het nieuwe avondblad Goed humeur. 21e JAARGANG No.'213 WOENSDAG 15 JULI 1936' Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM IJMUIDEN Hulp voor uitgesloten zee- visschers. V. Z. I. ORGANISEERT EEN FOTO WEDSTRIJD. WANDGEDIERTE. Zuii/emt^s-o*tde^(r. ,,JlacUtaai'' CRICKET IN ENGELAND. HONKBAL WIELRIJDEN. De Tour de France. OLYMPISCHE SPELEN. LAWNTENNIS. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus iy2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, iosse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.- bij verlies van een duim; ƒ150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Namens de Commissie tot hulp van van steun uitgesloten visschers schrijft Ds. S. E. Wesbonk ons: Op 11 Juli heeft deze commissie met toe stemming van B'. en W. een collecte georga niseerd, met het doel (zooals werd gepubli ceerd) in de eerste behoeften te voorzien ge durende den overgangstijd na de staking, van die gezinnen, die in het geheel geen onder steuning ontvangen. Nu willen we onze groote erkentelijkheid uitspreken voor de medewerking, die we van alle kanten hebben ontvangen. Allereerst on zen dank aan B. en W. die toestemming ga ven tot het houden van een straatcollecte, vervolgens aan hen die daaraan hebben meegewerkt, en bovenal aan degenen die door hun bijdragen onze steunverleening hebben mogelijk gemaakt. In het doel, dat de commissie zich stelde ligt reeds een zekere beperking. We dachten daar bij allereerst aan de leden van den Chr. Bond en aan hen, die uit dien Bond tot den Centr. Bond waren overgegaan, en geen uitkeering konden krijgen. En daarbij aan de ongeorga niseerden, waar gebrek was aan de eerste le vensbehoeften. De collecte heeft opgebracht (incl. enkele nagekomen giften) een bedrag van f 262, ter- wel er mogelijk nog enkele giften zullen bin nenkomen. Na aftrek van dé kosten f 3 (huur busjes) en f 0.60 kosten vergunning kon er derhalve 253.40 worden uitgekeerd. Bij de uitkeering hebben alle in stanties, die steun verleenen aan' hen die bij de staking betrokken waren, om advies ge vraagd. Ook aan hen onzen hartelijken dank voor de medewerking. Onze commissie heeft zich op het stand punt gesteld, alleen daar te helpen, waar oogenblikkelijke nood was. Tot op dit oogen- blik zijn uitgekeerd: Op 11 Juli aan 23 gezinnen f 69 Op 13 Juli aan 20 gezinnen f 92 Op 14 Juli aan 3 gezinnen f 15 In den loop van deze week hopen we de uitkeeringen voort te zetten, en het eindbe drag te verdeelen onder groote gezinnen, waar geen of zoo goed als geen gezinsinkom- sten zijn. We hebben slechts iets kunnen doen, en we hebben weer heel duidelijk gevoeld, den ontzettenden nood, waarin in dezen tijd vele gezinnen verkeeren. Laat de nood in onze omgeving, een aan sporing mogen zijn voor iedere richting onder onze medeburgers, om toch te doen, wat mo gelijk is, om in waarlijk grauwe armoede te voorzien. De Velser Zweminrichting organiseert de zen zomer voor haar bezoekers een fotowed strijd, waaraan alleen amateurs kunnen deel nemen. De foto's moeten in beeld brengen wat er dezen zomer in de zweminrichting' te zien en te genieten is. Zij moeten vóór 1 September ingezonden worden aan het adres van den secretaris G. L. Vriend, Kanaalstraat 216, IJmuiden. Er zijn negen prijzen beschikbaar gesteld n.l, drie van f 5, drie van f 3 en drie van f 2, n.l. een le, 2e en 3e prijs voor de mooiste foto, een le en 2e en 3e prijs voor de meest komi sche foto en eveneens drie prijzen voor het mooiste overzicht der geheele inrichting. VERGADERING COMMUNISTISCHE PARTIJ. De afdeeling IJmuiden der Communistische Partij belegt a.s. Donderdag een openbare vergadering in het gebouw Willebrordstraat. Als sprekers zullen optreden de heeren K. Beuzemaker, voorzitter der C. P. N. en Paul de Groot. iMartien Beversluis zal declameeren. R.-K. DAMVEREENIGING „GEZELLIG SAMENZIJN". In den damwedstrijd tusschen den H. R.K. DambondR.K. West Frieschen Dambond hebben de G. S.-spelers, die voor dezen be langrijken wedstrijd waren uitgenoodigd de volgende resultaten bereikt: Bord 3: P. van BuurenJ. Meesters 11 Bord 11: J. GomesB'. Blauw 02 Bord 14: G. HaverE. Dekker 20 De G. S. spelers kunnen met voldoening op dezen dag terugzien, aangezien de bezetting der tegenpartij zeer sterk was. ZOMERAVONDCOMPETITIE. Aangezien voor Woensdagavond geen wed strijd was vastgesteld, heeft men besloten twee proef-elftallen den strijd tegen elkaar te laten aanbinden. Deze zijn samengesteld uit spelers van D. V. O., D. W. S., Kennemer- plein, R. V. V-, S. D. O., T. D. O, en Blauw Wit. De gekozen Blauw Wit-spelers zullen waar schijnlijk voor hun plaats bedanken, in ver band met den wedstrijd tegen IJmuider Boys. In het programma van deze week is een kleine wijziging gekomen. Dit vermeldt thans voor Donderdag: IJmuider Boys-Blauw Wit (scheidsrechter v. Baarsel) en voor Vrijdag: KennemerpleinS. D. O. (scheidsrechter B'ralter) Maandagavond werd de match D. J. K. IJmuider Boys gespeeld. Het met tien man uit komende IJmuider Boys nam na 20 minuten de leiding, maar met de rust stonden de par tijen weer op gelijken voet (11). In de tweede helft was D. J. K. overwegend in de meerderheid. De achterhoede der bezoekers had met haar buitenspel-val veel succes, maar dit kon toch niet verhinderen, dat de gastheeren drie maal doel troffen. 1-Iet einde kwam met 41. De gasten hadden het hoofd zakelijk aan hun keeper te danken, dat de score zoo laag bleef. (Be V.V.V. te Harderwijk organi seert in het einde dezer maand een Goed-Humeur Week). Uit haat en nijd wordt nooit iets goeds geboren, Een slecht humeur is geen geluk beschoren, 't Ontneemt het leven alle glans en kleur, Een zwart gezicht kan niet innemend werken, Noch eigen levenslust en -kracht versterken, Succes bereiken eischt een goed humeur. Ik weet het wel, het valt in zware zorgen En bij een toekomst, nog in mist verborgen, Niet altijd licht om goedgemutst te zijn; De tijden werken remmend op ons streven, Om het geluk te vinden in ons leven, Veel wolken grauw onthoudt ons zonneschijn; Maar overgave aan voortdurend kniezen, Doet ons maar hoop en daardoor kracht verliezen, Die meer dan ooit een tijd als deze vraagt; Een goed humeur en vroolijke gezichten, Verleenen kracht en kunnen zorg verlichten, Zij maken dat de menschheid niet versaagt. In Harderwijk zal men het voorbeeld geven, Van welke rol 't humeur speelt in het leven, Dat is een nieuwe, maar een wijze zet; Een goed humeur kan erg aansteeklijk werken, Ik hoop maar, dat wij spoedig zullen merken, Dat Harderwijk ons heeie land besmet. P. GASUS. ABSOLUTE VERDELGING onder geheimhou ding en schriftelijke garantie. Talrijke tevre denheidsbetuigingen ter inzage. Overal te ontbieden. GEN. CRONJéSTRAAT 135, HAARLEM-N. TELEFOON 11657. (Adv. Ingez. Med.) WIE BESTUURDE DE HARLEY DAVIDSON? De Commissaris van Politie der gemeente Velsen deelt in het algemeen belang het navolgende mede: In den namiddag van 2 Juli 1936 tus schen 7 en 7.30 uur reed de bestuurder van een rood gekleurden vierwieligen vrachtauto op den kunstweg van Best naar Oirschot. Ach ter op dien vrachtauto waren 2 personen ge zeten, waarvan er één op het moment, dat een tweewielig motorrijtuig (Harley David son) passeerde, van dien auto is gevallen en vrij ernstig gewond. Ter plaatse reden op dat tijdstip ook twee mallejans, elk met één paard bespannen. Ter oplossing van de schuldvraag verzoekt de torig.comm. der Kon. Mar. te Oirschot op sporing' en kennisgeving van het adres van den bestuurder van bedoeld tweewielig motor rijtuig, terwijl deze bestuurder wordt verzocht zijn adres op te geven of zich persoonlijk te vervoegen bij genoemden brig.commandant tot het geven van inlichtingen. P. W. A. CORT v. d. LINDENSCHOOL. Uit de zesde klasse (examenklasse) van bovengenoemde school deden examen en slaagden voor: de Rijks H.B.S. te Velsen: Job Mijs, Theo Heere, Roger Thormann en Bob Vriends; het Christelijk Lyceum te Haarlem: Truida Parlevliet; het Kennemerlyceum: Greetje Boon en Jacueline Svensson; de Meisjes H.B.S. te Haarlem: Ilse Parle vliet; het Stedelijk Gymnasium te Haarlem: Jan van der Vegte. ZONNESTRAAL-COLLECTE. In het gebouw van den IJmuider Bestuur- dersbond aan den Velserduinweg vindt a.s. Vrijdagavond een vergadering plaats van het plaatselijk Zonnestraal-comité ter bespre king van de op 1 Augustus te houden Zonne straal-collecte. NEDERLANDS CHE ROODE KRUIS. Op Donderdag 16 Juli des avonds 8 uur zal door de leden der thansportcolonne en help sters een buitenoefening worden gehouden in het duinterrein van het Heerenbosch ach ter het Stormvogelsterrein. ONDERLINGE SCHOOLWEDSTRIJDEN IN DE VELSER ZWEMINRICHTING. Evenals vorige jaren organiseert de Velser Zwemvereeniging dit jaar school- en onder linge wedstrijden. Deze wedstrijden zullen veel belangrijker zijn dan voorheen, aangezien het ledental van V.Z.V. 120 meer bedraagt dan vorig jaar en bovendien alle scholen in onze gemeente zijn uitgenoodigd in de school- wedstrijden met zooveel mogelijk meisjes en jongens uit te komen. Het programma is uitgebreider. Er is dan ook o.a. ingelascht een nummer 3 x 50 M. estafette voor jongens niet ouder dan 14 jaar, waarvoor de V.Z.V. een fraaien wisselbeker beschikbaar stelt. Evenals te Haarlem waar steeds voor dit nummer een groote belangstelling' bestaat, komt a.s. Zaterdag tevens het polospel in schoolverband op het programma voor. Als prijzen zijn calligraphisch, zeer mooi uitgevoerde diploma's beschikbaar. De wedstrijden vinden plaats a.s. Zaterdag'. BELGIë'S INVOER EN UITVOER VAN VISCH Gedurende de maand Mei werd in België ingevoerd 656.100 K.G. visch ter waarde van fr. 2.696.000, waarvan uit Nederland 179.600 K.G. t.w. van fr. 578.000, uit Denemarken 361.700 K.G. t. w. van fr. 1.456 000, uit Noorwe gen 42.000 K.G. t. w. van fr. 148.000, uit Enge land 12.400 K.G. t. w. van fr. 167.000, uit Zwe den 27.100 K.G. t. w. van fr. 91.000, uit Duitsch land 4300 KG. t. w. van fr. 69.000 enz. De uitvoer bedroeg 156.000 K.G. t. w. van fr. 1.304.000, oa. naar Frankrijk 72000 KG. t. w. van fr. 516.000 en naar Engeland 47.700 K.G. t. w. van fr. 434.000. BURGERLIJKE STAND Bevallen: K. de Waalvan Herten, z., Tuindersstraat 59, IJmuiden, E, Demmers Veldman, z., Heidestraat 19a, IJmuiden. J. C. BoeterKoeman, d., Bakkerstraat 2, IJmui den, H. Kobesde Jong, z., Leeuweriklaan 44 IJmuiden, T. JongejanKrab, d., Pr. Kruger- straat 38, IJmuiden, F. J. Th. ZeilmakerJan- son, z., Casembrootstraat 17, IJmuiden, L. KorbeeKlinkenberg, d., Huygensstraat 17, IJmuiden. Overleden: Geen. GESLAAGD. Bij de te Den Haag gehouden Staatsexa mens voor Muziek slaagden voor het theore tische examen L. O. de dames B. Davelaar te Haarlem en R. Coppée, IJmuiden. Dinsdag werd in twee wedstrijden toch nog een beslissing verkregen. Glamorgan 248 en 230 behaalde dank zij Mercer die in totaal 12 123 nam, de eerste (en een stevige) over winning van het seizoen op Leicester 94 en 176 dat daarmede de 2de nederlaag leed. Surrey 113 (Todd 541) en 1916 deed fraai werk door na een achterstand van 114 runs op de lste innings Kent 228 en 75 met 4 wickets te slaan. Hier waren het Watts met 646 en Gover 736 die prachtig werk met den bal verrichtten. De overige wedstrijden eindigden onbeslist. Yorkshire 162 en 90 had met alle wickets in handen slechts 35 runs noodig om Notts 84 en 121 (Smailes 667) te slaan en de 2de plaats te bereiken op het moment dat regen verder spelen onmogelijk maakte. Gloucester 1457 tegen Warnick 67. Northants 1648 tegen Sussex 82 (Clark 5—37) Middlesex 238 en 1387 tegen Essex 144 en 1408 Smith 531) Derby 1168 (Sibtales 736) tegen Lancs 370. De stand is thans: 1 Derby, 2. Kent, 3. Notts, 4. Yorkshire, 5. Middlesex, 6. Surrey. COMPETITIESTANDEN IE EN 2E KLASSE. Eerste klasse gesp. gew. gel. verl. pnt H. H. C. 6 5 1 0 11 Haarlem 6 5 0 I 10 V. V. G. A. 6 4 0 2 8 E. D. O. 6 3 0 3 6 Quick 5 1 1 3 3 Blauw Wit 5 1 0 4 2 Ajax 6 0 0 6 0 Tweede klasse A. gesp. gew. gel. verl. pnt R. C. H. I 7 6 0 1 12 A. M. V. J. I 7 5 0 2 10 Catchers I 7 5 0 2 10 H. H. C. II 7 3 0 4 6 De Duvianen I 7 2 0 5 4 Shell I 7 0 0 7 0 R. C. H. moet nog spelen: thuis De Duvia nen, uit de Catchers en Shell. A. M. V. J. moet nog spelen: thuis H. H. C. II, uit de Catchers en Shell. De Catchers moet nog spelen thuis A. M. V. J. en R. C. H., uit H. H. C. II. Tweede klasse B. D. E. V. gesp. gew. gel. verl. pnt 7 6 0 1 12 Haarlem II 6 5 0 1 10 A. F. C. I 6 4 0 2 8 E. D. O. II 6 3 0 3 6 Z. R. C. I 8 2 0 6 4 V. V. G. A. II 7 0 0 7 0 Middelkamp wint de zevende étappe. Uit Grenoble: De zevende étappe, leidende van Aix-les-Bains naar Grenoble, een afstand van 230 K.M., is gewonnen door onzen land genoot Middelkamp, waardoor hij zich in het algemeen klassement tot de 31ste plaats heeft opgewerkt. Deze overwinning heeft vanzelf sprekend groote voldoening gewekt in het Ne- derlandsche kamp. De tijd van den winnaar bedroeg 8 uur 32 min. 2 sec. Van de andere Nederlandsche deelnemers volgde Toon van Schendel op de 18e plaats met een tijd van 8 uur 36 min. 35 sec., terwijl zijn broer Albert als nummer 25 eindigde met een tijd van 8 uur 36 min. 35 sec. Gijssen kwam achtertaan op de 57ste plaats in 9 uur 1 min. 42 sec. De plaatsen in het algemeen klassement van de Nederlandsche renners zijn nu: Albert van Schendel 14e, tijd 48 uur 50 min. 11 sec.; Mid delkamp 31ste, tijd 49 uur 10 min. 42 sec.; Toon van Schendel 35ste, tijd 49 uur 15 min. 24 sec., en Gijssen 53ste, tijd 50 uur 24 min. 31 sec. Te Aix-les-Bains waren nog 71 renners over gebleven, die den tocht naar Grenoble aan vaardden. De weg over den Galibier en den Lautaret steeg tot meer dan 2000 meter. De Spanjaarden Esquerra en Berrendero bleken wederom de beste klimmers te zijn, doch zij konden zich op het laatste gedeelte van het parcours niet meer handhaven. Te Grenoble ontstond weer een spannende eindspurt van de uit twaalf man bestaande kopgroep. Mid delkamp ging het eerst over de eindstreep. Op Middelkamp volgden Archambaud, Level, Berty. M. Clemens, Coasmat, Sylvain Maes, P. Clemens, Berrendero en Esquerra. De Fran- sche équipe verloor op deze étappe haar eer sten renner, Mithouard. Deze gaf reeds spoedig na het vertrek op, tengevolge van de Maandag bij een val opgeloopen wonden. Speicher had bij het afdalen van den Gailbier in een bocht het ongeluk zoo ongelukkig te vallen, dat hij den tocht niet meer kon vervolgen. In het totale klassement leidt Archambaud nog steeds met een tijd van 48 uur 23 min. 22 sec., vóór Sylvain Maes met 48 uur 27 min. 44 sec. en P. Clemens met 48 uur 28 min. 44 sec. Dan volgen: 4. Antonin Magne 48 uur 29 min. 19 sec., 5. Vervaecke 48 uur 30 min. 27 sec., 6. Wierinckx 48 uur 32 min. 24 sec., 7. M. Clemens 48 uur 33 min. 14 sec., 8. Mersch. De Roeiwedstrijden. Aan de Olympische roeiwedstrijden te Ber lijn— Grünau zullen vertegenwoordigers van 26 verschillende Staten met 120 booten deel nemen. Dit is een record. Te Los Angeles in 1932 bedroeg het aantal booten 41 en te Am sterdam in 1928 67. Tien van de 26 landen nemen deel aan alle zeven wedstrijden. Ver tegenwoordigd zijn de volgende landen: Ar gentinië, Australië, België, Brazilië, Canada, Denemarken, Duitschland Engeland Estland, Frankr, Hongarije, Italië, Japan, Joegoslavië, Lettland, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Spanje, Tsjecho Slawakije, Uruguay, Vereenigde Staten, Zuid-Afrika, Zweden en Zwitserland. Noorwegen stuurt 180 Olympische strijders. Noorwegen zal aan de Olympische Spelen met niet minder dan 180 actieve strijders deel nemen. Uruguay stuurt tachtig man. Uruguay, dat bij de Olympische Spelen te Los Angeles slechts door één man was ver tegenwoordigd, stuurt tachtig deelnemers naar Berlijn. De ploeg omvat o.a. 12 basketbal spelers, 8 boksers, 12 waterpolospelers, 9 roei ers, 2 zeilers, 7 schermers enz. Dertig duizend automobielen komen naar Berlijn. Voor de aanstaande Olympische Spelen worden te Berlijn niet minder dan 30.000 automobielen en autobussen verwacht. Ten einde al deze rijtuigen onder te brengen is een bijzondere dienst „Unterbringungssamt für Autos bei dem Olympia-Verkehrs- und Quar- tieramt" ingericht. Adres: Berlijn W. 50, Mar burger Strasse 3. Telefoon B 4 Bavaria 1911. Men wordt verzocht zich uiterlijk op 27 Juli bij dezen dienst te melden vor het bestellen van een garage. Bij deze gelegenheid moet men zijn Berlijnsche adres tijdens de Olym pische Spelen mededeelen. TOURNAMENT „GROENENDAAL". De uitslagen van Dinsdagavond luiden: Heerenenkelspel eerste ronde: P. C. Blokker slaat P. J. Wellinghof 6—8, 6—3, 6—4. Damesenkelspel eerste ronde: Mej. v. Rooy slaat mevr. v. HeekAalst 60, 6—1. Tweede ronde: Mej. Blikslager slaat mej. van Essen 75, 63. Mevr. Kü'hn slaat mevr. Saarberg 6—2, 6—2. Gemengddubbelspel eerste ronde: Mej. Veendorp en de Waardt slaan mevr. Peereboom en Veenhoven 61, 61. Mej. v. Rooy en v. Houtum slaan mevr. Hartevelt en Hartevelt 86, 86. Tweede ronde: Mevr. v. d. Klashorst en Lazet slaan mevr. Jacobs en Jacobs 63, 63. Mej. de Vletter en Blom slaan mevr. v. Heek en v. Heek 46, 61, 63. Heerendubbelspel eerste ronde: De Ruiter en „van Stederen" slaan Jacobs en Miedema 60, 79, 60. Sluiter en v. Huissteden slaan Melse en Tet terode 61, 75. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Arron. dissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 14 Juli 1936. P. Boot, papierhandelaar, wonende te Wor- merveer, Javastraat 19; curator: Mr. W. de Rijke te Haarlem. F. G. Takken, meubelmaker, wonende te Velsen, Hagelingerweg 371; curator: Mr. L. Ali Cohen te Haarlem. De nalatenschap van wijlen I. D. Smits, in leven deurwaarder, laatst gewoond hebbende te Hoofddorp, gemeente Haarlemmermeer; curator: Mr. Julius Hoog te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. A. L. M. van Berokel te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief: J. van de Pol, bloembollenexporteur, wonen de te Nieuw-Vennep; curator: Mr. W. Briët te Haarlem. J. W. Walhof, schilder, wonende te Haar lem, Spaarndammerweg 406; curator: Mr. F. M. Hagemeyer te Haarlem. B. A. Dammers, schilder en behanger, wo nende te Velsen; curator: Mr. L. Ali Cohen te Haarlem. Johs. Wijkhuizen, groentehandelaar, wonen de te Haarlem, Esschilderstraat 33 rood; cura- trice: Mevr. Mr. E. A. J. ScheltemaConradi te Haarlem. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: De Naamlooze Vennootschap Ago IV bouw maatschappij, gevestigd te Haarlem, Groote Markt 25; curator: Mr. B. M. C. M. Vrijdag te Haarlem. J. Koopman, wonende te Aalsmeer; curator: Mr. P. Tideman te Haarlem. B. J. M. Huystee (wed. Erftemeyer), make laar in tabak, wonende te Santpoort; curator: Mr. A. C. F. Hendrikse te Haarlem. E. van der Steur, vroeger grossier in choco lade enz., wonende te Haarlem; curafcrice: mej, Mr. C. H. Deknatel te Haarlem. BETAAL UW BELASTING. MET RATTEN De gezondheidscommissie van Calcutta heeft met verdubbelden ijver opnieuw den strijd aangebonden tegen de ratten die, naar men zegt, de verspreiders zijn van de pest en an dere besmettelijke ziekten. De gemeentelijke autoriteiten van Bombay zijn nog verder gegaan.Zij hebben onlangs aan de inwoners van de stad bekend gemaakt, dat zij door het aanbrengen van doode ratten hun belasting kunnen betalen volgens een hiervoor vastgesteld tabel. Vanaf dat oogenblik voert de bevolking een onbarmhartigen verdelgings oorlog tegen de smerige knaagdieren, en ieder uur vermindert het aantal wanbetalers van de belasting. „Als dat zoo doorgaat verklaarde een ge meenteraadslid dan zullen de ratten mis schien wel uitgeroeid worden, maar onze ge meentekas zal tevens leeg blijven". Groep stakers voor het gebouw der prefectuur te Avignon, waar zij naar verschillende mededeelingen luisterden. DE GROEI VAN DE FEDERATIE VAN ARBEIDERS-ESPERANTISTEN. De arbeiders-esperantisten-beweging mag zich verheugen in een voortdurenden groei. Bij het einde van 1935 had de Federatie 3950 leden en 132 afdeelingen, begin Juni groeide het ledental tot 4850 en in den loop van dit jaar traden 18 nieuwe afdeelingen toe. Wel een bewijs, dat Esperanto meer en meer ook in arbeiderskringen doordringt. Wederom traden eenige vakbonden tot de Federatie toe, hiermede het werk van de Fe deratie steunende en blijk gevende van waardeering voor haar werk. Het orgaan „La- borista Esperantist»" (Arbeider-Esperantist) heeft thans een oplaag van minimum 6000 exemplaren. Elk nummer telt minstens 12 pa gina's (soms meer). Alle leden ontvangen dit maandblad gratis en benevens genoemd or gaan ontvangen zij het in Esperanto geredi geerde maandblad „Sennaciulo", orgaan van den wereldbond van Arbeiders-Esperantisten. Voor het komende seizoen verwacht men wederom een nieuwe toevloed van cursisten voor de begincursussen, die in September en October a.s. zullen aanvangen. Openbare ver gaderingen zullen het publiek inlichten over het nut van Esperanto, terwijl de reizende' tentoonstellingen het publiek een duidelijk beeld zullen geven van de vorderingen van het Esperanto op allerlei gebied.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1