VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: WEERBERICHT IJMUIDEN Nog steeds ansjovis vangst 1930. BEVERWIJK DRIEHUIS. SANTPOORT OLYMPISCHE SPELEN. De kanovaarders naar Berlijn. WATERPOLO. Protesten tegen de Indische pensioenkorting. DINSDAG 7 JU LI 1936 Historisch Westland zal her leven. Bloemen- en fruit feest wordt georganiseerd. aart het woord Noodkreet van IJmuidensche winkeliers. Regeering wil bepaalde exporteurs niet bevoordeelen. De minister van Landbouw en Visscherij heeft aan de Tweede Kamer een brief doen toekomen, houdende inlichtingen op de adressen van M. A. Kolster, te Den Helder, e.a., leden der commissie, benoemd in een vergadering van houders van en belang hebbenden bij Hollandsche ansjovis, betref fende het nemen van maatregelen tot verbe tering van den handel in ansjovis. De minister zegt daarin o.m.: Adressanten vragen in de eerste plaats, maatregelen te nemen, opdat slechts ansjo vis van het vangstjaar 1930 en ouder mag worden uitgevoerd naar Duitschland, welk land wel als eenige afnemer van beteekenis moet worden aangemerkt. De gevolgen van een dergelijken maatre gel zouden evenwel rampspoedig blijken te zijn voor den Nederlandschen ansjovishan- del. Zou men Duitschland opdringen, hetgeen dit land niet begeert, dan mag worden ge vreesd, dat dit land zich meer en meer zal afwenden van de Nederlandsche ansjovis en zijn behoefte elders zal trachten te dekken. Bovendien zou door zulk een maatregel de visscherij op ansjovis hier te lande stilge legd moeten worden, omdat dan geen enke le handelaar ansjovis zou inzouten en het product door de visschers niet zou zijn te verkoopen. Van de totale vangst van 127,500 ankers 1930er ansjovis zijn thans on geveer 30.000 ankers over. De uitvoer van deze visch heeft ten opzichte van den tota len uitvoer in de laatste jaren vrijwel in dezelfde verhouding plaats gehad als die van den voorraad 1930er ansjovis tot de totale voorraden. Uitvoer van uitsluitend 1930er ansjovis zou onbillijk zijn tegenover de vele exporteurs zouters, die zich bijtijds van hun voorraad 1930er hebben ontdaan, dik wijls met verlies, om zich meer te interessee ren bij de jongere jaargangen. Wat betreft de mogelijkheid, om nog een zekere hoeveelheid ansjovis naar Duitsch land uit te voeren boven het waardecontin- gent-, zou het wellicht overweging verdienen daarvoor uitsluitend te bestemmen 1930er ansjovis. Daarbij moet evenwel in aanmer king worden genomen, dat deze visch al ta melijk oud is, terwijl het jaar 1930 een zwak, klein vischje gaf, het grootste gedeelte van den nog aanwezigen voorraad is niet ge schikt om. zooals gebruikelijk, gefileerd te worden, terwijl een ander deel slechts ge schikt is, voor het verwerken tot ansjovis pasta. Ten einde ook de houders van ansjovis in de gelegenheid te stellen te exporteeren, zou het tegenwoordige stelsel van toekennen van contingenten moeten worden gewijzigd. BESOMMMINGEN. Loggers: Sch. 50 f 820, KW. 65 f 520, KW. 86 f 660, NAAR DEN SLOOPER. De stoomtrawler Friesland is door bemid deling van het bureau Bouwmeester en Garenkamp verkocht aan de scheepsslooperij „Holland" te Hendrik-Ido-Ambacht. MARKTPRIJZEN Tarbot per kilo f 0.90f 0.76. Griet per 50 kilo f 22f 12 Tongen per kilo f 1.14f 0.80 Middelschol per 50 kilo f 15 Zetschol per 50 kilo f 18f 12 Kleine schol per 50 kilo f 16.50f 7.50 Bot per 50 kilo f 10f 8. Schar per 50 kilo f 7f 3 Wijting per 50 kilo f 7.40f 7 Verlaging havengelden. Sedert 1 dezer is het havengeld te Hamburg en Harburg verlaagd tot op de helft voor de schepen die papierhout, zwavel of phosfaat aan brengen. WEER EEN DUITSCHE TRAWLER. Hedenmorgen kwam alhier binnen de Duitsche stoomtrawler ..Farmsen P.G. 487". De trawler heeft een vangst van 400 man den, waarvan 200 manden versche haring. Dit is de eerste trawlharing, die dit seizoen in IJmuiden aan komt. MEISJE AANGEREDEN. Een meisje, dat op de fiets op den Kou- denhorn achter een vrachtauto reed zag niet tijdig genoeg, dat de auto een zijstraat zou inrijden. Zij reed tegen den auto op en kwam te vallen. Het ongeluk liep voor het meisje gunstiger af, dan het zich aanvanke lijk liet aanzien. Zij kreeg ontvellingen aan hoofd en handen, maar deze verwondingen •waren van onschuldigen aard. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 7 JULI Bioscoop de Pont: „Een aap van een jon gen" en „De verklikker van Scotland Yard" 8 uur. WOENSDAG 8 JULI Bioscoop de Pont: „Een aap van een jongen" gen" en „De verklikker van Scotland Yard" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: DINSDAG 7 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling 3.15—9.15 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Vliegende Dui vels". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Het leven van Louis Pasteur", geprolongeerd. 2 30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Onze kleine meid". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De huurling". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 8 JULI Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. DE VERSIERING EN VERLICHTING VAN DE BREESTRAAT. Gisteravond werd in de bovenzaal van Hotel Ter Burg een vergadering gehouden van het comité, dat de versiering en de ver lichting van de Breestraat tijdens de V.V.V. feestweek voorbereid. Hoewel alle bewoners van de Breestraat tot deze vergadering wa ren uitgenoodigd, was de opkomst al zeer ge ring en wanneer men naar deze ..belangstel ling" de versiering moest afmeten, zou de Beverwijksche hoofdstraat tijdens de feest week wel een zeer poover figuur maken. Gelukkig laten de ijverige leden van het comité zich daardoor niet ontmoedigen. Zij gaan rustig voort te trachten met de wei nige middelen, waarover zij kunnen beschik ken, iets goeds tot stand te brengen. Deze bijeenkomst was bedoeld eventueele plan nen voor een versiering en verlichting te be spreken. Deze plannen mochten voorloopig althans een bedrag van f 500 a f 600 niet te boven gaan, zoodat uit den aard der zaak de ont werpen voor deze 600 M. lange straat slechts zeer bescheiden konden zijn. Het comité had een deel van zijn eigen ontwerp proviso risch tot uitvoering gebracht en voor Hotel Ter Burg doen plaatsen, zoodat men het ef fect kon beoordeelen. Deze beoordeeling was niet onverdeeld gunstig, voornamelijk omdat de aangebrachte groenversiering niet zou contrasteeren met de boomen in het eerste deel van de straat. Vanuit de vergadering kwamen nieuwe ideeën naar voren, die uitvoerig werden be sproken. Voor- en nadeelen werden overwo gen, de kosten van uitvoering werden be sproken en na langdurige discussies werd men het er over eens het comité èen dezer plannen tot een goed geheel te doen uitwer ken. Ter gelegener tijd zijn daarover nadere gegevens te verwachten. Noteering' van Beverwijk 6 Juli 1936. Spinazie per kist f 0,46 Postelein epr kist f 0,10f 0,24 Andijvie per kist f0,16—f 0,40 Wortelen per bos f 0,03f 0,08 Komkommers per 100 f 3f 6 Aardappelen, klei per K.G. f 0,03 ld. nieuwe per K.G. f OMV2f0,05J4 Peulen per K.G. f 0,20 Doppers per K.G. f 0,08f 0,12 Capucijners per K.G. f 0,13 Raspers per bos f 0.20 Tuinboonen per K.G. f 0,04f 0,06 Heerenboonen per K.G. f 0,32 Bloemkool per 100 f 5f 12 Uien, per bos f 0,02 Sla per kist f 0,26f 0,46 Rabarber per 100 bos f 2f 5 Pieterselie per bos f 0,02 Selderie per bos f 0,02 Aardbeien per slof f 0,40f 0,70 Frambozen per doosje f 0,18 MARKTBERICHTEN. Vereenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. 6 Juli 1936. Spinazie per kist 3045 Sla per kist 1540 Postelein per kist 1215 Andijvie per kist 2030 Wortelen per bos 5—8 Rabarber per bos 3IV2 Peterselie per bos 12 Selderie per bos 2—3 Bloemkool le soort per stuk 1016 Bloemkool 2e soort per stuk 35 Tomaten per K.G. 612 Peulen per K.G. 9—20 v Doppers per K.G. 8—12 Capucijnders W per K.G. 1015 Capucijnders B per K.G. 815 Snijboonen per K.G. 3034 Dikke boonen per K.G. 30—36 Tuinboonen per K.G. 34 1/2 Asperges le wit per bos 2224 Komkommers per stuk 24 Aardbeien per slof 3860 Frambozen per doosje 1421 Perziken per stuk 57 AANVOER VAN AARDBEIEN. Makndag werden aan de Vereen Veilingen aangevoerd 76.780 K.Ga aardbeien, tegen een gemiddelden prijs van f 15.70 per 100 K.G. Aan de B.E.T.-veiling was de aanvoer 59.333 K.G. tegen een gemiddelden prijs van f 16.43. De aanvoer wordt nu dagelijks kleiner. Als gevolg hiervan bewegen de prijzen zich op het oogenblik weer in stijgende lijn. VOETBALWEDSTRIJDEN. Maandagavond werden de eerste twee wed strijden om den zilveren beker, uitgeloofd dooi de firma Cornegge, gespeeld. Het eerst kwamen Oké (Santpoort) en D. C. IJ. (IJmuiden) in 't veld. Met de rust leidde Oké met 10. In de tweede helft domineerde Oké aanvan kelijk wederom, maar toen kwamen de IJmui- denaren opzetten en slechts als door een won der ontsnapte het doel van Oké. Een plotselinge uitval werd D. C. IJ. nood lottig (20). Toen scheen de strijd beslist, doch D. C. IJ. hield dapper vol en redde tenslotte op fraaie wijze de eer (2—1). Daarna kwamen V. V. D. en de Akker Boys in 't veld. In de eerste helft wogen de partijen goed tegen elkaar op, doch de Boys waren voor 't doel iets gevaarlijker en hun 10 voorsprong met de rust was welverdiend. Ook in de tweede helft waren de partijen in 't veld vrijwel even sterk, doch thans waren de V. V. D.'ers heel wat schotvaardiger. Zij wisten viermaal te doelpunten en alzoo een 41 overwinning te behalen. AARDBEIENWEELDE EN TUINDERSLEED. Mede door de vermindering van de opper vlakte van tuingrond, worden hier ter plaatse niet zooveel aardbeien meer geteeld als vroe ger het geval was, doch dat de grond er nog wel geschikt voor is, zagen we dezer dagen bij een tuinder, die 1516 sloffen uit een pad van 4 roe haalde. Het was een prachtig gezicht de glanzende roode vrucht bij tientallen vlak naast elkaar aan de struiken te zien liggen. Over de prijzen was onze tuinder echter minder goed te spreken en dat is te begrijpen. Een gemiddelde prijs van f 13,60, zooals Zater dag genoteerd werd, wat overeenkomt op een prijs van ongeveer f 0,40 per slof, is absoluut onvoldoende om het bedrijf loonend te ma ken, wat zelfs de nietingewijde zal begrijpen, als hij weet, dat van dezen prijs af moet pluk- loon, rij loon, veilinggeld en de prijs der slof. Schip Almkerk Amstelkerk BOSKOup Baarn Bodegraven Bennekom Britanica Britsh Energy Chr. Huygens x) Caribia x) Chevychase Deucalion (Ned.) Eemland Eurypylus Ganymedes (Ned.) Granicos Gera Hermes Hercules Hoogland Irene (Ned.) Jagersfontein x) J. v. Oldenbarnevelt x) Juno (Ned.) Jeannette Kurmark x) Kolsdai Laertes Luneburg Lincoln Ellsworth Meerkerk x) Menes Melampus Michalios Mede a Merope Montferland x) Neleus x) Oberon Orion (Gr.) Oljaren Oranje Nassau Orestes (Ned.) Orion (Ned.) Poelau Bras x) Palatia Poelau Tello x) Polydorus Patricia Peisander x) Randfontein x) Salawatl Stella (Ned.) Salabangka x) Salland x) Saturnus Serooskerk x) Sembilan x) Stornest Spinanger Titus The President Uckermark x) Vulcanus Velta Zaanland x) Hamburg van verm, aankomst Japan W. Afrika Chili Chili Chili Chili Londen Abadan Batavia Pto Barrios Gdynia Midd. Zee Buenos Aires Batavia Alexandrië Santé Fé Ned. Indië Bourgas Midd. Zee Newcastle Danzig Z. Afrika Batavia Midd. Zee Swansea Ned. Indië Uuras Batavia Ned. Indië Constantza Japan Ned. Indië Batavia Zarate West Indië Midd. Zee Buenos Aires Batavia Alexandrië Rosario Batoum West Indië Hamburg Alexandrië Batavia Tampico Batavia Hamburg West Indië Batavia Z. Afrika Batavia Alexandrië Batavia Buenos Aires Santa Cruz Japan Ned. Indië West Afrika Pt. Arthur Midd. Zee Manchester Ned. Indië Bourgas Riga 5 Juli heden 16 Juli 10 Juli 7 Juli 18 Juli 12 Juli 12 Aug. 15 Juli 12 Juli 27 Juli 8 Juli 12 Juli 5 Aug. heden 12 Juli heden 19 Juli 8 Aug. 8 Juli 25 Juli 31 Juli 3 Aug. 20 Juli 24 Juli 7 Aug. 26 Juli 10 Juli 15 Juli 12 Juli 21 Juli 9 Juli 31 Juli 16 Aug. 10 Juli 24 Juli 8 Aug. heden 9 Juli 20 Juli heden 12 Aug. 10 Aug. 12 Juli Laatste bericht 3 Juli van Saigon. 4 Juli van Takoradi. 25 Juni te Hamburg. 20 Juni te Balboa. 30 Juni van Ancud. 27 Juni van Callao. 3 Juli te Antwerpen. 25 Juni van Pt. Said 4 Juli van Pt. Said. 29 Juni van Barbados. 3 Juli vertrokken. 5 Juli te Carthagena. 23 Juni van Bahia. 4 Juli vertrokken. 1 Juli te Barcelona, in lading. 1 Juli van Tjilitjap. 4 Juli van Algiers. 4 Juli van Izmir. 7 Juli vertrokken. 6 Juli vertrokken. 4 Juli van Mombassa. vertrekt 8 Juli. 6 Juli te Barcelona. 5 Juli van Lizard. 2 Juli van Gibraltar. 27 Juni vertrokken. 1 Juli van Perim. 1 Juli van Singapore. 22 Juni van Stamboul. 24 Juni van Penang. 4 Juli van Aden. 2 Juli van Penang. 3 Juli van Necochea. 20 Juni van Guantanamo. 4 Juli van Catania, vertrekt 10 Juli. 1 Juli van Colombo. 25 Juni te Danzig. 6 Juni vertrokken. 30 Juni te Algiers. 29 Juni van Paramaribo, in lading. 5 Juli vertrokken. 4 Juli van Marseille. 5 Juli van La Guayra. in lading. 5 Juli te Bremen, vertrekt 8 Juli v. Colon, vertrekt 11 Juli. 30 Juni van Kaapstad, 5 Juli van Gibraltar. 4 Juli te Middlesbro. in lading. 3 Juli van Santos. 20 Juni vertrokken. 2 Juli van Kobe. 4 Juli van Sabang. 3 Juli van Dungeness. 17 Juni vertrokken. 1 lull van Livorno. 1 Juli vertrokken. Juli van Padang. 5 Juli te Stamboul. 5 Juli te Rotterdam. vefcrekt 11 Juli. BALLETAVOND. Waarschijnlijk als gevolg van het groote succes, dat het vorige jaar met den eersten balletavond geboekt werd, wordt ook thans weer en wel op 19 Juli a.s. in „Velserend" een balletavond gegeven. Thans zal optreden het ballet van Tilly Sylon, terwijl de H. O. V. we derom haar muzikale medewerking zal ver- leenen. WANDELSPORT. Zondag nam de wandelsportafdeeling van „Viribas Unitus" te Santpoort deel aan den 35 K.M. marsch van de H. W. V. „De Wandel toerist". Alle deelnemers volbrachten ondanks de warmte dentocht en ontvingen ter herinnering een wandtegeltje. De vereeniging ontving een beker voor de grootste gemengde groep. Zooals onze lezers weten is voor het eerst de kano-sport in het programma van de Olympische Spelen opgenomen. Ook ons land zal er vertegenwoordigd worden, zooals op 19 Januari j.l. in de jaarvergadering van den Ned. Kanobond besloten werd. Aan den heer N. J. Meijer, secretaris van de Haarlemsche Kano-vereeniging „De Trek vogels", hebben we gevraagd, hoe hij over de kansen van onze landgenooten en speciaal van den eenigen Haarlemschen deelnemer Wim van der Kroft dacht. Hij herinnerde er eerst aan,, dat het hoofdzakelijk kano-vaar - ders uit Amsterdam, Zaandam en Haarlem zijn, die mede zullen dingen. In deze drie steden is eigenlijk met de beoefening van de kanosport begonnen. Men richtte de A.Z.H. op, waaruit later de Nederlandsche Kanobond is geboren Aan de door dezen bond uitgeschreven training nemen 22 personen deel. Hiervan worden ongeveer 13 naar Berlijn gezonden onder wie Van der Kroft. Bovendien zullen nog een paar selectiewedstrijden worden ge houden; op het programma staan ook wed strijden voor de nationale kampioenschappen. „Het is mogelijk, dat hier nog een ster ont dekt wordt, die voor uitzending in aanmerking komt". De eerste wedstrijd heeft a.s. Zondag te Zaandam plaats en de tweede op 19 Juli in Haarlem. Die lataste wordt door „De Trek vogels" georganiseerd. Aan de Olympische kanowedstrijden op den langen afstand doen 19 landen mee en aan die op den korten afstand 17 landen. Dat zal dus wel de moeite waard zijn. Ik verwacht vooral veel succes van J. Kraaier van ,.De Geuzen" te Zaan- ,dam. Die zal op de 1000 M. (K 1 klasse) een geduchte tegenstander blijken te wezen. Van der Kroft, die met den Zaandammer N. Tates in de K 2 klasse uitkomt, zal het zwaarder krijgen. De wedstrijden zullen plaats hebben op de „Seddinsee" even buiten. Berlijn, bij de voorstad Grünau". „Welk land acht u het sterkst?" „Duitschland. Maar toen onze jongens ver leden jaar Augustus den internationalen wed strijd NederlandWest-Duitschland wonnen, waren de Duitschers toch wel een beetje ver bluft over de prestaties van onze landge nooten. Er zijn dan ook Duitsche bladen, die aan ons land de beste kans gaven". Het programma luidt als volgt: Eerste dag (Vrijdag 7 Augutsus)Lange-afstandswed- strijden over 10.000 M. 16.30 uur: tweeper soons kajak K II; 16.40 uur: tweepersoons opvouwbare kajak F II; 17.40 uur: éénpersoons kajak F I; 18.uur: tweepersoons Canadees C II. Tweede dag (Zaterdag 8 Augustus)Korte- afstandswedstrijden 1000 M.: van 8 tot 12 uur voorwedstrijden; 15 uur: éénpersoons kajak K I; 15.30 uur: tweepersoons Canadees C II; 16.30 uur: tweepersoons kajak K II; 17 uur: éénpersoons Canadees C I. Daarna hebben nog eenige demonstraties plaats. H. P. C.—HAARLEM (4—1). Na een goeden wedstrijd is H. P. C. er in geslaagd een verdiende overwinning op de Haarlemmers te behalen. Als scheidsrechter Verhoeff beginnen fluit, stellen de ploegen zich als volgt op: II. P. C. L. Kohier, A. J. Braam, J. W. Derx, H. Leyenaar, H. Eldering, J. Kooyman, S. L. Mooi. Haarlem. J. v. Hemsbergen, Helsdinger, H. Bannink, C. Captein, P. Hölsken, C. Zeeman, Th. HÖlsken. H.P.C. valt direct goed aan, maar schoten van Mooi en Eldering gaan over. De Haarlem-voor hoede heeft niet veel in te brengen. Na een afgeslagen Haarlem-aanval gaat Derx er van door; hij weet de score te openen (10) Als Mooi door twee man te hard wordt be werkt, plaatst hij uit den vrijen worp den bal naar Eldering, die scoort (20). Na rust hetzelfde spelbeeld, bij een aanval van H. P. C. begaat Eldering een fout; hij moet het water verlaten. Van de numerieke meerderheid maakt Van Hemsbergen gebruik om den achterstand te verkleinen (21). Derx en Braam trekken er geregeld tus- schen uit. Na een van deze rushes plaatst Derx naar Elderjng, die onhoudbaar scoort. Thans is het Braam, die weer wegzwemt; hij plaatst naar Mooi. Met een geweldig schot vergroot hij den voorsprong (41). Haarlem doet nog enkele pogingen, maar alles moet van Van Hemsbergen komen, die echter uitstekend wordt bewaakt. Spoedig fluit de scheidsrechter dan tijd. H. P. C. 2—IJ 3 (5—3). H. P. C. begon voor rust zeer goed. Reeds spoedig had invaller Leih, aan H. P. C. een 20 voorsprong bezorgd. Het IJ slaag de er in, voor rust tegen te scoren (21). Na rust wordt de doelverdediger van H. P. C. wegens vasthouden uit het water gezonden. De strafworp werd echter goed door Slefels gestopt. Hij weet verder geruimen tijd stand te houden, echter als ook Leloux uit het wa ter wordt gezonden, wordt hij van dichtbij gepasseerd. (2—2). Thans zijn de ploegen weer volledig. Het is wederom Leih, die twee maal scoort (4-2) Het IJ verkleint nog den achterstand, maar spoedig hierna brengt Leloux de H. P. C. re serves in veilige haven (53). DAMES. H. P. C. 2—V. Z. V. I 4—1 x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. I Te 's Gravenhage is een vergadering gehou- I den van den Bond van gepensionneerde bur- I gerlijke landsdienaren en locale ambtenaren Jin Ned. Indië. Besproken werden het proces, De Bilt voorspeltt VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur lucht 72 gr. F. Temperatuur water: 70 gr. F. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 70 gr. F. Laagste hedennacht 64 gr.F. Hoogste heden 72 gr. F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 756 mM. Neiging achteruit. Opgaven van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Woensdag v.m. 5.14 u., n.m. 5.41 uur. Donderdag v.m. 5.57 u.; n.m. 6.21 uur. Vrijdag v.m. 6.38 uur; n.m. 7.05 uur. dat men den Staat zou aandoen en het rap port der normalisatiecommissie. De heer Mollen sprak over het eerste onder werp en gewaagde van de groote geestdrift voor het proces, dat gevoerd zou worden. Dit bewijst, dat de stelling, dat pensioenen onaan tastbaar zijn, in den bond diep verankerd is. Door de kwestie bij de wet te regelen, is de rechterlijke instantie echter feitelijk aan de gepensionneerden ontnomen. Een der be kwaamste advocaten van Nederland heeft dan ook geen basis kunnen vinden voor een pro ces. In verband hiermede stelt het bestuur voor, voorloopig geen proces aan te gaan. Sa menwerking met andere organisaties en po litieke actie zijn de eenige middelen die ten dienste staan. In het bijzonder wil spr. samen werken met het A. C. O. P. De voorzitter, de heer Th. de Korte, voerde vervolgens het woord over het rapport van de normalisatie-commissie. Spr. critiseerde de samenstelling der norma, lisatie-commissie. Verschillende leden zijn te ambtelijk georiënteerd. De onbillijkheden worden door dit rapport geenszins opgeheven of verminderd. Integendeel, de commissie wist 2 millioen meer uit de pensioenen te halen dan minister Colijn. Van 2026 Augustus. Op initiatief van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Monster-Poeldijk- Terheyde zal van 20 tot en met 26 Augustus a.s. met uitzondering van Zondag 23 Augustus in het gebouw van de bloemen veiling te Poeldijk en op de daaraan gren zende gemeentegronden een groot bloemen en fruitfeest worden gehouden. Heeft het Westland de laatste jaren door het houden van tentoonstellingen reeds de algemeene aandacht op zich gevestigd, thans heeft men gemeend, door het organiseeren van diverse feestelijkheden den velen vreemdelingen, die jaarlijks naar het Noordzeestrand trekken, iets bijzonders te moeten bieden. Propaganda voor het Westland en zijn producten en bevordering van het vreemde lingenverkeer zijn de doeleinden van de feestweek, die men organiseert. Voor deze feestweek zal worden gebouwd het „Oude Westland". Het kasteel Toren- zicht te Poeldijk, dat in 1915 werd gesloopt, zal herrijzen. Slechts via een middeleeuw- sche poort zal men het terrein kunnen be treden. Het oude raadhuis zal niet ontbre ken en in de trouwzaal zal een speciaal daar voor te benoemen burgervader „huwelijken sluiten". In den raadskelder zullen de trouw lustigen en hun gasten bruiloft kunnen vie ren. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet veranticoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet feruor,"riaven. Geachte redactie, Ondergeteekenden verzoeken voor het on derstaande beleefd plaatsing in uw blad. Bij voorbaat onzen dank. Zonder partij te kiezen in het conflict tus- schen reeders en visschers, vragen wij als winkeliers: waar moet het met ons heen? Wel zijn er in IJmuiden (zelfs te veel) win keliers-organisaties, maar nu in dezen slech ten tijd. hoort of ziet men niets van hun. (Wel voor contributie). Zou het nu geen plicht van de diverse be sturen zijn, om een noodkreet te laten hoo- ren van den winkelstand, door bijv. één groote vergadering te beleggen voor alle winkeliers? Niet alleen om een noodkreet te laten hooren, maar om de regeering te doen bewegen, steun te verleenen aan het vis scherij bedrijf. Wanneer allen varen, is er voor het winkelbedrijf kans op een menschwaardig bestaan. Zoo kan en gaat het niet langer, diverse zaken zien hun on dergang tegemoet. Of moet nu ook eerst het spreekwoord bewaarheid worden: „Als het kalf verdron ken is, dempt men de put?" Dankend, Namens diverse winkeliers, J. GALAVAZI, JAC, GORTER,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 8