HET NIEUWE AVONDBLAD Een al te royale midzomerbui. 21e JAARGANG No. 207 Het Geweten der Wereld. IJMUIDEN De werkloosheid. Het zouten van haring. Het Olympisch Hockey- tournooi. LAWNTENNIS. SCHIETEN. WOENSDAG 8 JULI 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal f 1 20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTENTléN1—regels 1 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeli.ugen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden: ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De ministers, gezanten en journalisten heb ben Genève verlaten en zijn weer thuis. Het is maar goed ook, want in de sfeer die er dit maal heerschte was toch niets te bereiken. De reeks incidenten die zich heeft voorgedaan kenmerkte een geprikkelde internationale stemming zooals in de zestien levensjaren van den Volkenbond nog nooit is voorgekomen. Voornamelijk is daarbij de scherpe antithese tusschen twee dictatoriaal-geregeerde groote mogendheden Duitschland en Italië en het overige Europa tot uiting gekomen. Dit toespitsen van de geschillen doet angst wekkend aan, maar men kan het ook optimis tischer bezien en zeggen: scherp conflict is blijkbaar noodig om de werkelijkheid duidelijk onder oogen te kunnen zien, los van formules en mooipraterij, en voor de zooveelste maal de keuze te doen tusschen vrede en oorlog Laat ons niet vergeten dat men in de afge- loopen jaren telkens weer voor die keuze is gesteld en steeds den vrede heeft gekozen, althans in Europa. De stemming is ditmaal nóg geprikkelder geweest dan bij de vorige ge legenheden: dat kan bewijzen dat er nu ook weer grooter dingen in de goede richting uit zouden kunnen voortvloeien dan de vorige malen. Duidelijk leert de ervaring dat een spanning als de huidige, niet van langen duur kan zijn. Enkele maanden is het maximum. Dan moet uitbarsting of ontspanning (deze laatste ge baseerd op constructieve maatregelen) volgen. De kans op uitbarsting is zeer gering vanwe ge de bestaande overeenstemming tusschen Frankrijk en Engeland, maar nog meer omdat niemand den Europeeschen oorlog aandurft. Was de bewapening nog die van 1914, dan was het vermoedelijk al veel eerder mis ge gaan. Maar de hoofdsteden vreezen nu de luchtvloten. Er wordt veel gepraat over herziening van het Volkenbondspact, dat nog altijd zoo slecht wordt nageleefd en daarbij zoo veelvuldig be spot. Ja, een geweten kan zeer onaangenaam en lastig zijn. Dit Pact belichaamt het Wereld geweten. Men heeft het zestien jaar geleden in het leven geroepen en het leek slechts een stuk perkament met een rij zegels erop. Maar het was meer, al werd het niet nageleefd. Het werd steeds meer: een leidend program van in ternationale staatkunde, dat millioenen als het eenige juiste erkenden, de basis voor de schep ping van een betere samenlevingen ten slotte, ondanks de tekortkomingen die alle menschelijk werk en dus ook dit, aankleven: een poging tot verwezenlijking van Christus' leer. Practisch Christendom. „Er zijn in de wereld slechts twee machten: de geest en het zwaard. Op den duur wordt het zwaard toch altijd door den geest over wonnen". Dat zijn woorden van Napoleon I, die viel door het zwaard, en wiens neef Napoleon III, eveneens gevallen door het zwaard, na zijn af zetting in Chislehurst een Volkenbondspact ontwierp, dat in zijn hoofdlijnen niet veel ver schilde van dat van 1919. De regeeringen van Engeland en Frankrijk hebben onlangs besloten, de discussies over een eventueele herziening van het Pact tot September uit te stellen. Dat is natuurlijk heel verstandig, want het kost wat tijd om tot be zinning te komen. Onze minister van Buiten- landsche Zaken heeft inmiddels een rede in Genève gehouden die al heel weinig weerklank in ons land heeft gevonden, en waarbij hij neiging voor een z.g. „consultatief Pact" toonde. Ik vermoed dat Den Haag in September reeds anders zal denken. De verleiding', in dagen van teleurstelling altijd groot, om alle idealen als onbereikbaar te gaan kenschet sen, heeft jhr. de Graeff blijkbaar parten gespeeld. Verzwakking van het Pact heeft m.i. geen zin, is alleen maar een capitatu- latie, en vermoort de stem van het Wereld geweten toch niet. Die zal blijven klinken. Die is niet gebonden aan het stuk papier met de zegels. Het Pact is het eenige, dat geen schuld heeft aan de teleurstellingen en mislukkin gen De schuld ligt bij degenen die het had den moeten uitvoeren en dat hebben nagela ten. Het is in zijn uitvoering geen leven de werkelijkheid, maar in zijn doel wel. In zijn doel wordt het erkend door millioe nen, die er hun hoop op gevestigd hebben om dat het eenige alternatief hun vernietiging is. Niet vandaag, evenmin morgen, maar op den duur. De staatslieden die in Genève bijeen komen, zullen den wil dier millioenen, wier vertegenwoordigers zij slechts zijn, bijtijds verstaan. Aan herziening van het Pact geloof ik niet. R. P. Al weer het beruchte riool in de Briniostraat. Bliksem raakte een antenne en een vlaggestok. In de Platanenstraat regende het kikvorschen. STOOMTRAWLER VERKOCHT. De. stoomtrawler Groningen IJM 56 is ver kocht aan de reederij fa. Wed. S. I. Groen al hier. Ook onze plaats heeft haar deel ge had van de hevige onweersbui, die gis teren over het Westelijk deel van ons land trok. De zwoele hitte van den morgen deed reeds het ergste ver wachten. En dit kwam dan ook spoedig in den namiddag in den vorm van een tropi- schen regen, weldra gevolgd door zwaar onweer. Wel een half uur lang viel er onafgebroken een hevige plas regen en felle bliksemstralen kronkel den zich door de loodgrauwe lucht, ge volgd door donderslagen, die de huizen deden trillen. De traditioneele overstroomingen bleven ook ditmaal niet achterwege. Het ergst was weer de toestand op het kruis punt WillebrordstraatZeewegBriniostraat. Het feit, dat het riool in de Willebrordstraat, dat het hemelwater voor een groot deel van IJmuiden-Oost moet afvoeren, voor zijn taak niet berekend is, had ook nu weer tot gevolg, dat het riooldeksel in de Briniostraat door den opwaartsche druk werd opgetild en het riool water met kracht uit den geopenden riool- mond opgolfde, om zich een weg te banen naar den Stationsweg en vervolgens in de rich ting van de tunnels te stroomen, waar zich spoedig een meertje van c.a. 1 M. diepte vormde. Maar ook de Briniostraat kreeg haar deel. Het vieze vocht stroomde niet alleen over de straat; het stortte zich uit in de tuinen en op de „plaatsen" van de omwonenden, over den rijweg en over de trottoirs. Het belem merde het verkeer onder de tunnels en nood zaakte autobussen en auto's een omweg te maken via den spoorovergang bij de Ceder straat, het deed auto's stoppen doordat de bougis nat werden, kortom het was weer mi sère in optima forma. Ook een deel van de Willebrordstraat werd overstroomd. Verder noteerden we nog overstroomingen in de Palmenstraat, bij het station Velsen IJmuiden-Oost en in de J. P. Coenstraat bij den Wijk aan Zeeërweg. Verder liep een put op een bouwwerk in de Kalverstraat vol. Het rioolwater van de Briniostraat werd door de gemeentereiniging op de beruchte sloot nabij de tunnels geloosd. Toen de straten weer droog waren lag op vele plaatsen een dikke drabbige massa, die zoo spoedig moge lijk door de gemeentereiniging werd wegge spoten. Een karweitje, dat eenige uren duurde. Voor zoover bekend, heeft het onweer geen ernstige gevolgen gehad. Nochtans is op twee plaatsen de bliksem ingeslagen en wel in een vlaggestok van de zweminrichting in den sluisput, welke stok van boven tot onder door het hemelvuur werd gespleten en in een an tenne op een woonhuis in den Engelmundus- weg. De antenne was echter geaard, zoodat de lampen van het radiotoestel gespaard bleven. Kikvorsehen uit de lucht. De bewoners van de Platanenstraat zijn ge tuige geweest van een eigenaardig „natuur verschijnsel". Toen ze na de bui buiten kwa men, zagen ze honderden kikkertjes vroolijk op straat rondhuppelen. Deze kikkertjes zijn vermoedelijk door een hoos uit een sloot opge zogen en vervolgens in deze straat gedepo neerd. Wanneer komt een eind aan de misère? Vele jaren achtereen komt deze plaag de be woners van de Briniostraat verontrusten. „Daar betaal je nu straatbelasting en riool belasting voor" zeide ons een van de slacht offers, terwijl hij druk bezig was zijn plaatsje achter zijn woning, dat met een dikke laag riooldrab was bedekt, schoon te schrobben: „En hoe lang zal het nog duren?" Om hierop een antwoord te kunnen geven hebben we te bevoegder plaatse geïnformeerd naar de uitvoering van de rioleeringswerken, waarvan binnenkort een deel zal worden aan besteed. Het spijt ons, dat we de Briniostra- ters moeten teleurstellen. Ze zijn voorloopig nog niet aan de beurt. Men begint in een an der deel van IJmuiden van het Westen af en werkt zoo door naar de richting van het Ka naal, waar de zware buizen komen. Men is dus nog lang niet aan de Willebrord straat en de Briniostraat toe. Het moge den geplaagden echter een troost zijn te weten, dat het wel eens in orde komt. Ook in hun straten worden de te nauwe riolen door zwaardere vervangen. Ze zullen echter nog wat geduld moeten heb-t ben. We vreezen, dat het putdeksel in de Bri- niostraat nog wel eens een keertje wordt op- gelicht en het rioolvocht nog wel eens een keer in de tuintjes en op de plaatsjes, op straat j en onder de tunnels terecht komt. Maarstraat- en rioolbelasting moet erj betaald worden. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 439 bouwvakarbeiders, 345 metaalbewerkers, 57 kantoorbedienden, 25 vr. beroepen, 34 hout bewerkers, 25 landarbeiders, 725 visschers, haven- en transportarbeiders, 679 losse- en fabrieksarbeiders en 329 in overige beroe pen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 18 bouwvakarbeiders, 20 metaalbewerkers, 8 kantoorbedienden, 15 in vr. beroepen, 30 losse- en fabrieksarbeiders. In totaal waren dus ingeschreven 2750 werkzoekenden tegen 2518 in de vorige week. ..VOORWAARTS" IN VELSERBEEK. Op het concert, dat de Arbeiders Muziek vereniging „Voorwaarts", directeur de heer Ph. S. Vlessing Woensdag 15 Juli van 7.45 uur tot 9.45 uur in de muziektent in Velser- beek zal geven, zal het volgende program ma worden uitgevoerd 1. Ad Honores, Marsch, Sam. Vlessing. 2. Milanese, Ouverture, Jos. Baumann. 3. Rachel, Wals, L. Langlois. 4. La Gracieuse, Ph. S. Vlessing. Pauze. 5. Fepite Fantasie, no. 2, Olivier Koop. 6. Valse Printanière L. Montagne. 7. La Charmante, Ouverture, Sam. Vlessing 8. Blaze Away, Marsch, A. Holzmann. DE VISCHAANVOER IN OOSTENDE. De omzet in de vischmijn te Oostende gedu rende maand Juni 193'6 bedroeg' 5589000 fr. te gen 4721000 fr. in Juni 1935. De aanvoer be droeg 1423567 K G. tegen 1274067 K.G. in de zelfde maand van het vorig jaar. In het eerste halfjaar van 1936 was de om zet 37306500 fr. bij een aanvoer van 10775000 K.G.. tegen resp. 31396000 fr. en 9076000 K.G. in het eerste halfjaar van 1935. Van de ruim 5 1/2 millicen K.G., aangevoerd in Juni 1936 was 1145000 K.G. afkomstig van stcomvaartuigen en 4433000 K.G. van motor vaartuigen. POSTZEGELVEREENIGTNG „IJMUIDEN". Dezer dagen hield de Postzegelvereniging „IJmuiden en Omstreken" haar laatste ver gadering voor dit seizoen. De vergadering was uitstekend bezocht. De voorzitter deelde een en ander mee omtrent hetgeen was gepasseerd in den afgeloopen winter. Hij wees er op, dat het ledental zich steeds uitbreidde en hij ver zocht de leden op den ingeslagen weg voort te gaan, dan ook zou de vereniging kunnen bloeien. Besloten werd over te gaan tot het drukken van eenige reclame-affiches en deze op geschikte plaatsen op te hangen, opdat nog meer verzamelaars van het bestaan der ver- eeniging op de hoogte komen. Na het officieele gedeelte kon er door de leden weer geruild worden en eenige aanwezige bijzonderheden worden bezichtigd. De voor zitter sloot hierna de vergadering met de op wekking' allen weer aanwezig te zijn op de over eenige maanden te houden openingsvergade ring. BLAUW WIT—ZEEVOGELS. Deze wedstrijd wordt heden-, Woensdag avond voor de Zomeravondcompetitie op het voormalige IJ. F. C.-terrein gespeeld en is van belang voor de bezetting der onderste plaat sen. Bij een overwinning van de blauwhemden verwisselen deze met IJmuider Boys van plaats en komt Zeevogels nog steviger onder aan te staan. De Vogels hebben, evenals hun tegenstan ders, nog geen enkel punt behaald en kregen achtereenvolgens nederlagen te incasseeren van 60, 54, 81 en 100. Opmerkelijk is, dat R. V. V., de club die momenteel de leiding heeft, slechts met de oneven goal over de Zee- menschen de meerdere bleef. Het zwakke punt schuilt in de verdediging', wat wel blijkt uit de doelcijfers (529). Blauw Wit heeft tot nu toe, zooals reeds eerder opgemerkt, de sterkere club als tegen partij gehad en is vastbesloten haar aanhan gers te toonen, dat het meer vermag, dan de plaats op de ranglijst zou doen vermoeden. R. V. V. ondervond reeds, dat de Blauw Wit mannen zeer vooruit zijn gegaan en had bijna een veer moeten afstaan. De verwachting' is dan ook gerechtvaardigd, dat de „voetballende supporters" hedenavond zegevierend uit den strijd zullen komen. Voor den wedstrijd IJmuider BoysS. D. O., die voor Maandagavond was vastgesteld, is IJmuider Boys niet opgekomen. BOODSCHAPPENDIENST RIJKSTELEFOON De sinds eenigen tijd in Haarlem wer kende boodschappendienst van den Rijkste lefoondienst is thans ook opengesteld voor het telefoonnet IJmuiden. De boodschappendienst heeft tot doel, bij afwezigheid of verhindering der telefoon- abonné's voor hen bestemde of van hen af komstige mededeelingen op te nemen en deze per telefoon of telegraaf of per post door te geven. Verdere inlichtingen kunnen worden ver kregen bij het hoofd van het telefoondistrict Haarlem, Tel. K 08 (Informaties). DE FUJI MAAKT EEN VISCHREIS. Naar wij vernemen is door de reederij De Marezaten in Cardiff aangekochte stoomtraw ler Fuji eenige dagen geleden uit Cardiff ver trokken. Alvorens naar IJmuiden te komen is de trawler voor een proefreis op de visscherij ge gaan. Hiervoor heeft de reederij bij de 7 IJmuidenaren, die naar Cardiff waren ver trokken om de boot te halen, vier Engelschen aangemonsterd. De gage der opvarenden is f 5.per dag met vrijen kost. Binnenkort kan de Fuji, die zooals men weet zal worden herdoopt in Maria van Hat- tum, in IJmuiden verwacht worden. OLYMPIA-NIEUWS. De Olympianen Korstanje, Hollander, Dek ker, v. d. Klooster en Wilderom namen Zon dag deel aan den athletiekdag voor nieuwelin gen te Amsterdam. Korstanje kwam uit op de 100 M. hardloopen, Hollander op 1500 M„ Dekker op hoogspringen en kogelstooten, Klooster op 100 M. en kogel- stooten, Wilderom op discuswerpen en kogel stooten. Door verschillende blessures was Dekker zoo zeer gehandicapt, dat hij niets kon prestee- ren. Klooster stiet den kogel 9 M., waarmede hij ver beneden zijn concurrenten bleef. Ook Wilderom werd niet geplaast. De loopers brachten het er beter af. De start van Hollander op de 1500 M. was prachtig en de eerste 800 M. liep hij in fraaien stijl. 1-Iij kon het tempo echter niet volhouden en ook hij werd geslagen. Korstanje en Klooster plaat sten zich in de finale van de 100 M. Eerst genoemde werd tweede in 11.8 sec. De estafetteploeg moest het doen zonder Dekker en Kool. Hun plaatsen werden inge nomen door leden van een andere IJmuiden- sche vereeniging. Op de 4 x 100 M. behaalden onze plaatsgenooten een 2en prijs. In de Zweedsche estafette liepen de Olym pianen een fraaie race, die hun een eersten prijs opleverde, hetgeen hun een langdurig applaus van het talrijke publiek bezorgde. Met drie prijzen kan Olympia tevreden zijn. Een mooi resultaat! DE KUSTREDDINGSCONFERENTIE TE GOTENBURG. Demonstratie van Nederlandsche vinding. Maandag' is te Gotenburg aangevangen de vierde internationale conferentie van kustred- dingsmaatschappijen, welke tot Vrijdag zal du ren. De Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen wordt ver tegenwoordigd door de heeren A. A. baron Sweerts de Landas Wyborgh en J. Rypperda Wierdsma. Tijdens deze conferentie zal o.a. worden ge demonstreerd met een Nederlandsche vinding op het gebied van het overschieten van lijnen. De inspecteur van de Zuid-Hollandsche Mij. tot Redding van Schipbreukelingen, de heer A. J. Drenth, heeft n.l. in samenwerking met den heer Beun een nieuw soort projectiel voor een lijnwerpkanon ontworpen en uitgevoerd. Hij is eveens naar Gotenburg gegaan om daar zijn vinding' te demonstreeren. Het eigenaardige van dit projectiel is, d'at hiermede gebroken wordt met het systeem, dat het projectiel de lijn sleept. De schietlijn is bij deze vinding opgeschoten om een spil, dat zich in het projectiel bevindt. Na het af schieten laat het projectiel als het ware steeds meer lijn los. Het behoeft de lijn niet te slee pen, wat steeds zwaarder wordt, richtingveran- dering geeft enz.j zooals bij het oude systeem het geval is. Tijdens het afleggen van de baan wordt bij dit nieuwe systeem het projectiel dus steeds lichter. Het zal minder weerstand ondervinden en beter richting bewaren, wat een zeer groot voordeel is. L_ - 31 Lü.. y De Staatscourant van Dinsdagavond bevat een besluit, waarbij voor het tijd vak, aanvangende 15 Juli 1936 en eindigen de met ingang van 1 October 1936, onthef fing wordt verleend van het bepaalde in artikel 5, lid 1, van het crisis-haringtaesluit 1936, voor wat betreft het verbod van het gebruiken van zout ter verduurzaming van alle soorten haring in verschen, gekoelden of bevroren toestand, mits de haring zij aangevoerd door vaartuigen, waarmede de trawlvisscherij of de haringdrijfnetvis- scherij wordt uitgeoefend. FILMEN ONDER WATER. Het leven van zeebewoners, als krabben, zeekwallen, dolfijnen enz. in hun natuurlijke omgeving en hoe de duikers van Sovjet Rus land hunne werkzaamheden verrichten, zal worden getoond, door een film, die door een speciale expeditie van filmoperateurs, die ander water werken, in de Zwarte Zee zal worden opgenomen. De expeditie is dezer dagen van Moscou naar Balaklava in de Krim vertrokken. Dit is de eerste expeditie van dit soort in Sovjet Rusland. Zij is georganiseert door de Actueel Nieuws Trust van de Sovjet Unie. De expeditie zal twee maanden duren, in welken tijd tien films vervaardigd zullen worden. Van bijzonder belang belooft de film te zullen worden, die wordt opgenomen van het lichten van gezonken schepen door duikers. De operateurs zullen ook opnamen maken de Black Prince, een Britsch slagschip dat tijdens den Krimoorlog bij Sebastopol in den grond werd geboord. Door de -expeditie van dit jaar zullen op namen gemaakt worden op diepten van 20 tot 30 M. De operateurs zullen zich echter tegelijkertijd bezighouden met het bestudee- ren van de fatografie op grootere diepten. Het volledig wedstrijdrooster. Naar wij vernemen is het volledige wedstrijd- rooster van het Olympisch hockey tournooi te Berlijn als volgt samengesteld; Zondag 2 Augustus: België—Spanje, Nederland—Zwitserland, Tsjecho SlowakijeJoego Slavië, Britsch In- diëVereenigde Staten. Maandag 3 Augustus: Duitschland—Dene marken. Dinsdag 4 Augustus: Nederland—Spanje, FrankrijkZwitserland, Birtsch IndiëJoego Slavië, HongarijeVereenigde Staten. Woensdag 5 Augustus: AfghanistanJapan. Donderdag 6 Augustus: Nederland-België, Frankrijk—Spanje, Britsch Indië—Tsjecho Slowakije, HongarijeJoego Slavië. Vrijdag 7 Augustus: DuitschlandJapan en AfghanistanDenemarken. Zaterdag 8 Augustus: Frankrijk—België, ZwitserlandSpanje, HongarijeTsjecho Slowakije, Ver. StatenJoego Slavië. Zondag 9 Augustus: DuitschlandAfgha nistan, DenemarkenJapan. Maandag 10 Augustus: NederlandFrank rijk, BelgiëZwitserland, Britsch Indië Hongarije, Tsjecho SlowakijeVereenigde Staten. Dinsdag 11 Augustus: rustdag. Woensdag 12 Augustus: halve eindstrijden, winnaar groep a. (waarschijnlijk Britsch Indië) tegen no. 2 van groep c, winnaar groep b (waarschijnlijk Duitschland) tegen win naar groep c. Vrijdag 14 Augustus: finale. DE AMERIKAANSCHE TENNISKAMPIOEN SCHAPPEN. Mevr. Helen Moody-Wills in het gemengd dubbelspel en enkelspel. Uit Berkeley: Mevr. Helen MoodyWills heeft medegedeeld, dat zij besloten heeft in het gemengd dubbelspel van de Amerikaan- sche tenniskampioenschappen van 24 tot 29 Augustus a s. op de banen van de Longwood Cricket Club te Chestnut Hill in Massachu setts, deel te nemen. Haar partner zal waar schijnlijk Budge worden. Ook heeft zij verklaard, dat zij het plan heeft in het dames enkelspel uit te komen. Zij hoopt dan den titel, die momenteel in handen van de Wimbledonwinnares Helen Jacobs is, te heroveren. De overstrooming in de Briniostraat. WEDSTRIJDEN TE OVERVEEN. Zondag werd op het sportterrein en op de schietbanen te Overveen de eerste vaardig heids-competitie gehouden voor de Kenne- mer burgerwachten. Een zilveren medaille van Begeer was be schikbaar gesteld door den Burgemeester van Bloemendaal voor de groep burgerwach- ters, die het beste schoot, excerceerde en een geval uit de praktijk het beste oploste. Een piket twaalf burgerwachters met een onder-officier uit Haarlem wedijverde met een piket van gelijke sterkte uit Bloe mendaal. Het einde was dat Bloemndaal won met een verschil aan punten zóó gering, dat men met belangstelling revanche van Haarlem tegemoet ziet. Jhr. Den Tex reikte na afloop de medaille aan het overwinnend piket nit. 1

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1