De aanslag op Koning Edward VIII Binnen twaalf uur... FEUILLETON 'A Maharadjah Kumar van Vizianagram, aanvoerder van het Britsch Indisch cricket-team, bracht deze week een bezoek aan den Engelschen Koning De heer T. Froentjes, burgemeester Van Beilen, die Donderdag bij het auto-ongeluk te Assen om het leven is gekomen H. M. de Koningin tijdens het bezoek, dat de vorstin Donderdag bracht aan de tentoonstelling van Britsche Kunst in bet Stedelijk Museum te Amsterdam Het ernstig auto-ongeluk te Graswijk bij Assen. De geheel vernielde auto, waarin de burgemeester van Beilen, de heer T. Froentjes en wethouder Eieveld den dood vonden Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). De deur opende naar binnen. Toen zij op hem toezwaaide, verschool hij er zich achter, zijn revolver stevig omklemd. Wat het wapen betrof, aarzelde hij niet. Zoo noodig zou het gebruiken en zonder voorafgaande waar schuwing. Nu was de deur wijd open. De persoon, die van buiten kwam, trad binnen. Handen omhoog en gauw!" riep Freddy uit zijn schuilhoek komend. Een onderdrukte gil gaf antwoord en aan een der opgeheven handen fonkelde een ro bijn in een ring. „Hemel!" Het kwam haast als een snik over Freddy's lippen. En toen het meisje wankelde, ving hij haar op in zijn armen. HOOFDSTUK XXVI. ROSE. Een paar minuten geleden had Freddy aan den rand van een donkeren afgrond ge staan, met één seconde tusschen hem en de eeuwigheid, en hier was hij nu, levend en wel met een meisje in zijn armen geleund, haar hart vlak bij het zijne, terwijl haar haren zijn wangen streelden. Neen, niet een meisje. Het meisje!. „Ik begrijp het gewoonweg niet", was „Fred dy's eenig-uitgesproken commentaar. Het meisje begreep het evenmin. Het zien van Freddy had haar een schok gegeven, die haar wereld ondersteboven scheen te keeren, een schok, die oorzaak was, dat zij voor het eerst toegaf aan haar zwakheid. In een plot selinge verwarring had zij kans gezien aan haar bewakers te ontsnappen; nu stond zij daar onthutst en buiten adem Maar zij was de eerste die zich herstelde. Ze maakte zich van hem los en ging een stap opzij. „Wat is er gaande?" hijgde ze. „Ik weet het niet", was zijn antwoord. „Al wat ik weet is, dat ik u gevonden heb, en dat ik u hier weg kom halen!" „Neen, nog niet!" Zij sprak tegen hem, maar hij was er zich van bewust, dat hij maar half haar aan dacht had. De andere helft van haar attentie was op de gang gericht. Zij luisterde met gespitste ooren. Van be neden kwamen verwarde geluiden. Wat ge beurde er? had zij gevraagd. Freddy had er geen notie van. Maar hij liet zich door haar onbegrijpelijk protest niet van zijn stuk bren gen. „Ja, ik kom u hier weghalen, nu", hernam hij. „Er is geen oogenblik te verliezen!" „Natuurlijk moet ie dat doen", mompelde de werkman van den grond af, ,,'t Is een han dige jongenEn we hebben het meissie ge red, ziet u?" De stem van den werkman, plotseling op klinkend, scheen den muur van haar ver strooidheid te doorboren. Ze zou kunnen vragen wie hij was en hoe hij daar gekomen was. Maar ze deed niets van dit allesze fluisterde alleen gespannen: ,,Ik ben de eenige niet die u moet redden! We kunnen nu niet praten. Later. Maar er is nog iemand een klein meisje ik moet haar vinden ik moet!" Er flitste Freddy iets door het hoofd. Een J?lein meisje. Had hij niet wat over een klein meisje gehoordwel ja! Rose Terrence! De dikke mijnheer had het over haar gehad. „Help me haar te zoeken!" ging het meisje voort. „Dan zal ik met u meegaan maar niet eerder!" Het rumoer beneden werd duidelijker. Er sloeg een deur dicht. Iemand gaf op scherpen toon een bevel Rose Terrencezette de stroom van Freddy's gedachten zich voort. Ja natuurlijk. Maar wat had Lydia Leveridge met Rpse Ter rence te maken? „Hemel-nog-aan-toe!" riep Freddy, in het oogenblik dat een licht in zijn brein ging da gen. „U bent voor haar hier gekomen hebt u voor haar laten ontvoeren om haar te kunnen vinden „Vlug! Vlug!" pleitte het meisje. „Om he melswil!" Toen begon Freddy's geest helder en actief te werken. Beneden gebeurden gevaarlijke dingen. Hij kon niet toestaan dat het meisje, dat gevaar tegemoet ging. Ook kon hij den werkman niet aan de genade van de misda digers overlaten. En Rose Terrence! Hij moest Ro.se Terrence vinden! Rose Terrence betee- kende blijkbaar alles voor Lydia Leveridge, dat ze zoove.el voor het kind op het spel zette. Ja, maar hoe had zeOch, daar was nu geen tijd voor. Welke drie dingen had hij te doen? O, ja! Hij moest zich voor het mo ment bij drie dingen houdenhét meisje de werkman Rose. „Wat gaat u doen?" riep het meisje. Freddy was al bij de deur.Zijn zenuwen tintel den. „Als u mij mijn gang laat gaan, komt alles in orde". Ze sprong naar hem toe en pakte hem bij den schouder. „Ik moet dat kind vinden", riep zij uit. ,,Ja, en u zult het vinden", beloofde Freddy ..Rose Terrence, ik weet het." Zij staarde hem verbluft aan. „U ziet, ik weet meer dan u denkt, u kunt op me vertrouwen". „Maar weet u waar ze is?" „Ja," verklaarde Freddy, „ik heb haar ge zien!" Hij probeerde den deurknop. „Luister terwijl ik weg ben, ga naar dien man op den grond. Laat hij u kunnen zien. Laat hem weten, dat we het klaargespeeld hebben. Hij heeft behoefte aan een beetje troost en ge ruststelling." Het volgende oogenblik was Freddy de ka mer uit. De kamer met het licht de kamer, waar hij dat kleine gezicht gezien had! Hij kende de ligging. Op de verdieping hierboven en dan twee kamers verder de gang in. Heelemaal rechts aan het einde. Misschien was §r er gens een tweede trap. Een achtertrap; ja! vlak bij hem Dus de heele geschiedenis was met voor bedachten rade in elkaar gezet! Lydia Leve ridge had zich met opzet laten ontvoeren om te kunnen uitvinden, waar Rose Terrence was. En die beide anderen de man met het bruine pak en de reverend moesten de detectives geweest zijn, die probeerden de verbindingslijn te onderhouden tusschen haar en de veilige wereld. En natuurlijk had ze niet gewild, dat Freddy tussehenbeide kwam, want als hij verhinderde dat ze ontvoerd werd, of iets deed om de ontvoerders te verschrikken, zou het heele plan in duigen vallenAh, daar was hij er! Boven aan de rechtertrap. Nu, welken kant op? Naar rechts natuurlijk. Het lawaai van beneden kwam nader. Voor hem uit was een deur, rechts in de gang. Het was de derde deur, de eenige, waar een licht schijnsel onderdoor viel. Daar was hij er zijn hand rustte op den knop, hij draaide dien om. Meer dan omdraaien kon hij echter niet. De deur was gesloten. „Dat had ik kunnen verwachten", dacht Freddy, „ik zal hem moeten inslaan, dat is het eenige". Het rumoer was nu nog dichter bij. Voet stappen spoedden zich in zijn richting.Binnen enkele seconden ging er bij deze deur iets gebeuren.Toen schoot hem eensklaps een goed idee door het hoofd. Aan het einde van de gang was een hoek. In een wip was Freddy er achter gekropen. Geen seconde te vroeg. Een gestalte die haast scheen te hebben, werd zichtbaar. Alweer een oude kennis uit trein 5 uur 18.... de man met den paardenkop! Zijn oogen waren strak gericht op de deur,, waar de lichtspleet onder door scheen. Met onverholen voldoening merkte Freddy op, dat de man een sleutel in de hand hield. De sleutel maakte metalen muziek in het slot. De deur werd opengegooid „Handen omhoog", sprak Freddy, die uit zijn schuilplaats geschoten kwam, rustig. „Het is meenens, hoor!" De man met het paardengezicht stond met een ruk stil. „Ik schiet als ik drie zeg", ging Freddy voort. „Eén twee De handen gingen omhoog. „Naar binnen", commandeerde Freddy, „En dan op den grond liggen. Gezicht naar bene den". Hij duwde zijn revolver tegen den rug van zijn gevangene; dezelfde revolver, die nog niet lang geledei pijnlijk in zijn eigen rug gedrukt, was! „Wat voor den drommelschuimbekte de man met den paardenkop. Maar Freddy was niet in de stemming voor praatje^, „Plat op den vloer, hoor je?" De trekker van de revolver was in de spanning van het oogenblik bijna overgehaald. „Gezicht omlaag". De man gehoorzaamde. En uit een bedje in een hek van de kamer, staarde een klein, bleek meisje, in snikkende vrees naar haar bezoekers! In een ommezien had Freddy het kind in één arm. In alweer een ommezien werd de kamerdeur opnieuw gesloten, den sleutel om gedraaid, en de man met den paardenkop had het vertrek voor zich alleen. Het kind klemde zich vaster tegen hem aan. (Wordt vervolgd).t De onlusten in Palestina. Een Arabier wordt Infanterie en artillerie hielden Donderdag op de Lek bij door een der Engelsche soldaten gefouilleerd Beuzichem oefeningen. Het overzetten van troepen in losse naar verborgen wapenen pontons Koning Edward VIII heeft Donderdag in Hyde Park te Londen aan een zestal bataljons van de .Guards" nieuwe vaandels uitgereikt. Na afloop van de plechtigheid werd een mislukte aanslag op het leven van den Koning gepleegd Donderdagavond hebben H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van Oude Kunst in het Rijks museum te Amsterdam. De vorstelijke bezoeksters tijdens de bezichtiging Het moment waarop de pleger van den mislukten aanslag op het leven van Koning Edward VIII van Engeland, door eenige politie-agenten naar de gereedstaande auto wordt gebracht

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 9