Uit het Bu Armoede en zwendelpractijken in Parijs. Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom jft&Jir-- Britsche. tegenvoorstellen op de conferentie van Montreux. Actueele vragen voor minister Eden Greiser wenscht geen inmen ging in binnenlandsche politieke kwesties. Duizend fascisten gearresteerd Zeventien betrokkenen bij den Februari-opstand ter dood veroordeeld. Independence Day eischte 441 dooden. Gaat U op reis Mislukte opstijging van prof. Piccard. Engeïsch-Egyptische onder handelingen vorderen. De „kunst" om geld te maken PKCJGDAMMA D I N S D X "0 7 JU EI 1936 Britsche tegenvoorstellen op de zeeëngtenconferentie te Montreux. Door Turkije als basis van onderhandeling aan vaard. Dantzig, Duitschland en Polen. Een Poolsch- Duitsche schikking buiten de Assemblée om, wanneer deze niet tot overeenstemming komt? Engeland. Bij het bureau der conferentie te Montreux zijn Britsche amendementen inge diend, welke den vorm hebben van een volle dig tegenvoorstel op het Turks-che voorstel in zake de zeeëngten. Het voorstel behelst: 1. De doorgang van oorlogschepen in vre destijd. Turkije heeft voorgesteld de tonnage van tot de zeeëngten door te laten schepen niet hooger dan 14.000 ton te laten zijn. Het Engelsche voorstel behelst schepen van 15.000 ton. Turkije had voorgesteld, dat de vreemde zeestrijdkrachten van niet aan de Zwarte Zee gelegen landen niet de 28.000 ton zouden mogen overschrijden. Engeland wenscht deze tonnage op 30.000 ton gebracht te zien en in zekere bijzondere omstandighe den op 45.000. 2. In geval van oorlogsdreiging wilde Turkije naar eigen goeddunken de zeeëngte kunnen afsluiten. Het tegenvoorstel wenscht deze slui ting, te laten afhangen van een met 2/3 meer derheid genomen besluit van den Volkenbonds raad. 3. In geval van oorlog en neutraliteit van Turkije zou het voorstel Turkije de vrijheid laten de voor vredestijd geldende regelen toe te passen. Het tegenvoorstel oppert de moge lijkheid voor oorlogvoerende staten en vijan den door de zeeëngten te achtervolgen. 4. Het Turksche voorstel maakte geen en kele toespeling op het voort bestaan der hui dige commissie voor de landengten. Het tegen voorstel vraagt de instandhouding volgens de geamendeerde modaliteiten. In overeenstem ming met het tegenvoorstel zal de nieuwe con ventie geldig zijn, z-oodra zij door alle onder teekenaars zal zijn geratificeerd; de geldig heidsduur zou 50 jaar zijn met de mogelijk heid van amendeering per tijdvak van vijf jaren. De Turksche delegatie heeft het tegenvoor stel als basis van onderhandeling aanvaard. (Reuter). Minister Eden heeft in het Lagerhuis ont kennend geantwoord op de vragen van het conservatieve Lagerhuislid, den brigade generaal Spears, die hem vroeg of Italië be hoort tot de regeeringen, die zullen -deelne men aan de voorbereidende besprekingen in zake de hervorming van den Volkenbond, Ook ten aanzien van den toestand in Dantzig werden den minister verschillende vragen gesteld, doch deze beperkte zich tot het doen van mededeelingen aangaande de bijeenkomst van den Volkenbond. Daar Sandys de Duitsche kwestie voor het parlement reeds herhaaldelijk heeft verde digd en een plebisciet inzake Dantzig voor stelde, antwoordde Eden: De heer Sandys moet zich herinneren dat deze kwestie bij verdrag is geregeld en dat de beide mogend heden, die er het meest bij zijn geïnteres seerd Duitschland en Polen zijn. Hierop vroeg Dalton of er in deze aange legenheid sprake is van een geest van har telijke samenwerking met de Poolsche regee ring. Het antwoord van Eden luidde beves tigend. In antwoord op de vraag van Arthur Hen derson Jr. (Labour), of de regeering van plan is de rijksregeering te polsen inzake het probleem der versterking van het ont mantelde gebied, verklaarde Eden niet te gelooven, dat het oogenblik geschikt is deze kwestie afzonderlijk te behandelen, daar de Britsche regeering nog goede hoop heeft, dat men tot algemeene onderhandelingen met Duitschland zal kunnen komen. Wat het antwoord op de Britsche vragenlijst be treft, deelde Eden mee, dat de Britsche am bassadeur van de Duitsche. regeering spoedig een antwoord wenscht. tieke gebeurtenissen van Dantzig zullen wor den behandeld?" Greiser antwoordde: „Mochten in de toekomst nogmaals zuiver binnenlandsch politieke ge beurtenissen voor 't forum van den Volken bond ter sprake gebracht worden, dan zal de Vrije Stad Dantzig weigeren aan een zoodani ge bespreking deel te nemen. Bij alle andere aangelegenheden, die de Vrije Stad interes seeren, zal zij iedere mogelijkheid te baat nemen ingeschakeld te worden". De laatste vraag luidde: „Gelooft u, dat een gewijzigde verhouding van Dantzig tot den Volkenbond storende factoren voor de Duitsch-Poolsche betrekkingen zou kunnen meebrengen?" Greiser antwoordde hierop: „Ik vrees dat geenszins, maar ben er in tegendeel vast van overtuigd, dat Dantzig dan in staat zal zijn een nog grootere bijdrage te leveren tot een versteviging van de goede Duitsch-Poolsche betrekkingen". Poolsch-Duitsche schikking buiten Genève om? In welingelichte kringen te Berlijn wordt aldus deelt de correspondent van de Tel. mede te kennen gegeven, dat in geva-l men in de volgende Assembléè te Genève in September a.s. niet tot een overeenstemming komt over de kwestie- Dantzig, Duitschland en Polen de rege ling van de aangelegenheid zelf ter hand zullen nemen en geen verdere notitie zullen nemen van de verzoeken of nota's van den Volkenbond. »-ne r ©MLtGjGtEwoe: LAWDEU VOORMALIGE OUtTSCHE GtREUS O IO 2 O 4rO llTAUEM ©WARSCHAU LOOS •Tijdens den vliegtocht uit Genève huis waarts heeft Greiser aan een vertegenwoor diger van den „Völkischen Beobachter" een onderhoud toegestaan betreffende de belang rijkste vraagstukken, die na de Raadszitting in verband met het optreden van Greiser zijn ge rezen. Daarbij vroeg de persvertegenwoordiger o.m. of Greiser een verklaring kon afleggen ten aanzien van het feit, dat een deel van de buitenlandsche pers, „bewust het verband van Greiser's rede in Genève over het hoofd zien de", veronderstellingen geopperd heeft, vol gens welke, ten behoeve van een opheffen van het statuut van Danzig een gewelddadige actie voorgenomen was. Greiser antwoordde: „Deze stemmingma kerij is mij in Genève bekend geworden. Ik ben zelfs tot mijn groote verbazing tijdens mijn korte verblijf aldaar verscheidene malen door Engelsche bladen uit Londen opgebeld, die van mij de bevestiging wilden hebben, dat 6000 Rijksduitsche soldaten in den nacht van Zaterdag op Zondag Dantzig zouden binnen rukken. Ik heb om dit verzinsel gelachen om dat ik wist, dat men in Genève om afleidings redenen sensaties noodig had. Mijn optreden in. Genève vond zijn oorzaak in de omstandig heid, dat ik door den Volkenbondsraad was uitgenoodigd daar de belangen van Dantzig te verdedigen. Vóór mijn vertrek wist ik nog in het geheel niet, hoe de inhoud van het rapport, ten aanzien waarvan ik toen een standpunt heb bepaald, er uitzag". De tweede vraag luidt: „Zult u blijven aandringen op een herziening van de ver houding, zooals die tot dusverre tusschen Dantzig en den Volkenbond bestond?" Het antwoord van Greiser was: „Nu door het optreden van den tegenwoordigen com missaris. die verder niets gedaan heeft dan te trachten zich te mengen in de binnenland sche politiek van een souvereinen staat, een ondragelijke toestand is ontstaan, zal ik er naar streven, dat deze niet alleen tijdelijk beperkt, maar voor goed overwonnen wordt". Daarop vroeg de journalist: „Zal Dantzig in de vervolge aan een discussie in den Volken bond deelnemen en op uitnoodiging verschij nen, wanneer in Genève binnenlandsch poli- Polen,, zoo verklaart men, zal aan de re gelingen, die onderling getroffen zullen wor den, geen hinderpalen in den weg leggen. Bij de overeenkomst zullen tegelijkertijd maat regelen worden getroffen betreffende den Corridor, waarbij o.a. ook de pasvoorschrif ten zullen worden afgeschaft en zoowel Duit- schers a-ls Polen vrij in den Corridor zullen kunnen in- en uitreizen. Aan Polen zullen daarbij zekere rechten worden verleend op economisch gebied. Ver der zal Polen een aandeel verkrijgen in de haven van Dantzig. In officieele kringen in de Wilhelmstrasse wordt van deze plannen geen geheim gemaakt. OfficieusePoolsche mededeeling'. Gisteravond is te Warschau een officieus communiqué gepubliceerd waarin o.a. wordt gezegd, dat „de pers in sommige landen, welker belangen worden bedreigd door de Duitsche expansie, teveel waarde hecht aan de Dantziger kwestie, teneinde te doen ge looven, dat de opmerkzaamheid van Duitsch land elders dan in deze landen wordt bezig gehouden". Het communiqué verklaart verder, dat Greiser te Genève zeide, dat d-e belangen van Polen in Dantzig zullen worden ge ëerbiedigd en dat indien de rede van Greiser revisionistische tendenizen bevatte, deze uit sluitend btrekking hebben op de rol van den Volkenibno-d in de Vrije Stad. Tenslotte wordt in het communiqué ver klaard, dat de rechten van Polen in Dantzig moeten worden geëerbiedigd en dat dit ook zal geschieden. Reuter meldt, dat in geheel Spanje duizend fascisten gearresteerd zijn als gevolg van de ontdekking van een plan tot het volvoeren van een staatsgreep. Na een onderzoek van vier maanden heeft de krijgsraad te Tokio vonnis geveld in het proces tegen de rebellen van 23 Februari. 13 Actieve en 4 vroegere officieren werden ter dood veroordeeld. Vijf werden tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld en enkelen tot lichtere straffen. In totaal stonden 123 beklaagden terecht, waarvan 71 werden veroordeeld Uit New-York, 6 Juli: Tengevolge van on gelukken e. d. in de Ver. Staten tijdens In dependence Day, zijn 441 personen om het leven gekomen (Reuter.) Vergeet dan toch vooral niet AMILDA- zo-nnebruincrême mede te nemen. Deze voor komt pijnlijke zonnebrand en vervellen en bevordert tevens een snelle, mooie huid- bruining, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.J Nieuw vullingssysteem bleek nog niet volmaakt. DE NEGUS IN ENGELAND TERUG. De negus is Maandagmiddag aan boord van de Isle of Thaner te Folkestone aan gekomen. Hij heeft de reis naar Londen voortgezet, waar hij later in den middag is gearriveerd. Zondagmiddag zou prof. Piccard in het kader van een luchtvaartdag. die in het Hey- selstadion te Brussel werd gehouden, een demonstratie geven met zijn stratosfeerbal- lon, die ter herdenking van de beide stratos feertochten, welke deze ballon gemaakt heeft thans herdoopt is in „Piccard-Cosyns". De balllon, aldus het Alg. Handelsblad, zou ditmaal niet met gas, maar met lucht gevuld worden, welke lucht men door een ingenieus bedacht, binnen in den ballon aangebracht gastoestel met 50 branders zou verwar men. Prof. Piccard hoopte op deze wijze tot 10.000 M. hoogte te kunnen opstijgen en daar hij een cylinder met samengeperst gas, vol doende om het gastoestel 8 uur lang te laten branden aan boord had zou hij een flinken tocht kunnen maken. Koning Leopold, die naar den Heysel was gekomen om de demonstratie bij te wonen, liet zich door prof. Piccard alles haarfijn uitleggen en wachtte geduldig tot de gewel dige ballon, die een inhoud van 14.000 M3 heeft, geheel was volgeblazen, wat urenlang duurde. Intusschen waren een 12-tal kleinere bal lons onder toejuichingen van het talrijke publiek, opgestegen en eindelijk werd het gastoestel in den stratosfeerballon aange stoken. Prof. Piccard, lang en mager, een rugzak op den rug, nam plaats in het mandje, maarde ballon ging niet omhoog. Klaarblijkelijk was de capaciteit der 50 gaspitten niet groot genoeg om de lucht in den ballon voldoende te verwarmen en de demonstratie werd dan ook uitgesteld tot een volgenden keer. DE POSITIE DER DUITSCHE VLUCHTE LINGEN. Reuter meldt uit Genève: De intergouvernementeele com missie inzake een statuut voor uit Duitschland afkomstige vluchtelin gen heeft een voorloopige schikking goedgekeurd. De gedelegeerden van 15 mogend heden hebben met name de definitie van Duitsch vluchteling uitge werkt en de regelen opgesteld voor identiteitsbewijzen.. DRIEHONDERD JODEN DOOR VOEDSEL VERGIFTIGD. - sfctjj ""r - LONDEN, 6 Juli. (A.N.P.) De correspondent van de ,Daiiy Telegraph" meldt uit Jeruza lem: Tijdens het weekend zijn onder de armste deelen van de Joo-dsche bevolking in Jeruzalem ongeveer 300 gevallen van vergif tiging voorgekomen. 24 Joden moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Een is reeds overleden. Tot dusverre zijn nog geen be wijzen verkregen voor opzettelijke vergifti ging van de gebruikte levensmiddelen. Er wordt echter een chemisch onderzoek inge steld. Men meent te moeten zoeken in de richting van een grooten voorraad viseh, die Vrijdag uit Bagdad in Jeruzalem is aan gekomen en die tegen buitengewoon lagen prijs is verkocht. Ontwerp voor een verdrag' spoedig gereed. Het ontwerp-accoord inzake de afsluiting van een Britsch-Egyptisch verdrag zal naar Reuter uit Kairo meldt, binnen 48 uur ge reed zijn. De beide delegaties leggen op het oogenblik de laatste hand aan de militaire clausule, die de verdediging van Egypte om vat. De besprekingen vinden plaats in 'n at mosfeer van hartelijkheid en optimisme. (Van onzen Parijschen correspondent.) Er kunnen nu wel relletjes aan de Gare Saint-Lazare zijn, kloppartijen tusschen de verkoopers van „Action Frangaise" en „Hu- manité", maar 't valt toch niet te ontken nen dat Parijs zijn oude vroolijkheid behoudt. Hier zit men elkaar in de haren, worden felle klappen uitgedeeld en moet de politie tus- schenbeide komen.... maar nog geen vijftig meter verder zitten de menschen rustig hun aperitiefje te drinken alsof er geen wolkje aan de lucht is en alsof er geen crisis en geen geldgebrek bestaat. De vreemdeling-tourist verbaast er zich niet over, want Parijs heeft nu eenmaal de reputatie van vroolijkheid en zorgeloosheid, maar de inwoner vraagt zich altijd weer af: Waar, in vredesnaam, halen de menschen het geld vandaan? Hij filoso feert daarover.juist in het rustige uurtje dat hij zélf achter zijn amer-picon zit. Slager, bakker en kruidenier kijken een beetje ach terdochtig den klant aan die contant betaalt, maar op het plein, vóór me, hebben twee we ken lang vijf draaimolens eiken avond met 't grootste succes „Tout va trés bien, Madame la Marquise" gejengeld, knetterde het in de schiettenten en moest men geduldig, noga kauwend, zijn beurt afwachten voor een plaatsje in een rutschbaan. En toch is het overal, maar óveral bekrimpen en bezuinigen, stuivers omdraaien, begint voor iederen huis vader de dag met de sinistere bezigheid de enkele francs te tellen, die hij 's avonds met een zucht op het nachttafeltje heeft gede poneerd. Men moge nu over de nieuwe regee ring denken hoe men wil, maar 't is een wijs besluit geweest om voorloopig alle aanvragen tot uitzetting van huurders en van failliet af te wijzen, terwijl schuldkwesties, wanneer de goede wil is gebleken ter zijde worden gelegd. Want de lijst van faillissementen werd te lang. Toen wij een paar dagen geleden op de pre fectuur waren, hebben we eens aan enkele inspecteurs de vraag gesteld: ziet u in uw da- gelijkschen speurdienst de gevolgen van de algemeene malaise? Zonder onderscheid heb ben ze ons geantwoord: we kunnen niet zeg gen, dat de zware criminaliteit is toegeno men. Het aantal moorden bijv. om zich, uit broodsgebrek, het koste wat 't kost geld te verschaffen, is niet toegenomen. Ook worden er niet méér inbraken gepleegd. Maar daar entegen is de moraal ontzettend gezakt. Niet alleen vermeerderde zich op schrikbarende wijze het aantal vrouwen dat „bij-verdien sten" zoekt, maar ook die categorie, die alles verzint om geld te krijgen, de oplichters, de dieven, zij die misbruik maken van vertrou wen, zij die chèques zonder provisie uitgeven, zij, die van allerlei duistere combinaties leven, van „carambouillage". En daartegen zijn we heel slecht gewapend. Men kan hier niet steeds van criminaliteit spreken, maar moet 't toch zooveel mogelijk tegenwerken en daar toe geeft de wet ons maar bitter weinig macht. Weet u waar 't grootste gevaar schuilt?.en waar u zich 't best zoudt kun nen laten inlichten, als deze kwestie u inte resseert? In de couranten. Ja, u kijkt verbaasd: in de rubrieken van de kleine-advertenties, zoo ging onze zegsman verder. Loopt u maar eehs langs de Bourse du Travail en leest u dan de officieele aanplak biljetten. ik breng u op het spoor. En we hebben dezen raad opgevolgd: de heele muur is volgeplakt met waarschuwin gen niet in te gaan op al die aanlokkelijke advertenties van verkoop van winkel-fond sen en 't voorschieten van 't benoodigde ka pitaal, van mede-vennootschap en verzeke ring van een goed bezoldigde betrekking, al vorens inlichtingen in te winnen bij de Con- fédération de l'Arti'sanat et du Petit Com merce. Het is de secretaris hiervan, die ons welwillend de noodige inlichtingen heeft ver strekt toen we hem onze nieuwsgierigheid ver klaarden. Het kan zelfs zijn nut hebben om aan al die practijken wat meer ruchtbaarheid te geven, want de crisis- en oneerlijkheids-wind waait niet alleen over ons land, maar over héél de wereld. In uw heerlijk kal-m land is 't misschien iets beter dan bij ons in de wereldstad, maar .gouverner c'est prévoir". Over „gouverner" ge sproken, het is onze confederatie die bij de re geering het plan heeft geopperd om voor een jaar lang alle uitzettingen en alle vervolgingen op te schorten en de kwestie van de schulden te regelen, zooals men dat met 't grootste suc ces in België heeft gedaan. Maar ter zake. La ten we nemen een particulier, een werkman of een employé, die wat geld heeft gespaard en die nu wel eens iets zou willen ondernemen. Hij zoekt in de r«briek „kleine advertenties" iets naar zijn gading. Een kellner bijv. die na jaren hard werken een paar duizend francs ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs en Paddekwist hebben de heks inmiddels vrijgelaten. Die is plotseling een heel ander mensch geworden, want de list met den rattenklem heeft een diepen indruk op haar gemaakt. Ze ziet in den kabouter en Thijs twee toovenaars, die veel machtiger zijn dan zij zelf. „Laten we je nu nooit weer betrappen op zulke slechte streken, want dan kon het nog wel eens heel wat slechter met je afloopen," zegt Paddekwist. „Ik beloof het," antwoordt de heks vol berouw. „Nooit zal ik menschen meer tot dwergen omtooveren of andere slechte dingen uithalen. Ik wil een eerlijk en fatsoenlijk mensch worden." „Nu, dan zijn we tevreden," zegt Paddekwist „Ga nu naar huis, maar maak nooit meer gebruik van dien bezemsteel, anders gaat het weer den verkeerden kant met je op." bezuinigd heeft en die daar een advertentie leest: „Door overlijden van mijn vrouw ver koop ik mijn café. Zoek een gérant. Prijs: 20.000 francs. Wekelijksche omzet 5000 francs. B-etalingsfaciliteiten. Zich te melden Agence X". Hij gaat naar het agentschap en men troont hem 's avonds mee naar een stampvol kroegje. De gérant-eigenaar in spé is in de wolken. Hij teekent en stort zijn heele bezit: 10.000 francs, begint dadelijk het werk., maar er komt geen klant. Te laat bemerkt hij, dat het agentschap ter eere van zijn eerste bezoek het café heeft volgestopt met handlangers, die voor klant speelden. Hij kan zijn aangegane verplichtingen niet na-komen, wordt er uit gezet. maar hij krijgt geen cent terug van zijn gestorte 10.000 francs. Of wel een huishouden, man, vrouw en kin deren, zoekt naar een winkel. In de rubriek kleine advertenties hebben ze gelezen, dat een schitterend beklante zaak te koop is voor 50.000 francs, met de helft contant. Het huis houden gaat met 't agentschap eens kijken werkelijk, 't is een prachtigee zaak, de boeken wijzen inderdaad uit, dat er een groote omzet is. Helaas, het groote woord moet er uit: het staat aan, maarze beschikken slechts over 15.000 francs. De zakenman zet een bedenke lijk gezicht..enfin, hij heeft vertrouwen en wil wel de ontbrekende 10.000 francs voorschie ten tegen een j aarlij ksche rente van slechts 2 pet. Men is in de wolken, men drinkt een glas op 't welslagen van de onderneming en den volgenden dag brengt de huisvader zijn 15.000 francs aan den edelmoedigen zaken man. Drie dagen daarna is de verkoop. Maar daar vertelt de zakenman ineens, dat hij te genslag heeft gehad, dat hij op 't oogenblik niet kan beschikken over de toegezegde 10.000 en de verkoop gaat niet door, springt af maar de huisvader krijgt zijn 15.000 niet terug. Niet eens, maar eiken dag doet zich dit geval voor en men staat er volkomen machteloos te-gen. Ja, erger nog, meermalen is 't ons ge bleken, dat de winkelier samenwerkte met den z.g. zakenman en dat hij een deel van de „winst" opstreek, om den volgenden dag -kalm weer opnieuw een eensluidende advertentie te plaatsen en nieuwe slachtoffers te maken. Klassiek is natuurlijk het geval van den g»- pensionneerde of den rentenier, die een zeker bedrag moet storten om mede-directeur met hoog salaris te worden in een of andere on derneming. Het contract is altijd zóó opge steld, dat de „winst-gevende" zaak na een week over den kop is, zoodat het gestorte geld moet worden aangewend om de affaire te li quideeren en van salaris is natuurlijk geen sprake. Neen, 't zijn niet alle „domme boer tjes", die er in vliegen, want de contracten zijn werkelijk meesterstukken van machiavel- lische jurisprudence, 't Aantal „carambouil- leurs" is sedert de crisis enorm uitgebreid. Het is werkelijk een sociaal gevaar geworden, waartegen men niet genoeg kan waken. Ik heb hier de meest hartverscheurende tafereelen gezien van gedupeerden, die in één minuut héél het loon van zwoegen, ploeteren en be zuinigen en zich op alles ontzien en besparen, jaren lang, verloren zagen gaan! Ja 't is fraai.... de „kunst" „to make money"! HENRY A. TH. LESTURGEON. RADIO WOENSDAG 8 JULI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-uitzending. 8.Gram. platen. 9.30 Keukenpraatje. 10. Morgenwijding VPRO. 10.15 „Orvitropia",, viool, piano, voordracht en causerie over de arbeidersbeweging in Frankrijk. 12.— Gram. uplaten. 12,301.45 „De Flierefluiters", m.m.v. solist en gram. platen. 2,30 Voor de Vrouw. 3. Voor de kinderen. 5.30 Gram.platen. 6. Dansmuziek. 6.30 Orgelspel. 7.Sportuitzen- ding. 7.15 „De Krekeltjes". 7.40 Gram. platen. 8.Herh. SOS-ber., 8.05 Nieuwsber. A.N.P. en VARA-varia. 8.15 Uit den Stadsschouwburg, Amsterdam: Revueuitzending, m.m.m.v. so listen, dameskoor en symphonisch jazz-orkest 10.Berichten A.N.P. 10.05 E. Walis en zijn orkest. 11.— „De Notenkrakers". 11,5512.00 Gram. platen. HILVERSUM II. 301 M. NCRV-Uitzending. 8.— Schriftlezing. 8.159.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Ensemble v. d. Horst. 12,15 Gram. platen. 12,30 Vervolg concert. 1.30 Gram. platen; 2.15 Pianorecital. 3.Chr. Lectuur. 3.304.00 Toespraak. 4. Zang en viool. 5.Kinderuur. 6.Friesche voordracht. 6.30 Afgestaan. 7.Berichten. 7.15 Landbouwhalfuur. 7.45 Reportage. 8.00 Be- richtn A.N.P.. 8.15 Orgelspel. 9.Paedagogi- sche causerie. 9.30 Chr. Gem. Zangvereen. „Halleluja". (Om 10.05 Berichten A.N.P.) 10.3011.30 Gram. platen. DROITWICH, 1500 M. 11,20 Populair concert. 12,20 Orgelspel. 12,50 Gram. platen, 1,20 BBC-Empire-orkest, m.m.v. solist. 2,20 Geiger en zijn orkest. 3.05 Piano recital. 3.35 Militair concert. 4.20 Vesper. 5.10 Gram. platen. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berich ten. 6.50 BBC-orkest, m.m.v. soliste. 9.50 Be richten. 10.20 Voordracht. 10.30 BBC-Theater- orkest m.m.v. solist. 11,3512,20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl„ 11,20 Orkestconcert, 2,50 Concert. 4.20 Gram. platen, 5.50 Orkest concert. 8.20 Zang. 9.05 Radio-tooneel. 11.05 12,35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12,20 Orkestconcert, 1,35 Sympho- nieconcert. 2,35 Gram. platen. 4.50 Weragka- merorkest. 6.20 Gevar. concert. 7.— Gram. platen. 8.35 Bachconcert. 9.2512,20 Vroolijk programma. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gram. platen, 12,50 Salon-orkest. 1.30 Dansmuziek. 1,502,2-0 en 5.20 Gram. platen. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Gram. platen. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12,20 Gram. platen, 12,50 Dansmuziek. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gram. platen. 5.25 Ca baret. 5.50 Gram. platen, 6.35 Salonorkest. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Radio-tooneel. 10.30— 11,20 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Gram. platen. 9,05 Bach-concert. 9.55 Gram. platen. 10.20 Berichten. 10.35 Olym piade-nieuws. 10.50 Viool en piano. 11.05 Weerbericht. 11,2012,20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3