HET NIEUWE AVONDBLAD 21e JAARGANG No. 214 DONDERDAG 16 JULI 1936 De Goed Humeur-Week. IJMUIDEN Het nieuwe programma van ,,De Pont". De Wereldscheepsbouw. De Fuji gearriveerd. Beteugeling der pufvisscherij. Woelige zee op een Juli-avond. De vischdistributie. VOOR DEN 1KANTONRECHTER J IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTENTleN1—a regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeli.ugen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Harderwijk heeft tegen het einde dezer maand een Goed Humeur-Week op touw ge zet en P. Gasus heeft in ons vorig nummer de hoop geuit dat wij spoedig zullen merken, dat Harderwijk ons heele land besmet. Nu, ik hoop het met hem. Overigens lijkt die mode der perioden-voor-schoone-doeleinden nogal ge forceerd. Zij begon aan het einde van den oor log met de Engelsche twee minuten stilte voor de gevallenen, onder het motto „Lest we for get". Het was natuurlijk heel indrukwekkend, vooral in een groote stad, als plotseling alle rumoer verstomde, het verkeer stopte, ieder een stilstond en alle mannen zwijgend het hoofd ontblootten. Maar ronduit gezegd heb ik mij nooit aan de gedachte kunnen onttrek ken, dat de gevallenen door degenen die hen lief waren toch veel meer herdacht zouden worden dan gedurende twee minuten per jaar, dat deze massale herdenking te opzettelijk, te theatraal en vooral te gedwongen was en dat men op deze wijze den oorlog veeleer verheer lijkte dan.... er zich over te schamen. Amerika vond den Moederdag uit, en toen heb ik mij de vraag gesteld of de menschen zoo weinig aan hun moeder dachten dat daar één dag per jaar voor gereserveerd moest wor den. Ik heb het niet kunnen gelooven. Wij mo gen in een gejaagden en gespannen tijd leven, maar zoo erg is het toch nog niet met ons. Een volledig overzicht van „nobele perio den" ontbreekt mij. Er zijn er natuurlijk meer. De zakelijke reclame wierp zich inmid dels ook op deze tijdelijke climaxen, of liever gezegd: zij breidde ze uit. Zoo ontstond in ons land o.a. de Boekenweek. En de overheid doet nu de bekende en moeizame pogingen, uit verkoop-maanden te reglementeeren. Maar deze zakelijke perioden dienen uit andere ge zichtspunten te worden beschouwd dan de bovenvermelde. De eenige overeenkomst is een pogen, Vader Tijd te reglementeeren. Harderwijk begeeft zich weer eens op idea listisch gebied. Het doet wat komisch aan dat het juist de vereeniging voor Vreemdelingen verkeer is, die een Goed Humeiir-Week orga niseert, want dit wekt sterk den indruk, dat het Goede Humeur in Harderwijk als een vreemdeling beschouwd wordt, die men nu eindelijk eens tot een bezoek uitnoodigt. Maar zoo wil de V. V. V. het natuurlijk niet be schouwd hebben. Zij vereenigt het nuttige met het ideëele en denkt: Wij zullen in die week een geweldigen toeloop van vreemdelingen krijgen als we in den ganschen lande uitba zuinen, dat we allemaal in een goed humeur zijn. En daar zullen we dus aardig wat aan verdienen. Nu, het kan wezen. Het is te probeeren. Maar hoe denken de Harderwijkers hun van nature-slechtgehumeurde ingezetenen te temmen en een heele week lang met een blij den glimlach op het aangezicht te laten rond- kuieren? Iedere stad bezit nu eenmaal haar slechtgestemden, waaronder er zijn die aan „het pootje" of aan andere hinderlijke licha melijke euvelen lijden. Hoe moet dat ineens beter worden? En wat doet de politie? Zal zij overtreders met een joligen klap, op den schouder en een vroolijk „Denk er nou voortaan beter aan" allen huns weegs laten gaan? Werkt zij mee? Mag dat van den pro cureur-generaal? Het wil mij voorkomen dat Harderwijk wat teveel op de schouders heeft genomen. En het zal nu aan zijn beloften moeten beantwoor den, anders worden de gasten boos, hetgeen het heele Stadshumeur weer bederven zou. Men mag geen leelijk gezicht trekken als zij geen of te kleine fooien geven en hen niet on vriendelijk behandelen al worden er enkelen rumoerig in de Goed Gehumeurde Sfeer. In elk geval zullen de bezoekers verstandig handelen door er vandoor te gaan zoodra de week om is. Want ik vrees dat op dien dag enkele opgekropte dingen tot erger uiting zul len komen dan anders ooit het geval is, dat tallooze echtelijke twisten in Harderwijk zul len uitbarsten en dat ettelijke jongetjes pak ken slaag van hun vaders zullen krijgen vanwege hun wandaden gedurende de Groote Week. Kleine jongetjes maken nu eenmaal graag misbruik van ongewone situaties. Het stedeke zal weergalmen van het gehuil Men moet de dingen niet teveel willen for- ceeren. Maar we zullen u het resultaat prompt, en als immer onpartijdig, mededeelen. R. P. N.V. PLAATWELLERIJ. In de algemeene vergadering van aandeel houders werden de jaarstukken goedgekeurd en het dividend vastgesteld. Den heer S. W. de Clercq werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als commissaris; de heer J. G. Arn- hardt die aan de beurt van aftreden was. werd als commissaris herkozen, - De directie van De Pont verstaat de kunst een programma samen te stellen, dat aan hooge eischen voldoet. Voeg daarbij de fraaie installatie en men weet hoe het komt, dat deze bioscoop zoo gaarne door het film- minnend publiek wordt bezocht. Shirley en Gitta op één avond: Shirley in ,Om hun Kind" en Gitta in „Gitta entdeckt ihr Herz". De inhoud van eerstgenoemde film volgt hieronder: Twee keer per jaar vast, houden de Middle- ton's in de prachtige boschrijke omgeving van hun woonplaats, een picnic. Altijd zijn zij met hun drieën: Donald, een jonge dokter, op zoek naar een serum, dat voor onschatbare waarde voor de wetenschap zal zijn. Elsa, zijn vrouw en Molly, hun lieftallig dochtertje. Er wordt voor dit speciale feest altijd een heele dag gereserveerd. Voor Molly is het hoogtepunt van deze pic nics, dat haar vader haar vanaf een over hangenden tak, een paar maal achtereen in het water van een riviertje onderdompelt en de dag zou voor haar zeker niet volmaakt zijn geweest, als dit heerlijke spelletje niet had plaats gehad. Dit jaar, wanneer zij van hun uitstapje te rugkeerden, ontmoetten zij Rolfe Brent, den eigenaar van 't mooie landgoed Brentewood. Elsa en Brent zijn oude bekenden uit de paar densportwereld en de kennismaking wordt hernieuwd. Brent noodigt hen uit, om te ko men dineeren. Doch op den avond, dat het di ner plaats vindt, wordt de jonge dokter bij een patiënt geroepen en blijft zijn vrouw met hun gastheer alleen achter. Het resultaat hiervan is, dat terwijl Donald geheel door zijn werk in beslag wordt genomen, Elsa en Brent dagelijk gaan paardrijden en van el kaar beginnen te houden. Donald voelt de verwijdering, die er tusschen hem en zijn vrouw ontstaat, en als het op zekeren avond tot een uitbarsting komt en zij een heftige woordenwisseling hebben, is de breuk niet meer te vermijden en verlaat Donald het huis. Molly heeft echter in haar bedje woord voor woord gehoord en deze kleine meid is tot de conclusie gekomen, dat zij te veel is in het huis van haar ouders. Den volgenden dag arriveert Rolfe Brent. Als hij verneemt, dat Donald en Elsa defi nitief gebroken hebben, tracht hij haar over t.e halen, met het kind met hem mede te gaan. Wanneer zij echter aarzelt, probeert hij Molly voor zich te winnen. Deze kleine pop, die aan vankelijk niets van hem wilde weten, vindt dit plannetje echter wel leuk, mits pappie ook meegaat. Wanneer haar echter verteld wordt, dat dit onmogelijk kan, is zij diep-bedroefd en dringt de waarheid steeds sterker tot haar door. 's Avonds wordt het verlangen naar zijn kind Donald te sterk en rijdt hij naar zijn huis, om te zien, of hij Molly even kan zien. Het kind kijkt toevallig uit het raam, ziet hem buiten staan en holt terstond naar hem toe, waarop zij in een hartstochtelijk snikken uit barst. Donald probeert haar te troosten en als zij in zijn armen in slaap is gevallen, na dat hij haar eerst beloofd heeft, met haar naar een circus te gaan, daar er van de picnic ditmaal niets kan komen, draagt hij haar naar huis terug en legt haar in haar bedje. Op de trap ontmoet hij zijn vrouw en hij deelt haar mede, dat hij Molly mee zal nemen naar het circus. Elsa besluit dan, dien dag met Brent weg te gaan, daar zij dan ook van Molly geen afscheid behoeft te nemen. Wanneer Donald en Molly in het circus zijn, wordt hij half de voorstelling door zijn as sistente voor een ernstige patiënt wegge haald. Het kind vindt het echter niet prettig, om met de verpleegster naar de voorstelling te blijven kijken en op een moment, dat deze geheel in beslag wordt genomen door hetgeen in de arena gebeurt, sluipt Molly stiekum weg. Zoo vlug mogelijk gaat zij nu naar huis, doch vindt daar niemand, daar haar moeder en Brent reeds vertrokken zijn. Daar het echter de dag voor haar picnic is, besluit zij zelf wat sandwiches te maken en met Sniff, haar hond, naar het geliefkoosde plekje te gaan. Inmiddels is de verpleegster, toen zij Molly niet kon terugvinden, wanhopig naar Dr. Middleton gegaan. Deze gaat haar direct zoe ken en als hij, thuiskomende, in de keuken de resten ziet van Molly's picnic-vooi'bereid- selen, begrijpt hij alles en gaat haar zoo snel mogelijk achterna. z Gelukkig komt hij nog op tijd om haar te redden. In haar kinderlijke onwetendheid wilde zij nl. zelf haar bad in het riviertje ne men en zou zij zeer zeker in het diepe ijskou de water verdronken zijn, zoo haar vader niet op het juiste moment haar eruit had ge haald. Inmiddels is Elsa tot de conclusie geko men, dat zij zonder haar man en kind niet kan leven en heeft Brent reeds weer verlaten. Als zij echter thuis verneemt, dat Molly zoek is en Donald haar achterna gegaan is, naar hun vaste pienic-plekje, gaat zij er ook heen. Wanneer zij dan weer met hun drietjes te zamen zijn en Molly overgelukkig is, dat va der en moeder nu toch beiden bij haar picnic zijn, vinden de ouders opnieuw den weg naar elkanders hart. CAFé PARKZICHT. Het café „Parkzicht" heeft dezer dagen een nieuwen exploitant gekregen n.l. den heer A. Mertens, voorheen te Breda woonachtig. Ongetwijfeld zal de heer Mertens er in sla gen naar 't gezellige café, op 't terras waarvan men een fraai uitzicht heeft op het geboomte van Velserbeek, de noodige bezoekers te trekken. Vergissen wij ons niet, dan belooft Parkzicht een centrum van de „denksport" te worden De heer Mertens Jr. is een bekend dammer, specialist in de eindspelstudie. Zooals men weet is er reeds tusschen hem en onzen dam- redacteur B. Dukel een wedstrijd georgani seerd, waarvan hedenavond de eerste partij gespeeld zal worden. Belangrijke opleving. Uit de door Lloyd's gepubliceerde cijfers over den wereldscheepsbouw in het tweede kwartaal blijkt, dat de in Engeland in aanbouw zijnde tonnage ten opzichte van het vorige kwartaal met 6371 tot 848.732 ton is gestegen, d.i. 288.411 hooger dan in het overeenkomstige tijdvak van 1935. Ongeveer 64.000 ton of 7.6 pet. van de tonnage is bestemd voor buiten- landsche rekening. De scheepsbouw in het buitenland, met uit zondering van Rusland, bedraagt in het tweede kwartaal 1.102.273 ton, d.i. 124.500 ton meer dan in het eerste kwartaal. De belangrijkste landen zijn Duitschland met 365.170 ton, Japan 156.811 ton, Nederland 148.005 ton, Zweden 124.250 ton, Amerika 90.275 ton en Denemarken 71.620 ton. De totale tonnage in aanbouw bedraagt on geveer 1.951.005 ton, waarvan 43.5 pet. in Engeland en 56.5 pet. in het buitenland wordt gebouwd. In Engeland heeft men een aanvang ge maakt met den bouw van 282.322 ton nieuwe schepen d.i. 49.799 ton meer dan in het vorige kwartaal. Daarentegen is de tonnage van de van stapel geloopen schepen in Engeland met 26.317 tot 167.858 ton gedaald. De nieuw be gonnen aanbouw in het buitenland was met 390.452 ton 38.336 ton hooger dan in het vorige kwartaal en de van stapel geloopen schepen waren met 298.854 ton 96.453 ton hooger. Stoom- en motortankschepen in de geheele wereld in aanbouw bedroegen 79 met een ton nage van 656.626 ton. Daarvan werden 23 met een tonnage van 179.980 ton in Engeland, 16 met 14.138 ton in Duitschland, 9 schepen met 77.140 ton in Amerika, 8 schepen met 73.800 ton in Zweden, 8 schepen met 57.540 ton in Nederland, 4 met 37.570 ton in Denemarken, 4 met 34.865 ton in Japan en 3 met 20.220 ton in Spanje gebouwd. VEREENIGING VOOR HANDENARBEID. Gisteravond, heeft in het gebouw J. P. Coen- straat een ledenvergadering plaats gehad van de Vereeniging voor Handenarbeid. Na vast stelling der notulen en van het financieel verslag werden respectievelijk tot secretaris en penningmeester gekozen de heeren F. Hof man en P. Groenendijk. Het secretariaat is thans gevestigd Hout manstraat 36. Aan deze vergadering was te vens verbonden een kleine tentoonstelling van voorwerpen, benoodigd voor het behalen der akte R. van handenarbeid. Tal van mooie ar tikelen van hout en karton alsmede boetseer werk waren ter bezichtiging gesteld. Ter opluistering waren aanwezig verschil lende voorwerpen, zooals een windmeter, elec tro motortjes, vervaardigd van fietsdynamo's, een sterrekijker enz. vervaardigd van eenvou dig materiaal. Het geheel werd met veel aan dacht bezichtigd. De vereeniging is voornemens na de vacan- tie, een filmavond over handenarbeid te geven. RIJNSTROOM MET OUDE BEMANNING NAAR ZEE. De stoomtrawler Rijnstroom, die vaart voor een Katwijksche combinatie, is met zijn oude bemanning, die eveneens bij de staking betrokken is geweest, uitgevaren. Groote belangstelling aan den kant. Gisteravond 10 uur, eenige uren later dan verwacht werd is de door de Reederij De Ma- rezaten aangekochte stoomtarwler Fuji CF 17 alhier aangekomen met een vangst van ca. 330 manden visch, hoofdzakelijk hake. De trawler werd opgewacht door een groot aantal IJmuidenaren, die getuigen wilden zijn van deze voor den huidigen tijd, nu de eene trawler na den ander aan den slooper ver kocht wordt, zoo bijzondere gebeurtenis. Zoo wel op den kop van de Visschershaven als nabij het schaftlokaal, waar de trawler werd vastgelegd, was de belangstelling groot.. Voor zoover daarover naar het uiterlijk kon worden geoordeeld, is het een flinke boot en is deze „nieuwkoop" een belangrijke aanwinst voor de vloot. Opvallend zijn de hooge masten van den trawler en voorts de uitstekende ver lichting, terwijl ook viel op te merken, dat de boot goed onderhouden was, of een speciale beurt heeft gekregen. Shirley Temple in „Om hun Kind". Maaswijdte na 1 Januari 1937 minstens 7'»/j c.M. Reeds sedert jaren hebben belanghebbenden bij de Noordzeetrawlvisscherij, in het bijzon der te IJmuiden aangedrongen op het treffen van maatregelen, strekkende tot het sparen van de jonge Noordzeevisch, welke door de trawlers in groote hoeveelheden wordt aan gevoerd, voor zooveel zij niet na de vangst voor het grootste gedeelte dood weer over boord wordt geworpen. Ook de crisis-omstan digheden maken, zoowel in het belang van het visscherijbedrijf als van den vischhandel, een beperking van den aanvoer van te kleine Noordzeevisch noodig. Het sparen van de jonge visch en het beperken van den aanvoer daar van is te bereiken door het vaststellen van zoo'n maaswijdte voor de netten, dat de kleine visch reeds tijdens het visschen door de mazen kan ontsnappen. Thans is besloten, dat als voorwaarde voor het verkrijgen of behouden van een uitvaar certificaat voor de visschersvaartuigen, waar mede de trawl- of snurrevaadvisscherij wordt uitgeoefend, zal worden vastgelegd, dat na 1 Januari 1937 slechts ter visscherij zal mogen worden uitgevaren, indien het vaartuig' is uit gerust met netten, waarvan de maaswijdte ten minste 7.5 c.M. bedraagt. Aangezien de vervanging van de in gebruik zijnde netten door netten, welke aan de gestel de eischen voldoen, voor de kleine trawl-vis- schers op financieele bezwaren zou kunnen stuiten, is een regeling voor in moeilijkheden verkeerende kleine zeevisschers in overweging om daarin zoo noodig te voorzien. VERLIES- EN WINSTREKENING VAN HET STAATSVISSCHERSHAVENBEDRIJF. De verlies- en winstrekening van het Staatsvisschershavenbedrijf sluit met een na- deelig saldo van f 170455.02 of ruim f 23.000 minder dan verleden jaar. Verlies leverden op: Exploitatie haven, f 14804.96, vischhallen f 14804,96, drijvende droogdokken f 22282,78, spoorweginrichtingen f 5204.36 en dienstwoningen f 10949.46. Winst werd opgeleverd door. Waterleiding f 5975,49, electrisch net f 9295,71, gasleiding f 464,40, terreinen en duingronden f 34922,49, electrische kraan f 188,10. Uit deze cijfers blijkt, dat het exploitatie verlies nagenoeg geheel afkomstig is van het feit, dat de exploitatie van de haven op het bedrijf rust HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter Ge meentesecretarie ter inzage liggen verzoeken met bijlagen van: a. J. J. Jak te Santpoort, om vergunning tot het bijplaatsen van 5 electro-motoren resp. 2 van 3 P.K., 1 van 1 1/2 PK., 1 van 1/2 P.K. en 1 van 1/4 P.K. in het perceel Hoofdstraat no. 169; b. I. M. Meijer, te Velsen, om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats voor benzine en petroleum bij het perceel Genieweg no. 22 (Spaarndammerpolder). Op Woensdag 29 Juli a.s. des voormiddags elf uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen die verzoeken in te brengen en mondeling en schriftelijk toe te lichten MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. De Commissaris van Politie der gemeente Velsen deelt in het algemeen belang het na volgende mede: De Hoofd-Commissaris van Politie te Am sterdam geeft in overweging, alvorens in re latie te treden met de ondernemingen Oester - reichische Wido-Erzeugung (Elise A. W. J. Küchenmeister), gevestig Fercherstrasse 4 te Klagenfurt, en Chemische Technische Fabrik Em. Herdmenger, gevestigd Lindengasse 9-11 te Weenen VII/2' (Postfach 57)inlichtingen in te winnen aan het hoofdbureau van politie te Amsterdam. Beide ondernemingen vragen in Nederland filiaalhouders of bieden vertegenwoordigingen aan voor den verkoop van een chemisch rei nigingsmiddel. Reflectanten moeten f 30 stu ren om in het bezit van een bepaalde hoeveel heid van het reinigingsmiddel te komen. De firma Em. Herdmenger geeft voor, dat de N.V. Publiciteitsonderneming Rudolf Mosse Keizersgracht 604 te Amsterdam, de geheele reclamecampagne voor het reinigingsmiddel Rexin verzorgt Dit wordt echter door Rudolf Mosse ont kend. Het leek wel November. Gisteren, zoo tegen het vallen van den arvond zijn we eens naar het strand geweest. Nu eens niet om te genieten van een heerlijken zomer avond, van een zonsondergang achter een spie gelgladde zee, maar om een even mooi schouw spel gade te slaan, dat nog meer boeit dan een licht deinende zee: het spel der golven. Het is hartje zomer en niet koud. Maar ver der is er weinig verschil met een stormdag in November. Alleen missen we er dan de bad koetsen, de strandstoelen en de zomerhuisjes. De wit.gekuifde golven spelen weer „kat achter kat", het water slaat over de pier en met veel geraas storten de zeeën zich op de blokken. Vreemd is het, zulk een woeste natuur in den zomer. Uit het tentenkamp komen velen vóórdat ze zich door het geraas van de zee in slaap laten zingen, nog even naar den waterkant. Ook zij, stadsmenschen, genieten van dit voor hen zoo vreemde schouwspel. De zee is zoo ruw, dat twee garnalenvisschers maar liever binnen blijven. Maar uit het Noor dergat komen twee „Maatschappijbooten", die laten zich door dit zomerstrompje niet tegen houden. De Stormwaarschuwingsdienst seint: „Ver wacht storm uit het Z.W." Hetgeen beteekent, dat het mooie weer nog niet terugkomt. De pachter aan het binnenstaand brengt zijn strandstoelen hooger naar het duin. Het laat ste tij is hoog geweest; dat blijkt duidelijk uit het randje zeewier, dat op het strand is afge- teekend: tot zoover kwam de vloed. En veilig heidshalve worden de stoelen buiten dit rand je gedragen. Ze zullen de eerste paaï dagen toch wel niet noodig zijn. Boomen ontworteld. Dat het flink gewaaid heeft ziet men in Vel serbeek. Een zware boom, staande bij den in gang bij de Pastorie is omgewaaid. Met wor tels en een heele aardklont is de kolos gekap- sijsd, gedeeltelijk over den weg. In zijn val vernielde de boom een paal van den ouden ingang. Verder zijn op den hoek van den Bie- zenweg en den Rijksweg een boom en een lan tarenpaal gesneuveld. Zomer in Holland. Een schrale troost: aan de Riviera en in Zwitserland is het ook slecht weer. S. B. Besprekingen tusschen groot- en kleinhandel. Tusschen de vischgroothandelaren hier ter plaatse en den Nederl. Bond van Kleinhande laren in het Visch- en Haringbedrijf is alhier een bespreking gehouden, welke ten doel had te komen tot samenwerking, ten einde een verbetering' te brengen in de vischdistributie. In deze bijeenkomst, die stond onder leiding van den heer P. Verwoerd, voorzitter der IJmuider Vischhandelvereeniging werd beslo ten, dat tusschen beide, groepen contact zal worden onderhouden ter behandeling van alle kwesties die den vischhandel raken. Binnenkort zal opnieuw een bespreking wor den gehouden, waarin o.a. de kleinhandelaren hunne denkbealden in verband met het tot stand brengen van een betere distributie van visch kenbaar zullen maken. De steenengooiers Twee IJmuider politie-agenten hadden zich op een dag verscholen achter de duinreep, zoodat ze door het helmkruid heen konden zien, wat er op het strand plaats greep, zon der zelf gezien te worden. Terwijl ze daar la gen, zagen ze, dat twee jonge mannen, jongens nog meer, stukken steen van het strand op raapten en daarmee gooiden. We zullen dat allemaal op het strand wel eens gedaan heb ben en er schuilt geen kwaad in, als het strand verlaten is en we ons in het gooien willen oefenen. Deze jongens wierpen echter met de steenen naar de porceleinen isolatoren van een telefoonpaal en dat behoort niet bij eenigen tak van sport. Bovendien bekommer den zij zich er ook niet om, waar de steenen terecht kwamen, zoodat zij best iemand had den kunnen treffen, in dit geval de beide ver scholen agenten, wien de steenbrokken om de oor en vlogen. De jongens werden daarom bekeurd en stonden thans terecht. Ze zeiden nu wel, om dat ze geen isolator geraakt hadden, dat ze het er ook niet op gemunt hadden gehad en de zij slechts uit sportiviteit naar den kop van den paal hadden gegooid, maar dat was een flauwe uitvlucht en de sportiviteit werd niet als zoodanig geaccepteerd. Tien gulden boete was de eisch; met het oog op de werkloosheid ging er 2 af. NEDERLANDSCHE BOND VAN VEE HANDELAREN. In de feestelijk versierde bovenzaal van de Harmonie te Groningen is Woensdagmiddag onder voorzitterschap van den heer J. P. van der Stoel te Leiden de twintigste algemeene j aarlij ksche vergadering van den Nederland- schen Bond van Veehandelaren geopend. In het jaarverslag, dat werd goedgekeurd, wordt geconstateerd, dat het afgeloopen jaar iets beter is geweest dan de twee voorafgaande jaren. De export van vee was niet van grooten omvang. Het aantal leden bedraagt thans 1250. De ontwerp-begrooting voor het volgende jaar sluit aan inkomsten en uitgaven met een be drag van f 10.363.56. Het afgeloopen jaar no teerde een winst van ruim f 1000. Rekening en verantwoording werden goedgekeurd, echter niet eerder dan na langdurige discussie. De heer J. P. van der Stoel werd als bondsvoorzit ter herkozen. Ook de thans zitting hebbende hoofdbestuursleden werden herbenoemd.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1