Heydt's Thijs IJs in het betooverde woud Poging tot aanslag op Koning Edward Een Amerikaansch milliardair bezoekt Frankrijk. SEIZOEN OPRUIMING 10% Korting VRIJDAG 17 TUD I 1936 Incident in Hyde Park. Gearresteerde ontkent een aanslag te hebben willen plegen. wmmm Staatssecretaris Schmidt doet mededeelingen over het accoord. Steeds meer hitte-slacht- offers in Amerika. Vooc BCMIcch.. ftaac Ueydt Op alle Z0MERBR0EKEN ANEGANG M** (Adv. lngez. Med.j Poolsch vliegtuig in zee gestort. Labour tegen een eenheidsfront met de communisten. Nog steeds bezetting van fabrieken in Frankrijk. Rockefeller jr. als weldoener der gemeenschap. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Oppenheimer collectie brengt veel op. Hooge prijzen bij Christie besteed. PROGRAMMA D Koning- Edward. Tijdens de plechtigheid in Hydepark waar Koning Edward vaandels heeft overgedragen aan een zestal bataljons van de garde, heeft zich een incident voorgedaan. Terwijl koning Edward de garde in specteerde heeft een man plotseling het politiecordon verbroken. Het schijnt, dat hij met een revolver in de hand op den koning wilde toestor- mcn, doch hij wer^onmiddellijk gegre pen. De revolver werd op den weg gevonden. Reuter meldt hierover nader: Het reeds gemelde incident in Hydepark vond plaats, toen de koning na een gardere giment geïnspecteerd te hebben op het punt stond, te paard naar Buckingham Palace te rug te keeren. De menigte verliet het park, zoodat het op een gegeven oogenblik op Con stitution Hill zeer druk was. Plotseling drong van uit het publiek een man naar voren, die het politiecordon verbrak en zich in de rich ting van den koning begaf. Hij werd echter onmiddellijk door een drietal politiemannen gegrepen en naar een politiebureau overge bracht. De meeningen der ooggetuigen loo- pen overigens uiteen. Een hunner verklaart, dat hij twee mannen heeft gezien, die door politie-agenten te voet en te paard werden weggeleid. Een ander heeft gezien dat een pakje in de riëhting van den koning werd ge worpen en het paard van Edward in den flank raakte. Het scheen een oogenblik, dat de ko ning van zijn paard wilde stappen, doch on middellijk daarna vervolgde hij rijdende zijn weg. Politie-agenten hebben een revolver op geraapt. Later werd vernomen, dat het paard van den koning niet door het pakje is geraakt. Een vrouw, die zich onder het publiek be vond, vertelt, hoe de koning juist onder de poort van Constitution Hill was doorgere den, toen een individu achter uit de me nigte met een revolver in de hand naar voren drong. Een politie-agent en zijzelf grepen zijn hand, waarna het wapen op den grond viel. Alles geschiedde in een enkel oogenblik en er ontstond niet de minste wanorde. De dader is de 34-jarige George Andrew Mac Mahon. Hij gaf op journalist te zijn. Mededeeling van Scotland Yard. De autoriteiten van Scotland Yard hebben gisteren het volgende officieele communiqué gepubliceerd: ,.Toen de koninklijke stoet te rugkeerde van de plechtigheid, die vanmor gen in Hydepark heeft plaats gehad, ter gelegenheid van de overhandiging der vaan dels aan het garde-regiment, drong nabij de Wellingtonpoort op Constitution Hill een man uit dè menigte naar voren. Het is nog niet duidelijk hetgeen daarop geschiedde, doch een revolver is op den weg gevallen tusschen den koning en de troepen, die hem begeleid den. Het individu is onmiddellijk gearres teerd en naar het politiebureau Hydeparfc overgebracht. Er is geen enkel schot gelost, doch de revolver was met vier kogels gela den". Toen de politie den gearresteerde weg leidde, trachtte een andere man hem aan de politieagenten te ontrukken, doch hij werd zelf eveneens gearresteerd. Op een foto, die een minuut na het incident is genomen, ziet men drie agenten, die op eenige meters van het hek van het park een man arresteerren. De koning bleef volkomen kalm. De koning zag het incident, doch hij ver volgde zijn weg alsof er niets gebeurd was. Na eenige oogenblikken in Buckingham Palace te hebben vertoefd begaf koning Ed ward zich per auto naar York House, waar hij de lunch gebruikte. Vervolgens begaf de vorst zich naar zijn werkkabinet, waar hij de loopende zaken afhandelde en verschil lende staatsstukken teekende. Het incident heeft te Londen hevige beroering gewekt. De dader wordt verhoord. Met gesloten deuren is George Andrew McMahon gistermiddag verhoord voor het politie-gerechtshof in Bowstreet. Onder weg daarheen ontkende McMahon tegen over de hem begeleidende inspecteurs van politie, dat hij werkelijk het voor nemen had een aanslag op den koning tc plegen. Hij °zeide, dat hij slechts wilde pro testeeren en dat de minister van binnen- landsche zaken Sir John Simon de schuld voor het incident droeg. Hij had hem dien avond nog geschreven en den morgen daarop opgebeld. Toen de beklaagde in het politiegerechtsrof arriveerde vroeg hij of de koning gewond was. De man trilde over het geheele lichaam, toen de eerste getuige een inspecteur van politie, gehoord werd. Deze verklaarde dat in het bezit van den beklaagde een revolver was gevonden met vijf kamers, waarvan vier ge laden waren. Bovendien beschikte hij over twee banden scherpe munitie/ terwijl hi, verder in zijn zak had, een couvert, een postkaart en een exemplaar van de Daily Telegraph van Donderdag. De inspecteur herhaalde daarop de verklaringen van den dader onderweg naar 't gerechtshof. De dader had daarbij nog den wensch uitgesproken zich met zijn advocaat in verbinding te mogen stellen. De voorzitter bepaalde daarop, dat de be handeling een week zou worden uitgesteld gedurende welken tijd de'beklaagde in hech tenis zal worden gehouden. De aanklacht tegen McMahon luidt, dat hij in het bezit is geweest van een revolver met het doel levens in gevaar te brengen. Na het incident in Hyde-park hebben alle leden van het corps diplomatique zich indi vidueel naar liet Buckingham Palace begeven, teneinde een schrijven te onderteekenen waarin de koning gelukgewenscht wordt met zijn ontsnappen aan den aanslag. Sympathiebetuigingen voor den koning uit alle deelen van de wereld De Koninklijke familie vernam pas iets omtrent het incident na den terugkeer van den koning. Uit alle hoeken der wereld kwa men gelukwenschen voor den koning aan het paleis aan. De voor Bow Street samenge stroomde menigte kon met moeite door de politie-afzetting in bedwang worden gehouden vooral op het oogenblik, toen de beschuldigde onder goed geleide naar buiten kwam. Ook verzamelde zich een menigte personen voor het Buckingham Paleis om den koning toe te juichen, doch deze speelde op dat oogenblik geheel volgens zijn aanvankelijk voornemen een partij golf op Coombehill Rijkskanselier Adolf Hitler heeft den koning van Engeland het volgende telegram gezon den: „Zoojuist kreeg ik bericht van den op Uwe Majesteit gepleegden vloekwaardigen aanslag en ik bied u ter gelegenheid van de ontsnapping aan dit gevaar mijn hartelijke gelukwenschen aan. Get. ADOLF HITLER. Mussolini heeft zich zoodra hij kennis kreeg van het incident in Hyde-Park tele fonisch in verbinding gesteld met den Ita- liaanschen zaakgelastigde te Londen en deze opdracht gegeven zich onmiddellijk naar het Buckingham Paleis te begeven, en den koning „zijn. hartelijke gelukwenschen over te bren gen, dat deze aan het gevaar, dat hem be dreigd heeft, is ontsnapt". Tijdens een persconferentie voor de buiten- landsche journalisten heeft naar het A. N. P. meldt de staatssecretaris voor buitenlandsche zaken, dr. Guido Schmidt, o.a. verklaard, dat de publicatie van het accoord met Duitschland zoo plotseling was gekon: en, omdat de onderhandelingen in het geheim moesten worden gevoerd teneinde pogingen om storing te veroorzaken te ver hinderen. Gezant Eduard Ludwig besprak vervolgens een aantal detailkwesties, waarbij hij o.a. ontkende, dat er geheime clausules in het verdrag waren opgenomen. Ook wordt geen nieuw blok gevormd. Het Duitsche rijk heeft er volledig recht op bij een eventueele reorganisatie van het Donaubekken mee te spreken. De amnestie-kwestie is op het oogen blik in voorbereiding. De Heimwehr en het accoord. De debatten op de conferentie der leiders van de Heimatschutz, die onder voorzitter schap van Starhemberg te Weenen bijeen kwamen, werden naar Reuter meldt ge sloten met een manifest tegen het bolsje wisme, waarvan de bewoordingen herinne ren aan het in Mei j.l. door Starhemberg aan Mussolini gerichte telegram, als gevolg waar van hij genoodzaakt was af te treden als lid van het ministerie Schuschnigg. Het manifest zegt met name: De Heimat schutz beroept zich op het fascisme, verheugt zich over het tot standkomen van 't Duitsch- Oostenrijksch accoord, dat naar zij hoopt de samenwerking zal mogelijk maken van staten, die vastbesloten zijn zonder par don het bolsjewisme te bestrijden, waardoor Europa zichtbaar bedreigd wordt". De Heimatschutz heeft door het zich ont houden van een stellingnemen ten aanzien van het wezen der overeenkomst, vermeden dienaangaande in de oppositie te gaan tegen de regeering, doch heeft tegelijkertijd het accoord goedgekeurd in bewoordingen, die niet de goedkeuring wegdragen van Oosten- rij ksche regeeringskringen. Bisschoppen betuigen hun instemming. De 'aartsbisschop van Weenen, kardinaal dr. Inr.itzer heeft uit naam van de Oosten- rij ksche bischoppen tegenover bondskanselier Schuschnigg uiting gegeven aan zijn vreugde over de tot standkoming van het Duitsch- Oostenrijksch accoord. De bisschoppen hebben hun medewerking beloofd in alles wat tot con solideering van den vredesarbeid in Oostenrijk kan bijdragen. Aantal dooden boven de 4000 gestegen. Het aantal slachtoffers van de hitte in de Vereen. Staten was des Donderdagochtends gestegen tot meer dan 4000 meldt \jtt D.N.B. uit New York. Bovendien zijn duizenden ern stig ziek. De autoriteiten van Minneapolis hebben medegedeeld, dat de ziekenhuizen het sedert de groote griep-epidemie na den oorlog niet zoo druk gehad hebben als thans het geval is. In de stad Minneapolis kwamen gisteren per minuut gemiddeld drie gevallen van zonne steek voor. Onophoudelijk snelden de ziekenwagens door de straten Speciaalzaak voor Iroeken Luchtvaartautoriteit onder de slachtaffers. Uit Warschau: Nabij Gdingen is Donder dag een Poolsch vliegtuig in zee gestort. De drie inzittenden zijn om het leven gekomen. De lijken zijn reeds geborgen-Tot de slachtof fers behoort ook generaal Orlicz-Dreszer, die pas eenige dagen geleden tot luchtvaartinspec teur van 't Poolsche leger was benoemd, 't On geluk, waarvan de oorzaak een motordefect zou zijn, vond plaats tusschen Zoppot en de Poolsche badplaats Adlershorst, op slechts een paar honderd meter van het strand. D. N. B.) „Communisme sticht verwarring, oneenigheid en vernieling". LONDEN, 16 Juli (D.N.B./A.N.P.) De Labour partij heeft heden een verklaring ge publiceerd, waarin de Engelsche Communist! sche partij en de Communistische Internatio nale scherp worden aangevallen. De verkla ring richt zich in de eerste plaats tegen de po gingen der communisten een „eenheidsfront" met Labour te vormen. Sedert bijna 20 jaar, aldus de verklaring, heeft het communisme getracht de Engelsche arbeidersbeweging aan zfjn doeleinden te onderwerpen. De methode en de tactiek zijn gewijzigd, maar de commu nistische doeleinden zijn dezelfde gebleven. In de jongste zitting van de Communistische In ternationale heeft Dimitroff verklaard, dat het doel van de internationale is de democra tische arbeidersbewegingen in een door de Communistische Internationale geleid leger bijeen te brengen. De Engelsche Communisti sche partij verklaart, dat zij blijft gelooven aan gewapend geweld en dictatuur. Het is al gemeen bekend dat zij door Moskou financieel gesteund wordt en dientengevolge de aanwij zingen van Moskou gehoorzaamt. De ervaring leert, dat het communisfne verwarring, on eenigheid en vernieling brengt. Daarom kan van een samengaan tusschen de Britsche Labour partij en het communisme geen sprake zijn. Regeering confereert met de C. G. T. PARIJS, 16 Juli (D.N.B.-A.N.P.) De mi nister van Binnenlandsche Zaken heeft giste ren een bespreking gehad met den secretaris generaal en de leiders der C.G.T., om hun te verzoeken er voor te zorgen, dat alle nog be zette fabrieken ontruimd worden en zich geen nieuwe bezettingen voordoen. De C.G.T. heeft vervolgens een verklaring gepubliceerd, waarin zij zich bereid verklaart gevolg te geven aan het verzoek van den minister onder voorwaarde, dat terstond besprekingen wor den geopend ter oplossing van de nog be staande conflicten en dat ook de werkgevers verplicht worden zich te houden aan den geest en den letter van de op zich genomen verplichtingen. Te Duinkerken hebben gisteren de politie beambten zelfs het raadhuis bezet om hun looneischen kracht bij te zetten. Pas toen na langdurige onderhandelingen de loco-burge meester beloofde, dat het gemeente-bestuur zich zoo spoedig mogelijk met de eischen der beambten zou bezig houden, werd het gebouw ontruimd. (Van onzen Parijschen correspondent) Een oud heertje? Neen, ondanks zijn 62 jaar, wèlgeteld, ziet hij er nog jeugdig uit, wipt kwiék op uit zijn fauteuil, met een „how are you?" dat klinkt als een klok. Eén van die verschijningen die je dadelijk een indruk geven: groote goedheid maar daaraan gepaard een koele berekening Als we hem een eerste vraag stellen, dan klinkt 't bescheiden: „Mijn vader heeft geld verdiend; ik heb geleerd het uit te geven' Verklaring, die iets poenigs zou hebben in den mond var. een verkwister, die slechts aan eigen genoegens en eigen wèl-zijn denkt, maar die sympathiek klinkt van een man, wiens eenige bezigheid is wèl te doen. Toen Junior nog maar een kind was, prentte Senior hem als levensregel in: op èlk bedrag, dat men ver dient moet men 10 procent besparen, 10 pro cent aan de armen geven en de rest schoon opmaken. En als de jongen de school verlaat dan doet Senior hem eerst in den kost bij een houthakker daarna vindt hij een plaatsje als bordenwasscher in 'n restaurant, later als vio list in een strijkje. Dat, terwijl Senior toch al de milliardair van Forest Hill is. Eiken dag zoo leert de vader hem ook, moet je precies aanteekening houden van de uitgaven en je mag niet gaan slapen voor je rekening tot op een halve cent klopt. Kijk, ik heb het zoo mijn heele leven gedaan en hier zijn nog mijn eerste kasboeken uit 18555 cent gegeven aan een arme. Eerst toen ik 21 jaar was kwam ik aan het hoofd van een zeker bedrag: 21.000 dollars. Maar in mijn harde werk waar mijn vader me met opzet nooit een cent had willen geven daar kende ik de waarde van het geld en in plaats van een jacht of een renpaard te koo pen volgde, ik de wijze lessen van mijn vader op. Hij had vertrouwen in me en stelde me aan tot chef van zijn liefdadige instellingen: het was in 1899 en toen was er reeds een be drag van 167 millioen mee gemoeid. En hoeveel thans? Hij antwoordt niet, uit bescheidenheid maar een secretaris geeft dadelijk het ant woord Zeven honderd en vijftig millioen dol lars! (pl.m. 1 milliard 120 millioen gulden). Ziet u, mijn vader is de meening toege daan om niet een éénling te hulp te komen Doet men een gift, dan moet de gemeenschap er van profiteeren en er baat bij vinden. Hij is opgestaan, vindt dat 't nu genoeg is, dat hij genoeg.over zijn vader heeft ver teld. Korte handdruk en hij gaat heen „the businessman of generosity". J. D. Rockefeller Junior! De secretaris, die hem op al zijn reizen ver gezelt, heeft ons nog lang gesproken over de zen merkwaardigen man, die nu naar Frank rijk is gekomen om met eigen oogen te zien, hoe men da millioenen heeft besteed, welke hij Frankrijk gaf voor de restauratie van de kasteelen van Versailles, van Fontainebleau en de kathedraal van Reims. In principe aanvaardt hij alle voorstellen voor liefdadig werk. Maar dan wordt de zaak eerst héél zakelijk en grondig onderzocht. Zoo nam hij den eersten tijd, dat hij aan het hoofd van 't philantropische werk van zijn vader stond, een dominé, Frederic Taylor Gates naast zich. Maar geleidelijk begon hij een zuiver wetenschappelijke richting aan zijn ondernemingen te geven. Men moet met het geld probeeren de wereld te verbeteren, en niet één mensch betrekkelijk gelukkig te ma ken. Zoo redde hij Versailles, Fontainebleau en Reims, omdat hij terecht meent, dat dit een stuk beschavingsgeschiedenis vertegen woordigt en men dat voor de eeuwen en de volgende generaties moet bewaren. Zijn sympathie voor Frankrijk is héél groot, maar hij zou ook millioenen geven wanneer in een ander land een monument van zoo groote be- teekenis moest worden gered. Zoo vereenigde hij een staf van technici om zich heen, dok toren, geleerden, een dr. Welch, een John. Johnes Hopkins, een Emmet Holt, een Simon Fleixner om hem te adviseeren en achtereen volgens kwamen aldus groote instellingen tot stand, zooals „Rockefeller Instituut voor Me dische Experimenten", het „General Educa tion Board", de „Rockefeller Foundation", waarvoor hij kalm een cheque van 100 mil lioen teekende. Er is geen sociaal gevaar, zoo ging de secre taris voort, of Mr. Junior heeft het bestudeerd. De statistieken wezen uit, dat in de na- oorlogsche jaren de prostitutie toenam: hij gaf 5.900.000 dollars om 't kwaad te bestrij den. Een bedrag van 10.100.000 dollars stortte hij voor de bestrijding van krot-woningen. Voor aanleg van parken, in enkele Amerikaan- sche steden, waar de kinderen nergens ver- sche lucht konden happen, 27 millioen dol lars. En zoo gaat 't maar door. Letteren, kunst, archeologie, alles interesseert hem. Zoo heeft hij bijv. 15.800.000 dollars geofferd om poëzie en muziek in te voeren in Amerika. Ja pan en Afrika. Aan de Amerikaansche hooge- scholen 6.250.000 dollars en 14.288.000 dollars aan 't zendelingenwerk, de IJ.M.C.A. en het Leger des Heils. U zult wel overstelpt worden met bedel brieven. Duizenden per dag.maar die worden ter zijde gelegd, nét als dreigbrieven. Want Mr. Junior volgt steeds trouw den raad van Mr. Senior op: doe goed, maar doe het voor de gemeenschap. We verlaten het statige hotel waar hij is afgestapt. De milliardair verlaat juist de hall en stapt in een gewone, heel democratische taxi. HENRY A. TH. LESTURGEON Geen aankoopen voor Nederlandsche musea. De zeer belangrijke veiling der Oppenhei- mer-coüectie bij Christie te Londen eindigt heden met het onder den hamer brengen van miniaturen, bronzen, enz., nadat de ver koop van de zeer belangrijke collectie teeke- ningen in het begin van de week was ge schied. De directeur van het Rijksmuseum, dr. F. Schmidt Degener, die de belangrijkste vei- lingsdagen heeft bijgewoond, deelde ons des gevraagd na terugkomst uit Londen mede, dat de stemming op deze veiling die een der be langrijkste was die in de laatste jaren is ge houden, buitengewoon gunstig was. De ver schillende kunstvoorwerpen brachten veel meer op dan zelfs de optimisten hadden ver wacht en vooral de teekeningen werden tegen zeer hooge bedragen verkocht. Ook de Nederlandsche meesters, die o.a. ver tegenwoordigd waren met eenige teekeningen van Rembrandt, brachten hooge bedragen op. Enkele van deze Rembrandts werden door Nederlandsche kunsthandelaren gekocht. In de gunstige stemming op de veiling en de hooge bedragen, die geboden werden, zooals men gedurende de laatstè jaren van de crisis slechts zelden heeft gezien, zag de heer Schmidt Degener een teeken van opleving in den kunsthandel, die symptomatisch geacht mag worden, voor het geheele economische leven waarvan de kunsthandel vaak een zeer gevoelige barometer is. Helaas hebben de Nederlandsche Musea hun collecties niet kunnen verrijken met aan winsten uit deze veiling, hoe belangrijk de on der den hamer gebrachte werken ook waren, Door 't ontbreken van credieten voor nieuwe aankoopen zijn de middelen, waarover onze musea beschikken zoo gering, dat Nederland bij de hooge bedragen, die bij Christie gebo den werden, nauwelijks mee kon dingen, zoo dat dan ook de heer Schmidt Degener zonder nieuwe aankoopen uit Londen is terugge keerd. Ja, hoor, Thijs is goed en wel weer buiten de grot gekomen en daarmee heeft hij een gevaarlijk stuk van den tocht gelukkig vol bracht. Ook de snelheid van de vaart is aanzienlijk verminderd. Hij bevindt zich midden in een groot meer, dat aan alle kanten door rotsen schijnt ingesloten te zijn. Misschien is hier vóór mij nog wel nooit iemand geweest, denkt Thijs. Langzaam drijft het vaartuigje naar den anderen kant van het meer. Daar, tegen een rotsachtig strand wordt de vaart gestuit. In wat voor gebied is Thijs terecht gekomen? Het lijkt een onoplosbaar raadsel. ZATERDAG 13 JULI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. VAR A-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 „De Flierefluiters", voordracht en gram.pl. 12.00—1.45 Gram.pl. 2.00 Schaak reportage. 2.30 „De Notenkrakers", en zang. 3.30 Filmpraatje. 3.45 Dansmuziek. 4.40 Espe- ranto-uitzending. 5.00 E. Walis en zijn orkest. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Schaakpraatje. 6.35 Gram.pl. 8.03 Herh. SOS- Ber. 8.05 Nieuwsber. A. N. P., VARA-Varia. 8.15 Revue-uitzending. 9.00 Zang en 2 vleugels. 9.15 Gram.pl. 10.00 Nieuwsber. A.N.P. 10.05 Gram.pl. 10.15 Schaakpraatje. 10.20 VARA-orkest. 11.00 Gram.pl. 11.15 Fantasia. 11.5512.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO-orkest (I. d. pauze: Berichten). 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gram.pl. 5.15 Orgelconcert en Gram.pl. 6.20 Journ. Weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Friesch halfuur. 7.35 Actueele aetherflit- sen. 8.00 Berichten A.N.P. 8.10 Voordracht en concert. 8.30 KRO-Melodisten. 9.00 Gram.pl. 9.30 Filmpraatje. 9.45 KRO-orkest. 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten A.N.P. 19.35 KRO- Boys. 11.0012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Het BBC-Northern-Ireland Orkest, en cello. 12.35 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Grand Orkest. 2.20 Het BBC-Schotsche Orkest, en zang. 3.20 Sportreportages. 4.20 Vervolg van 3.20. 5.05 Gram.pl. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Be richten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Zang. 7.20 Dansmuziek. 7.50 Het BBC-Militair Orkest. 8.20 Kwintetconcert. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 Het BBC-Theater-orkest, en sopraan. 11.20 Zang. 11.50 Berichten. 12.00— 12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 50 Gram.pl. 4.20 Concert. 6.50 Gevar. concert. 50 Opera-uitzending. 12.1012,35 Populair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Weragkamerokest. 35 Gram.pl. 4.20 Omroeporkest, -kleinorkest, -koor en solisten. 7.20 Voordracht. 8.30 Gevar. programma. 10.5012.20 Vroolijk programma. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Klein-orkest. 1.30 Salon- orkest. 2.23 Gram.pl. 2.50 Zang. 3.20 Orgelcon cert. 3.50, 4.50 en 5.20 Gram.pl. 6.20 Dito. 7.20 Kamermuziek. 8.20 Gram.pl. 9.20 Symphonie- concert. 11.00 Gram.pl. 11.5012.20 Dans muziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Klein orkest. 1.50 Gram.pl. 2.20 Dansmuziek. 3.20 Gram.pl. 3,50 P. Godwin's orkest. 4.50 Zang. 5.35 Gram.pl. 6.35 Kamermuziek. 7.20 Gram.pl. 8.20 Klein-orkest en zang. 9.20 Gevar. pro gramma. 9.45 Vervolg van 8.20. 10.30 Dansmu ziek. 11.2012.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 30 Gevar. operaconcert. 10.20 Berichten. 50 Trioconcert. 11.05 Weerbericht. 11.20— Dansmuziek. 8. 110.5 1.15

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 10