoofd weg geen schuld trof en waar geen schuld is, kan volgens een ander arrest ook geen straf vervolging' ingesteld worden. Mr. Bijvoet concludeerde dus vrijspraak, of schoon geen voorrang aan rechts was gege ven. De kantonrechter plaatsvervanger Mr. v. d. Vegt was het met Mr. Bijvoet eens en sprak den verdachte vrij. Automobilisten moeten hieruit niet de con clusie trekken, dat zij met zijwegen van rechts niets te maken hebben, want rechts gaat nog altijd voor; 't waren hier slechts de bijzon dere .omstandigheden, die het vrijsprekend, vonnis veroorzaakten.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1