Wet op Uitverkoopen en Opruimingen. Incidenten. BEVERWIJK circus strassburger komt. gevonden en verloren voorwerpen. de stand der werkloosheid. een prettige dag voor „kinder geluk". christelijk nationale werkmans bond. jeugdbond voor onthouding. kennemer oudheidkamer. opbrengst collecte. kennemer wandelclub. DINSDAG 7 JULI 1936 p. GASUS. Practisch heeft zij weinig heteehenis meer. CASTRICUM SANTPOORT Een onderhoud met een Ambtenaar van het O.M. bij het Kantongerecht te Haarlem. ATHLETIEK. De Olympische Spelen en de loondervingskwestie. CRICKET IN ENGELAND. CRICKET. de stand der eerste klasse. fi fi LAWNTENNIS. tournament „DUINWIJCK". /(1IEIP/ 'T'JtlNCSNj Vrijdagmorgen omstreeks 7 uur arriveert de extratrein van het circus Strassburger aan het station alhier. Reeds eenige dagen prijken overal de aantrekkelijke affiche's en aankondigingen van het circus, waaraan de Beverwijkers nog de aangenaamste herinne ringen bewaren. De laatste steden in België waren voor het circus een enorm succes: in Brugge was het zelfs een dag zoo vol, dat de politie er aan te pas moest komen, om het publiek, dat nog kaarten wilde koopen, tegen te houden, daar alle rangen reeds lang uitverkocht waren. Met groote verwachtin gen zijn de bewoners der tentstad dus de Belgische grens overschreden, om de Neder- landsche tournee te beginnen. Op elk gebied is de techniek de laatste ja ren met groote schreden vooruitgegaan en Circus Strassburger heeft van al deze nieu we vindingen gebruik gemaakt om aan het verwende Nederlandsche publiek een circus te toonen, dat het modernste van de rei zende ondernemingen genoemd kan wor den. Strassburger komt met een groote tros wagens, waarin het circusmateriaal is ge pakt, waarin de bureaux zijn ondergebracht en waarin de artisten wonen. Het circus be zit een stal, waarin een zeventigtal paarden, waarvan men zonder overdrijving kan zeg gen, dat het de mooiste en best verzorgde dieren zijn, die we nog in een reizend circus zagen. Een aantal olifanten, waarvan een gedeelte wordt gebruikt, bij het af- en opla den op de spoorwagens en waarvan het an dere gedeelte in de manége optreedt, maakt een bezoek aan het dierenpark zeer interes sant. Rustig als hun aard is, duwen ze de wagens op hun plaats, waartoe dikwijls geen tea^tor in staat is. Met circusfront is in Syrischen trant ge houden en het spreekt vanzelf, dat des avonds honderden lichtjes voor de feestelijke verlichting van de facade zorgen, Rekent men daartoe, wat de circustent en de stal len, benevens zij tenten en wagens aan stroom verbruiken voor verlichting, dan kan men zich voorstellen, wat dat alles kost, te meer daar er vele steden zijn, waar aange sloten wordt aan het gemeentenet. Behalve olifanten en paarden vinden we in de zorgvuldig onderhouden stallen nog een prachtcollectie dieren uit alle landen: leeu wen, tijgers, panters, luipaarden, bruine be ren, kraag- en ijsberen, kameelen, buffels, zeeleeuwen, enz. En het programma zelf? Het zal blijken, dat circus Strassburger zijn oude traditie is trouw gebleven en dat het datgene, wat het aankondigt, nog overtreft. Het spreekt vanzelf, dat de kosten voor zulk een groot bedrijf zeer hoog zijn en dat ze slechts, indien voor uitverkochte tenten gespeeld wordt, gedekt kunnen worden. De tijd der groote winsten is voorbij, men is reeds tevreden indien de kosten gedekt zijn en er iets wordt overhouden. Vandaar dat de toegangsprijzen belangrijk zijn ver laagd. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de onderstaande gevonden en ver loren voorwerpen en dieren: Gevonden: 4 bokken, een hondje, 5 porte- monnaies, een koralen collier, een bus lak, een belastingmerk in étui, een ring met sleutels, een bril, 3 badcostuums, een gummilaars, een ceintuur, een bagageriem, een poes, een ta bakszak met pijp. Verloren: een huissleutel, een nummerbe- wijs, een damesregenmantel, een shawl, een hooivork, een bril, een skisok, een motor- jas, twee belastingnrerken, een lange leeren jas en een gouden speld. i Het totale aantal van 942 werkloozen, dat j.l. Zaterdag bij den gemeentelijken dienst der arbeidsbemiddeling stond ingeschreven was verdeeld over onderstaande vakgroepen: Beverwijk: bakkers 6, bankwerkers 20, behangers 2, betonvlechters 3, betonwerkers 4, blikslagers 1, boekbinders 1, boekhouders 5, bouwkundige opzichters 1, cacaobewerkers 1, carrosseriemakers 1, chauffeurs 14, chefs 2, concierges 1, drukkers 10, electro-teehnici 1, electriciens 6, expediteurs 4, gasfitters 1, grondwerkers 85, handlangers 5, incasseerders 2, isoleerders 2, kappers 1, kantoorbedienden 11, klinkers 2, koks 1, kuipers 1, lampekap- penmakers 1, landarbeiders 59, letterzetters 3, loodgieters 6, lijnwerkers 1, losse arbeiders 241, machinisten 18, machinedrijvers 4, houtbewer kers 2, marmerpolijsters 1, metaalbewerkers 3, matrassenmakers 1, metselaars 25, meubel makers 1, monteurs 10, opperlieden 34, plaat werkers 7, pijpenbuigers 1, reizigers 8, schil ders 8, schippers 4, schoenmakers 3, sigaren makers 103, sigarensorteerders 12, slagers 2, soldeerders 1, steenhouwers 1, stoffeerders 1, stokers 12, stuurlieden 1, straatmakers 1, stu- cadoors 11, teekenaars 2, tegelzetters 1, tim merlieden 23, uitvoerders 3, voegers 4, voerlie den 5, vormers 1, winkelbedienden 6, zeilma kers 1, dienstboden 13, werksters 3, lasschers 1, kapsters 2, kantoorbedienden (vr.) 9, win kelbedienden (vr.) 1, fabrieksarbeidsters 2, naaisters 2, verpleegsters 1, totaal 857 (vorige week 844). Heemskerk: Betonvlechters 3, beton werkers 2, chauffeurs 1, electriciens 1, grond werkers 10, landarbeiders 12, loodgieters 1, losse arbeiders 30, houtbewerkers 1, metselaars 1, opperlieden 5, timmerlieden 11, werkmees ters 1, kantoorbedienden (vr.) 1, totaal 85 (84). Zondagmorgen was de geheelonthouders kinderclub „Kindergeluk" de gast van de Heemskerksche zwemclu'b. Bij de aankomst in het zwembad werden geleiders en kinderen welkom geheeten door den heer P. van der Born, die een korte uit eenzetting gaf over de zwemkunst en het nut daarvan. Hierna mochten de jongens en meisjes on der leiding van den badmeester, den heer J. Dils baden en zwemmen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Als attentie van het bestuur der zwemclub werd den jongens en meisjes na het baden een beschuit met aardbeien aangeboden, een tractatie, die buitengewoon in den smaak viel. Nadat de oudere kinderen een viertal lie deren tot afscheid hadden gezongen en de kleintje enkele aardige spelletjes hadden opgevoerd, dankte de heer G. Berghuis het bestuur van de H Z.C. voor de hartelijke en gulle ontvangst, hierbij de verzekering ge vend', dat het doel van het bestuur om pro paganda onder de kinderen voor de zwem- sport te maken, bij de jongens en meisjes van Kindergeluk ten volle bereikt was. De Christelijke Kiesvereeniging, onderaf- deeling van de plaatselijke-afdeeling van den Christelijk Nationalen Werkmansbond zal op Donderdag 14 Juli haar jaarlijksche uit stapje maken. Per autobus wordt een tocht naar 's-Hertogenbosch gemaakt. De afdeeling Beverwijk van den Jeugdbond voor onthouding heeft het weekend doorge bracht in de jeugdherberg .Jan Gij zen" te Haarlem. Er zijn op deze dagen twee lezin gen gehouden nl. over „Hoe scholing en col- portagekernen te vormen?" door den heer J. de Bruin, en „Recht en plichten van een J. V. O.'er" door den heer t. Bouma. Een aantal leden heeft een fietstocht naar Bloemendaal gemaakt. Dit in alle opzichten uitstekend geslaagde weekend heeft er veel toe bijgedragen, om den band tusschen de J. V. O. afdeelingen te versterken. De Kennemer Oudheidkamer ontving ten geschenke van den heer J. G H. Damen, een antiek wij waterbakje. De straatcollecte, Zaterdagavond met mede werking van „Arion" in de badplaats gehou den voor de Ouden van Dagen heeft 37.41 opgebracht. De Kennemer Wandelclub heeft met een flinke groep leden deelgenomen aan den wandeltocht van de W.S.V. „De Wandeltoe rist" te Haarlem. Alle leden kwamen in het bezit van een fraai klein wandbord je in blauw aardewerk. De K.W.C. verwierf tevens een groepsprijs, omdat de tocht zonder uitvallers was vol bracht. Na loting met „De Voortrekkers" viel de K.W.C. ook nog een krans ten deel, die was uitgeloofd voor de verstkomende vereeni- ging. In verband met de vele aanvragen daartoe overweegt het bestuur van de Kennemer Wandelclub de oprichting van een jeugd- wandelgroep. Men kan zich daarvoor aan melden bij den tweeden secretaris, den heer J. Schoenmaker, Deken, Waarestraat 50. Donderdagavond zal de K.W.C. een trai- ningsmarsch houden onder leiding van den heer De Jeu. De wandelaars starten te half acht vanaf Hotel „Oud-Meerenstein". (De Senaatspresident Greiser van Danzig heeft, na zijn rede te Genève, hij het verlaten der ver gaderzaal een langen neus ge maakt tegen de vergaderende di plomaten en daarna tegen de perstribune) Hebt u ook vaak den indruk niet, Dat, in het algemeen genomen, De dingen op haast elk gebied, In serie plegen voor te komen? Ik heb, voor mij, al menigmaal Verwonderd meenen op te merken: De minst besmettelijke kwaal Lijkt zelfs aanstekelijk te werken. Dit slaat speciaal op narigheid, Hoewel men daarbij mag beseffen, Dat nare dingen ons altijd, Begrijpelijk, het sterkste treffen. Wat in Genève is gebeurd, Nu ongeveer een week geleden, Is door de wereld diep betreurd, Op grond van recht, fatsoen en vrede. Daarna klonk er opeens een schot, Waarvan Genève is geschrokken, Terwijl weer later, 'k hoop als slot, Er lange neuzen zijn getrokken. Een rustig mensch stelt hoogen prijs Op waardigheid en goede orde, 't Was in Genève toch al „grijs", Waarom moest het nogGreiser worden". werd nu Zondagavond in den tuin van ,,'t Huis te Velsen" gehouden en al waren ook nu de weersomstandigheden voor een dergelijk feest nog niet heelemaal ideaal te noemen, een stuk beter dan den vorigen keer waren ze zeker. Er bestond dan ook veel belangstelling en toen de voorzitter van het feestcomité den avond opende, waren zeker bijna 300 dames en hee- ren aanwezig. De heer Verzijlbergh zeide, o.m. dat deze avond georganiseerd was, om den band tus schen leden en donateurs te versterken en sprak den wensch uit, dat dit tuinfeest volko men aan zijn doel mocht beantwoorden. Tot de medewerkenden behoorden o.a. de heer Reusink, humorist-conférencier, die, even als de band, er goed de stemming wist in te brengen. R.-K. S. V. „VITESSE", programma voor a.s. Woensdag. Vitesse (comb.)- -Forensen-elftal, aanvang 7.45 uur. TUINFEEST. Het onlangs wegens het slechte weer uitge stelde tuinfeest van de R.K. S. V. „Santpoort" TUINBOUWVEREENIGING „ONS BELANG". Veiling van Maandag 6 Juli. Rabarber, per bos 3725'/a ct. Selderij, per bos 2 ct. Sla, per kist 11—49 ct. Postelein, per kist 1519 ct. Aardappelen, per 100 K.G. 3.503.90. Idem, kleine per 100 K.G. 2.702.80. Bloemkool I, per stuk 7'/»8 cent. Idem II, per stuk, 1 Va472 ct. Komkommers, per stuk 37a ct. Meidoppers, per K.G. 49 ct. Eng. Groentjes, per K.G. 57»77» ct. Bliss (Abodance), per K.G. 57»9 ct. Capucijners W, per K.G. 51 /a772 ct. Idem B, per K.G. 57_>8 ct. Raspers, per K.G. IOV21372 Ct. Peulen, per K.G. 1315 ct. Tuinboonen, per K.G. 272572 ct. Krombekken, per K.G. 48 ct. Dubb. Boonen, per K.G. 29—32 ct. Aardbeien, per K.G. 101872 ct. Idem, per slof 3141 ct. Frambozen, per doosje 18722072 ct. sls&Syffifrfc,. \Ns s Na den eenigszins mislukten eindstrijd in het heerenenkelspel te Wimbledon. De Duitscher Von Cramm (links) die door een spierverwonding slechts zwakken tegenstand had kunnen bieden, wenscht zijn overwinnaar Perry geluk. Nu de wet op de opruimingen en uitverkoo pen eenigen tijd in werking is en over eenige onzekerheden een uitspraak van den Hoogen Raad gevallen is, blijkt de wet in de praktijk andere gevolgen te hebben dan aanvankelijk verwacht werd. Eerst was de toestand zoo, dat de winke liers slechts gedurende twee maanden in het jaar (1 Januari1 Februari en 15 Juli15 Augustus) een seizoen-opruiming mochten houden. In de overige 10 maanden mochten alleen uitverkoopen en opruimingen gehouden worden als de Kamer van Koophandel daar voor vergunning gaf. Bijvoorbeeld bij brand schade, opheffing, enzoovoort. Aanvankelijk werd dan ook opgetreden te gen winkeliers die aankondigden: „November- aanbieding", „Juni-aanbieding", „verlaagde prijzen",x enzoovoort. Het was ons evenwel de laatste weken opge vallen, dat zulke aanbiedingen menigvuldig door de winkeliers bij hun reclame gebruikt werden. Daarom zijn wij naar den ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantonge recht te Haarlem gestapt om zijn verklaring van dezen ge wijzigden toestand te vragen. Mr. J. Ch. Donker deelde ons mede, dat door de beslissingen van den Hoo gen Raad de werkingssfeer van de wet zeer belangrijk is ingekrompen. Feitelijk is door een arrest van den Hoogen Raad het hek van den dam. In de 10 maanden die buiten de spe ciaal in de wet geregelde seizoen-op ruimingen vallen, is feitelijk nu alles geoorloofd. Men mag November- en Juni-aanbiedingen op de ruiten en in de advertenties zetten. Evenzoo „Ver laagde prijzen". Alles mag mits men maar zoo voor zichtig is om niet het woord „oprui ming" of „uitverkoop" te gebruiken, want dat mag alleen met een vergun ning van de Kamer van Koophandel. Ik kan U dan ook wel zeggen, dat ik geen enkel procesverbaal meer van dien aard krijg en als er nog een zou komen, dan zou ik niet tot vervolging overgaan." Maar nu de twee maanden van de ge regelde seizoenopruimingen? zoo vroegen wij. Daarop antwoordde de ambtenaar: Ja, daarmede is het anders gesteld. In de wet is zeer duidelijk aangegeven, dat in die twee maanden slechts de volgende aanduidingen door de winkeliers gebruikt mogen worden: „jaarlijksche opruiming", „halfjaarlijksche opruiming", „seizoen-opruiming", „balans opruiming" en „inventaris-opruiming". Als in dien tijd een winkelier dus een andere aankondiging zou gebruiken, dan moet ik de zaak vervolgen. Vindt U het niet vreemd, dat de opzet van de wet geweest is 10 „gebonden" maanden en 2 „vrije" maanden voor de winkeliers in te voeren en dat het nu in de praktijk eigenlijk zoo wordt, datde 2 „vrije" maanden juist dé „gebonden" maanden worden? 10 maanden mag de winkelier nu „prijsverlaging" aan kondigen, maar in de twee maanden die juist voor prijsverlaging bestemd waren, mag het niet. In de praktijk blijkt, dat vele menschen pas doordrongen worden van het feit, dat een winkelier opruimt als hij bij zijn artikelen een kaartje hangt „van zooveel voor zoo veel." De ambtenaar antwoordde: Het is juist zoo als u de zaak stelt, maar daaraan kunnen wij niets veranderen. Wij hebben alleen te maken met den inhoud der wet zooals die door den Hoogen Raad, het hoogste rechtscollege, ge ïnterpreteerd is. Daarop vertelden wij den ambtenaar dat, ook vele Haarlemsche winkeliers die eigen aardigheid reeds hebben gevoeld. Daarom hebben zij een stapel verzoekschriften bij de Kamer van Koophandel te Haarlem inge diend om vergunning te krijgen voor het houden van een opruiming in de maand 15 Juli15 Augustus. De opzet daarvan is te be reiken, dat zij in die maand zich niet behoe ven te binden aan de 5 in de wet genoemde aankondigingen en dus ook „prijsverlaging" mogen aankondigen. Mr. Donker verklaarde dit feit nog niet vernomen te hebben. Het was voor hem nog onzeker of de Kamer van Koophandel de ge vraagde vergunningen zal verieenen. Als de Kamer de vergunningen geeft vallen de be trokken winkeliers natuurlijk buiten de 5 in de wet genoemde aankondigingen. Tenslotte vroegen wij nog: Bestaat de mo gelijkheid, dat er in afzienbaren tijd verande ring in den toestand komt? Mr. Donker zei daarop: Het is natuurlijk mogelijk, dat de Hooge Raad om gaat, name lijk tot een andere beslissing komt. Dat heb ben wij indertijd ook gehad bij de bekende prikplank-historie. Maar de Hooge Raad kan alleen een andere beslissing over de interper- latie van de wet nemen ais er een nieuw geval aan zijn beslissing wordt overgelegd. Op dit oogenblik worden er evenwel (op grond van het bekende adres van den Hoogen Raad) ge°n proces-verbalen meer opgemaakt, zoodat er voorloopig geen kans op is dat de Hooge Raad de wet anders zal gaan uitleggen. Verder is er natuurlijk ook de kans, dat de wetgever de wet gaat wijzigen om alsnog het indertijd beoogde doel te bereiken. De K.N.A.U. dient voorstellen in bij de I. A. A. F. Zooals bekend verbiedt de amateur status van het Internationaal Olympisch Comité dat aan amateurs vergoeding wordt gegeven voor loonderving. Dit is dan ook de reden geweest dat de K.N.V.B. besloten heeft, geen voet balploeg naar de Olympische Spelen te Ber lijn te zenden. Naar aanleiding hiervan heeft het bestuur der K.N.A.U. een internationale actie onder nomen om te komen tot een wijziging van de loondervingsbepaling, zcodat de Olym pische Spelen voortaan niet meer gesloten behoeven te zijn voor ploegen als het Neder- landsch elftal. Het secretariaat der K.N.A.U. heeft thans op de agenda van het congres der I.A.A.F. (Internationale Amateurs Athletiek Federatie) dat op 10 en 11 Augustus te Berlijn bijeen komt, twee voorstellen laten plaatsen, welke als volgt luiden: a. Het congres der I.A.A.F. overwegend, dat art. k van de „Amateur Status" (vergoeding wegens loonderving) een belemmering vormt voor de gezonde ontwik keling van de athletiek; overwegend, dat het eerlijke en oprechte amateurisme dient te prevaleeren boven de verstarde toepassing van verouderde bepalin gen; besluit artikel van de „Amateur Status" zoo danig te wijzigen, dat vergoeding wegens loonderving mits streng gereglementeerd en zonder eenig voordeel voor den athleet, toege staan wordt tot een bepaald maximum, b. Het congres der I.A.A.F., overwegend, dat reeds lang de gezonde ont wikkeling van de internationale sport de ver andering van den Amateur Status van net I.O.C. eischt, zoodanig dat de vergoeding wegens loonderving, mits streng gereglemen teerd en zonder eenig voordeel voor den ama teur, toegestaan wordt tot een bepaald maximum; draagt het bestuur van de I.A.A.F. op, om bovengenoemde redenen, alle stappen te on dernemen, welke dienstig kunnen zijn aan de wijziging van genoemd artikel in dezen zin. Maandag begon op Lord's de University- match OxfordCambridge. Cambridge batte eerst en scoorde 4329. Het 1ste wicket viel op 27 (White 19). Tindall (51) en Nelson (91) scoorden 85 voor het 2de wicket. Nelson en Yarley (90) 119 voor het 3de wicket in 1V2 uur. Voorts Bibb 46 Jehanzir Khan 49 en Wooller 77. Oxford mist Kimpton, de beste speler der donkerblauwen. De stand van de county-matches is: Yorks hire 5196 (Sutcliffe 129, Hutton 163 en Ley- land 163 not out) tegen Surrey (Bowes 5—34) en 151 (regen). Warwick 117 en 10 tegen Derby 381 (Worthington 162) regen. Sussex 254 en 1261 tegen Hants 225 (Pothecary 105)J. Parks 666. Notts 204 tegen Middlesex 112 8 (regen). Essex 175 tegen Gloucester 156 (regen). In den wedstrijd SomersetGlamor gan kon Maandag in het geheel niet gespeeld worden. Lancashire 435—8 tegen Britsch-Indië 1956 (regen). iH "H fi w r*3 aj tH O 7, g 71 CD c CD "cc CD a> 3 bn f: 'OO 0, H. C. C. I 7 7 0 0 0 0 14 H. C. C. II 8 3 1 3 1 0 12 V. O C. 8 3 0 3 2 0 9 V. R. A. 9 3 0 4 1 1 9 R. en W. 6 3 0 0 3 0 6 H. D. V. S. 5 1 0 1 3 0 3 V. V. V. 8 0 0 3 5 0 3 Haarlem 7 1 0 0 6 0 2 Maandagavond is het tennistournament „Duinwijck" op het banencomplex aan den Joh. Verhulstweg te Santpoort begonnen. Er werden Maandagavond slechts vier par tijen in het heerenenkelspel gespeeld, waar van de uitslagen luiden: Heerenenkelspel eerste ronde: L. v. Loo slaat W. de Keyzer 62, 62. J. v. d. Veer slaat R. H. de Lieve 60, 6—2. P. Hoeke slaat J. de Jong 63, 61. W. Lindeman slaat B. de Jong 26, 63, 6—3. HALCYON-LIJN. Vredenburg, Vlaard. n. Lulea, p. 6 Holtenau. Stad Amsterdam. Lulea n. Vlaard., pass. 6 Brunsbuttel, 7 (n.m.) verw. Rozenburg', 4 Juli v. Huelva n. Sas v. Gent. Stad Vlaardingen, 7 Juli (11 n.m.) v. Nar vik te Vlaardingen verw. Stad Haarlem, Vlaard. n. Oran 4 (10.2 v.m.) 35 mijl Z. van Niton. Stad Zwolle, Rott. n. Lissabon 3 (5.33 n.m.) 25 mijl Z.O. van Niton. Stad Zaandam 7 Juli (5 uur n.m.) v. Lulea te Rotterdam verwacht. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk 3 v. New-York 11. Guantanamo Edam, Rotterdam n. New-York 5 (1.11 n.m.) 30 mijl van Niton. Lochkatrine, Vancouver n. Rotterdam via Liverpool 4 (12.28 v.m.) 600 mijl W. v. Valentina Bilderdiik, 5 Juli v. N.-Orleans te Rotterd. 'HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (uitr.) p. 6 Perim. Holland 3 van Port Natal naar Beïra. Jagersfontein (thuisr.) 4 van Mombassa. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisreis) 4 Juli v. Victoria (Braz.L i Alghacca 5 v. Buenos-Ayres n. Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk, 5 Juli v. Rotterd. n. Bremen. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 4 van Takoradi. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitreis) 4 van Manilla. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hermes, Bourgos n. Amstm. p. 6 Gibraltar. Hebe 6 van Portimas naar Cadix. Agamemnon 6 v. Venetië te Amsterdam. Ariadne, Amst. n. Kopenh., p. 5 (8.30 n.m.) Holtenau. Barnevelt, Amsterd. n. Chili 4 te Cristobal. Ceres 5 van Izmir te Stamboul. Costa Rica 5 van Barbados te Amsterdam. Deucalion 5 van Messina te Carthagena. Fauna 5 van Kopenhagen te Amsterdam. Hercules 4 van Izmir naar Kymassi. Odysseus 6 van Hamburg te Amsterdam. Orion 5 van Aiexandrië naar Haifa. Perseus 4 van Musel naar Oporto. Pluto, Stettin n. Amsterdam, p. 6 Brunsb. Rhea, Vigo n. Barcelona, p. 4 Gibraltar. Tiberius, 4 van Barcelona te Patras. Van Rensselaer, Amst. n. West-Indië, pass. 5 Juli Ouessant. Venezuela 5 van Hamburg te Amsterdam. Vulcanus 4 van Constantza n. Stamboul. Calypso, Rott. n. Tanger, p. 5 Dungeness. Euterpe, Amst. n. Bordeaux, p. 5 Dungeness. Trajanus, Rott. n. Barcelona 5 (7.19 v.m.) 115 mijl Z.Ó. van Land's End. KON. HOLL. LLOYD. Salland (thuisr.) 5 v. Rio de Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (thuisreis) 6 van Batavia. Sitoebondo (uitreis) p. 6 Ouessant. Indrapoera (uitreis) pass. 5 Kaap del Armi. Slamat (thuisr.) 5 Juli van Sabang. Blitar (uitr.) pass. 5 Juli Sagres. Djambi (uitr.) pass. 4 Point di Galle. Garoet 6 Juli v. Batavia te Rotterdam. Kota Baroe (thuisreis) pass. 4 Perim, 14 te Marseille verwacht. Kota Inten, New-Orleans n. Macassar, 4 Juli van Kaapstad. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde 6 v. Kopenhagen te Amsterdam. Poelau Bras (thuisr.) 4 van Marseille. J. P. Coen (uitreis) pass. 5 Perim. Salawati (thuisr.) pass. 5 Gibraltar Poelau Laut (uitr.) 5 (8.1 v.m.) 230 mijl O. van Land's End. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Glenfinlas, Dairen n. Rotterdam via Ldn., 4 (8.36 v.m.) 368 mijl Z.Z.O. van Land's End. Patroclus Japan n. Rotterdam, 5 te Singa pore. Sarpedon, Japan n. Rotterdam, pass. 5 Gi braltar. Dolius, Rott. n. Japan pass. 4 Perim. Radnorshire, Dairen n. Rott. 4 v. Singapore. City of Eastbourne. Japan h. Rotterdam, 3 té Shanghai. Phrontis, 5 van AmsterdMa te Batavia. Benreoch, Otaru n. Rott., (Tvan Penang. City of Mobile, Japan n. Rott., p. 5 Perim. City of Brisbane, Saigon n. Rotterdam 4 van Penang. Laertes, Batavia n. Amst., 5 te Suez. Terug v. d. toeristenreis. Het Nederl. m.s. M. v. St. Aldegonde, het welk een toeristenreis gemaakt heeft voor de R.K. Reisvereeniging, is gisteren van Kopen hagen naar Amsterdam alhier gepasseerd. Lek gesprongen De Fransche sl.bt. „Taureau" welke Zater dag van h-ier naar Leixoes vertrok is wegens lekkage den Nieuwen Waterweg binnenge- loopen. AANGEKOMEN. 5 Juli: Alcinous m.s. Batavia Authority s.s. Londen Amstelstroom m.s. Leith Starling s.s. Londen Normandia s.s. Gothenburg Odysseus s.s. Hamburg Akershus s.s. Oslo 6 Juli: Rhein s.s. Hamburg Agamemnon s.s. Venetië Lingestroom s.s. Bristol Trito s.s. Fowey M. v. St. Aldegonde m.s. Kopenhagen. Sint Annaland s.s. Leningrad VERTROKKEN. 6 Juli: Krossfonn s.s. Port Arthur Westfalia s.s. Rotterdam Een zusterschip van de „Queen Mary"! Naar uit Londen wordt gemeld zal het zus terschip van de „Queen Mary", hetwelk 5 millioen zal kosten, vrijwel zeker weer worden gebouwd door John Brown te Clyde bank voor de Cunard-White Star, daar ge noemde werf alles klaar heeft staan voor het werk. Wat de machinerieën betreft zal het schip nog grooter en nog beter worden dan de ..Queen Mary". De „Queen Mary" in het dok. Gelijk met vorig bericht wordt nog uit Lon den gemeld dat, als de „Queen Mary" uit New York terugkomt, het schip voor tien da gen in het dok zal worden opgenomen en ge heel geïnspecteerd worden. Daarna zal het trachten het record te breken. Opgelegde schepen. Op 1 Juli j.l. waren ey van de K. N. S. M. te Amsterdam 7 schepen opgelegd, n.l. de stoom schepen „Achilles", „Bacchus", „Helder", „Mars", „Poseidon", „Venus" en „Vesta" met een gezamenlijke inhoud van 14.843 B. R. T. Ontvangsten Suez-kanaal. De ontvangsten van het Suezkanaal bedroe gen in de afgeloopen maand - v>taal Frs. 63.350.000 tegen Frs. 68.600.000 in f 'er- eenkomstige periode van het vorige jaar. Over de eerste zes maanden van dit jaar bedroegen, die ontvangsten Frs. 430.680 000 te gen Frs. 434.150.000 in hetzelfde tijdvak van verleden jaar

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7