Sport voor Zondag. HONKPAL ZWEMMEN. CRICKET. OLYMPISCHE SPELEN. SCHAKEN. BILJARTEN. CRICKET IN ENGELAND. CRICKET.]ZA'TEKD'AG IS "JUEÏ '1935 De tour van de Free Foresters. WIELRIJDEN. LAWNTENNIS. BOKSEN Wenscht U een heldere wasch? IJmuider Stoom-, Wasch- en Str ij kinrichting SNELLIUSSTRAAT 39 Tel. 4371 - IJMUIDEN Engelsche voetballers en wielrenners voor Berlijn aan gewezen; Geen bijzonder sterke ploegen, uitgezonderd het tandem-paar; Workington en Jimmy Dunne van Arsenal; Over d@ atletiekwedstrijden van „Gita"; Men zoekt naar bowlers in onze stad; Surrey's verrassing; EtonHarrow verregend Lage totalen. De Engelsche Bond heeft zestien amateurs*1-wist, evenals een week tevoren, de 100 Meter aangewezen, waaruit te Berlijn het elftal zal worden gevormd, dat aan het Olympisch voet- b.aitournooi zal deelnemen. Onder de gekoze nen zijn enkele spelers van reputatie, die er varing' hebben van League voetbal, omdat zij goed genoeg werden geoordeeld in de eerste elftallen van beroepsclubs uit te komen. Men beschikt over twee uitstekende doel- verdedigers, n.l. Hill, die meermalen het doel van Sheffield Wednesday heeft bewaakt en Huddle, de keeper van de Casuals, een club uit de Isthmian League, die in het afgeloopen seisoen den amateur-beker won. Van de ach terspelers Holmes (Ilford), Loveday (Leyton) en Burchal (Romford) zijn de beide eerstge- noemden de beste, vooral Holmes heeft zijn sporen in amateur-voetbal dubbel en dwars verdiend. Bij de halfbacks is Joy zeker de gerouti- neerdste, immers hij kwam als spil zoowel voor het vertegenwoordigende amateur- als beroepselftal van Engeland uit en was o.a. reserve bij het team, dat vorig jaar te Amster dam tegen Holland speelde. Ook tegen België was hij van de partij, nadat hij kort tevoren met de Casuals een bekermedaille had gewon nen. Zijn clubgenooten Shearer, Webster en Riley zijn voorwaartsen met een goed schot, evenals Finch (Barnet). Speciaal Shearer en Finch zijn in staat tegen de beste verdediging doelpunten te maken. Uitgezonderd Lewis (Walthamstow) zijn de óverige spelers min der bekend en we vermoeden, dat de Bond vergeefsche moeite zal hebben gedaan, betere krachten te bewegen om zich in het gesloten seizoen beschikbaar te stellen. De Engelschman oordeelt nu eenmaal te recht, dat men in den zomer niet aan voetbal moet denken en de zomersporten, vooral cricket, golf en lawn-tennis, nemen hem zoo danig in beslag, dat hij zich niet voor het „bruine monster" interesseert. Opmerkelijk is, dat de zestien spelers allen uit het Londensche rayon afkomstig zijn, n.l. uit de Isthmian en Athenian Leagues, met uit zondering van de twee militairen Eastham (Leger) en Sparks (Vloot). De sterke Mid land- en Noordelijke amateurclubs hebben er dus blijkbaar niets voor gevoeld, hun spelers voor de reis naar Berlijn op te wekken. Aan vankelijk was er sprake van, dat Engeland een All-Britsch team in het veld zou brengen, d.w.z. een elftal, waarin de, beste amateurs van Schotland en Ierland (Noord) mede op genomen waren. Dit plan vond zijn oorsprong- in het verlangen, aldus de beschikking te krij gen over de spelers van Queen's Park uit Glasgow, dat, zooals men weet, als eenige amateurclub in de eerste klasse der Schotsche beroepscompetitie speelt. Het ziet er niet naar uit, dat de Engelschen, ongewend als zij zijn in een zomertemperatuur te moeten voetballen, in Berlijn groote triom fen zullen behalen, al zijn hun technische ca paciteiten en hun natuurlijke aanleg voor Jfet spél goed genoeg om het tegen de meeren- deëls zwakke deelnemers aan dit tournooi een behoorlijk eind te brengen. Erg sterk is dit gelegenheidsteam in zijn geheel overigens niet, te minder, omdat de spelers thans geen mogelijkheid hebben, degelijk in teamverband met sterke tegenpartijen te oefenen. De namen van de drie overige, hierboven nog niet besproken spelers zijn: Tunnington (Casuals), Burtiss (Leyton) en Osborne (Rom ford). Het leven van den beroepsvoetballer is vol „ups and downs", niet slechts in werkelijken zin op het speelveld, doch ook daarbuiten. De loopbaan van Jimmy Dunne is er een voor beeld van; als middenvoor van Sheffield United en het Iersche elftal oogstte hij zoo- velé triomfen, dat zijn transfer naar Arsenal er het gevolg Van was. In de Londensche gele deren kon Dunne echter niet op dreef komen en na eenigen tijd werd hij in het reserve team geplaatst. Aanvragen van andere clubs voor zijn diensten vielen bij den Ier niet in goede aarde, omdat hij het te Highbury best naar zijn zin had en er zoo lang mogelijk wil de blijven. Arsenal handhaafde hem als „uti- lity-man", d.w.z. als een speler, dien men in gevallen van nood in de ploeg kon opstellen. Thans heeft de Workington F.C., een club uit de North Eastern League, Dunne een aanbod van acht pond sterling per week gedaan om als „player-coach" (een trainer, die tevens in het elftal speelt) bij hen in dienst te tre den. Men verwacht, dat dit aanbod zal worden aanvaard. Behalve de voetballers zijn ook de wielren ners reeds aangewezen, die Engeland te Ber- zijn zullen vertegenwoordigen. Het tandem- paar zal gevormd worden door Chambers en Sibbit, oude bekenden, die reeds in 1928 aan de Olympische Spelen te Amsterdam deelna men en toen in de finale door Leene en Van Dijk met gering verschil werden geklopt (laat ste 200 meter in 11 4/5 sec.). Chambers was ook in Los Angeles van de partij, evenals E. Johnson en C. Holland, die ook ditmaal wor den uitgezonden. De achtervolging zal worden gereden door Bliek, Hill, Johnson en King, terwijl Hicks zoowel in de sprint als „tegen het horloge" zal uitkomen. Het viertal voor den wegwedstrijd is: Bevan, Bone, Holland en Messer. Het geheel staat onder leiding van den ex-wereldkampioen sprinter Baiiey. Opmerkelijk is. dat de sterkste Engelsche sprinters Horn en Helps, niet zijn gekozen. De dames-athletiekvereeniging „Gita", die weldra haar vijfjarig bestaan zal herdenken, heeft met de organisatie van de wedstrijden om den Prinses Julianabeker wel succes ge had. Het programma werd vlot afgewerkt en de prestaties waren, den krachtigen wind in aanmerking genomen, lang niet onverdienste lijk. Het was alleen jammer, dat een der bochten te scherp was aangelegd, waardoor de deelneemsters gedwongen werden, haar snel- heid te verminderen, teneinde niet uit haar baan te geraken. Het is een verheugend ver schijnsel, dat de scholieren- en klasse C- nummers zoo goed bezet waren en zooveel be langstelling' trokken. Het hoogspringen van mej. Koen (A.D.A.) verdient bizondere ver melding, want met haar sprong van 1.607 M. benaderde zij het Nederlandsch record van 1.625 M. Zij wilde een poging doen, dit record te verbeteren, doch de wind wierp de lat voortdurend af en het tiental vergeefsche aanloopen, gepaard aan het langdurige wach ten op een gunstig moment, waren tenslotte de oorzaak, dat de Amsterdamsche athlete niet in haar voornemen slaagde. Mej. Lies Koning uit Zandvoort, die dit jaar yoor het eerst aan wedstrijden deelneemt, hardloopen te winnen, wat voor haar en haar vereeniging „Gita" een mooi succes was. Ver schillende athleten toonden een goed begrip van de voor hardloopen vereischte techniek te hebben, doch het starten was minder goed verzorgd. De fout was hier, dat men na den eersten pas het lichaam met een ruk omhoog- werp, zoodat het den indruk wekte, alsof som migen op dat moment bijna stilstonden. Ook dienen enkele dames er op te letten, dat men bij het sprinten en bij het hardloopen in het algemeen de ellebogen niet zijwaarts moet uitzwaaien, daar een zoodanige beweging de balans van het lichaam ernstig verstoort. Daarentegen wordt de snelheid door een doel matig gebruik der armen in de lengterichting van de baan aanmerkelijk vergroot. Wat wel heel erg afstak bij het meerendeels goede lobpen was het overnemen op de wis- selpunten bij de estafettes. Dit moeilijk on derdeel vereischt ernstige en voortdurende oefening, waarbij vooraf moet worden afge sproken, met welke hand de baton zal worden aangereikt en overgenomen, zoodat voorko men wordt, dat men onder het loopen op het laatste moment het stokje van de eene in de andere hand moet nemen. Onze beide eerste klasse cricketclubs, Rood en Wit en Haarlem, hebben het er Zondag 1.1. niet best afgebracht. Totalen van 56 en 37 zijn nu juist niet de basis waarop een overwin ning kan worden verkregen. Toch is het bat ten niet zoozeer het zwakke punt, een ver sterking' van den aanval is een eerste ver eischte. Het is nu eenmaal een vaststaand feit dat de overgroote meerderheid der jongere en aankomende spelers bij het oefenen, dat in ons land helaas nog te veel zonder leiding' van competente coaches geschiedt, hoofdzakelijk belangstelling voor het batten toont. Velen beschouwen bij de training het bowlen en fielden als een noodzakelijk kwaad, dat ge daan moet worden gedurende den tijd, dat zij op hun beurt om te batten wachten. Zelfs een sterk elftal als H. C. C. II beschikt momenteel over slechts twee bowlers van groot formaat, Karei Neuerburg en Sodder- land, waarbij laatstgenoemde tegen het einde van een lange innings tegenwoordig merkbaar vermoeid raakt. De slowbowler Edersheim heeft het meerendeel van zijn successen aan de onvoorzichtigheid der batsmen en het goe de stumpen van De Beus te danken. Zoowel Haarlem als Rood en Wit beschik ken over batsmen, die tezamen voor een to taal van 175 a 200 kunnen zorgen; de moei lijkheid is alleen, dat er te weinig „sting" en afwisseling in het bowlen is, om de tegenpar tij voor een lagere score uit te krijgen. Daar om is het al een verblijdend teeken, dat in de afwezigheid van Arnold Maas in den wed strijd tegen H. C. C. II, de Haariem-bowier Boëree ër ln slaagde 4 Haagsche kopwickets voor 38 runs te veroveren. De Surrey County cricketclub heeft heel sportief Engeland dezer dagen versteld doen staan. Wat toch was het geval? Op Woensdag 15 Juli begon op Lord's de match tusschen de Gentlemen en de Players, waaraan de Surrey- spelers Holmes, Brown, Fishlock en Gover deelnamen, doch op denzëlfden dag kwam Surrey op den Oval tegen Warwickshire in het veld en reeds van tevoren voorzag het bestuur moeilijkheden bij de samenstelling van het elftal. Het nam toen den verrassenden stap omJack Hobbs en Bill Hitch voor dezen wedstrijd uit te noodigen. Eerstgenoemde bedankte, omdat hij sinds 1934 geen county-cricket meer heeft gespeeld en daarin thans niet meer wil uitkomen. Met Hitch is het een heel ander geval, want deze vroegere populaire fastbowler, die bovendien af en toe geweldig hard kon slaan, is coach bij de Glamorgan-club. Turnbull, de secreta ris-aanvoerder van de Welsh County ontving een schrijven met het verzoek, Hitch voor bo- vengenoemden wedstrijd verlof te geven. De veteraan zelf bleek er niet erg op gebrand te zijn om mee te spelen, want hij is 50 jaar en heeft sinds 1925 niet meer voor Surrey ge speeld. Hij oordeelde zichzelf te oud om in een driedaagsche match een behoorlijke pres tatie te leveren. Natuurlijk heeft men den Surrey-secretaris, Mr. Davey, om een verklaring voor dezen on- gewonen stap gevraagd. Het bleek, dat aan voerder Holmes vernomen had, dat Bill Hitch (Billitch noemden de Oval-toeschouwers hem) nog zeer hard kon bowlen, mits hij voor niet te lange periodes werd aangezet. Bovendien was het bestuur van meening, dat het voor de geregelde Oval-bezoekers een groote attractie zou zijn om de beide favorieten van vroeger, die tot de meest populaire spelers van hun tijd behoorden, nog eens in hun oude milieu in actie te zien. Het wil ons voorkomen, dat men met dat doel voor oogen, beter een wedstrijd tusschen de Surrey- en de Middlesex-veteranen kon ar- rangeeren. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de hedendaagsche sterren daarvan nog het, een en ander zouden kunnen leeren. De jaarlijksche wedstrijden Oxford tegen Cambridge en Eton tegen Harrow waren dit maal al heel weinig spannend, waaraan de ongunstige weersomstandigheden voor een groot deel schuld waren. Cambridge behaalde een groote innings-overwinning en het uitste kende batten van eenige harer cracks ver goedde veel van wat de match aan spanning' te kort kwam De Eton-Harrow match verregende, wat minstens even erg was voor de toiletjes van de bij dezen wedstrijd steeds in grooten getale aanwezige zusjes en nichtjes van de jeugdige deelnemers als voor de schooljongens-spelers zelf. Nadat Harrow in de eerste innings 180 had gemaakt, waarvan Watson 64 (Macindoe 6 voor 50), bracht Eton het tot 26 zonder wicketverlies, voordat regen verder spelen onmogelijk maakte en de match werd opge geven als een draw. Dat er niet alleen in ons land lage scores worden gemaakt, wordt hier niet zoozeer ver meld om als troost te dienen voor onze Haar- lemsche clubs, dan wel, omdat het ditmaal inderdaad een zeldzaam voorkomend geval betreft. Iedere cricket-enthousiast weet (het is al meermalen verteld), dat er in Engeland wedstrijden gespeeld zijn, waarin één team tezamen één run scoorde. De Bristol Boys Bri gade heeft deze prestatie verbeterd en het to taal op twee gebracht, waarvan één „bye". Overigens worden er ook in Engelsch eerste klasse cricket lage totalen gemaakt, o.a. in 1922 door Hampshire 15, gevolgd door 521 en de over winning in de tweede-innings. - K jMf,, y V HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Het programma yoor Zaterdag vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: Tweede klasse: A.M.V.J.—H.H.C. II Catchers—R.C.H. A.F.C.—E.D.O. II Z.R.C.—D.E.V. Derde klasse: E.D.O. III—R.C.H. II Duvianen IIE.D.O. V. Wegens de ontmoeting NederlandBelgië op Zondag a.s. zijn alle eerste-klasse wedstrij den geschrapt. Het tweede klasse programma geeft echter eenige belangrijke wedstrijden. Alle drie kampioenspretendenten komen in het strijdperk, waarvan twee tegen elkaar spelen. Die twee zijn R.C.H. en Catchers. Als R.C.H. wint, is Catchers vrijwel uitgeschakeld. Gemakkelijk zal het echter niet gaan. Hetzelfde lot zou A.M.V.J. beschoren zijn, als de H.H.C.-reserves er in slaagde de pun ten te bemachtigen. Zij zouden daar RCH een grooten dienst mee bewijzen. Daar H.H.C. II echter thuis met groot verschil van A.M.V.J. verloren heeft, is de kans op dezen uitslag- niet groot. Theoretisch heeft ook A.F.C. nog een kans op de eerste plaats in IIB. Als E.D.O. II Zater dag wint zou ook die kans verder vrijwel ver keken zijn. Lettende op den uitslag van de vorige ontmoeting veronderstellen we echter dat E.D.O. II het zoover niet brengen zal. Ten minste als A.F.C. volledig uitkomt. Maar daar mankeert nog al eens wat aan. En dat D.E.V. haar kans zal verspelen bij Z.R.C., kunnen we heelemaal niet denken. Daarvoor heeft Z.R.C. al te veel steken laten vallen. De wedstrijden E.D.O. IIIR.C.H. II en Du vianen IIE.D.O. V worden Zaterdagmiddag gespeeld, resp. in het Noorder Sportpark en op het terrein van De Kemphanen aan den Duin en Kruidbergerweg te Driehuis. HAARLEM NAAR BELGIë. Zondag 19 en Dinsdag 21 Juli a.s. zullen vijf leden van Haarlem op uitnoodiging deelnemen aan de groote Belgische afstandzwemwedstrij den DammeBrugge en de „Traversee de Bruxelles". De ploeg bestaat uit de dames: H. Haase en S. Paap en de heeren: A. J. van der Meer, A. van Walsem en F. van Helsdingen. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Haarlem 3 ontvangt Rood en Wit 3, dat de vorige week haar eerste overwinning op Bloe- mendaal behaalde. De thuisclub heeft hier wel de beste kansen, doch het zou ons niet verwonderen als de Spanjaardslaanclub aan Haarlem een punt afhandig weet te maken. Een mooie wedstrijd kan aan de Spanjaards laan verwacht worden. Hier spelen Rood en Wit 4 en Haarlem 4 tegen elkaar. Wellicht geeft het terreinvoordeel hier de beslissing. In Heemstede speelt R. C. H. 2 tegen C. V. H. 4 Verschijnt R. C. H. volledig, dan zal ze wel de overwinning behalen. Bloemendaal heeft op het Kennemer Lyceum weer eens een goede kans om een overwinning te behalen. Zij ontvangt daar namelijk het jonge Haarlem 5. De wedstrij d C. V. H. 3 —Rood en Wit 5 is uitgesteld. WIJZIGINGEN IN HET HOCKEY- PROGRAMMA NOODZAKELIJK. Door het uitvallen Van Joego Slavië onder gaat het rooster van het Olympisch Hockey- tournooi belangrijke wijzigingen. Er zal een hergroepeering noodzakelijk zijn; deze zal op het volgende neerkomen: Groep a: Britsch-Indië, Japan, Hongarije, Vereenigde Staten. Groep b: Duitschland: Afghanistan, Dene marken en Spanje. Groep c: Nederland, Frankrijk, België en Zwitserland. Er zijn dus thans drie groepen van elk vier landen gevormd. Niettemin blijft de bepaling bestaan, dat uit groep a en b één land, uit groep c twee landen naar de halve eindstrij den zullen overgaan. Het wedstrijdrooster, eenigen tijd geleden gepubliceerd, is onbruikbaar geworden. De ontmoeting Nederlana-Spanje op Dinsdag' 4 Augustus vervalt b.v SONJE GRAF WINT HET DAMESTOURNOOI OP DEN SEMMERING. Uit Weenen: Donderdag werd het dames schaaktournooi op den Semmering geëindigd. De uitslag luidt als volgt: Eerste prijs: Sonja Graf (Duitschland) 10y2 punt uit 11 partijen; tweede prijs: Claris Benini (Italië) 7 punten; de derde en vierde prijs werden gedeeld tusschen Gisela Harin (Oostenrijk) en Roodzant (Nederland), die elk 6y2 punt behaalden.. „NOBELS-BEKER". Donderdagavond had in het clublokaal van D.E.S. te Haarlem de feestelijke prijsuitreiking plaats van de nederlaagwedstrijden om den „Nobels-Beker", waaraan door twaalf biljart clubs uit Haarlem, Amsterdam en Velsen werd deelgenomen. De voorzitter, de heer D. A. de Foeljaeger, reikte de club- en persoonlijke prijzen uit: aan de B.V. „Rembrandt", Am sterdam, den „Nobels-Beker"; aan de B.V. „Haarlem Noord" een zilveren beker en aan „V.O.G." Amsterdam, een zilveren lauwer krans en verder een groot aantal persoonlijke prijzen. Behoudens in Leicester, waar Yorkshire weer speelde, scheen op alle velden de zon. Op Lord's scoorden de Gentlemen na het winnen van den toss 130 nadat Gover (410) en Cop- son (29) een stand van 622 bewerkt had den. Holmes (30) en Brown (54) brachten het tot 92. De innings sloot op 130 (Gover 641, Copson 4—29). De Players hadden Barnett, Gimblett en Leyland op 21 verloren, doch Hammond (71) en Hardstaff (69) scoorden 137 voör het 4de wicket. Stand 1778. Ste phenson nam de laatste 5 wickets in 24 ballen. De stand van de overige wedstrijden is: Britsch-Indiërs 271 en 161 tegen Lancs 234. Warwick 203 (Watts 551) en 362 tegen Surrey 154. Derby 268 (Towns-end 115, zijn 4de century) en 50—0 tegen Kent 184. Yorkshire 102 (Astill 643) tegen Leicester 435. Gla morgan 227 en 68—3 tegen Sussex 198 (Mercer 4—25) Worcester 249 (Gibbons 114 not out) en 351 tegen Gloucester 134 (Jackson 643) Northants 208 tegen Notts 432. Het jaarlijksche bezoek van de Free Fores ters aan ons land vormt steeds een der hoog tepunten van het cricketseizoen. Voor de zes tiende maal in successie zullen de Engelschen hier een drietal tweedaagsche wedstrijden ko men spelen en het is een verheugend feit, dat de belangrijkste daarvan, de match tegen het Nederlandsch Elftal, dit keer wederom aan de Spanjaardslaan zal plaats vinden. Dat is vroe ger steeds het geval geweest, doch het vorig jaar heeft men deze ontmoeting in Den Haag vastgesteld, zoodat de Haarlemsche cricket enthousiasten verstoken bleven van een wed strijd, waarop men de oudste rechten meende te mogen doen gelden. Thans is de zaak zoo geregeld, dat ons ver tegenwoordigend team elk jaar in een andere stad (Haarlem, Amsterdam, Den Haag) tegen de Free Foresters in het veld zal komen, maar in ieder geval kunnen we dit jaar tevreden zijn, want op 1 en 2 Augustus wordt de groote strijd op het Rood en Wit-terrein uitgevoch ten. Vele jaren lang was het Colonel Johnston, die de Engelschen op onze velden aanvoerde; sinds eenigen tijd heeft capt. K. B. Stanley die taak overgenomen en ook ditmaal heeft hij de beschikking over een sterk team. Naast een vijftal ouderen, die reeds eerder aan den tour deelnamen, w.o. de aanvoerder zelf, zijn er in het elftal zes spelers opgenomen, die voor de eerste maal met cricket in Holland zullen kennis maken. Deze „newcomers" zijn Pawle, Hazelrigg, Ballance, Gilmer, Burrough en Brodhurst, terwijl Stanley, Newman, Ne- venson, Howell en Boddington hier geen vreemden zijn. Miles Howell heeft langen tijd voor Surrey gespeeld en dikwijls de innings met Jack Hobbs geopend. Hij is een uitstekend, stijlvol batsman, die er bovendien flink het hout kan opleggen, getuige het aantal zessen, dat hij het vorig jaar in de tweede innings van de match tegen het Bondselftal aan de Span jaardslaan wist te scoren. A. C. Newman heeft voor Middlesex en Ox ford gespeeld, voor welke universiteit hij te vens aanvoerder van het athletiekteam is ge weest. Als slowbowler heeft hij met zijn „off- breaks" menig wicket veroverd. Ook J. H. Ne- venson kwam eenigen tijd voor Middlesex uit; hij is een rechtsche fast-medium bowler, die zijn snelheid buitengewoon goed weet te va- riéeren, zooals men zich wellicht van vorige gelegenheid nog zal herinneren. Speciaal op de Hollandsche wickets heeft hij veel succes, zelfs meer dan indertijd de snelle fastbowler Read. Onze batsmen zullen zich weinig vrijheden kunnen permitteeren in de wetenschap, dat R. A. Boddington achter de palen staat; zon der twijfel een der beste, zoo niet de allerbeste wicketkeeper, die ooit in ons land heeft ge speeld. Van de zes nieuwelingen is Hazelrigg met 26 jaar de oudste, zoodat men dus terecht van een jong team kan spreken. A. G. Hazelrigg was van 1930—'32 aanvoerder van Cambridge, speelt voor Leicestershire en werd in 1932 de eer waardig gekeurd voor de Gentlemen tegen de Players op Lord's uit te komen. Bij die ge legenheid, waarin hij met Wyatt de innings opende, maakten de Indische prinsen Nawab of Pataudi en Duleepshinji elk een „century". Hazelrigg is een slow-medium offbreak bowler. Ook J. H. Pawle heeft voor Cambridge ge speeld en scoorde een fraaie 40 in de match tegen Oxford. Voordien was hij een der beste bate van Harrow, de beroemde „public school", en .in den wedstrijd tegen Eton in 1934 op Lord's bracht hij een stijlvolle 93 not out op zijn naam. T. G. L. Ballance (Oxford en Norfolk), een linksche bowler, speelde in 1935 tegen Cam bridge, zoodat het Free Foresters-team ver schillende „Blues" in de gelederen heeft. Het elftal wordt gecompleteerd door R. A. Brodhurst, een jeugdig all-rounder, H. G. Gil mer en J. W. Burrough. Het Nederlandsch elftal zal het tegen deze Engelschen zeker niet gemakkelijk hebben en veel zal afhangen van de vraag, of de onzen over een voldoend sterken aanval beschikken om het totaal der bezoekers binnen redelijke perken te houden. Zooals wij het vorig jaar reeds schreven, is o.a. ook Capt. Stanley van meening, dat de zwakke zijde van het Nederlandsche cricket in het bowlen ligt, dat bijna zonder variatie is en grootendeels tot de „recht op en neer" categorie behoort. Van de thans in aanmer king komende bowlers is Terwiel de eenige, die het een batsman van klasse, ook wan neer deze ingespeeld is, lastig kan maken, doordat hij hoog-opkomende ballen afwisselt met doorschieters, die naar ,off" uitdraaien. Capt. Stanley bepleit voorts het gebruik van breedere matten waarop de in ons land schaarsche slowbowlers hun talenten beter kunnen ontplooien. Het is te hopen, dat onze spelers in de komende matches de meening van Capt. G. E. V. Crutchley zullen logen straffen, dat ons cricket in de laatste vier jaar niet is vooruitgegaan, want stilstand betee- kent achteruitgang. CRITICUS Cricket. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging organiseert een wedstrijd voor A, B, C, en Juniores. De A en B rijdenom een gouden medaille. De C en Junio res rijden om een zilveren medaille. De winnaars van eiken klas komen uit tegen de winnaars van andere clubs, die eveneens dezelfde wedstrijd organiseeren, als „Excel sior". ENGELAND—AMERIKA. Uit Eastbourne: Donderdag is te Eastbourne een tenniswedstrijd begonnen tusschen En geland en Amerika. Deze wedstrijd is bedoeld als oefening voor Engeland, dat in de chal lenge round den Daviscup zal moeten verde digen. Perry kwam eerst tegen Grant uit en won met 75, 06, 64, 63. De tweede partij ging tusschen Budge en Austin. Met 26, 60, 75, 97 moest Austin in Budge zijn meerdere erkennen. WEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT. Het bestuur van de Haarl. Boksvereeniging „De Ring" heeft besloten, de nationale boks wedstrijden, welke Woensdag j.l. geen door gang' konden vinden wegens de slechte weers omstandigheden, te doen plaats hebben op Zondagavond 19 Juli in het .Noorderfoad te Zandvoort. WAT SCHMELING EN LOUIS ONTVINGEN. Uit New York. De boksmatsch tusschen Max Schmeling en Joe Louis heeft den beiden boksers geen windeieren gelegd. Zij ontvingen ieder n.l. een bedrag van 140.915 dollars, wat ruim 200.000 gulden beteekent. Dat was wel een alleronaangenaamste ver rassing, die Rood en Wit ons j.l. Zondag bereid heeft: een inningsnederlaag tegen V. R. A., terwijl juist velen dachten, dat de Spanjaards laanclub een rol van beteekenis zou gaan vervullen. Zij is nu weer in eens leelijk ach terop geraakt en voorloopig zal zij nog wel niet in de bovenste helft van de ranglijst be landen, want we kunnen niet aannemen, dat Rood en Wit morgen, ook al is het op eigen terrein, van het ongeslagen H. C. C. I zal win nen. En wat Haarlem mankeert, begrijpt nie mand. Het lijkt wel of al haar spelers hun goeden vorm verloren hebben. Twee punten uit acht wedstrijden is wel beschamend. Mor gen gaat Haarlem naar Hermes-DVS, die weer aan het punten-verzamelen is gegaan. We kunnen helaas aan onze stadgenooten niet veel hoop op een overwinning geven. H. C. C. 2—V. O. C. kan een hoogst interes sante wedstrijd worden, die wel in het voor deel van de Haagsche reserves zal eindigen. De wedstrijd V. V. V.—V. R. A. zal wel weer een paar punten voor de club van Mr. Gle- rum opleveren. Dan wordt V. R. A. een ge duchte concurrent van de twee Haagsche elf tallen. Voor de Overgangsklasse is o.a. vastgesteld ExcelsiorR. C. H. Dat wordt een returnwed strijd. We herinneren er aan, dat de eerste ontmoeting op 14 Juni in het Heemsteedsche Sportpark door de Racing verloren werd. We hopen dat ze nu eindelijk eens revanche zal nemen. C. V. H. gaat de verre reis naar Nijmegen ondernemen, om Quick te bestrijden. We ver moeden dat Roodt c.s. met de winst naar huis zal terug keeren. Verder zijn voor de Overgangsklasse nog vastgesteld H. C. C. 3—P. W„ H. B. S.—A. C. C. en SpartaS. C. H C. Voor de tweede klasse A: Haarlem 2Kampong, R. I. O.Rood en Wit 2, V. R. A. 2—V. V. V. 2 en A. C. C. 2— Hercules, Honkbal. Het programma voor Zondag luidt: NederlandBelgië. Tweede klasse; Duvianen IShell I Haarlem IIV. V. G. A. II Derde klasse: Schoten 1Haarlem 3 SwastikaI. V. O. D. E. V. 2—R. C. H 4 E. D. O. 4—Schoten 2 De aandacht van alle honkballers is na tuurlijk gevestigd op de ontmoeting' Neder landBelgië. Zal het Hollandsche negental, waarvan we de samenstelling reeds vermeldden, succes hebben? We wagen ons maar niet aan een voorspelling, maar herinneren er nog even aan dat de laatste ontmoeting, die in Antwerpen plaats had, eindigde met 42 voor de Belgen De wedstrijd wordt gespeeld in het Ajax- stadion en begint te half drie. Des morgens moet Haarlem 2 op het terrein aan de Van Nesstraat haar goede kans ver dedigen tegen V. V. G. A. 2. Daar V. V. G. A. 2 dit seizoen nog niets gewonnen heeft, zal dit den Haarlem-reserves wel niet te zwaar vallen. Zend Uw wasch dan naar de wascht met onthard duinwater. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. ZATERDAG 18 JULI Bioscoop de Pont: „Om hun Kind" en „Gitta entdeckt ihr Herz". 8 uur. Matinée 2.30 uur: „Om hun kind". ZONDAG 39 JULI Bioscoop de Pont: „Om kun kind" en Gitta entdeckt ihr Herz", 8 uur. Matinée 2.30 en 5 uur: „Om hun kind" AGENDA VOOR CASTRICUM Zondag: Dansen in de Rustende Jager, 7 u. Woensdag: Dansen in de Rustende Jager 7 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: ZATERDAG 18 JULI Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Het testament van Dr. Mabuse". Regie Fritz Lang. 2.30, 7 en 9.15 uur. Geprolongeerd. Rembrandt Theater: Richard Tauber en Diana Napier in „M'n hartewensch", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „O, Moeder die zeeman!" met o.a. Joan Blondell, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Jonge Harten", een Nederlandsche film, 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. Heemstede: Circus Strassburger tegen over de sportvelden. 2 uur en 8 uur. ZONDAG 19 JULI Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Heemstede: Circus Strassburger tegen over de Sportvelden. Voorstellingen 2 en 8 u. MAANDAG 20 JULI Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 9