HET NIEUWE AVONDBLAD Visscherij-Snufjes 21e JAARGANG No. 210 ZATERDAG 11 JULI 1936 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM IJMUIDEN Het jaarverslag van het Staats visschershavenbedrij f VEILIGHEID VOOR ALLES Telef. 4220 MAAKT UITSLUITEND GEBRUIK VAN DE OVERHEMDEN. Vreeswijk's Taxi Onderneming Zeeweg 175 t.o. Ziekenhuis 4708 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van Ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit: 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Sombere klanken over vischhandel en visscherij. Vischhandel. Het visscherij-bedrijf geeft over 1935 een nog ongunstiger beeld te zien dan over het voorafgaande jaar; de aanvoercijfers too- nen, zoowel wat hoeveelheid als opbrengst betreft, een daling aan. De exportmogelijk heden van versche visch namen nog in niet onbelangrijke mate af, terwijl de binnen- landsche afzet vrijwel onveranderd bleef. De gemiddelde prijzen daalden in het ver slagjaar wederom, maar desondanks nam de binnenlandsche afzet niet toe. Ook de bijzonder groote hoeveelheden ma kreel, welke in het afgeloopen jaar werden aangevoerd en grootendeels in het binnen land afzet vonden, konden er, ook al is ma kreel een vischsoort van de lagere prijs klasse, niet toe bijdragen, om het totale bin nenlandsche vischverbruik te doen toene men. Behalve makreel, vonden ook tong en tar bot een stijgenden afzet in het binnenland, wat mogelijk was door de in verhouding grootere prijsdaling dezer vischsoorten dan de prijsdaling van schol, schelvisch en ka beljauw. Hoewel de binnenlandsche markt als regel wel goed van de meest gevraagde vischsoor ten was voorzien, waren toch de schomme lingen in dezen aanvoer dikwijls zoodanig, dat zij oorzaak waren van groote prijsfluc tuaties, wat dan vanzelfsprekend op de be vordering van den binnênlandschen visch- afzet zeer storend werkte. Hoewel het moeilijk is om een overzicht te krijgen van de werking der contingentee- ring van den vischinvoer, kan toch wel wor den aangenomen, dat de contingenteering Invloed heeft gehad en dat de vischinvoer juist door de contingenteering meer geleide lijk is geweest. De contingenteering van den aanvoer was zoodanig, dat in het verslagjaar verschil lende malen het contingent van een der lan den was uitgeput, zoodat de schepen van de betreffende natie dan moesten worden te ruggestuurd, zonder de visch gelost te heb ben. De contingenteering van den in- en aan voer was gesteld op een lager percentage van den in- en aanvoer in de basisjaren dan in het vorige verslagjaar; in het afgeloopen jaar was echter de mogelijkheid open voor het toekennen van een extra-contingent bo ven het autonome contingent. Doordat deze verdragscontingenten pas dan werden bekend gemaakt, wanneer de autonome contingenten reeds lang waren gepubliceerd, werkte de toekenning dezer verdragscontingenten dikwijls verstorend op de tegenwoordige en ook toekomstige markt- constellatie. Door velerlei belemmeringen, zoowel han delspolitieke als monetaire, kon de export zich ook op het lage niveau van 1934 niet handhaven. De export naar Frankrijk daalde in hoe veelheid, doch nam in waarde toe. Het aan deel van de fijne visch in den export naar Frankrijk is dus blijkbaar gestegen. Evenals vorige jaren was in enkele maanden het door Frankrijk voor den invoer van grove visch toegestane contingent te klein, wat dan vooal een ongunstigen invloed op de prijzen van de voor export naar Frankrijk in aanmerking komende grove vischsoorten had. Naar Engeland nam de uitvoer van visch, zoowel naar waarde als naar hoeveelheid toe, doch deze bleef evenwel nog zeer belangrijk beneden het voor de crisisjaren bereikte ni veau. Ook in 1935 was aan Nederland bij han delsovereenkomst toegestaan, om een hoe veelheid visch vrij van invoerrecht in Duitschland in te voeren. Door de groote moeilijkheden echter, wel ke de handel ondervond bij de verkrijging van de voor de betaling van leveranties ver- eischte bescheiden, kon de beteekenis van het Nederlandsch-Duitsche handelsverdrag, althans voor zoover de visscherij betreft, niet volkomen tot haar recht komen. Het waren ook de betalingsmoeilijkheden, welke in het verslagjaar den uitvoer van versche haring naar Duitschland zeer deden afnemen. De export naar België is zeer belangrijk verminderd, wat dan wel moet worden toe geschreven aan de uiterst belemmerende be palingen betreffende de maten van aan te voeren visch, alsmede door het Belgische systeem van toewijzing van invoervergun ningen. Na de belangrijke vermindering, die de ex port naar België in de laatste jaren reeds heeft getoond, is die van 1935 wel zeer opval lend, en het blijkt hieruit wel, dat Neder land voor een belangrijk deel zijn plaats als leverancier van visch aan België heeft verlo ren, wat door vele kunstmatig in het leven geroepen bepalingen, waartegenover de ex porteurs machteloos stonden, werd veroor zaakt. Het behoeft geen betoog, dat de groote invoerbelemmeringen in België hun oor zaak vinden in den wensch, om de daar te lande opkomende visscherij-vloot te be schermen tegen buitenlandsche concurrentie. Dat intusschen de Belgische vloot nog niet in staat is om in het binnenlandsche visch verbruik te voorzien, en vooral in tijden, dat de Belgische vissehersvloot voornamelijk de haringvisscherij uitoefent en bij stormweer, moge hieruit blijken, dat ter voorziening in de behoeften de Belgische regeering gedwon gen was om van 7 tot 19 Februari en van (IJ)MUIDER (T)AXI (O)N DER NEMING (Adv. Ingez. Med.) 18 tot 27 April den invoer volkomen vrij te laten. Over het geheel genomen kan dus worden opgemerkt, dat het visscherij bedrijf in 1935 wel een zeer zorgelijken tijd heeft doorge maakt, waarvan dan vooral de beperking van den export de oorzaak is. Hoe belangrijk ongetwijfeld het binnen land ook als afzetgebied is, en hoe belang rijk het ook is, om het binnenlandsch visch verbruik te stimuleeren, het visscherij-be drijf zal voornamelijk gediend zijn door een verruiming van de export-mogelijkheden. Wat het prijspeil betreft, heeft het Neder- landsche visscherijbedrijf zich reeds aange past aan het prijsniveau in de exportlan den; de contingenteering echter is een bar rière, waartegenover het bedrijf niets kan uitrichten en daarom de mogelijkheden van het bedrijf beperkt. Bestede koopsommen. Het aantal handelaren, dat aan het einde van 1935 was ingeschreven, bedroeg 251 en bleef dus constant; immers aan het einde van 1934 bedroeg dit aantal 252. De handelaren, die over het geheele jaar minder dan f 100.kochten, alsmede die handelaren, die alleen haring en zoutevisch kochten, zijn hierbij buiten beschouwing ge laten VISSCHERIJ. Uitkomsten der stoom- en motortrawlers. Van 1698 Nederlandsche stoomtrawlers en van 77 Nederlandsche motortrawlers werd in het afgeloopen jaar de vangst publiek ver kocht, tegen 1746 Nederlandsche stoom trawlers en 81 Nederlandsche motortrawlers in 1934. Tengevolge van het stormweer in de eer ste helft van Januari, waren de aanvoeren gering. De prijzen in dezen tijd waren hoog. In de tweede helft der maand daalden de prijzen echter ondanks het aanhoudende stormweer en de geringe aanvoeren; de be sommingen waren dan ook laag. In de maand Februari waren de prijzen hoog, wederom tengevolge van het zeer stormachtige weer, dat zoowel in het noor delijk deel van de Noordzee als op de kust woedde. Door de kleine vangsten waren de besommingen ongunstig. In Maart waren, vooral in de eerste helft der maand, de aanvoeren van kleine schel visch zeer laag, waardoor de prijs hiervan zeer hoog was. Zelfs toen op 11, 12 en 13 Maart weer flinke aanvoeren kwamen, bleef de prijs van kleine schelvisch op een hoog niveau. In de tweede helft der maand waren de aanvoeren van kabeljauw zeer groot, en de prijs van kabeljauw daalde daardoor ab normaal laag. Hoewel de tongprijzen in den aanvang dezer maand iets beter waren door de schrale vangsten, daalden zij daarna toch weer onder invloed van de daling in de prijzen der andere vischsoorten. In de eerste helft van de maand April wa ren de aanvoeren, vooral van kabeljauw, zeer groot, waardoor de prijzen zeer daalden. Tal rijke schepen werden als gevolg hiervan uit de vaart genomen. Tegen Paschen echter lie pen de prijzen zeer sterk op. In deze maand maakte een te IJmuiden thuisbehoorende stoomtrawler tweemaal een reis naar de Lofodden. De kwaliteit van deze visch was echter niet mooi, en mede door de overvloedige aanvoeren kabeljauw door an dere stoomtrawlers, waren de resultaten van deze reizen niet bevredigend. De prijzen van makreel waren in deze maand zeer laag, waardoor een Duitsche stoomtrawler, die in IJmuiden met makreel was binnengeloopen, hier niet de vangst loste, doch deze naar Duitschland bracht. De maand Mei bracht weinig verandering. In deze maand gingen de eerste haringlog- gers naar zee, maar ondanks dit konden de prijzen van tong en mitsdien ook de resul taten van de kuststoomtrawlers niet verbe teren. Ondanks het slechte weer waren de aanvoeren van kabeljauw nog zoodanig, dat de kabeljauwprijs laag bleef. Het slechte weer hield in Juni aan. Met kleine schommelingen bleven de prijzen van tong op een laag niveau; de prijs van ka beljauw daarentegen liep in de eerste helft der maand op, om daarna weder in te zak ken. Tengevolge van het zeer warme weer in de eerste helft van Juli bleven de vischprijzen laag; in de laatste veertien dagen der maand liepen de tong- en de kabeljauwprijzen op. De prijzen van schol stegen toen verder zeer sterk tengevolge van de buitengewoon geringe vangsten. Verschillende motor- trawlerloggers maakten in deze periode hoo- ge besommingen. Enkele Duitsche stoomtrawlers brachten in de tweede helft der maand haring aan, waar voor zeer goede prijzen konden worden ge maakt. In Augustus was de toestand vrijwel gelijk aan die in Juli Opgemerkt kan worden, dat in deze maand de aanvoeren van de motor- trawlloggers veelal uitsluitend op Maandag- waren, wat dan wel leidde tot een tekort aan visch op andere weekdagen. Door een betrekkelijk langdurige storm weer-periode was de aanvoer gering, waar door de prijzen, o.a. van kabeljauw, zeer stegen. Voor versche trawl-haring golden in deze maand eveneens hooge prijzen. In de maanden Juli en Augustus werd de 1 eerste trawlharing aangevoerd, waarvoor goede prijzen konden worden gemaakt. Teneinde een regelmatigen aanvoer van trawlharing te verzekeren, pleegden de ree- ders van de betreffende schepen overleg om trent de binnenkomst. In deze maand werden verschillende stoom trawlers weer in de vaart gebracht. Zoowel in September als in October wer den zeer groote makreelvangsten aange bracht, waarvoor meestal loonende besom mingen konden worden gemaakt. In de eerste helft van October was er voor de kustvisschersvaartuigen een zeer goede visscherij dicht op de Nederlandsche kust. Ook in November was veel stormweer, waardoor de prijzen, ook voor versche ha ring, en de besommingen goed waren. In de eerste twee weken'werd nog veel makreel aangevoerd. In tegenstelling met vorige jaren waren de prijzen in December zeer goed; de prijzen voor versche haring waren in deze maand zeer hoog. Ook in het afgeloopen jaar waren de re sultaten -van de stoomtrawlers van het groote type beter dan die der z.g.n. kust stoomtrawlers. De uitkomsten van deze laatste vaartuigen werden, evenals in 1934, zeer ongunstig beïnfluenceerd door de Fran- sche en Belgische invoerbepalingen, welke vooral voor fijne visch als knellend worden gevoeld, alsmede door de ook in het verslag jaar toegenomen .vloot der motortrawlloggers In 1935 kwamen binnen 1784 stoomtraw lers tegen 1805 in 1934. Het stakingsjaar niet medegerekend, is het cijfer van 1935 het laagste van de crisisjaren. De haringtrawlvisscherij, waaraan door enkele te IJmuiden thuisbehoorende stoom trawlers werd deelgenomen, had in de maan den Juli, Augustus en September over het algemeen vrij bevredigende resultaten. Naar IJsland werd door geen der IJmui- der stoomtrawelrs een reis ondernomen; één stoomtrawler maakte twee reizen naar de Lofodden, welke reizen echter geen be vredigende resultaten opleverden. Het gemiddelde vangstcijfer per reisdag was in 1935 slechts weinig hooger dan in 1934; in 1935 bedroeg dit cijfer 1233 K.G. te gen 1231 K.G. in 1934. Opvallend is de stij ging van het gemiddelde vangstcijfer van makreel. Dit is voornamelijk veroorzaakt door de stijging van de makreelaanvoeren door de groote schepen; van kleine schel visch is het gemiddelde vangstcijfer zeer ach ter uit gegaan. Overigens moet wel in aanmerking wor den genomen, dat de waarde dezer cijfers be trekkelijk is, omdat het aantal reisdagen van kuststoomtrawlers, trawlers van het middel type en groote stoomtrawlers bij elkaar worden geteld; een verandering in de samen stelling van de varende vloot kan dus op het gemiddelde vangstcijfer een invloed uitoefe nen, welke vergelijking der cijfers over ver schillende jaren zeer moeilijk maakt. De cijfers geven dan ook niet meer dan een tendenz aan. De gemiddelde opbrengst per reisdag daal de in het verslagjaar opnieuw en bedroeg slechts f 190.terwijl deze in 1934 f 204, bedroeg. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de Kennemerapo- theek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apo theek is tevens aangewezen voor den nacht dienst in de komende week. De apotheek „Vel- sen-Noord", Wijkerstraatweg 134 is Zondag tot 8 uur nam. gesloten. In de komende week is deze apotheek ook 's nachts geopend. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. De Ver. van Vrijz. Hervormden houdt Zon dagmorgen half elf een buitendienst op het terrein van den heer de Vries nabij de spoor weghalte Velsen-Zeeweg. Spreker is Dr. H. Faber met het onderwerp: „Eenvoud" (Erasmus-herdenking) EEN TROOSTREISJE VOOR DE KINHEIMERS. Het bestuur van Kinheim heeft het voorne men opgevat, aan de spelers van het eerste elftal mitsgaders de reserves een uitstapje aan te bieden in den vorm van een bezoek aan de T.T.-races in Assen. NIEUWSTE DESSINS. RUIME MODELLEN. JOH. ELZER - TROMPSTRAAT 22. (Adv. Ingez. Med.) DIPLOMAZWEMMEN IN DE VELSER ZWEMINRICHTING. In de Velser zweminrichting hebben onder leiding van den badmeester, den heer Fr Beukman de volgende dames en heeren met goed gevolg voor hun diploma gezwommen: H Spoelstra, W. Voogt, G. van Muiden. A. Zui- dema. G. Tieman. H. van Someren, W. van der Kuil, A. Metselaar, C. Kooiman, P. Fier- stra, J. Veuger, A. Kraayeveld, B. Laman, P Bakker, C. Bloemendaal, A. Kramer, E. Gor dijn, L. Kerkmeer, H. Don, H. List, P. J. Duin- ker, G. Grapendaal, mevr. M. van der Plas- Gouda, mevr. ZandstraGrimm, R. Rosier, A Musters, J. Kraayeveld, P. Kramer. Op Zondag 19 Juli zal weer afgezwommen worden. TURNVEREENIGING „IJMUIDEN". 1901—1936. V. De heer Dr. schrijft ons: Gymnastiek volkszaak bij uitnemendheid, dat was het parool van T. V. IJ. Overal waar propaganda te maken was voor de turnzaak, was T. V. IJ. tegenwoordig. En niet alleen in eigen kring, maar ook verre daarbuiten. De bonds- en gewestelijke uit voeringen van het K. N. G. V„ jubilea van zustervereenigingen werden meestentijds door T. V. IJers bijgewoond. Ook aan wedstrijden namen wij meermalen deel. Zoo gaf T. V. IJ. acte de présence op: 29 November 1903 wedstrijd te Amsterdam. A. J Meesters le prijs 80 M. snelloop met gewicht van 25 K.G. in 18 sec. 8 Januari 1905 gymnas- tiek-wedstrijd te Haarlem A. J. Meesters 6e prijs van 54 deelnemers; 28 Mei 1905 Gewes telijke uitvoering Edam. Estafetteloop 3e pr.; 29 Juli 1905 Bondsfeest te Apeldoorn; 29 Fe bruari 1906. Uitvoering T. V. IJmuiden in combinatie met de Harmonie Ver. „Concor dia" ten bate van de afdeeling IJmuiden van het Witte Kruis voor stichting eigen Wijk gebouw; 8 Juli 1906 Gewestelijke uitvoering te Zaandam; T September 1906. Uitvoering en wedstrijd te Arnhem, alwaar J. Breed den 3en prijs polsstok-hoogspringen verwierf. En zoo naderen wij den dag van ons eerste lustrum, dat door ons werd gevierd onder de gunstigste omstandigheden. Zeer zeker heeft daartoe bijgedragen het uitstekende beleid en beheer der bestuursleden, waardoor ook de financieele toestand der vereeniging uit stekend was, terwijl iedere functionaris ten volle voor zijn taak berekend was. De onder linge band liet niets te wenschen over. Er heerschte een echte en ware turnersband. Ter gelegenheid van dit eerste jubileum werd op 2 December 1906 een schitterend ge slaagde uitvoering gegeven, waarbij opnieuw propaganda voor de turnzaak werd gemaakt door uitgifte van het volgende geschrift: „Ter Behartiging". Wanneer men aanneemt, dat onze tijd veeleischend is, in bijna ieder opzicht, èn voor den hand- èn voor den hoofdwerker, dan is dit vooral van toepassing op de verhoogde inspanning van lichaam en geest beide. Vooral den laatste wordt veelal een grootere last opgelegd dan hij torsen kan. Vandaar het kenmerkend teeken van onzen tijd, een steeds toenemend aantal zenuwzwakke per sonen. Hoe daar verbetering in te brengen? Slechts door het verbroken, zoo noodzake lijke, evenwicht te zoeken te Herstellen, zijn spieren te versterken door goed geregelde be weging, en daarvoor is doelmatig aangewende gymnastiek (geen éénzijdige sport) het beste middel. Wekelijks ter turnzaal of nog beter 's zo mers "in de vrije lucht, worden alle spieren, door oefeningen met en zonder toestellen, re gelmatig versterkt, de geest opgewekt, (niet overspannen) oordeel, besluit, wilskracht en handeling worden bevorderd; de stofwisse ling vermeerdert, en het hoofddoel der ge zondheidsleer: „vrije, onbelemmerde werking onzer longen es oefening der spieren onzer borstkas" wordt naderbij gestreefd, zooal niet bereikt. Wilt ge U overtuigen, brengt dan een bezoek op onzen oefeningsavond, gij zult er gastvrij worden ontvangen. Turnt mede. Laat u niet weerhouden door de meerdere of mindere mate van geschiktheid van uw li chaam, dat nog ongeoefend is. Schaart u onder de turnbanier van T. V. IJ" En uw lichaam en uw geest beide, zullen er wel bij varen. f§SF*" Vraagt onze prijzen voor groote ritten E I< (Adv. Ingez. Med.) CCLXIII Het was gistermorgen op de Trawlerkade een heel ander gezicht dan de vorige week. Was het toen een en al rust, gisteren was het een en al drukte en bedrijvigheid. Van alle kanten trokken de zeelieden naar de haven, beladen met hun oliezak, op weg om hun oude plaats op hun 'boot weer in te ne men en voorts was er de gewone drukte van ijsladen. proviandeeren enz. De schoorsteenen rookten weer, behalve dan die van de motortrawlers, waar niets te rooken valt. Maar ook aan deze schepen was het kenbaar, dat ze klaar werden gemaakt om naar zee te gaan. Zoo is ook dit conflict weer achter den rug. Na een maand van rust kunnen de visschers weer visschen, de stokers weer stoken en de tremmers weer tremmen; en wat er verder aan boord valt te doen. Er is blijdschap in IJmuiden over het einde van het conflict, want nooit kwam een staking ongelegener dan thans. Die het meeste nadeel van de staking heb ben ondervonden zijn wel de vischhandela- ren. ook al mogen wij de nadeelen voor dë reeders en de zeelieden niet wegcijferen. Maar de naweeën worden het meest gevoeld bij den handel en als de reeders en de zee lieden de staking reeds weer vergeten heb ben. zullen de handelaren er nog de wrange vruchten van plukken. Het einde kwam vrij onverwacht. Waardoor? Ik weet het niet. Tijdens het warme weer hadden de reeders geen haast, want toen was er weinig kans op een goede reis. Het frissche weer, dat wat betere kansen voor een goede reis bood, heeft ongetwijfeld het einde verhaast. Dan was er ook ik mag het nu wel verklappen het verlangen van een aantal reeders, om toe te geven, welk aantal steeg naarmate het conflict duurde. En aan de andere zijde heeft de mededee- ling van minister Slingenberg, dat met de uitbetaling van den steun weer zou worden begonnen zoodra de staking over was, de stakers over een moeilijk criterium gehol pen. Is het voor het bedrijf in 't algemeen een geluk, dat de staking ten einde is, in het bij zonder geldt dit de trawlharingvisscherijIk heb nog niet gehoord, of er trawlers op de haring zullen gaan, maar gezien de prijzen die deze week voor de door een paar Duit sche trawlers aangebrachte haring werden betaald, mogen we verwachten, dat het er wel spoedig van za! komen. Het trawlharing- seizoen is nog lang niet de slechtste tijd van 't jaar. Deze tijd toch valt samen met de groote haringvisscherij. een periode waarin het aantal trawlende loggers betrekkelijk gering is, wellicht een 60-tal minder dan buiten deze periode; voorts worden er eenige trawlers door aan de gewone visscherij ont trokken, wat de mogelijkheden voor deze visscherij weer beter maakt. Als we nu maar niet al te gauw weer wor den overvallen door een hittegolf. De loggers hebben niet weinig profijt van de staking getrokken. Vooral die welke met rondvisch aan de markt kwamen, maakten uitstekende reizen. De KW 76 met ruim f 2400 en de KW 74 met ruim f 2200 hebben bewe zen, dat deze schepen het ver kunnen bren gen. Ook in letterlijken zin, tenminste in den zomer. Volle kracht vooruit! PIETERMAN. Het Italiaansche schip „Pascoli" was het eerste schip uit Italië, dat na de opheffing der sancties weer in de Londensche haven kwam. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvogende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen, zal worden gehouden op Woensdag 15 Juli 1936, ten kantore van het Bouw- en Woningtoe zicht. Spreekuur der commissie van 10.30 tot 11,30 uur DE SCHADE VAN DE CONDOR. Zooals men weet, heeft eenigen tijd gele den de stoomtrawler Condor op een wrak gestooten. Bij een onderzoek in het dok is gebleken, dat de bodem door dit ongeval zoodanig beschadigd is, dat repareeren niet loonend is. De Condor zal dus vermoedelijk haar tijd wel gehad hebben. KOSTELOOZE RÏJWIELMERKEN De Ontvanger der Directe Belastingen enz. te IJmuiden, deelt mede, dat voor hen, die niet in de gelegenheid zijn, zich op de gewone kantooruren (9—12.30 uur en 2—4 uur) te zij nen kantore te vervoegen ter indiening van eene aanvraag tot afgifte van een kosteloos rijwielbelastingmerk 1936-1937, zitting zal worden gehouden op Vrijdag 17 en 24 Juli 1936 ten belasting-kantore, Kennemerlaan 64, des avonds van 7 tot 9 uur. EXAMEN M.U.L.O. AMSTERDAM Voor het Mulo-examen a slaagden te Am sterdam: J. J. Dalenoord, Haarlem, J. R. Meeuwenoord, Haarlem, M. C. Boelhouwer Vogelenzang, A. de Wijs, Haarlem, T. Lohmann Haarlem, B. W. Biesheuvel, Spaarndam en H. J. M. L. Ooms, Haarlem. Voor het examen b. slaagden: C. J. de Groot, IJmuiden, P. H. v. d. Broek, Velsen, J. W. Bovenschen, Beverwijk J F a' Evers, Beverwijk, C. J. van der Putten, Haar lem, C. van den Outenaar, Heemskerk, N. Bakker, Haarlem L. J. Hagen Haarlem, Ft F Huizinga Haarlem en A. Sietses, Haarlem.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1