Opruiming. BEVERWIJK. Het overzicht van de groentenmarkt De stormwind raasde over Het land. De nieuwe bioscoop programma's. DONDERDAG 16 JU EI 1936 nttp/ T'JÏJNCEM De handel herstelt zich. Het verloop van den handel was voor vele producten de afgeloopen week weer iets gunstiger. De stemming was minder gedrukt, de handel vlugger met als gevolg dat de in zinkingen van vorige week weer een weinig herstelden. De producten die de laatste dagen het meest de aandacht genoten, waren de diverse soorten doppers en peulvruchten, die wanneer de kwaliteit goed was, weer aan behoorlijke prijzen konden komen. Sla bleef nog steeds een slecht figuur maken en moet in kwaliteit aan alle eischen voldoen om plaatsing te vinden. In de meeste gevallen voor zeer lage prijzen. De noteeringen schom melen afwisselend van 1325 ct. per kist. Postelein begint geleidelijk een weinig in prijs op te loopen en kwam de laatste dagen voor sommige partijen weer tot ruim 30 ct. per kist. Andijvie begint steeds een ruimer plaats van de aanvoeren in te nemen. Hiervan lie pen de prijzen, als gevolg van de verschillende kwaliteit, nog al uiteen, n.l. van 1535 ct. per kist. Voor bospeen was de laatste dagen meer animo dan vorige week toen voor dit product de handel lusteloos was. De noteeringen der laatste veilingen stonden naar soort van 58 ct. per bos. Bloemkool leefde deze week ook weer aardig op, hoewel de kwaliteit over het algemeen niet zoo erg uitmuntte. Voor goede soort werden weer prijzen besteed van 1015 ct., terwijl de mindere soorten ook weer beter te verhandelen waren. De verschillende soorten Doppers waren nog ruim vertegenwoordigd en werden naar kwaliteit voor behoorlijke prijzen verkocht. Voor Doppers liepen de noteeringen uiteen van 1016 ct. Witte en Bruine Capucijners even eens van 1016 ct. en voor Raspers en peulen van 1522 ct. per K.G. Tuinboonen waren eveneens beter gevraagd en werden naar soort verhandeld van 410 ct. per K.G. Snij- boonen bleven prijshoudend van 2530 ct. per K.G., doch van dikke boonen daalden de prijzen van 7V29 ct. per K.G. Voor komkom mers was de afgeloopen week minder gunstig. De prijzen wisselden van 12 ct. per stuk To maten stegen in prijs en noteerden naar soort van 816 ct. per K.G. Rabarber waar van de aanvoeren deze week nog al van be- teekenis waren werden naar soort afgenomen van 3 tot 5 ct. per bos. Peterselie en selderie hebben weinig waarde en gaan voor prijzen van 13 ct. per bos van de hand. In de fruitafdeeling komt thans wat meer verscheidenheid nu de diverse soorten bessen weer verschijnen. Voor roode bessen wisselen de prijzen naar kwaliteit van 4560 ct. per slof. Zwarte bessen en kruisbessen komen zoo ongeveer ook aan dezen prijs, ofschoon voor laatstgenoemde soort soms iets meer werd betaald. Frambozen werden in kleine doosjes verhandeld van 814 ct. en per slof van 60 75 ct. Perziken noteeren van 39 ct. per stuk en druiven van 20—22 ct. per K.G. AQUARIUMVEREENIGING „KENNEMERLAND". De Aquariumvereeniging „Kennemerland" hield in de bovenzaal van hotel „Ter Burg" haar zeer druk bezochte, maandelijksche ledenvergadering. Besloten werd in samenwerking met de zrustervereeniging te Haarlem een uitstapje voor de leden te organiseeren naar Arnhem en Nijmegen. Daarna werd een commissie benoemd, die de expositie van de Vereeniging op de V.V.V.- tentoonstelling zal voorbereiden. De heeren Vermeulen en Gort werden be noemd tot afgevaardigden naar de te Utrecht te houden Bondsvergadering. Na de pauze werden verschillende kweek- resultaten, ziekten der visschen en haar be strijding, aan een uitvoerige en leerzame be spreking onderworpen. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering van 15 Juli 1936. Waschpeen per kist 5570 ct. Spinazie per kist 3540 ct. Sla per kist 1540 ct. Postelein per kist f 2232 ct. Andijvie per kist f 1535 ct. Wortelen per bos 48 ct. Rabarber per bos 35 ct. Peterselie per bos 12 ct. Selderie per bos 12 ct. Bloemkool le soort per stuk 1015 ct. Bloemkool 2e soort per stuk 35 ct. Peulen per kilo 1424 ct. Doppers per kilo 1015 ct. Capcijners W. per kilo 1215 ct. Capcijners B. per kilo 1217 ct. Raspers per kilo 1620 ct. Groentjes per kilo 1012 ct. Dikke boonen per kilo 1519 ct. Spercieboonen z. dr. per kilo 20 ct. Tuinboonen per kilo 410 ct. Komkommers per stuk 12 ct. Aardbeien per slof 4558 ct. Frambozen per kilo 5060 ct. Zwarte bessen per kilo 4560 ct. Roode bessen per kilo 4055 ct. Kruisbessen per kilo 5065 ct. Perziken per stuk 38 ct. Druiven per kilo 3840 ct. Schade aan de tuinbouwgewassen. De storm, die Woensdagmiddag plotseling opstak, heeft in Beverwijk en omgeving heel wat schade en ongemak aangericht. Op ver schillende plaatsen zijn boomen ontworteld, o.a. sneuvelde een boom in den tuin van de Bisschoppelijke kweekschool. Op de Mar- quettelaan onder Heemskerk werd een heele rij wilgen die in het land stonden, ontwor teld. Een ware ravage heeft de storm aangericht op het concoursterrein van het mannenkoor „Zanglust' aan de Duinwijklaan. De windvlagen teisterden de twee groote linnen tenten, die op het terrein waren opge bouwd, zoodanig, dat zij weldra tegen den grond lagen. Toen eenmaal eenige steunpa len waren bezweken had de wind vrij spel onder het zeil, dat van één tent in twee stuk ken werd gescheurd. Ook de tweede tent was niet tegen de kracht van den storm bestand en bezweek, evenals de tent voor de jury.. Met man en macht togen de leden van „Zanglust" aan den arbeid, om orde in den chaos te scheppen en het tentenmateriaal te bergen. Onder deze omstandigheden was het onmo gelijk het concert, dat Woensdagavond op het terrein zou worden gegeven, doorgang te doen vinden. Het werd dan ook afgelast. De om standigheden waren oorzaak, dat de talrijke medewerkenden niet tijdig konden worden bereikt, zoodat menige zanger of zangeres en musicus den vergeefschen tocht naar het ter rein maakte. Zij zullen dat overigens met geen al te spijtige gevoelens hebben gedaan, want de weersomstandigheden waren voor een openluchtconcert allerminst aanlokkelijk. De tenten waren tegen stormschade verze kerd. De leden van „Zanglust", die zelf het terrein zoo keurig in orde hadden gemaakt, zullen deze week weer opnieuw aan den arbeid moe ten trekken, om het terrein voor het Zaterdag avond te houden concert en voor het concours dat Zondag moet worden voortgezet weer ge heel in orde te maken. Zoo bezorgde de storm, die gelukkig niet van langen duur was, het ju- bileerende „Zanglust" wel een groote teleur stelling. In de tuinen. In de tuinen rondom Beverwijk heeft de stormwind ook danig huisgehouden en op sommige plaatsen groote schade toegebracht aan de te velde staande gewassen. Vooral de erwten en boonen hadden het zwaar te ver antwoorden. Tusschen den Hoflanderweg en den Hoo- gen Hoflanderweg zagen wij groote akkers erwten, die onherstelbaar waren beschadigd. De wind had het rijshout omver geworpen, waardoor het prachtige gewas grondig werd vernield. Voor de tuinders, die door den storm zoo getroffen werden, beteekende dit weer een geduchten tegenslag. Het gewas beloofde een ruimen oogst en de prijzen van de erwten ver- toonen juist nu een niet onbelangrijke stij ging. De snijboonen hadden het in deze omgeving eveneens hard te verantwoorden. De wind ke gelde het latwerk, waar de boonen tegen op klimmen, omver en vernielde daarmede tevens de planten. Ook langs de duinstreek had de storm zijn sporen achter gelaten. Ook hier werden de hoog opgaande gewassen het meest getrof fen. In sommige tuinen moesten de ruiten van de platte broeibakken het ontgelden. Het spoor dat de storm achterliet, toekende zich emhter wel grillig af. Naast tuinen, die ge ducht van den wind te lijden hadden, lagen akkers waar niet het geringste onheil was aangericht. Veel hing af van den stand van de heggen, maar overigens had de wind, zooals de tuinders dat noemen, „gedwarreld". De tuinders, die door dezen ontijdigen na jaarsstorm werden getroffen, zagen intus- schen een belangrijken bron van inkomsten verloren gaan. EEN AANTREKKELIJK VOETBAL PROGRAMMA. De voetbalvereeniging „Beverwijk" heeft voor de komende dagen een aantrekkelijk voetbalprogramma samengesteld en zooals de zaken er nu voorstaan heeft het de weers omstandigheden volkomen aan haar zijde. Vrijdagavond te 7 uur wordt op het ter rein aan den St. Aagtendijk, gespeeld de wedstrijd Beverwijk 3Kinheim 3. Zaterdag avond eveneens aanvangend om 7 uur wordt voor het juniorentournooi gespeeld de wed strijd Bever wijk-juniorenKinheim-junioren. Zondag komt de Amsterdamsche voetbal vereeniging O.D.E. met een groot gezelschap op bezoek; Beverwijk zal zelfs gebruik moeten maken van drie terreinen, om het program ma voor dien dag vlot te kunnen afwerken. Zondagmiddag om drie uur worden gespeeld de wedstrijden Beverwijk-adsp.O.D.E.-adsp.; Beverwijk juniorenO.D.E. junioren en Be verwijk 2V.V.B. 1. Tot slot volgt dan te 5 uur de wedstrijd tusschen de eerste elftallen van Beverwijk en O. D. E. Beverwijk komt uit met: Doel: N. Hoogewerff. Achter: C. Zoutman, Jac. Kuyer. Midden: W. Kuyer, A. de Vries en A. de Ruiter. Vóór: A. Markx, Th. Kuyer, G. v. w. Lugt, C. Vessies en C. Koning. Ik heb de advertenties nageioopen, Wij zijn weer in het opruimingsseizoen, Wij kunnen, door in dezen tijd te koopen, Op veel gebied ons extra voordeel doen. Zij duurt niet lang, die opruimingsperiode, En 't mooiste goed gaat er het eerste uit, Gij hebt ook stellig wel iets nieuws van noode, Wacht dus vooral niet met uw koopbesluit. Terwijl ik schrijf, valt regen neer in stroomen, Maar dat kan toch geen echt beletsel zijn, Wij weten wel, dat spoedig dagen komen, Van blauwe lucht en warmen zonneschijn. Het is almêe een tijd van zware zorgen Voor den volijverigen winkelstand, Hij krijgt zijn deel te avond en te morgen Van alle nooden van ons vaderland. Wanneer de winkelier straks met zijn menschen Aan 't eind verheugd de zaak bekijken kan, Is hij weer eens en 'k wil het hem hier wenschen In dubblen zin een opgeruimde man. P. GASUS. WAAR GAAN DE OUDE RIJWIELPLAATJES HEEN? Men verzoekt ons opneming van het vol gende: Evenals vorige jaren zal de Vereeniging tot Bevordering der Belangen van T.B.C.-patiën ten in Nederland op den lsten Augustus haar actie inzetten. Het kan een ieder bekend zijn dat genoemde vereeniging telkenjare bij het verwisselen van de rijwielbelastingmerken de oude exemplaren alsook ander koper, lood, tin, zink, zilverpapier enz. inzamelt ten bate der tuberculosebestrij ding. Voor de rijwielbezitters zijn de plaatjes na Augustus waardeloos geworden, doch voor de vereeniging niet. In 1935 konden dan ook van de opbrengst van de 10.000 K.G. oude metalen, die door de vele menschenvrienden bijeen werden gebracht, verschillende patiën ten worden geholpen. Hoewel de sympathie en medewerking voor dit werk, in het bijzonder in de laatste jaren, belangrijk is toegenomen, is het bestuur er van overtuigd, dat er nog heel veel nutteloos wordt weggeworpen, terwijl een en ander ten dienste kan worden gemaakt in het belang van hen, die op hulp wachten. Wanneer alle plaatjes voor het goede doel worden geofferd, zou dit alleeen het respectabele gewicht vor men van 12.000 K.G. Hoe dikwijls wordt vergeten, dat vooral in tijden als deze al het mogelijke moet worden gedaan om het lot van velen te verzachten, vandaar een beroep, niet alleen op de rijwiel- bezitters, maar ook op onze geheele bevolking om bij dit belangrijke werk medewerking te verleenen. Brengt uw plaatje waar ons reclamebiljet hangt. Oude rijwielplaatjes bij vrachten, Schenkt velen nieuwe levenskrachten! Oude rijwielplaatjes en andere metalen wor den eveneens dankbaar in ontvangst genomen bij: Het Hoofddepót, Wolf en Dekenstraat 33, A. L. van Groningen, Assumburgstraat 21, H. Withaar, Begijnestraat 27. M, Middelkoop, Wolf en Dekenstraat 33, O. van Alphen, Alk. weg 10 en W. de Ruiter, Oude Alkmaarsche weg 32. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 15en Juli 1936. Postelein per kist f 0.12f 0.22. Andijvie per kist f 0.27f 0.48. Wortelen per bos f 0.04f0.08. Komkommers per 100 f 2.f 4. Aardappelen, klei, per K.G. f 0.04f 0.05 1/2. Peulen per K.G. f 0.13f 0.27. Doppers per K.G. f 0.10f 0.18. Capucijners per K.G. f 0.12—f 019. Raspers per K.G. f 0.16f 0.21. Tuinboonen per K.G. f 0.07f 0.11. Snijboonen per K.G. f 0.30. Heerenboonen per K.G. f 0.21. Bloemkool per 100 f 5.—f 12.—. Uien per bos f 0.02 175. Sla per kist f 0.15f 0.20. Rabarber per 100 bos f 6— Pieterselie per bos f 0.03. Selderie per bos f 0.03. Aardbeien per doosje f 0.15f0.20. Aardbeien per slof f 0.60f 0.85. Frambozen per doosje f 0.13f 0.15. Bessen per K.G. f 0.28. Kruisbessen per K.G. f 0.15. Colombia 13 v. Curacao n. Sta Marta. Ganymedes, Barcelona naar Rotterdam p. 15 Ouessant. Hebe, 14 v. Valencia n. Carthagena. Oranje Nassau 15 v. Paramaribo te Am sterdam. Poseidon 14 v. Vigo naar Ceuta. Ulysses 14 v. Algiers te Patras. Barneveld, Amsterdam naar Chili, 13 v. Callao. Deucalion, 15 van Venetië te Amsterdam. Orpheus, 15 van Amsterdam n. Kopenhagen Stella, 14 van Amsterdam naar Hamburg. Ceres, 15 van Varna naar Constantza. Titus, Barcelona naar Amsterdam p. 15 (2.40 n.m.) Lydd ROTTERDAMSCHE LLOYD. Soekaboemi, Liverpool naar Rotterdam p. 15 Dover 16 (6 v.m.) verwacht. Baloeran, 15 van Rotterdam naar Batavia. Slamat, (thuisreis) 14 v. Aden Garoet, 15 v. Hamburg te Rotterdam. Kedoe, (thuisreis) 15 v. Padang. Kota Baroe, (thuisreis) 14 v. Marseille. Sibajak (thuisreis) 15 te Marseille. Dempo 15 v. Batavia n. Rotterdam. Vrij van invoerrechten. De Turksche regeering heeft bepaald, dat machinerieën, staal en gereedschappen voor den binnenlandsohen scheepsbouw zonder be taling van invoerrechten ingevoerd moe-en worden. MARLENE DIETRICH IN „ONTEERD". Marlène Dietrich in „Onteerd". (Luxor Theater, Beverwijk.) In het Luxor Theater draait „Transatlan tic" met Richard Dix en Leslie Banks in de hoofdrollen. Richard McAllen, een jong ingenieur, kort weg Mac genoemd, heeft plannen gemaakt om een tunnel onder den Atlantischen Oceaan te bouwen, welke Engeland en de Ver. Staten zal verbinden. Na veel moeite slaagt hij erin eenige millionairs voor zijn plan te interes seeren, zoodat met de uitvoering van dit enor me werk een aanvang kan worden gemaakt. Met een radiumboor, een nieuwe uitvinding, wordt aan beide zijden van den Oceaan met boren begonnen. Het werk in de tunnel vlot niet erg. Men is op de uitlooper van een onderzeesche vul kaan gestooten, waardoor het in een nieuwe sectie gloeiend heet is en gassen de atmosfeer vergiftigen. Mac's zoon heeft zonder zijn vaders medeweten in den tunnel dienst ge- genomen, en wordt in de nieuwe sectie te werk gesteld, waar hij zijn vader ontmoet, die hem niet kan weerhouden te blijven. Er komt tenslotte een vulkanische uitbarsting en ra deloos vluchten de arbeiders voor de instroo- mende lava en gassen. Er is slechts één mo gelijkheid van redding, nml. het sluiten van de nooddeur, welke de sectie van de rest moet afsnijden, evenwel ten koste van de arbeiders die zich niet kunnen hebben redden. Mac voert 'n zwaren tweestrijd: De keuze tusschen het behoud van den tunnel en het leven van zijn zoon. Hij is niet in staat de deur te slui ten: een ander moet dit voor hem doen. Vrouwen en moeders komen angstig naar hun mannen en zoons informeeren. Als Mac Ruth vertelt, dat Geoffrey ook tot de slacht offers behoort, brengt het gemeenschappelijk verdriet hen weer tot elkaar. Met vrijwilligers doet Mac dan een laatste poging om door het vulkanische gebied heen te boren. Ondanks onmenschelijke temperaturen, slagen zij erin. Het laatste gedeelte wordt met dynamiet op geblazen en dit is de voltooiing van het boor- werk. De Engelsche en Amerikaansche ar beiders schudden elkaar de hand, beide volken zijn nader tot elkaar gekomen, Mac's levens werk, de verbinding Europa-Amerika is vol tooid. Als tweede film vertoont Luxor de boeiende rolprent „Onteerd" met Victor MacLaglen en Marlène Dietrich. Aan den inhoud ontleenen wij het volgende: De chef van den Oostenrijkschen Geheimen Dienst is zoo getroffen door het patriottisme voor 'n mooie jonge vrouw, dat hij haar den volgenden dag op z'n bureau ontbiedt, waar hij haar voorstelt Oostenrijksch spionne te wor den. Zij accepteert. De nieuwe spionne, ingeschreven als X 27, krijgt opdracht Von Hindau te bespionneeren. Zij maakt met hem kennis op een bal, waar hij zich vertoont in gezelschap van den Rus- sischen kolonel Kranau, als Oostenrijksch lui- Dick Foran (midden) in „Vr Wet van de Prairie". (Kennemer Theatei Beverwijk.) Zeiljacht tot zinken gebracht. Het beroemde zeiljacht „Brittaonia" van den onlangs overleden Engelschen Koning, is in gevolge diens eerder geuiten wensch buiten het eiland „Wight" tot zinken gebracht. De Ko ning wilde n.l. niet hebben dat het schip na zijn dood als eigendom van een ander in de vaart zou blijven. AANGEKOMEN. 14 Juli: Authority s.s. Vlaardingen Ilse s.s. Cardiff Irene m.s. Favorsham 15 Juli: Oranje Nassau s.s. West Indië The Earl s.s. Manchester Boskoop s.s. Chili Spes Salutis m.s. Huil VERTROKKEN. 14 Juli: Anna m.s. Ipswich Westburn s.s. Newcastle Kurmark s.s. Hamburg Fjordheim s.s. Leningrad Vliestroom s.s. Huil Amstelstroom m.s. Leith Dalegarth Force s.s. Rotterdam Starling s.s. Londen 15 Juli: Athelprincess m.s. Falmouth Authority s.s. Londen Pokrovski s.s. Moermansk tenant verkleed. Het drietal begeeft zich op weg naar Von Hindau's woning. Onderweg biedt de kolonel Von Hindau een sigaret aan. De kolonel stapt onderweg uit. Bij Von Hin dau gekomen onderzoekt X 27' terstond diens kamer, als de landverrader even aan de te lefoon geroepen wordt Zij zegt den bediende dat zij naar sigaretten zoekt en vind er een in den zak van Von Hindau's jas. Het is de si garet die hij van zijn handlanger kreeg, en zij bevat dan ook een opgerold briefje. X 27 steekt kalm de sigaret op, en wanneer Von Hindau haar ziet rooken begrijpt hij dadelijk dat zij achter zijn geheim gekomen is. X 27 vertelt hem dat zij het huis heeft laten om singelen Von Hindau weet dat 't einde geko men is en maakt met een revolverschot een einde aan zijn leven. X 27 krijgt opdracht om zich per vliegtuig naar het Russische hoofdkwartier te begeven om inlichtingen in te winnen aangaande het op handen zijnde offensief. Zij krijgt een be trekking als dienstbode in het hotei waar de Russische Generale Staf bijeen komt, en luis tert daar de besprekingen over den nieuwen veldtocht af. Haar aanteekeningen schrijft zij in den vorm van noten op _muziekpapier. Een kleine zwarte kat, die zij van Weenen heeft meegenomen, verraadt haar. De kolonel die reeds achterdocht tegen het mooie dienst meisje koestert, wordt door de kat, die hij herkent, in zijn meening gesterkt en arres teert haar. Hij vindt het muziekpapier. dat hem verdacht voorkomt, Hij speelt de muziek op een oude piano, doch brengt slechts een ongeordende reeks tonen voort. Hij kan de code niet zoo gauw ontcijferen, doch over tuigd. dat iedere noot duizenden van zijn mannen het leven kan kosten, verbrandt hij het papier. KENNEMER THEATER DRAAIT „PUBLIEKE OPINIE". In het Kennemer Theater wordt in het nieuwe bioscooppragramma als hoofdnum mer vertoond „Publieke opinie" met Jean Harlow en William Powell in de hoofdrollen. Ned Riley is een flink sportpromotor, die, hoewel hij het zichzelf niet wil bekennen, verliefd is op Mona Leslie, een Broadway dansster. Mona echter maakt op zonderlinge wijze kennis met een jongen, rijken heer, Bob Harrison, met wien zij na een vliegensvlugge romance er vandoor gaat. Wanneer de kran ten hiervan melding maken, is Ned's hart ge broken en hij probeert zijn verdriet te verge ten in den drank. Mona en Bob trouwen, en brengen hun wit tebroodsweken door in een plattelandsho telletje. Onder de gelukstelegrammen bevindt zich een telegram van Bob's vader, dat luidt: „Bitter teleurgesteld". Mona en Bob probee- ren nu in de gunst te komen van Harrison Sr. Bobês vrienden, hoewel zij Mona sympa thiek vinden, hebben hem niet vergeven, dat hij zijn verloofde, Josephine Mercer, in den steek heeft gelaten. Mona en Josephine wor den echter vriendinnen. Mona en Ned ontsnappen nauwelijks aan de beschuldiging van moord, die tegen hen wordt ingebracht. Eenigen tijd later wordt Mona's baby ge boren. Harrison Sr. tracht voogd te worden over het kind, met als motief dat het z.i. zijn plicht is, het kind goed op te voeden. Mona stemt toe, om haar kind te behouden. Ned tracht nu echter een show voor Mona in el kaar te zetten, om haar geldmiddelen te ver schaffen om haar kind zelf op te voeden. Vrouwenclubs en dergelijke organisaties trach ten echter Mona's terugkeer naar het tooneel tegen te gaan, en bij de openingsvoorstelling wordt Mona, wanneer zij opkomt gehoond en uitgejouwd. Zij weet het talrijke publiek ech ter ervan te overtuigen, dat zij niet de slech te vrouw is, zooals het publiek die denkt, en vertelt, dat het tooneel haar eenige bron van inkomsten is om haar kind te kunnen opvoe den. Dan komt er een ommekeer in de hou ding van het publiek Men begint haar toe te juichen, het gejuich zwelt aan tot een or kaan van bijval, waarin Harrison Sr. de lei ding heeft. En Mona gaat verder met zingen, terwijl Ned achter de coulissen staat, gelukkig met het jawoord, dat Mona hem thans heeft ge geven. Het tweede hoofdnummer is de spannende film „De wet van de prairie" met Dick Foran in de hoofdrol. Deze film speelt ten tijde van den grooten trek der pioniers naar de landen van het verre Westen. CHRISTELIJKE REISCLUB „REISLUST". De reisclub van den Christelijk Nationale Werkmansbond heeft gisteren haar jaarlij k- sche uitstapje gemaakt. Het doel van de reis was 's Hertogenbosch. Voor het vertrek, 's morgens om 7.45 uur, werd in het ver- eenigingsgebouw eerst een korte bijeenkomst gehouden, waarin ds. Krijger voorging in ge bed en de heer L. Blauw een inleidend woord sprak. Hierna vertrok men per autobus over Am sterdam waar eenigen tijd gepauseerd werd. Vervolgens ging de tocht langs de mooie Geldersche plaatsjes, op 's Hertogenbosch aan waar men om ongeveer 11 uur arriveerde. In de Brabantsche hoofdstad werden de be zienswaardigheden o.m. de St. Janskerk be zichtigd en het diner gebruikt. Te 4 uur reed men terug over Arnhem, waar een kort be zoek aan het Sonsbeekpark gebracht werd, naar Amersfoort. Hier bracht het gezelschap nog eenigen tijd in een speeltuin door. Te middernacht arriveerde de club in hooge iate voldaan over den uitstekend geslaag- en dag, weer in Beverwijk. In het Vereeni- ingsgebouw werd nog een korte dankbijeen- omst gehouden. De wereldvloot. Volgens een opgave van Bureau Veritas zijn in de maand Mei van de wereldvloot afge voerd: 45 stoomschepen met 214.094 bruto re gister ton; 5 motorschepen met 3.453 bruto ton en 5 zeilschepen met 7.009 bruto ton. Tot de stoomschepen behooren onder Ne- derlandsche vlag zes stuks: Zeelandia, Anna Josina, Avanti, Pelikaan, Zeemeeuw (alle ge sloopt) en Alphard (gezonken). Tot de motor schepen: Alko (vergaan). IJzerverscheping. Het Noorsche stoomschip „H. J. Kyvig" is van Amsterdam bij het Hoogovenbedrijf aan gekomen om een partij ijzer te laden waar mede het schip inmiddels is vertrokken. Logger verkocht. De stalen zeillogger „Zwaluw" van de ree- derij Jac. den Duik Zonen te Scheveningen is naar Egernsund (Denemarken) verkocht. Het schip zal voor de vrachtvaart ingericht en met een motor uitgerust worden, waarna het onder Deensche vlag in de vaart zal komen met den naam „Christine" Reclame-proeftocht. Het voor de Bataafsche Petroleum Maat schappij op de werf van Wilton-Feijenoord te Schiedam gebouwde motortankschip „Elusa" heeft op de Noordzee een goed geslaagde proef tocht gehouden en is daarna door de op drachtgeefster overgenomen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) 14 van Algiers. Poelau Laut (uitreis) 15 van Port Said. Tarakan 15 van Norheimsund te Skjolden. Chr. Huygens 16 (2 nam.) van Batavia te Amsterdam verwacht. Poelau Tello (thuisreis) 14 van Singapore. J. P. Coen (uitreis) 14 van Sabang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Peisander, Batavia n. Amsterdam 14 van S'ngapore. Memnon, Japan n. Rotterdam 14 te Hong kong. Calcbas, Japan n. Rotterdam, 14 van Kobe. Polyphemus, Amsterdam naar Java 15 van Suez. Glenaffaric, Dairen n. Rotterdam 14 van Chefoo. Benvenue, Japan n. Rotterdam 12 van Cebu. Orestes, Hankow n. Rotterdam via Londen p. 3.5 Prawle Point. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Vancouver n. Rotterdam 15 te Londen. Maasdam, Philadelphia naar Rotterdam, via N.-York 14 te Norfolk Rotterdam N.-York n. Oostzee 14 v. Aan- dalsnaes. Spaarndam 14 v. Rotterdam te Philadel phia. Nictheroy, Rotterdam n. Vancouver 13 v. Bermunda. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein 15 v. Antwerpen te Hamburg Springfontein 15 v: Hamburg naar Am- sterdam HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 15 te Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitreis) 15 van Shanghai, Serooskerk (thuisreis) 13 te te Hongkong. HALCYON-LIJN. Maasburg, 15 van Narvik te Rotterdam. Flensburg 15 v. Lulea te Vlaardingen. Stad Zwolle 14 v. Lissabon n. Bilbao voor Rotterdam-Vlaardlngen. Stad Vlaardingen, 13 v. Vlaardingen te Narvik. Stad Amsterdam 18 v. Oxelosund te Lulea verwacht. KON NED STOOMBOOT MIJ. Oberon 14 v. Danzig te Londen. Baarn Chili naar Amsterdam 14 v. Liver pool. Boskoop, 15 v. Antwerpen te Amsterdam.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5