HET NIEUWE AVONDBLAD Plagen. 21e JAARGANG No. 208 DONDERDAG 9 JULI 1936 IJMUIDEN De onweersbui van Dinsdag. Het nieuwe programma van „De Pont". Waterstaats-personeel. De ontwikkeling van Grimsby als visschershaven. Comité voor B-steun. SANTPOORT De Lichthoeve te Santpoort. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelmgen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Kinderen in het noodweer op het strand. De onweersbui van Dinsdagmiddag heeft een ontijdig einde gemaakt aan het kinder feest dat voor de kinderen van de bewaar school aan de Casembrootstraat was georga niseerd. De kinderen en hun begeleiders moes ten in allerijl een goed heenkomen zoeken in de badkoetsjes, maar voordat zij een schuil plaats hadden gevonden waren vele kleuters al drijfnat. Met de autobus, waarmede de kinderen naar het strand gebracht waren, werden ze zoo spoedig mogelijk weer teruggebracht. Aangezien al het lekkers door de overhaaste vlucht niet kon worden verorberd is het feest gistermorgen in de school voortgezet. De bliksem ingeslagen. Nog op een andere plaats dan wij gisteren meldden is de bliksem ingeslagen, n.l. in de keuken van een woning aan den Hofgeester- weg onder Santpoort. De bewoners, de fa milie P. waren juist allen in de keuken, toen een bliksemstraal langs een draad naar bin nen sloeg. Er volgde een hevige knal, waar door allen verschrikt uiteenstoven. Als door een wonder werd niemand door het hemelvuur getroffen. „In 't Witte Paard". Wie denkt, bij het hooren van dezen naam niet aan Benatzky's „Leitmotiv" van de luch tige muziek van deze luchtige film? „Im Weis- sen Röss'l am Wolfgangsee, Da steht das Glück vor der Tür". Dat het geluk niet alleen voor de deur van 't Witte Paard stond, maar er ook binnenkwam blijkt wel uit den inhoud van deze operette film, die overal met zooveel succes vertoond werd. De Berlijnsche fabrikant, Wilhelm Giesecke, heeft moeilijke tijden achter den rug. Hij koopt een uitvinding op het gebied van zwem pakken, fabriceert deze „Zonnenfilter"pakken en komt dan tot de ontstellende ontdekking, dat zijn grootste concurrent Fürst dezelfde uitvinding gekocht heeft, en deze onmiddel lijk heeft laten patenteeren, wat Giesecke, dom genoeg, verzuimd heeft. Gevolg: Proces, Patent-Inbreuk, enz., hoe al deze consequenties mogen heeten. Ottilie, de aardige dochter van Giesecke, kent slechts één geneesmiddel haar vader moet op reis gaan, vergeten. Zij wordt ge sterkt in dit idee door advocaat Siedler van de tegenpartij, die Ottilie van een winterbal kent, en dolgraag- de kwestie tusschen haar vader en Fürst geregeld zou zien niet vrij van egoïstische motieven, want hij is doodelijk verliefd op Ottilie. Voorloopig gelooft nog Frau Josepha Vogel- huber, de levenslustige waardin van Het Witte Paard in St. Wolfgang, dat de geregelde zo- merstamgast Dr. Siedler, een oogje op haar heeft. Zij verwacht hem al vol verlangen, zeer tot verdriet van oberkellner Leopold, die de waardin aarbidt, en vurig hoopt, eenmaal de opvolger te worden van wijlen den waard uit Het Witte Paard. Frau Josepha wil echter van de liefde van den „ober" niets weten en als hij haar toch zijn liefde verklaart, maakt zij korte metten, en ontslaat hem. Maar de wegen van het noodlot zijn ondoor grondelijk.Het seizoen in St. Wolfgang is op zijn hoogtepunt, en aan alles wordt het ontbreken van den flinken Leopold gemerkt. Tot overmaat van ramp komt een telegram: Fürst komt. Dat kan alleen een Vorst zijn. Zijne Hoogheid de Landvoogd, die het beroem de Wolfgang „Kirchtagsspiel" wil meemaken. Wanhoop bij de waardin. Gevolg: Zij vraagt Leopold te blijven. Leopold blijft, maar hij stelt voorwaarden, en als nummer één, dat zijn vijand, Dr. Sied ler, uit Het Witte Paard moet verdwijnen. Tegen wil en dank moet de waardin hier aan voldoen, en weer grijpt het noodlot in als Frau Josepha hoort, dat de aangekondigde Fürst niet de landvoogd is, doch de tegen stander van Giesecke, hoofd van de firma Fürst Co. Tableau! Vergissingen en verwarringen spitsen de situatie toe, tot dat alles zich tot genoegen op lost. Fürst en Giesecke verzoenen zich, Dr. Siedler krijgt zijn Ottilie en als Leopold zijn getuigschrift vraagt aan de waardin, schrijft zij erin: „Ontslagen als kellner, aan-' genomen levenslang als man". En zoo heeft bij alle belanghebbenden van dit gezellige blijspel „In 't Witte Paard" het geluk voor de deur gestaan. Het gebruikelijke filmjournaal en een span nende cowboyfilm voltooien het programma. Resolutie aangenomen. In de voortgezette vergadering van de Ver- eeniging van Personeel in dienst bij den Rijkswaterstaat „Eendracht maakt Macht", gehouden te Utrecht werd de volgende reso lutie aangenomen. De vereeniging van personeel in dienst bij den Rijkswaterstaat „Eendracht maakt Macht", tellende 35 afdeelingen met een ge zamenlijk ledental van ruim 1000 personen, in dienst bij den Rijkswaterstaat zijnde 90% van het georganiseerd waterstaatspersoneel, te Utrecht in algemeene vergadering bijeen op Woensdag 8 en Donderdag 9 Juli 1936; gehoord de inleiding en besprekingen over de situatie, waarin de maand- en weekloo- ners op de 4e klasse standplaatsen, mede tengevolge van de per 1 Juli 1936 ingegane 5 pet. salarisverlaging, zijn geraakt; constateert; Ten aanzien van de rangschikking van het Waterstaatspersoneel onde rde maand- en weeklooners, dat deze niet alleen een te lage waardee ring van het ambt inhoudt maar mede scha de toebrengt aan de uitoefening van den dienst, aangezien het Waterstaatspersoneel een verantwoordelijke gezagspositie bekleedt, daar het belast is met de handhaving en uit voering van wetten. Koninklijke beluiten en voorschriften, zoowel te water als te land; ten aanzien van de herclassificatie der ge meenten, dat niet het verschil in duurte de in de (nieuwe) 4e klasse ingedeelde gemeenten tot standplaatsen dier klasse stempelt doch dat het verschil in plaatselijk loonpeil aanlei ding is geweest tot herclassificatie dier ge meenten, dat echter de bezoldiging van de pl.m. 200 Waterstaatsbeambten in de 4e klasse ge meenten. in uurloon omgerekend, tengevolge van de lange diensttijden, beneden den piaatselijken loonstandaard ligt. dat voorts personen, onder overigens de zelfde omstandigheden, aan hetzelfde ob ject werkzaam, een verschillende bezoldiging- genieten. al naar gelang-de indeeling van de gemeente, waarin zij woonachtig zijn. dat tenslotte de indeeling van bepaalde gemeenten in de 4e klasse voor de schatkist een zoodanig gering bedrag oplevert, dat geen financieele motieven aan het terugne men van dezen maatregel in den weg kun nen staan; ten aanzien van de 5 pet. salariskorting dat de pl.m. 200 Waterstaatsbeambten in de 4e klasse gemeenten, tengevolge van de herclassificatie dier gemeenten per 1 Juli 1935 reeds een extra salarisverlaging van pl.m. 6 pet. hebben ondergaan; is van oordeel: Ten aanzien van de rangschikking van het Waterstaatspersoneel onder de maand- en weeklooners, dat deze, in verband met de publiekrech telijke functie van dit personeel, zoowel voor den dienst als voor het personeel nadeelig is te achten en mitsdien behoort te worden op geheven met onderbrenging, gelijk voorheen, van dit personeel onder de jaarlooners, ten aanzien van de herclassificatie der ge meenten, dat in het algemeen de bezoldiging van het Rijkspersoneel niet behoort af te hangen van eenig plaatselijk loonpeil, dat in het bijzonder de herclassificatie 1935 niet van toepassing behoorde te zijn oo het Waterstaatspersoneel, hetwelk toch reeds niet wordt bezoldigd in overeenstem ming met zijn verantwoordelijke positie en lange diensttijden, dat voorts in elk geval en op korten ter mijn uitvoering zal dienen gegeven te wor den aan de in de opdracht aan de sub-com missie uit de Bijzondere Comm. v. G. O. voor den Rijkswaterstaat neergelegde gedachte „dat het gewenscht is onvoldoend gemoti veerde loonverschillen bij personeel aan een zelfde standplaats aan te wijzen, ongeacht in welke gemeente de ambtenaar woont", dat tenslotte de herelassificatie 1935 dient te worden ingetrokken; ten aanzien van de 5 pet. salariskorting, dat, bij handhaving van de herclassificatie, de per 1 Juli 1936 ingegane 5 pet. salarisver laging voor het personeel op maand- en weekioon op de 4e klasse standplaatsen met ingang van dien datum behoort te worden ingetrokken, aangezien de, door de Regee ring wenschelij'k geachte, salarisrust aller eerst van toepassing behoort te zijn op dit personeel; besluit: A. de in samenwerking met de Centrale van Vereenigingen van personeel in 's Rijks dienst ingezette actie tot opheffing van de 4e klasse standplaatsen c.q. de actie tot in trekking van de 5 pet. salarisverlaging voor het personeel op maand- en weekloon op die standplaatsen, met de meeste kracht doch op waardige, mitsdien loyale wijze voort te zetten; b. deze motie ter kennis te brengen, in 't bijzonder van Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat en voorts van de Regeering en de pers; gaat over tot de orde van den dag. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van Tr. Schuur mans, echtgen. van F. D. Wattjes van beroep pensionhoudster, wonende te Sant poort, om een verlof B', voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in de drie lo- caliteiten van een houten gebouwtje staande op het terrein van de voetbalvereeniging „De Kemphaan" en gelegen aan den Duin- en Kruidbergerweg aldaar. Vóór 23 Juli 1936 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen.. HET EINDE VAN EEN „PIRATENSCHIP". De zv/aargehavendo Girl Pat in de haven van Georgetown (Britsch Guinea), nadat het schip door een Engelsehen gouvern-ementsstoomer was „opgebracht". Men herinnert zich, dat de kapitein en de uit vijf personen bestaande bemanning zich in Grimsby van deze visschersboot hadden meester gemaakt en vervolgens op avontuur waren uitgetrokken. Ook in Huil uitbreiding. In 1890 bestond de visschersvloot van Grimsby uit 800 vaartuigen, waarvan. 765 zeil en 35 stoomschepen. Tusschen 1890 en 1909 verdwenen bijna alle zeilschepen, immers in laatstgenoemd jaar bestond de vloot uit 651 stoom- en 29 zeilvisschersvaartuigen. Voor zeilscheepjes, in den regel niet langer dan 30 voet, kwamen stoomtrawlers, die niet al leen op de Noordzee, maar ook bij de Faroer en IJsland gingen visschen. Numeriek is de vloot van Grimsby thans niet zoo groot als 25 jaar geleden, daar deze thans, volgens officieele gegevens bestaat uit 453 schepen. De vloot maakt echter een pe riode van moderniseering mee, zoodat de schepen van thans veel grooter vangcapaci- teiten hebben dan in 1909 en de vangsten, door zwaardere machines en grootere afme tingen veel grooter zijn Bovendien is het operatieveld veel grooter dan vroeger. Trawlers van Grimsby kan rnen thans visschende zien bij IJsland, Faroer- eilanden, het Bereneiland, bij Groenland, bij de Moermankust, op de banken van New- Foundland en aan de kust van Spanje. De volgende cijfers demonstreeren duidelijk de beteekenis van Grimsby als visschersha ven: in 1935 kwamen aan de markt, aange voerd door Engelsche schepen: 10388 ladingen van de Noordzee, 1346 van IJsland, 1017 van kustmotorbooten, 823 van Faroer, 7'92 van snurrevaad-visschers, 251 van diepzee-beu- gers, 27 van Noordzee-beugers, 1 van een beuger van Newfoundland, 157 van de Spaansche kust en de Golf van Biscaje, 153 van de Witte Zee en de Noorsche kust en 97 van het Bereneiland Langs vischdok no. 2 wordt een nieuwe kade van gewapend beton gemaakt met een markt hal 790 voet lang en 92 voet breed. De nieuwe kade biedt ligplaats aan zeven groote traw lers. Andere plannen zijn in bewerking. In Huil. In Huil zal het St. Andrew's dok westwaarts worden uitgebreid over een lengte van 1250 voet, waardoor de totale oppervlakte van dit dok 23 Vz acres wordt. Wanneer deze uitbrei ding voltooid is, zal dit dok het grootste vischdok van Groot-Brittannië zijn. Aan de Noordzijde komt een nieuwe kade van 1000 voet lengte en 92 voet breedte. Verder komen er twee hellingen, geschikt voor de grootste trawlers. HOSPITAAL KERKSCHIP „DE HOOP". Het hospitaalkerkschip „De Hoop" is Dins dag' van zijn eersten kruistocht op de Noord zee onder de visschersvloot teruggekeerd. Ge durende deze reis werd 91 maal geneeskundige hulp verleend, 75 maal werd hulp verleend in volle zee en in de haven van Peterhead 14 maal. Radio-adviezen werden tweemaal gegeven. Het aantal patiënten bedroeg 91, n.l. 52 uit Scheveningen, 19 uit Katwijk, 5 uit Vlaardingen, 9 uit Gdynia, 1 uit Emmen en 5 van het hospitaal kerkschip „De Hoop". VACANTIE. De afdeeling van den Nederl. Aannemers- bond heeft de vacantie voor het personeel bepaald van 3 tot en met 7 Augustus. DE HOLLANDERS KUNNEN HET OOK. Het is een bekend feit, dat de snurrevaad- visscherij een specialiteit van de Scandinaviërs, in het bijzonder van de Denen is. Maar dat de Hollanders (niet alle) het ook kunnen, wordt thans bewezen. De snurrevaad- kotter E H 4 had steeds met een Deen aan boord gevaren. De laatste twee reizen voer de kotter zonder den Deen. En ziet. Deze beide reizen van circa 5 dagen besomde de kotter 500 a 600 gld. per reis, terwijl daarvoor veel minder werd besomd. Natuurlijk trof de kotter de laatste weken wel een betere markt, maar de hoeveelheid gevangen visch was ook grooter. Eerst zijn de muggen ons komen belagen In hun millioenen op den afsluitdijk, Toen kwam de rups een stuk Noord-Brabant plagen, De oorworm gaf daarna van plaaglust blijk. De krekel kwam Zeeuwsch-Vlaanderen be dreigen, En nu is daar de kakkerlak aan 't woord, Wat zal ons land dan nog voor plaaggeest krijgen, Die ons gewas en onze rust verstoort. Het is een groeizaam jaar, valt op te merken, Voor klein gedierte in ons vruchtbaar land, Of plagerij moet erg aansteeklijk werken Bij den insect- en onderkruipselstand. Zoo'n reeks van plagen heeft nog nooit tevoren, Ons land bezocht in zulk een korten tijd, Of plachten wij er nooit zoo van te hooren, Omdat men minder aandacht schonk aan 't feit? Wanneer er honderd kakkerlakken plagen, Maakt men er dan te gauw tienduizend van? Het is een feit, dat men in onze dagen, In 't algemeen wat overdrijven kan, Maar zelfs wanneer men niet heeft over dreven, En het als plagen werklijk ondervond, Dan vind ik nog, dat wij gelukkig leven, Op ons dan dubbel „dierbaar" stukje grond. P. GASUS. GARNALENVISSCHER HAD PECH. Een garnalenvisscher kon dezer dagen ten gevolge van motorpéch niet tijdig genoeg binnenkomen om den afslag van 's morgens half vijf te „halen". Het gevolg was, dat toen de visscherman aan de markt kwam, de ge- heele vangst, 21 litjes garnalen door den ver tegenwoordiger van het garnalen verkoop bureau werd geweigerd, zoodat de visch in de pufschuit gedeponeerd kon worden. IJmuiden als reederijhaven. Naar wij vernemen heeft een combinatie alhier de Nederlandsche zee-motortjal'k Drie Gebroeders aangekocht. Hiermede zal IJmui den niet alleen meer reederijhaven van vis- schersschepen doch ook van een koopvaarder zijn. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis dat door hen de beslissing op het verzoek van P. Paauw te Haarlem, om vergunning tot het uitbreiden van zijn slachterij, door het bijbouwen van een koelcel met 2 electromotoren, in het per ceel Zeeweg no. 122 te IJmuiden, is ver daagd, op grond dat het onderzoek terzake nog niet is afgeloopen. ZOMERWEDSTRIJDEN VAN „KIJK UIT" De wintercompetitie spoedt ten einde. Vóór 1 September a.s. zullen de definitieve resul taten van de verschillende afdeelingen wel bekend zijn. De promotie-degradatiewedstrijden zijn nog in vollen gang; indien alle daarbij betrokken leden regelmatig opkomen en eventueel „thuis-wedstrijden" spelen, kan alles op 1 September voor de nieuwe wintercompetitie gereed gemaakt worden. Met veel animo is er dit winterseizoen door ruim 60 leden geschaakt. Voor het le zestien tal zullen nog eenige afgebroken partijen gespeeld moeten worden. Wie zal clubkampioen worden? Dr. de Graaf Schmitz, Kooi of Pels? Deze heeren staan vrij wel nog gelijk. Verder is er nog een 16-tal leden bezig, om zich of een hoogere plaats te verwerven, of hun plaats te handhaven. Heeren komt trouw op, zooals boven reeds gezegd. Het bestuur heeft besloten voor die leden, welke uitgespeeld zijn, a.s. Dinsdag een wed strijd te organiseeren, waarbij 10 spelers uit groep 1 tegen een tiental van groep 2 zullen uitkomen. Desnoods worden spelers uit groep 3 daaraan toegevoegd. Men kan dus weer een solied partijtje spelen. Bovendien ligt het in de bedoeling, enkele spelers uit het le tiental (3 of 4) simultaan te laten spelen tegen de rest der leden. Ieder lid wordt aangeraden deze simul- taanpartijen te benutten. Het is leerzaam. Komt dus allen Dinsdag' op voor de zomer wedstrijden. Regeling der uitbetaling. Aan belanghebbenden wordt het volgende medegedeeld: Zooals op de bons staat aangegeven, moe ten deze zoo spoedig mogelijk, met een ge specificeerde rekening, waarop volledig naam en adres van den leverancier, worden ingele- leverd bij het Comité voor B-steun Raadhuis Velsen. Bij accoord-bevinding wordt een kwitantie toegezonden, welke des Vrijdags van 1112 uur v.m. geïnd kan worden aan het Raadhuis te Velsen. In het Juli-nummer van „De Lichthoeve", het bekende Kindertehuis van dien naam aan de Kweekerslaan te Santpoort, lezen we, dat de secretaresse-penningmeesteresse, Zuster A. Verkerk, die zoo langen tijd wegens een ernstige ziekte in het Joles-Ziekenhuis te. Haarlem verpleegd werd ,weer op de Licht hoeve is terug gekeerd. Weliswaar is zij nog niet geheel hersteld, maar ze hoopt toch weer spoedig haar liefdewerk te kunnen hervatten. De administrateur, de heer Stoelenga, doet weer verantwoording van de ontvangen giften in geld en natura. Verder worden mededeelm gen gedaan over de groote verloting, die eerst daags weer ten bate van dit tehuis gehouden zal worden. KOSTELOOZE BELASTINGPLAATJES. Voor hen, die in aanmerking komen voor een kosteloos rijwielbelastingmerk jaar 1936- 1937 en die niet in de gelegenheid zijn tijdens de gewone kantooruren ten ontvangkantore te IJmuiden te komen, bestaat gelegenheid tot het doen der aangiften en het afhalen der be- lastingmerken te Santpoort, Kerkerinklaan 13, gedurende het tijdvak 15 Juli tot en met 7 Augustus 1936 des Maandags en Vrijdags nam. 7 1/2—8 1/2 uur. FAILISSEMENTEN. De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft de volgende faillissementen op 7 Juli uitgesproken 1. G. F. Wilhelmus, meubelmaker wonende te Hillegom, Meerstraat 29. Curator mr. C. Blankevoort, alhier. 2. H. J. de Loor, winkelier in meubelen, wo nende te Haarlem. Lange Veerstraat 34. Curator mr. J. A. P. C. ten Bokkel, alhier. 3. L. Verpoorten, timmerman, wonende te Haarlem, Nauwe Geldelooze pad 24. Curator mr. S. Groen, alhier. 4. N. V. Aannemingsbedrijf v.h. J. v. d. Bosch en Zn., gevestigd te Hillegom, Meerstraat. Curator mr. W. G. J. Veenhoven, alhier. 5. J. Meester, bloemist, wonende te Haar lemmermeer, Aalmeerderdijk 257. Curator mr. F. J. D. Theyse, alhier. 6. Dirk Rebel, hotelhouder, wonende te Haar lemmermeer,. Schipholdijk 93. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog, alhier. 7. N. F. Raap, groentehandelaar, wonende te Haarlem, van Marumstraat 26. Curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis, al hier. Rechter-commissaris: Mr. E. J. W. Top. Op grond van verzet is vernietigd het fail lissement van: H. A. A. Boogaard, schoenma ker. wonende te Haarlem. Curator mr. B. Slingenberg, alhier. Opgeheven zijn de faillissementen van: 1. H. Koning, winkelier in visch, wonende te Haarlem, Spaarnwouderstraat 57. Curator mr. H. A. M. Smits, alhier. 2. T. Heyselaar, groentenboer, wonende te Haarlem, Pieter Maritzstraat 22 rood. Curator mr. Veriooy, alhier. 3. W. van Hoff, landbouwer, wonende te Heemskerk, Oosterstreng 49. Curator mr. W. Veniet, alhier. 4. P. Hagenaar, bakker, wonende te Zaan dam, van Wessemstraat 107. Curator mr. H. C. M. Dekhuyzen te Zaan dam. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der eenige uitdeelingslijst de faillissemen ten van: 1. H. van der Straat, chauffeur, wonende te Haarlem, Rijksstraatweg 253. Curator mr. L. G. van Dam, alhier. 2. J. G. Kuyten, winkelier in verlichtingsar tikelen, wonende te Haarlem. Groote Hout straat 147 a. Curator mr. J. G. Bettink, alhier. 3. H. Velleman, koopman en handelaar in heerenkleeding, wonende te Haarlem. Curator mr. W. Veniet, alhier. 4. J. H. J. Kimmenaede, bleeker, wonende te Haarlem, Kamperstraat 22. Curatrice: mevrouw mr. E. R. J. Scheltema- Conradi, alhier. 5. P. J. Regeer, hotelhouder, wonende des tijds te Volendam, thans te Amsterdam. Curator mr. H. Bogaardt te 's-Gravenhage. 6. Conrad Roozen, bloembollenhandelaar, wonende te Hillegom. Curatrice mej. Mr. C. H. Deknatel, alhier. TENTOONSTELLING IN KRELAGEHUIS GAAT NIET DOOR HAARLEM Woensdag. De Lathyrustentoonstelling, die op 10, 11 en 12 Juli in het Krelagehuis gehouden zou wor den, kan door het noodweer van gisteren niet doorgaan.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1