Binnen twaalf uur... FEUILLETON De deelnemers aan het congres ter gelegenheid van de Erasmus-herdenking werden Vrijdag door het Rotterdamsch gemeente bestuur ten stadhuize ontvangen. - Tijdens de rede van den burgemeester, mr. P. Droogleever Fortuyn Eet meer haring Tl Van 13 tot 18 Juli as. wordt de »Haringweek~,die van 20 tot 25 juli in ons land ge houden wordt, in geluid. Scheve- ningen geeft het voorbeeld Een paraplu, die bij de schietwed strijden te Bisley deze week gedurende de regenbuien goede diensten bewees De jaarlijksche tocht der aloude coaches van St. Albans Market naar Ha hald (tng ging Donderdag, ondanks den regen, toch door. De coach .Old Time' vertrekt va» St. Albans Aan den vooravond van de T.T.-races te Assen. De coureur Vaassen stelt prijs op een goed verzorgd uiterlijk Volgens oud gebruik is deze week te Gulpen de „Kermisman" in optocht, begeleid door harmonie en schutterij, naar den brandstapel gebracht als zinnebeeldige voorstelling van bet einde der vierdaagsche kermispret Onder stroomenden regen passeeren de renners in de derde étappe van den Tour de France het stadje Mohou Maar bet Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). X9) XXI. IN HET HUISJE. De normale actie van een man, wanneer hij iemand met een met bloed bevlekte hand ontdekt, die tracht te ontsnappen van een huis, waarin zich een vermoorde bevindt, is den vluchteling na te zetten. Freddey Reeve had echter verschillende re denen waarom hij dit niet deed. In de eerste plaats had hij pas een inspan nende en teleurstellende jacht achter den rug. Verder had de plotselinge ontdekking van de met bloed gevlekte hand zijn reactie-snelheid verlamd. Dat probleem van die hand kon hij niet direct verwerken. Het wees er op, dat de reverend betrokken was in het drama, dat aach daarbinnen had af gespeeld. Opeens herinnerde Freddy zich dat de deur van het huisje openstond, toen hij op de plek arriveerde en onmiddellijk daarna gesloten gas geweest. Had de reverend die deur geslo ten, na zich aan het slachtoffer daar in de kamer te hebben vergrepen en naar buiten te zijn gegaan? Eensklaps drong een gekreun uit het huisje tot Freddy door. Zou die man op den grond toch niet dood zijn of bevond er zich nog iemand anders? Freddy Reeve rukte zich los uit zijn verbijs tering. Hij sloop terug naar het raam en keek door het venster neer op het lugubere schouw spel van den op den vloer uitgestrekte ge stalte. Niets wees op de aanwezigheid van een tweeden persoon. De eenige aanwezige in het vertrek lag nog steeds op den grond, bewe gingloos Maar het geluid kon heel goed uit een an dere kamer gekomen zijn in een wip was hij bij de voordeur. Hij probeerde de kruk. Stijf gesloten! De eenige weg was dus door het raam. Luttele minuten later stond Freddy in de kamer, waar het lichaam lag. Hij doorzocht de kleine ka mer vlug en grondig. NietsToen ging hij naar de deur die op een kier stond. Voorzich tig pakte hij den knop vast en trok de deur naar zich toe. Daarbuiten lag een donkere gang. Met be hulp van zijn sigarenaansteker zag Freddy, dat zich daar niemband bevond. Aan de over zijde bevond zich een deur. Hij wierp haar open en riep: „Wie is daar?" Zijn stem klonk hol en spookachtig. Niemand antwoordde. Hij staarde in een leege keuken. Toen keer de hij zich om, sloot de deur en glipte de trap op. Door de vaart waarmede hij liep, ging de sigarenaansteker uit. Freddy stond boven aan de trap in het stik donkerdat wil zeggen, een flauwe licht- glimp viel door een spleet in de deur van de benedenkamer, waar de roerlooze gestalte lagen in de duisternis klonk het kreunen opnieuw. Freddy kon niet vaststellen waar het van daan kwam. Toen hij zijn sigarenaansteker weer liet opvlammen, kwam een heftige blik semflits hem te hulp en onthulde in witte gloed twee deuren. Kwam het gekreun van achter één van deze? Hij draaide den knop van een der beide deuren om. De geopende deur onthulde een slaapkamer. Het bed was leeg. Nu de tweede deur. Deze stond aan. Al wat hij te doen had, was haar een zachten duw te geven. Toen hij op het punt stond het te doen, schrok hij hevig. Daarbinnen bewoog iets Naar dat hij zich zoo vervelend voelde Die opstopper was blijkbaar harder aangeko men dan hij gedacht had, en dan die door natte kleeren, die je huiverig maakte tot op je gebeente Hij stiet de deur verder open. Twee glin sterende, groene oogen, met groote pupillen. „Vervloekte kat" siste Freddy, met een koude rilling langs zijn rug. Weer was het kreunen er, en nu, terwijl het onweer even bedaarde, kon hij hooren waar het vandaan kwam. Het kwam van beneden, uit de kamer waar de doode man lag Een vraag kroop in Freddy's bewustzijn op: was de man daar in de kamer beneden wel dood? Met die vraag in zijn hoofd spokend, op alles voorbereid, rende hij de trap af. Hij bereikte de gang, duwde de kamerdeur een eindje open en luisterde. Een zacht gemom pel kwam van binnen. Eerst kon Freddy de woorden niet verstaan. Ze waren verward en onbegrijpelijk. Na lut tele seconden echter, werd het gemompel meer samenhangend en op het punt de kamer binnen te stappen bedacht de luisteraar zich. „Dacht je dat je leep was?" murmelde de stem, die Freddy het laatst in een derde klas compartiment gehoord had. „Maar je bent een beetje te leep, eerwaarde heer, of liever gezegd nagemaakte eerwaarde heer! En als je bijkomt, heb ik nog een beetje meer voor je in 't vet. Haha! Een schamper lachen volgde. Toen een stil te. Daarop begon het gemompel opnieuw. „Hé? Hallo? Waar ben je? Nu, denk er om, verroer je niet! Als je het doet, krijg je er nog een, die beter aankomt! Als ik alleen was geweest, had ik je wel direct in de gaten ge had en zou ik je nooit in den auto hebben meegenomen. Jammer dat het je niet vol doende was, dat je mocht meerijden. Gek ken! Allemaal gekken! Nu dan, hoor je. Hou opstil! Om hier te komen en te verwach ten, dat je zult uitvinden, waar we haar heengebracht hebben Freddy's vingers spanden zich. Het was hem of zijn hart even stil stond. Een nieuwe stilte, langer dan daarnet. Zou de kerel nooit door gaan Ah „Hé! Wat ga je doen?" De mompelstem sloeg nu over in geschreeuw.. Voor den drom mel, wat ga je doen? Laat los! Laat los! Goed danals je niet wiltGooi dat weglaat dat vallenikik zal je nek breken Thans kwam er een ander geluid uit de ka mer. Iets had zich opgericht en was weer ge vallen. Daarop een gereutel. Freddy stiet de deur open en ging naar binnen. De man had zich bewogen, maar zijn gezicht lag nog naar den vloer gekeerd. Hü gaf geen. teeken dat hii de deux had hoo ren opengaan, maar toen Freddy op hem toe vloog, barstte hij uit: „Mooi! Goed zoo! Ik zal het je zeggen! Verdraaidlaat loslaat losik zal: het je immers vertellen! Ik kan toch niet pra ten als ik gewurgd wordEen huis op Thetford Heathbewesten Thetford daar hebben ze d'r heengebracht. Ga haar; daar maar zoeken!' Het is een onbewoond huis en misschien zal de huisbewaarder Je wel een klein souvenir De adem stokte Freddy haast in de keel. Thetford Heath! Een onbewoond huis be westen Thetford! Daar was ze dus! En toen wrong zich uit de keel van den ijlenden man op den grond een woeste lach, los. Een lach, zoo verschrikkelijk, dat Freddy onwillekeurig een stap achteruit deinsde. „En nu ben je weg, verduivelde gefcl* krijsehte de man. „Dan zal ik je eens wat an ders vertellen! Je dacht, dat je me te pakket kon nemen, hè? Nou ga dan maar naar Thet ford! Amuseer je! Maar je zult er niets vin denWant het is toevallig niet Thetford, eerwaarde heer! Het is HoltHa ha! Je dacht dat je een loopje met mij kon nemen. dat dacht je, hè? Ha. ha. ha! Ha, ha! De krankzinnige lach brak in gerochel. De gestalte verhief zich plotseling op de knieën en opende de oogen, die recht in die van Freddy staarden. Thans zag Freddy het voor hoofd van den man.... er was een diepe, ga pende wond in. Daarop zonk de gestalte terug ën de be weeglijke oude man, die in Norwich in den trein van 5 uur 18 was gestapt, lag thans wér kelijk heel stil. „(Wordt vervolge»:

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5